موضوعات: "علمی" یا "دانستنی های پژشکی" یا "گیاهان دارویی" یا "کامپیوتر"

9 راهکار برای آب کردن چربی شکم

14ام تیر, 1397

 

چربی شکم علاوه بر کاهش جذابیت شما،

خطر ابتلا به فشارخون بالا،

بیماری‌های قلبی و دیابت را افزایش می‌دهد.

 

 

 

 

 

 
در اینجا راهکارهایی برای کاهش سریع چربی شکم آورده شده است.


1. کاهش مصرف شکر
خوردن شکر، به‌خصوص شکر تصفیه‌شده که در مواد غذایی شیرین و نوشیدنی‌ها وجود دارد، یکی از عوامل مؤثر در انباشته شدن چربی است. گلوکز و فروکز موجود در شکر کربوهیدرات‌های ساده‌ای هستند که به که سرعت جذب خون شده و برای آزاد کردن انرژی متابولیزه می‌شوند. زمانی که بیش‌ازاندازه مصرف شود، به گلیکوژن تبدیل‌شده و در بافت چربی ذخیره می‌شوند. مصرف زیاد شکر قند خون را نیز بالا می‌برد که سبب می‌شود مقدار زیادی انسولین آزاد شود و بیماری به نام “مقاومت به انسولین” ایجاد شود که به سندرم متابولیک مرتبط است. عدم مصرف غذاها و نوشیدنی‌های شیرین ازجمله آب‌میوه‌ها، یکی از بهترین کارهایی است که برای آب کردن چربی شکم می‌توانید انجام دهید. در عوض از میوه‌های تازه، عسل طبیعی، خرما و .. استفاده کنید.

9 روش برای آب کردن چربی شکم

ادامه »

خرفه: گیاهی درمانگر

8ام تیر, 1397

خرفه گیاهی است با خواص فراوان. این ابرگیاه خواص آنتی اکسیدانی فوق العاده‌ای دارد، ضدالتهابی قوی است و در یونان باستان یا در طب سنتی چینی به خاطر خاصیت ادرارآوری، ملینی و همچنین تصفیه کنندگی استفاده زیادی از آن شده است.

از نظر کارشناسان زیادی خرفه یک ابرگیاه است و ارزش غذایی بالایی دارد. این گیاه خواص دارویی دارد و می‌توان از آن بهترین استفاده را برد. برای بهره‌مندی از خواص فوق‌العاده این گیاه لازم است که در حین کشت آن را در منطقه‌ای تمیز و عاری از آلودگی کاشت. البته خرفه گیاهی خودرو نیز محسوب می‌شود و در یونان باستان یا در طب سنتی چینی به خاطر خاصیت ادرارآوری، ملینی و همچنین تصفیه کنندگی استفاده زیادی شده است. در این مطلب بیشتر در خصوص خواص این گیاه درمانگر صحبت می‌کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

خرفه در یک نگاه

سال‌ها پیش خرفه به عنوان علف هرز تلقی می‌شد که در هر کوی و برزنی می‌روید. حتی کشاورزان نیز روی خوش به این گیاه نشان نمی‌دادند چون این تصور وجود داشت که خرفه به محصول آسیب می‌زند. با این حال، این گیاه که گل‌های زرد و صورتی دارد جایگاه خود را پیدا کرده و خواص و ارزش غذایی آن کشف شده است. امروزه این گیاه به عنوان یک ابرگیاه مفید و در دسترس معرفی می‌شود و شما می‌توانید آن را همانند سبزی‌های دیگر مصرف کنید. نکته مهم اینکه این سبزی پرخاصیت بسیاری از مشکلات مربوط به سلامتی را برطرف می‌کند.

ادامه »

مگر نمی گویید خدا عادل است؟

13ام اسفند, 1396

 

عالم از خداوند ناشی شده است و خداوند بر اساس صفاتش که لطف بی نهایت و قدرت بی نهایت و حکمت بی نهایت و … است آفریده است. بنابراین عالم بر اساس ذات خدا بوجود آمده است.

یکی از سوالات رایج در ذهن انسانها اینست که اگر خداوند عادل است پس چرا هنگامی که اقوام و طوایف مختلف را در طول تاریخ عذاب کرده است کودکان، نوزادان و حتی حیوانات آنان نیز گرفتار عذاب شدند؟
پاسخ به این سوال و سوالات مشابه آن با بیان و دقت در هدف و چگونگی خلقت، قابل تبیین است.

هدف خدا از خلقت

سوال مبنایی آن است که خداوند چرا عالم و انسان را خلق کرده است؟ جوابی که معمولاً به این سوال داده می‌شود اینست که هرکسی هر کاری انجام می‌ دهد برای رسیدن به کمالی بالاتر یا رفع یک نقصی است. اما خب خدا که دارای کمالات بی نهایت است و کمالی نیست که خدا نداشته باشد پس در حقیقت، خلق کردن خدا نه برای به کمال رسیدن خودش، بلکه برای به کمال رساندن مخلوقاتش است.

مصائب دنیوی برای افراد گناهکار باعث زدودن گناه و برای افراد متقی باعث ارتقای مقام آنها می‌گردد. بنابراین بلا و سختی دنیوی لزوماً به دلیل گناه کردن نیست و یک نعمت می‌ تواند باشد. احادیث مختلفی در این زمینه وجود دارند که بیان می‌ کنند خدا بنده‌اش را به یک مصیبتی امتحان می‌کند تا همین امر باعث امر خیری برای وی شود.


همچنین به دلیل آنکه همه مخلوقات با هم به نحوی ارتباط داشته و در یک نظام کلی وجود دارند پس هر مخلوقی در به کمال رسیدن انسان تأثیر دارد.
در واقع عالم مثل فیلمی است که خدا برای به کمال رسیدن ما از جلوی چشمانمان می‌گذراند.

