موضوعات: "سخنرانی" یا "آیت الله عبدالکریم حق شناس"

از نهر تا بحر

29ام دی, 1396

«فلسطین یک مجموعه است، یک کشور است، یک تاریخ است. فلسطین، همان‌طور که بارها گفته شده، «از نهر تا بحر» است؛ از نهر اردن تا دریای مدیترانه؛

این فلسطین است و قدس هم بلاشک پایتخت این فلسطین است و هیچ‌گونه خدشه‌ای بر این فکر اساسی و این حقیقت امکان ندارد که وارد بشود. و این کاری هم که حالا آمریکایی‌ها کردند و می کنند که نسبت به قدس این غلط زیادی را این شخص کرده- البتّه این کسی که امروز در آمریکا بر سر کار است، این یک‌قدری با صراحت بیشتری کار می کند، [ولی] دیگران هم همین روش را ادامه می دادند، آنها هم با این تفاوتی نداشتند- این چیزی است که بلاشک به جایی نخواهد رسید و قادر نیستند که این کاری را که گفته‌اند، به انجام برسانند.»

۱۳۹۶/۱۰/۲۶

منبع:KHAMENEI.IR 

اشتراک گذاری این مطلب!

«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید.

27ام دی, 1396

 

 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر روز (سه‌شنبه) در دیدار میهمانان شرکت کننده در سیزدهمین اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی، با تأکید بر اینکه دنیای اسلام باید در مسائل اساسی با صراحت و با صدای بلند سخن و موضع خود را بگوید، «فلسطین» و «اتحاد دنیای اسلام» را از جمله موضوعات اساسی برشمردند و گفتند:

یکی از موضوعات اصلی و بسیار مهم دنیای اسلام، «تلاش برای پیشرفت علمی» است که تجربه جمهوری اسلامی ایران نشان داد، با تلاش و با تکیه بر جوانان می توان رتبه علمی خود را ارتقا داد و در بخشهای مهمی، در مرز دانش قرار گرفت.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به وظیفه دینی و تاریخی کشورها و دولتهای اسلامی در قبال تحولات مهمی که در دنیا در حال روی دادن است، گفتند:

دنیای اسلام، امروز باید در موضوعات مهم و اساسی نقش آفرینی کند و نگذارد تجربه تلخ دهه های گذشته و تسلط قدرتها و آثار بلندمدت آن، تکرار شود.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به طرح مسائل میانمار و کشمیر در اجلاس بین المجالس اسلامی و در عین حال غفلت از طرح مسائل بسیار مهم یمن و بحرین در این اجلاس، افزودند: باید در مسائل اساسی دنیای اسلام صریح سخن گفت زیرا با صراحت، می توان جریان سازی کرد و در افکار عمومی مردم و نخبگان جهان تأثیرگذار بود.

ادامه »

راه خودسازی در نماز چیست؟

23ام آذر, 1396

 

فایل صوتی جلسه سوم سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در رابطه با چگونه یک نماز خوب بخوانیم قابل دریافت است.

نماز در مكتب انسان ساز اسلام از جايگاه ويژه اى برخوردار بوده و هيچ عملى از اعمال دينى و افعال عبادى با آن قابل مقايسه نیست و اگر خواسته باشيم تعاليم و دستورات دين را درجه بندى کنیم نماز در بالاترين درجه و مرتبه تعاليم دينى قراردارد. اگر درك و معرفت به ارزش نماز براى كسى حاصل گردد هرگز در آن كوتاهى نكرده و يا آن را ترك نخواهد کرد.

امام على علیه السلام در حديثى مى فرمايند:

اوصيكم بالصلاةِ التى هى عمود الدين وقوام الاسلام فلا تغفلوا عنها.

«شما را سفارش مىكنم به نمازى كه ستون دين و قوام اسلام است پس از نماز غافل نشويد»

قرار است در چند بخش به سوالاتی پیرامون «یک نماز خوب بخوانیم؟»

با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین پناهیان بپردازیم.

فایل صوتی جلسه سوم درباره فلسفه تکراری بودن نماز، آثار نماز مؤدبانه که عبارتند از

1. حقارت دنیا در چشم انسان

2. استقلال شخصیت

3. سایر فواید همچنین نماز متفکّرانه، راه خودسازی در نماز

قابل دریافت است.

جلسه سوم چگونه یک نماز خوب بخوانیم؟

اشتراک گذاری این مطلب!

مجموعه سخنراني درباره پيامبر اکرم صلي‌الله‌عليه‌و‌آله‌وسلّم

13ام آذر, 1396

 

شخصيت پيامبر اسلام صلی الله علیه و آله ،حجت الاسلام رفيعي33 دقيقهدانلود مجموعه سخنراني درباره پيامبر اکرم (صلي‌الله‌عليه‌و‌آله‌وسلّم)

زندگي حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله ، امام خميني (ره)23 دقيقهدانلود مجموعه سخنراني درباره پيامبر اکرم (صلي‌الله‌عليه‌و‌آله‌وسلّم)

کودکي پيامبراکرم صلی الله علیه و آله ،مقام معظم رهبري7 دقيقهدانلود مجموعه سخنراني درباره پيامبر اکرم (صلي‌الله‌عليه‌و‌آله‌وسلّم)

تلاشهاي پيامبر براي هدايت جامعه،حجت الاسلام رفيعي43 دقيقهدانلود مجموعه سخنراني درباره پيامبر اکرم (صلي‌الله‌عليه‌و‌آله‌وسلّم)

سر ناميده شدن پيامبر به احمد و محمود چيست؟،آيت الله جوادي آملي11 دقيقهدانلود مجموعه سخنراني درباره پيامبر اکرم (صلي‌الله‌عليه‌و‌آله‌وسلّم)

نگراني پيامبر بر امت بعد از خود1 ،حجت الاسلام رفيعي35 دقيقهدانلود مجموعه سخنراني درباره پيامبر اکرم (صلي‌الله‌عليه‌و‌آله‌وسلّم)

نگراني پيامبر بر امت بعد از خود 2،حجت الاسلام رفيعي30 دقيقهدانلود مجموعه سخنراني درباره پيامبر اکرم (صلي‌الله‌عليه‌و‌آله‌وسلّم)

رموز موفقيت پيامبر اکرم صلی الله علیه و آله حجت الاسلام رفيعي27 دقيقهدانلود مجموعه سخنراني درباره پيامبر اکرم (صلي‌الله‌عليه‌و‌آله‌وسلّم)

 

زندگاني و سيره پيامبر اکرم صلی الله علیه و آله ،حجت الاسلام انصاريان29 دقيقهدانلود مجموعه سخنراني درباره پيامبر اکرم (صلي‌الله‌عليه‌و‌آله‌وسلّم)

شرحي بر اوصاف پيامبر  صلی الله علیه و آله ،حجة الاسلام فاطمي نيا28 دقيقهدانلود مجموعه سخنراني درباره پيامبر اکرم (صلي‌الله‌عليه‌و‌آله‌وسلّم)

وجود مقدس پيامبر صلی الله علیه و آله ،حجت الاسلام عالي43 دقيقهدانلود مجموعه سخنراني درباره پيامبر اکرم (صلي‌الله‌عليه‌و‌آله‌وسلّم)

وظايف ما نسبت به نعمت وجود پيامبر اکرم صلی الله علیه و آله ،حجت الاسلام ميرباقري52 دقيقهدانلود فابل صوتي

صفات شرح صدر پيامبر صلی الله علیه و آله،حجت الاسلام رفيعي45 دقيقهدانلود فابل صوتي

مقام و درجات پيامبر  صلی الله علیه و آله،آيت الله جاودان24 دقيقهدانلود فابل صوتي

 پيامبر طبيب الهي،حجت الاسلام صديقي42 دقيقهدانلود فابل صوتي

تحليل حوادث ساعات آخر عمر پيامبر صلی الله علیه و آله ،حجت الاسلام طائب 35 دقيقهدانلود فابل صوتي

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود مجموعه سخنرانی‌های خطیبان گرانقدر در دهه اول محرم 96

23ام مهر, 1396

 

مراسم عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در دهه اول محرم 1439هـ.ق با سخنرانی خطیبان ارجمند و مداحی ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت در هیئت‌ها و تکایای مختلف برگزار شد.
 
 
صوت کامل سخنرانی خطیبان ارجمند حضرات آیات و حجج اسلام سید محمدمهدی میرباقری، مرتضی آقاتهرانی، سید حسین مؤمنی، علیرضا پناهیان، میرهاشم حسینی، سید عباس موسوی مطلق، مصطفی کرمی، علی ثمری و حامد کاشانی  را جهت دانلود در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد. 
 
 علاقمندان می توانند جهت دانلود این صوتها روی نوشته و تصویر سخنران مورد نظر کلیک و پس از باز شدن صفحه به تفکیک هر روز فایل‌های صوتی را دانلود کنند.
 
 
 

ادامه »

تقرب الهی اساسی‌ترین هدف عزاداری برای امام حسین علیه السلام است

14ام مهر, 1396

استاد حوزه علمیه تقرب به خداوند را اساسی‌ترین هدف عزاداری برای امام حسین علیه السلام دانست و بخشش گناهان را از آثار و برکات عزاداری بر سیدسالار شهیدان بیان کرد.

آیت‌الله علی جاودان استاد حوزه علمیه، یازدهم مهرماه در مراسمی که به مناسبت دهه دوم ماه محرم در حسینیه مرحوم شیخ زاهد برگزار شد، گفت: همه عالم در دهه اول محرم عزادار هستند.
وی افزود: ائمه اطهار علیه السلام در این ایام محزون و عزادار بودند و هر چه به روز عاشورا نزدیکتر می‌شد این حزن و اندوه افزایش می‌یافت.
آیت الله جاودان با تاکید براینکه تقرب به خداوند اساسی‌ترین هدف عزاداری بر امام حسین علیه السلام است، ابراز کرد: عزاداری بر اباعبدالله الحسین علیه السلام بالاترین سبیل است بنابراین عزادارن حسینی باید مراقب باشند با پرهیز از گناه عزاداری خود را حبط نکنند.
استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه گناه اعمال نیکوی انسان را از بین می‌برد، اظهار داشت: زحمات انسان زمانی ثمر بخش است که فارغ از هرگونه گناه باشد انسان مقرب هرگز به انجام گناه فکر نمی‌کند.

ادامه »

چرا رهبری مستقیما جلوی بعضی امور نمی ایستند؟

27ام فروردین, 1396

طرماح چه کسی بود؟؟

27ام فروردین, 1396

یک عبرت از واقعه بزرگ کربلا: وقتی ولیّ تو می گوید زود برگرد یعنی نرو!

دریغ از بصیرت!!

«طرماح»یکی از یاران امام در کربلا بود.وقتی دید سرانجامِ عاشورا شهادت است از امام رخصت طلبید تا مایحتاجی برای

عائله اش تهیه و ذخیره کند و سریع برگردد!

امام بعدِ اجازه فرمودند: “زود برگرد

وقتی برگشت و دید خورشید به نیزه و خِیَم در آتش.

دیوانه وار با ناله ای جانسوز پی در پی فریاد می زد “وای بر من که مولایم را تنها گذاشتم.”

با حال دگرگون از امام زین العابدین سؤال می کند “این چه مصیبتی ست برمن؟”

امام سجاد می فرمایند: وقتی امامت گفت زود برگرد “یعنی” نرو!

بعدها طرماح کنار سلیمان در قیام توابین با سینه ای پر از غم شهید شد …

“اما بعلت ‘بی بصیرتی‘ کربلایی نشد"!

 

دانلود صوت

اشتراک گذاری این مطلب!

كوچكی نفس

23ام اسفند, 1395

اين رذيلت، ضدّ بزرگي نفس و شخصيّت است و اگر پيامد و اثر سوئي جز تزلزل در كارها، ترديد و دو دلي، سستی اراده، عدم توان تصميم‌گيری، بي‌تابي در برابر بلايا و سختيها و دردها نداشت، براي رذالت و ناپسندي آن كافي بود. در حالي كه دارای آثار و عواقب سوئي است كه موجب تيره‌روزي انسان در دو جهان می‌گردد.

از جمله اين آثار سوء، يكي دست آلودن به كارهاي پست از نظر شرع و عرف است، به گونه‌اي كه چنين فردي براي رسيدن به منافع دنيوي به هر كار زشتي دست مي‌زند.

