موضوع: "اخبار"

هشدار مقتدی صدر به آمریکا درباره اعمال تحریم‌ها علیه ایران

19ام مرداد, 1397

 

واکنش رئیس جریان صدر عراق به اعمال مجدد تحریم‌های ایران

رئیس جریان صدر عراق به آمریکا درباره اعمال مجدد تحریم‌ها بر ایران هشدار داد.

 

 به نقل از روزنامه الکترونیکی العراق، مقتدی صدر، رئیس جریان صدر عراق به آمریکا درباره تلاش برای اعمال تحریم بر ایران هشدار داد.  

مقتدی صدر، آمریکا را تهدید کرد در برابر تحریم‌های این کشور علیه ایران سکوت نخواهد کرد.

صدر گفت: اگر آمریکا از این تصمیمات خود عقب نشینی نکند، ما در برابر آسیب رساندن به ملت‌ها به بهانه دشمنی با دولت ها، ساکت نخواهیم نشست.

مقتدی صدر سیاست تحریم‌های آمریکا علیه ملت‌ها را ظالمانه دانست و افزود:

این تحریم‌ها سیاست «مبارزه یا ذلت» [اشاره به کلام امام حسین علیه السلام ] است و

هیهات منا الذله.

سیدجلیل النوری معاون مقتدی صدر نیز در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی با اشاره به نشستی در سال 2005 میان مقامات ایران و رهبران جریان صدر ضمن هشدار به آمریکا، دفاع از ایران را واجب شرعی و اخلاقی قلمداد کرد.

 گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان

مسجد جامع ساری در آتش سوخت+تصاویر

22ام تیر, 1397

 

مسجد تاریخی جامع ساری که به دوران قاجار مربوط می شود، دچار حریق شد.

این مسجد که از زیبا ترین مساجد ایران بود در ساعت 19 پنجشنبه ۲۱ تیرماه بطور کل در آتش سوخت.

به گفته شاهدان این آتش سوزی بر اثر اتصلات برق اغاز شده است. مسجد جامع ساری در مرکز شهر ساری قرار دارد و در تاریخ ۸ اسفند ۱۳۷۷ با شمارهٔ ثبت ۲۲۷۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده ‌است.

دانلود فیلم

 

 

در زمین شیطان

2ام تیر, 1397

 

به گزارش خط حزب‌الله، در روزهای اخیر عده‌ای از افراد وابسته به جریان‌های خاص از موضع ترس و انفعال با شنیدن خبر حمله‌ی نظامی به ایران نامه‌ای خطاب به مسئولان نظام نوشتند و در این نامه به مذاکره بدون قید و شرط با آمریکا تأکید کردند. به همین جهت خط حزب‌الله در سخن هفته‌ی این شماره‌ی خود با عنوان «در زمین شیطان» به این نامه پرداخته است. در بخشی از متن چنین می‌خوانیم: «بعضی در دلِ خود احساس ضعف می‌کنند، یا چشم غرّه‌های آمریکا آنها را می‌ترساند، یا وعده‌های آمریکا و امثال آمریکا دل ضعیف و ناتوانشان را به خود جذب می‌کند؛ لذا به‌سمت آمریکا می‌کشند. آنگاه ملت و جوانان مؤمن و مدیران باایمان و باصفای کشور را متّهم می‌کنند که اینها نمی‌توانند؛ بنابراین ناچاریم برویم تسلیم آمریکا شویم!»(۱۳۸۱/۰۳/۰۱)
 
* همچنین در جنگ اقتصادی امروز، رهبر انقلاب وظایفی را برای مردم برشمردند که در این شماره با توجه به مهم بودن موضوع خط حزب‌الله در اطلاع‌نگاشتی به ۱۰ توصیه‌ی رهبر انقلاب به مردم در این جنگ اقتصادی پرداخته است.      

» *طرح منطقی جمهوری اسلامی برای نابودی رژیم صهیونیستی عنوان ستون «بازخوانی تاریخی» این شماره است که به راه‌حل رهایی سرزمین فلسطین از اشغال رژیم صهیونیستی و چگونگی نابودی این رژیم از منظر رهبر انقلاب پرداخته است.

* نظر رهبر انقلاب درباره پیوستن به معاهدات بین‌المللی، مسابقه‌ی فوتبالی که رهبر انقلاب تا آخر بازی آن را تماشا کردند، والله در جامعه اسلامی هم ممکن است مترف به‌وجود بیاید، تا وقتی امکانات کشور در دست عده‌ی معدودی است فقر ریشه‌کن نخواهد شد، اگر مشکل اشتغال حل شود آسیب‌های اجتماعی هم کم خواهد شد، این ملت با این خصوصیات پرانگیزه و پر نشاط است، مرهم زخم همسر فقط و فقط همسر است و… عناوین بخش‌های دیگر نشریه خط حزب‌الله است که مخاطبین گرامی می‌‌توانند با مراجعه به نشریه این مطالب را مورد مطالعه قرار دهند.

* صدوسی‌هشتمین شماره‌ی خط حزب‌الله به روح پرفتوح شهید مهدی خوش سیرت تقدیم شده است.

* نسخه‌ی PDF نشریه در سه نسخه‌ی تابلوی اعلانات، A۴ جهت مطالعه و A۳ برای چاپ و تکثیر روی خروجی پایگاه KHAMENEI.IR قرار گرفته و عموم امت حزب‌الله می‌توانند آن را چاپ و در محافل انقلابی، نمازهای جمعه، هیئت‌های مذهبی و پایگاه‌های بسیج توزیع کنند.
 
برای دسترسی به آرشیو نشریه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید
نسخه تابلو اعلانات | دریافت “خط حزب‌الله” نسخه‌ی مطالعه (A۴)دریافت نسخه‌ی چاپ (A۳)
http://130.185.75.67/ndata/news/weekly/files/177/WEB-1.jpg

دلسوزی معنادار برای یک قاتل! + فیلم

29ام خرداد, 1397

 

بهمن ماه سال گذشته بود که غائله  دراویش گنابادی در منطقه پاسداران خبر یک تمامی خبرگزاری‌ها و سایت‌های داخلی و خارجی شد.

اما این غائله زمانی برای بنگاه‌های شایعه پراکنی خارجی رنگ و لعاب تازه تری گرفت که خبر رسید یکی از این دراویش با نام «محمد ثلاث» با اتوبوس به صفوف ماموران نیروی انتظامی حمله و باعث به شهادت رسیدن جمعی از نیرو‌های  ناجا شده است.

 

حکم قصاص محمدرضا ثلاث که سال گذشته در غائله خیابان پاسداران در اقدامی وحشتناک سه تن از ماموران نیروی انتظامی را با اتوبوس زیر گرفته بود اجرا شد. 

اما در این مدت شبکه های معاند و ماهواره ای وی را بیگناه اعلام می کردند و سعی در وارونه جلوه دادن حقیقت ماجرا داشتند.

باشگاه خبرنگاران

سوال از رئیس جمهور

3ام اسفند, 1396
 

اعلام وصول پنج سوال از رئیس جمهور با 102 امضا

با دستور لاریجانی این 5 سوال برای رسیدگی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد

 عضو هیئت رئیسه مجلس از اعلام وصول پنج سوال اقتصادی از رئیس جمهور با 102 امضا خبر داد.

 از اعلام وصول پنج سوال از رئیس جمهور با 102 امضا خبر داد.

وی تصریح کرد: بنا بر دستور لاریجانی رئیس مجلس این پنج سوال توسط هیئت رئیسه اعلام وصول شد و به منظور رسیدگی به کمیسیون اقتصادی ارجاع می‌شود.

پنج سوال به شرح زیر است:

1-چرا دولت در کنترل قاچاق به عنوان یکی از مهمترین عوامل فلج تولید ملی تاکنون موفق نبوده است؟

2-علت استقرار تحریم‌های بانکی با گذشت حدود 2 سال علی رغم تعهدات برجامی ایران چیست؟

3-چرا دولت نسبت به کاهش بیکاری تاکنون اقدام شایسته‌ای نداشته است؟

4-علت رکود اقتصادی شدید چندین ساله در دولت روحانی علی رغم تمام وعده‌ها و اعلام‌های مکرر مبنی بر عبور از رکود چیست؟

5-علت افزایش شتابان نرخ ارزهای خارجی و کاهش ارزش پول ملی چیست؟

باشگاه خبرنگاران جوان

نجات سفیر هند توسط راننده تاکسی ایرانی

2ام اسفند, 1396

 

حکایت زمین خوردن سفیر هند و کمک یک راننده تاکسی ایرانی به او در فضای مجازی با بازتاب های جالبی مواجه شده است.

 

“ایرانی ها اینقدر بی معرفت نیستند که مهمان خود را در خیابان ول کنند، شما فقط صلوات بفرستید برای من کافی است.”

چندی پیش سفیر هند در ایران در جریان پیاده‌روی صبحگاهی دچار حادثه‌ای شد. ورود یک راننده تاکسی به ماجرا و کمک به او ماجرای جالبی در پی داشت که عماد آبشناس در روایتی خواندنی به آن پرداخته است.

ماجرا از این قرار بود که:

 "ظاهرا سفیر هند در تهران عادت دارند هر روز حدود ساعت پنج صبح در خیابان های اطراف منزل خود در منطقه خوش آب و هوای زعفرانیه در شمال تهران پیاده روی کنند و طبق معمول هفته قبل که برف آمده بود بیدار شده اند و در خیابان ها به پیاده روی پرداخته اما به دلیل برف لیز خورده و پایش شکسته و آسیب به حدی بوده که وی نمی توانسته از جای خود بلند شود.

وی همچنین ظاهرا فقط لباس ورزشی را به تن کرده بوده و تلفن همراه و یا کارت شناسایی ویا کیف پول همراه خود نداشته وبه دلیل بارش برف هیچ کس در آن ساعت در خیابان تردد نمی کرده.

در همین حین یک راننده تاکسی که صبح زود برای کسب روزی در حال گشت در منطقه بوده وی را پیدا می کند و سریعا بلند می کند و به بیمارستان می رساند.

با توجه به اینکه آقای سفیر هیچ چیزی همراه خود نداشته راننده تاکسی هزینه های پذیرش بیمارستان را از جیب پرداخت می نماید و تا زمانی که کارمندان سفارت خبردار می شوند وخود را به بیمارستان می رسانند چند ساعت همراه سفیر در بیمارستان می ماند.

علیرغم اینکه سفیر و کارمندان سفارت اصرار می کنند حد اقل هزینه های راننده تاکسی را پرداخت نمایند وی از دریافت هزینه ها خودداری می نماید و به آنها می گوید: “ایرانی ها اینقدر بی معرفت نیستند که مهمان خود را در خیابان ول کنند، شما فقط صلوات بفرستید برای من کافی است.”

چند نکته در این ماجرا بود که نمی شد از آن گذشت.

1- فکر نمی کنم در هیچ جای جهان شما بتوانید این رفتار با معرفت را مشاهده کنید.

2- در کمتر جای جهان خصوصا در خاورمیانه اینقدر امنیت برای یک سفیر برقرار می باشد که با خیال راحت بتواند بدون محافظ ساعت پنج صبح در خیابان های شهر به پیاده روی بپردازد.

3 -در هیچ جای جهان شما افرادی را پیدا نمی کنید که حاضر باشند از روزی خود بزنند و به کمک دیگران بشتابند.

4- کسی به راننده های تاکسی ایرانی نیاموخته بود که دیپلماسی به اصطلاح فرهنگی و یا اجتماعی داشته باشند بلکه فرهنگ و تمدن مردم ایران مبنی بر این است که ایرانی ها به افراد ضعیف و درمانده کمک کنند.

5-راننده تاکسی به هیچ وجه اطلاع نداشت که فرد آسیب دیده سفیر یک کشور خارجی بوده چون بر پیشانی اش ننوشته بود “سفیر"، و فقط از روی احساس نوع دوستی دست به چنین اقدامی زده.

6 -بنده این ماجرا را از زبان سفرای دیگر به نقل از سفیر هند شنیدم وبدیهی است تاثیر رفتار این راننده تاکسی بیش از ملیون ها دلار هزینه های تبلیغاتی برای ایران و مردم ایران در میان جامعه دیپلماتیک درون کشور تاثیر داشته.

#عماد_آبشناس ”

باشگاه خبرنگاران

نامه اعتراضی 129دفتر بسیج دانشجویی به روحانی

7ام بهمن, 1396

 

بسیج دانشجویی 129 دانشگاه کشور در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام کردند، با مصوبه اخیر دولت شاهد رکود و بی‌رغبتی نخبگان برای حضور در دانشگاه‌های فرهنگیان خواهیم بود.

بسیج دانشجویی 129 دانشگاه کشور در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران با اشاره به تصویب قانون حذف دوران تحصیل از سنوات خدمت در هیأت دولت خاطرنشان کردند:

با تصویب این قانون به زودی شاهد رکود و بی‌رغبتی نخبگان برای حضور در دانشگاه های فرهنگیان خواهیم بود.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

« ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر روحانی

سلام علیکم

در مصوبه اخیر هیئت وزیران مبنی بر اصلاح و دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری، شاهد بندی در آن بودیم که نه تنها به پیکره آموزش و پرورش صدمه جدی وارد خواهد کرد بلکه ممکن است آینده کشور را به مخاطره بیندازد.

در تبصره 2 بنده 51 این قانون حذف دوران تحصیل از سنوات خدمت آمده. همانطور که مستحضرید محاسبه دوران تحصیل در سنوات خدمت یکی از مزایا و مشوق‌هایی است که داوطلبان و نخبگان برای انتخاب و روی آوردن به دانشگاه‌های بورسیه و در صدر اهمیت آنها، دانشگاه‌های فرهنگیان مدنظر می‌گیرند. با تصویب این قانون و حذف این فاکتورهای مشوق به زودی شاهد رکود و بی‌رغبتی نخبگان برای حضور در دانشگاه‌های فرهنگیان خواهیم بود و علی‌رغم تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری، جایگاه این دانشگاه‌ها دچار تزلزل خواهد شد. شما در جایگاه ریاست‌جمهوری کشور باید بیشترین دغدغه را در جهت تقویت مراکز تربیت معلم برای تضمین تربیت موفق نسل‌های آینده کشور داشته باشید لذا از جنابعالی درخواست پیگیری جدی در جهت “لغو این بند از قانون خدمات کشوری” را داریم.»

حمایت مردم فلسطین از اقدام کشتی‌گیر ایرانی +عکس

8ام آذر, 1396

 

ممانعت علیرضا کریمی کشتی‌گیر ایرانی از مسابقه با رقیب صهیونیست موجب تشکر و قدردانی مردم غزه شد.

حمایت مردم فلسطین از اقدام کشتی‌گیر ایرانی +عکس

 جوانان غزه با در دست داشتن یادداشتی با عنوان “علیرضا کریمی تو قهرمان و مایه افتخار فلسطین و قدس هستی، از تو متشکریم و دوستت داریم” از این اقدام تشکر کردند.

علیرضا کریمی نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران در رقابت‌های جهانی زیر ۲۳ سال بدلیل کشتی نگرفتن با حریف اسراییلی از رسیدن به مدال طلای جهان بازماند.

 

۴۰۰ هزار کودک گرسنه یمنی به زودی می‌میرند

4ام آذر, 1396

 

در سایه محاصره عربستان و بی توجهی سازمان ملل؛  

 

گوش‌های ناشنوای عربستان اعتنایی به اعتراض‌ها و بیانیه‌های همایش‌ها و مؤسسه‌های بین‌المللی ندارد و بنا دارد، با ایجاد گرسنگی و بیماری، قتل عامی بزرگ را در یمن به راه بیندازد آن هم در وقتی که عربستان و هم پیمانانش نتوانسته اند، حتی در منطقه تحت سیطره منصور هادی در یمن نیز برای مردم و مزدوران خود زندگی راحتی فراهم کنند تا جایی که مدیران سه نهاد بین المللی هشدار داده اند اگر عربستان تحریم های ظالمانه و حملات موشکی خود را قطع نکند قتل عامی بزرگ در یمن رخ خواهد داد.

مرگ تدریجی میلیون‌ها یمنی زیر دست آمریکا، انگلیس و عربستان + فیلم

تلاش نافرجام سازمان ملل برای برداشتن محاصره یمن

از سوی دیگر آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل تجاوز به یمن را جنگی احمقانه توصیف کرده است.

استفان دوگاریک سخنگوی گوترش نیز گفته که عربستان درخواست یک هفته پیش سازمان ملل برای برداشتن تحریم و محاصره یمن را رد کرده و دبیرکل سازمان ملل از این امر اظهار نا امیدی کرده است.

گوترش علاوه بر این با ارسال نامه ای به عبدالله المعلمی سفیر عربستان در سازمان ملل از عربستان خواسته راه را برای رسیدن کمک های انسانی به فرودگاه ها و بندرهای یمن بازکند که این درخواست نیز با مخالفت عربستان روبرو شد.

دبیرکل سازمان ملل به عربستان پیشنهاد داده با همکاری گروهی از سازمان ملل به بررسی راه هایی برای افزایش بازرسی از کاروان ها بپردازد، اما پیش از آن باید اجازه بدهد، این کاروان های انسان دوستانه به یمن برسد.

ادامه »

وضع اسفناک روهینگیایی‌‌های به دام افتاده در میانمار

24ام آبان, 1396

 

خبرنگار اسکای‌نیوز از نزدیک درباره شرایط وخیم مسلمانانی که در ایالت راخین به دام افتاده‌اند، گزارش داد.

گزارشی از وضع اسفناک روهینگیایی‌‌های به دام افتاده در میانماربه نقل از گاردین، «الکس کرافورد» خبرنگار اسکای‌نیوز گزارشی از وضع مسلمانان روهینگیا که از ایالت راخین فرار کرده‌اند اما به بنگلادش نرسیده‌اند و در ساحل «دانگ خالی سائور» گرفتار شده‌اند، منتشر کرد.

او در این گزارش نوشت: وحشت‌آورترین صدایی که به گوش می‌رسد صدای ناله و شیون است. ناله‌ای که از کنار مسلمانان روهینگیا که عبور می‌کنیم آن را می‌شنویم. آنها قادر نبوده‌اند از خشونت‌های ارتش میانمار به بنگلادش فرار کنند زیرا خطر روبرویی با سربازان و رفتن روی مین‌هایی که در زمین قرار دارند در کمین آن‌ها ست. به همین دلیل تنها راه باقی مانده را انتخاب کرده‌اند و به سمت سواحل «مائونگدا» در ایالت راخین رفته‌اند تا به دریا رسیده‌اند و در آنجا متوقف شده‌اند.

 ما با یک قایق ماهیگیری بنگلادشی به ساحل «دانگ خالی سائور» رفتیم که اکنون پناهگاه بیشترین روهینگیایی‌هایی است که در راخین به دام افتاده‌اند. ما از قایق خارج و با گروهی روبرو شدیم که تا زانو در آب فرو رفته بودند. مردان و زنانی که به شدت نحیف شده بودند. مردان آشکارا زاری می‌کردند و زنان پر از غم و اندوه بودند.

«ما به سمت ساحل فرار کردیم و سربازان با مین راه بازگشت ما را بستند و حالا اینجا به دام افتاده‌ایم»

 مردان و زنان روهینگیایی در اطراف ما جمع شده‌ بودند و با نشان دادن کودکانی که در آغوش داشتند سعی کردند به ما بفهمانند تا چه حد گرسنگی کشیده‌اند و ضعیف شده‌اند. یک زن نوزادش را به ما نشان داد و گفت یک هفته پیش در همین ساحل به دنیا آمده است.  برخی از آنها 2 ماه است در این مکان گیر افتاده‌اند. آنگاه می‌گویند یک پاسگاه ارتش در این نزدیکی است و مین‌هایی که در زمین کاشته شده‌اند مانع بازگشت آنها به روستاهایشان می‌شوند.

یکی از این آواره‌ها در این باره می‌گوید: «وقتی آنها سوزاندن خانه‌هایمان و قتل‌عام مردم را آغاز کردند برای نجات جانمان فرار کردیم. ما به سمت ساحل فرار کردیم و سربازان با مین راه بازگشت ما را بستند و حالا اینجا به دام افتاده‌ایم». آنها مدام درباره کشتارشان و تجاوز به آنها از سوی ارتش میانمار حرف می‌زنند.

ما 15 نفر از آنها را سوار قایق کردیم تا از آنجا خارج کنیم. دخترها، مادرانشان را و پدران، فرزندانشان را راهی می‌کردند. فرآیند انتخاب کسانی که با خود بردیم خیلی بی‌رحمانه بود. قرار بود کسانی که خیلی کم سن هستند یا بسیار ضعیف شده‌اند را با خود ببریم؛ اما تعدادشان بسیار زیاد و انتخاب افرادی از بین آنها دردناک بود.

کسانی که از کشتار و آتش‌سوزی و تجاوز جان سالم به در برده‌اند حالا درمعرض مرگ از شدت گرسنگی، تشنگی و بیماری هستند. مرد جوانی در میان آنهاست که گفته می‌شود در جستجوی آب بوده که به شدت از سوی ارتش میانمار مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. آنچه از نزدیک میبینیم ادعاهای مقامات میانمار را تکذیب می‌کند.

از ترس اینکه کسانی که در ساحل باقی مانده‌اند به قایق هجوم بیاورند خدمه به سرعت قایق را از ساحل دور کردند. با اینکه تعدادی از آنها را سوار قایق کردیم اما چنان رنجی کشیده‌ بودند که هیچ خوشحالی یا امیدی در چهره آنها دیده نمی‌شد. اما از آنجایی که می‌دانستند جایی که پیش رویشان است هرگز بدتر از شرایطشان در این ساحل نیست سوار  قایق شدند.

باشگاه خبرنگاران

پیام تسلیت درپی زلزله کرمانشاه

22ام آبان, 1396

رهبرانقلاب در پیام تسلیت درپی زلزله کرمانشاه:

وظیفه مسئولان آن است که در همین اولین ساعات با همه همت و توان به یاری آسیب دیدگان بویژه در زیر آوار ماندگان بشتابند و با بهره گیری سریع از همه امکانات موجود، از افزایش تلفات جلوگیری کنند

ارتش و سپاه و بسیج، با نظم و سرعت به آوار برداری و انتقال مجروحان کمک کنند.

دستگاههای دولتی چه نظامی و چه غیر نظامی همه توان خود را برای یاری آسیب دیده ها و خانواده های آنان به صحنه آورند.

 

پیام تسلیت درپی حادثه تلخ و مصیبت‌بار زمین‌لرزه در غرب کشور

 

در پی وقوع حادثه تلخ و مصیبت‌بار زمین‌لرزه در غرب کشور که به جان‌باختن و زخمی شدن جمعی از هم‌میهنان عزیز انجامید، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با صدور پیامی ضمن تسلیت به ملّت ایران بخصوص مردم عزیز استان کرمانشاه، تأکید کردند:

همه دستگاههای لشکری و کشوری با همه همت و امکانات به یاری آسیب‌دیدگان بشتابند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم

پا تأسف و اندوه فراوان خبر زمین‌لرزه در غرب کشور را که به جان‌باختن جمعی از هم‌میهنان عزیز و زخمی شدن جمعی بیشتر انجامیده و خسارات بسیاری پدید آورده است، دریافت کردم.
وظیفه‌ی مسئولان آن است که در همین اولین ساعات با همه‌ی همّت و توان به یاری آسیب‌دیدگان بویژه در زیر آوار ماندگان بشتابند و با بهره‌گیری سریع از همه‌ی امکانات موجود، از افزایش تلفات جلوگیری کنند.
ارتش و سپاه و بسیج، با نظم و سرعت به آوار برداری و انتقال مجروحان کمک کنند و دستگاههای دولتی چه نظامی و چه غیر نظامی همه‌ی توان خود را برای یاری آسیب دیده‌ها و خانواده‌های آنان به صحنه آورند.
اینجانب از اعماق دل، این حادثه‌ی تلخ و مصیبت‌بار را به ملّت ایران بخصوص به مردم عزیز استان کرمانشاه و بویژه به خانواده‌های مصیبت‌زده تسلیت عرض میکنم و متضرعانه از خداوند متعال میخواهم که این محنت و رنج را مایه‌ی جلب رحمت و فضل خود قرار دهد و بر صبر و پایداری و مقاومت ملّت عزیزمان بیفزاید.
از همه‌ی کسانی‌که میتوانند به نحوی در سبک کردن بار مصیبت و جبران خسارت مؤثر باشند درخواست میکنم که به یاری آسیب‌دیدگان بشتابند.

والسلام علیکم و رحمة الله
سیّدعلی خامنه‌ای
۲۲ آبان۱۳۹۶

مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی

استقرار ۳ موکب ویژه بانوان در ایام اربعین حسینی

24ام مهر, 1396

 

به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه؛ لاله افتخاری معاون کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین در کارگروه فعالیت‌های قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی با اشاره به اینکه سه موکب ویژه بانوان در ایام اربعین راه اندازی می‌شود، تاکید کرد: دو موکب در کربلا‌ی معلی و یک موکب در نجف اشرف ویژه بانوان دایر خواهد شد.
 
معاون کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین با بیان اینکه از برکت انقلاب اسلامی، جامعه قرآنی فعالیت‌های ارزشمندی را در بین بانوان انجام می‌دهد، تصریح کرد: زمانی که سر مبارک امام حسین علیه السلام بر روی نیزه قرآن می‌خواند، حیف است که ما از فرصت اربعین برای نشر و ترویج معارف قرآن استفاده نکنیم.
 
نماینده مردم تهران در مجلس نهم با اشاره به اینکه اربعین فرصتی ارزشمند برای شیفتگان اهل بیت علیه السلام است تا از این فضا برای فعالیت‌های قرآنی و کسب معارف قرآنی هم استفاده کنند، خاطرنشان کرد: سال گذشته در ایام اربعین از بخشی از ظرفیت اساتید قرآنی کشور استفاده شد و در این کارگروه هم از فعالان و داوران قرآنی برای تبادل نظر وهم فکری استفاده می‌کنیم.
 
وی افزود: این جلسه، جمع بندی دیدگاه‌های فعالان قرآنی و فرهنگی است که نکات خوبی را در این جلسه متذکر شدند.
 
معاون کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین با اشاره به اینکه تجربه سال گذشته نشان داد که فعالیت تیمی در ایام اربعین در بحث قرآنی و فرهنگی تاثیرگذار است، گفت: گروه‌هایی متشکل از قاری قرآن، حافظ و مبتهل به سفر معنوی اربعین اعزام خواهند شد و پیش بینی می‌شود که دو یا سه گروه اعزام شوند.
 
وی خاطرنشان کرد: محور برنامه در راهپیمایی اربعین سال گذشته محافل قرآنی و جمع خوانی قرآنی بود، اما امسال قصد داریم برای آموزش حفظ قرآن کریم هم اقداماتی را انجام دهیم.
 
گفتنی است؛ در کارگروه فعالیت‌های قرآنی کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین که معصومه فرزانه؛ مشاور امور بانوان سازمان اوقاف حضور داشت، حاضران در جلسه بر ساماندهی مناسب فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی بانوان در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی تاکید کردند.

دولت میانمار جلوی جنایات وحشیانه علیه مسلمانان را بگیرد

16ام شهریور, 1396
 
روحانی در جلسه هیات دولت:

امنیت شبه جزیره کره و کل قاره آسیا و منطقه برای ایران حائز اهمیت است.

دولت میانمار جلوی جنایات وحشیانه علیه مسلمانان را بگیرد/ ایران خواهان امنیت در منطقه، شبه جزیره کره و آسیاست / رشد 7 درصدی بدون نفت برای سه ماهه اول 96حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه و در نشست هیأت دولت، با اشاره به آمار مرکز آمار ایران در حوزه اقتصادی، گفت: براساس این آمار، رقم رشد اقتصادی 7 درصد بدون احتساب نفت برای 3 ماهه اول امسال در مقایسه با 3 ماهه پارسال، نشان می‌دهد که مردم و دولت ایران در مسیر رشد و توسعه در حال حرکت هستند.

وی در جلسه هیات دولت با استناد به تازه ترین بررسی‌های مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی سه ماهه اول امسال در مقایسه با سال گذشته را بدون احتساب نفت، 7 درصد عنوان کرد و اظهارداشت:در بخش مسکن و ساختمان نیز در همین برهه زمانی شاهد رشد مثبت 7.1 درصدی می‌باشیم و آمار رشد سرمایه‌گذاری نیز به 7.1 درصد افزایش یافته که این آمار نویدبخش سالی پربار و پربرکت برای ملت ایران است.