کمال مخلوقات چیست؟

سوال بعدی این است که کمال یا همان هدف خلقت چیست؟ هرچقدر محدودیت‌ ها بیشتر باشد آن موجود محدودتر شده و از کمال که در واقع نداشتن نقص است دورتر می‌ شود. بنابراین کمال به معنای وجود بدون محدودیت است. خداوند وجودی است که هیچ گونه محدودیتی ندارد. پس هر چقدر که انسان از دنیا و تعلقات دنیایی که محدودیت های دنیایی هستند فاصله بگیرد به کمال نزدیک تر شده است.  
بر این اساس زندگی در دنیا و لذت های دنیایی کمال محسوب نمی‌ شود؛ زیرا ممکن است همراه با تعلق به دنیا باشد که در واقع نقص است نه کمال و چه بسا ممکن است اذیت شدن در دنیا همراه با به کمال رسیدن باشد همانگونه که از پیامبر(صلی الله و علیه وآله) اینگونه نقل‌ شده است که هیچ پیامبری مانند من اذیت نشد. (1) و یا حادثه عاشورا که از بزرگترین مصائب بود. مگر امام حسین(علیه السلام) بهترین بنده خدا نبود؟
در حقیقت مصائب دنیوی برای افراد گناهکار باعث زدودن گناه و برای افراد متقی باعث ارتقای مقام آنها می‌گردد. بنابراین بلا و سختی دنیوی لزوماً به دلیل گناه کردن نیست و یک نعمت می‌ تواند باشد. احادیث مختلفی در این زمینه وجود دارند که بیان می‌ کنند خدا بنده‌اش را به یک مصیبتی امتحان می‌کند تا همین امر باعث امر خیری برای وی شود.
باید توجه کنیم که آباد کردن دنیا هیچ کمالی محسوب نمی‌ شود مگر اینکه بر اساس دستور خداوند و برای عمل به آن باشد. بنابراین نابود شدن دنیا و اجسام دنیوی انسانها نیز عدم کمال نیست. چه آنکه اگر خدا می‌ خواست می‌ توانست دنیا را با پیشرفته‌ ترین فنّاوری‌ ها و مثلاً با بهترین شهرها بیافریند و جسم انسان ها بسیار قوی تر از این باشد اما اینها کمال نیستند. حتی عمر بیشتر در دنیا به معنای کمال بیشتر نیست. چه بسا افرادی عمر طولانی داشته اما به کمال نرسیدند و یا افرادی عمر کوتاهی داشتند اما به بالاترین درجات نائل آمدند.

ادامه »

غذاهایی که برای پوست ضرر دارند

24ام بهمن, 1396

 

رژیم غذایی نقش مهمی در حفظ سلامت پوست دارد اما در حفظ زیبایی ظاهری پوست نیز نقش بسیار پُررنگی دارد. رژیم غذایی می‌تواند پوست و مو و ناخن را سالم و شاداب نگه دارد یا اینکه آن‌ها را خیلی زود پیر و فرسوده کند. اینکه می‌گویند شما همان چیزی هستید که می‌خورید، عین واقعیت است!

 

بنیات

البته لبنیات فواید خودش را دارد. تخم مرغ سرشار از پروتئین است، در حالی که شیر منبع خوبی از کلسیم است. اما نباید در مصرف آن‌ها زیاده روی کنید. مصرف زیاد لبنیات می‌تواند موجب بروز کیست‌های کوچک سفتی در زیر پوست شوند که دردناک بوده و مدت زیاد نیز باقی می‌مانند. این کیست‌ها معمولاً در گردن یا خط آرواره یا روی چانه پیدا می‌شوند. اگر زیاد لبنیات مصرف کنید، بدن شما مجبور می‌شود به سختی کار کند تا سموم را دفع کند و متأسفانه این کیست‌های ریز همین زمان بیرون زده و تا مدت‌ها روی پوست باقی می‌مانند.

کافئین

کافئین یکی از مواد غذایی است که هم فایده دارد و هم ضرر. به ازای هر مقاله‌ای که به شما توصیه می‌کند قهوه بنوشید، مقاله‌ی دیگری هم وجود دارد که می‌گوید از نوشیدن قهوه اجتناب کنید. اگر عادت به نوشیدن قهوه دارید پس باید بدانید اگر به پوستتان اهمیت می‌دهید باید مصرف آن را کمتر کنید. مشکل اینجاست که کافئین ما را هشیارتر و متمرکزتر می‌کند و ضمناً دهیدراته هم می‌کند. وقتی این اتفاق می‌افتد، ذخیره‌ی کلاژن بدن افت می‌کند و پوست ما قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. اتفاق بعدی که می‌افتد این است که چین و چروک‌ها شروع به شکل گرفتن کرده و پوست دچار افتادگی می‌شود. بهتر است فنجان‌های قهوه‌تان را با لیوان‌های آب جایگزین کنید یا اینکه مصرف قهوه را به حداقل برسانید، مثلاً یک فنجان در روز!

ادامه »

دستاوردهای علمی پس از انقلاب

21ام بهمن, 1396

 

سرعت پیشرفت علمی در ایران بر اساس گزارش محافل علمی بین‌‌المللی، 11 برابر سرعت متوسط رشد علم در جهان اعلام شده است.

 

انقلاب اسلامی در ایران، سرآغاز تحولی عظیم و فراگیر بود. تحولی که زوایای مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و … را در نظر گرفته بود. در واقع انقلاب ایران نقطه عطفی بود برای خود کفایی و ایجاد استقلال همه جانبه، تا دستان غربی و شرقی را از مداخله در هر زمینه‌ای قطع کند. یکی از این حوزه‌ها که متخصصان داخلی تمام همت خود را به‌کار گرفتند تا در آن پیشرفت کرده و از زیر یوغ دستان بیگانه خارج شوند؛ بخش علمی بود.

پیشرفت‌ها در حوزه علوم و فناوری

با کمی تامل و نگاه به آنچه که در این چهل سال از علم و فناوری‌ها به‌دست آورده‌ایم، به سهولت تفاوت تکیه به علم و تخصص داخلی را با واردات علم و متخصصان خارجی متوجه می‌شویم. کشور ما تا پیش از انقلاب اسلامی، برای بسیاری از امور به کشورهای دیگر وابسته بود و اغلب فناوری‌های با متخصص خارجی به کشور وارد می‌شد تا علم و تخصص آن منحصر در دستان غرب بماند.

فناوری نانو، فناوری سلول های بنیادی، دستیابی به فناوری هسته‌ای، دستاوردهای حوزه هوافضا و حوزه داروهای پزشکی و … تنها گوشه‌ای از پیشرفت‌های علمی دوران انقلاب اسلامی ایران است.

دستاوردهای علمی ایران در سطح جهانی

در زمینه فناوری و تحقیقات “سلول‌های بنیادی” (Stem Cells) ایران اکنون، جزوء ۱۰ کشور برتر جهان محسوب می شود و محققان ایرانی توانسته اند پیشرفت های خوبی را در این زمینه داشته باشند.

در حوزه‌ی “فناوری هسته‌ای” (Nuclear technology)، ایران بعد از پیروزی انقلاب و به خصوص در سال های اخیر گام های بزرگی را برداشته است. این پیشرفت ها باعث شد تا در سال 2013، “بریتیش پترولیوم” با معرفی ۲۹ کشور فعال در زمینه‌ی هسته‌ای جهان، ایران را در رتبه‌ی بالاتری نسبت به هلند معرفی کند.