ديگر آنكه به دليل ناتواني در ارضاي تمايلات، سبب ايجاد عقده ی حقارت در افراد مي‌شود، به گونه‌اي كه بيشتر افراد كم شخصيّت، گرفتار عقده ی حقارت و آثار سوء آن، مانند تكبّر هستند. چنين افرادي،‌ به هنگام گرفتاري، بي‌تاب و به گاهِ برخورداري از نعمت،‌ مانع احسانند. چنان كه قرآن‌كريم مي‌فرمايد:

(انّ‌ الانسان خلق هلوعاً. اذا مسّه الشّرّ جزوعاً و اذا مسّه الخير منوعاً.) [1]

همانا انسان، حريص آفريده شده است. هنگامي كه شرّي به او رسد، بسيار بي‌تاب مي‌شود. و هنگامي كه خيري به او رسد، بسيار بازدارنده است.

و نيز مي‌فرمايد:

(فامّا الانسان اذا ما ابتليه ربّه فاكرمه و نعّمه فيقول ربّي اكرمن. و اما اذا ما ابتليه فقدر عليه رزقه فيقول ربّي اهانن كلاّ… ) [2]

و اما انسان، چون پروردگارش او را بيازمايد و به او اكرام و نعمت بخشد، گويد پروردگارم مرا گرامي داشت. و اما چون، روزي‌اش تنگ گردد، گويد پروردگارم مرا خوار كرد. [هرگز] چنين نيست…

از ديگر آثار كوچكي نفس، سلطه‌پذيري است كه مصيبتي بزرگ و آتشي سوزان است كه مملكت يا شهري را به آتش مي‌كشد. تاريخ، گواه است كه ستمگران و استثمارگران به ويژه در قرنهاي اخير تنها از طريق افراد بدبخت و درمانده‌اي كه گرفتار كم شخصيّتي و عقده ی حقارت بوده‌اند، توانسته‌اند بر كشورهاي اسلامي غيراسلامي سلطه پيدا كنند.

اين صفت ناپسند، امّ‌‌الرّذايل است، همان‌طور كه صفت ضدّ آن، يعني بزرگي شخصيت،‌ امّ ‌الفضايل است.

ادامه »

حرف حق، با آرامش پیش می‌رود نه با شلوغ‌کاری!+صوت

22ام اسفند, 1395

بعضی‌ها وقتی احساس می‌کنند که در انتخابات موفق نخواهند شد، شلوغ می‌کنند و حرف‌هایی می‌زنند که چهره‌های انقلابی را به واکنش‌های تند وادار کنند! اینها می‌خواهند فضا آکنده از درگیری شود تا آن کسانی که خودشان می‌خواهند، در انتخابات برنده شوند! باید آرامش را حفظ کرد.

دانلود صوت

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در ایام فاطمیه در مسجد سید اصفهان، با موضوع «هیجان سیاسی و آرامش انقلابی» به سخنرانی پرداخت که در ادامه فرازهایی از «قسمت اول» این سخنرانی را می‌خوانید:

امام حسین علیه السلام می‌خواست در یک بستر اجتماعی که از «آرامش» برخوردار است قیام کند   

  • در قیام امام حسین علیه السلام مخالفت ایشان با یزید، صریح بود و دلائل ایشان هم برای مخالفت‌شان کافی بود. از اول معلوم بود که این حرکت حضرت، به درگیری و نبرد منجر خواهد شد، اما با این وجود، در وصیت‌نامه و همچنین در سیرۀ ایشان کاملاً مشخص است که ایشان می‌خواهند در یک بستر اجتماعی که از ویژگی «آرامش» برخوردار است قیام کنند.

ایشان در وصیت‌نامۀ خود، مختصات این قیام را توضیح می‌دهند و تصریح می‌فرمایند:

«إِنِّی لَمْ أَخْرُجْ بَطِراً وَ لَا أَشِراً وَ لَا مُفْسِداً وَ لَا ظَالِماً»(مناقب‌آل‌ابیطالب/4/89)

من از سر بیهودگی، و از سرِ اینکه بخواهم فضا را به‌هم بزنم و فساد ایجاد کنم یا ظلمی بکنم، خروج نکردم؛ من بسیار آرام و متین قیام می‌کنم. من برای به‌هم ریختن اوضاع، حرکت نمی‌کنم، بلکه می‌خواهم به سیرۀ جدم و پدرم عمل کنم.

ادامه »

مجتهدی که روحیه انقلابی ندارد؛ جامع الشرایط نیست!

13ام اسفند, 1395

کلیپ تصویری | مجتهدی که روحیه انقلابی ندارد؛ جامع الشرایط نیست!

متن کلیپ:

 و امّا مسئلۀ انقلابی بودن. ما برداشتمان دوستان این است که کسانی که بر طبق آن چیزهایی که معمولاً در کتب اصول به عنوان شرایط اجتهاد ذکر می‌کنیم، می‌گوییم مجتهد و صاحب‌نظر و دارای حقّ رأی و فتوا هستند و می‌بینیم که رأی و فتوا هم دارند، ما می‌بینیم برخورد اینها با مسائل اسلام و منابع فهم اسلام دو نوع برخورد است. ما اینطور فکر می‌کنیم و اینطور معتقدیم.

اسلام از روز اول یک انقلاب بود و باید همچنان به عنوان یک آئین انقلابی تا ابد بماند. برای درک یک آئین انقلابی روحیۀ انقلابی لازم است. عرض ما این است، ما روی این تکیه هم داریم. می‌گوییم یک فردی که روحیۀ انقلابی ندارد، ضعف نفس دارد، محافظه‌کاری، محافظه‌کار بار آمده است این اگر تمام ویژگی‌های دیگری را هم که در کتاب‌ها برای یک مجتهد می‌شمریم دارا باشد، در فهم بُعد انقلابیِ اسلام توانایی کافی نخواهد داشت.

در حقیقت ما اینطور بگوییم با صراحت که برای اینکه یک مجتهد مجتهدی باشد واجد شرائط، می‌خواهیم یک شرط اصلاً اضافه کنیم. بگوییم مجتهد باید دارای روحیۀ انقلابی باشد تا درست مجتهد باشد. این، این قیدی است که ما به عنوان یک مبنا برای اصول‌الفقه پیشنهاد می‌کنیم. 

بیان معنوی

اشتراک گذاری این مطلب!

حوزه انقلابی مقابل اسلام ارتجاعی

16ام بهمن, 1395

حوزه انقلابی:

منظور از انقلابی بودن یعنی اسلام کاملی که تمام ابعاد زندگی انسان را بیان می‌کند در مقابل ارتجاعی که فقط مربوط به حوزه فردی و نماز و روزه و مسائل شخصی بود

دانلود حوزه انقلابی مقابل اسلام ارتجاعی در بیان علامه مصباح یزدی

اشتراک گذاری این مطلب!

اخلاق را از خانه شروع کنید + دانلود فیلم

27ام دی, 1395

اولین ناجوانمردی و هتک حرمت در تاریخ اسلام

6ام دی, 1395

سخنرانی حجت الاسلام علوی تهرانی

اولین ناجوانمردی و هتک حرمت در تاریخ

مدت زمان فايل : 1 دقيقه و 43 ثانيه

حجم فایل : 897 کیلوبایت

دانلود

اشتراک گذاری این مطلب!

اضطرار امام زمان...

15ام آذر, 1395

 

وقتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می آیند نمی گویند: من فرزند امام حسن عسگری و نرجس خاتون هستم بلکه می گویند: «یا اهل العالم ان جدی الحسین قتلوه عطشانا» تا آن زمان که امام ظهور کنند، سیدالشهدا بین المللی می شوند و تمام عالم ایشان را شناخته اند.

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می فرمایند: اگر به اندازه ای که انسانی نیاز به ظرفی آب دارد شیعیان ما را می خواستند من تا کنون آمده بودم.
 
پی نوشت:
سخنرانی حجت الاسلام علی پناه در دهه دوم محرم- مهر 95
اشتراک گذاری این مطلب!

چرا غیبت از زنا بدتر است؟؟

13ام آذر, 1395

 
رسول گرامی خدا حضرت محمد صلی‌الله علیه و آله در سخن ارزشمند دلیل بدتر بودن غیبت از گناه زنا را بیان فرموده‌اند.

 پيامبر خدا حضرت محمد صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله فرمودند:

غيبت‏ كردن بدتر از زناست. عرض شد: چگونه؟ فرمود: مرد زنا مى‏‌كند و سپس توبه مى‏‌نمايد و خدا توبه‏‌اش را مى‏‌پذيرد. 
امّا غيبت كننده آمرزيده نمى‏‌شود، تا زمانى كه غيبت شونده او را ببخشد.


عنه صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم:

الغِيبَةُ أشَدُّ مِن الزِّنا ، قيلَ: وكيفَ؟ قالَ: الرجلُ يَزني ثُمّ يَتوبُ فَيَتُوبُ اللّه‏ُ علَيهِ، وإنّ صاحِبَ الغِيبةِ لايُغفَرُ لَهُ حتّى يَغفِرَ لَهُ صاحِبُهُ.

«الترغيب والترهيب، جلد 3، صفحه 511 »


سخنرانی زیبای آیت الله مجتهدی درباره غیبت

کلیپ گناه غیبت با سخنرانی دکتر رائفی پور

کلیپی تکان دهنده و تأثیر گذار درباره  غیبت

غیبت نکنیم!(استاد پناهیان)


اشتراک گذاری این مطلب!

25 توصیه رهبر انقلاب به جوانان دانشجو

13ام آذر, 1395

فضیلت گریۀ بر سیدالشهدا علیه‌السلام

4ام آبان, 1395

 

در بیانات آیت‌الله بهجت (ره)

«وَ الْمَرْوِیُّ عَنْ ابْنِ‌عَبَّاس قَالَ سَمِعْتُ رَسُولُ اللهِ صلی الله علیه و آله یَقُولُ: عَیْنَانِ لَا تَمَسَّهُمَا النَّارُ؛ عَیْنٌ بَکَتْ مِنْ خَشْیَةِ اللهِ…»۱ (دو چشم است که هیچ‌گاه آتش به آن‌ها نمی‌رسد: چشمی که از خشیت الهی بگرید… )؛ بَکَتْ مِنْ خَشْیَةِ اللهِ.

آن‌هایی که بُکای مردم را ـ‌نعوذ بالله‌ـ امر غلطی می‌دانند، چه می‌گویند؟! این «بُکاء مِن خَشیَة الله» عمل انبیاء است. چه می‌گویند؟!
مسئلۀ بکاء بر سیدالشهداء المظلومین علیه‌السلام، این هم مثل بکاء از خشیة الله است. این هم همان اجر را دارد. قطره‌اش چقدر [فضیلت و اجر دارد]. بعضی می‌گویند: گریه چه فایده‌ای دارد؟

فایده‌اش این است که اتصال روحی انسان با خود سیدالشهدا علیه‌السلام و با حضرت رسول صلی‌الله‌علیه‌وآله و با خدا در ترقی است؛ با همین بکاء‌ها.

رحمت واسعه، چاپ۴، ص۲۷۰

***

بکاء۲ در مصائب اهل‌بیت علیهم‌السلام و به‌خصوص سیدالشهدا علیه‌السلام، شاید از آن قبیل مستحباتی باشد که افضل از آن نیست؛ یعنی افضل از آن در مستحبات نیست. «بُکاء مِنْ خَشْیَةِ اللهِ» (گریه از ترس خداوند) هم همین‌طور است که شاید افضل از آن نباشد. آیا صلات لیل۳ هم از همین قبیل است؟ آیا ممکن است در همین درجه باشد یا اینکه این‌ها مقدم بر صلات اللیل هستند؟
بکاء من خشیة الله و بکاء برای مصائب سیدالشهدا علیه‌السلام معلوم نیست عدیل۴ داشته باشد.