رئیس جمهور اضافه کرد: اگر چه پارسال هم از رشد اقتصادی بالایی با احتساب نفت برخوردار بودیم، اما رشد اقتصادی امسال چنانچه با همین روند 3 ماهه ادامه یابد، انتظار می‌رود که در پایان سال شاهد رشد، 6 یا 7 درصدی باشیم.

روحانی خاطر نشان کرد: براساس گزارش مرکز آمار در بخش ساختمان و مسکن نیز شاهد رشد مثبت هستیم و در 3 ماهه اول امسال رشد بخش ساختمان به 7.1 درصد رسیده است و این آمار باعث خوشحالی مردم و سرمایه‌گذاران بخش مسکن است.

رئیس جمهور اضافه کرد: سرمایه ثابت ناخالص در سال‌های گذشته همواره منفی بوده و در سال 91، تا منفی 27 درصد هم رسید و فقط در سال 93 مثبت شد و مجدداً منفی گردید، اما براساس گزارش مرکز آمار، رشد سرمایه‌گذاری مثبت 7.1 شده است و این به مفهوم اعتماد جامعه به آینده است، چرا که آینده را روشن دیده و شروع به سرمایه‌گذاری کرده اند.

روحانی گفت: نرخ رشد اقتصادی کشورمان در سال گذشته در دنیا کم‌نظیر و چه بسا بی‌نظیر بود و امیدواریم امسال رشد اقتصادی‌مان هم در منطقه و هم در سطح جهان قابل توجه باشد و بتوانیم در سایه رشد اقتصادی پایدار ایجاد شده، برای جوانان اشتغال ایجاد کنیم.

ادامه »

ترویج بی‌بند و باری و رقص و آواز در تئاترهای تهران + فیلم

25ام مرداد, 1396

 

تئاتر یعنی زندگی، یعنی مکانی برای زیستن شاید حتی ثانیه‌ای! تئاتر قرار است یک مکان حفاظت شده برای جلوگیری از انقراض آخرین گونه‌های ناب و نخبگی هنر باشد. یعنی مکانی که هنوز به صنعت و مناسبات بازاری هنر آلوده نشده است.

حقیقت این است که؛ از گذشته های بسیار دور ما انواع بسیاری از نمایش‌ها را در ایران داشتیم. شاخص‌ترین آنها همچون؛ تعزیه، شبیه‌خوانی در سفره خانه‌ها تا انواع نمایش‌های روحوضی و… . ولی این هنر که اصل آن مربوط به یونان است و از غرب وارد کشور ما شده است، یک هنر نخبگی بوده است اما ما در حال حاضر با نوعی از تئاتر به نام روحوضی مواجه هستیم که اسم مدرن آن هم، که دیگر راحت هم تلفظ می‌شود تئاتر آزاد است که متاسفانه در تهران هم دیده می‌شود و در بسیاری از تماشاخانه‌ها و حتی سالن‌های سینما بر صحنه می‌رود. سالن‌های سینما حتی بعضی از سانس‌های خود را علی‌رغم کشمکش‌های اکران فیلم‌ها به این نمایش‌ها اختصاص داده‌اند و اختصاص پیدا کردن زمان و سالن به این چنین نمایش‌هایی که اصلا زیبنده نیست و هیچ آگاهی، روشن فکری و درک و شعور به مخاطب اضافه نمی‌کند، بسیار فاجعه برانگیز است.

دیگر به این گونه آثار، نمایش یا تئاتر نمی‌توان گفت، بلکه باید آن‌ها را با نام «صحنه‌های شبانه» خطاب کرد. نمایش‌هایی که سبک و شیوه اجرایی آن، کاملا مخالف عرف و موازین شرعی است و رنگ و بویی از فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی در آنها دیده نمی‌شود و ما حتی شاهد ترویج همجنس‌گرایی و مسائلی از این دست در میان بازیگران نمایش بوده‌ایم.

هرچند که؛ مخاطبان، هیچ کاری به متلک‌های پیش و پا افتاده و شکلک‌های بی‌مزه این افراد که به اسم هنرمند تئاتر شناخته می‌شود ندارند و به آن ها نمی‌خندند. این آثار برای مخاطبانی نمایش داده می‌شود که نیاز به تربیت هنری دارند. ما نباید مخاطب را به حال خودش رها کنیم و حتی آگاهی او را دستمایه‌ای برای پر کردن گیشه و رکورد آمار فروش حساب کنیم.

ادامه »

نامه سرگشاده جمعیت طلاب به حجت‌الاسلام تقوی

13ام مرداد, 1396

 

 

⭕️ نماز جمعه باید کلاس درس باشد و بار انقلاب را به دوش بکشد

⭕️ این افراد را برای تقویت نماز جمعه پیشنهاد می کنیم.


👇👇
🔹باسمه تعالی
خدمت حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی دامت توفیقاته
رییس محترم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور

سلام علیکم؛

🔸نماز جمعه از ابتدای انقلاب، جایگاه روشنگری، فریاد علیه ظلم و استکبار و تجمیع قلوب مومنین بوده است. این جایگاه که در خود بزرگانی مانند حضرات آیات طالقانی، شهدای محراب، خامنه‌ای، مشکینی، جوادی‌آملی و … را دیده است و باید قلب تپنده فرهنگ و خط مقدم جنگ اعتقادی باشد، این روزها به دلایل متعدد با شرایط آرمانی و مورد نظر امام و رهبری فاصله بسیاری گرفته است.

بخشی از این امر به نوع ساختار و نظام شورای سیاستگذای و ستادهای نماز جمعه باز می‌گردد که نیاز به برنامه بلند مدت و استفاده از نظرات فضلا و دانشمندان دارد. اما یک بخش دیگر مربوط به محتوا و افراد است که در کوتاه مدت قابل ترمیم است.

🔸در تهران که بایستی مواضع انقلابی ام‌القرای جهان اسلام به سراسر کشور و جهان اسلام برسد، و بخشی از بار انقلاب را به دوش بکشد، مع‌الاسف خطبه‌ها به تکرار فهرست‌وار و گاه کلمه‌کلمه مواضع رهبری و سپس تقویم تاریخ بدل شده است و نقش برخی از امامان جمعه به یک سخنران معمولی که بعضا کارش خواندن بولتن‌هاست تنزل پیدا کرده است! این وضع در برخی شهرها و شهرستانها هم دیده می‌شود.

در حالی که به تعبیر رهبری معظم خطبه نماز جمعه باید کلاس درس عمومی سراسری باشد و برای این منظور امام جمعه برای هر بار خطبه خواندن تا هشت ساعت مطالعه کند! تحلیل محتوای خطبه‌های اخیر برخی ائمه جمعه محترم نشان از این دارد گویا از مطالعات با این کمیت خبری نیست و یا دارای کیفیت لازم نیست.

🔸از سوی دیگر در بیان مباحث روز و جوان‌پسند و جذب جوانان توفیقی وجود ندارد و برخی ائمه جمعه دچار محافظه کاری در بیان مواضع شده اند. چه آنکه طبق فرموده مقام معظم رهبری وظیفه و مسئولیت جذب جوانان با امام جمعه و بوسیله محتوای خطبتین است.

🔸عدم حضور فعال در مدیریت فرهنگی و اجتماعی و نبود ارتباط مردمی از جمله ضعفهای دیگر وضع موجود به خصوص در تهران است.

از این رو پیشنهاد ما این است که فارغ از راهکارهای عمیق بلند مدت، در اقدامی فوری برای تقویت این نهاد مردمی و مقدس، می‌توان افراد زیر را که هم شهرت به تقوا داشته و هم از جهت علم و فضل در سطح قابل قبولی می‌باشند و هم انقلابی بوده و هم در بین مردم به ویژه جوانان و فرهیختگان جایگاهی مناسب و نیز در مسایل روز قدرت تحلیل مناسب دارند، به عنوان امام جمعه موقت تهران و یا کلان شهرهای دیگر استفاده نمود.

البته ذکر نام این بزرگواران تنها از باب ذکر مصادیق است و یقینا افراد متعدد دیگری نیز می‌توان به این فهرست افزود.

-آیت‌الله دکتر مهدی هادوی تهرانی
استاد حوزه، رئیس هیئت علمی بعثه مقام رهبری، مولف
-آیت‌الله دکتر محسن اراکی
امام جمعه دزفول، عضو مجلس خبرگان، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب، استاد حوزه، مولف
-آیت‌الله صادق آملی لاریجانی
عضو شورای نگهبان، رییس قوه قضاییه، مولف، استاد حوزه و دانشگاه
-حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه
امام جمعه موقت دزفول، استاد حوزه و دانشگاه، رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه، مولف
-حجت‌الاسلام سیدمهدی میرباقری
رییس فرهنگستان علوم اسلامی، عضو مجلس خبرگان، استاد حوزه و مولف
-حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری
امام جمعه دماوند، نماینده رهبری در اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان، رییس سازمان ملی جوانان، رییس فعلی مرکز رسیدگی به امور مساجد
-حجت‌الاسلام دکتر سیدابراهیم رییسی
معاون اول قوه قضاییه، تولیت آستان قدس رضوی، عضو خبرگان، استاد حوزه
-حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی
تولیت حرم امام خمینی(ره)، استاد حوزه و مولف
-حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان
معاونت فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و مسئول نهاد رهبری دانشگاه هنر، رییس حوزه علمیه دارالحکمه مولف، واعظ
-حجت‌الاسلام دکتر سیدمحمود علوی
رییس عقیدتی سیاسی ارتش، وزیر اطلاعات، عضو خبرگان رهبری
-حجت الاسلام دکتر محمد حاج ابوالقاسمی
عضو مجلس خبرگان رهبری، استاد حوزه و مولف

باتشکر
#جمعیت_طلاب_انقلاب_اسلامی

تصاویر وحشتناک از سوءتغذیه کودکان یمنی

13ام مرداد, 1396

 


 

جهان به راستی چشمان خود را به روی رخدادهای یمن بسته است؛

این کم آب ترین و فقیرترین کشور جهان که اکنون بیش از دو سال است زیربمباران های رژیم عربستان سعودی قرار دارد، دچار همه گیری وبا شده و هزاران نفر از مردم این کشور درگیر این بیماری مهلک شده اند. از سوی دیگر کمبود دارو و مواد غذایی نیز شرایط زجرآوری را برای مردم به ویژه کودکان بی گناه یمنی پدیده آورده است. در ادامه به تصاویر رویترز از سوءتغذیه وحشتناک در میان کودکان یمنی توجه کنید.

گفتنی است این تصاویر ممکن است برای عده ای ناراحت کننده باشد.

ادامه »

بیانات رهبر انقلاب در مراسم تنفیذ دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ۱۳۹۶/۰۵/۱۲

12ام مرداد, 1396

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی رأی ملت ایران را در انتخاب حجت‌الاسلام روحانی در دوازدهمین دوره‌ انتخابات ریاست جمهوری تنفیذ نمودند.

برای دریافت فایل صوتی، با توجه به سرعت اینترنت خود ، یکی از سه لینک روبرو را کلیک نمایید:

 

متن حکم تنفیذ دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران‌

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی طی حکمی، با تنفیذ رأی ملت ایران در انتخابات، جناب حجت‌الاسلام آقای دکتر حسن روحانی را به عنوان ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.

متن حکم تنفیذ که صبح امروز (پنجشنبه ۱۳۹۶/۵/۱۲) طی مراسمی در حسینیه‌ی امام خمینی (رحمه‌الله) به رئیس جمهور منتخب مردم اعطا شد به شرح زیر است:
 
بسم الله الرّحمن الرّحیم
خداوند متعال را سپاس میگویم که در آزمون سیاسی و اجتماعی بزرگ دیگری، ملّت عظیم‌الشأن ایران را سرافراز فرمود و حضور مبارک آنان را در یکی از اساسی‌ترین اقدامات ملّی، گامی بلند در جهت حراست از عزّت و امنیّت کشور و ابّهت نظام مقدّس جمهوری اسلامی قرار داد. انتخابات پرشور و صفوف طولانی رأی‌دهندگان در سراسر کشور و نصاب درخشانِ شرکت‌کنندگان در انتخاب رئیس جمهور و آنگاه رأی بالای شخصیّت منتخب، همگی نشانه‌های روشن از موفّقیّت نظام اسلامی در تحکیم و تثبیت جمهوریّت و خصلتِ مردمی این نظام انقلابی است، و این یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین توانمندی‌های بی‌شمار کشور اسلامی عزیز ما است که دستیابی به آرمانهای والای انقلاب را ممکن میسازد و آینده‌ی روشن کشور و ملّت را نوید میدهد.

اکنون با استمداد از هدایت و عنایت پروردگار و در سایه‌ی توجّهات حضرت ولیّ‌الله‌اعظم (ارواحنا فداه) و با تبرّک و تفأّل به همزمانی با ایّام ولادت حضرت امام ابی‌الحسن‌الرّضا (علیه‌آلاف‌التّحیّةوالثّناء)، اینجانب به پیروی از گزینش ملّت ایران، رأی آنان را تنفیذ و دانشمند محترم جناب حجّت‌الاسلام آقای دکتر حسن روحانی را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب میکنم و با دعا برای موفّقیّت ایشان، مؤکّداً توصیه میکنم که این منصب خطیر را وسیله‌ای برای کسب رضای الهی و ذخیره‌ای برای هنگامه‌ی لقاء پروردگار قرار دهند و همّت خود را متوجّه استقرار عدالت، و جانب‌داری از محرومان مستضعف، و اجرای احکام اسلام ناب، و تقویت وحدت و عزّت ملّی، و توجّه به توانمندی‌ها و ظرفیّتهای عظیم کشور، و صراحت در بزرگداشت ارزشها و مبانی انقلاب اسلامی نمایند، و مطمئن باشند که ملّت غیور و شجاع، خدمتگزاران کشور را در دشواری‌ها و در مقابله با زورگویی‌ها و زیاده‌خواهی‌های استکبار تنها نخواهد گذاشت. لازم میدانم بار دیگر درباره‌ی اجرای برنامه‌ی اقتصاد مقاومتی و توجّه ویژه به موضوع اشتغال و تولید داخلی تأکید کنم و یادآوری نمایم که رأی ملّت و تنفیذ آن، موکول به حفظ و رعایت تعهّد به صراط قویم و مستقیم اسلامی و انقلابی است.

در پایان یاد امام عزیز راحل را گرامی میدارم و به روح مطهّر ایشان و شهیدان این راه درود میفرستم.
 
والسّلام علی عباد الله الصّالحین
سیّدعلی خامنه‌ای         
 ۱۲ مرداد ۱۳۹۶   

همیشه با خوشی،به جز یکبار + فیلم

12ام مرداد, 1396

 

مراسم تنفیذ ،این تحویل گرفتن ها و تحویل دادن ها در تاریخ چهل سال بعد از پیروزی انقلاب بارها تکرار شده است.

دانلود فیلم

پرجمعیت‌ترین خانواده‌های جهان در پاکستان! + فیلم

18ام تیر, 1396

 

پاکستان بیشترین آمار تولد را در بین کشور‌های جنوب آسیا دارد؛ به گونه‌ای که هر مادر حداقل صاحب سه فرزند است.

فیلم زیر زندگی سه مرد پاکستانی را نشان می‌دهد که روی هم ۹۶ فرزند دارند.

فتنه‌ جدیدی در راه است !

10ام تیر, 1396
 
در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران مطرح شد؛

امروز تخریب علیه سپاه، بسیج، افراد موثر و دستگاه قضایی شدت گرفته و فکر می‌کنم فتنه جدید در پیش است.

///////حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به هفته قوه قضائیه، گفت: هفته‌ای گذشته هفته قوه قضائیه بود این هفته را به خانواده بزرگ این قوه و ملت شریف ایران تبریک می‌گویم و امیدواریم بتوانیم آن چه که شایسته نظام قضایی و ملت شریف ایران است را اجرایی کنیم.

وی با اشاره به سه محور «قوه قضائیه و امنیت کشور»، «قوه قضائیه و دفاع از منافع مردم و مقابله با چپاولگران و غارتگران بیت‌المال» و «علت هجمه و تخریب نهادهای انقلابی در تمام طول این 4 دهه بعد از انقلاب»، گفت: باید به این موضوع پرداخت که سپاه پاسداران، بسیج مردمی، نهادهای دیگر انقلابی و دستگاه قضایی چرا مورد هجمه و تخریب دشمنان خارجی و داخلی قرار می‌گیرند و امروز در شرایطی که به میل ما با آن روبه‌رو است نظام سلطه سعی می‌کند که سلطه خود را حفظ و حتی آن را بیشتر کرده و بر ملت‌ها ظلم کند.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای ادامه داد:

در شرایطی که کشورهای منطقه و برخی از کشورهای همسایه ما در آتشی که استکبار بر افروخته است می‌سوزند و در فشار و سختی به سر می‌برند، در این شرایط که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا سعی بر این دارد که فشار مضاعفی را به جمهوری اسلامی و منطقه وارد کند، واضح است که وحدت، همدلی برای گره‌گشایی مشکلات کشور امری لازم و ضروری است.

وی افزود: همه می‌دانند که وحدت و همدلی با توسل به حبل‌الله متین و اطاعت از ولی امر و عمل به قانون و آموزهای دینی تحقق پیدا می‌کند و نمی‌توان گفت با همدلی، همزبانی، همکاری هر کسی راه خودش را بپیماید.

ادامه »

دادگاه آمریکایی حکم غارت برج بنیاد علوی را صادر کرد

9ام تیر, 1396
 
بنیاد علوی

یک هیئت منصفه در نیویورک حکم داده که دولت آمریکا می تواند یک ساختمان اداری در منطقه منهتن این شهر را از یک بنیاد غیرانتفاعی که متهم به نقض تحریم های آمریکا علیه ایران است توقیف نماید.

به نقل از رویترز، هیئت منصفه یکی از دادگاه های فدرال منهتن اعلام کرد، بنیاد علوی، مالک بخش عمده ای از یک برج اداری در خیابان پنجم نیویورک، می دانسته که شریکش و مالک بخش کوچکی از این ساختمان، یعنی شرکت آسا، برای دولت ایران کار می کرده و در پنهان کردن این واقعیت نقش داشته است.

اعضای این هیئت منصفه آمریکایی گفتند، دولت اثبات کرده که این ملک در در پولشویی نقش داشته است.

دولت آمریکا خواستار توقیف این برج 36 طبقه به نفع افرادی شده که در ارتباط با ادعاهای مربوط به حوادث بمبگذاری و سایر حملات، علیه دولت ایران از محاکم مختلف حکم خسارت گرفته اند. ارزش این برج به حدود یک میلیارد دلار می رسد.

جان کیم وکیل دولت آمریکا در منهتن گفت: «در این محکمه، راز ساختمان 650 خیابان پنجم برای همه افشا شد.»

جیمز برنارد، وکیل شاکیان گفت: «از سوی همه موکلانم اعلام می کنم که ما از این تصمیم بسیار خشنود هستیم و حکم امروز ابلاغ شده است.»

جان گلیسون، قاضی سابق فدرال و وکیل بنیاد علوی در این پرونده نیز گفت: «بنیاد علوی از حکم امروز و تصمیم دادگاه در پرونده های مرتبط ناامید شده و در حال بررسی گزینه های خود است.»

بنیاد علوی در سال 1973 با عنوان بنیاد پهلوی توسط محمد رضا شاه تاسیس شد. این بنیاد ماموریت خود را پیشبرد مطالعه فرهنگ ایرانی و اسلامی در آمریکا و همچنین تامین هزینه مدارس و کلینیک های رایگان معرفی کرده است. در سال 1989 بنیاد علوی وارد شراکت با بانک ملی ایران شد که بر اساس آن مالکیت این برج به طور مشترک به بنیاد علوی و این بانک دولتی ایرانی منتقل شد.

در این پرونده دادگاه به این مسئله رسیدگی کرد که آیا بعد از اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران در سال 1995، بنیاد علوی می دانسته که شرکت آسا همچنان در مالکیت بانک ملی ایران است یا نه.

تسنيم

وضعیت بحرانی مسلمانان کشمیر، آتش زیر خاکستر+تصاویر

7ام تیر, 1396

 

تحلیلی بر وقایع کشمیر بی دفاع

آیا مسلمانان بی رحمانه سرکوب می شوند؟

چه کسانی در این نزاع نقش دارند؟

توطئه انگلیس باعث شد تا تکلیف کشمیر روشن نشود و از همان زمان، به بهانه دفاع از کشمیر، هند و پاکستان به سهم خواهی ازاین کشور کوچک پرداخته اند.

 

ادامه »

عملیات موشکی سپاه ضد تروریست های تکفیری تحت امر فرماندهی معظم کل قوا انجام پذیرفت

1ام تیر, 1396

 

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای به تشریح بخشی از جزئیات عملیات موشکی ضد تروریستهای تکفیری پرداخت.

عملیات موشکی سپاه ضد تروریست های تکفیری تحت امر فرماندهی معظم کل قوا انجام پذیرفت روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه شماره 2 خود، بخشی ازجزئیات عملیات موشکی” لیله القدر” ضد تروریستهای تکفیری را تشریح کرد.


متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با قدردانی از حمایت‌های قابل ستایش ملت شریف و قهرمان ایران از اقدام غرور انگیز و اقتدار آمیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجرای عملیات موشکی “لیله القدر” ضد مرکز فرماندهی و مواضع تروریست های تکفیری در استان دیرالزور سوریه، بخشی از جزئیات این عملیات اعلام می گردد:


1-عملیات موشکی” لیله القدر” در سلسله مراتب نظامی و با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح و تحت امر فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) انجام پذیرفت.

2-کلیه مراحل شناسایی و جمع آوری اطلاعات پیرامون وضعیت مقرها و موقعیت تروریست های تکفیری در منطقه دیرالزور، صرفا توسط عوامل میدانی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فرایندی دقیق و مطمئن صورت پذیرفت و در اختیار نیروی هوافضای سپاه قرار گرفت.

3-نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبتنی بر اشراف اطلاعاتی حاصله ، عملیات موشکی” لیله القدر” را طراحی و با شلیک ۶ فروند موشک میان برد زمین به زمین به سمت اهداف تعیین شده در دیرالزور سوریه به مرحله اجرا در آورد.

4-در این عملیات موفق، بیش از ۱۷۰ تروریست تکفیری از جمله چند تن از فرماندهان و عناصر موثر آنان به هلاکت رسیده و علاوه بر مجروحیت تعدادی دیگر از تروریست ها ، تلفات سنگینی بر ادوات، تجهیزات و سامانه های آنان وارد گردید.

در پایان به ملت انقلابی و غیرتمند ایران و آحاد علاقه‌مندان به انقلاب و نظام اسلامی اطمینان داده می‌شود، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به فضل الهی تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا در صیانت از اقتدار و امنیت ملی کشور و مقابله با تهدیدات دشمنان ،لحظه ای درنگ نکرده و جبهه بدخواهان میهن اسلامی را به سختی مجازات خواهد کرد.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

کسانی که در فتنه ۸۸ بودند نباید در حکومت حضور داشته باشند

27ام خرداد, 1396
آیت‌الله موحدی کرمانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت:

  کسانی که در فتنه ۸۸ بودند نباید در حکومت باشند؛ چرا که آن‌ها آزمون خود را پس دادند.

آیت الله موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه تهران:آیت الله محمد علی موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه باید شاخصه های حکومت اسلامی را بدانیم و اگر این شاخصه های وجود داشت حکومت اسلامی برقرار است ؛ اظهار داشت:
حکومت اسلامی شاخص هایی همچون توصیه به مردم، عدم خود پسندی و خودستایی، روحیه انتقاد پذیری ، حل مشکلات مردم و توجه به نیروهای مسلح و عدم تبعیض و  … دارد.

 

 وی افزود:  مسئول باید درد بیچارگان و محرومان را احساس کند و همین درد برای یک مسئول بس است که سیر بخوابد و اطرافش انسان ها،  گرسنه بخوابند.

 
خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه مسئولان باید مراقب خودبینی خود باشند؛  ادامه داد:
 
مسئول نباید دچار خودستایی، خود پرستی و عُجب باشد.
 
آیت الله موحدی کرمانی تاکید کرد: مسئول باید روحیه انتقاد پذیر داشته باشد و در مورد کارگزاران به کسانی که می خواهیم مسئولیت بدهیم به دقت بسنجیم و با میل شخصی کسی را منصوب نکنیم؛ چراکه استبداد خود ریشه ظلم و خیانت است.
 
وی با اشاره به لزوم توجه مسئولین به شاخصه های حکومت اسلامی با توجه به دستورات الهی و امیر المومنین علیه السلام ، افزود: باید مسئولان دیده بان داشته باشند تا رفتار زیر دستان خود را در ابعاد مختلف رصد کنند تا خیانت به امانت نشود.

ادامه »

آتش‌سوزی گسترده در برج مسلمان‌نشین لندن

24ام خرداد, 1396

 

آتش‌سوزی گسترده‌ای در غرب لندن به طور کامل یک برج مسکونی 27 طبقه را که ساکنان آن مسلمان هستند، فرا گرفته است. احتمال فروریختن ساختمان وجود دارد+ تصاویر و فیلم

 
شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان گزارش داد آتش‌سوزی گسترده در غرب لندن به طور کامل یک برج مسکونی را فرا گرفته است.
 
آتش‌سوزی در برجی مسلمان‌نشین در لندن/ احتمال فروریختن ساختمان وجود دارد+ تصاویر و فیلم
 
بر اساس این گزارش، سازمان آتش‌نشانی لندن اعلام کرده است در حال تخلیه این برج 27 طبقه در منطقه لن کستر در شمال کنزینگتون است.
 
تصاویر این آتش‌سوزی نشان می‌دهد آتش تقریبا از همه طبقات و پنجره‌های این ساختمان در حال زبانه کشیدن است. در حال حاضر حدود 200 آتش‌نشان در صحنه حضور دارند و پلیس اعلام کرد 2 نفر به سبب استنشاق دود تحت درمان قرار گرفته‌اند. 
گفته می‌شود این برج مسلمان‌نشین است.
 
آتش‌سوزی در برجی مسلمان‌نشین در لندن+ تصاویر

ادامه »

تخلف انتخاباتی بیش از 60 نفر از مدیران دولتی و اجرایی

26ام اردیبهشت, 1396

معاون اول قوه قضاییه گفت:

بیش از ۶۰ نفر از مدیران دولتی و اجرایی اعم از استانداران، فرمانداران، بخشداران و روسای ادارات دولتی تخلفات انتخاباتی داشته‌اند.

تشکیل پرونده تخلف انتخاباتی برای بیش از 60 نفر از مدیران دولتی و اجرایی/ بازداشت برخی افراد به دلیل سرقت اسناد

 حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول و سخنگوی دستگاه قضا در جمع خبرنگاران، گفت: امیدواریم مانند همیشه مردم عزیز ما و همه طرفداران نظام و کشور با شور و حال ویژه‌ای پای صندوق های رای حاضر شوند و رأی خود را به صندوق بیندازند.
 
وی  در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا گزارشی از تخلفات انتخاباتی به دستگاه قضا واصل شده است، گفت: متاسفانه گزارشات متعددی به قوه قضاییه در رابطه با تخلفات برخی از مجریان، مسئولان و مدیران دولتی که حق ورود به مسائل انتخاباتی را نداشته‌اند، واصل شده است. همچنین برخی ستادهای انتخاباتی، نامزدها و افراد دیگر از مسئولان ذیربط تخلفاتی داشته‌اند که مواردی که مجرمانه است به دادگستری‌ها اعلام شده و مشغول رسیدگی هستند.
 
سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: اجمالا بیش از ۶۰ نفر از مدیران دولتی و اجرایی اعم از استانداران، فرمانداران، بخشداران و روسای ادارات دولتی تخلفات انتخاباتی داشته‌اند.
 
وی افزود: پرونده آن‌ها به محاکم و دادگستری ارجاع شده و در حال رسیدگی است‎ همچنین از بعضی از ستادها هم گزارشاتی واصل شده است.
 
وی ادامه داد: بر اساس گزاراشات عدد تخلف دهیاران بسیار بالاست که بر خلاف قانون تخلفاتی داشته‌اند.
 

سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: مدیران اجرایی و دولتی و کسانی که به نحوی وابسته به دستگاه‌های حکومتی هستند مراقب باشند بیش از حد متعارف حرکتی نداشته باشند. روز انتخابات تمام می‌شود و بعد گرفتاری‌ها می‌ماند و فردا این‌ها هستند که تخلف کرده‌اند. اگر می‌خواهند ریسک کنند و خلاف قانون عمل نمایند به فکر خانواده‎‌هایشان باشند و فردا دیگر توقع و انتظاری نداشته باشند؛ چراکه قوه قضاییه مصمم است با هر تخلفی از هر رده‌ای اعم از استاندار، فرماندار، دهیار و غیره برخورد کند. 

ادامه »

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از حجت الاسلام والمسلمین رئیسی حمایت کرد

13ام اردیبهشت, 1396
 

 

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای از حجت الاسلام والمسلمین رئیسی به عنوان کاندیدای اصلح انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد.


>

متن بیانیه که در اختیار خبرگزاری رسا قرار گرفته به شرح زیر است:

ملت شریف مؤمن و انقلابی ایران اسلامی
  سلام علیکم و رحمة الله
با احترام، در پی درخواست‌های مکرر مردم متدین و انقلابی، طلاب و فضلا، بزرگان و علمای بلاد نسبت به معرفی نامزد اصلح از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران اسلامی به‌ استحضار می‌رساند؛ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم براساس تکلیف شرعی و وظائف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و طبق دوره‌های گذشته موضوع را در دستور کار کمیسیون سیاسی این نهاد مقدس قرار داد و پس از برگزاری جلسات متعدد، و ارتباط با علمای اعلام و هم‌اندیشی با گروه
های مختلف و رعایت همه جوانب و معیار‌ها، و ارائه گزارشات در جلسات شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سرانجام موضوع در جلسه روز جمعه مورخ 1396/02/08 مطرح و با اکثریت قاطع آراء حاضرین حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید ابراهیم رئیسی «دامت توفیقاته» به عنوان نامزد اصلح شناخته شد، که به شما ملت همیشه در صحنه نیز معرفی می‌گردد.

امید است مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی با عنایت خداوند متعال و در ظل توجهات حضرت بقیة‌الله الاعظم (ارواحنا له الفداه) و همچنین با لبیک گفتن به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای «مدظله‌العالی» با حضور پرشور و انقلابی خود در انتخابات 29 اردیبهشت باردیگر نقشه شوم استکبار جهانی را نقش برآب کرده و عظمت ملت ایران را به جهانیان نشان دهند و با انتخاب نامزد اصلح موجبات تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی، عدالت اجتماعی، مبارزه با فقر وفساد و تبعیض و رشد و پیشرفت کشور را فراهم نمایند.
 

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

خبرگزاری حوزه


هزینه روی کار آمدن دولت‌های نالایق را مردم می‌پردازند

13ام اردیبهشت, 1396
 
قالیباف در همایش بزرگ دولت مردم:
 
هزینه روی کار آمدن دولت‌های نالایق را مردم می‌پردازند
 

نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: هزینه روی کار آمدن دولت‌های نالایق را مردم می‌پردازند و سوال امروز ما از دولتمردان این است که در کشوری با این همه سرمایه و ظرفیت های مادی و انسانی چرا باید رکود و بیکاری بر اقتصاد ما سیطره پیدا کند؟
 محمد باقر قالیباف در جمع هوادارانش در تالار حوزه هنری افزود: در حالی که بسیاری از کشورها بحران نیروی انسانی دارند اما ما نیروی انسانی جوان، تحصیل کرده و متخصص داریم.

نامزد ریاست جمهوری گفت: امروز مهندسان فارغ التحصیل ما در کشور با کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیا رقابت می کند.    
وی  با گرامیداشت روز معلم و روز کارگر گفت: از جانبازان عزیز، این مردان مردی که سالیان دراز بر بستر مجروحیت و ویلچر نشسته اند تا من و شما ایستاده در خدمت مردم باشیم قدردانی می کنم.
 
قالیباف افزود: در 29 اردیبهشت ماه 1396 این ملت تصمیم خواهد گرفت و سکان دار مدیریت اجرایی کشور را مشخص خواهد کرد؛ من چند شب قبل هم اشاره کردم که ما واقعیت های تلخ و شیرین زیادی را در کشور خود می بینیم؛ واقعیت های شیرین ما این است که کشور ما یک کشور ثروتمندی است همانطور که همه دنیا و ملت ما این را می داند و باور دارد.

ادامه »

منع‌های زنان در عربستان

12ام اردیبهشت, 1396
 

 
زنان در عربستان نه حق رانندگی دارند،
 
 نه می‌توانند به قبرستان بروند،
 
نه حق پرو لباس دارند،
 
نه می‌توانند بدون یک مرد از خانه خارج شوند،
 
اما این کشور عضو جدید کمیسیون مقام زن شده‌ است!
 

 
“آیا واقعا کسی نیاز دارد از عربستان سعودی چیزی درباره حقوق زنان بشنود؟”
 
این تیتر گاردین چند روز پیش در واکنش به خبر عضویت عربستان سعودی در کمیسیون مقام زن از سال 2018 تا 2022 در سازمان ملل متحد بود. البته واکنش‌های اینچنینی نسبت به کشوری که مقام و حقوق زنان شاید بی‌اهمیت‌ترین موضوع ممکن در آن تلقی شود طی روزهای گذشته کم نبوده‌است.
 
خبر آنقدر عجیب بود که کاریکاتوریست‌ها دست به کار شوند و ژورنالیست‌ها دست به قلم. عربستان سعودی با رای کشورهایی چون امریکا، انگلیس و آلمان به عضویت کمیسیون مقام زن درآمد. دقیقا موضوع درباره همان زنانی است که در این کشور حق رانندگی ندارند. زنان سعودی شاید در کشوری ثروتمند زندگی کنند ، کشوری آنقدر ثروتمند که با اتکا به همین دارایی مادی بتواند تغییراتی علنی برای انکار واقعیت ایجاد کند اما بهره‌ای که آنها از این دارایی می‌برند همان چیزی است که برای زندگی این زنان بدون حضور یک مرد به عنوان ولی یا قیم کنارشان هیچ تعریفی نکرده است. 


دانشمندان عربستان: زنان پستاندارانی چون بز و شتر هستند!
سال گذشته بود که در آستانه روز جهانی زن یعنی هشتم ماه مارچ، خبر عجیبی سر تیتر اخبار خبرگزاری‌های دنیا شد. هیئتی از دانشمندان عربستان سعودی اعلام کردند زنان همچنان نه به عنوان انسان که در جمع پستانداران طبقه بندی می‌شوند. بر همین اساس مفتی‌ها و دانشمندان عربستان سعودی زنان را هم‌تراز پستاندارانی همچون بز و شتر قرار دادند و بر همین اساس برای آنها حقوقی را قائل شدند که این حیوانات از آنها برخوردار هستند.
 
البته از قرار معلوم این موضوع برای فعالان حقوق بشر نقطه امیدی در چشم‌انداز آینده زنان سعودی محسوب می‌شد چه اینکه پیشتر همین افراد اصلا طبقه‌ای برای زنان قائل نبودند و آنها را صرفا اشیائی بی‌روح در منزل می‌دانستند و جایگاه زنان برایشان از این مرتبه فراتر نمی‌رفت.
 
در همین راستا جیلیان برچ سخنگوی سازمان عفو بین‌الملل در واکنش به این اظهارنظر مفتی‌ها و دانشمندان سعودی گفت: “درباره آینده خوشبین هستم چون زنان دیگر به عنوان اشیائی بی‌روح محسوب نمی‌شوند و در سیر تکاملی در طبقه پستانداران قرار گرفته‌اند!”

ادامه »

بیانیه پایانی نشست ضدایرانی شورای همکاری خلیج فارس

9ام اردیبهشت, 1396

شورای همکاری خلیج فارس با وجود اختلاف مواضع میان اعضا، با صدور بیانیه‌ای علیه کشورمان به نشست ضدایرانی خود در پایتخت عربستان، پایان داد.

شورای همکاری خلیج فارس روز گذشته با هدف آنچه “دفاع از امنیت منطقه” و “یکسان‌سازی مواضع در برابر ایران” خوانده شد، در ریاض، پایتخت عربستان، تشکیل جلسه داد.

در این نشست که با حضور وزرای خارجه، کشور و دفاع شش کشور عضو این شورا شامل عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین، قطر، عمان و کویت تشکیل شد، وزیر کشور بحرین در ادامه ادعاهای رژیم آل‌خلیفه، ایران را به دست داشتن در ناآرامی‌های داخلی این کشور متهم کرد.

به گزارش رسانه‌های عربی، این نشست با وجود اختلاف مواضع اعضای شورای همکاری خلیج فارس درخصوص ایران در نهایت با صدور بیانیه‌ای پیرامون لزوم مقابله با مداخلات خارجی در امور داخلی کشورهای عضو این شورا به کار خود پایان داد.

مسکن مهر اگر مشکلاتی داشت باید حل می‌شد، چرا آقایان حل نکردند؟

7ام اردیبهشت, 1396

 

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت:

 بنده خودم طعم فقر همراه با کار را چشیده ام

و احساس می کنم که محرومان چه مشکلاتی دارند. 

 

 
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه گفت و گوی ویژه خبری با اشاره به لزوم حمایت از محرومان جامعه اظهار داشت : بنده خودم طعم فقر همراه با کار را چشیده ام و احساس می کنم که محرومان چه مشکلاتی دارند. 
 
وی با اشاره به درخواست های مردمی برای حل مشکل فقر و بیکاری افزود :
 

 آمار رسمی نشان می دهد که بیکاری 12 درصد است اما آمار تحصیلکردگان بیکار نشان می دهد که میزان بیکاری 30 تا 40 درصد است. 

 
رئیسی تصریح کرد : طلاق و بسیاری از مفاسد به دلیل بیکاری است و حتما باید وضعیت معیشتی تغییر کند. 
 
وی ادامه داد: امتی که در عرصه های مختلف پیروزی را ثبت کرده  می تواند مشکل کار را حل کند. به حول قوه الهی مصممیم تا شرایط را به نفع مردم تغییر دهیم. 
 
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد :
 

 در دوران تصدی پست بازرسی کل کشور توفیق داشتم که شرایطی را ارائه کنیم تا آسیب ها رفع شود و این غصه شده که هنوز به دنبال آسیب زدایی از وزارتخانه ها هستیم. 

 
حجت الاسلام والمسلمین با انتقاد شدید از وجود فساد و اینکه چرا باید مردم هر روز فساد را در تیتر روزنامه ها ببینند گفت :
 
توجه به محرومان و مستضعفان با همین امکانات موجود و بدون نگاه به بیرون ممکن است. 
 
وی با اشاره به اینکه می توان یارانه دهک های پائینی را دو تا سه برابر افزایش داد و فقر مطلق را ریشه کن کرد افزود :

 

 
می توان برای محرومان مسکن ارزان ساخت
 
و امکان تحقق چنین برنامه هایی وجود دارد. 
 

ادامه »

شیخ‌نشین‌ها به دنبال خرید تخم لاک‌پشت‌های سواحل ایران

6ام اردیبهشت, 1396

 

جوامع محلی به دلیل فقر، تخم لاک‌پشت‌ها را جمع‌آوری کرده و به گفته معاون سابق محیط زیست دریایی به قیمت هر عدد پنج دلار، به شیخ‌نشین‌ها می‌فروشند.

 

لاک‌پشت‌هایی که برای تغذیه و تخم‌گذاری به سواحل ایران مراجعه می‌کنند، به دلایل مختلف در امان نیستند. از یک سو کارگران چینی پروژه‌های نفتی جنوب، در نبود یگان حفاظت دریایی سازمان حفاظت محیط زیست و مراقبت‌های ویژه از تنوع زیستی آب‌های جنوبی ایران، لاک‌پشت‌ها را صید کرده و به عنوان یک غذای رایگان مورد استفاده قرار می‌دهند و از سوی دیگر جوامع محلی به دلیل فقر، تخم لاک‌پشت‌ها را جمع‌آوری کرده و به گفته معاون سابق محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست به قیمت هر عدد پنج دلار، به شیخ‌نشین‌ها می‌فروشند. این فشارها، خطر انقراض نسل لاک‌پشت‌هایی که در سواحل ایران تخم‌گذاری می‌کنند و یا این مناطق را برای تغذیه انتخاب کرده‌اند، افزایش می‌دهد.
 

سواحل جنوبی ایران تنوع زیستی بی‌نظیری دارد. آن گونه که در گزارش‌های سازمان حفاظت محیط زیست آمده، پنج گونه لاک‌پشت در آب‌های جنوبی ایران زندگی می‌کنند. بر اساس یافته‌ها، لاک‌پشت‌ها در همان محلی که از تخم بیرون می‌آیند، پس از بلوغ تخم‌گذاری می‌کنند اما لاک‌پشت‌های سواحل جنوبی ایران، گویا چندان خوش شانس نیستند.  وضعیت معیشتی مردم در جنوب ایران مطلوب نیست و ارزش غذایی بالای تخم لاک‌پشت‌ها و طعم خوب آن، این مردم را تحریک می‌کند که در فصل تخم‌گذاری لاک‌پشت‌ها به لانه‌های آنها سری زده و تخم‌ها را از آن خارج کنند.

ادامه »

تبلیغ ویژه رسانه ملی برای «روحانی»

29ام فروردین, 1396

 

 در نامه‌اى به رئیس سازمان صدا و سیما مطرح شد
 
خبرگزاری فارس: اعتراض «رئیسی» به تبلیغ ویژه رسانه ملی برای «روحانی»/ رسانه ملی خود را به رعایت عدالت تبلیغاتی ملزم بداند

اعتراض «رئیسی» به تبلیغ ویژه رسانه ملی برای «روحانی»

e="text-align: justify;">نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نامه‌ای خطاب به رئیس صدا و سیما نوشت:

 

فرآیند داورى آگاهانه مردم شریف را مخدوش نسازید.

رسانه ملی خود را به رعایت عدالت تبلیغاتی ملزم بداند.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نامه‌ای خطاب به علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما تاکید کرد که فرآیند داورى آگاهانه مردم شریف را مخدوش نسازید.

در بخشی از نامه حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی به رئیس سازمان صدا و سیما آمده است: 

از آنجا که بسیاری از برنامه‌های مزبور، جزو شئون انحصاری رئیس دولت نبوده و انجام آن‌ها متوقف به حضور ایشان نیست، از صدا و سیما انتظار می‌رود با عنایت به اهداف و مأموریت‌های قانونی خود از هرگونه اقدامی که با ایجاد شائبه تبلیغ جانبدارانه به نفع یک فرد یا جریان خاص، فرآیند داوری درست و آگاهانه مردم شریف را مخدوش سازد، جداً پرهیز کند.

به گزارش فارس، متن کامل این نامه بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر علی‌عسکری، رئیس محترم سازمان صدا و سیما

با سلام و تحیت؛

انتظار این است به منظور برگزاری انتخاباتی «سالم، پرشور و رقابتی»، رسانه ملی خود را به رعایت عدالت تبلیغاتی ملزم بداند.

متأسفانه برخلاف روال معمول، اکنون برنامه‌های جاری رئیس‌جمهور محترم که یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری می‌باشند، به طور پی در پی و پرحجم در صدا و سیما پوشش زنده و خبری پیدا می‌کند.

از آنجا که بسیاری از برنامه‌های مزبور، جزو شئون انحصاری رئیس دولت نبوده و انجام آن‌ها متوقف به حضور ایشان نیست، از صدا و سیما انتظار می‌رود با عنایت به اهداف و مأموریت‌های قانونی خود از هرگونه اقدامی که با ایجاد شائبه تبلیغ جانبدارانه به نفع یک فرد یا جریان خاص، فرآیند داوری درست و آگاهانه مردم شریف را مخدوش سازد، جداً پرهیز نماید.

سیدابراهیم رئیسی 96/01/29»

فیلمی تکان دهنده از جنایت‌های تروریست‌ها در سوریه

28ام فروردین, 1396

 

از زمان پیدایش گروهک‌های تروریستی در سوریه مردم مظلوم این کشور شاهد جنایت‌های بسیاری بوده‌اند.

گروهک‌های تروریستی در منطقه به ویژه در سوریه جنایت‌های بی‌شماری را انجام داده‌‌اند. تروریست‌ها که برای مخالفت اسد رئیس جمهور قانونی و مردمی این کشور تلاش می‌کنند با ایجاد ترس و دلهره در میان مردم مظلوم سوریه مخالفان خود را تهدید به شکنجه و مرگ می‌کنند.

در فیلم زیر کودکان سوری از رنج و مصیبتی که تروریست‌ها بر سر خانواده آنان آورده است می‌گویند. این کودکان پس از جنایت‌های تروریست‌ها دیگر روی آرامش را ندیده‌اند. بسیاری از کودکان نیز پس از آوارگی تنها یک خواسته دارند و آن هم زنده بودن پدر و مادرشان است.

عکاس گریان فوعه سوژه کاربران فضای مجازی شد+ تصاویر

بی شک این تصویر برگ سیاه دیگری برای پرونده سنگین و وحشیانه تروریست‌ها خواهد بود.

2 سال از محاصره شهرک‌های شیعه نشین کفریا و الفوعه واقع در شمال سوریه توسط گروه‌های تروریستی موسوم به جیش الفتح تحت فرماندهی (جبهه النصره و احرار الشام )  می‌گذرد. حملات وحشیانه‎ موشکی، خمپاره‌ای و زمینی که یکی از مرگبارترین حملات 6 سال گذشته بوده تروریست‌ها بوده است. 

 

42 هزار زن و کودک غیرنظامی ساکن این منطقه با حملات پی در پی درگیر جنگ ناخواسته‌ای شدند که پای آنها را برای کمک به نیروهای مقاومت باز کرد. ازطرفی ممانعت از ورود مواد غذایی، سوخت و دارو باعث شکل‌گیری بحرانی انسان در این منطقه شد.

ادامه »

جنایت تازه تروریست‌‌ها در کشتار کودکان سوری «الفوعه و کفریا» + تصاویر

27ام فروردین, 1396

در تازه‌ترین حملات تروریست‌های تکفیری به دو منطقه محاصره‌شده «کفریا و الفوعه» واقع در حومه ادلب شمالی تعداد دیگری از اهالی این دو منطقه محاصره‌شده از جمله تعدادی از کودکان شهید و مجروح شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در سوریه، در تازه‌ترین حملات تروریست‌های تکفیری به دو منطقه محاصره شده «کفریا و الفوعه» واقع در حومه ادلب شمالی تعداد دیگری از اهالی این دو منطقه محاصره شده شهید و مجروح شدند.

در حملات شدید خمپاره‌ای ساعات پیش گروه‌های تروریستی که از ناحیه «بنش» و «معره مصرین» صورت گرفت، یک کودک خردسال شهید  شد و چند زن و مرد و کودک به‌شدت زخمی شدند.

ادامه »

توضیحات جالب علوی درباره وزیر شدنش+فیلم

6ام فروردین, 1396

در این گزارش صحبتهای وزیر اطلاعات را درباره نحوه انتصاب او در دولت روحانی مشاهده می‌کنید.

توضیحات جالب علوی درباره وزیر شدنشبه گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، محمود علوی وزیر اطلاعات دولت روحانی در یک مصاحبه تلویزیونی درباره ماجرای وزیر شدنش اظهار کرد: به دلیل سوابق کاری خود فکر می‌کردم که آقای روحانی وزارت کشور را به من پیشنهاد دهند، زمانی که دکتر روحانی از من درخواست همکاری کردند،

گفتم: آقای دکتر ما اگر تبلیغ شما را کردیم، نیتمان این بود که کار کشور، دست یک آدم عاقل بیافتد که الحمدالله نتیجه هم گرفتیم و هیچ توقعی هم نداریم. بنده استاد دانشگاهم و مشغول درس دادن هستم، اما اگر نیاز به همکاری من دارید، حتی اگر فقط پاسخگویی به تلفن‌های شما هم باشد، بنده کوتاهی نخواهم کرد، اما آقای روحانی برخلاف تصورات من گفتند:میخواهم وزارت اطلاعات را به شما بسپارم!

وزیر اطلاعات در ادامه بیان کرد: به آقای روحانی گفتم، شما با توجه به کدام سابقه کاری این مقام به من پیشنهاد می‌دهید؟ اگر بگویید وزارت کشور، من با این پُست آشنایی دارم، اگر بگویید وزارت ارشاد، بنده ۹ سال سرباز مقام معظم رهبری و نماینده ایشان در ارتش بودم، کارهای فرهنگی از جمله عکاسی در زمان کودکی، نقاشی در دوران نوجوانی، بازیگری تئاتر در روزهای جوانی را انجام داده ام اما…

پیشنهاد ما به شما این است که ادامه این گفتگوی جالب را در فیلم زیر مشاهده کنید.

دانلود فیلم

باشگاه خبرنگاران جوان

مصاحبه اصغرفرهادی با یک روزنامه صهیونیستی! + عکس

2ام فروردین, 1396
 

مصاحبه عجیب اصغرفرهادی با یک روزنامه صهیونیستی

خبرگزاری صدا و سیما با انتشار خبر و تصویری از  روزنامه هاآرتص نوشت: اصغر فرهادی کارگردان ایرانی برنده اسکار، قبل از برگزاری مصاحبه قابل تامل اصغر فرهادی !مراسم اسکار، در جشنواره کن با خبرنگار این روزنامه که به صراحت خود را اسرائیلی معرفی می کند علاوه بر مسائل مربوط به اسکار درباره مسائل سیاسی نیز با وی صحبت کرده است .
وری کلین خبرنگار هاآرتص نوشت: من ماه مه گذشته فرهادی را در جشنواره فیلم کن و در فضایی کاملا متفاوت در زمانی که به نظر می رسید نامزدی ترامپ برای ریاست جمهوری آمریکا فقط یک حماقت گذرا بود، دیدم و با او ملاقات کردم.
بنابر این گزارش خبرنگار هاآرتص به فرهادی گفت: من از اسرائیل آمده ام بنابراین من می دانم که شما از چه چیزی و درباره چه چیزی صحبت می کنید. نظرتان درباره نقش مردان و زنان چیست؟ آیا شما بطور برابر با آنها برخورد می کنید؟ زنان در کارهای شما خیلی مهم هستد.
فرهادی جواب داد: خودم، زمانی که بعد از گذشت زمان، به فیلم هایم نگاه می کنم، احساس می کنم که زنان مهمترین نقش را دارند - صادقانه بگویم من به زنان اهمیت و اعتبار بیشتری می دهم.
اصغر فرهادی در پاسخ به سوال خبرنگار هاآرتص درباره اسرائیل و ایران نیز گفت: سیاستمداران نمی خواهند مشکل را حل کنند . تنها امید من به مردم است و نه سیاستمداران. (البته) من امید کمی به مردم دارم. زیرا آنها نیز توسط رسانه ها و سیاستمداران تحت تاثیر قرار گرفته اند.
بنیامین نتانیاهو (نخست وزیر رژیم صهیونیستی) یک نمونه از آن است و  «ما هم احمدی‌نژاد (رئیس جمهور سابق) را داشتیم.»
 
 

مصاحبه عجیب اصغرفرهادی با یک روزنامه صهیونیستی


پس از ادعای نشریه صهیونیستی هاآرتص مبنی بر مصاحبه با اصغر فرهادی کارگردان ایرانی نظرات کاربران فضای مجازی درباره این موضوع به راه افتاده است .
 
کاربران فضای مجازی می‌پرسند زمانی که حتی ورزشکاران ما به خاطر دفاع از مظلومین و مبارزه با اشغالگران نژاد پرست صهبونیستی از مدال المپیک و جهانی چشم پوشی میکنند چطور یک کارگردان به راحتی با یک روزنامه متعلق به رژیم اشغالگر قدس مصاحبه میکند.
 

همچنین برخی دیگر از کاربران نوشته اند: امیدواریم اصغر فرهادی این مصاحبه را با سند تکذیب کند.

ادامه »

برگزاری دوره تخصصی با رویکرد کوثرنت و کوثر بلاگ

16ام اسفند, 1395

کلاس آموزشی و کارگاه عملی آشنایی تخصصی با کوثرنت و کوثربلاگ در تاریخ شنبه 14 اسفند در استان لرستان(شهر خرم آباد)
برگزار شد.

در این دوره که با شرکت حدود 20 نفر از طلاب از شهرهای استان تشکیل شد، جناب آقای جلیلی پس از معرفی و تعریف پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی به بایسته های وبلاگ نویسی و ذکر ویژگیهای پستهای مفید و موثر پرداختند.بیان لوازم کسب مهارت نویسندگی در فضای مجازی ، ظرفیت ها و ضرورت های حضور طلاب در فضای مجازی از دیگر سرفصل های مطرح شده در کلاس بود که استاد به طور مفصل به آن پرداختند.

همچنین در کلاس وبلاگ نویسی که با حضور جناب آقای کیانی برگزار شد برخی از آفت های وبلاگ نوسی مطرح شد و روشهای بهینه سازی مطالب و تصاویر برای موتورهای جستجوگر شرح داده شد.

روشهای تهیه محتوا به منظور تولیدی بودن محتوا، نحوه انتخاب عنوانهای جذاب و مناسب و کلیدواژه ها از دیگر مباحث مطرح شده در کلاس توسط آقای کیانی بود.

بخش نهایی کلاس به برگزاری کارگاه اختصاص یافت.در طول کارگاه طلاب مشکلات فنی موجود در نرم افزارها و سامانه های کوثرنت و کوثربلاگ را با جناب آقای شاکر(عضو محترم تیم فنی کوثرنت) مطرح نمودند.در این کارگاه و با نظارت جناب آقای کیانی برخی از طلاب وبلاگهای گروهی تشکیل دادند تا با همکاری یکدیگر و به صورت منسجم تر به تبلیغ در فضای مجازی بپردازند.

ارزیابی نهایی دوره حاکی از رضایت بالای طلاب از دوره و دریافت پاسخ بسیاری از سوالات آنها داشت.
برای اساتید عزیزمان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون داریم.

نماینده اصغر فرهادی در اسکار خدا را انکار کرد + فیلم

10ام اسفند, 1395

اصغر فرهادی، فیروز نادری را برای دریافت جایزه اسکار معرفی کرد.

روز گذشته بود که برندگان جایزه اسکار در آمریکا معرفی شدند که فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان این فستیوال را دریافت کرد. اما این کارگردان ایرانی به دلیل اعتراض به وضع قانون محدودیت ورود مسلمانان به آمریکا از حضور در این کشور امتناع کرد.

 
به همین دلیل بود که وی از چند روز قبل نمایندگانی را برای اخذ احتمالی اسکار به مسئولان برگزاری این فستیوال معرفی کرده بود. فیروز نادری و انوشه انصاری نمایندگان فرهادی در اسکار بودند. در فیلم زیر مشاهده می‌کنید که فیروز نادری در مصاحبه تلویزیونی خدا را انکار کرده و می‌گوید من هیچ دینی ندارم.

 
برای دانلود فیلم اینجا کلیک کنید

بانوان توانایی آن را دارند که در جامعه الگو شوند

10ام اسفند, 1395
 
منصوره ازغندی معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان تهران در گفتگو با خبرنگار  پیرامون شرایط ورود به حوزه علمیه خواهران گفت: در این راستا به دلیل وجود مقاطع مختلف، شرایط مختلفی نیز حاکم است. علاقه مندان به تحصیل علوم دینی و حوزوی در سه مقطع عمومی یا کارشناسی، کارشناسی ارشد یا عالی و تخصصی و دکتری مورد پذیرش واقع می شوند که طبیعتا هر کدام از این مقاطع شرایط خاص خود را می طلبند. یک نوع پذیرش هم در حوزه علمیه وجود دارد که مربوط به دخترانی است که دارای مدرک سیکل هستند.
 
وی افزود: آموزش دینی را می توان به دو بعد فردی و اجتماعی تقسیم کرد و بعد فردی به سبب نقش بانوان در جامعه از اهمیت خاصی برخوردار است. تحصیل علوم دینی برای زنان جامعه در نقش های مادری، همسری و فرزندی موجب می شود که انسان با اصول، مبانی و ارزش های اسلامی آشنا شده و آن ها را در زندگی خود به کار بندد. همان طور که طبق آیه ای از قرآن کریم اگر خداوند خیر بنده ای را بخواهد او را از دین آگاه خواهد کرد. در حقیقت این یک وظیفه فردی و اجتماعی برای بانوان ماست که اگر چه آن ها نیمی از افراد جامعه را تشکیل می دهند اما نیمی تاثیرگذار هستند که می توانند نقش و اثر مثبت یا منفی بر سایر افراد اجتماع داشته باشند.
 
