موضوع: "شهدا"

نفوذ به قلب دشمن در سکوت کامل

23ام اسفند, 1395
به مناسبت سالروز شهادت شهید عباس کریمی؛

 

سرار شهید «عباس کریمی» از فرماندهان لشکر حضرت محمد رسول‌الله(صلی الله علیه و آله) بود که عملیات مهم فتح‌المبین را در سکوت کامل و بدون شلیک یک گلوله راهبری و به پیروزی رساند.

به مناسبت سالروز شهادت سردار شهید «عباس کریمی» چهارمین فرمانده «لشکر پیاده - مکانیزه ۲۷ محمد رسول الله صلی الله علیه و آله » نگاهی هرچند کوتاه به زندگی این فرمانده بزرگ می‌اندازیم.

«قهرود» روستایی از توابع کاشان است که شهید کریمی در سال ۱۳۳۶ در آن چشم به جهان گشود. احمد کریمی، پدر شهید کریمی، آرزوی فرزند پسر داشت و با همین نیت راهی سفر کربلا شد و خداوند نیز به واسطه کرامت حضرت سیدالشهداء(علیه السلام) احمد را به آرزویش رساند و احمد نیز که به حرم حضرت عباس(علیه اسلام) دخیل بسته بود، نام فرزندش را عباس گذاشت، بعد از عباس خداوند به آن خانواده چهار فرزند پسر دیگر نیز داد.
کودکی عباس مثل همه بچه‌های روستایی در خانه و مدرسه و سر زمین کشاورزی گذشت. عباس یک پسر بچه ساده و سبکبار و پا برهنه بود که در کوچه‌های خاکی قهرود، با همسن و سالانش بازی و تفریح می‌کرد.
وضعیت تحصیلی او بد نبود و هرگز پدر و مادرش را در مدرسه فرانخواندند. برای دوران دبیرستان هم راهی تهران شد و تا ششم یا هفتم را در مدرسه «دارالفنون» خواند، بعد هم به کاشان برگشت و در هنرستان نساجی مشغول تحصیل شد و آخر به‌خوبی و خوشی دیپلمش را گرفت.

نفوذ به قلب دشمن در سکوت کامل

ادامه »

فردا بروجرد با شمیم عطر نخستین شهید مدافع حرم معطر می شود

17ام فروردین, 1395

مدافعین آل الله «در غربت»

یاران چه غریبانه

رفتند از این خانه

هم سوخته شمع ما

هم سوخته پروانه

فردا بروجرد با شمیم عطر نخستین شهید مدافع حرم معطر می شود

فردا بروجرد با شمیم عطر نخستین شهید مدافع حرم شهید “ماشااله شمسه” معطر می شود و پیکر شهید مدافع حرم در بروجرد تشییع خواهد شد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ و به نقل از  بازتاب بروجرد “محسن مقدسی” مسئول روابط عمومی سپاه بروجرد  گفت: پیکر نخستین شهید مدافع حرم شهید “ماشااله شمسه” فردا چهارشنبه ساعت 9 صبح در بروجرد تشییع می شود.

وی اضافه کرد: مراسم تشییع از مقابل مسجد امام خمینی(ره) به سمت گلزار شهدا با حضور خانواده های شهدا، اقشار مختلف مردم و مسئولین برگزار خواهد شد.

به گفته وی در حال حاضر پیکر شهید مدافع حرم وارد تهران شده که بعد از انتقال به بروجرد مراسم استقبال در بروجرد انجام خواهد شد.

مقدسی اظهار داشت: همچنین امشب مراسم شبی با شهید در حسینیه ناحیه مقاومت بسیج بروجرد برگزار خواهد شد.

مسئول روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج بروجرد گفت: شهید ماشااله شمسه روز جمعه 13 فروردین در دفاع از حرم حضرت زینب (سلام الله علیها ) در سوریه به شهادت رسید.

اشتراک گذاری این مطلب!

 
فراخوان چی شد طلبه شدم