رحمت واسعه، چاپ۴، ص۲۶۹
۱.«… و المروي عن ابن عباس قال: سمعت رسول اللّه صلی الله علیه و آله يقول عَينان لا تَمَسُّهُمَا النّار عَينٌ بَكتْ مِن خَشيَةِ اللّه وَ عَينٌ بَاتَت تَحْرُسُ في سَبيل اللّه…؛ … و آنچه از ابن‌عباس روایت شده که گفت: از پیامبر خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله شنیدم که فرمود: «دو چشم است که آتش آن‌ها را نمی‌سوزاند: چشمی که از ترس خدا گریسته باشد و چشمی که شب بیدار باشد و در راه خدا نگهبانی کند»؛ سنن ترمذی، ج۳، ص۹۶؛ المغنی، عبدالله‌بن‌قدامه، ج۱۰، ص۳۸۰؛ تذکرةالفقها، ج۹، ص۴۵۲؛ جواهر‌الكلام، ج‌۲۱، ص۴۰ و نیز نک: کنزالعمال، ج۳، ص۱۴۱.
۲.گریه.
۳.نماز شب.
۴.مانند، همتا.
اشتراک گذاری این مطلب!

وظایف والدین در تربیت کودکان

3ام آبان, 1395

 حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:

بسم الله الرحمن الرحیم.

قرآن می‌گوید: اینهایی که می‌خواهند نماز بخوانند اگر سالم هستند بایستند. اگر سالم نیستند بنشینند. بیمار جدی هم هستند بخوابند.

ما سالها پای تخته سیاه ایستادیم. حالا نشسته هستیم. مثنوی یک شعری دارد مضمون شعر این است که کسی که سکنجبین می‌پزد، اگر دید ترش است شکرش را زیاد می‌کند. بحث امروز ما هم این است که ترشی زیاد شده است، شما باید شکرش را زیاد کنید.

 موضوع بحث ما این است. چون فضای جامعه، فضای مجازی و اینترنتی و ماهواره‌ای شده است. اگر در سرما پدر و مادر لباس خوب تن بچه نکنند، سرما می‌خورند. سرما زیاد شده است. زمین‌ها یخ است. اگر کفش بچه خوب نباشد، لیز می‌خورد. یک مقداری باید بیشتر دقت کنیم وگرنه خسارت می‌بینیم.

 قرآن می‌گوید: خسارت این نیست که شما برج ساختی و کسی نمی‌خرد. یا سکه ارزان شد.

به مردم بگو: خسارت واقعی برای کسانی است که خودشان را باختند و نسلشان را هدر دادند. ما برای اینکه سرمایه‌گذاری کنیم، الآن فقط در مسائل اقتصادی سرمایه‌گذاری می‌کنند. آن هم هست. اما سرمایه‌گذاری اصلی این است که وقتی پدر و مادر از دنیا رفتند یک نسل مؤمنی را گذاشته باشند. این سرمایه‌گذاری است…

متن کامل برنامه???? 

ادامه »

مداحی های سید مجید بنی فاطمه دهه اول ماه محرم ۱۳۹۵ + دانلود

3ام آبان, 1395

بخش اول - روضه-دیگه نایی ندارم من

 
بخش سوم-پیش زمینه-بسم الله و بالله

بخش سوم-پیش زمینه-بسم الله و بالله
 

 
بخش چهارم - زمینه - دل بیتاب اومده چشم پر از آب اومده جان آقا

بخش چهارم - زمینه - دل بیتاب اومده چشم پر از آب اومده جان آقا
 

 
بخش پنجم-زمینه-با بیرق سیاه راه افتادم

ادامه »

تاثیر گذارترین معرفت در زندگی بستگی به علاقه فرد دارد

3ام آبان, 1395

حجت الاسلام پناهیان؛

 منبرهای یک دقیقه ای / تاثیر گذارترین معرفت در زندگی بستگی به علاقه فرد دارد  وقتی میخواهی چیزی یاد بگیری باید دوست داشته باشی حقیقت را بشناسی. اگر دوست نداشته باشی که اصلا سراغ یادگرفتن نمی روی اگر کسی علاقه به حقیقت نداشته باشد اصلا اقدام به دانایی نمی کند. بعد از آن هم که دانا شد این علاقه شماست که تعیین میکند آیا به این دانایی عمل بکنی یا نکنی. اگرعلاقه شما در جهت خلاف دانایی شما باشد به دانایی تان عمل نخواهید کرد.

این علاقه شماست که تعیین میکند کدام یک از این معارفی که پیداکردید نصب العین شما قرار بگیرد و تعیین کننده ترین معرفت در زندگیتان باشد.

 امیر المؤمنین در نامه31 نهج البلاغه می فرمایند که جوان من اگر قلبت صفا یافته بیا و حرف من را بشنو وگرنه برایت فایده ای ندارد. یعنی نفرمود بیا حرفهای من را بشنو تا قلبت صفا پیدا کند. فرمود برو اول قلبت را صفا بده بعد بیا حرفهای من را بشنو.

اشتراک گذاری این مطلب!

چرا دین باید دستوری باشد؛ نه یک برنامۀ پیشنهادی؟

29ام مهر, 1395

حجت الاسلام پناهیان:


چرا دین باید دستوری باشد؛ نه یک برنامۀ پیشنهادی؟

چرا خدا باید دستور بدهد؛ مگر ما عقل و فطرت نداریم؟!


⭕️ منیّت انسان که سرچشمۀ تمام رنج‌ها و مانع لذات برتر است، فقط با «دستور» از بین می‌رود

⭕️ چقدر زشتند آنهایی که خوب شده‌اند اما «من» دارند!

⭕️خدا با دستور دادن، تو را از یک عیب بزرگ به نام «انانیت» نجات می‌دهد

⭕️ ما یک گرایش فطری داریم به نام “میل به عبد بودن و اطاعت از دستور مولا”

div>

پناهیان: طبق روایات، فاحش‌ترین و زشت‌ترین ظلم، ظلم به یک جامعه است که این کار سیاست‌مداران است. چرا بعضاً کرور کرور آدم از سیاست‌مدارانی که فقر تولید می‌کنند طرفداری می‌کنند؟! ما اگر فطرتاً زشتی و زیبایی را می‌فهمیم، خوب است رشد پیدا کنیم تا همۀ زشتی‌ها و زیبایی‌ها را بفهمیم و الا کسی که رشد نکرده، فقط همین‌قدر می‌فهمد که «سیلی زدن به یک بچه، بد است»!

انگار خدا می‌فرماید: این کار قشنگ است؟ می‌گویی: بله! می‌گوید: انجامش می‌دهی؟ می‌گویی: بله، انجام می‌دهم! می‌گوید: می‌خواهی یک کاری کنم که وقتی این کار را انجام می‌دهی، انانیت تو هم از بین برود؟ می‌گویی: بله! می‌گوید: پس بگذار من به تو دستور بدهم و تو انجام بده! حالا می‌خواهی حسابی رویت اثر بگذارد؟ می‌گویی: بله. می‌گوید:

«بگذار در کنار این دستور، یک فریاد هم بر سرت بزنم و یک جهنم هم بگذارم!» بله، جهنم خیلی هولناک است، اما در عوض باعث می‌شود که انانیت تو از بین برود. آن‌وقت اگر کار خوبی کردی، به خودت می‌گویی:

«من غلط می‌کردم اگر این کار را نمی‌کردم!» آن‌وقت هم خوب می‌شوی و هم اینکه «من» نداری.

 

امسال نهمین سالی است که حجت‌الاسلام پناهیان در دهۀ اول محرم سخنران هیئت میثاق با شهدا است. چندین سال است که هیئت دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام به بزرگترین مجلس عزاداری دانشگاهی در شهر تهران تبدیل شده است و هر شب پذیرای چندین هزار نفر از دانشگاهیان است به طوریکه در سال گذشته در روزهای ششم و هفتم محرم، شاهد حضور حدود 20 هزار عزادار بوده است. یکی از جذابیت‌های این مراسم، موضوعات جدید و به‌روز استاد پناهیان است. موضوع امسال مباحث استاد پناهیان در دهۀ اول محرم در دانشگاه امام صادق «راز عبور از رنج‌های زندگی و رسیدن به لذات بندگی» اعلام شده است. فرازهایی از دومین شب این سخنرانی را در ادامه می‌خوانید:

ادامه »

تسلیم دستگاه سیدالشهدا(علیه السلام) باشیم

29ام مهر, 1395

 

حجت الاسلام دارستانی: 

 شب عاشورا سید الشهدا علیه السلام نگاهی به آسمان کردند و گفتند:

ای آسمان یارانی مثل من ندیدی و نخواهی دید، نه اصحاب و نه اهل بیت، هر دو سپاه بی نظیرند. از آدم تا خاتم بشر دیگر مثل این دو سپاه نمی آید.

در ادامه ی خبر متن سخنرانی حجت الاسلام دارستانی را می خوانید:

بعد از رحلت رسول خدا صلی الله علیه و آله سه امام بزرگوار به تربیّت دو سپاه برای کربلا پرداختند. نزدیک پنجاه سال، امیر المومنین علیه السلام و کریم اهل بیت و سید الشهدا علیه السلام دست به دست هم دادند که دو سپاه بی نظیر و بی بدیل را برای کربلا تربیت کنند.

  1- سپاه تا غروب عاشورا با 72 مرد قوی و بصیر و باغیرت، با امامت سید الشهدا علیه السلام و علمداری اباالفضل العباس و لشگری از قاسم و علی اکبر و …

  2- سپاه از غروب عاشورا با 84 زن و بچه ی بی پناه، با امامت زین العابدین علیه السلام و علمداری زینب کبری سلام الله علیها و لشگری از رباب و رقیه و …

 هر دو سپاه بی نظیرند و نمیشود گفت: کدام سپاه مهم تر است؟ وزن هر دو سنگین است و وقتی کنار هم قرار می دهیم اگر هر کدام نباشد سپاه دیگر می خوابد.

 آن شخصی که گفت: کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود یعنی سپاه دوم. 

شب عاشورا سید الشهدا علیه السلام نگاهی به آسمان کردند و گفتند: ای آسمان یارانی مثل من ندیدی و نخواهی دید، نه اصحاب و نه اهل بیت، هر دو سپاه بی نظیرند. از آدم تا خاتم بشر دیگر مثل این دو سپاه نمی آید. از همه قشنگ تر اینکه شب عاشورا به هر دو سپاه مرخصی دادند و سیدالشهدا به هر دو سپاه گفتند: از این سرزمین بروید، دشمنان مرا می خواهند و من هستم. در نگاه ما امام قوی مطلق است یعنی بی نیاز از ما است باید این 72 تن و 84 نفر تهی و خالص شوند چرا که امام هیچ نیازی به آن ها ندارد و آن ها سرتاپا نیازمند امام هستند.

ادامه »

بزرگترین نعمت را از دست ندهید!

29ام مهر, 1395
 
 
استاد پناهیان:

 شما در معرض بزرگترین نعمت هستید؛ این نعمت را از دست ندهید!

در این محرم، مدام دورِ خیمۀ اباعبدالله الحسین(علیه السلام) بگرد، به خودت بپیچ و بگو:
«خدایا! من مثل مادر بچه‌مرده برای حسین فاطمه گریه می‌کنم، می‌سوزم، دوستش دارم! آخر من چطور باید از تو تشکر کنم؟!»
01:59 دقیقه | دریافت با کیفیت (پایین(3 مگابایت) | متوسط(5 مگابایت) | بالا (9 مگابایت))
دریافت صوت کلیپ (1.88 مگابایت)

متن کلیپ:

شما در معرض بزرگترین نعمت هستید؛ «نعمت اباعبدالله الحسین علیه السلام »، این نعمت را از دست ندهید!

در این محرم، مدام دورِ خیمۀ اباعبدالله الحسین علیه السلام بگرد، به خودت بپیچ و بگو: «خدایا! آخر من چطور باید از تو تشکر کنم؟! من مثل مادر بچه‌مرده برای حسین فاطمه گریه می‌کنم! می‌سوزم! دوستش دارم! من چطور تشکر کنم؟!»

یک محرم، ده روز از خدا تشکر کن! یک‌بار سجدۀ شکر به‌جا بیاور! یک‌بار! بگو: «خدایا ممنونت هستم که به من حسین علیه السلام داده‌ای»

شما در عمر خودت-تابه‌حال- لیترها گریه کرده‌ای. می‌فرماید: «قیمت این گریۀ تو این‌طور است که یک قطره‌اش! بهشت بر انسان واجب می‌شود؛ یک قطره‌اش!»