ازغندی در ادامه تصریح کرد: بانوان توانایی آن را دارند که برای افرادی که می خواهند ایمان بیاورند و در راه خدا و دین قرار بگیرند مقتدا، الگو و اسوه باشد. در این امر جنسیت مهم نیست زیرا تعالی، آرمان خواهی و کمال جویی وظیفه هر انسانی است. خداوند در کلام الله مجید می فرماید: انسان را گل سرسبد آفرینش خلق کرده و نفرموده زن یا مرد، بنابراین این انسان نسبت به همه موجودات از جایگاه بالاتری برخوردار است و زمانی می تواند برتری های خود را نشان دهد که با معارف ناب محمدی و اصول و ارزش های انسان ساز آشنا شود. 
وی در بخش دیگری از گفتگو ابراز داشت: دانش آموخته های علوم دینی در حوزه علمیه از وظایف خود آگاه شده و همه اصول را از سرچشمه فرا می گیرند و پس از آن به فراخور نیاز جامعه می توانند موجب تغذیه فرهنگی اجتماع شوند. نکته قابل توجه آنکه در حوزه های علمیه از فارغ التحصیلان جهت تدریس استفاده می شود و به غیر از موارد بسیار نادر اولویت با فارغ التحصیلان خواهد بود.
 
ازغندی در پایان خاطرنشان کرد: همه افتخار ما این است که  مدیرانی که در راس مدیریت حوزه های علمیه خواهران قرار دارند از دانش آموخته های حوزه های علمیه خواهران هستند. همچنین حوزه با معاونت ها، دانشگاه، نشر دانش آموزی و آموزش و پرورش ارتباط  داشته و خواهران دانش آموخته و فارغ التحصیل ما در مجامع و مجالس خانوادگی به دلیل فراگیری اصول اصلی به عنوان مبلغ پاسخگوی نیاز زنان جامعه هستند.
 
 
انتهای پیام/

نسل‌کشی مسلمانان روهینگیا در سایه سکوت جهانی

5ام اسفند, 1395

مسلمانان مظلوم میانمار در حالی همچنان در آتش خشونت ها و اقدامات ضد انسانی افراطیون بودائی می سوزند که مدعیان دروغین دفاع از حقوق بشر در مقابل این هولوکاست انسانی سکوت اختیار کرده اند و کشورهای مسلمان تلاش موثری برای مقابله با بزرگترین نسل کشی قرن 21 انجام نمی شود.

چی شد طلبه شدم

5ام اسفند, 1395

هزار بانوی طلبه خاطرات طلبه شدن خود را بازگو می‌کنند

خبرگزاری فارس: 80 هزار بانوی طلبه خاطرات طلبه شدن خود را بازگو می‌کنند

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران طرح «چی شد طلبه شدم» را با هدف بازگو کردن خاطرات طلاب خواهر در مورد نحوه آشنایی و ورود به حوزه‌های علمیه خواهران اجرا می‌کند.

 

محمدتقی جلیلی مدیر پایگاه‌های اینترنتی حوزه‌های علمیه خواهران با اعلام فراخوان این طرح «چی شد طلبه شدم» گفت:

طلاب شاغل به تحصیل و فارغ‌التحصیل، اساتید، مدیران مدارس علمیه و… از طریق شبکه اجتماعی کوثرنت و سامانه کوثربلاگ خاطرات خود را در مورد نحوه آشنایی با حوزه و ورود به حوزه‌‌های علمیه خواهران بازگو می‌کنند.

وی با اشاره به حضور فعال بانوان طلبه در فضای مجازی اظهار داشت: ‌با انجام این کار مجموعه‌ای از خاطرات در صفحه‌ها و سایت‌های زیرمجموعه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران منتشر خواهد شد.

مدیر پایگاه‌های اینترنتی حوزه‌های علمیه خواهران اجرای این طرح را زمینه‌ای برای ایجاد نشاط و همفکری از طریق بازگو کردن خاطرات بانوان طلبه دانست و تصریح کرد: طرح «چی شد طلبه شدم» ایده‌های نابی در مورد نحوه جذب علاقه‌مندان به حوزه‌های علمیه خواهران ارائه خواهد کرد و به صورت ضمنی اطلاعاتی درباره  وضعیت حوزه‌های علمیه خواهران و فضای فکری و اخلاقی طلبگی منتشر خواهد کرد.

وی عنوان کرد: طرح «چی شد طلبه شدم» همزمان با پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران آغاز شده است، حدود 80 هزار بانوی مرتبط با حوزه‌های علمیه خواهران به شبکه اجتماعی کوثرنت و سامانه کوثربلاگ دسترسی دارند و می‌توانند خاطرات خود را در قالب این طرح منتشر کنند.

جلیلی ابراز داشت: پیش‌بینی شده است بهترین خاطرات طلاب در مورد انگیزه و نحوه ورود به حوزه‌های علمیه خواهران با رصد وبلاگ‌ها و صفحه‌های شبکه اجتماعی کوثرنت انتخاب و در یک سایت جداگانه منتشر شود.

وی خاطرنشان کرد: با گذشت سه روز از اجرای طرح «چی شد طلبه شدم» این موج با استقبال بالای طلاب مواجه شده است و در این مدت نزدیک به 100 خاطره از طلاب سراسر کشور در شبکه کوثرنت منتشر شده است.

فارس

طرح آشتی ملی چراغ سبز به دشمن است

29ام بهمن, 1395
حمید رسایی:
 
طرح آشتی ملی چراغ سبز به دشمن است.
 
فراکسیون امید به‌دنبال تصویب طرحی است تا سزای سوال از مسؤولان زندان باشد
 
سه سال و نیم مردم را سر کار گذاشتند تا با کدخدا توافق کنند
 
آقای روحانی فقط ثروت یکی از وزرای خود را اعلام کنید.

 

خبرگزاری فارس: طرح آشتی ملی چراغ سبز به دشمن است/ فراکسیون امید به‌دنبال تصویب طرحی است تا سزای سوال از مسؤولان زندان باشد/ سه سال و نیم مردم را سر کار گذاشتند تا با کدخدا توافق کنند/ آقای روحانی فقط ثروت یکی از وزرای خود را اعلام کنیدنماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: طرح آشتی ملی در حقیقت چراغ سبز به دشمن است؛ با این حرف به آمریکا و غرب پیام دادند که ما در داخل دعوا داریم و متحد نیستیم و اگر ما را تهدید کنید، موفق خواهید بود.

 

یادواره 114 شهید کارگری شهرستان نظرآباد در این شهرستان برگزار شد.

این یادواره به دلیل مخالفت برخی از مسؤولان نظرآباد و استان البرز چند بار تغییر کرد.

حمید رسایی سخنران اصلی این مراسم در ابتدای سخنان خود به همین نکته اشاره کرد و گفت: برخی‌ها تصور می‌کنند که مراسم‌های مربوط به شهدا ممکن است منجر به بیان برخی از نقدها از دولت‌مردان شود و به همین دلیل مخالفت می‌کنند.

وی افزود: یک مسؤولی هم برای اینکه چند روز دیگر در این سمت باقی بماند، خوش خدمتی می‌کند و من به این مسؤول می‌گویم شما دیگر از دید مردم، امت حزب الله و خانواده معظم شهدا و ایثارگران عزل شده‌ای.

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما امروز اگر آبرو و عزت و عنوان و جایگاهی داریم، مرهون شهدا هستیم و اگر شهدا و امام شهدا(ره) نبودند ما چیزی نداشتیم. امام(ره) و رهبری عظیم‌الشان انقلاب اسلامی که رهبر و بزرگ و مولا و مقتدای ما هستند وقتی به شهدا می‌رسیدند، سر تعظیم فرود می‌آوردند.

 

* فراکسیون امید می‌خواهد طرحی را تصویب کند که هر کس از مسؤولی سوال کرد او را زندان کنند

رسایی گفت: از این پس کسانی که نمی‌خواستند مراسم مربوط به شهدا در نظرآباد برگزار شود، هر جا بروند باید پاسخگوی مردم و امت حزب الله باشند.

وی بیان داشت: فراکسیون امید طرحی را در دستور کار دارد که از این پس هر یک از شهروندان اگر پرسشی از مسؤولی داشت، او را محکوم به حبس و زندان کنند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: باید قدردان کسانی که برای برگزاری مراسم یادبود شهدا تلاش کردند، باشیم و شنیدم که برخی از مسؤولان همین دولت هم پای کار آمدند و کمک کردند تا مراسم شهدا برگزار شود. من فقط از آن دسته افرادی که مخالفت کرده و مانع‌تراشی کردند، گلایه کردم.

ادامه »

دفاع دولت ترامپ از سران فتنه

27ام بهمن, 1395

سایت وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه خواستار آزادی سران فتنه شد.

 
 
به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، مارک تونر سخنگوی این وزارت‌خانه در بیانیه ای نوشت: این هفته ششمین سالگرد بازداشت بدون اتهام رسمی مهدی کروبی و میر حسین موسوی مقامات سابق ارشد ایران و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 2009 و زهرا رهنورد همسر موسوی و فعال حقوق زنان است. همه آنها در جمهوری اسلامی ایران در حصر خانگی هستند.
در این بیانیه ادعا شده است: ما خواهان آزادی فوری این افراد و همه زندانیان عقیدتی هستیم که به صورت غیرمنصفانه در ایران بازداشت شدند.
 وزارت امور خارجه آمریکا در این بیانیه مدعی شد:
ادامه حصر خانگی آنها مغایر الزامات بین المللی ایران از جمله الزامات میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است که ایران عضو آن است و باید براساس آن تضمین های محاکمه حداقل عادلانه را فراهم و نباید شهروندان را حبس و بازداشت خودسرانه کند.

 در ادامه این بیانیه آمده است: ما در محکوم کردن ادامه بازداشت خودسرانه این سه نفر بدون تفهیم اتهامات یا محاکمه عادلانه به جامعه بین المللی ملحق می شویم و خواهان آزادی فوری آنها هستیم.
 وزارت‌خارجه دولت دونالد ترامپ در ادامه ادعای خود افزود: ایران باید به حقوق بشر و آزادی های اساسی تمام افراد در ایران مطابق با الزامات بین المللی خود از جمله تضمین به حق اساسی آزادی بیان مسالمت آمیز و حق مشارکت در جامعه مدنی و روند سیاسی بدون ترس از بازداشت و حبس خودسرانه یا انکار محاکمه عادلانه احترام بگذارد. 
باشگاه خبرنگاران

پشت پرده هدیه‌های خارجی به مسئولان دولت اصلاحات

17ام بهمن, 1395
برجسته‌سازی مسأله نفوذ در زمان فعلی اهمیت دارد/پشت پرده هدیه‌های خارجی به مسئولان دولت اصلاحات برای زدن بنیان‌های نظام همایش ملی نظام سلطه و جریان نفوذ؛
رئیس قوه قضاییه گفت:
برجسته کردن مسأله نفوذ در زمان ما بسیار با اهمیت است، اما متأسفانه عده‌ای باور ندارند و عده‌ای هم خود را به عدم باور می‌زنند.


آیت الله صادق آملی لاریجانی در نخستین همایش ملی نظام سلطه و جریان نفوذ که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: بحث نفوذ یک موضوع بسیار جدی است، باید هم خودمان به یک باوری نسبت به این مسئله برسیم و آن را در سطوح مختلف جامعه تبیین کنیم. یک مسئله مهم بحث باور این پدیده است‌. نسبت به اصل نفوذ و وجود آن هیچ تردیدی وجود ندارد و نظام سلطه درصدد این نفوذ هستند و بلکه در جاهایی، نفوذ هم واقع شده است. متأسفانه عده‌ای باور ندارند و عده‌ای هم خود را به عدم باور می‌زنند و تشکیک می‌کنند که این توهم است یا واقعیت.
 
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری سال‌ها پیش تشخیص دادند که یک شبیخون فرهنگی در کار است و مسئولان را به شناسایی و مقابله با آن خواندند و آن زمان هم عده‌ای بودند “این یک توهم توطئه است” یا مدعی بودند “شبیخونی در کار نیست". برای ما مثل روز روشن است که جریان نفوذ در کار است، بنابراین اولین وظیفه ما این است که نفوذ را باور کنیم. نفوذ سطح‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی دارد. در سطح فرهنگی کسانی که می‌گویند نفوذ نیست کافی است نگاهی به مجموعه حرکت‌های انجام شده بیندازند. هدف اصلی در این نفوذ، نظام جمهوری اسلامی است.
 

رئیس قوه قضاییه گفت: در سطح فرهنگی آیا ندیدند که یک جریان روشنفکری را برای عبور از خطوط قرمز تبلیغ کردند. در دوره اصلاحات و غیر اصلاحات عده‌ای تز روشنفکران را مطرح کردند و در دوره اصلاحات که مسئولان به مسافرت خارجی می‌رفتند، مجموعه سخنان و مقالات آنها را هدیه می‌گرفتند. کار اصلی‌شان این بود که با رنگ و لعاب زیبا، بنیان‌های فکری نظام جمهوری اسلامی را بزنند مثل بحث ترویج نسبی‌گرایی یا یک آقایی به‌عنوان فیلسوف کتابی به‌عنوان تردید می‌نوشت.

ادامه »

نباید عده ای پا به سن گذاشته برای جوانان تصمیم بگیرند

15ام بهمن, 1395

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه دوره جوانی یک فرصت است نه تهدید، گفت:

نباید شرایط به گونه ای باشد که عده ای پا به سن گذاشته برای جوانان تصمیم بگیرند و جوانان را ملزم به اجرا بدانیم.

اسحاق جهانگیری در نخستین کنگره ملی مدیریت امور جوانان با تاکید بر اهمیت توسعه ملی در عرصه های مادی و معنوی افزود: بالا بردن ظرفیت های مختلف و گسترش بهره وری به توسعه کشور منجر می شود.

وی با بیان اینکه بیش از یک سوم جمعیت کشور جوان هستند خاطرنشان کرد: در توسعه کشور باید به موضوع جوانان به عنوان سرمایه های اجتماعی توجه داشته باشیم زیرا یکی از شاخصه های توسعه ملی موفقیت در حوزه جوانان است.

معاون اول رئیس جمهوری، توجه به مشارکت و حقوق را از الزامات توسعه برشمرد و ادامه داد: شناخت حقوق جوانان و بالا بردن سطح مشارکت زمینه ساز توسعه پایدار است.

جهانگیری با تاکید بر اینکه باید حقوق جوانان را بشناسیم، اضافه کرد: مشارکت جوانان به عنوان سرمایه نهفته و بالقوه کشور باید در برنامه های مختلف مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه آموزه های اسلام به موضوع جوانان به عنوان یکی از جهت گیری های اصلی پرداخته است، افزود: فرهنگ و تمدن ایرانی سرشار از پرداختن به مسائل جوانان است و در دوره معاصر مهمترین تحولات اجتماعی از انقلاب تا جنگ تحمیلی و دوران سازندگی و اصلاحات بر پایه فعالیت جوانان شکل گرفته است.

ادامه »

نعمت‌زاده و خانواده‌اش مدیران‌ارشد 29 شرکت هستند/وزیر میلیاردر را عزل کنید

11ام بهمن, 1395
توکلی در نامه به جهانگیری:

وزیر به صرافت افتاد که محصولات پتروشیمی از بورس کالا خارج شود

 

نعمت‌زاده و خانواده‌اش مدیران‌ارشد 29 شرکت هستند

 

وزیر میلیاردر را عزل کنید


دیده‌بان شفافیت و عدالت روز گذشته طی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور خواستار عزل وزیر صنعت، معدن و تجارت شد.


روز گذشته دیده‌بان شفافیت و عدالت طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور خواستار عزل وزیر صنعت، معدن و تجارت شد. خلاصه  نامه دکتر احمد توکلی به شرح ذیل است. مشروح این نامه را با مأخذهای رسمی را اینجا ببینید.

برادر ارجمند جناب آقای جهانگیری
معاون اول محترم رئیس‌جمهور
با سلام و احترام
توجه جنابعالی به گزارش مورخ 7 دی 1395 سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت پیرامون فشار وزیر صنعت، معدن و تجارت بر گمرک ایران قابل تقدیر است. در آن گزارش دیده‌بان با دلایل حقوقی و اقتصادی نشان داده بود که درخواست وزیر مذکور برای آنکه گمرک ایران از جریمه قانونی 3000 میلیارد تومانی شرکت ال‌جی به خاطر تقلبات گمرکی این شرکت، چشم بپوشد، غیرقانونی و ضد منافع ملی است. شما این موضوع را درخور بررسی جدیِ همراه با حساسیت شمردید. این استقبال از امربه‌معروف و نهی از منکر از شما سابقه هم داشته است. جا دارد رسماً تشکر دیده‌بان شفافیت و عدالت را ابراز کنم.
در عین حال طی واکنش به گزارش دیده‌بان نوشته‌اید:
«البته برخی عبارات بر علیه وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت قبول و اخلاقی نمی‌باشد»
احتمالاً اشاره جنابعالی به خیانت بار خواندن توصیه نامه وزیر، فسادزا بودن این روش و سابقه داشتن این قبیل اقدامات فسادپرور در وزارت مزبور، بوده است.
دیده‌بان قصد پرداختن به این مطلب را نداشت، ولی چون آقای نعمت زاده برای خارج ساختن محصولات پتروشیمی از بورس کالا که طبق برآورد کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس، ویژه خواری سالانه 1000 میلیارد تومانی را برای معدودی تولید کننده این صنعت در پی دارد، مجدداً فعال شده است. به همین دلیل شکافتن موضوع لازم به نظر می‌رسد. در این ارتباط توجه شما را به نکات زیر جلب می‌کنم:
 

1.  فساد، تضاد منافع و درب‌های چرخان
یک مبحث مهم در مبارزه با فساد بحث تضاد منافع (Conflict of Interests) است. تضاد منافع به وضعیتی گفته می‌شود که ظرفیت بالقوه نقض بی‌طرفی در تصمیم‌گیری یا اقدام فرد وجود داشته باشد به این دلیل که تضادی بین منافع فردی و منافع حرفه‌ای یا منافع عمومی مربوط دارد؛ مانند موقعیت‌های زیر:
•  وضعیتی که رئیس سازمان یا مدیر بانک اجازه داشته باشد برای پاداش، اضافه‌کاری یا فوق‌العاده خودش، تصمیم بگیرد؛
•  وقتی که صاحب صنعتی از بخش خصوصی همزمان در وزارت صنعت مسئول باشد یا رئیس اتاق صنایع و معادن و بازرگانی رئیس دفتر رئیس‌جمهور شود؛
•  هنگامی که یک نماینده مجلس حین نمایندگی عضو هیئت مدیره شرکتی خصوصی یا دولتی باشد، یا یک تاجر نماینده مجلس شود و در همان حال به کار تجاری خویش ادامه دهد؛
•  وضعیتی که مسئولان دستگاهی اجرایی مشتری املاک و زمین در حال واگذاری همان دستگاه باشند؛
•  وقتی مدیرعامل بانکی خصوصی به رئیس کلی بانک مرکزی برسد؛ یا مسئولی از مسئولان بانک مرکزی مرخصی بدون حقوق بگیرد و به مدیرعاملی بانکی خصوصی انتخاب شود؛
از مصادیق مهم وضعیت تضاد منافع، پدیده درهای چرخان (Revolving Doors) است. مقصود از آن مهاجرت افراد از کسب‌وکار به حکومت و از حکومت به کسب‌وکار است. امروزه توجه فزاینده‌ای به تحرک کارکنان بین بخش عمومی و بخش خصوصی پیدا شده است. وقتی مقامات و صاحب‌منصبان دولتی از بخش عمومی بیرون می‌روند تا در بخش خصوصی یا غیرانتفاعی کار کنند حساسیت نسبت به نقض بی‌طرفی پیدا می‌شود که نکند او اطلاعات و موقعیت‌های زمان دولتی بودن را به نادرستی بکار گیرد و وقتی از کسب و کار خصوصی به منصب دولتی می‌رسد، حساسیت ایجاد می‌شود که نکند تصمیمات دولتی او در راستای منافع دوستان پیشین کسب‌وکارش باشد.

ادامه »

مدارس کدام استان ها فردا تعطیل است؟

8ام بهمن, 1395

برودت هوا و بارش های جوی موجود برخی مدارس در استان های مختلف کشور را فردا شنبه ،نهم بهمن ماه را با تعطیلی مواجه کرد.

تعطیلی  مدارس برخی مناطق در استان همدان 
به علت بارش برف و لغزندگی سطح جاده ها و معابر عمومی  تمامی دوره های تحصیلی در نواحی 1و2 همدان، تویسرکان، اسدآباد، قلقل رود و جوکار و مراکز پیش دبستانی، ابتدایی و دوره‌ی اول متوسطه در  بقیه‌ی شهرستان‌ها و مناطق استان  فردا، شنبه ۹ بهمن ماه، در نوبت صبح تعطیل اعلام می شود.

تعطیلی  مدارس برخی مناطق در استان ایلام
به دلیل بارش برف و لغزندگی سطح معابر عمومی مدارس پیش دبستانی و ابتدایی ایلام، چوار، ملکشاهی، ایوان، چرداول، بخش کارزان و بخش میمه در شیفت صبح فردا شنبه 9 بهمن تعطیل اعلام می شود.

تعطیلی  مدارس برخی مناطق در استان لرستان
مدارس بخش های زاغه، سپیددشت ، بیران شهر و بروجرد در همه مقاطع تحصیلی فردا شنبه  ۹ بهمن، تعطیل است.

ادامه »

تصاویر تکان دهنده از نسل کشی مسلمانان در میانمار(18+)

30ام دی, 1395

آمار رسمی نشان می‌دهد تاکنون بیش از 20 هزار مسلمان در میانمار کشته شده‌اند و به بیش از 5 هزار زن در این کشور تجاوز شده است.

میانمار در روزهای اخیر شاهد افزایش حملات بودائی‌های تندرویی بوده که در سایه سکوت رسانه‌های غربی به کشتار مسلمانان این کشور می‌پردازند.کشتار مردمان و مسلمانان بی گناه میانمار (18+)

ادامه »

اعلام اسامی شهدا و کشته شدگان حادثه ساختمان پلاسکو

30ام دی, 1395

بیش از 20 آتش نشان به شهادت رسیدند+ فیلم و عکس

حریق گسترده پاساژ پلاسکو که از صبح امروز آغاز شده بود منجر به فروریختن کامل ساختمان شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حریق گسترده پاساژ پلاسکو که از صبح امروز حدود ساعت 8 آغاز شده بود منجر به فروریختن کامل ساختمان شد و متاسفانه هنوز آماری از افراد گرفتار در زیر آوار وجود ندارد و آمار مصدومان هر ساعت اضافه می‌شود. 
 
“برای مشاهده تصاویر و فیلم بر روی کلماتشان کلیک کنید”
 

اعلام اسامی مصدومین حادثه ساختمان پلاسکو


جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران ، اظهار داشت: با اعلام این حادثه به سامانه 125، نیروهای آتش نشانی در 2 دقیقه و 2 ثانیه خود را به محل رساندند، در حالی که شعله های آتش از طبقه 9 تا 10 پاساژ پلاسکو زبانه می کشید، با استقرار 8 ایستگاه عملیاتی و بیش از 15 دستگاه تانکر آب، خودروی تنفسی و 4 دستگاه بالابر، تشک نجات و 3 نردبان بالابر حریق تحت کنترل درآمد.

 
به گفته ملکی، 3 نردبان بالابر از بالای ساختمان در حال آب پاشیدن بودند تا بتوانیم شعله های زبانه کش را مهار کنیم.
 
وی با بیان اینکه از سرایت آتش به اطراف جلوگیری شد، تصریح کرد: عملیات اطفا به پایان رسید و در حال حاضر حریق تحت کنترل در آمده و تقریبا هیچ شعله آتشی به بیرون زبانه نمی کشد.
 
وی ادامه داد: در همان دقایق اولیه نیروها ده ها نفر را از ساختمان خارج و به محل امن انتقال دادند.
 
ملکی افزود: تا به این لحظه مورد فوتی و مصدومیت نداشته ایم و حدود 200 نفر از آتش نشانان با حضور در محل در تلاش برای ایمن سازی کامل هستند.

 
ساختمان پلاسکو کاملا فروریخت
 
*۷ مصدوم در حریق “پلاسکو"/ آماده‌باش بیمارستان‌های اطراف 
 
پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور با اشاره به اینکه حادثه حریق ساختمان پلاسکو تهران تاکنون هفت مصدوم داشته است، اظهار داشت: حدود ساعت هشت صبح امروز در طبقات فوقانی ساختمان پلاسکو تهران حریق رخ داد.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون ۹ دستگاه آمبولانس در محل مستقر هستند، افزود: دو دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز در محل مستقر شده‌اند.
 
سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد: مدیر اورژانس تهران در محل حضور دارند و بیمارستان‌های اطراف نیز در حالت آماده باش هستند.
 
کولیوند خاطرنشان کرد: خوشبختانه در زمان حادثه کسی در ساختمان حضور نداشته است و یکی از مأموران اطفا حریق، در زمان مأموریت دچار دودگرفتگی شد و یک نفر دیگر نیز دچار تروما شد که فورا به بیمارستان منتقل شده‌اند و پنج مصدوم دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.
 
ساختمان پلاسکو کاملا فروریخت
 

ادامه »

زنی که در 23 سالگی مادربزرگ شد!

14ام دی, 1395

مادر 23 ساله رومانیایی با به دنیا آمدن نوه‌اش، عنوان جوان‌ترین مادربزرگ جهان را از آن خود کرد.کوچکترین مادربزرگ جهان !

به نقل از پایگاه اینترنتی النشره، ریفکا ستانسکو، مادر رومانیایی در 23 سالگی با به دنیا آمدن نوه‌اش، جوان‌ترین مادربزرگ جهان شد.

وی در مصاحبه با روزنامه “سان” انگلیس گفت: من در سن 12 سالگی اولین فرزند خود را به دنیا آوردم و از دخترم خواستم کار من را تکرار نکند، اما وی در 11 سالگی فرزند خود را به دنیا آورد.

به گزارش این روزنامه، ریفکا ستانسکو در 11 سالگی با یک پسر 13 ساله ازدواج کرد و در 12 سالگی نخستین فرزند خود به نام “نیکولا” را به دنیا آورده است.

نیکولا نیز در 10 سالگی ازدواج کرد و پس از یک سال، پسر خود به نام “ایوان” را به دنیا آورد و مادر خود را کوچکترین مادربزرگ جهان کرد.

این مادربزرگ گفت: بخاطر مادربزرگ شدنم احساس خوشبختی می کنم، اما بهتر از این را برای دخترم آرزو می کردم.

قرار نیست در جریان فیش‌های نجومی کسی مجازات شود باید روندها اصلاح شود

5ام دی, 1395

وزیر دادگستری در جمع خبرنگاران با اشاره به این که قرار است از رهگذر موضوعاتی همچون فیش‌های نجومی روندهای کنونی اصلاح شود گفت: قرار نیست پرونده تشکیل شود و ٥ نفر مجازات شوند.

 وزیر دادگستری در جمع خبرنگاران در خصوص بدهی بابک زنجانی گفت: وقتی دیوان عالی حکم را تایید می کند به طور طبیعی حکم به اجرای احکام برمی گردد تا مقدمات اجرای آن انجام شود.

 وی ادامه داد: ما اموال جدیدی از زنجانی ندیدیم و معرفی هم نشده، امیدواریم این فرد سر عقل بیاید و بدهی هایش را پرداخت کند.

پورمحمدی گفت: در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی هم اعلام شد که هنوز مبلغی از پرداخت بدهی اضافه نشده است.

وی در خصوص اظهارات وکیل زنجانی مبنی بر اینکه نسبت به حکم صادره پس از ابلاغ اعاده دادرسی می کند گفت: باید پول را برگردانند و وکیل ایشان هم به جای دست و پا زدن و اعاده دادرسی پول ملت را برگرداند.