ایران با اینکه فعالیت خود در حوزه هوافضا را بسیار دیر آغاز کرد اما، اکنون موفق شده است در میان ۹ کشور صاحب چرخه کامل فناوری ماهواره در دنیا قرار گیرد.حوزه “هوافضا” (Aerospace) یکی دیگر از حوزه هایی است که ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال های اخیر پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته است. ایران با اینکه فعالیت خود در این حوزه را بسیار دیر آغاز کرد اما، اکنون موفق شده است در میان ۹ کشور صاحب چرخه کامل فناوری ماهواره در دنیا قرار گیرد.

پیشرفت‌های پزشکی ایران بعد از انقللاب اسلامی و با تکیه بر متخصصان داخلی، یکی دیگر از موفقیت‌ها در زمینه تولید علم و فناوری است. همچنین تولید داروهایی خاص از جمله داروی مقابله با ایدز، تولید داروی درمان زخم پای دیابتی و تولید دارو برای درمان كم خونی بیماران تالاسمی برای نخستین بار در جهان از دیگر دستاوردهای دارویی مختص كشور به شمار می رود.(1)

نگرانی غرب از پیشرفت ایران

در دوران قبل از انقلاب اسلامی، عقب ماندگی علمی و فناوری در ایران، بسیار آزاردهنده بود و غلبه بر این عقب ماندگی و عبور از مرزهای علمی و همچنین دستیابی به پیشرفته‌ترین دستاوردهای بشری آرزوی ایرانیان شده بود. از همین جهت، یکی از اولویت‌های انقلاب اسلامی پیشرفت در زمینه‌های گوناگون و جبران عقب ماندگی‌های جهانی بود.

پیشرفت‌های علمی و دستیابی ایران به برخی از فناوری‌های نوین در سال‌های اخیر، به‌گونه‌ای حیرت‌انگیز است که غربی‌ها به شدت از آن ابراز نگران کرده و تحریم و اِعمال انواع فشارها را تنها راه چاره‌ی توقف و یا کاهش سرعت پیشروی ایران دانسته‌اند تا از ایجاد خودکفایی، استقلال و به قدرت رسیدن جمهوری اسلامی ایران جلوگیری کنند.

دانش پزشکی در ایران خصوصاً در حوزه‌هایی چون شبیه‌سازی حیوانات پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته و در ردیف اولین‌ها قرار دارد.

ادامه »

فايده بی نظير نوشيدن يک فنجان چای!

1ام بهمن, 1396

 

پژوهشگران و محققان چینی در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند که کافئین و تی نین در چای موجب افزایش مهارت های خلاقانه و شناختی فرد می شود.

در پی نتایج پژوهش های جدید، می توان گفت نوشیدن چای گرم باعث برطرف شدن اضطراب و ایجاد احساس اشتیاق در فرد می شود.

در واقع این مطالعات جدید ادعا کرده اند که مصرف چای موجب تمرکز و وضوح ذهنی می شود که در نتیجه آن خلاقیت ذهنی افزایش پیدا می کند.

یافته های جدید دانشگاه پرکینگ (Perking) پکن چین نشان می دهد که وجود عناصری همانند کافئین و تی نین (theanine) در چای که عامل موثری بر بهبود توجه و هشیاری هستند، می تواند چنین اثری را ایجاد کند.

پژوهشگران و روان شناسان این دانشگاه یافته های خود را بر یک گروه پنجاه نفری دانش آموز با سن متوسط 23 سالگی آزمایش کردند.

آنها پیش از شروع فرآیند پایش و نظارت، به نیمی از دانش آموزان یک لیوان آب و به نیم دیگر آنها یک فنجان چای سیاه داده اند. در این آزمایش مهارت های خلاقانه و شناختی هر دو گروه از دانش آموزان، مورد آزمایش قرار گرفت.

ادامه »

6دلیل برای همیشه خسته بودن

25ام دی, 1396

 

بیشتر افراد دلیل خستگی بیش از حد و یا طولانی مدت را کار و یا یک روز پر مشغله می‌دانند. اما خستگی دائمی می‌تواند دلایل مختلف دیگری داشته باشد.

خستگی ناشی از کار معمولا باید با یک استراحت چند ساعته از بین برود و شادابی و سرحالی دوباره به انسان بازگردد. همچنین اگر یک دوره‌ی سخت و پر تلاشی را پشت سر گذاشتید، شاید کمی بیشتر از چند ساعت استراحت کردن نیاز داشته باشید.

برای از بین بردن اینگونه خستگی‌ها می‌توان در حدود 2 تا 3 هفته اقداماتی انجام داد که انرژی‌های از دست رفته را جایگزین کرد. در این 2 یا 3 هفته باید بیشتر استراحت کنیم، بیشتر با دوستان و خانواده خود وقت بگذرانیم و روابط اجتماعی را گسترش دهیم، غذاهای سالم‌تر و مقوی‌تر بخوریم، مایعات بیشتر بنوشیم، از ویتامین‌های مختلف و یا مولتی‌ویتامین استفاده کنیم (البته نه سرخود) و کارهای دیگری که می‌توانند باعث جایگزینی انرژی و مواد از دست رفته بدن شوند.

 

گلبول‌های قرمز اکسیژن را از ریه‌ها به سایر نقاط بدن منتقل می‌کنند و کمبود این

گلبول‌ها مشکل‌ساز خواهد بود.

 

 

اما اگر فردی به‌صورت مداوم، تمام طول روز احساس خستگی و بی‌حالی داشت و با استراحت کردن و انجام موارد بالا هم خستگی او رفع نشد، احتمالا مشکل از جای دیگری است و دکتر ساندرا آدامسون در این مورد می‌گوید: نیاز به مشاوره گرفتن و یافتن منشا این خستگی است. خستگی بیش از حد و مداوم می‌تواند نشانه‌ی یک بیماری و یا یک مشکل جدی باشد و نباید از کنار آن به راحتی گذشت. ما در این مقاله تبیان 6 دلیل برای احساس خستگی مداوم را معرفی خواهیم کرد.

ادامه »

9 فایده‌ی زیتون برای سلامتی

25ام دی, 1396

 

خواص زیتون برای همه آشکار است. این میوه‌های کوچک فوق‌العاده، توانایی ایجاد تغییرات بزرگی را در سلامتی‌تان دارند، مهم‌ترین خاصیت آن که همه‌ی خواص دیگر را تحت شعاع خود قرار می‌دهد، حفظ سلامت قلب است.