نسبت به نعمت اباعبدالله الحسین علیه السلام سراسر شکر باش، این نعمت نعمتِ کمی نیست! این نعمت محبت اباعبدالله الحسین علیه السلام را ساده نگیر…

بیان معنوی

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود مجموعه کامل سخنرانی های استاد پناهیان ویژه محرم95

27ام مهر, 1395

در این مجموعه قصد داریم با قراردادن مجموعه صوت و متن سخنرانی های محرم الحرام 95 استاد ارجمند حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان زمینه استفاده هرچه بهتر و آسان تر شما عزیزان را از این مفاهیم ارزشی فراهم نماییم. 

در این مجموعه قصد داریم با قراردادن مجموعه صوت و متن سخنرانی های محرم الحرام 95 استاد ارجمند حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در حسینیه آیت الله حق شناس(ره) ، مسجد دانشگاه تهران  و  دانشگاه امام صادق( علیه السلام ، زمینه استفاده هرچه بهتر و آسان تر شما عزیزان را از این مفاهیم ارزشی فراهم نماییم.

  برنامه سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در دهۀ اول محرم 95

  • ساعت 7:30 صبح | حسینیه آیت الله حق‌شناس(ره) | از 1 تا 12 محرم | موضوع: آخرین مراحل انتظار | م‌شهدا، خ‌مجاهدین اسلام، ایستگاه بهنام، بن‌بست هدایت
  • بعد از نماز ظهر و عصر | دانشگاه تهران | از 1 تا 10 محرم | موضوع: ویژگی‌های شخصیتی دین‌داران و دین‌گریزان | م انقلاب
  • بعد از نماز مغرب و عشاء | دانشگاه امام صادق( علیه السلام | از شب اول تا شام غریبان | موضوع: راز عبور از رنج‌های زندگی و رسیدن به لذات بندگی | اتوبان شهید چمران، پل مدیریت

 دانلود مجموعه کامل سخنرانی های استاد پناهیان 92 تا 94 ویژه محرم

دانلود مجموعه کامل مداحی های محرم همه مداحان-ویژه محرم 95

دانلود مجموعه کامل مداحی های محرم 1394

دانلود مجموعه کامل مداحی های محرم 1393

دانلود مجموعه کامل مداحی های محرم 1392

  

صوت سخنرانی شب اول محرم 1395استاد پناهیان - هیئت میثاق با شهدای دانشگاه امام صادق( علیه السلام
موضوع: راز عبور از رنج های زندگی و رسیدن به لذات بندگی

دانلود

 

ادامه »

بنی هاشم در واقعه کربلا کوتاهی کردند

26ام مهر, 1395

بنی هاشم در قیام امام با کمال تأسف کارنامه ای سیاه دارد و فقط چند نفر از این قبیله با امام همراه هستند، 17 نفر شهدای بنی هاشم در کربلا بودند که در این افراد علی اصغر 6 ماهه و عبدالله 10 ساله و قاسم 13 ساله حضور دارند. این 17 نفر از امیر المومنین، عقیل و جعفر هستند.

دهه دوم محرم شب پانزدهم با سخنرانی استاد رجبی دوانی و مداحی حاج محمد حسن قمی در حسینیه هنر برگزار شد.


در ادامه خبر متن سخنرانی استاد رجبی دوانی را می خوانید:

رجبی دوانی:

درباره قیام حضرت سید الشهدا علیه السلام از ابعاد گوناگون بحث ها صورت گرفته است و اخیرأ هم در محافل سیاسی و روشن فکری تلاش بر این صورت گرفته است که اثبات کنند امام حسین علیه السلام در پی مذاکره بودند و می خواستند صلح کنند و این هم نوعی نگرش است که البته این ها بر مبنای توجیه سیاست هایی است که بعضی پیش گرفتند و می خواهند از سیره اهل بیت علیه السلام  هزینه کنند.

اما بحثی که خدمت شما می گویم فارغ از این مقوله هاست. قیام امام حسین علیه السلام  یک فرصت استثنایی و طلایی بود که بتواند جامعه ی اسلامی را بعد از انحرافاتی که با قصد خلافت پیش آمد و به خصوص پس از صلح امام حسن مجتبی علیه السلام  وحاکمیت معاویه، اساس دین را در معرض نابودی قرار داده بود، این فرصت می توانست عالم اسلام را نجات دهد و بشریت را برای همیشه از ظلم و ستم محفوظ بدارد.

از امام صادق علیه السلام  حدیثی است که می فرمایند: خداوند اینگونه خواسته بود که در سال 70 هجری حاکمیت اهل بیت علیه السلام  بر عالم اسلام محقق شود اما فاجعه ی کربلا آن را به تأخیر انداخت.

 یعنی اگر مردمی که امام حسین علیه السلام  را دعوت کرده بودند به عهد خود وفا کرده بودند و امام را یاری کرده بودند سال 61 وجود مقدس امام حسین علیه السلام  که به سوی کوفه آمده بودند کوفه را آزاد می کردند و با آزاد شدن آن نیمی از شرق عالم اسلام آزاد می شد. لذا هر کس که کوفه را در اختیار داشت نیمه ی شمالی عراق امروز و نیمه ی شمالی ایران تا حدود چین را در بر می گرفت و می شد محدوده و قلمرو کوفه.

ادامه »

چرا بهانه ای برای ریشخند به عزاداری ایجاد می‌کنید؟!

18ام مهر, 1395

 

 

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز پنجم ماه محرم الحرام مورخ شانزدهم مهرماه 1395 حسینیه لباس فروشان

 بسم الله الرحمن الرحیم


” یَسْأَلُکَ الْعِصْمَةَ إِلَى مَحَلِّ رَمْسِهِ ،اللَّهُمَّ فَصَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ عِتْرَتِهِ وَ احْشُرْنَا فِی زُمْرَتِهِ وَ بَوِّئْنَا مَعَهُ دَارَ الْکَرَامَةِ وَ مَحَلَّ الْإِقَامَةِ “

 از تو تا هنگام رفتن در گورش پناه می‌خواهد خدایا! بر محمّد و خاندانش درود فرست، و ما را در جمع او محشور کن، و همراه وى در بهشت و جایگاه ابدى جاى ده.

 مقام ذکر و ذاکر صلوات یک مقام والا و الهی است چون مقام خداوند و ملائکه مقرب است.

 عرض ما در دعای روز سوم شعبان به اینجا رسید که“یَسْأَلُکَ الْعِصْمَةَ “یک معنای در باب ایمان دارد که آن را تا لحظه مرگ از خداوند می‌خواهیم که در جلسه قبل توضیح داده شد اما در فراز بعد ” اللَّهُمَّ فَصَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ عِتْرَتِهِ وَ احْشُرْنَا فِی زُمْرَتِهِ “ مقام ذکر و ذاکر صلوات یک مقام والا و الهی است چون مقام خداوند و ملائکه مقرب است فلذا در قرآن اول ذاکر صلوات خداوند و سپس ملائکه هستند و بعد از آن به دیگران اجازه ذکر صلوات داده می‌شود” إِنَّ اللهَ وَ مَلائِکَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَى النَّبِیِّ یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلِیماً “(سوره احزاب آیه 56) پس خود مقام ذکر صلوات نمی‌تواند برای هرکسی باشد. چون می‌بینی هرکسی نمی‌تواند صلوات بفرستد - مسخره می‌کند و یا موقعیت صلوات فرستادن نمی‌یابد. - مقام عزاداری و حال عزاداری مانند ذکر صلوات جایگاهی است که هرکسی موقعیت آن را نمی‌یابد و یا حتی به قصد تخریب آن برمی‌آید.

ادامه »

ویژگی های شخصیتی دین داران و دین گریزان+گزارش تصویری

18ام مهر, 1395

یکی از موضوعاتی که قرآن مکرر به آن می پردازد در رابطه با ظن و گمان است.به هیچ وجه انسان تمام زندگی اش بر اساس یقین نیست. گاهی اوقات واجب است بر گمان خود اعتماد کنیم.وقتی به تفکری احتمال دهیم نقص آن را هم خواهیم دید و نقدش هم خواهیم کرد ولی وقتی امری محتمل را یقینی دانستیم، دیگر به خودمان اجازه ی تحلیل نخواهیم داد


مراسم روز ششم محرم با سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در دانشگاه تهران برگزار شد.

در ادامه ی خبر متن سخنرانی حجت الاسلام پناهیان را می خوانید:

حجت الاسلام پناهیان: به احتمال عقلایی بها دهیم


ویژگی های شخصیتی دین داران و دین گریزان

گرایش ما روی طرز تفکر ما و طرز تلقی ما اثر دارند. این جریان اجتناب ناپذیر است لذا هیچکس نمی تواند بگوید: طرز تفکرم تحت تأثیر علائق و گرایشم نیست.وقتی ما انسان بی طرفی باشیم در نتیجه ی تحقیق و کاملأ مرید کار استدلالی و عقلانی باشیم و بگوییم هر چه ثابت شد از نظر علمی آن را می پذیرم و هیچ علاقه یا تعصبی به امر پذیرفته شده یا نپذیرفته شده ای ندارم، در چنین شرایطی تفکرمان تحت تأثیر گرایش با عظمتی است به نام حقیقت طلبی.

کسی که راحت طلب است همیشه سعی در توجیه دارد، کسی که با شتاب زدگی عمل می کند به اولین نتایج بدست آمده اکتفا می کند. شخصیت ترسویی که مستقل نیست، عقلش تابع اکثریت است. کسی مرعوب تمدن غرب شود اول آن ها را منطقی می بیند بعد نقدشان می کند.

متأسفانه مسائل تعلیم و تربیت امروزه، ضعف دارد چه در مدارس و چه در حوزه ها. کسی مرعوب شخصیت بزرگی شود دیگر خلاقیت نخواهد داشت.

باید روی مسائل فکر کرد لذا فکر کردن مهم تر از جواب درستی است که می خواهیم بدهیم. دین خیلی از آیات قرآن را طوری طراحی کرده است که ما با تفکر آن ها را بپذیریم و به سمت آن برویم. شخصیت فکری انسان مهم تر از این است که چه چیزی را می دانیم یا نمی دانیم. شخصیت فکری انسان سالم باشد حتی اگر به نتیجه ی غلط هم برسد خداوند دستش را می گیرد.

ادامه »

امام حسین (علیه السلام) برای اجرای سنت پیامبر(صلی الله علیه و آله) قیام کرد!

14ام مهر, 1395

نورانیت در سه چیز است. گاهی در عقاید و اعمال و افکار و اشخاص است. در عقاید توحید نور است. در اعمال نماز نور است. در افکار هم ذکر خدا است. قرآن نور است. ظلمت هم گاهی در عقاید و اعمال و افکار و اشخاص صورت می‌ گیرد. در عقاید شرک ظلمت است. در اعمال دروغ ظلمت و تاریکی است. گاهی افراد تاریک هستند مثل یزید.

شب دوم محرم با سخنرانی حجت الاسلام رفیعی و مداحی حاج سید مهدی میرداماد در هیئت رزمندگان اسلام قم برگزار شد.

در ادامه خبر متن سخنرانی حجت الاسلام رفیعی را می خوانید:

 
حجت الاسلام رفیعی:

روزی که ابا عبدالله علیه السلام از مدینه بیرون آمدند فرمودند: من روش پیغمبر و امیرالمومنین علیه السلام را می‌ خواهم ادامه دهم. شب عاشورا امام حسین علیه السلام به زینب کبری سلام الله علیها فرمودند: خواهرم جزع و فزع نکن من و شما و همه انسان های مومن باید الگویمان رسول الله باشد و به ایشان تأسی کنیم. روز عاشورا هم این مطلب را خیلی تکرار می‌ کردند. گاهی هم نشانه های پیغمبر را با خودشان می‌ آوردند و می‌ فرمودند: آیا می‌ دانید این عمامه پیامبر است که بر سر من است؟ تمام ائمه ما که 250 سال در میان مردم بودند همه روششان سنت و روش پیامبر صلی الله علیه و آله بوده است.

ادامه »

پیش بینی انتخابات ۷ اسفند در سخنان استاد حسن عباسی

5ام اسفند, 1394

کسانی که به دنبال مادام العمر شدن ریاست جمهوری آقای هاشمی هستند؟

دانلود پیش بینی انتخابات ۷ اسفند در سخنان استاد حسن عباسی


اشتراک گذاری این مطلب!