وزیر دادگستری در خصوص وظایف سرپرست دفتر حقوق شهروندی در وزارت دادگستری گفت: سرپرست وظیفه دارد مسائل حقوقی را رصد و پیگیری کند ضمن اینکه انتشار منشور راه ما را هموارتر می کند.

وی افزود: نیاز داریم به حقوق شهروندی و آشنایی به قوانین و مقررات به حقوق هم احترام گذاشتن و تعبیر سیاسی بودن و منافع تبلیغاتی کم لطفی به این منشور است.

پورمحمدی تصریح کرد: حقوق مردم همیشه مهم است و این نیاز به یادآوری و تذکر دارد. جامعه انسانی جامعه حقوق مدار است.

وی درباره موضوع فیش های حقوقی نیز گفت: هیچ قوه‌ای برای قوه دیگری نمی تواند شرط بگذارد وظیفه ای بود دولت تلاش کرد وظیفه خود را انجام دهد که خوب هم عمل کرد. باید بدانیم که قوه قضاییه مسئول عملکرد مالی دولت نیست دیوان محاسبات مسئول است.

وزیر دادگستری گفت: اگر سازمان بازرسی هم به چیزی رسیده طبق قانون پیگیری کند همه تلاش کردیم به نظام اداری خود توجهی کنیم نظام بودجه هم مشکلی بود که این نیشتری بود برای قرار دادن در بستر نظام اداری سالم نباید موضوع ماجراجریی و کشمکش قرار دهیم.

پورمحمدی گفت: نظام اداری کشور باید اصلاح شود ضعف های بسیاری داشته و دستاورد خوبی نداشته همین حقوق ها نشان داد دستاوردمان کم بوده است.

وی افزود: دولت به کم توجهی خود اعتراف و عذر خواهی کرد و تلاش فراوانی برای جبران انجام داد که باید قدردانی کرد. دولت با عزم جدی وارد این مسئله شد به مجلس پیشنهاداتی داد سقف حقوق تعیین کرد و با جدیت اجرا می شود.

وزیر دادگستری گفت: قرار است اصلاح شود نه اینکه پرونده تشکیل شود و ٥ نَفَر مجازات شوند مانند قاچاق و اعتباد که باید قاچاق و اعتیاد کم شود.

 عمارنامه

مازوخیست‌ها مهمان ناخوانده رایزن فرهنگی ایران + صوت

5ام دی, 1395

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اعلام کرد در اقدامی بجا قرارداد با یک گروه منحرف اخلاقی در خصوص معرفی فرهنگ عاشورا را لغو کرد.

لینک دانلود

باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط:

***معرفی عاشورا توسط سفارت ایران در آلمان با یک مازوخیست +عکس و سند

معرفی عاشورا توسط سفارت ایران در آلمان با یک مازوخیست +عکس و سند

4ام دی, 1395

یک بی‌تدبیری فرهنگی دیگر؛

رایزن فرهنگی ایران در آلمان ، اقدام به انتخاب فردی جهت معرفی عاشورا (!) کرده که نه تنها هیچ سنخیتی با این فرهنگ انسان ساز و ظلم ستیز ندارد، بلکه رفتارهایی موهن و مازوخیستی دارد.
به گزارش عمارنامه، چندی پیش توسط رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در برلین با فردی به نام «جان جان آریاز» قراردادی بسته شده که بر اساس آن، بخش فرهنگی سفارت ایران به این فرد جهت برگزاری یک مراسم با محوریت عاشورا و همچنین سخنرانی در آن مراسم، مبالغی پرداخت کرده است .
مروری بر شخصیت «جان جان آریاز»، نشان می‌دهد که رایزن فرهنگی ایران در آلمان ، اقدام به انتخاب فردی جهت معرفی اربعین و واقعه عاشورا کرده! که نه تنها هیچ سنخیتی با این فرهنگ انسان ساز و ظلم ستیز ندارد، بلکه رفتارهای موهن و مازوخیستی وی اعتراض غربی ها را نیز برانگیخته است.

سفارت ایران در آلمان ساخت مستند عاشورا را به یک مازوخیست داد؟! +عکس و سند
علی موجانی
 رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آلمان در کنار «جان جان آریاز»
 
علی موجانی که اخیرا حواشی برگزاری مراسم افتتاح «نمایشگاه هنری انارستان- سرزمین توت فرنگی در برلین» به دلیل سرو مشروبات الکلی دامن او را گرفته بود، با کسی قرارداد بسته که تخصص او در آنچه آن را “هنر” می‌نامد، چیزی شبیه خودآزاری فیزیکی به سبک عریان کامل است.

 
تخصص "جان جان" چیزی شبیه خودآزاری فیزیکی به سبک عریان کامل است
 

 جان جان آریاز خود را این‌گونه معرفی می‌کند: «جان جان یک جوان هنرمند فرانسوی است که در برلین زندگی می‌کند. موضوعات مورد علاقه: زبان بدن، عادی بودن در عصر جراحی‌های زیبایی و پلاستیک، دیکتاتوری فشن، شهوت‌گرایی و جنسیت. این علاقه‌ها موجب شده که به تغییرات ظاهری در بدن و همچنین تغییرات (آسیب) در بدن در برنامه‌های زنده روی بیاورد، که به شکل تناقض‌آمیزی با احساسات شاعرانه‌ای درآمیخته شده است. گوشت، پوست و خون، ابزار نقاشی من برای بردن شما به سفری از محبت تا  سبعیت (وحشی‌گری) از طریق زیبایی است…».

 
جان جان” در حال بریدن دست خود جهت خلق اثر هنری
 

ادامه »

واکنش آیت الله یزدی به بازی فوتبال در شب عاشورا

12ام مهر, 1395

واکنش آیت الله یزدی به بازی فوتبال در شب عاشورا

رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد:

من شما را نصیحت نمی‌کنم بلکه از شما می‌خواهم این بررسی را انجام دهید و اگر قرار است تعطیل شود بهتر از حرمت شکنی است. اگر قرار باشد که برای حفظ حرمت عاشورا قبل از مسابقه مداحی صورت بگیرد، پس از گل توسط ایران آیا کسی خوشحالی نخواهد کرد و آیا می‌توان جلوی خوشحالی مردم را گرفت؟

آیت‌الله «محمد یزدی» عضو مجلس خبرگان رهبری و رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به جریان بازی فوتبال تیم ملی ایران با کره جنوبی در مرحله مقدماتی جام جهانی که قرار است در شب عاشورای سال جاری در استادیوم آزادی تهران برگزار شود در جمع خبرنگاران گفت: مطلع شدم وزیر ورزش در این زمینه تلاش‌هایی برای تعویق این دیدار انجام داده است و نامه‌نگاری‌هایی انجام گرفته است ولی خطاب به وزیر ورزش بیان می‌کنم که شما در سایه همین احترام‌ها به محرم و صفر به وزارت رسیده‌اید. نظام ما هم در همین محرم و صفر محقق شد. این همه شهید در این انقلاب به شهادت رسیده‌اند تا این کشور این حرمت‌ها را حفظ کند و همه چیز ما از محرم و صفر است.  اگر قرار باشد به همین راحتی نسبت به این مساله بی‌حرمتی کنیم، حرمتی باقی نخواهد ماند. ممکن است بیان کنید که بازی نکردن ما برای ما هزینه‌هایی خواهد داشت ولی باید همه این هزینه‌ها را داد تا این حرمت‌ها حفظ شود.

رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: من شما را نصیحت نمی‌کنم بلکه از شما می‌خواهم این بررسی را انجام دهید و اگر قرار است تعطیل شود بهتر از حرمت شکنی است. اگر قرار باشد که برای حفظ حرمت عاشورا قبل از مسابقه مداحی صورت بگیرد، پس از گل توسط ایران آیا کسی خوشحالی نخواهد کرد و آیا می‌توان جلوی خوشحالی مردم را گرفت؟

وارث

واکنش صریح پژوهشگر دینی به نطق ناصواب نماینده مجلس! /«روضه را از امام حسین و کنسرت را از امام حسن آموختیم»

27ام شهریور, 1395

حجت الاسلام دکتر سید امیر عبدالملکی در انتقاد به سخنان یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس که گفته بود «روضه را از امام حسین علیه السلام و کنسرت را از امام حسن علیه السلام آموختیم» تصریح کرد:

این اظهار نظرات غیر کارشناسانه قبیح بوده و از لسان اشخاصی که خود را شاگرد و وامدار مکتب اهل البیت (علیهم السلام) می دانند، اقبح و دور از انتظار می باشد.

واکنش صریح پژوهشگر دینی به نطق ناصواب نماینده مجلس!خبرگزاری فارس در روز یکشنبه 14 شهریور ماه 95 خبری را تحت عنوان؛ «روضه را از امام حسین علیه السلام و کنسرت را از امام حسن علیه السلام آموختیم» منتشر کرد که احمد مازنی نماینده مردم تهران در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس که ملبس به لباس روحانیت نیز است،  این اظهارات عجیب و دور از انتظار را در جمع پیشکسوتان هنرمند افاضه کرد که آن مطالب غیر کارشناسانه، دور از شان و منزلت یه فرد تعلیم دیده در مکتب امام صادق(علیه السلام) است.
ایشان در این جلسه، اظهاراتی داشتند مبنی بر اینکه همان اندازه که مردم به روضه آل الله (علیهم صلوات الله) احتیاج دارند به برنامه های شاد و مفرّح از جمله حضور در کنسرت های موسیقی! نیز نیاز دارند و ادامه روایتی را از «مسروق» خادم نا اهل و خائن امام حسن مجتبی علیه السلام بیان کردند که مسروق در روز عرفه به منزل امام حسین علیه السلام می‌رود و می‌بیند که در آنجا همه روزه گرفته‌اند و مشغول عبادت هستند. بعد به منزل امام حسن علیه السلام می‌رود و می‌بیند که در آنجا خبری از روزه و دعا نیست بلکه مردم مشغول خوردن شربت و شیرینی و تبریک و تهنیت هستند. او از این اتفاق تعجب می‌کند و از امام علت و فرق این رفتار را می‌پرسد. امام حسن علیه السلام ‌ می‌فرمایند: ما امام همه مردم هستیم امروز بعضی از مردم روزه‌دار هستند و می‌خواهند به ثواب برسند و بعضی هم می‌خواهند شاد باشند؛ ما در این روز تقسیم کار کردیم.
آقای مازنی همچنین در ادامه این داستان بیان داشتند که وقتی که می‌گوییم که در جامعه هم کنسرت و هم روضه باشد، این رفتار را از امام حسن علیه السلام و امام حسین علیه السلام آموختیم؛ آنها که مدعی دین هستند، کاتولیک‌تر از پاپ نشوند.
 اینک چند نکته در نقد و نکوهش بیانات غیر کارشناسانه آقای مازنی قابل ملاحظه میباشد که در حد توان به آن اشاره خواهیم نمود.

اولاً اصل روایتی که ایشان به آن استناد کرده است از سوی شخصی نقل شده است که گارگذار و خدمتگذار حکومت بنی امیه است و غالب روایات موجود از امام حسن و امام حسین و امام سجاد (علیهم السلام) از مصدر نقل بنی امیه بجا مانده .

ادامه »

منع حجاج ایرانی از ادای مناسک حج، شرعی نیست

18ام شهریور, 1395

شورای افتاء اهل سنت عراق:

منع حجاج ایرانی از ادای مناسک حج، شرعی نیست

شیخ مهدی الصمیدعی رئیس شورای افتاء اهل سنت عراق تاکید کرد: حج ملک شخصی نیست، بلکه این سرزمین متعلق به تمامی مسلمانان است. مسئله منع حجاج از ادای مناسک حج امسال در حقیقت مسئله سیاسی است نه شرعی.

  شیخ مهدی صمیدعی - عراق

 شیخ مهدی الصمیدعی رئیس شورای افتاء اهل سنت عراق تاکید کرد:

حج ملک شخصی نیست، بلکه این سرزمین متعلق به تمامی مسلمانان است.

شیخ الصمیدعی گفت: دارالافتاء در این رابطه فتوایی صادر کرد و پیامی را منتشر ساخت. ما در این پیام گفتیم که حج ملک شخصی نیست لکه متعلق به تمامی مسلمانان است و هم چنین کسانی که در بیت الله الحرام هستند خادمان حجاج اند.

شیخ الصمیدعی مسئله منع حجاج از ادای مناسک حج امسال در حقیقت مسئله سیاسی است نه شرعی.

انجمن علمای یمن به نوبه خود تدوام منع یمنی ها از ادای فریضه حج از سوی رژیم آل سعود را علی رغم توافقی که برای گروه بندی حجاج یمنی انجام گرفت، محکوم کرد.

این انجمن تاکید کرد: علمای یمن، سهل انگاری و طفره رفتن عمدی رژیم آل سعود در پاسخ به وزارت اوقاف یمن پی گیر می کند. این رفتار عربستان در حالی است که توافقی بین دو طرف برای گروه بندی و تشرف حجاج یمنی صورت گرفته است.

علمای یمن منع حجاج یمنی از ادای فریضه حج از سوی مقامات سعودی را جنایتی بزرگ در کنار جنایت های آل سعود دانست.

 منبع: خبرگزاری حوزه

پیگیری مجلس برای تعطیلی شنبه‌ها به جای پنج‌شنبه‌ها!

17ام شهریور, 1395
معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی کشور از ارائه طرح تغییرات تعطیلات آخر هفته به مجلس خبر داد و گفت:
همه جوانب در دست بررسی و تحقیق است و اگر این اتفاق بیفتد از نظر گردشگری هم رونق بسیاری پیدا می‌کنیم.

مسعود سلطانی‌فر رئیس میراث فرهنگی کشور در نشست خبری 31 مرداد ماه در خصوص تعطیلات آخر هفته اعلام کرد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری پیگیر اجرای طرح تعطیلات دو روز پایان هفته است، چراکه در برخی استان‌ها فقط یک روز تعطیلی وجود دارد.

 او با اصلاح این نکته که طرح مورد نظر این سازمان تاکید صرفی روی تعطیلات پنجشنبه و جمعه ندارد و حتی با توجه به مبادلات جهانی از تعطیلات روز شنبه استقبال می‌کند، یادآور شد:
بسیاری از کشورهای اسلامی تعطیلات پنجشنبه را به شنبه موکول کرده‌اند که این طرح غلط نیست و ما نیز آن را می‌پذیریم و پیگیر هستیم.
 از سمتی دیگر محسن کوهکن، سخنگوی هیات رییسه مجلس از پیگیری مجلس برای تعطیلی شنبه‌ها به جای پنج‌شنبه‌ها خبر داد. او به عنوان آخرین فردی که تا دیروز درباره طرح تعطیلی پنج‌شنبه‌ها اظهارنظر کرده بود، گفت: عمدتا کسانی که فعالیت‌های اقتصادی با خارج از کشور دارند خواستار تعطیلی شنبه به جای پنج شنبه هستند که این درخواست قابل بررسی است.
همچنین علیرضا خائف عضو کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران  گفته بود که کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی قصد دارد پیشنهاد تعطیلی روزهای جمعه و شنبه را در شورای گفت‌وگو به دولت ارائه کند.
اما سعید شیرکوند معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص علت مطرح شدن این پیشنهاد گفت: در ارتباط با ساماندهی تعطیلات جمعه و شنبه سازمان میراث فرهنگی کشور طرح خاصی را دنبال نمی‌کند. این مسئله از دو زاویه در دست بررسی است: یکی اینکه ما در بسیاری از استانهای کشورمان پنج شنبه روز کاری آنها است و تنها جمعه روز تعطیلی آنها محسوب می‌شود.
وی ادامه داد:
ما معتقدیم اگر دو روز آخر هفته قرار بر تعطیلی باشد در کل استان‌ها باید این اتفاق بیفتد نه اینکه فقط در تهران و بعضی استان‌ها باشد.
شیرکوند تصریح کرد: از طرف دیگر یک بحثی را اتاق بازرگانی و صنایع و معادن مطرح کرد که با توجه به اینکه  پنجشنبه و جمعه در ایران تعطیل است و شنبه و یک شنبه در دیگر کشورها، مراودات بانکی و تجاری که بین ما و دیگر کشورها انجام می‌شود عملا 4 روز کاری تعطیل است.
معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی کشور  در ادامه افزود: در حال حاضر این طرح به مجلس ارائه شده و از جوانب مختلف در دست بررسی و تحقیق است و اگر این اتفاق بیفتد از نظر گردشگری هم رونق بسیاری پیدا می‌کنیم. 
منبع:/www.yjc.ir
 

عربستان سعودی لکه ننگی در جهان اسلام است

17ام شهریور, 1395
محسن رضایی در برنامه نگاه یک مطرح کرد؛

پیام رهبر معظم انقلاب سرآغاز شکستن سکوت بهت‌آمیز علیه آل‌سعود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به اینکه، در جهان اسلام سکوت معناداری در رابطه با آل سعود وجود دارد گفت: پیام رهبر معظم انقلاب سر آغاز شکستن سکوت بهت آمیز علیه آل سعود است.
عدم تامین زائرین خانه خدا بدتر از جاهلیت است
“محسن رضایی” دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در برنامه نگاه یک امشب شبکه اول سیما به تشریح پیام مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز مراسم حج پرداخت و گفت: پیام مقام معظم رهبری یکی از پیام های تاریخی ایشان بعد از انقلاب اسلامی است که با برخی از پیام های امام (ره) در ایام حساس تاریخی انقلاب قابل مقایسه است.
وی با تاکید بر اینکه پیام رهبری به مناسبت مراسم حج بسیار به جا و منطقی بود اظهار داشت:
خطاب سخنان ایشان به کل جهان اسلام بود و نظام جمهوری اسلامی می بایست این پیام را به عربستان می داد که صبر ما انفعالی نیست بلکه یک صبر راهبردی و حکیمانه و از موضع قدرت است.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد:
اگر این پیام داده نمی شد و موسوم حج نیز به پایان می رسید و ما به حادثه ای که صدها نفر از جهان اسلام در خانه خدا زیر دست و پا له شدند توجه نمی کردیم، این مساله چه تصوری در جهان اسلام و در حکام سعودی ایجاد می کرد، آیا غیر از این بود که حکام سعودی سوء استفاده بیشتری می کردند؟

وی خاطرنشان ساخت: پیام رهبری براین اساس بود که آنها گمان نکنند صبر و تحمل و خونسردی که از خودمان نشان می دهیم انفعالی است بلکه ایشان عنوان کردند که ماهیت آن ها اینگونه است و دیدگاه ما نسبت به آن ها توسط مقام معظم رهبری خیلی شفاف و روشن مطرح شد که ما در مورد آن ها اینگونه فکر می کنیم و آن ها را این گونه می شناسیم.

ادامه »

شباهتی میان اسلام ایرانیان و افراط‌گرایی بانیان تروریسم سعودی نیست

17ام شهریور, 1395
محمدجواد ظریف در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:
شباهتی میان اسلام ایرانیان و اکثریت مسلمانان با افراط گرایی نژادپرستانه ای که مفتی وهابی و بانیان سعودی تروریسم تبلیغ می‌کنند، وجود ندارد.
 
گفتنی است؛ عبدالعزیز الشیخ، مفتی اعظم عربستان سعودی در اظهاراتی با بیان اینکه ایرانی‌ها مسلمان نیستند، گفته بود که ایرانیان از اولاد مجوس‌ها هستند و خصومت‌شان با مسلمانان به‌ویژه سنی‌ها بسیار قدیمی است.
 
شباهتی میان اسلام ایرانیان و افراط‌گرایی بانیان تروریسم سعودی نیست


منبع:گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان

۱۰ نکته درباره FATF و ماهیت خطرناک آن و خود تحریمی ایران با این توافق

14ام شهریور, 1395

کارخانه ای

“اگر قرار بود ایران نهادهای خود را تحریم کند و رفع تحریم‌ها موکول به شرایط خطرناک FATF شود، چه لزومی به توافق برجام بود؟”

ابراهیم کارخانه‌ای رئیس کمیته هسته‌ای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در یادداشتی به موضوع FATF و ماهیت آن پرداخته است.

متن این یادداشت که در اختیار خبرگزاری تسنیم، قرار گرفت به شرح زیر است:

نظر به اهمیت و برنامه‌ریزی خطرناکی که آمریکا با راهبرد FATF علیه انقلاب اسلامی طراحی کرده است، ذکر 10 نکته اساسی در این خصوص ضروری است که به شرح ذیل است:

1. سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی که عمدتاً توسط آمریکا و کشورها همسو طی ده‌های اخیر پایه‌گذاری شده است، عملاً در راستای سیاست‌های آمریکا و در جهت سلطه بر دیگر کشورها عمل می‌کنند. آمریکا از NPT (معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای) برای کنترل فعالیت‌های هسته‌کشورهای ناهمسو و از MTCR (رژیم کنترل فناوری موشکی) برای کنترل فعالیت‌های موشکی و از FATF برای کنترل فعالیت‌های مالی این کشورها بعنوان اهرم‌هایی در جهت تغییر رفتار سیاسی آنها بهره می‌برد.

2. از آنجا که هماهنگی مدیریت شده‌ای بین این نهادها و سیاست‌های برنامه‌ریزی شده از سوی آمریکا وجود دارد، انجام هر نوع تعامل و توافق بین‌المللی می‌بایست با نگاه تیزبین به سایر عوامل همراه باشد، در غیر این صورت توافق در خدعه‌بازی قدرت‌های سلطه‌گر گرفتار خواهد آمد.

3. قرار گرفتن تنها دو کشور ایران و کره شمالی در لیست سیاه FATF به بهانه خطر بالای پولشویی و تأمین مالی تروریسم، بخوبی بیانگر سیاسی بودن اقدامات این گروه در راستای سیاست‌های آمریکاست.

4. غفلت تیم مذاکره کننده از حل معضل FATF (حتی بر روی کاغذ) اشتباهی بزرگ و استراتژیک بوده است که در پس پرده خدعه‌ها و اقدامات فریبکارانه آمریکایی‌ها مخفی ماند و اینک بعد از انجام کامل و یک جای تعهدات جمهوری اسلامی ایران نقاب از چهره نیرنگ آن برداشته شده است.

ادامه »

مراجع شیعه ۲۲ فتوا در تحریم اهانت به صحابه و همسران پیامبر‌ صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم صادر کرده‌اند

14ام شهریور, 1395

شیخ احمد کریمه، استاد فقه دانشگاه جامع الازهر، اولین کنفرانس تقریب میان شیعه وسنی و برادری میان مسلمان و مسیحی را با حضور برخی شخصیت‌های شیعی و مسیحی در مصر برگزار کرد. …

مراجع شیعه 22 فتوا در تحریم اهانت به صحابه و همسران پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم دارند

شیخ احمد کریمه در سخنان خود در این کنفرانس از احیای نقش الازهر در تقریب شیعه و سنی و عدم تکفیر مذاهب اسلامی خبر داد و گفت: دانشگاه جامع الازهر به تنوع مذهبی احترام میگذارد و شیعه و اباضیه را تکفیر نمیکند. من 22 فتوا از مراجع ایران، عراق و لبنان در اختیار دارم که همگی توهین به صحابه و همسران پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم را حرام میدانند و از کسانی که به صحابه و همسران پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم توهین میکنند برائت جستهاند.

استاد فقه دانشگاه جامع الازهر مصر افزود: همچنین هیئتی علمی برای تقویت مشترکات تقریب مذهبی تشکیل شده است و ما هیچ کمک خارجی را در این زمینه قبول نمیکنیم و تلاش میکنیم با مراجع شیعه ایران و لبنان در زمینه تقریب، همکاری داشته باشیم.

ادامه »

رهبر معظم انقلاب اسلامی «سیاست‌های کلی خانواده» را ابلاغ کردند.

13ام شهریور, 1395
رهبر معظم انقلاب در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاست‌های کلی «خانواده» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده است، ابلاغ کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاست‌های کلی «خانواده» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده است، ابلاغ کردند.

متن سیاستهای کلی خانواده که به رؤسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده، به این شرح است:

 بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

 خانواده واحد بنیادی و سنگ بنای جامعه اسلامی و کانون رشد و تعالی انسان و پشتوانه سلامت و بالندگی و اقتدار و اعتلای معنوی کشور و نظام است و سمت و سوی حرکت نظام باید معطوف باشد به:

۱- ایجاد جامعه‌ای خانواده محور و تقویت و تحکیم خانواده و کارکردهای اصلی آن بر پایه الگوی اسلامی خانواده به عنوان مرکز نشو و نما و تربیت اسلامی فرزند و کانون آرامش بخش.

۲- محور قرار گرفتن خانواده در قوانین و مقررات، برنامه‌ها، سیاست‌های اجرایی و تمام نظامات آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به‌ویژه نظام مسکن و شهرسازی.

ادامه »

رنج‌نامه فرزند رهبر شیعیان نیجریه یک چشم شیخ زکزاکی نابینا و دست و پایش فلج شده است.

19ام مرداد, 1395
«محمد زکزاکی» پسر شیخ ابراهیم زکزاکی در نامه‌ای نوشت:
من از همه کسانی که به حق انسان برای برخورداری از عدالت و کرامت معتقدند می‌خواهم برای انجام تلاشی مضاعف به من بپیوندند.یک چشم شیخ زکزاکی نابینا و دست و پایش فلج شده است/دولت اجازه نمی‌دهد پزشکان شیخ را معاینه کنند «محمد زکزاکی» پسر شیخ ابراهیم زکزاکی در نامه‌ای سرگشاده، به تشریح وضعیت ناگوار پدرش و ظلمی که به رهبر شیعیان نیجریه می‌رود، پرداخت.وی در بخشی از این نامه آمده است: «من از همه کسانی که به حق انسان برای برخورداری از عدالت و کرامت معتقدند می‌خواهم برای انجام تلاشی مضاعف به من بپیوندند.»


در متن نامه فرزند رهبر شیعیان نیجریه به خشونت‌های ارتش نیجریه علیه مسلمانان این کشور و بخصوص خانواده و فرزندان و شخص شیخ «ابراهیم زکزاکی» اشاره شده است.

خلاصه‌ای از این نامه در ادامه آمده است: بخشی از خاطرات کودکی‌ام شخصی است و نمی‌توانم آن را بازگو کنم، اما باتوجه به شرایط کنونی، احساس می‌کنم بخش‌هایی از آن باید با سایرین به اشتراک گذاشته شود، بخصوص حالا که تقریبا همه دلایل زندگی من از دست رفته است. من محمد ابراهیم هستم که البته در میان دوستانم ابراهیم نامیده می‌شوم. در کودکی موشی را در خانه کشتم، مرگ آن موش تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برایم بود. من چیزی بزرگتر از یک موش را نمی‌توانم بکشم، حال آنکه برخی مردان تا دندان مسلح همه برادرانم را سلاخی کرده و زنان، مردان و کودکان همراه آنان را نیز همینطور.

پزشکان، پرستاران، مهندسان، روزنامه‌نگاران و زنان و مردانی از تمامی مشاغل در میان این کشته‌شدگان هستند. دختران و پسران دانش‌آموزی که آرزوی دستیابی به اهدافشان را داشتند، دوستان و خانواده‌هایی با اعضای پیر و جوان همه و همه به دست ارتشی قتل‌عام شدند که قرار بود محافظ آن‌ها از قتل‌عام باشد! چند روز پیش دولت ایالت کادونا از تشکیل کمیسیونی خبر داد که در آن درباره کشتار مردم بی‌گناه توسط عوامل وابسته به ارتش نیجریه تحقیقات انجام می‌شود؛ اینکه هزاران انسان بی‌گناه ناپدید و بیش از 340 نفر در یک گور دسته‌جمعی مدفون شده، صدها نفر بازداشت و اموالی به ارزش صدها میلیون نابود شدند. گرچه هیچ نماینده‌ای از سوی جنبش (مسلمانان) در این کمیسیون حضور نداشت، اما من تمام نتایج منتشرشده آن‌ها از تحقیقات را پیگیری می‌کنم.

ادامه »

هنجارشکنی جدید؛ مردانی با مانتو و روسری + عکس

12ام مرداد, 1395

ضد انقلاب در فضای مجازی کمپینی نو به راه انداخته است،

از طرفی زنان را تشویق به بی‌حجابی می کند

و از سوی دیگر بر تن مردان لباس زنانه می پوشاند.