 

1. زیتون‌ و سلامت قلب

زیتون‌ها سرشار از اسیدهای چرب تک غیراشباع هستند. این اسیدهای چرب در واقع نوعی چربی هستند که موجب کاهش LDL (کلسترول بد) و در عین حال حفظ HDL (کلسترول خوب) می‌شوند. از طرفی خواص آنتی‌اکسیدانی بسیار قوی پلی‌فنول‌های موجود در زیتون از استرس اکسیداتیو و التهاب مزمن که از عوامل مهم ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی هستند، محافظت می‌کنند.
علاوه بر این‌ها شواهد درازمدت نشان داده است، افرادی که روزانه روغن زیتون فوق بکر مصرف می‌کنند، کمتر در معرض خطر ابتلا به حمله‌ی قلبی، فشارخون بالا و مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلب و عروقی نسبت به افرادی که از این روغن استفاده نمی‌کنند، هستند.

 

2. زیتون‌ و بهبود جریان خون

ترکیبات گیاهی موجود در زیتون می‌توانند تولید اکسید نیتریک را افزایش دهند و در نتیجه عملکرد عروقی را با افزایش جریان خون به سمت عضلات شما بهبود بخشند. این اتفاق هم برای سلامت کوتاه مدت و هم درازمدت شما سودمند است، زیرا گردش خونِ بهتر همه چیز را تحت شعاع قرار می‌دهد؛ از دویدن در ورزشگاه گرفته تا کاهش خطر بیماری‌های مزمن.
علاوه بر این، برخی از انواع زیتون‌ها می‌توانند تا 25٪ از نیاز بدن شما به آهن را فراهم کنند. این ماده‌ی معدنی برای بدن بسیار مهم است زیرا به حمل و رساندن اکسیژن به اندام‌ها کمک می‌کند.

ادامه »

علائم و راه‌های پیشگیری از تب کریمه کنگو + اینفوگرافی

8ام خرداد, 1396

 

   با شروع فصل گرما و افزایش حشرات ابتلا به انواع بیماری ‌های ناقل شیوع می‌یابد، تب کریمه کنگو از بیماری‌های ناقل حیوان به انسان است که از طریق کنه منتقل شده و بسیار خطرناک می‌باشد.                           

علائم و راه‌های پیشگیری از تب کریمه کنگو + اینفوگرافی
بیماری ویروسی تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (CCHF) با گزش یک کنه از خانواده Bunyaviridae منتقل می‌شود و گرچه میزبان اصلی آن حیوانات است، ولی موارد پراکنده آن در انسان نیز دیده می‌شود.

 

 این بیماری برای اولین بار در سال 1944 در شبه جزیره کریمه توسط دانشمندان روسی شناسایی شد و تب هموراژیک کریمه نام گرفت. در سال 1969 مشخص شد عامل تب خونریزی دهنده کریمه مشابه عامل بیماری است که در جریان اپیدمی سال 1956 در کنگو پیدا شد و ترکیب نام این دو منطقه علت نامگذاری این بیماری است.

 CCHF بیشتر در آفریقا، بالکان، خاورمیانه و کشورهای آسیای جنوبی دیده می شود. طیف وسیعی از حیوانات وحشی و حیوانات اهلی مانند گاو، گوسفند و بز میزبان اصلی این ویروس هستند. پرندگان معمولا نسبت به ویروس مقاوم هستند؛ ولی شیوع آن در شتر مرغ و کشتارگاه های مرغ در آفریقا نیز دیده شده است.
 
***همه چیز از یک کنه شروع می شود
ویروس CCHF بر اثر گزش کنه و تماس با خون و بافت آلوده بوجود می آید. بیشتر قربانیان کارگران کشتارگاه ها، دامپزشکان و کشاورزان هستند.
 
 
***علایم و نشانه های بیماری
دوره نهفته بیماری بسته به عمق نیش کنه متفاوت است. در صورت گزش عمیق، دوره نهفته بین یک تا سه روز و حداکثر 9 روز است. اگر بیماری بر اثر تماس با خون یا بافت آلوده باشد، دوره نهفته پنج تا شش روز و حداکثر 13 روز است.
 
تب، درد عضلانی، گردن درد، سفت شدن بافت گردن، درد چشم، حساسیت چشم نسبت به نور، تهوع، استفراغ، اسهال، شکم درد، گلودرد، نوسانات خلقی شدید و خواب آلودگی از مهمترین علایم تب خونریزی دهنده کنگو هستند.
 
در برخی بیماران افزایش ضربان قلب، تورم غدد لنفاوی، بزرگ شدن کبد، خونریزی داخلی قابل مشاهده از روی پوست، نارسایی کبد و ریه نیز دیده می شود. داروهای ضد ویروسی تنها راه درمان بیماری هستند که به صورت خوراکی و وریدی استفاده می شوند.
 
علائم و راه‌های پیشگیری از تب کریمه کنگو + اینفوگرافی 
 

ادامه »

چگونه از اطلاعات فلش مموری حفاظت کنیم؟

9ام اسفند, 1395

فلش مموری ها به دلیل کم جا بودن و در عین حال حجیم بودن مورد استفاده و علاقه بسیاری از کاربران سیستم ها هستند تا با استفاده از آن اطلات خود را یا ذخیره کنند و یا جهت انتقال از سیستمی به سیستم دیگر بهره بگیرند، اما این ابزارهای کوچک به راحتی به ویروس ها آلوده شده و اطلاعات آن در دسترس قراری میگیرد.

برای اینکه از اطلاعاتتان در فلش مموری ها حفاظت کنید این چند عمل ساده را انجام دهید.

همیشه رمز گذاشتن برای ورود به صفحه ای نخستین و راحت ترین کاری است که می توانید انجام دهید برای فلش مموری خود نیز نیز با استفاده از نرم افزار Gili soft USB این کار را انجام دهید تا پس از اتصال آن به سیستم ابتدای رمز ورود را زده و سپس از محتوای آن استفاده کنید.

همچنین با استفاده از نرم افزارهایی که الگوریتم قوی برای رمز نگاری دارند می توانید از فلش خود محافظت کنید، نرم افزار idoo file encryption علاوه بر رمزنگاری قابلیت پاک کردن فایل ها را به گونه ای که بازگرداننده نشوند فراهم می کند، به یاد داشته باشید اگر تنها اطلاعاتتان را از فلش Delet کنید، فایل ها با برنامه های مختلف قابل بازگشت هستند، پس برای از بین بردن اطلاعات به صورت کامل از نرم افزار یاد شده استفاده کنید.

نکته ای دیگر در حفاظت از اطلاعات اسکن کردن فلش مموری با استفاده از آنتی ویروس ها و گاه فرمت کردن آن است تا از بدافزارهای پنهان شده به طور کامل از فلش شما حذف شود.

اما نکته مهم که باید به آن پیش از هر اقدامی به آن توجه داشته باشید عدم اتصال فلش مموری تان به کامپیوترهای عمومی است زیرا این سیستم ها اغلب دارای بدافزارهایی هستند که فلش شما را آلوده می کنند.