چرا صلوات بفرستيم؟

6ام مرداد, 1394

ذکر و دعاي شريف صلوات مورد توجه خاص اهل بيتسلام‌الله‌عليهم‌ أجمعين بوده و در دعاها، از جمله همين دعاي صحيفه سجاديه، توجه خاصي به آن شده است. رواياتي هم که در فضليت اين ذکر و اين دعا وارد شده بسيار فراوان است. طبعا اين سؤال مطرح مي‌شود که اين ذکر چه خصوصيتي دارد که تا اين اندازه مورد توجه اهل بيت عليهم‌السلام است، به گونه‌اي که ائمه اطهار عليهم‌السلام که خود از اهل‌بيت هستند در بين دعاها و مناجات‌هايشان چندين مرتبه مي‌گويند: أللهم صل علي محمد و آله.

صلوات؛ موجب لياقت دريافت رحمت‌هاي الهي

وقتي ما فهميديم اين ذکر بسيار اهميت دارد، به‌خصوص با توجه به ثواب‌هايي که براي آن ذکر شده، علاقه‌منديم که به اين نتايج و آثار نائل شويم. معمولا اولين انگيزه انسان براي گفتن و تکرار کردن اين ذکر شريف، نيل به ثواب آن‌هاست. عامل ديگري که مي‌تواند در انگيزه ما مؤثر باشد تأثيراتي است که اين ذکر شريف در گشايش مشکلات دنيوي ما دارد. اهل بيت صلوات‌الله‌عليهم‌ أجمعين براي اين که ما را به گفتن بيشتر اين ذکر شريف تشويق کنند تا براي آخرت‌مان مفيد باشد، آثار دنيوي آن را هم ذکر کرده‌اند، از جمله اين که فرموده‌اند: ‌این ذکر باعث استجابت دعاها مي‌شود.

ما نیز درخواست‌هایی چون وسعت روزي، شفای بيماري‌ها، رفع بلاها و … داریم و این درخواست‌ها امری طبیعی است و اشکالی هم ندارد، بلکه عرض نیاز به درگاه خداوند بسیار هم خوب است. ولي اگر بدانیم عاملی تقویت‌کننده برای استجابت دعا وجود دارد که با رعایت آن، احتمال استجابت دعا بیشتر می‌شود انگیزه‌ ما برای استفاده از آن عامل تقویت می‌شود.

ادامه »

والاترين صبر

5ام مرداد, 1394

بسم الله الرحمن الرحيم

آن چه پيش‌رو داريد گزيده‌اي از سخنان حضرت آيت‌الله مصباح‌يزدي (دامت‌بركاته) در دفتر مقام معظم رهبري است كه در تاريخ 92/05/06،ايراد فرموده‌اند.

در بعضي روایات كه در آنها شیعیان صبورتر از ائمه عنوان شده‌اند، به توضيحات مرحوم علامه مجلسی ذيل اين روايات اشاره و اين نتيجه حاصل شد كه صبورتر بودن شیعیان به معنای برتري صبر آنها بر صبر ائمه عليهم‌السلام نيست؛‌ بلكه منظور دشوارتر بودن آن است. سوالي كه ممكن است به مناسبت ذكر این مطلب مطرح شود اين است كه چگونه می‌توان بین دو صبر تفاضل قائل شد و تشخيص داد كدام بهتر است؟ مسلما! همه صبرها از لحاظ ارزش و ثواب نزد خدای متعال يكسان نیستند؛ اما ملاک برتري يكي بر ديگري چیست؟

اقسام صبر
این مساله به صورت کلی در روایات بيان شده و بعضی از بزرگان علم اخلاق هم فی‌الجمله در این باره به بحث پرداخته‌اند. در بعضی روایات صبر به دو بخش و در برخي ديگر به سه بخش تقسيم و یک بخش افضل از ساير بخش‌ها معرفي شده است. در مقابل اين روايات، غزالی در احیاءالعلوم روایتی ديگر را از ابن عباس نقل کرده که ظاهر آن با روایات قبلي متفاوت است و از این جهت مرحوم فیض در احیاءالاحياء این حرف غزالی را به دليل اختلاف با روايات ديگر اشتباه دانسته است.

ابتدا روایاتی را که در آنها انواع صبر و فضيلت بعضي از آنها بر بعضي ديگر مطرح شده، مرور مي‌كنيم.

اولين روايت در اصول کافی به نقل از اصبغ بن نباته، از امیرالمؤمنین صلوات‌الله علیه نقل شده است:

«الصَّبْرُ صَبْرَانِ:‏ صَبْرٌ عِنْدَ الْمُصِيبَةِ حَسَنٌ جَمِيلٌ، وَ أَحْسَنُ مِنْ ذَلِكَ الصَّبْرُ عِنْدَ مَا حَرَّمَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ عَلَيْك1

صبر بر دو قسم است: صبر در برابر مصیبت، و خودداري از جزع و فزع كه زيبا و پسنديده است؛ ولی بهتر از آن، صبر در برابر معصیت است.»

روايت ديگري شبيه اين از امام باقر صلوات‌الله علیه نقل شده است: «الصَّبْرُ صَبْرَانِ‏: صَبْرٌ عَلَى الْبَلَاءِ حَسَنٌ جَمِيلٌ، وَ أَفْضَلُ الصَّبْرَيْنِ الْوَرَعُ عَنِ الْمَحَارِم‏‌2‌‏

صبر بر دو قسم است: صبر در برابر مصیبت كه زيبا و پسنديده است؛ اما بهتر از آن ورع از محارم‌الله و خودداری از گناهان است.»

روایت دیگری را امیرالمؤمنین از پیغمبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله نقل كرده‌اند:

«الصَّبْرُ ثَلَاثَةٌ: صَبْرٌ عِنْدَ الْمُصِيبَةِ، وَ صَبْرٌ عَلَى الطَّاعَةِ، وَ صَبْرٌ عَنِ الْمَعْصِيَةِ. فَمَنْ صَبَرَ عَلَى الْمُصِيبَةِ حَتَّى يَرُدَّهَا بِحُسْنِ عَزَائِهَا، كَتَبَ اللَّهُ لَهُ ثَلَاثَمِائَةِ دَرَجَةٍ مَا بَيْنَ الدَّرَجَةِ إِلَى الدَّرَجَةِ كَمَا بَيْنَ السَّمَاءِ إِلَى الْأَرْضِ. وَ مَنْ صَبَرَ عَلَى الطَّاعَةِ، كَتَبَ اللَّهُ لَهُ سِتَّمِائَةِ دَرَجَةٍ مَا بَيْنَ الدَّرَجَةِ إِلَى الدَّرَجَةِ كَمَا بَيْنَ تُخُومِ الْأَرْضِ إِلَى الْعَرْشِ. وَ مَنْ صَبَرَ عَنِ الْمَعْصِيَةِ، كَتَبَ اللَّهُ لَهُ تِسْعَمِائَةِ دَرَجَةٍ مَا بَيْنَ الدَّرَجَةِ إِلَى الدَّرَجَةِ كَمَا بَيْنَ تُخُومِ الْأَرْضِ إِلَى مُنْتَهَى الْعَرْشِ3‌

صبر سه قسم است: صبر بر مصیبت كه پاداش آن سیصد ‌درجه و فاصله هر درجه بین زمین تا آسمان است؛ صبر بر طاعت كه پاداشش ششصد درجه و فاصله هر درجه بین اعماق زمین تا عرش الهی است؛ صبر بر معصیت كه اجر آن نهصد درجه و فاصله هر درجه از اعماق زمین تا نهایت عرش الهی است.» يعني بر اساس اين روايت هر يك از اقسام سه‌گانه صبر نسبت به قبلي، هم از حيث تعداد درجه و هم از جهت فاصله درجات برتر است.

روایت ديگری را ابوحمزه ثمالی از حضرت صادق سلام‌الله علیه نقل كرده است:

«مَنِ‏ ابْتُلِيَ‏ مِنَ‏ الْمُؤْمِنِينَ‏ بِبَلَاءٍ فَصَبَرَ عَلَيْهِ، كَانَ لَهُ مِثْلُ أَجْرِ أَلْفِ شَهِيد

هر مومنی كه به بلایی گرفتار شود و بر آن صبر کند، اجري مانند هزار شهید خواهد داشت.»

هم‌چنان‌كه در اين روايات كه از طرق شيعه نقل شده، مشاهده كرديد، خودداری از معصیت چندین برابر بيشتر از صبر بر بلا پاداش دارد؛ علاوه بر این که صبر بر بلا اجر بالایی در حد اجر هزار شهید دارد.

ادامه »

بی طرفی دردعوای حق و باطل معنا ندارد/باید مقابل باطل ایستاد.

11ام تیر, 1394

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شاعران و اهالی فرهنگ و ادب:
در شب ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی علیه اسلام، جمعی از اهالی فرهنگ، اساتید شعر و ادب فارسی، شاعران جوان و پیشکسوت کشور و تعدادی از شاعران از کشورهای هند، پاکستان، افغانستان، تاجیکستان و آذربایجان، با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با تبریک ولادت با سعادت امام حسن مجتبی علیه اسلام، اثرگذاری کم نظیر شعر را زمینه ساز ایجاد مسئولیت های سنگین برای شاعر خواندند و با تأکید بر ضرورت دفاع صریح شعر شرافتمندانه از جبهه حق در مقابل جبهه باطل و سلطه دستگاههای تبلیغاتی آن در دنیا، خاطرنشان کردند: شعر انقلاب، شعری است که در همین جهت و در خدمت اهداف انقلاب یعنی عدالت، انسانیت، وحدت، رفعت ملی، پیشرفت همه جانبه کشور و انسان سازی باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به امکان استفاده دو سویه از ابزار مؤثر شعر در جهت «هدایت مخاطب» یا در مسیر «ساقط کردن او به سمت کج راهه»، افزودند: امروز با گسترش ابزارهای رسانه ای جدید، برخی دستها در صدد هستند که با انحراف شعرِ جوانان از فضای لطیف و با احساس حماسی و انقلابی، شعر را در خدمت فرهنگ لجام گسیخته و به دور از هنجارهای انسانی و تحت تأثیر غرایز جنسی، نفع طلبی شخصی و ستایش ظلم قرار دهند.
رهبر انقلاب با تمجید از ایستادگی برخی شاعران جوان در برابر این فضای مسموم تأکید کردند: این ایستادگی نشانه همان مسئولیت شناسی است و امروز هر شعری که بر ضد ظلم و در راستای اهداف امت اسلامی از جمله درباره یمن، بحرین، لبنان، غزه و فلسطین، و سوریه گفته شود، مصداق شعر حکمت آمیز است.
ایشان در همین زمینه، دعوت به «بی طرفی شاعر در دعوای حق و باطل» را بی معنی خواندند و تأکید کردند: اگر شاعر و هنرمند نسبت به جنگ حق و باطل بی طرف باشد، در عمل استعداد و نعمت خدادادی خود را ضایع کرده و چنانچه در خدمت جبهه باطل قرار بگیرد، کار او خیانت و جنایت است.

دانلود بیانات در دیدار شاعران و اهالی فرهنگ و ادب     فیلم کامل [عرض فیلم]
دانلود بیانات در دیدار شاعران و اهالی فرهنگ و ادب    صوت

ادامه »

درد اصلى مرض قلب و روح است

11ام تیر, 1394

 

آيت الله حق شناس درباره چگونگى آشنايى اش با سيد على مفسّر مى گويد:

«به شيخ محمد حسين زاهد گفتم شما ديگر براى من كافى نيستيد. ايشان فرمود: با هم مى رويم و شخصى را كه براى شما مفيد باشد، پيدا مى كنيم. با هم اشخاص و علماى فراوانى را ملاقات كرديم تا آنكه شبى در عالم رؤيا مشاهده كردم به مجلسى رفته ام كه شخصى از اهل علم نشسته است. فرداى آن شب با شيخ محمد حسين زاهد به مجلس مرحوم سيد على مفسّر رفتيم. ديدم عجب! همان شخصى است كه ديشب در خواب ديده ام. فهميدم ايشان همان شخصى است كه مقصود من است.»