مردی با حجاب، تمسخر یک اصل برای رسیدن به یک جامعه دین ستیز، ضد انقلاب حالا زیر این بیرق دست و پا می زند، کمپینی برای آنچه که سعی می کند آن را بهترین نشان دهد، پیش از این پرچم دار این کمپین برای آنکه نشان دهد هیچ عرقی به میهن اش ندارد دختران این مرز و بوم را تشویق به کشف حجاب و عکس گرفتن و منتشر کردن آن در شبکه های اجتماعی کرده بود.

روزی به زور نیزه و تفنگ حجاب را بر می داشتند حالا استراتژی‌شان تغییر کرده با صحبت های خلاف واقع، مصاحبه هایی بی سند و کارشناسانی دروغین می خواهند اسلام ستیزی را باب کنند، درحالی که همه سر در آخور گرگ پیر دارند، رضا شصتی را غرب شیر کرده بود جوجه اردک زشت را هم.

هنجارشکنی جدید؛ مردانی با مانتو و روسری +تصاویرهنجارشکنی جدید؛ مردانی با مانتو و روسری +تصاویر
 
هنجارشکنی جدید؛ مردانی با مانتو و روسری +تصاویرهنجارشکنی جدید؛ مردانی با مانتو و روسری +تصاویرهنجارشکنی جدید؛ مردانی با مانتو و روسری +تصاویر
 

ادامه »

دیدار محمود عباس و مریم رجوی به دستور مستقیم آل سعود

12ام مرداد, 1395
خباثت های بی پایان رژیم سعودی علیه تهران؛

یک مقام فلسطینی: دیدار محمود عباس و مریم رجوی به دستور مستقیم عربستان بود و دیدار رییس تشکیلات خودگردان فلسطین و سرکرده گروهک تروریستی منافقین به خواست مقامات سعودی انجام شد.

یک مقام فلسطینی: دیدار محمود عباس و مریم رجوی به دستور مستقیم عربستان بودبه گزارش به نقل از پایگاه اینترنتی المصدر، یک مقام فلسطینی گفت:
دیدار روز شنبۀ “محمود عباس"، رییس حکومت خودگردان فلسطین و “مریم رجوی"، سرکرده گروهک تروریستی منافقین در پاریس بنا به خواست مقامات سعودی انجام شد.
بر این اساس، عربستان به صورت فعال برای کنفرانس گروهک منافقین در پاریس تبلیغ می کرد و علاوه بر هیأت های اروپایی و آمریکایی که عده ای از آنها نمایندگان پارلمان بودند، “ترکی فیصل” رئیس اسبق سازمان اطلاعات عربستان را به این کنفرانس فرستاد.
این مسئول فلسطینی که المصدر به نام وی اشاره نکرده، تاکید نمود که عربستان از فلسطین خواست که در این کنفرانس شرکت کند؛ از این رو یک هیأت رسمی فلسطینی در آن حاضر شد و بعد هم از محمود عباس خواسته شد که با مریم رجوی دیدار کند.
نشریۀ رأی الیوم چاپ لندن نیز در سرمقالۀ امروز خود با اشاره به این موضوع نوشت: «دیدار محمود عباس با مریم رجوی، نه تنها حمایت معنوی و سیاسی چشمگیری برای مخالفان ایرانی به شمار می آید، بلکه ثابت می کند که تشکیلات خودگردان فلسطین و جنبش “فتح” که توسط عباس اداره می شوند، به جبهۀ سعودی علیه ایران ملحق شده اند؛ یعنی از یک پایگاه به پایگاه مقابل و معاند منتقل شده اند که این اقدام با اصل بی طرفی و دور نگه داشتن قضیۀ فلسطین از اختلافات و محورمداری ها منافات دارد».

آب زمزم مسموم به آرسنیک بود زائران ایرانی مریض می‌شدند/ بیوتروریسم عربستان علیه مسلمانان

12ام مرداد, 1395

نشست خبری تهدیدات نوین علیه مسلمانان با موضوع بیوتروریسم با حضور «نادر طالب‌زاده» و دکتر «علی کرمی»، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس و نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی  روز -دوشنبه 11 مردادماه- در سالن اجتماعات خبرگزاری فارس برگزار شد.


طالب زاده در نشست بیوتروریسم: آب زمزم مسموم بود زائران ایرانی مریض می‌شدند

بعد از حادثه منا چهره واقعی آل سعود نمایان شد
بنا بر این گزارش، نادر طالب‌زاده ضمن ابراز خرسندی برای حضور در این نشست، گفت: مسائلی که امروز می‌خواهم مطرح کنم، حدود 10 سال است قصد بازگو کردنشان را دارم، اما تا به حال فرصت مقتضی برایش پیدا نشده است.
وی ادامه داد: چندی پیش در برنامه «عصر» میهمان آقای کرمی بودم و در آنجا بحث بیوتروریسم مطرح شد. بعد از آن، به برنامه «راز» رفتم و در آن درباره بی‌توجهی مسلمین به برخی موضوعات از جمله آلوده بودن آب زمزم و معماری‌های موجود در سرزمین عربستان صحبت شد.
طالب‌زاده افزود: حدود 9 سال پیش در سرزمین عربستان تحقیق‌هایی انجام دادم که گزارش‌های آن را به صورت مستند در اختیار دارم و قصد دارم که در این نشست آنها را برای حضار به نمایش درآورم.
این کارگردان همچنین ادامه داد: در واقع از این سکوت تعجب می‌کنم که چرا هیچ‌کس هیچ چیزی درباره مسئله به این مهمی نمی‌گوید و بعد از اتفاقات اخیر، چهره آل‌سعود به صورت واقعی نمایانگر شده است.

ادامه »

حسن عباسی از ارتش عذرخواهی کرد

11ام مرداد, 1395
طی نامه‌ای به سرلشکر صالحی؛
حسن عباسی طی نامه ای سرگشاده خطاب به فرمانده کل ارتش، نسبت به حواشی بوجود آمده پس از انتشار بخشی از اظهارات خود عذرخواهی کرد.

حسن عباسی از ارتش عذرخواهی کرد

حسن عباسی طی نامه ای سرگشاده خطاب به امیر سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، نسبت به حواشی بوجود آمده پس از انتشار بخشی از اظهارات خود توضیحاتی داد.
 
متن نامه عباسی به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
امیر سرلشکر سید عطاءالله صالحی
فرمانده محترم کل ارتش جمهوری اسلامی ایران
 
سلام علیکم
با تقدیم احترام
 
مستحضرید که تقطیعی یک دقیقه‌ای از یک جلسه از سلسله جلسات دروس تخصصی دانش دکترینولوژی در دانشگاه تهران منتشر گردیده که شنیده‌ام موجب رنجش دوستان من در ارتش جمهوری اسلامی شده است.
 
مایل بودم در روزهای قبل مصدع اوقات شوم و مراتب عذرخواهی قلبی خود را به جای آورم تا جناب‌عالی به جامعه ارتش انقلابی اسلام تقدیم بفرمایید، اما در تماسی که با استاد ارجمندم امیر دریادار کوچکی داشتم، ترجیح بر این شد تا پس از رفتن من به دادسرای نظامی باشد که شائبه تأثیر بر دادگاه پیش نیاید؛ از این‌رو پس از حضور در دادسرای نظامی، امروز فرصتی حاصل شد که با تأخیر چند روزه، مراتب عذرخواهی خود را به جناب‌عالی به عنوان فرمانده برادران غیور ارتشی تقدیم نمایم.
 
اما برای شفافیت موضوع، چند نکته را به استحضار جناب‌عالی می‌رسانم:
 
1ـ تقطیع مطالب علمی، فلسفی، روایی، و قرآنی در تاریخ همواره به عنوان یک اقدام رذیلانه مطرح بوده است؛ مانند آن‌که مشرکی، آیه قرآن را تقطیع می‌کرد که «لاتقربوا الصلوه» و نتیجه می‌گرفت که به نماز نزدیک نشوید؛ حال آن‌که این آیه قبل و بعد دارد و فهم و استنباط از آن، نیازمند در نظر داشتن همۀ آیه است.
 
2ـ به تبع، تقطیع «یک دقیقه‌ای» از جلسه 230 دوره طرح‌ریزی استراتژیک در افق 1414 در دانشگاه تهران، به تاریخ 1389/04/3 موسوم به کلبه کرامت نیز مصداق همان رفتار است. دورۀ طرح‌ریزی استراتژیک در افق 1414، مبتنی بر کلیات دانش دکترینولوژی است که در تنها کرسی نظریه‌پردازی مستمر علوم انسانی در سطح تهران است که از 1385 تاکنون در یک بازۀ زمانی ده ساله استمرار داشته و به توفیق الهی، اکنون به جلسۀ 650 رسیده است.

ادامه »

دیدار سرکرده گروهک منافقین با محمود عباس در پاریس+تصاوير

10ام مرداد, 1395

مریم رجوی با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فلسطینی وفا، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شب گذشته در اقامتگاه خود در پاریس با “مریم رجوی،” سرکرده گروهک منافقین دیدار کرد.
 
دیدار سرکرده گروهک منافقین با محمود عباس در پاریس/ مقاله ضد ایرانی رجوی در روزنامه سعودی الریاض
 
در دیدار رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با سرکرده گروهک منافقین، محمود عباس شرحی درباره آخرین تحولات خاورمیانه به خصوص پرونده فلسطین و طرح صلح فرانسه بیان کرد.
 
دیدار سرکرده گروهک منافقین با محمود عباس در پاریس/ مقاله ضد ایرانی رجوی در روزنامه سعودی الریاض
 
مریم رجوی نیز در این دیدار شرحی از نشست سالیانه گروهک منافقین که به تازگی در پاریس برگزار شد، ارائه داد.
از سوی دیگر، مریم رجوی در مقاله ای که در روزنامه سعودی الریاض به چاپ رسید، طبق معمول لفاظی های بی اساسی را علیه کشورمان مطرح کرد.

عده‌ای در خارج برنامه‌ دارند برادرم را از رهبری جدا کنند

10ام مرداد, 1395
سیدعلی خمینی:
مطمئن باشید هیچ‌گاه از فرزندان خمینی(ره) یک کلام هم در تضعیف حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نخواهید شنید.
عده‌ای در خارج برنامه‌ دارند برادرم را از رهبری جدا کنند حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی خمینی در مراسم ارتحال مرجع فقید آیت‌الله العظمی صالحی‌مازندرانی در جمع مردم این شهرستان با بیان اینکه بنیان تقوا این است که انسان واجبات را انجام دهد و محرمات را ترک کند، اظهار کرد: دنبال راه‌های عجیب و غریب برای رسیدن به مدارج بالا نباشید، همین که واجبات را انجام و محرمات را ترک کنیم، بالاترین قدم برای رسیدن به مدارج بالای تقواست.
 
وی افزود: وزن و مقدار مسلمانی هر کسی به میزان تقوای اوست و اساساً خدا ما را آفریده است که میزان تقوا و ایمان ما مشخص شود.
 
نوه امام راحل از آیت‌الله صالحی‌مازندرانی طبق شنیده‌ها به‌عنوان یک استوانه از تقوا و علاقه به اهل بیت(ع) نام برد و تصریح کرد: این عالم ربانی نشانه بارز تقوا و ایمان الهی است.
سید علی خمینی با بیان اینکه مسؤولیت در نظام جمهوری اسلامی امانت الهی است، اضافه کرد: مسؤول باید حافظ اموال و آبروی مردم باشد و حق ندارد برای خود حقوق آنچنانی مقرر کند و آبروی مردم را بریزد چرا که نسبت به آن‌چیزی که در دست اوست، امین است.
وی بیان کرد: برخورد مقام معظم رهبری در مقابله با فیش‌های نجومی بی‌نظیر و برای ما درس‌آموز است و به قول ایشان موضوع حقوق‌های نجومی در واقع هجوم به ارزش‌هاست.

نوه امام راحل با بیان اینکه مسؤولیت در نظام اسلامی ارزش نیست، تصریح کرد: دشمن با دامن زدن بیش از اندازه به این فیش‌ها همه مسؤولان را متهم کرده و به‌دنبال ناامید کردن مردم است اما مقام معظم رهبری با تیزبینی صحه بر پاکدستی بسیاری از مدیران می‌گذارند و وعده برخورد با مفسدان را می‌دهند.

ادامه »

آیت‌الله خامنه‌ای با مهارت اوباما را کنترل کرد

6ام مرداد, 1395

وبگاه صهیونیستی «جوییش پرس» در تحلیلی ضمن ادعاهای تکراری درباره تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای نوشت رهبر ایران با خوانش تفکرات اوباما با مهارت وی را کنترل کرده و هوشمندانه از این شگرد بهره می‌برد.

وبگاه صهیونیستی «جوییش پرس» در گزارشی با اشاره به گذشت یک سال از توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی نوشت: با گذشت یک سال از توافق هسته‌ای، ایرانی‌ها مخفیانه در تلاش برای تهیه فن‌آوری غیر قانونی هسته‌ای و تجهیزات مرتبط آن هستند. آشکار است که رهبر ایران مطمئن است آمریکا و غرب در زمینه توافق فشاری بر ایران وارد نخواهند کرد.

جوییش پرس در بخشی دیگر از تحلیل خود مدعی شد: آیت الله خامنه‌ای رهبر ایران با توجه به تجربیات گذشته‌اش به خوبی می‌داند که دولت آمریکا با خواسته‌ها و نظرات ایران موافقت می‌کنند.

این وبگاه صهیونیستی در بخشی دیگر از گزارش خود نوشت:

ایرانیان از نفوذ خود در آمریکا استفاده کردند تا اوباما رییس جمهور بی‌تجربه‌ای که مستعد ایده هژمونی ایران در خاورمیانه است را تسلیم نمایند. ایرانی‌ها متوجه شدند که اوباما برای یک توافق هسته‌ای و شوک در سیاست خارجی نامشخصش مستاصل بوده و آن‌ها نیز از این آسیب پذیری استفاده کردند.

جوییش پرس در بخشی دیگر این مطلب با اشاره به سخنان اوباما در سال‌های گذشته از جمله گفت‌و‌گوی دسامبر سال 2014 با «رادیو ملی آمریکا» که عنوان داشته بود باید آرمان‌های مشروع ایران به رسمیت شناخته شوند و بیان این‌که جمهوری اسلامی می‌تواند قدرت منطقه‌ای موفقی باشد، نوشت: آیت الله خامنه‌ای با خواندن تفکرات اوباما با مهارت او را کنترل کرد و اینک از این شگرد هوشمندانه سیاسی بهره می برد.

منبع:فارس

فائزه‌ هاشمی: با حکومت دینی مخالفم + فیلم

5ام مرداد, 1395
فائزه‌ هاشمی: با حکومت دینی مخالفمفائزه‌ هاشمی:
حکومت دینی دین مردم را تضعیف می‌کند
من دین اسلام را دین کاملی می‌ دانم اما حکومت دینی را نفی می‌کنم!
در این فیلم اظهارات قابل تامل و عجیب فائزه هاشمی در جمع هم فکرانش در مورد حکومت دینی و اسلام را مشاهده می کنید.
وی پیش از این دیداری با عناصر بهاییت داشته است که توسط پدرش  به شدت مورد عتاب قرار گرفته بود.

معرفی ​مرکز فرهنگی هنری گل نرگس

2ام مرداد, 1395

 

مرکز فرهنگی هنری گل نرگس ویژه کودکان به منظور استفاده بهینه از اوقات فراغت فرزند شما برنامه های شاد و متنوعی را در مسجد مقدس جمکران تدارک دیده است.
از جمله:
کارگاههای نقاشی و رنگ آمیزی، نقاشی گروهی، کلاژ، سفال، قصه گویی، شعر، سرود، کاردستی، نمایش عروسکی، ویژه برنامه های مناسبتی، ترغیب کودکان به مناسک دینی، بازی، سرگرمی، تولید و عرضه محصولات فرهنگی ویژه کودکان.

اهداف این مرکز عبارتند از:
- آشناسازی کودکان و نوجوانان با فرهنگ مهدویت و انتظار
- آشنا کردن کودکان و نوجوانان با اعمال و برنامه های مسجد مقدس جمکران
- نشر معارف اهل بیت علیهم السلام در بین کودکان و نوجوانان
- تعالیم اخلاقی و اجتماعی
- استفاده بهینه از اوقات فراغت کودکان در مسجد
- ایجاد جاذبه برای شوق حضور کودکان در پایگاههای مذهبی

فرزندان دلبند شما می توانند روزهای سه شنبه، پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیل و مناسبتها به این مرکز مراجعه نمایند.
دانش آموزان مدارس می توانند با تماس تلفنی و هماهنگی قبلی، به صورت گروهی و به همراه آموزگاران خود؛ از خدمات این مرکز بهره مند شوند.

وب سایت رسمی مرکز گل نرگس: jamkaran.ir/koodak

 

فراخوان جذب خادمان افتخاری/ جذب خادم افتخاری در مسجد جمکران

2ام مرداد, 1395

 

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران؛ سید حسین موسوی با اشاره به تشرف روزافزون زائران و نمازگزاران به مسجد مقدس جمکران از اقصی نقاط این کره خاکی، اظهار کرد: مرکز خادمان افتخاری با هدف ارائه خدمات به خیل کثیر عاشقان و منتظران حضرت ولی‌عصر(عجل الله تعالی فرجه) فراخوان پذیرش خادم افتخاری از افراد 17 تا 50 سال را اعلام کرده است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از سه هزار خادم افتخاری در بخش برادران و دو هزار و 200 خادم افتخاری در بخش خواهران، با اخلاص و به صورت داوطلبانه مشغول به ارائه خدمات مختلف به منتظران حضرت مهدی (علیه السلام) هستند، ابراز کرد: مسجد مقدس جمکران برای تکمیل ظرفیت خادمان افتخاری اقدام به جذب خادم در بخش‌های مختلف کرده است.
مسؤول خادمان افتخاری مسجد مقدس جمکران با اشاره به ارائه خدمات متنوع توسط خادمان افتخاری در تمام ساعات و ایام هفته افزود: این فراخوان با هدف جذب علاقمندان خدمت در بخش‌های خدمات عمومی و تخصصی طراحی شده است و شرایط عمومی پذيرش و ثبت نام خادمان افتخاری هر بخش در سایت مسجد مقدس جمکران موجود است.
موسوی با بیان اینکه شرایط جذب خادمان در بخش خدمات عمومی در زمینه‌های مختلف همچون انتظامات، راهنمایی، خدمات تنظیف و… مهیا شده است، گفت: یکی از بخش‌های مهم جذب خادمان افتخاری، بخش خدمات ویلچر است، از علاقمندانی که توانایی خدمت به نمازگزارن در این بخش را دارند دعوت می شود در مرحله اول با پر کرد فرم مربوط به “خدمات ویلچر” که به تازگی و به صورت مجزا در بخش خادمان سایت مسجد مقدس جمکران اضافه شده است، اعلام آمادگی کنند.
وی با اشاره به جذب خادمان متخصص و داوطلب خدمت در بخش های مختلف بیان کرد: از اساتید حوزه و طلاب علوم دینی برای خدمت افتخاری در بخش های فرهنگی همچون حلقه های معرفت، جوانان و انتظار، جوانه های و انتظار و پاسخگویی و سایر امور فرهنگی دعوت می کنیم تا به جمع خادمان افتخاری مسجد مقدس جمکران بپیوندند.

ادامه »

الکسا (Alexa) چیست؟

2ام مرداد, 1395

الکسا چیست؟

کاربران اینترنت در بسیاری از مواقع مشتاق هستد که از رتبه و جایگاه یک سایت نسبت به سایر سایت ها آگاه شوند. آماری از قبیل رتبه یک سایت در کشور، در جهان، تعداد  سایت های لینک شده به این سایت و …

الکسا یک وبسایت معتبر بین المللی است که سایت ها را بر اساس تعداد بازدید کاربران رتبه بندی می کند.

خلاصه و چکیده این رتبه بندی عددی بین ۱ تا چند میلیون می باشد که هرچه این عدد به یک نزدیکتر باشد رتبه وبسایت، بهتر و بالاتر می باشد.

به تعبیر دیگر الکسا لیستی از وب سایتهای اینترنتی است که بر اساس ترافیک و تعداد بازدید مرتب سازی شده و اگر وب سایتی در منطقه خود مثلا ایران جزو 50 یا 100 وب سایت اول آن نمایش داده شود مشخص کننده ارزش بالای این سایت خواهد بود.

برای مشاهده رتبه هر سایت می توانید به سایت الکسا یا نوار ابزار آن مراجعه نمائید. این رتبه بندی ها هر روز بروزرسانی می شوند.

نمونه جستجوی انجام شده برای سایت کوثر بلاگ که رتبه آن را در ایران 2100 نشان می دهد

الکسا چگونه کار میکند؟

الکسا، بر اساس بازدید کاربرانی که نوار ابزار الکسا را در مرورگر خود نصب کرده اند، به وب سایتها رتبه می دهد و امکان بررسی آمار و تعداد بازدید کاربرانی که این نوار ابزار را نصب نکرده باشند، ندارد.
هر چند الکسا در توصیف خود به سایر منابع نیز اشاره نموده ولی واضح نیست چه منابع دیگری برای الکسا اطلاعات جمع آوری میکنند.

جهت نصب نوار ابزار الکسا، به اینجا مراجعه کنید.

منبع: فناوری های نوین روز/کوثر بلاگ

ote>

کشتار مردم بی‌گناه کشمیر یک فاجعه سیاه تاریخی است/ دولت موضع صریحی بگیرد

31ام تیر, 1395
شاهرخی

iv class="lead" style="text-align: justify;"> نماینده مقام معظم رهبری در کشورهای جنوب شرق آسیا گفت: کشتار مردم بی‌گناه کشمیر یک فاجعه سیاه تاریخ است و دولت جمهوری اسلامی باید نسبت به این فاجعه واکنش صریح نشان دهد و عواقب آن را به دولت هند گوشزد کند.
آیت‌الله سید محمدنقی شاهرخی نماینده مقام معظم رهبری در کشورهای جنوب شرق آسیا و نماینده سابق مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، درباره کشتار بی‌رحمانه مسلمانان کشمیر به‌دست ارتش هند، اظهار کرد: کشمیر تنها استان در کشور هند است که اکثریت مردم آن مسلمان هستند. این مردم در طول سالیان گذشته بارها به بهانه‌های مختلف مورد ظلم واقع شده و خسارات جانی و مالی فراوانی را متحمل می‌شوند. پلیس هند در سالهای گذشته نیز برخوردهای غیرانسانی و وحشیانه‌ای با مردم این منطقه داشته است.
آیت‌الله شاهرخی با بیان اینکه کشتار مردم مسلمان و بی‌گناه کشمیر یک فاجعه سیاه تاریخی است که توسط حکومت هند رقم خورده، تصریح کرد: امت مسلمان باید در قبال این کشتار سکوت نکند و با هر وسیله ممکن به کمک این مظلومین بشتابد. خداوند در سوره نساء خطاب به مسلمانان می‌فرماید: «وَ ما لَكُمْ لاتُقاتِلُونَ فی‏ سَبیلِ اللَّهِ وَ الْمُسْتَضْعَفینَ مِنَ الرِّجالِ وَ النِّساءِ…». بنابراین همه باید در حد توان خود به این مظلومان کمک کنند و این تکلیف الهی است.
وی در پاسخ به این پرسش که دولت جمهوری اسلامی چه اقداماتی باید انجام دهد، گفت: دولت جمهوری اسلامی باید ضمن موضع‌گیری صریح به این فاجعه، عواقب آن را برای دولت هند روشن کند، باید تأثیر این رفتارهای وحشیانه را بر روابط کشورهای منطقه از جمله ایران با دولت هند گوشزد نماید.
نماینده رهبر معظم انقلاب در کشورهای جنوب شرق آسیا با ابراز “با طلاب و علمای کشورهای آن منطقه به‌ویژه هند و بنگلادش مسائل را بررسی و پیگیری می‌کنیم"، متذکر شد: در دنیای امروز یکی از تأثیرگذارترین راهکارها برای مقابله با چنین ظلمهایی، اطلاع رسانی گسترده در رسانه‌ها و شبکه‌های مختلف و آگاه کردن دنیا از وقوع این جنایات و نشان دادن این مظلومیتها است.
منبع:تسنیم

همراه اول به پیشواز خواننده های زیرزمینی رفت + تصاویر

29ام تیر, 1395

همراه اول مشترکین خود را با ارسال پیامک، به استقبال از آهنگ های خواننده های زیر زمینی دعوت کرد.

 آرمین زارعی، خواننده زیر زمینی کشورمان، در اینستاگرام خود خبر از روی کار آمدن آلبوم های صوتی خود در آهنگ های پیشواز همراه اول داد و گفت به وارد کردن کد ارائه شده توسط همراه اول، آهنگ های پیشواز خود را به صدای من بسپارید. 
 
همراه اول به پیشواز خواننده های زیرزمینی رفت + تصاویر
 
در ادامه این همراه اول بود که، با ارسال دو پیامک پی در پی به مشترکین خود به استقبال خواننده های زیر رمینی رفت:
 
پیامک اول: مشترکین گرامی به شماره X، سرویس دانلود آهنگ جدید شما فعال گردید. هزینه سرویس 4000 ریال به ازای هر پیامک می باشد. تاریخ جشن تابستان امسال به شماره های ثبت شده اعلام خواهد شد.
در صورت تمایل به غیرفعالسازی، کلمه Off یا خاموش را به Y ارسال نمایید.
 
همراه اول به پیشواز خواننده های زیرزمینی رفت + تصاویر
 
پیامک دوم: آرمین زارعی که با نام مستعار آرمین 2afm میان طرفداران پرشمارش معروف است، بعد از مدت ها قطعه ای را از طریق رسانه های رسمی منتشر کرد. گویا قرار است به زودی شاهد مجوز گرفتن آرمین باشیم. و شاید خیلی زود در کنسرتش هم شرکت کردید. این قطعه که بزار پلی شه موزیک نام دارد را اینجا گوش کنید.
 
همراه اول به پیشواز خواننده های زیرزمینی رفت + تصاویر

هشدار سردار سلیمانی به رژیم آل‌خلیفه/ تجاوز به حریم آیت الله شیخ عیسی قاسم خط قرمزی است که عبور از آن...

1ام تیر, 1395

 در پی سلب تابعیت رهبر شیعیان بحرین صورت گرفت:

تعدی به شیخ عیسی قاسم به مقاومت مسلحانه و سقوط رژیم بحرین منجر خواهد شد.

خبرگزاری فارس: هشدار بی‌سابقه سردار سلیمانی به رژیم آل‌خلیفه/ تعدی به شیخ عیسی قاسم به مقاومت مسلحانه و سقوط رژیم بحرین منجر خواهد شد

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در پی سلب تابعیت رهبر شیعیان بحرین هشدار داد تجاوز به حریم آیت الله شیخ عیسی قاسم خط قرمزی است که عبور از آن شعله ای از آتش را در بحرین و سراسر منطقه پدید خواهد آورد و برای مردم راهی جز مقاومت مسلحانه باقی نخواهد گذاشت.

سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی اقدام آل‌خلیفه مبنی بر سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین، بیانیه‌ شدید‌اللحنی صادر کرد.

 

کابوس

 

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
مردم مسلمان و مظلوم بحرین مدت طولانی و سال‌های مدیدی است تحت ظلم، تبعیض، بی‌عدالتی، تحقیر و اقدامات خشن، ضدانسانی و غیر قابل قبول آل خلیفه قرار گرفته‌اند.

این مردم نجیب و صبور به رغم فشارهای سنگین و برخوردهای نژادپرستانه آل خلیفه حتی دستگیری برخی از  رهبران سیاسی و دینی، به زندان کشاندن زن‌ها و کودکان و شکنجه خوفناک آنها، لغو تابعیت شهروندان، تضییع حقوق  شهروندی و دهها جنایت دیگر، بدون دادن هر گونه بهانه ای به دست آل خلیفه بدنبال احقاق حقوق حقه خود بصورت مسالمت آمیز بوده و تشدید فشارها هرگز آنها را از این مسیر سلمی خارج نکرده است.

اما گستاخی آل خلیفه به جایی رسیده است که با نادیده گرفتن نجابت مردم و حرکت سلمی آنها و با استفاده از سکوت معنادار سازمان ملل، آمریکا و کشورهای غربی هر روز بر دامنه جنایات خود و ایجاد خفقان و فشار بیشتر بر ملت بحرین افزوده است.
بازداشت غیر قانونی شیخ علی سلمان و دیگر رهبران سیاسی و دینی بحرین در سایه سکوت مجامع بین المللی، آل‌خلیفه را به این گستاخی کشانده تا حریم روحانی بر جسته و رهبر دینی شیعیان بحرین، حضرت آیت الله شیخ عیسی قاسم را مورد تهدید قرار داده و تصورات نگران کننده ای در اذهان مردم منطقه و بحرین بوجود آورد.