باشگاه خبرنگاران

چرا بدن بی حس می شود؟؟؟

26ام بهمن, 1395

بی حسی بدن می تواند در اثر علل مختلفی اتفاق بیفتد، برای مثال نشستن طولانی مدت در یک وضعیت خاص. اما همیشه دلیل آن این قدر پیش پا افتاده نیست. اگر سوزن سوزن شدن و بیحسی بدن شما را اذیت می کند، ممکن است یکی از شرایط زیر مقصر آن باشند.

بیحسی دست
 

سیستم ایمنی به اشتباه به  بدن تان حمله کرده است

اولین علائم سندرم گیلن باره اغلب ضعف و سوزن سوزن شدن اندام ها است. این احساس می تواند به سرعت گسترش یافته و سرانجام بی حسی تمام بدنتان را در بر بگیرد. این ضعف می تواند موجب سختی راه رفتن، دشواری بلع مواد غذایی و کنترل مثانه و یا روده شود. این بیماری همچنین می تواند باعث تسریع ضربان قلب، تغییر فشار خون و اشکال در تنفس گردد.

پزشکان دقیقا نمی دانند که چه چیزی سبب بروز این بیماری می شود که در آن سیستم ایمنی بدن، اعصاب را مورد حمله قرار می دهد. اما بسیاری از افراد دچار عفونت تنفسی یا آنفلوآنزای معده ( یا التهاب معده که به دلایل باکتریایی، ویروسی و یا مسمومیت ایجاد می شود) دچار آن می شوند.

به یک بیماری مخوف دچار هستید

جذام یک بیماری مخوف در تمدن های باستانی بود و امروزه هم آن را می بینیم. نشانه های این بیماری علاوه بر بی حسی بدن شامل: رشد پوست و ضایعات، گرانولومای دستگاه عصبی و درد و ضعف عضلانی است. اگر این عفونت باکتریایی بدون درمان رها شود، آسیب های دائمی را به دنبال دارد.

ادامه »

چگونه با افسردگی ناشی از کمبود سروتونین مقابله کنیم؟

26ام بهمن, 1395

وظیفه اصلی سروتونین حفظ تعادل روحی روانی انسان است و کمبود آن افسردگی ایجاد می کند. گفته می شودکه سروتونین در انقباض عضلات و کنترل برخی از فرآیندهای بدن دخالت دارد. بنابراین لازم است که میزان آن ثابت نگه‌ داشته شود.

سرتونین

حتماً نام سروتونین را زیاد شنیده اید. سروتونین یک ماده شیمیایی است که توسط بدن انسان ترشح می شود و وظیفه انتقال سیگنال ها را بین عصب ها به عهده دارد و مانند یک ناقل عصبی عمل می کند. این ماده از تریپتوفان سنتز می شود. متخصصان بر این عقیده هستند که وظیفه اصلی این ترکیب حفظ تعادل روحی روانی انسان است و کمبود آن افسردگی ایجاد می کند. گفته می شود که سروتونین در انقباض عضلات و کنترل برخی از فرآیندهای بدن دخالت دارد. بنابراین لازم است که میزان آن ثابت نگه‌ داشته شود و می توان این کار را با مصرف مواد غذایی مناسبی که باعث ترشح آن می‌شود و همچنین فعالیت بدنی مناسب انجام داد. با ما باشید تا بیشتر با این ناقل عصبی و همچنین مواد غذایی تأمین کننده آن آشنا شوید.

ادامه »

آنتی اکسیدان ها

25ام بهمن, 1395
 
منظور از آنتی اکسیدان ها چیست و در کدام مواد غذایی بیشتر یافت می شوند و چه وظیفه ای در بدن به عهده دارند؟
 
آنتی اکسیدان ها

آنتی اکسیدان ها به خنثی سازی رادیکال های آزاد درون بدن کمک می کنند. رادیکال های آزاد موادی هستند که به طور طبیعی در بدن تولید می شوند اما چربی ها، پروتئین ها و DNA را درون سلول ها مورد تهاجم قرار می دهند که این مسئله می تواند عامل بروز بیماری های مختلف و تشدید فرآیند پیری گردد. آنتی اکسیدان ها نقش مهمی در سلامتی ایفا می کنند.

ویتامین هایی مانند ویتامین C، بتاکاروتن ها، فلاونوئیدها و لیکوپن ها (هر سه رنگدانه های گیاهی هستند) مثال هایی از آنتی اکسیدان ها هستند.

منابع عالی سرشار از آنتی اکسیدان ها:

بهترین منابع برای آنتی اکسیدان ها میوه ها و سبزی ها و گیاهان علفی (گیاهان سبز کوتاه قامت و داروئی) هستند. برخی موارد خوب آنها شامل: ذغال اخته، تمشک، سیب، کلم بروکلی، کلم، اسنفاج، حبوبات مانند لوبیا قرمز، بادمجان، چای سبز، چای سیاه، چای سفید و شکلات تلخ

معمولا وجود رنگ در گیاه نشانگر حضور یک آنتی اکسیدان خاص در آن است. نکته اصلی در اینجا تنوع این میوه ها است. هنگام خرید سعی کنید تعداد زیادی از میوه ها و سبزیجات را با رنگ های مختلف تهیه کنید و در برنامه خود داشته باشید. یک طیف منظمی از رنگ ها در رژیم غذایی شما، طیف گسترده ای از آنتی اکسیدان های سودمند را در اختیار شما قرار می دهد.

ادامه »

کاهش وزن به سبک استوایی

21ام بهمن, 1395

میوه انبه دارای خواص درمانی شگفت انگیزی است که کاهش وزن، پاکسازی پوست، پایین آوردن قند خون، مبارزه با ابتلا به سرطان و کمک به هضم مواد غذایی و کمک به عملکرد دستگاه گوارش تنها بخشی از فواید آن محسوب می‌شود.
 
این میوه دارای مقادیر بالایی از انواع ویتامین ها و مواد معدنی است که از جمله آن می‌توان به ویتامین A ،C ،B6، مس، منیزیم و پتاسیم که اشاره کرد که هر کدام به نوبه خود ضامن سلامت انسان هستند.
 
مهمترین خواص انبه به شرح زیر است:

ادامه »

اگر سرعت اینترنت‌تان کند شده اینجا کلیک کنید

19ام بهمن, 1395
این روزها گشت و گذار در اینترنت یا به عبارت بهتر وبگردی، تبدیل به  یکی از عادت های روزمره ما شده است. اما دردسرها از آنجایی شروع می شود که مجبور باشید برای باز کردن صفحه موردنظر و یا دانلود یک نرم افزار، مدت زمان زیادی را صرف کنید که این امر برای بسیاری از کاربران کسل کننده است.
ویژه کاربران اندروید؛
در این گزارش می خواهیم چند راهکار ساده که به بهبود سرعت اتصال 3G شما کمک می‌کند آموزش دهیم.