حجة الاسلام جاودان در مورد سيد على مفسّرمى گويد:

«در مورد سيد على مطالب بسيار كمى نقل شده است. اگر ايشان در حوزه علميه قم يا نجف مى ماند بيشتر محل توجه بود. او در تهران هفت دوره تفسير گفت و خواص و عوام از محضر ايشان بهره بردند. يادم هست كه آيت الله ميرزا عبدالكريم حق شناس مى فرمود:

ايشان خيلى هيبت داشت و ما نمى توانستيم خيلى نزديك ايشان بشويم. هر وقت سؤالى داشتيم، در درس خود جواب آن را مى داد. يك بار در جوانى مرض سل گرفتم و از سينه ام خون مى آمد. تمام پس انداز خود را صدقه دادم تا از اين مرض كه در آن وقت صعب العلاج بود رهايى يابم. شب در خواب بزرگوارى را ديدم و حال خود را بر ايشان عرضه كردم، فرمود: درد ظاهر چيزى نيست، درد اصلى مرض قلب و روح است، به فكر آن باش! سپس دستى به سرم كشيد و درد مرتفع شد. فردا صبح خدمت سيد على مفسّر (ره) رسيدم و خواب خود را نقل كردم.

ايشان فرمود: بارك الله! اما حالا فكر نكنى چون حالت خوب شده پرهيز را ترك كنى پرهيزت را ادامه بده.»

پژوهشکده باقرالعلوم(علیه السلام)

 

اشتراک گذاری این مطلب!

دستور مخصوص زيارت عاشورا به سفارش آیت الله حق شناس (ره)

8ام تیر, 1394

بسم الله الرحمن الرحيم

” يا اَيهاالذينُ امنوا اِتَقوالله وابتَغوا ِاليه الْوسيلَه َو جاهدوا فيِ َسبيله لَعلَكُم تٌفْلِحون “(سوره مائده آيه 35)

خاكساري و عرض حاجات به آستان مقدس چهارده كوكب منوّر آسمان ربوبي سفارش و تأكيد بزرگان ما بوده كه به عنوان راهگشاي مصائب و دشواريهاي مادي و معنوي و دست يافتن بر فراز قله هاي معرفت ياري دهنده مومنان و متقيان است.

در اين راستا يكي از نافذترين و چشمگيرترين دريچه هاي رهائي از بند مشكلات دنيوي و اخروي درياچه اي است مملوّ از امواج پرتلاطم عشق به خاندان نبوي به نام زيارت عاشورا. كه رحمت بي انتهاي اين دعاي شريف همواره مشمول گريختگان از دنيا و سوق داده شدگان به اين سفينه رحيمي مي باشد، كه هر عاشقي به مقتضاي حال خود از سرچشمة اين كوثر و فيض رحماني سيراب شده و در اين درياي وسيع شناور مي گردد.

از آنجايي كه در امور دنيا و آخرت براي هر امري آدابي مخصوص به خود مي باشد، زيارت عاشورا نيز از اين قاعده مستثني نبوده و مشتمل بر آداب و حالات مخصوص به خود ميباشد , كه اين آداب را حضرت آيت الله حق شناس از استاد فرزانه خود حضرت آيت الله العظمي بروجردي (ره) نقل مي كنند كه اميد است هديه مبارك و گرانقدري باشد از گنجينه فيوضات اولياءالله براي شيفتگان معرفت الهي.

مقدمه :

الف - صد مرتبه ذکر الّله اکبر گفته شود.

ب - لعن و سلامی که در انتهای زيارت عاشورا مي باشد را به ترتيب هر كدام فقط 1 بار گفته شود.
ج - زيارت عاشورا از اول تا ابتداي صد لعن خوانده شود ، اين قسمت مربوط به مقدمه زيارت عاشورا ميباشد.
در اين قسمت نيازی به گفتن صد لعن و صد سلام نيست و زيارت تا سر صد لعن و سلام خوانده ميشود و پس از آن ادامه زيارت عاشورا به صورت زير ميباشد:

د - دو ركعت نماز هديه به حضرت ابا عبدالله خوانده شود، اين نماز با نماز آخر زيارت عاشورا متفاوت است و نيت آن بايد هديه به حضرت ابا عبدالله باشد.

هـ - پس از خواندن نماز هديه به حضرت ابا عبدالله صد مرتبه ذکر الّله اکبر گفته شود.

ادامه »

شرح ادعیه روزهای ماه رمضان( آیت الله مجتهدی )

28ام خرداد, 1394

آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند+ دانلود فایل صوتی

23ام خرداد, 1394

برای دریافت فایل صوتی«آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» ، با توجه به سرعت اینترنت خود ، یکی از سه لینک روبرو را کلیک نمایید:

دریافت کیفیت خوب  3/12 MB

دریافت کیفیت متوسط 1/10 MB

دریافت کیفیت پایین 1/43 MB 

شما می‌بینید که الآن مرکز فساد آمریکا را جوان‌ها را رفتند گرفتند، آمریکایی‌هایی را هم که در آن‌جا بودند گرفتند، این لانه فساد را به دست آوردند، آمریکا هم هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ و جوان‌ها مطمئن باشند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند بی‌خود صحبت این که اگر دخالت نظامی … مگر آمریکا می‌تواند دخالت نظامی در این مملکت بکند؟ امکان برایش ندارد.

سخنرانی در جمع دانشجویان دانشکده اقتصاد اصفهان ۱۳۵۸/۰۸/۱۶

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود بلوتوث هاي اخلاقي1

10ام اسفند, 1392

دعا برای دفع بلا/شرح حدیث اخلاقی از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

9ام بهمن, 1392

شرح حدیث اخلاقی از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در باب دعا برای دفع بلا، حدیثی اخلاقی را شرح دادند.

با توجه به پهنای باند اینترنت خود ، می توانید این فیلم را با کیفیت های مختلف زیر دریافت نمایید :

 


 


اشتراک گذاری این مطلب!

چهل نصیحت از مرد اخلاق و عرفان، حضرت آیت الله حق شناس(ره)

6ام مهر, 1392

1- شب زنده داری بر عمر و روزیتان می افزاید .

2- پیامبران و اوصیاء الهی برای این که طمعی به بیت المال نداشته باشند هر کدامشان مشغول کاری بودند .

3- عاقل بدون ایمان شیطان است .

4- عمر شما در اثر خدمت به مردم زیاد می شود .

5- اگر خدا را می خواهی باید از خودیت خودت بگذری .

6- باید عمل به دستورات و اوامر معصومین کرد ، نه این که ما بتوانیم مثل آن ها بشویم .

7- حضرت ملک الموت به صورت عمل خودمان ظاهر می شود .

8- در اولین قدم سیر و سلوک ، پروردگار متعال آزمایش را شروع می کند .

9- مقام مراقبه یعنی این که سالک تمام و کمال در محضر و حضور حضرت حق قرار دارد .

10-اول سفر الی الله سحر خیزی است .

11-وسایل وصال به مطلوب را نیز باید دوست داشت .

12-تنها راه تشخیص و سوسه ی شیطانی از نفحات قدسی مراقبه است .

13-اگر تحصیلات علمی شما با علم اخلاق توأم نباشد ، منقطع می شود .

14-خدای متعال می فرماید : ای دنیا ! خدمتگزار باش کسی را که خدمتگزار من است . یعنی کسی که ( همِّ او واحد است ) و آزار بده کسی را که خدمتگزار توست .

15-هر انسانی یک تکلیف اجتماعی دارد و یک تکلیف انفرادی .

16-دین ، عمل به بندگی حضرت حق است .

17-اگر سالک بداند که در شناخت پروردگار چه چیزی نهفته است دیگر به زرق و برق دنیا اهمیت نمی دهد .

18-اگر از باب رحمت حق ، قصد ورود دارید ، باید کمی پول خرج کنید و به فقرا و مسکینان و یتیمان کمک کنید .

19-موسی علیه السلام ده سال در مدین شاگردی کرد و استاد شد . بدون استاد نمی شود سیر کرد .

20-اگر اراده کنی که خودت را حفظ بکنی پروردگار هم در هنگام ارتکاب به معاصی برای تو ایجاد مانع می کند .

21-اگر آن دین خالص در قلب ما وارد شود تمام آن شلوغی ها از قلب مفارقت می کند . پس دلیل شلوغی قلب من این است که از دین خالص در آن خبری نیست .

22-رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند : اگر کسی ما را دوست دارد باید به دستورات ما عمل کند آیا کافی است کسی بگوید من علی را دوست دارم ولی فعال نباشد و عمل به فرمایشات ایشان نداشته باشد ؟ !

23-باید نه آن قدر تنبل باشيد که مردم بگویند وبال بر جامعه است و نه آن قدر فعالیت در دنیا داشته باشید که عرف بگوید چهار دست و پا افتاده روی دنیا .

24-روش رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم از طریق اخلاق عملی است . علم رسول خدا علم رهبانیت نیست .

24- علم حقیقی علمی است که انسان را به هدایت خاصه راهنمایی کند . علمی است که او را به احوال دلش آگاه بکند .

25-خداوند متعال از جهل نمی گذرد .

26-حب دنیا و حب خدا در یک دل جای نمی گیرد . باید از یکی از آن ها گذشت.

27-خوش خلقی خوی حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم است . مردم را با اخلاق عملی و با روی خوش به اسلام دعوت کنید .

28- گمشده مومن حکمت و دانش است . این از ملاقات با امام زمان علیه السلام بالاتر است .

29-علم را برای عمل کردن یاد بگیرید.علت عدم رسیدن ما به مقامات عالیه این است که ما عمل در کلاس های قبل نکردیم .

30-امر آخرتتان را اصلاح کنید تا امورات دنیای شما اصلاح شود .

31-آن چه که شما در سفر آخرت همراهتان دارید علم و عمل صالح خود شماست .

32-قدم به قدم عمل خود را با فرمایشات معصومین علیهم السلام منطبق کنید .

33-تنها یاور شما در مواجهه با حضرت ملک الموت عمل صالح شماست .

34-تعلقات است که مانع پرواز انسان می شود .

35-توفیق شما در سیر الی الله منوط به این است که چه قدر به افراد جامعه احسان می کنید و این در رأس امور است .

36-اهل بهشت حسرت هیچ ساعتی از عمر خود را نمی خورند ، الا ساعاتی را که در دنیا در غفلت بودند و ذکر پروردگار متعال را نکرده بودند .

37-آن نیرویی که بتواند شما را در مقابل شیطان و نفس محافظت کند محبت به پروردگار متعال است .

38-مبادا نعمت های خدای متعال شما را مغرور کند .

39-اگر بخواهید از دنیا استفاده کنید باید اول از پله ی آخرت شروع کنید .

40- تا زمانی که توجه به حضرت حق دارید در رحمت خداوند متعال هستید .


منبع: معاونت تهذیب

کتاب عالمان شهر اخلاق /سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران/

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود مجموعه مکارم خوبان - سخنرانی های اخلاقی آیت الله شجاعی