به نظر می رسد آل خلیفه از حرکت مسالمت آمیز مردم سوء استفاده کرده و برآورد دقیقی از خشم مردم ندارد.

یقینا آنها می دانند تجاوز به حریم آیت الله شیخ عیسی قاسم خط قرمزی است که عبور از آن شعله ای از آتش را در بحرین و سراسر منطقه پدید خواهد آورد و برای مردم راهی جز مقاومت مسلحانه باقی نخواهد گذاشت.

قطعا تاوان آن را آل خلیفه پرداخت خواهد کرد و نتیجه آن جز نابودی این رژیم سفاک نخواهد بود.

حامیان آل خلیفه بدانند اهانت به آیت الله شیخ عیسی قاسم و استمرار فشارهای بیش از حد به مردم بحرین سرآغاز انتفاضه خونینی است که عواقب آن بعهده کسانی خواهد بود که به گستاخی حکام بحرین مشروعیت می دهند.

 

(وانتصروا من بعد ما ظلموا و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون) شعرا 222
قاسم سلیمانی

منبع:فارس

کابوس "آل خلیفه" کیست؟ + تصاویر

1ام تیر, 1395

 

رژیم آل خلیفه  در یک دهه اخیر و به ویژه از سال 2011 میلادی دست به سرکوب گسترده اعتراضات مردمی بحرین زده است.

در سال مذکور و پس از آنکه رژیم آل خلیفه نتوانست به تنهایی معترضان را سرکوب کند؛ از ماشین جنگی رژیم سعودی در ماه مارچ سال 2011 میلادی کمک گرفت و ده ها خودروی زرهی ارتش پادشاهی عربستان راهی “منامه” شدند.

اما این تنها بخشی از اقدامات مخرب رژیم آل خلیفه بوده و بخش دیگر آن تلاش برای از بین بردن یا بی نام و نشان کردن رهبران شیعیان این کشور بوده که با اعتراضات مردمی مواجه شده است.

دو رهبر سرشناس اعتراضات مردمی بحرین “شیخ عیسی قاسم” و “شیخ علی سلمان” هستند که به صورت جدی مورد غضب رژیم “آل خلیفه” قرار گرفته اند؛ چرا که اعتراضات آن ها به کابوسی برای حاکمیت بحرین تبدیل شده است.


کابوس

جدای از اتفاقاتی که در یکسال اخیر برای “شیخ علی سلمان” افتاده ؛ اخیرا هم رژیم آل خلیفه تصمیم گرفته تا “شیخ عیسی قاسم” را در فشار قرار دهد و حکم به سلب تابععیت وی داده است.  روحانیون و جنبش های انقلابی بحرین نیز با هشدار به مقامات آل خلیفه، تأکید کردند تعرض به آیت الله “شیخ عیسی قاسم"، تعرض به شیعیان، تاریخ و مرجعیت آنهاست.

“علامه سید عبدالله الغریفی” در بیانیه ای تأکید کرد: “هدف قرار دادن “آیت الله عیسی قاسم” –بزرگترین عالم شیعیان در بحرین، حمله به شیعیان، مرجعیت، تاریخ، تمدن و آینده آنهاست.”

ادامه »

آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان شد.

4ام خرداد, 1395

 

آیت الله جنتی

 

 

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، آیت‌ الله احمد جنتی، از مجموع ۸۶ رأی مأخوذه، با کسب 51 رأی رئیس پنجمین دوره مجلس خبرگان شد.

 

آیت الله امینی و آیت الله هاشمی شاهرودی دیگر نامزد های ریاست این دوره مجلس خبرگان بودند.

 

در رأی گیری انتخاب نواب رئیس نیز آیت‌الله موحدی کرمانی با 65 رأی و آیت‌الله هاشمی شاهرودی با 63 رأی به عنوان نواب اول و دوم رئیس مجلس خبرگان رهبری انتخاب شدند.

همچنین براساس رأی نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی به عنوان منشی های اول و دوم هیئت رئیسه، برای مدت دو سال انتخاب شدند

وقتی پدر عملکرد فائزه هاشمی را نکوهش می کند!

27ام اردیبهشت, 1395

فائزه هاشمی:

خلافی نکرده ام و پشیمان نیستم

این موج هم می‌گذرد من نگران نیستم، نگذشت هم مهم نیست باید هزینه داد.


فائزه هاشمی کار بدی کرده است…

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگویی با روزنامه جمهوری اسلامی عملکرد فائزه را نکوهش کرد.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ درپی انتشار خبر دیدار فائزه هاشمی با چند نفر از عناصر فرقه ضاله بهاییت، روزنامه جمهوری اسلامی درگفتگویی با آیت الله هاشمی رفسنجانی نظر وی را در ابن زمینه پرسید.

هاشمی رفسنجانی گفت: فائزه اشتباه بدی کرده و باید آن را تصحیح و جبران کند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: فرقه ضاله بهاییت یک فرقه استعمار ساخته ومنحرف است که همیشه با همین انحراف شناخته شده و ما همیشه از این فرقه تبری جسته و می جوییم.

آیا فائزه هاشمی از روی دلتنگی و برای مرور خاطرات زندان با فریبا کمال آبادی دیداری تازه کرده است و یا….؟!
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ این روزها تب یک خبر بالا گرفته، خبرِ یک دیدار، دیداری نه از جنس سیاست بلکه شاید از جنس اعتقاد؛ انتشار تصویری از یک دیدار عجیب در فضای مجازی داغ شده و دوباره فائزه خانم هاشمی به سرخط اخبار رسانه‌ها بازگشته است.
 
این تصویر دیدار فائزه هاشمی با یک عضو ارشد بهائیت بود که پس از 8 سال به مرخصی آمده و توانستند دیداری تازه کنند چرا که طبق مصاحبه فائزه هاشمی با یک روزنامه خارجی از خاطراتش با بهائیان می‌گوید، که شاید این فرضیه را قوت بخشد، که فائزه هاشمی و فریبا کمال ابادی از سالهای گذشته آشنایی داشته‌اند چرا که فائزه هاشمی به داشتن دوستان بهائی در زندان بارها اشاره کرده است.

 پشت پرده دیدار فائزه هاشمی با عضو ارشد بهائیت چیست؟
 

ادامه »

قابلیت دانلود ۱۵ هزار جلد کتاب در گوشی های همراه به سه زبان زنده دنیا

26ام اردیبهشت, 1395

حجت الاسلام مجید نبویمدیر عامل موسسه فرهنگی قائمیه خبر داد:

مركز فرهنگی تحقیقات رایانه ای اصفهان، موسسه ای غیردولتی و مردمی بوده و با هدایا، نذورات و موقوفات و تخصیص سهم مبارك امام (علیه السلام)، پشتیبانی می‌شود.

 يكي از افتخارات ایران و شیعه در عرصه پژوهش هاي فناورانه دیجیتال و امور تحقيقاتي درعرصه ديني و مذهبي كه ابعاد جهانی نيز دارد، موسسه فرهنگی قائميه اصفهان است. شايد به ندرت پژوهشگر حوزه دین و معارف اسلامی در كشور ايران باشد كه در امر تحقيق و پژوهش فعال باشد و با اسم موسسه تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان و توليدات آن آشنا نباشد. بدین منظور، و به مناسبت نمایشگاه کتاب، گفتگو با حجه الاسلام سید مجید نبوی، مدیر عامل موسسه فرهنگی قائمیه، داشتیم که در ادامه خواهد آمد.

 

 لطفا در ابتدا، شرح کوتاهی از فعالیت های موسسه قائمیه، بفرمایید؟

 مرکز تحقیقات رایانه‌ای قائمیه اصفهان در سال 1385با هدف طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای کاربردی اسلامی، بومی سازی نرم افزارهای خارجی در سازمان‌ها و موسسات ایرانی، طراحی صفحات وب و پایگاه‌ های اطلاع رسانی و در مجموع با هدف ارتقای فناوری اطلاعات در حوزه علوم اسلامی، در کشور پا به عرصه IT کشور گذاشت. این مرکز، تحت اشراف مرحوم آیت الله حاج سید حسن فقیه امامی قدس سره، با مدیر عاملی اینجانب آغاز به فعالیت نمود.

 البته مركز فرهنگی تحقیقات رایانه ای اصفهان، موسسه غیردولتی و مردمی بوده و با هدایا، نذورات و موقوفات و تخصیص سهم مبارك امام علیه السلام پشتیبانی می‌شود. و هم اکنون، دارای شماره ثبت و شناسه ملی از اداره ثبت مؤسسات کشور و مجوز از مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشغول به فعالیت می‌باشد. مرکز قائمیه، دفاتری در تهران و اصفهان، برای ارتباط با موسسات و مراکز دیگر، تاسیس نموده است. اما دفتر اصلی این موسسه در اصفهان، می باشد. البته ما، با موسسات دیگر نیز تفاهم نامه و همکاری داریم. از جمله، در راستای همکاری و تفاهم با مراکز دیگر، میتوان به همکاری، قبول و سفارش پروژه از سازمان حج و زیارت برای تولید کتابخانه مجازی عتبات عالیات، مارکت نرم‌افزار اندرویدی کتابخوان حج اشاره کرد.

 محتوا و دیتای دیجیتالی سایت قائمیه، حاوی بیش از 16 هزار عنوان کتاب دیجیتالی، می باشد. البته ﻣﺎ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﺟﻪ ﺑﺮ ﺁﻥ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ ﺗﺎ ﺣﻘﻮﻕ مادی و ﻣﻌﻨﻮﯼ ﻣﻮﻟﻔﺎﻥ ﻭ ﻧﺎﺷﺮﺍﻥ ﺁﺛﺎﺭ ﺭﺍ ﻧﺎﺩﯾﺪﻩ ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ﻭ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺗﻮﺍﻧﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﯾﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﯿﻢ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺟﻠﺐ ﮐﻨﯿﻢ و تاكنون موفق به اخذ بيش از 15 هزار مجوز از مولفين و ناشرين بوده ايم و این مسیر، ادامه دارد. و این تعداد از منابع مختلف به صورت مداوم افزایش خواهد یافت ان شاء الله. لازم به ذکر است که اهم موضوعات کتاب های موجود در سایت قائمیه، راجع به اهل بیت (علیهم السلام)، خانواده، حوزه و دانشگاه است. و وظیفه ما همین است که فعلا در همین حوزه ها، مشغول خدت به علوم اهل بیت باشیم.

ادامه »

اسامی نهایی شهدای مدافع حرم مازندران در "خان‌طومان"/وضعیت درمانی ۲۱ مجروح مشخص شد

20ام اردیبهشت, 1395

سپاه کربلا مازندران با انتشار اطلاعیه‌ای اسامی نهایی شهدای مازندرانی مدافع حرم در منطقه خان‌طومان سوریه را اعلام کرد.

 روابط عمومی سپاه کربلا مازندران در اطلاعیه‌ای اظهار داشت: روابط عمومی سپاه کربلا به‌منظور جلوگیری از هرگونه اظهارنظری از وضعیت رزمندگان مدافع حرم آل‌الله که سبب تشویش اذهان و نگرانی جامعه و خانواده‌های گرانقدر رزمندگان غیور مدافع حرم شود پس از کسب اطلاعات از عالی‌ترین مرجع مطلع، در چند روز اخیر  اطلاعیه شماره 2 خود را برای مردم شهیدپرور استان صادر کرد.


متن این اطلاعیه بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

امتیاز این شهیدان مدافع حرم که حکایت از مظلومیت آنها دارد، «شهادت در غربت» است. این  یک امتیاز بزرگی است و پیش خدای متعال فراموش نمی‌شود. (رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده‌های شهدای مدافع حرم 5/بهمن/94)

شهدای مدافع حرم مازندران از نسل بصیرند و همچون طوسی ایستاده در دفاع از اسلام و ولایت، خط سرخ شهادت را در دفاع از حرم آل الله در سوریه مشق کردند.

در چند روز اخیر سپاه کربلا تلاش فراوانی برای خنثی نمودن حربه‌های رسانه‌ای دشمن تکفیری در فضای مجازی برای تکمیل اطلاعات ناقص خود از رزمنده‌های مدافع حرم استان داشت و در نهایت با ارزیابی شرایط حساس منطقه برای جلوگیری از بهره‌کشی روانی دشمن از نبرد حلب و رایزنی‌ها درباره سرنوشت پیکر مطهر شهدا، پیگیری‌ها از وضعیت درمانی 21 مجروح استان مازندران و با تأیید نهایی عالی‌ترین مرجع مطلع از وضعیت این عزیزان، اسامی نهایی شهدای مازندرانی دفاع از حریم اهل بیت در استان حلب را بدین گونه منتشر می‌کند.

1-شهید حبیب الله (بهمن) قنبری ـ  بهشهر
2-  شهید رحیم کابلی ـ بهشهر
3-شهید رضا حاجی زاده ـ آمل
4-شهید حسن رجایی فر ـ بابل
5-شهید سید رضا طاهر ـ بابل
6-شهید سیدجواد اسدی ـ ساری
7-شهید سعید کمالی ـ میاندورود
8- شهید محمود رادمهر ـ ساری
9-شهید علیرضا بریری ـ   بابلسر
10-شهید علی عابدینی ـ فریدونکنار
11-شهید حسین مشتاقی ـ نکا
12- شهید علی جمشیدی ـ نور
13- شهید محمد بلباسی  ـ قائم‌شهر

روابط عمومی سپاه کربلا ضمن تبریک و تسلیت به خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم و مردم استان لاله خیز مازندران، صمیمانه از جامعه رسانه‌ای استان و عموم مردم که با صبر و حوصله، متعهدانه و هوشیارانه هرگونه بهره‌برداری نظام سلطه و جبهه کفر از رسانه‌های داخلی و جوسازی منفی برای برهم زدن آرامش روانی جامعه را خنثی نمودند قدردانی می‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان؛ 

 

درسی که باید از تاریخ می آموختیم.

28ام فروردین, 1395

انتظار بجا و منطقی امت انقلابی ایران از دولتمردان این است که از تاریخ و گذشته خسارت بار مذاکره با شیطان بزرگ عبرت گرفته و در خصوص مواضع خصمانه و دوقطبی ساز آمریکایی‌ها نیز موضعی انقلابی و در شأن ملت ایران اتخاذ کنند.

روزنامه «رسالت» در سرمقاله شماره امروز خود(۹۵/۰۱/۲۸) نوشت:

جنگ صفین به درازا کشیده شد و با دسیسه و حیله گری عمروعاص و به کمک برخی عناصر نفوذی دشمن در سپاه حضرت علی علیه السلام (نظیر اشعث) فشارهای اقتصادی و روانی به شدت بزرگ نمایی شد و کم کم روحیه سپاه تضعیف شد. از دیگر سو معاویه با پیدا شدن زمینه های شکست درسپاهش بلافاصله تغییر استراتژی داده و به حضرت علی علیه السلام برای حل اختلافات فی مابین پیشنهاد مذاکره داد. عمروعاص در حساس‌ترین لحظه های جنگ ، زمانی که نشانه‌های شکست در سپاه معاویه آشکار شده بود دست به نیرنگی بزرگ زد و دستور داد با بستن قرآن بر سر نیزه ها و حمل کردن قرآن بزرگ دمشق با کمک ده نفر روی نیزه ها ، همه سپاهیان فریاد بزنند: “ای اهل عراق کتاب خدا بین ما و شما حاکم است."امام علی علیه السلام به شدت با پیشنهاد مذاکره مخالفت کرده، فرمودند: فریب مخورید ، قرآن ناطق منم ، به جنگ ادامه دهید و استقامت کنید که لحظه پیروزی فرا رسیده است و به دعوت اینان اعتنایی نکنید که فریبی بیش نیست. 
اما فریب خوردگان ساده لوح و بازی خورده در سپاه امام علی علیه السلام 
در حالی که همگی مسلح بودند ، در برابر امام ایستاده و بر خواسته خود پافشاری کرده و در نهایت گفتند: 
“یا علی ، دعوت این گروه را بپذیر و گرنه همان گونه که عثمان را کشتیم تو را نیز می کشیم." 
نفوذی های دشمن با انجام عملیات روانی و تحریک سپاه ، عرصه را بر حضرت علی علیه السلام به شدت تنگ کرده و تنها راه اتمام جنگ را مذاکره دانسته و حضرت علی علیه السلام را برای قبول مذاکره تحت فشار شدید قرار داده و سرانجام مذاکره با شیطان زمان  را بر آن حضرت تحمیل کردند. 

ادامه »

بیانیه سازمان کنفرانس اسلامی حمایت از صهیونیست ها بود

28ام فروردین, 1395

نماینده ولی فقیه در کاشان از اجلاس دو روزه سازمان کنفرانس به اصطلاح اسلامی به عنوان اجلاسی تلخ نام برد و گفت: مصوباتی که در این سازمان به اصطلاح اسلامی به تصویب رسید مصوباتی علیه جمهوری اسلامی و در حمایت از اسرائیل و صهونیست ها بود.

 آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه درکاشان، در خطبه های این هفته نماز جمعه کاشان در مصلی بقیه الله الاعظم این شهرستان، یکی از مشکلات امروز جامعه و یکی از موانع سد راه اقتصاد مقاومتی را موضوع کمبود آب و بحران آب در کشور اعلام کرد و گفت: بحران بی آب که امروز دامنگیر دولت و ملت و کشاورزان و دامداران و صاحبان صنایع است، نیازمند برنامه ریزی و مدیریت در تحصیل آب برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی در ادامه بحث اقتصاد مقاومتی و توضیح ارکان اقتصاد مقاومتی که درسال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد، گفت: خداوند در 28 آیه از آیات قرآن، آب را به عنوان یکی از ارکان مهم و یکی از اجزای سرنوشت ساز اقتصاد مقاومتی معرفی کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این که آب اساس اقتصاد مقاومتی است، گفت: اگر آب نباشد، حیات برای نبات و حیوان و هیچ جاندار را نمی توان متصور شد ضمنا بخش های صنعت و کشاورزی که اقتصاد را شامل می شود بر پایه وجود آب است.

آیت الله نمازی گفت: اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی در کشور عملیاتی شود هیچ راهی به غیر از این که در باره آب و تحصیل‌کیفیت آب و چگونگی مصرف آب تجدید نظر کنیم در پیش رو نداریم.

نماینده ولی فقیه در کاشان در ادامه با اشاره به نزول باران های روزهای اخیر در سراسر کشور و به جا آوردن سجده شکر از این نعمت الهی، نحوه کنترل و مهار این نعمت خدادادی توسط مسؤولان ذیربط را مهم قلمداد کرد و گفت: مسؤولان باید برای نعمت باران پیش از این که تبدیل به سیل و وارد کردن خسارت شود تدبیر داشته باشند.

آیت الله نمازی یادآورشد: امام زمان(عج) می فرماید، تعداد قطرات باران که از عرش الهی به زمین می رسد همه ساله یکسان و به به یک اندازه است و کم زیاد نمی شود، از این رو اگر خشکسالی و قحطی متوجه برخی از مناطق زمین می شود به دلیل نافرمانی از دستورات خدا و آلوده شدن مردم آن منطقه به گناه است که خداوند به فرشتگان خود دستور می دهد باران را به طرف کویر و بیابان ها هدایت تا رحمت خدا در کویر و بیابان فرود آید.

ادامه »

برخی با بی انصافی تمام در داخل کشور با شیطان بزرگ همراهی می‌کنند!

26ام فروردین, 1395

 

برخی نظام را ظالمانه می‌کوبند، نه شیطان بزرگ آمریکا و نه روباه پیر انگیس و نه سایر دشمنان بلکه برخی با بی انصافی تمام در داخل کشور با شیطان بزرگ همراهی می‌کنند و این نظام را به اوصافی متهم می‌کنند که نمی‎خواهم به زبان بیاورم و نظاماتی را به خوبی توصیف می‌کنند که از دموکراسی و رعایت حقوق بشر در آنجا خبری نیست.

هشدار صریح حجت الاسلام و المسلمین اژه ای معاون اول قوه قضائیه:

برخی نظام را ظالمانه می‌کوبند، نه شیطان بزرگ آمریکا و نه روباه پیر انگیس
و نه سایر دشمنان بلکه برخی با بی انصافی تمام در داخل کشور با شیطان بزرگ همراهی می‌کنند
و این نظام را به اوصافی متهم می‌کنند که نمی‎خواهم به زبان بیاورم
و نظاماتی را به خوبی توصیف می‌کنند که از دموکراسی و رعایت حقوق بشر در آنجا خبری نیست.

 اژه‌ای در مراسم معارفه حجت الاسلام و المسلمین بهرامی به عنوان رئیس دیوان عدالت اداری اظهار کرد:

مصوبه‌ای که بخواهد حق عده‌ای یا فردی را ضایع کند در قانون برای آن سازوکاری پیش بینی شده است و اجازه داده شده است که چنانچه مصوبه‌ای برخلاف مقررات اسلام است، هر شخص از آحاد جامعه بتواند ابطال آن را از دیوان عدالت اداری تقاضا کند و دیوان موظف به رسیدگی است.

وی با بیان اینکه آیا کرامتی بالاترین از این می‌شود برای فرد قائل شد؟ تصریح کرد:

در اصل 173 به احقاق حق مردم و مراقبت از حق آن‌ها اشاره شده است و طبق این اصل و اصل 170 قانون اساسی هر اقدامی که دولت، هیئت دولت و یا معاون اول آن انجام دهند و در کمیسیون‌های تخصصی آیین نامه و یا مصوبه‌ای را تدوین کنند، چنانچه برخلاف مقررات باشد افراد جامعه می‌توانند ابطال آن را از دستگاهی به نام دیوان عدالت اداری بخواهند.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: این درحالیست که برخی این اصل مترقی را نادیده می‌گیرند و با این وجود این نظام را ظالمانه می‌کوبند، نه شیطان بزرگ آمریکا و نه روباه پیر انگیس و نه سایر دشمنان بلکه برخی با بی انصافی تمام در داخل کشور با شیطان بزرگ همراهی می‌کنند و این نظام را به اوصافی متهم می‌کنند که نمی‎خواهم به زبان بیاورم و نظاماتی را به خوبی توصیف می‌کنند که از دموکراسی و رعایت حقوق بشر در آنجا خبری نیست.

ادامه »

مدیریت نماز و روزه‌های قضا با «جانماز همراه» + دانلود

18ام فروردین, 1395
 کاربران با دریافت نرم‌افزار «جانماز همراه» ‌می‌توانند نماز و روزه‌های قضای‌شان را به سهولت مدیریت کنند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، نرم‌افزار «جانماز همراه» شامل بخش‌های مختلفی همچون رکعت شمار هوشمند، ذکر شمار، مدیریت نماز و روزه‌های قضاست که برای سهولت در مدیریت نماز و روزه‌های قضای‌ کاربران تولید شده است که دارای 4.1 مگابایت حجم است.

کاربران با نصب نرم‌افزار «جانماز همراه» از پیشامد اشتباه در نمازهایشان جلوگیری خواهند کرد؛ این برنامه دارای رکعت شمار هوشمند با سنسور نور گوشی بوده و کافیست تا تلفن همراه را زیر مهر قرار دهند و نمازتان را بخوانند. همچنین نرم‌افزار به صورت خودکار رکعت و سجده را تشخیص و بر روی صفحه نمایش می‌دهد.


مدیریت نماز و روزه‌های قضا با نرم‌افزار «جانماز همراه» + دانلود

همچنین ذکر شمار، مدیریت نماز و روزه‌های قضا از دیگر امکانات نرم افزار رایگان جانماز به شمار می‌رود.


کاربران برای دریافت این نرم‌افزار می‌توانند اینجا را کلیک کنند.

سپاه برای پاسخ به گستاخی‌های عربستان و بحرین منتظر دستور است/فرجام برجام نامعین است

17ام فروردین, 1395

فرمانده کل سپاه پاسداران:

سپاه برای پاسخ به گستاخی‌های عربستان و بحرین منتظر دستور است/

برجام چه نتیجه‌ای داشته که برجام‌های دیگر را بپذیریم؟/

با فرض جنگ گسترده با آمریکا قدرت ساختیم/

سخنرانی سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سرلشکر جعفری گفت: از جنگ استقبال نمی‌کنیم اما با فرض جنگ گسترده با آمریکا و متحدانش قدرت ساخته‌ایم.

به نقل خبرگزاری تسنیم، سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اولین جلسه شورای عالی فرماندهان سپاه در سال 95 با تبیین مسائل جاری کشور و تحولات منطقه و نقشه‌ها و ترفندهای جدید جبهه دشمن علیه انقلاب و نظام اسلامی و چگونگی مقابله با آنها اظهار داشت: حفظ ظرفیت بقا در انقلاب اسلامی متناسب با شرایط منطقه و کمک به پیشرفت آن، اساس پاسداری غیرمحافظه‌کارانه‌ ما از انقلاب اسلامی است.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی یک ساخت حقوقی و رسمی دارد که مجلس شورای اسلامی، دولت و قوه قضائیه و سایر دستگاه‌هاست، حفظ این ساخت رسمی لازم و واجب است اما کافی نیست. در دل ساخت حقوقی یک ساخت حقیقی و درونی وجود دارد و باید آن را هم حفظ کرد.

ادامه »

هشدار رهبر انقلاب به عربستان/ فرجام برجام

8ام فروردین, 1395

فاجعه جانگداز منا، سفر رئیس جمهور به نیویورک، هشدار رهبر معظم انقلاب به عربستان، فرجام برجام، پیوستن «پی ام دی» به تاریخ، تصویب طرح اجرای برجام در مجلس، الزامات 9 گانه رهبر انقلاب برای اجرای برجام و دومین نامه رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان غربی از جمله مهمترین رویدادهای سیاسی پاییز 1394 بود.

مهم‌ترین رویدادهای سیاسی پاییز سال 1394 به شرح ذیل است:

پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت کنگره عظیم حج

رهبر معظم انقلاب، اول مهرماه پیامی به مناسبت کنگره عظیم حج صادر کردند و در بخشی از آن «سیاست های شرارت آمیز استکبار در ایجاد گرفتاری‌های بزرگ برای امت اسلامی در منطقه» و «جنایت‌های رژیم غاصب صهیونیستی و اهانت مکرر به حریم مسجد الاقصی» را مسئله اول همه مسلمانان خواندند.

 

سفر رئیس‌جمهور به نیویورک

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی، دوم مهرماه برای شرکت و سخنرانی در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویورک شد.

رئیس جمهور در این سفر علاوه بر سخنرانی در نخستین روز نشست سران در مجمع عمومی سازمان ملل، سخنرانی دیگری نیز در نشست سران توسعه پایدار ملل متحد داشت و دیدار و گفت‌و‌گو با دبیرکل سازمان ملل متحد و همچنین گفت‌وگوهای دو جانبه با تعدادی از سران شرکت کننده در نشست مجمع عمومی سازمان ملل از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور در این سفر بود.

 

وقوع فاجعه جانگداز منا

2 مهرماه و در روز عید قربان اتفاقی تلخ و جانسوز در موسم حج و در سرزمین منا رخ داد و به خاطر بی‌کفایتی آل‌سعود در پی ازدحام جمعیت در مراسم رمی جمرات، بیش از 6 هزار نفر از حاجیان از جمله حدود 700 زائر ایرانی جان خود را از دست دادند.

در پی وقوع این فاجعه رهبر معظم انقلاب با اعلام سه روز عزای عمومی در پیامی این مصیبت بزرگ را به همه بازماندگان و عزاداران در سراسر جهان اسلام به ویژه در ایران عزیز تسلیت عرض کردند و خطاب به دولت عربستان فرمودند: «دولت سعودی موظف است مسئولیت سنگین خود را در این حادثه تلخ پذیرفته و به لوازم آن به قاعده حق و انصاف عمل کند. مدیریت غلط و اقدامات ناشایسته که عامل این فاجعه بوده نباید از نظر دور بماند».

ادامه »

آمریکا در صدد است برجام دومی را در عراق و سوریه به ما تحمیل کند/ آمریکایی ها رویای انحلال سپاه را دارند.