گام اول: یک مرورگر مناسب انتخاب کنید

افزایش سرعت اینترنت 3G با چند ترفند ساده

بدون شک گوگل کروم انتخاب اول کاربران اندروید خواهد بود؛ یکی از ویژگی هایی که این مرورگر را محبوب کرده است قابلیت همگام سازی آن در تمامی دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل اندروید است. البته باید این نکته را به خاطر داشته باشید که این مرورگر فضای زیادی از حافظه تلفن همراه شما را اشغال می ‌کند؛ پس باید به دنبال مرورگری بهتر باشید.

 
گام دوم: قابلیت مشاهده تصاویر را در مرورگرتان غیرفعال کنید

برای اینکه وبگردی با سرعت بالا را تجربه کنید بهتر است مرورگرتان را در حالت “فقط متن” قرار دهید. کافیست به تنظیمات مرورگر مراجعه کرده و قابلیت مشاهده تصاویر را غیرفعال کنید. با انجام کار از لود شدن بی مورد تصاویر جلوگیری شده و شاهد تغییر محسوسی در سرعت مرورگر خواهید بود.

ادامه »

کاهش فرزندآ‌وری و شیردهی؛ عامل خطر زا برای سرطان سینه

9ام بهمن, 1395

دبیر شبکه تحقیقات سرطان گفت:‌

کاهش فرزندآوری و شیردهی خطر ابتلا به شایع‌ترین سرطان در خانم‌ها را افزایش می دهد.

کاظم زنده‌دل مشاور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دبیر شبکه تحقیقات سرطان و دبیر علمی کنگره بین‌المللی پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان در حاشیه این کنگره عنوان کرد: این کنگره با برنامه‌ریزی یک ساله و در محور اصلی تشخیص و پیشگیری زودهنگام سرطان به خصوص سرطان‌های قابل پیشگیری کلورکتال، ‌معده، مری، دهانه رحم و پسـتان در سه روز برگزار می‌شود.
 
وی بیان کرد: علاوه بر تشخیص و پیشگیری در این کنگره به عوامل خطر مانند عوامل تغذیه یا سیگار و تنباکو، الکل و مواد مخدر، پرتوهای مضر دستگاه‌های تصویربرداری، تست‌های تشخیصی ژنتیک و سرطان در قالب 200 مقاله و پوستر از موارد دیگر مورد توجه در این کنگره است.
 

دبیر علمی کنگره اظهار داشت: ‌در این کنگره سخنرانان برجسته‌ای از داخل و خارج از کشور حضور دارند که یکی از نکات برجسته کنگره تشخیص و پیشگیری زودهنگام سرطان حضور نمایندگان سازمان بهداشت جهانی، آژانس انرژی اتمی و آژانس تحقیقات سرطان جهانی در کشور است.

ادامه »

دمنوش یونجه

29ام آذر, 1395


گیاه یونجه را به دلیل دارا بودن انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و پروتئین‌ها سلطان گیاهان می‌نامند.

 یونجه، گیاهی است غریب که امروزه در اذهان عمومی تنها به درد علوفه دام می‌خورد، درحالی‌که در گذشته استفاده‌های فراوان از این گیاه پرفایده می‌شده است.این گیاه که عمدتاً در آسیا کشت می‌شود از اولین گیاهان دارویی شناخته‌شده برای بشر است.
 
«یونجه» که در فارسی به آن «اسپست باغی»، «سپست»، «سبیس» یا «درفا»، در افغانستان «اسپیشتا» و در ترکی بدان «یونجه»، به رومی «میدیکی»، به مصری «قضب» و به عربی «رطبه» یا همان «فصفصه» گویند، گیاهی است علفی، پایا و از تیره پروانه‌واران و همدسته شبدرها که ارتفاع آن تا یک متر می‌رسد. دارای ساقه‌های بلند و برگچه‌های نازک، نوک‌تیز و بیضی شکل. گل‌هایش غالباً بنفش، کوچک یا گاهی زردرنگ است و به شکل سیر، میوه «یونجه» مانند صدف بوده و دانه داخل میوه مانند لوبیا ولی کوچک‌تر از آن است. «یونجه» ریشه‌ای بسیار عمیق دارد که تا 3 متر به عمق زمین نفوذ می‌کند، در نتیجه ویتامین‌ها و مواد معدنی را از خاک تهیه می‌کند. این گیاه از علف‌های خوب مراتع است و بهترین نوع آن سبز املس (نرم) است.

این گیاه در اکثر نقاط جهان رشد می‌کند و به صورت وحشی در بعضی نواحی معتدل آسیا و شمال آفریقا می‌روید که انواع و اقسام دارد. مزاج یونجه تازه در آخر اول گرم و تر و خشک آن، گرم و خشک است و قوتش تا 5 سال باقی می‌ماند.

یونجه از نظر تغذیه عمومی غذایی کامل است که چاق می‌کند و آهن بسیاری دارد و خوردن آن تمام اعضای بدن را تقویت می‌کند، «یونجه» در درمان ضعف عمومی، ضعف بنیه، کم‌خونی و اعصاب مفید است و مغز و ستون فقرات را قوت می‌بخشد. این گیاه خوراکی با خواص تغذیه‌ای فوق‌العاده، منبع غنی از ویتامین‌های B ,K ,E ,D ,A و همچنین املاح معدنی نظیر کلسیم، اسیدفولیک، منیزیم، پتاسیم به حساب می‌آید و البته مصرف خشک آن تأثیرگذارتر خواهد بود.

از دیگر فواید گیاه یونجه این است که حاوی مقدار قابل‌توجهی پروتئین است. علاوه بر این ریشه گیاه یونجه قابلیت آن را دارد که تا عمق 18 متری زمین هم پیشروی کرده و ویتامین‌ها و مواد معدنی بیشتری را از خاک جذب کند.

بررسی‌های گذشته حاکی از آن است که مصرف گیاه یونجه می‌تواند در پاک‌سازی روده از مواد سمی موثر باشد. همچنین گیاه یونجه کلسترول بد را کاهش می‌دهد و در تصفیه خون نقش دارد.