8ام اسفند, 1391

10/1/2012 3438720 Shojaee_82-02-29.mp3

 10/1/2012 3797120 Shojaee_82-03-05.mp3
10/1/2012 3010688 Shojaee_82-03-12.mp3
10/1/2012 3604608 Shojaee_82-03-19.mp3
10/1/2012 3641472 Shojaee_82-03-26.mp3
10/1/2012 3641472 Shojaee_82-04-02.mp3
10/1/2012 3375232 Shojaee_82-04-09.mp3
10/1/2012 3436672 Shojaee_82-04-16.mp3
10/1/2012 2928768 Shojaee_82-04-23.mp3
10/1/2012 3428480 Shojaee_82-04-30.mp3
10/1/2012 3401856 Shojaee_82-05-06.mp3
10/1/2012 2939008 Shojaee_82-05-13.mp3
10/1/2012 3174528 Shojaee_82-05-20.mp3
10/1/2012 2781312 Shojaee_82-05-27.mp3
10/1/2012 3639424 Shojaee_82-06-03.mp3
10/1/2012 3688576 Shojaee_82-06-10.mp3
10/1/2012 3186816 Shojaee_82-06-17.mp3
10/1/2012 3551360 Shojaee_82-06-24.mp3
10/1/2012 3565696 Shojaee_82-06-31.mp3
10/1/2012 3575936 Shojaee_82-07-07.mp3
10/1/2012 3770496 Shojaee_82-07-21.mp3
10/1/2012 3489920 Shojaee_82-07-28.mp3
10/1/2012 3612800 Shojaee_82-09-10.mp3
10/1/2012 3496064 Shojaee_82-09-24.mp3
10/1/2012 3100800 Shojaee_82-10-01.mp3
10/1/2012 3674240 Shojaee_82-10-08.mp3
10/1/2012 3580032 Shojaee_82-10-15.mp3
10/1/2012 3291264 Shojaee_82-10-22.mp3
10/1/2012 3463296 Shojaee_82-10-29.mp3
10/1/2012 3559552 Shojaee_82-11-06.mp3
10/1/2012 3481728 Shojaee_82-11-13.mp3
10/1/2012 3528832 Shojaee_82-11-20.mp3
10/1/2012 3217536 Shojaee_82-11-27.mp3
10/1/2012 3377280 Shojaee_82-12-04.mp3
10/1/2012 3500160 Shojaee_82-12-11.mp3
10/1/2012 3637376 Shojaee_82-12-18.mp3
10/1/2012 3309696 Shojaee_82-12-25.mp3
10/1/2012 3696768 Shojaee_83-01-03.mp3
10/1/2012 3623040 Shojaee_83-01-10.mp3
10/1/2012 3246208 Shojaee_83-01-17.mp3
10/1/2012 3649664 Shojaee_83-01-24.mp3
10/1/2012 3315840 Shojaee_83-01-31.mp3
10/1/2012 3620992 Shojaee_83-02-07.mp3
10/1/2012 3317888 Shojaee_83-02-14.mp3
10/1/2012 3102848 Shojaee_83-02-21.mp3
10/1/2012 3285120 Shojaee_83-03-04.mp3
10/1/2012 3119232 Shojaee_83-03-11.mp3
10/1/2012 3260544 Shojaee_83-03-18.mp3
10/1/2012 3567744 Shojaee_83-03-25.mp3
10/1/2012 3293312 Shojaee_83-04-01.mp3
10/1/2012 3436672 Shojaee_83-04-08.mp3
10/1/2012 3330176 Shojaee_83-04-15.mp3
10/1/2012 3655808 Shojaee_83-04-22.mp3
10/1/2012 3465344 Shojaee_83-04-29.mp3
10/1/2012 3709056 Shojaee_83-05-05.mp3
10/1/2012 3569792 Shojaee_83-05-12.mp3
10/1/2012 3405952 Shojaee_83-05-19.mp3
10/1/2012 3606656 Shojaee_83-05-26.mp3
10/1/2012 3461248 Shojaee_83-06-02.mp3
10/1/2012 3227776 Shojaee_86-03-12.mp3
10/1/2012 3434624 Shojaee_86-03-19.mp3
10/1/2012 3149952 Shojaee_86-03-26.mp3
10/1/2012 2836608 Shojaee_86-06-10.mp3
10/1/2012 3332224 Shojaee_86-06-17.mp3
10/1/2012 3090560 Shojaee_86-06-24.mp3
10/1/2012 2705536 Shojaee_86-06-31.mp3
10/1/2012 2611328 Shojaee_86-07-07.mp3
10/1/2012 3313792 Shojaee_86-07-14.mp3
10/1/2012 3664000 Shojaee_86-07-21.mp3
10/1/2012 3399808 Shojaee_86-07-28.mp3
10/1/2012 3649664 Shojaee_86-08-05.mp3
10/1/2012 2662528 Shojaee_86-08-12.mp3
10/1/2012 2560128 Shojaee_86-08-19.mp3
10/1/2012 3379328 Shojaee_86-08-26.mp3
10/1/2012 3274880 Shojaee_86-09-03.mp3
10/1/2012 3178624 Shojaee_86-09-10.mp3
10/1/2012 3481728 Shojaee_86-09-17.mp3
10/1/2012 3111040 Shojaee_86-09-24.mp3
10/1/2012 2683008 Shojaee_86-10-01.mp3
10/1/2012 3639424 Shojaee_86-10-08.mp3
10/1/2012 2457728 Shojaee_86-10-15.mp3
10/1/2012 3610752 Shojaee_86-10-22.mp3
10/1/2012 3072128 Shojaee_86-10-29.mp3
10/1/2012 3586176 Shojaee_86-11-13.mp3
10/1/2012 3434624 Shojaee_86-11-20.mp3
10/1/2012 3547264 Shojaee_86-11-27.mp3
10/1/2012 3242112 Shojaee_86-12-04.mp3
10/1/2012 3504256 Shojaee_86-12-11.mp3
10/1/2012 3281024 Shojaee_86-12-18.mp3
10/1/2012 2857088 Shojaee_86-12-25.mp3
10/1/2012 3006592 Shojaee_910504.mp3
10/1/2012 3012736 Shojaee_910511.mp3
10/1/2012 3016832 Shojaee_910518.mp3
10/1/2012 2867328 Shojaee_910525.mp3
10/1/2012 2818176 Shojaee_910601.mp3
10/1/2012 2814080 Shojaee_910608.mp3
10/1/2012 2922624 Shojaee_910615.mp3
10/1/2012 3016832 Shojaee_910622.mp3
10/1/2012 2920576 Shojaee_910629.mp3
اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود متن و صوت درس‌هاي اخلاق آیت الله مصباح یزدی ( سال تحصيلي 91-92)

30ام بهمن, 1391

رفتارهای بد و نامناسب در جلسه اخیر استیضاح شایسته ملت بزرگ ایران نبود. +دانلود فیلم و صوت

29ام بهمن, 1391

رهبر انقلاب تأكيد كردند: نه آن متهم كردن، نه آن برخورد كردن و نه آن استيضاح، ‌مسائل مناسبي نبود.

تقوا، تقوا، تقوا!،

از مسئولان توقع داريم با صبر، ميدان ندادن به احساسات سركش و ملاحظه مسائل كشور، همه توان و نيروها را براي حل مشكلات مردم متمركز كنند و حالا كه دشمني هاي دشمن شدت يافته، آنها هم رفاقتهايشان را شدت دهند.

فیلم بیانات در دیدار مردم آذربایجان با رهبر انقلاب

صوت بیانات در دیدار پر شور هزاران نفر از مردم آذربایجان

     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب روز شنبه(۱۳۹۱/۱۱/۲۸ - ۱۱:۵۴) در ديدار بسيار پرشور هزاران نفر از مردم تبريز، در سخناني بسيار مهم به تشريح رفتار و گفتار غيرمنطقي دولتمردان آمريكا در بحث مذاكره و تبيين رفتار منطقي ملت و نظام اسلامي در اين زمينه پرداختند و با تجليل مجدد از حضور پرشكوه و عزتمند ملت در راهپيمايي يوم الله 22 بهمن، نكاتي را درباب مسئله اخيري كه در مجلس روي داد بيان كردند.

     در اين ديدار كه در آستانه قيام 29 بهمن مردم تبريز در سال 1356، انجام شد رهبر انقلاب اسلامي با گراميداشت ياد و خاطره شهداي آن قيام، دين و ايمان ديني را معيار و ملاك و راهنماي حركت ملت ايران دانستند و افزودند: نمونه بارز تبلور اين حقيقت، مبارزات مردم آذربايجان در 150 سال اخير است كه همواره با پشتوانه ايمان ديني و پافشاري بر آن بوده است.

     حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه علت اصلي متزلزل نشدن ملت ايران در مقابل فشارهاي قدرتهاي جهاني از جمله تحريم ها، ايمان ديني ملت بوده است،‌خاطرنشان كردند: آنها از چند ماه پيش تحريم هايي را كه ادعاي فلج كننده بودن آنها را داشتند اِعمال و حتي چند روز قبل از 22 بهمن نيز دور جديدي از تحريم ها را وضع كردند تا اراده مردم را سست كنند اما پاسخ ملت ايران اين بود كه راهپيمايي 22 بهمن امسال، پرشورتر و گسترده تر از سالهاي قبل برگزار شد.

     ايشان افزودند: در راهپيمايي 22 بهمن امسال، همه، از همه جا آمدند و حضور مردم همراه با روحيه بالا وچهره هايي خندان و شاداب بود و اين حضور عظيم چهره واقعي ملت را بار ديگر نشان داد.
حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه راهپيمايي 22 بهمن در هر سال،‌همچون ضربه سهمگين و بهمني بزرگ، بر سر دشمنان و مخالفان ملت ايران فرود مي آيد خاطرنشان كردند: امسال نيز همينگونه شد.

     ايشان با قدرداني مجدد از حضور پرشكوه و عزتمندانه ملت ايران در راهپيمايي 22 بهمن، خاطرنشان كردند: اگر صدبار هم اين تشكر تكرار شود، باز هم جا دارد و بايد در مقابل اين روحيه و بصيرت ملت ايران، تعظيم كرد.
رهبر انقلاب اسلامي در تحليل شرايط كنوني تأكيد كردند: دشمنان در مقابل ايمان، عزم راسخ، بصيرت، شجاعت و تحمل ملت ايران، در موضع انفعال قرار گرفته و بر همين اساس حركات غيرمنطقي انجام مي دهند.
حضرت آيت الله خامنه اي با استناد به رفتار و گفتار ‌دولتمردان امريكايي، آنان را افرادي غيرمنطقي، داراي حرف و عمل متناقض و روحيه زورگويانه دانستند و خاطرنشان كردند: امريكاييها توقع دارند كه ديگران در مقابل حرفهاي غيرمنطقي و زورگويي هاي آنها تسليم شوند، همانطور كه برخي تسليم شده اند اما ملت ايران و نظام جمهوري اسلامي تسليم شدني نيست زيرا منطق، توانايي و اقتدار دارد.
ايشان در تبيين مواضع و اقدامات غيرمنطقي دولتمردان امريكايي و دولتهاي غربيِ دنباله رو آنها، به بيان نمونه هاي عيني پرداختند و افزودند: آنها ادعا مي كنند كه متعهد به حقوق بشر هستند و پرچم حقوق بشر را در دنيا بلند كرده اند، اما در عمل بيشترين ضربه را به حقوق بشر مي زنند و با فجايعي نظير گوانتانامو و ابوغريب و كشتار مردم افغانستان و پاكستان بيشترين اهانتها را به حقوق انسانها مي كنند.

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

شرایط منطقه خیلی با شرایط خروج سفیانی جور در می آید + صوت

5ام بهمن, 1391

(بسم الله الرحمن الرحیم)

در آخرالزمان فتنه ای شدیدی روی میدهد

شرایط و جنایات اخیر در سوریه و منطقه خیلی به شرایط خروج سفیانی و جنایاتش در شامات جور در میآید ؛

در حوادث اخیر بیرحمی های شدیدی در حال روی دادن است ؛ ما در روایات بیرحمی های سفیانی را هم داریم

در روایات آمده که سفیانی چند کشور را مورد حمله قرار میدهد ، و احتمال دارد به اسرائیل نیز حمله کنند …

تاریخ سخنرانی: ۹۱/۹/۱۶

به نوعی پاسخ انتقاد جعفریان در باره بشارت های استاد نزد رهبر معظم در تاریخ ۹۱/۹/۴ نیز ممکن است باشد ؛ چون چند شب بعد از آن انتقاد این سخنان را مطرح کرده اند.

  • (صوتی)

لینک مستقیم / دریافت

لینک مستقیم / دریافت

منبع: جنبش سایبری313

اشتراک گذاری این مطلب!

عکس یادگاری با شیطان – بررسی دکترین شیطان+ دانلود فایل صوتی

4ام بهمن, 1391

همان طور که مستحضرید ایمان ۷ متعلق دارد:

۱ / ایمان به خدا

۲ / ایمان به آخرت

۳ / ایمان به غیب

 ۴/ ایمان به انبیا

۵ / ایمان به آیات الهی

۶ / ایمان به ملائک

۷ / ایمان به کتاب

شیطان برای اینکه انسان را منحرف کند طبق آیه ی زیر باید اول ایمان مردم را از بین ببرد

“الله ولی الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی النور “

پس وقتی ایمان را از مردم بگیرید در واقع ولایت خدا را ازآن‌ها  گرفته اید و در نتیجه

“والذین کفروا اولیائهم الطاغوت یخرجونهم من النور الی الظلمات”

حالا شیطان که اولین استراتژیست عالم است (تعریف استراتژیست: کسی که با استفاده منابع دیگران نظرات خودش را پیاده کند / شیطان هم با استفاده از خلقت خدا {آدم‌ها } خواسته‌های خودش را در جهان به اجرا می‌گذارد) برای از بین بردن هر کدام از این متعلق‌ها یک برنامه دارد.