4ام فروردین, 1395

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر به تشریح راهبرد آمریکا در قبال ایران پرداخت.

رضایی: اگر اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود نیازی به تسلیم شدن در برابر آمریکا نداریم “محسن رضایی” دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر به تشریح راهبرد آمریکا در قبال ایران پرداخت.

  آمریکا حاضر نیست انقلاب اسلامی را به رسمیت بشناسد

 وی در ارزیابی خود درباره چالش جدی و عمیق ایران در مقطع کنونی با آمریکا اظهار داشت: ملت بزرگوار ما به خوبی می دانند که مدت ها است ما با آمریکایی ها دست و پنجه نرم می کنیم و آن ها حاضر نیستند که انقلاب ایران را در عمل به رسمیت بشناسند و دست از کارشکنی بردارند و هنوز به دنبال رویاهای خود در منطقه می گردند و ایران را گوهر گران بهایی می دانند که نمی خواهند آن را از دست بدهند و درصدند که ایران را در اختیار خود داشته باشند.

رضایی با بیان این که آمریکا بر اساس این راهبرد مدام برای ما مزاحمت ایجاد می کند گفت: به لطف پروردگار تاکنون در مبارزه ای که با آمریکا داشتیم سنگرهای بسیار مهمی که متعلق به ملت خودمان بوده را توانسته فتح کنیم و جلو برویم

 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که در حال حاضر آمریکایی ها با سیاست دوگانه جدیدی با ما وارد رویارویی شدند بیان داشت: آمریکا از یک طرف به تهدیدات خود ادامه می دهد و از طرف دیگر برای ما پیام نوروزی می فرستد و اظهار دوستی می کند که بر این اساس برخی ها متعقدند که این یک سیاست است اما برخی دیگر معتقدند که این یک بلاتکلیفی و در حقیقت آمریکا بدون هدف مشخصی و از روی بلاتکلیفی این دوگانگی را دنبال می کند البته برخی دیگر نیز معتقدند این یک سیاست برنامه ریزی شده دقیقی و زمانی که آمریکایی ها دیدند تهدیدات به تنهایی پاسخگو نیست ناچار شدند از یک طرف دست دوستی دراز کنند و از طرف دیگر تهدیداتشان را ادامه می دهند، به هر حال شرایط جدیدی است وبرای اولین بار است که آمریکایی ها وارد این تعامل با ما شدند.

ادامه »

حوزه علمیه قم باید انقلابی بماند/هشدار در خصوص تضعیف حرکت و تفکر انقلابی در حوزه‌های علمی

25ام اسفند, 1394

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با تبیین جایگاه و نقش بی بدیل و تأثیرگذار حوزه علمیه قم در پیروزی انقلاب اسلامی به برخی تلاشها برای انقلاب زدایی از حوزه های علمیه اشاره و تأکید کردند: حوزه علمیه قم باید همچنان یک «حوزه انقلابی و مهد انقلاب» باقی بماند و رسیدن به این هدف نیازمند اندیشه، تدبیر و برنامه ریزی دقیق است.

رهبر انقلاب اسلامی سخنان خود را با بیان مقدمه ای درخصوص تأثیرگذاری حوزه علمیه قم در پیروزی انقلاب اسلامی و استمرار آن و نسبت حوزه علمیه قم با انقلاب آغاز کردند و گفتند: دو جریان در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی تأثیرگذاری آشکار داشتند ۱- دانشگاه ۲- حوزه علمیه.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به وجود مبارزات دانشگاهی در نقاط مختلف جهان بدلیل فضای طبیعی دانشگاهها و آشنایی دانشجویان با مسائل روز افزودند: مبارزات دانشجویی در ایران، چه در دوره مبارزات اسلامی و چه قبل از آن هم وجود داشت اما مبارزات دانشجویی بدلیل دامنه محدود تأثیرگذاری آن هیچگاه به یک تحول و انقلاب در کشور منتهی نشد.

ایشان تأثیرگذاری حرکت و مبارزه دانشگاهی در پیروزی انقلاب اسلامی را به دلیل حضور عامل اصلی یعنی مبارزات روحانیت دانستند و خاطرنشان کردند: ما قدردان مبارزات دانشجویان هستیم اما اگر این مبارزات بدون حضور مبارزات روحانیت بود، قطعاً به همان محیط دانشگاه محدود می شد و به اتمام می رسید.

رهبر انقلاب اسلامی، «فراگیر بودن و تأثیرگذاری» را دو ویژگی حرکت روحانیت در انقلاب اسلامی برشمردند و افزودند: حوزه علمیه قم از دو بخش «مرجعیت و طلاب» تشکیل شده است که امام (ره) به عنوان بخش مرجعیت، اعلامیه می دادند و سخنرانی می کردند اما آن بخشی که سخنان و دیدگاههای امام (ره) را به عمق جامعه و تا دور دست ترین مناطق رساند، روحانیت و طلاب بودند.

اگر حوزه علمیه قم نبود، حرکت امام (ره) شاید به موفقیت نمی رسید

ادامه »

تجاوز به یمن، سوریه و عراق حق عربستان است!

21ام اسفند, 1394

 alt

ترکی الدخیل: آن‌ها که دلیل افزایش نفوذ ایران را با نبود طرحی عربی توجیه می‌کردند، اما اکنون طرحی با رهبری سعودی پایه‌گذاری شد، پس چرا مواضعشان هم‌راستا با ایران است و حامی طرح ویرانگر انقلابی‌اش باقی ماندند!؟

«آیا حلال ایران… برای سعودی حرام است!؟»

 به نقل از جام نیـوز، “ترکی الدخیل” مدیر معزول شبکه “العربیه” (Alarabiya) وابسته به آل سعود در یادداشتی با عنوان «آیا حلال ایران… برای سعودی حرام است!؟» در روزنامه “البیان” چاپ امارات به مسئله طرح جدید سعودی برای تقابل با جمهوری اسلامی ایران پرداخته است.

 ترکی الدخیل در ابتدای یادداشت خود با اشاره به یکی از سخنان نویسنده، روزنامه نگار و اندیشمند مصری می‌نویسد: «"فهمی هویدی” از تکرار این مساله که دلیل قدرت گرفتن طرح ایرانی در منطقه، به نبود طرح عربی جامع برای منطقه باز می‌گردد، با برخی از اندیشمندان اخوان و نویسندگان و مولفان هم‌نظر است.»

  مدیر معزول العربیه خاطرنشان می‌کند که «بر این اساس که مساله اصلی این است که نبود طرح سیاسی در جهان عرب، باعث شد ایران در منطقه نفوذ کند. آن هنگام نظام حسنی مبارک را متهم به ضعف و عقب‌نشینی در برابر موج نفوذ ایران می‌کردند.»

  وی با تعریف از هویدی به عنوان یکی از برجسته‌ترین نویسندگان و اندیشمندان اخوان المسلمین، می‌افزاید: «چشم‌اندازی به تاریخ او، ریشه اصلی نظریه “توجیه افزایش نفوذ ایران” را نشان می‌دهد، شاید یکی از کسانی او را در مقالات بسیاری رصد کرده‌اند، استاد “علی العمیم” است. او در کتابش “نقدی به بخشی از تاریخ” نوشته است: هویدی در خلیج کار کرد و در مجله العربی، روزنامه الشرق الاوسط، مجله المجله، روزنامه الیوم، روزنامه‌های قطری و خلیجی دیگر طی دو دهه نوشت. او در مصاحبه‌ای که آن را روزنامه ایرانی الشهاده منتشر کرده، گفته است که پدرش عبدالرزاق، عضو شورای موسسان گروه اخوان المسلمین و از دوستان حسن البنا بود، در مصاحبه با الشرق الاوسط هم از روابط شخصی‌اش با سید قطب صحبت کرد و در ابتدای فعالیت‌هایش در نشریه هفتگی اخوان المسلمین که سردبیری‌اش به عهده سید قطب بود مطلب می‌نوشت.»

ادامه »

اگر ترس از خدا نبود در برابر شیعیان سجده می کردم +فیلم

20ام اسفند, 1394
 
بیا صریح باشیم، چه کسی گرفتارِ عراق شد، من؟
من فقط یکی دو نفر از خاندانم را در راه عراق دادم…
اما شیعیان هزاران شهید را فدای حفاظت و حمایت از کشور کردند.

شیخ مشهور سنی عراقی در برنامه زنده با اشاره به فداکاری‌ و از خودگذشتگی شیعیان در دفاع از اهل سنت در عراق، گفت: اگر از خدا نمی ترسیدم، در برابر شیعیان سجده می کردم!

مجری برنامه از این شیخ سنی می پرسد: چرا خانواده ات را رها کرده ای، اطرافیانت را رها کرده ای و با شیعیان همراه شده ای، آن هم ضد سنی ها؟!

و شیخ پاسخ می دهد: عمو جان! بگذار حرفی بزنم که شاید از من برَنجی… راستش.. اگر ترس از خدا نبود، من برای شیعیان نماز می خواندم و خم و راست می شدم!

باور کن..! حالا از من بپرس چرا ..؟ بگو ببینم.. تاکنون چند شیعه در الانبار کشته شده است؟

مجری: هزاران نفر!

شیخ: بله، هزاران نفر.. در صلاح الدین و دیالی چطور؟ چند شیعه، جان خود را فدای من کرد؟ سیاستمداران در ویلاها نشسته اند و نه برادرشان را فدا کرده اند نه فرزندشان را،اما شیعه ها جان خود را در الانبار فدا می کند.. عمو جان! در یک کلام، شیعیان، بزرگترین سپرِبلای عراق هستند. کسانی که عراق بلای جان آن ها شده است، شیعیان هستند.

… بیا صریح باشیم، چه کسی گرفتارِ عراق شد، من؟ من فقط یکی دو نفر از خاندانم را در راه عراق دادم… اما شیعیان هزاران شهید را فدای حفاظت و حمایت از کشور کردند. آن ها جان خود را در صلاح الدین می دهند و سر پسرانشان را الانبار می دهند.. تا سیاستمدارانی نظیر من برجا باشیم.

… ما می گوییم به آن ها اجازه نمی دهیم اقلیم ایجاد کنند، زیرا آن ها اهل جنوبند، اهل بصره اند، اهل نجفند، اهل کربلا هستند.. اما نمی گوییم این هایی که در رمادی، التامین، الدیره و دیگر شهرهایمان جان داده اند، جنوبی اند.. آن وقت خود را عراقی و شریف و میهن پرست هم می دانیم..‍!

اظهارات شیخ مشهور عراقی در مورد جانفشانی شیعیان عراق

دانلود

منبع : جام نیوز


بازدید مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان لرستان از مدرسه علمیه محدثه بروجرد

19ام اسفند, 1394

رییس مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران لرستان _ حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای موسوی - به همراه معاونین از حوزه علمیه محدثه بروجرد بازدید و با طلاب آن مدرسه دیدار نمودند.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین پس از تسلیت ایام فاطمیه ،به معرفی معاونت های مرکز مدیریت استان پرداختند.

 در این دیدار صدور مجوز پذیرش سطح سه در رشته کلام و عقاید برای مدرسه علمیه محدثه و از سوی مدیریت محترم حوزه های استان، موجب خرسندی مدیریت و معاونان و طلاب مدرسه علمیه محدثه گردید.

از دیگر برنامه های این دیدار نشست تخصصی هر یک از معاونت های مرکز مدیریت با معاونین مدرسه علمیه محدثه بود که موجب اتخاذ تصمیمات و برنامه هایی شد.

همچنین بازدید از ساختمان قدیم مدرسه علمیه محدثه از دیگر برنامه های این دیدار بود.این ساختمان قدیمی دارای معنویت و صفای خاصی است که  دارای دیوار و حیاط مشترک با مسجدی در مجاورت آن است واز قدیم الایام کاربری حوزه داشته است . پس از بهره برداری از ساختمان جدید ، مدتی به عنوان ساختمان موسسه قرآنی حوزه محدثه و اکنون به عنوان بخشی از حوزه علمیه محدثه مورد استفاده واقع می شود.

 

سرمایه گذاری اخلاقی راه نفوذ دشمن را مسدود می کند

19ام اسفند, 1394

حجت الاسلام هادی حسینخانی  حجت الاسلام والمسلمین هادی حسینخانی، امروز در جلسه شورای حوزه علمیه استان ایلام، با اشاره به ضرورت توجه به بُعد تهذیبی و اخلاقی طلاب، گفت: معاونت تهذیب حوزه تلاش دارد که تهذیب و اخلاق را در بین طلاب توسعه دهد.

  معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور با بیان این که با اشاره به هجمه های فرهنگی دشمن، تصریح کرد: باید با تلاش مضاعف و ترویج آموزه های دینی در جامعه، حجم فعالیت های دشمن در زمینه تهاجم فرهنگی و تخریب ستون های معنویی را کنترل و با عنایت پروردگار از میان برداریم .

 حجت الاسلام والمسلمین حسینخانی به مسئله نفوذ دشمن و نقش طلاب و روحانیون در مقابله با آن اشاره کرد و افزود: این امر محتاج سرمایه گذاری بر روی طلاب است تا بتواند تاثیر و آسیب نفوذ دشمن را کند یا نابود کنند، البته نکته مهم آشنایی طلاب با خطرات دشمن در زمینه فکری، فرهنگی و معنوی در سطح فراملی، ملی و استانی است.

 معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور یادآور شد: این معاونت سرمایه گذاری تهذیبی و اخلاقی بر روی طلاب را در دستور کار دارد تا با رشد روحی و فکری، اخلاقی و علمی بتوانند به ماموریت های خود در جامعه عمل کنند.

 وی  با بیان این که معاونت تهذیب همه ظرفیت های خود را بکار گرفته تا از حجم مشکلات معنویی و مادی حوزه های استان ها و شهرستان ها بکاهد، ابراز داشت: ما باید موانع سر راه طلاب را برداریم تا آنان بتوانند با تحصیل علم و تهذیب در جامعه اثرگذار باشند.

 منبع:خبرگزاری «حوزه»

روحانی فریب لبخند دشمن را نخورد/قرار نیست کسی به نفع من کنار برود

19ام اسفند, 1394

 رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت:

خوشبختانه من برای دوره پنجم خبرگان رأی نیاوردم و مطالبی که در برخی سایت‌ها در مورد انصراف برخی آقایان به نفع من مطرح می‌شود، دروغ است.

 آیت الله محمد یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری در آخرین اجلاسیه دوره چهارم مجلس خبرگان که صبح امروز در ساختمان مجلس قدیم شورای اسلامی برگزار شد با تسلیت درگذشت آیت الله واعظ طبسی اظهار کرد:

ایشان یکی از شخصیت های برجسته نظام بودند و تا روزهای آخر عمر هم خدمات ایشان برای همه ما روشن است و رحلت این مرد خدوم ضایعه ای برای نظام بود.

وی در ادامه با اشاره به آیه ای از قرآن کریم تاکید کرد: ولایت ایجاب می کند که ما حتی در درون دل هم از دستور ولایت نگرانی و ناراحتی نداشته باشیم بلکه باید بدانیم اگر زیانی از سوی این دستور برای ما پیش می آید کمتر از زیانی است که ما بخواهیم نظرات خود را اجرا کنیم.

آیت الله یزدی گفت: ما باید بعد از صدور حکم حاکم و ولی آن را فصل الخطاب بدانیم و نباید نسبت به آن نظری خلاف داشته باشیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: وقتی به تاریخ اسلام نگاه می کنیم می بینیم مسئله امامت و ولایت در تاریخ اسلام به خلافت، سلطنت، موروثی شدن و دوران عجیب بنی امیه، بنی مروان و بنی عباس تبدیل شد. تاریخ پر از جنایت های این دوره های حاکمیتی است، زیرا با تغییر هویت حاکمیت امامت را به این شکل از حکومت ها تبدیل کردند تا جایی که فتوا دادند که نماز جمعه را در روز چهارشنبه اقامه کنید.

وی افزود: شیعیان امیرالمومنین (علیه السلام) در برابر این تغییرات مقاومت کردند و وقتی در سال هایی نقل حدیث ممنوع شده بود و کسی جرات نمی کرد حدیث نقل کند امام علی (ع) کتابت و نقل حدیث را به یاران خود توصیه کردند.

آیت الله یزدی ادامه داد: ائمه اطهار (علیهم السلام) در برابر این حرکات مقاومت کردند و زمانی که فرصت به دست آوردند ماهیت امامت را تبیین ساختند. این مسئله تا غیبت کبرا ادامه یافت و پس از غیبت کبرا به نواب خاص امام زمان (عج) واگذار شد و پس از آن در اختیار نواب عام یعنی فقها که منصوب امام زمان (عج) هستند واگذار شد تا اداره حکومت اسلامی برعهده آنها باشد.

ادامه »

رهبر معظم انقلاب در حکمی حجت‌الاسلام رئیسی را به تولیت آستان قدس رضوی منصوب کردند

17ام اسفند, 1394
 رهبر معظم انقلاب در حکمی حجت‌الاسلام رئیسی را به تولیت آستان قدس رضوی منصوب کردند؛ حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام سیّد ابراهیم رئیسی را به تولیت آستان قدس رضوی علیه‌السلام منصوب کردند.

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
 
بسم الله الرّحمن الرّحیم
جناب حجت‌الاسلام آقای حاج سیّد ابراهیم رئیسی دامت برکاته
اکنون که جناب حجت‌الاسلام و المسلمین آقای طبسی رحمةالله علیه پس از سالها تلاش مخلصانه و موفق در خدمتگزاری به بارگاه مبارک و منور حضرت علی‌بن موسی الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء به سرای باقی شتافته و در جوار مضجع شریف آرمیده‌اند، جنابعالی را که خود نشأت‌یافته‌ی آن دیار پر برکت، و برخوردار از صلاح و امانت، و کارآزموده در مدیریت‌های کلان می‌باشید، به تولیت آن آستان نورانی و مقدس منصوب می‌کنم و توجه آن جناب را به نکاتی معطوف می‌دارم:
۱-     خدمتگزاری آستان قدس رضوی، افتخار معنوی بزرگ و زمینه‌ی بهره‌مندی از روحانیت آن خورشید فروزان و تقرّب به ساحت ولایت آن مهر درخشان است. این فرصت کم‌نظیر را مغتنم بشمارید و همه‌ی توش و توان خود را مصروف آن سازید و سرمایه‌های معنوی را که بحمدالله از آن برخوردارید، در پرتو آن افزایش دهید.
۲-    خدمت به زائران آن بارگاه مقدس بویژه ضعفاء و نیازمندان را از رؤس برنامه‌های خود قرار دهید.
۳-    خدمت به مجاوران و بویژه مستمندان و مستضعفان وظیفه‌ی دیگری است که شایسته است به آن اهتمام ورزید.
۴-    آستان قدس ظرفیت فرهنگی عظیمی است که می‌تواند در فضای عمومی کشور و جهان اسلام اثرگذاری کند؛ شایسته است با کمک خبرگان فرهنگی، بیشترین بهره از این ظرفیت کم‌نظیر در ترویج معارف قرآنی و مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام گرفته شود.
۵-    مجموعه‌ی فضاها و بناهای آستان قدس گنجینه‌ی منحصر به فردی از هنر معماری اسلامی و ظرائف و لطائف علمی و هنری پر مضمون ملت ایران است؛ نگهداری و نگهبانی از این موزه‌ی عظیم که در زمان تولیت فقید به نزدیک ده برابر گذشته ارتقاء یافته از جمله‌ی وظائف بزرگ و شایسته‌ی توجه است.
۶-    حفاظت از موقوفات و بهره‌گیری بهینه از آن در مصارف خود که متولی فقید بدان اهتمامی ویژه داشتند و بویژه بهره‌مند ساختن تهیدستان نقاطی از کشور که آن موقوفات در آن قرار دارند، بر حسب گنجایش وقفنامه‌ها نیز وظیفه‌ی بزرگ دیگری است.
۷-    سامان بخشیدن به بنگاههای اقتصادی و خدماتی آستان قدس رضوی و انضباط قانونی آنها نیز باید همواره مد نظر بوده از آن غفلت نشود.
بار دیگر جنابعالی را به استمداد از انوار مقدسه‌ی آن مضجع روحانی که بیشک به توفیق در انجام این وظائف کمک شایانی خواهد کرد و نیز به نکته‌های ۲ و ۳ توصیه می‌کنم و رحمت و مغفرت و رضوان الهی را برای متولی فقید سعید که در مدیریت و پیشرفت این دستگاه عظیم سعی وافر و خالص مبذول داشتند مسألت می‌نمایم و توفیق جنابعالی و همه خدمتگزاران آن آستان رفیع را همراه با تشکر از زحمات آنان از خداوند متعال خواستارم.

والسلام علیکم و رحمةالله
سیّد علی خامنه‌ای
۱۷/ اسفند ماه/ ۱۳۹۴

معرفی مدرسه علمیه محدثه بروجرد

28ام بهمن, 1394

http://www.whc.ir/system/file/e1cbb76fbd8a4464b512bf2bf588ea00.jpg

 

مدرسه علمیه محدثه(س)در سال 1373تأسیس شده و از سال 1376 تحت نظارت مرکز محترم مدیریت قم بخش خواهران به فعالیت خود ادامه داده است ، مدرسه مذکور تنها مدرسه علمیه خواهران شهرستان بروجرد می باشد ؛ موسس و مسئول محترم آن جناب حجة الاسلام و المسلمین حاج آقا سعید یروجردی (دام عزه) فرزند مرحوم آیت الله شیخ محمدابراهیم نجفی بروجردی و نوه مرحوم آیت الله شیخ علی محمد نجفی بروجردی(قدس سرهما) می باشند.

در حال حاضر حدود دویست نفر طلبه خواهر در پایه های اول تا پنجم مشغول به تحصیل در مقطع سطح (2) می باشند که بعد از گذراندن190 واحد د رسی در طی پنج سال (10ترم ) و ارائه پایان نامه ، مدرکسطح (2) (لیسانس ) به این عزیزان اعطا می گردد ، این مدرک از نظر وزارت علوم معتبر بوده و ارزش علمی و استخدامی دارد و فارغ التحصیلان می توانند با مدرک فوق الذکر به اشتغال یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه های سراسر کشور بپردازند.

شایان ذکر است، این واحد آموزشی تربیتی در سطح استان بیشترین آمار متقاضی برای ثبت نام را دارامی باشد و به علت استقبال زیاد ، طی دو سال اخیر(94-92) به دستور مرکز مدیریت قم تعداد پذیرش به دو برابر افزایش یافته است.

مدرسه علمیه محدثه (سلام الله علیها)، تاسال 1394 تعداد150نفر فارغ التحصیل در مقطع سطح (2) و سطح (1) داشته است .

ازاین تعداد فارغ التحصیل25نفر درحال حاضر به عنوان کادر و اساتید درمدارس علمیه استان (بروجرد –الیگودرز –پل دختر - کوهدشت–نور آباد- دورود- خرم آباد) مشغول به خدمت می باشند:

و تعدادی در ادارات و ارگانهایی مانند آموزش و پرورش ،دانشگاه ، و دادگستری استخدام شده اند،و تعدادی در مقطع سطح سه حوزه و فوق لیسانس دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند

اساتید مدرسه در مقطع سطح سه (فوق لیسانس ) ادامه تحصیل داده و از مرکز محترم مدیریت قم مجوز تدریس دریافت نموده اند.

مراسم فرهنگی در ایام خاص در سالن اجنماعات مدرسه برگزار می گردد و با استقبال مردمی مواجه است.کانون قرآن مدرسه نیز فعال می باشد و تعداد ی از طلاب حافظ قرآن می باشند ؛ هر ساله تعدادی از طلاب در مسابقات قرآنی (حفظ و قرائت و تفسیر و نسیم قرآن ) که زیر نظر مرکز محترم مدیریت قم برگزار می گردد، شرکت نموده و مقاماتی کسب نموده اند.

دفتر مشاوره مدرسه علاوه بر مشاوره و راهنمایی طلاب در زمینه های درسی ، خانوادگی وشخصی (به نحو حضوری وغیرحضوری ) پاسخگوی افراد غیر طلبه نیز می باشد.

تعداد60 نفر از مبلغات مدرسه امام جماعت مدارس می باشند ودر مدارس علاوه بر اقامه نماز کلاسهای احکام و اخلاق رااداره می نمایند؛ 6 نفر از این عزیزان مدارس امین دبیرستان ها را اداره می کنند.

تعدادی از طلاب در کمیته امداد ، پایگاه های بسیج مشغول به فعالیت می باشند ، وتعدادی در روستاها تبلیغ وتدریس قرآن دارند .

در ایام خاص خواهران مبلغه زیر نظر سازمان تبلیغات در مجالس ومحافل شرکت مینمایند وبه سخنرانی ومرثیه سرایی می پردازند.

ساختمان قدیمی مدرسه در عین اینکه فضایی بسیار با صفا و معنوی داشت؛ ولی بسیارمستعمل و قدیمی و در اثر زلزله خسارات فراوانی به آن وارد شده بود ،همچنین از نظر فضای آموزشی با کمبود کلاس های درس مواجه بودیم و توان پاسخگویی به متقاضیان مشتاق تحصیل در حوزه علمیه را نداشتیم . وبه این علت هرساله تعداد زیادی از جوانان متدین ومقید بروجردی از حضور در مکان معنوی حوزه محروم گردیدند،لذا مسئول محترم مدرسه جناب حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا سعید بروجردی (دام عزه ) جهت رفع نقیصه فوق اقدام به خرید زمینی به مساحت حدود5000متر نموده ؛ و فاز اول این مدرسه علمیه (مقطع سطح2) (واقع در شهرک زیبا) به یاری خداوند متعال ساخته و در سال 92 به بهره برداری رسید.

منبع:سایت مدرسه علمیه محدثه بروجرد

طایفه زنان نقابدار و مردان سیاه پوش در رژیم صهیونیستی

11ام بهمن, 1394

شاید همه با دیدن زنان نقابدار به یاد خیابان های عربستان سعودی یا افغانستان بیفتند، اما جالب است بدانید که در رژیم صهیونیستی هم طائفه ای هست که زنان آن روبنده یا نقاب می بندند و مردان شان ضمن بلند کردن ریش، پالتوهای بلند سیاه به تن می کنند و کلاه سیاه بر سر می گذارند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، زنان طائفه اصولگرای یهودی موسوم به “حریدیم” علاوه بر بستن روبند، لباس ویژه ای به نام “ورومکا” می پوشند.

مردان این طایفه تندروی مذهبی اعتقاد ویژه ای به بلند کردن ریش بدون تمیز و نظافت کردن آن دارند و پالتوهای بلند سیاه به تن می کنند و کلاه سیاه هم بر سر می گذارند.

زنان این طایفه اجازه صحبت کردن با تلفن همراه در خیابان ها یا ایستگاه های اتوبوس و مکان های عمومی را ندارند و در کل این طایفه صدای زن و کل بدن وی را جزء “عورت” وی حساب می کنند.

تعدادی از خاخام های این طایفه یهودی پوسترهایی را در خیابان ها و دیوارهای منازل و مغازه ها می چسبانند که در آنها افکار و عقاید خاص خود را ترویج می دهند و به عنوان مثال بر روی آنها خطاب به زنان نوشته شده است:"صورت تو عورت توست” و “نقاب تو عفاف توست"!!!
این طایفه تندرو تمامی اشکال تمدن و فناوری را بدعت می داند و ضمن تحریم هنر و موسیقی، ادبیات و فلسفه را علوم شیطانی می داند. ویژگی اصلی این طایفه افزایش جمعیت بالای آنهاست؛ چرا که حریدیمی ها اعتقادی به کنترل جمعیت ندارند.

قدس اشغالی ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین

حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در مرقد مطهر امام راحل و گلزار شهدای بهشت زهرا

10ام بهمن, 1394

در آستانه ایام الله دهه فجر؛

 و سالروز ورود شکوهمند امام خميني(ره) به ميهن اسلامي، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، صبح امروز (شنبه) با حضور در مرقد مطهر امام راحل(ره)، ضمن قرائت فاتحه، ياد بنيانگذار کبیر انقلاب اسلامي را گرامي داشتند.

رهبر انقلاب اسلامي همچنین با حضور بر مزار شهداي هفتم تير و گلزار شهداي بهشت زهرا، براي ارواح طيبه شهدا، علو درجات را مسألت كردند.(۱۳۹۴/۱۱/۱۰)


 
آموزش طراحی سریع بروشور