ادامه »

نقد و بررسی بازی اندرویدی ایرانی بیباک و افسانه کهن

28ام شهریور, 1395
با وجود اینکه روند کلی پیشرفت عرصه بازی ایران بسیار کند است، اما اتفاقات خیلی خوبی برای هنر و صنعت گیم ایران (که به سختی عنوان هنر و صنعت را یدک می‌کشد) در بخش بازی‌های موبایل در حال رخ دادن است. در دو، سه سال اخیر پیشرفت بازی سازی در این عرصه سرعت خوبی داشته و در مقاطع مختلف زمانی شاهد عناوینی قابل قبول و در خور تحسین هستیم.
بازی «بیباک و افسانه کهن» ساخته تیم مونومنت استودیو یکی از اتفاق‌های خوب گیم ایران در زمینه بازی‌های موبایل است. یک تیم دو نفره خوش ذوق دست به ساخت عنوانی سرگرم کننده و تشکیل شده از چند سبک زده‌اند که از روایت خوبی هم بهره می‌برد. داستان از جایی شروع می‌شود که “عقاب” که در واقع ضد قهرمان بازی است، همسر شخصیت اصلی بازی یعنی “بیباک” را می‌دزدد. پس از آن شما باید با شخصیت اصلی همراه شوید تا با حل پازل‌ها و انجام مراحل مختلف، آن هم در سبک‌های متفاوت، یک به یک گره‌های داستان را باز کنید. در فاز اولیه روایت، بازی فلاش بکی به گذشته می‌زند تا ما را با اتفاقات گذشته و شخصیت‌های داستان آشنا کند.نقد و بررسی بازی اندرویدی ایرانی بیباک و افسانه کهن


ادامه »

دختر می‌خواهید یا پسر؟/ تعیین جنسیت به چه قیمتی؟

15ام شهریور, 1395

بشر همیشه علاقه‌مند بوده جنسیت فرزندش را انتخاب کند. در طول تاریخ به دلایل اقتصادی و اجتماعی، جنسیتی بر یک جنسیت دیگر برتری داشته است. حال آن‌که به لحاظ اخلاقی، تبعیض جنسیتی در هیچ جای دنیا پذیرفته شده نیست.

براساس فرهنگ‌های مختلف برخی جوامع فرزند دختر و برخی فرزند پسر را ارجحیت می‌دهند و برای رسیدن به این هدف اعتقادات مختلفی دارند.


دکتر سعید رضا غفاری، مسئول کلینیک سلامت مادر، جنین و نوزاد مرکز درمان پژوهشگاه ابن سینا در این باره می‌گوید: برای رسیدن به جنسیت فرزند دلخواه، روش‌های مختلفی توصیه می‌شود، اما نکته حائزاهمیت این است که برای تعیین جنسیت، روش‌هایی از قبیل تعیین زمان آمیزش، میزان PH رحم در حین لقاح و رژیم غذایی پیش از بارداری و مشابه اینها هیچکدام از نظر علمی اثبات شده نیست.

آیا تغذیه در تعیین جنسیت نقش دارد؟

دکتر حمید رضا فرشچی، متخصص تغذیه هم در درباره تاثیر تغذیه بر تعیین جنسیت جنین می‌گوید: این که عده‌ای معتقدند با رعایت کامل رژیم غذایی توسط خانم‌ها یا آقایان می‌توان به نوزاد پسر یا دختر رسید، از لحاظ علمی به اثبات نرسیده است.

وی می‌افزاید: با پیاده‌سازی این روش‌ها در طولانی‌مدت ممکن است خانم باردار دچار فشار خون و اختلالات الکترولیت در بدن شود علاوه بر آن که رژیم‌های خاص مثلا استفاده از مواد اسیدی می‌تواند فرد را دچار مشکلات گوارشی کند. همچنین گاهی تداوم یک رژیم محدود به مواد غذایی خاص می‌تواند به سوءتغذیه مادر و پیامدهای ناگوار منجر شود.

ادامه »

ترفندهای جالب آیفون را از دست ندهید + آموزش

17ام مرداد, 1395

با هدفون عکس سلفی بگیرید 

شاید برایتان جذاب باشد تا از چند ویژگی کاربردی اپل ، که هیچ کاربر اپلی از آن سر در نمی آورد را بدانید .

اگر شما هم از دارندگان سیستم عامل  ios هستید و از طرفداران گوشی های اپلید شاید برایتان جذاب باشد تا از چند ویژگی کاربردی اپل ، که هیچ کاربر اپلی از آن سر در نمی آورد را بدانید . 
 
ترفندهای جالب آیفون را از دست ندهید + آموزش
 
قفل کردن فوکس و نوردهی دوربین
زمانی که دوربین فعال است با تپ کردن بر روی صفحه شما می‌توانید میزان فوکوس و نوردهی را برای یک شئ تنظیم کنید. اما همین که دوربین تکان بخورد این تنظیمات نیز از دست خواهد رفت.
 
ترفندهای جالب آیفون را از دست ندهید + آموزش
 
 

برای قفل کردن فوکس تصویر و میزان نوردهی، انگشت را در بخش دلخواه چند لحظه نگاه دارید تا مربع زرد رنگ در بالای صفحه ظاهر شود، حالا اگر موقعیت عکس گیری را نیز عوض کنید فوکس و نوردهی بدون تاثیر به همان صورت قبل باقی خواهد ماند.

ادامه »

الکسا (Alexa) چیست؟

2ام مرداد, 1395

الکسا چیست؟

کاربران اینترنت در بسیاری از مواقع مشتاق هستد که از رتبه و جایگاه یک سایت نسبت به سایر سایت ها آگاه شوند. آماری از قبیل رتبه یک سایت در کشور، در جهان، تعداد  سایت های لینک شده به این سایت و …

الکسا یک وبسایت معتبر بین المللی است که سایت ها را بر اساس تعداد بازدید کاربران رتبه بندی می کند.

خلاصه و چکیده این رتبه بندی عددی بین ۱ تا چند میلیون می باشد که هرچه این عدد به یک نزدیکتر باشد رتبه وبسایت، بهتر و بالاتر می باشد.

به تعبیر دیگر الکسا لیستی از وب سایتهای اینترنتی است که بر اساس ترافیک و تعداد بازدید مرتب سازی شده و اگر وب سایتی در منطقه خود مثلا ایران جزو 50 یا 100 وب سایت اول آن نمایش داده شود مشخص کننده ارزش بالای این سایت خواهد بود.

برای مشاهده رتبه هر سایت می توانید به سایت الکسا یا نوار ابزار آن مراجعه نمائید. این رتبه بندی ها هر روز بروزرسانی می شوند.

نمونه جستجوی انجام شده برای سایت کوثر بلاگ که رتبه آن را در ایران 2100 نشان می دهد

الکسا چگونه کار میکند؟

الکسا، بر اساس بازدید کاربرانی که نوار ابزار الکسا را در مرورگر خود نصب کرده اند، به وب سایتها رتبه می دهد و امکان بررسی آمار و تعداد بازدید کاربرانی که این نوار ابزار را نصب نکرده باشند، ندارد.
هر چند الکسا در توصیف خود به سایر منابع نیز اشاره نموده ولی واضح نیست چه منابع دیگری برای الکسا اطلاعات جمع آوری میکنند.