اول) منحل کردن ایمان به خدا :

این کار توسط نیچه انجام شد. او برای اولین بار گفت:خدا مرد، مسبب مرگ خدا را هم نظریه داروین گرفت. او گفت خدا می‌فرماید من دنیا رو در شش روز خلق کردم و آدم را یکباره آفریدم در حالیکه داروین میگوید بیگ بنگ عالم را به وجود آورده و اجداد اصلی آدم‌ها کرم‌ها بودند و انسان‌ها از تکامل آن پدید آمدند.

دوم) منحل کردن ایمان به آخرت:

این گزاره با مطرح کردن جهان‌های موازی و به وجود آوردن second life در دنیای مجازی آماج حملات قرار گرفته است.

برای تحقق این مسئله‌هالیوود بسیار تاثیر گذار بوده (با ساختن فیلم‌های سینمایی و سریال‌هایی قوی مثل فرینج و….)

سوم ) منحل کردن ایمان به غیب:

این عمل با بت ساختن از علم و اصل قرار دادن آن در جهان مطرح می‌شود. وقتی ما این تفکر را باب کنیم که هر چه در حیطه ی علم تجربی بگنجد موجود است پس گزاره ی ایمان به غیب هم اعتبار خود را از دست می‌دهد.

چهارم ) منحل کردن  ایمان به انبیا:

شیطان و یاران جن و انسش با تلاش برای نشان دادن انبیا به صورت آدم‌های عادی بلکه پایین تر به صورت انسان‌هایی بی قید سعی در مخدوش کردن چهره ی آن شخصیت‌های والا دارند. این کار با نوشتن کتبی چون مسیح باز مصلوب ،که البته فیلمی‌هم از روی آن ساخته شده، و ساختن فیلم‌های سینمایی و کار تون‌هایی چون یوگی که نماد بازر توهین به شیخ الانبیا حضزت نوح است و فیلم‌هایی چون براعت از مسلمین(فیلم موهن اخیر)و… به انجام میرسانند.

لازم می‌دانم در مورد کارتون یوگی که صد تاسف  بارها از تلوزیون جمهوری اسلامی‌پخش شده توضیحی ارائه کنم. کلمه ی کشتی در انگلیسی shipاست و کلمه ی arkدر این زبان تنها درباره ی کشتی این پیامبر بزرگوار ذکر میشود. در اوایل پخش این کارتون سازندگان جانب احتیاط را رعایت کرده و می‌نوشتند yogi’s ark اما در ادامه ی کارتون کم کم کلمه ی noah’s ark(کشتی نوح) روی آن نوشته شد. جالب توجه است که این کارتون در زمان پیدا شدن باقیمانده‌های این کشتی در کوه‌های آرارات و باز سازی شکل این کشتی با برنامه‌های کامپیوتری ساخته شد و کشتی یوگی دقیقا به همان شکل بازسازی شده نقاشی شده بود. اگر یادتان باشد کشتی یوگی می‌توانست پرواز کند و از آب‌ها فراتر رود یعنی مثل کشتی نوح علیه السلام غرق نمیشد! این که ما سکوت کردیم در قبال توهین به این پیامبر عظیم الشّان و در قبال توهین به عیسی علیه الرحمه، با بی عفت نشا دادن حضرت مریم در انواع و اقسام فیلم‌ها، فاجعه ی امروز یعنی توهین به سرور و سالارمان حضرت محمد صلی الله علیه وآله اتفاق افتاد؛ بنابراین ما به عنوان مسلمان که تمامی‌پیامبران الهی را قبول داریم ، نباید در مقابل توهین به آن‌ها سکوت می‌کردیم.(البته دکتر عباسی در تمام این موارد آگاهی دادند اما هم ما غفلت کردیم و هم مسئولین توجه نکردند.)

پنجم)منحل کردن ایمان به آیات الهی:

مطمئناً خیلی از شما گمان می‌کنید که آیات الهی همان جملات قرآن عظیم الشان است. اما چنین نیست. آیات الهی در واقع حبس علامت‌های توحیدی و خداشناسی در تمامی‌پدیده‌هاست. که این خود بحثی مفصل دارد اما یک نمونه از آن اینکه خلق میمون (که طبق حرف غلط داروین جد انسان‌هاست)بر طبق گفته ی امام صادق(ع) برای این بوده که انسان‌ها آن جانور را که شباهت رفتاری و فیزیکی زیادی به انسان‌ها دارد ببینند و بدانند تنها فرق ما با آن حیوان در وجود عقل است و اگر ما از این ویژگی به درستی استفاده نکنیم از آن حیوان هم کمتریم.(کتاب توحید مفضل)

ششم)منحل کردن ایمان به ملائکه:

ایمان به ملائکه یکی از مهم ترین اصول دینی ماست. در حدی که خدا آیه ی ۹۷ و۹۸ سوره ی بقره اشاره به این نکته دارد که دشمنی با ملائکه علی الخصوص جبرئیل که وظیفه ارسال کلام الهی را بر عهدا دارد به مثابه دشمنی با خداست.

یکی از نکات مهم این است که با نفی وجود ملائکه و یا با خوار کردن آنها گزاره‌های دیگر به خطر می‌افتد به چند دلیل:

اگر ما ملائک (خصوصا جبرئیل را که به شدت توسط دشمنان خدا مورد تهاجم قرار می‌گیرد) را زیر سوال ببریم اولا خدا را کوچک کردیم و می‌گوییم خدایی که کار‌هایش را بدست این موجودات ضعیف و بعضاً بدفطرت  می‌اندازد ارزش پرستش ندارد.

پیامبری که پیام خود را از این موجودات و خدای آن‌ها دریافت کند ارزش تبعیت ندارد. پیامی‌که از جانب آنها آمده باشد ارزش اجرا ندارد.               پس آخرتی هم وجود ندارد. چون دلیلی نیست که بگوید خدا راست می‌گوید و خدا قابل اعتماد نیست. پس با زدن یک گزاره تقریبا تمام گزاره‌های دیگر را بی ارزش کردیم.

این عمل در غرب با ساختن فیلم‌های تاثیر گذار و موهنی همچون: Legion/constantin/supernatural… به اجرا در آمده است.

هفتم)منحل کردن ایمان به کتاب:

با نوشته شدن کتبی مثل آیات شیطانی و منحرف کردن کاب‌های آسمانی(تورات و انجیل) و با تهی کردن کلمات قرآن از معنی.چگونه؟

مثلا کلمه ی ساعت در قرآن به معنی قیامت است ولی ما watch را ساعت میدانیم.

یا کلمه ی ارشاد (از ریشه ی رشد) الان اسم یک وزارت خانه ای است که ربطی به ارشاد مردم و رشد معنوی آن‌ها ندارد. (می‌دانید اسم این وزارت خانه از کجا آمده؟ این وزارت خانه در ابتدا به اسم وزارت فرهنگ و هنر بوده اما بعد که مدیر حسینیه ارشاد شد وزیر ارشاد اسم وزارت خانه رو به وزارت ارشاد تغییر داد!!!) و قص علی هذا

همین طور با بی حرمتی به کتاب ما مسلمانان ( عملی هم چون قرآن سوزی) شان این کتاب را پایین می‌آورند.

امیدوارم ما خداپرستان دست در دست هم داده با روشن بینی ریشه ی شیطان و اعوان و انصارش را از جا برکنیم.

مدت زمان: ۲ ساعت و ۴۹ دقیقه 

تاریخ : ۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۱

موضوع : عکس یادگاری با شیطان – بررسی دکترین شیطان

فرمت: mp4 , mp3

کیفیت: عالی

دانلود با لینک مستقیم از سرور سایت + لینک کمکی از hipfile 

+ فایل صوتی اضافه شد.

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

دانلود مجموعه ای از سخنرانیهای آیت الله آقا مجتبی تهرانی

27ام دی, 1391
سخنرانی 1 آیة الله مجتبی تهرانی Play Download
سخنرانی 2 آیة الله مجتبی تهرانی Play Download
سخنرانی 3 آیة الله مجتبی تهرانی Play Download
سخنرانی 4 آیة الله مجتبی تهرانی Play Download
سخنرانی 5 آیة الله مجتبی تهرانی Play Download
سخنرانی 6 آیة الله مجتبی تهرانی Play Download
سخنرانی 7 آیة الله مجتبی تهرانی Play Download
سخنرانی 8 آیة الله مجتبی تهرانی Play Download
سخنرانی 9 آیة الله مجتبی تهرانی Play Download
سخنرانی 10 آیة الله مجتبی تهرانی Play Download
سخنرانی 11 آیة الله مجتبی تهرانی Play Download
سخنرانی 12 آیة الله مجتبی تهرانی Play Download

 

 

اشتراک گذاری این مطلب!

مجموعه سخنرانی تصویری از مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی (ره)

22ام مهر, 1391

دانلود بیانات حضرت علامه حسن زاده آملی در ماه محرم از سال 49 الی 78

19ام مهر, 1391

تفسیر جزء سیم قرآن کریم حجت الاسلام قرائتی (صوتی)

18ام مهر, 1391

 

تفسیر جزء سیم قرآن با کلام حجت الاسلام قرائتی

     برای دانلود کردن تفسیر سوره های قرآن، روی آیکون  کلیک راست نموده و  گزینه …Save Target As را انتخاب نمایید.

ردیف

سوره

اجرا

حجم
(KB)

زمان
1 النَّبأ ( آیه 1 تا 15 ) 1,145 0:07:48
2 النَّبأ ( آیه 16 تا 30 ) 1,047 0:07:08
3 النَّبأ ( آیه 31 تا 40 ) 1,110 0:07:34
4 النّازعات ( آیه 1 تا 14 ) 1,129 0:07:41
5 النّازعات ( آیه 15 تا 23 ) 1,060 0:07:13

دانلود بقیه تفسیر در ادامه مطلب

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2· 3

دانلود سخنرانی های اخلاقی آیة الله حق شناس (ره)

16ام مهر, 1391

بسم الله الرحمن الرحیم

     مرحوم آیت ‌الله میرزا عبدالكریم حق شناس(تهرانی) در سال 1338 ه.ق برابر با 1298 ه.ش در تهران در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود.

     وی تحصیلات مقدماتی و ادبیات را در محضر آیت ‌الله حاج شیخ محمدرضا تنكابنی فرا گرفت و عرفان را نیز از محضر آیت‌الله شاه‌آبادی تلمذ كرد. ظاهرا بخشی از معقول را نیز غیر از درس آیت‌الله شاه‌آبادی از محضر آیت‌الله میرزا مهدی آشتیانی مدرس بزرگ حكمت و فلسفه آموختند. زیرا روزی در بین سخنانشان فرموند: «ایشان - میزرا مهدی آشتیانی - بخش وجود ذهنی را كه می‌فرمودند با عباراتی بسیار مغلق و خراباتی بیان می‌كردند.» كه دال بر استفاده ایشان از محضر آن حكیم بزرگ است، اما مدت این كسب فیض مشخص نیست. 

     ایشان همچنین دروس فقه و اصول را در هجرتی كه به سال 1358 ه.ق به قم داشتند از محضر بزرگانی چون آیت‌الله حجت و آیت‌الله خوانساری و آیت‌الله العظمی بروجردی فرا گرفتند. مدتی نیز از محضر فقه و اصول امام خمینی بهره‌مند شدند و البته مراوداتی در بحث اخلاق با امام راحل نیز داشتند.

     وی اجازه اجتهاد خود را از بزرگانی چون آیت‌الله سید ابوالقاسم خویی، ‌آیت‌الله سید محمد حجت، شیخ عبدالنبی عراقی و آیت‌الله شاه آبادی دریافت كرد.

     آیت‌الله حق شناس از شاگردان آیت‌الله سید علی حائری، میرزای تنکابنی و شیخ محمدحسین زاهد بود. وی از شاگردان درس عرفان آیت‌الله شاه آبادی و امام خمینی (ره) بود.

     آیت‌الله حق‌شناس افزون بر زبان عربی به زبان‌های فرانسه و انگلیسی هم مسلط بود.

جهت دانلود برروی لینکهای زیر کلیک بفرمایید.

جلسه (1)

جلسه (2)

جلسه (3)

جلسه (4)

جلسه (5)

بقیه دانلود ها (81 جلسه درس اخلاقی )در ادامه مطلب

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2