جهت نصب نوار ابزار الکسا، به اینجا مراجعه کنید.

منبع: فناوری های نوین روز/کوثر بلاگ

ote>

خداحافظی با ویترین های شیشه‌ای/ چشمانی که به سادگی زیر تیغ جراحی لیزر می روند

31ام تیر, 1395
پیشرفت علم در حوزه چشم پزشکی همه، بخصوص جوانان را درگیر خود کرده، به گونه ای که برای حذف عینک طبی از چهره شان، چشمان خود را به دست جراحان می سپارند.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی بخصوص در عرصه پزشکی و ارتقای راههای درمانی مشکلات و بیماریها، دیگر کمتر کسی را پیدا می کنید که به بازگشت سلامتی و رفع مشکلش امید نداشته باشد. دیگر گذشت آن زمان که مادربزرگ و پدربزرگ خود را با عینکهای ته استکانی و وصله پینه شده می دیدیم چرا که نه تنها جوانان امروز که سالخوردگان آینده را تشکیل می دهند بلکه همین افراد مسن امروزی هم برای زیبا کردن چهره و حذف عینک از زندگیشان، خود را به دست جراحان سپرده و در عرض چند دقیقه بینایی روز اول‌شان را به دست می آورند.
 
خداحافظی با ویترین های شیشه‌ای/ چشمانی که به سادگی زیر تیغ جراحی لیزر می روند
 
اما انگار این اتفاق در بین جوانان بیشتر شایع است و بعد از عمل بینی احتمالا عملهای لیزری چشم برای بهبود بینایی قرار دارند. شاید برای آنانکه عینکی نبوده و نیستند این مسئله قابل هضم نباشد که چرا یک شیء ای به اسم عینک باید یک فرد را زیر تیغ جراحی ببرد اما برای کسی که سالها بقولی چشمانش را پشت ویترین نگه داشته و روزهای سخت و دنیای تار بی عینکی را تجربه کرده، این مسئله عین معجزه و حفظ و مراقبت بیشتر از سلامتی عنوان شود.

ادامه »

«تلگرام» و «واتس آپ» رایگان در اختیار کاربران است، چرا؟

14ام فروردین, 1395

با آمدن ماهواره، تهاجم فرهنگی به پشت بام خانه ها رسید و امروز با فراگیری فضای مجازی، این تهاجم به کف دست جوانان رسیده و حریم های خصوصی را نقض کرده است؛ پس باید با فعالیت جهادی در این راه کار کرد تا بتوان از اثرات این تهاجمات کاست.

حجت الاسلام مرتضی رضائیان کارشناس و فعال در عرصه فضای مجازی در گفتگو با خبرگزاری «حوزه» به موضوع ابزارهای ارتباطی مدرن و پیشرفته در ایران اسلامی پرداخت و گفت: کشور ما همانند دیگر کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه جهان به سرعت به سوی استفاده از ابزارهای ارتباطی مدرن و پیشرفته در حال حرکت است و حوزه علمیه در این راستا وظائف بسیاری دارد که غفلت از آن گاهی ضربات جبران ناپذیر فرهنگی و غیرفرهنگی به جامعه و نظام اسلامی وارد خواهد ساخت.

 *موضوع و مصداق شناسی؛ نیازهای مهم امروز حوزه های علمیه

وی یکی از نیازهای مهم امروز حوزه های علمیه را «موضوع شناسی» و «مصداق شناسی» دانست و اظهار داشت: این دو نیاز به عنوان یکی از دو رکن اجتهاد و فتوا به حساب می آید و شهید صدر (ره) درباره موضوع شناسی می فرماید: «موضوع به منزله علت برای حکم است و اگر موضوع شناسی صورت نگیرد، حکم صحیح و دقیق استنباط نخواهد شد».

 این کارشناس فضای مجازی ادامه داد: همچنین آیت الله العظمی مکارم شیرازی نیز ابراز داشتند: «فتوا دادن بدون شناخت موضوع، منجر به فتوایی خام و نارسا می شود».

 حجت الاسلام رضائیان خاطرنشان ساخت: اکثر موضوعات مستحدثه، پیچیده و تخصصی است و بدون رجوع به اهل فن و بدون موضوع شناسی، ارائه نظر و صدور فتوا نسبت به آن بسیار مشگل و گاهی غیر ممکن است.

 

وی افزود: همچنین در بسیاری از اوقات نمی توان از خود مقلد درباره آن موضوع تحقیق کرد؛ چراکه شاید خود او جاهل، خاطی یا حتی مغرض باشد؛ مثل اینکه ما از رئیس یک شرکت هرمی درباره گلدکوئیست سوال کنیم و توضیحی بخواهیم.

ادامه »

مراقبت از چشم هنگام کار با رایانه

21ام دی, 1394

شما می توانید با تطبیق محیط اطراف خود از فشار وارده بر چشمتان کم کنید

امروزه اکثر کارها با وسایل الکترونیکی انجام می شود از بازی و سرگرمی کودکان تا واریز پول و خواندن کتاب و. .. همه و همه در دنیای الکترونیک انجام می شود. هر روز هم به تعداد کاربران این وسایل افزوده می شود و خلاصه خوب یا بد زندگی ما وابسته به همین تکنولوژی خودساخته شده است؛ اما در این میان چیزهای مهم تری هم هستند که کلاً فراموش شده اند. چشم، یکی از مهم ترین اعضای بدن است اما البته اغلب کاربران به تأثیرات تکنولوژی بر چشمان خود توجه نمی کنند یا اصلاً در مورد این تأثیرات چیز زیادی نمی دانند.

خوب است بدانیم کار مداوم با تبلت، لپ تاپ و رایانه و. .. باعث ایجاد پیرچشمی زودرس می شود. برای اینکه چشمان شما در دنیای شلوغ دیجیتال سلامت بماند بهتر است نکات زیر را حتماً در نظر داشته باشید:

به چشم ها استراحت بدهید

- فاصله زمانی مناسب برای کار با رایانه و استراحت چشم در نظر بگیرید و بیشتر از ۴۵ دقیقه پشت سر هم با آن کار نکنید. وسایل الکترونیکی برای کار بدون وقفه طراحی می شوند اما شما یک ماشین نیستید و به استراحت برای شارژ مجدد احتیاج دارید، چشم یکی از آن اعضاست که هرچند دقیقه یک بار باید استراحت کند. پس بهتر است هر ۲۰ دقیقه به مدت ۲۰ ثانیه استراحت سپس به یک جسم که در فاصله ۲۰ فوتی شماست نگاه کنید (هر فوت برابر با ۳۰.۴۸ سانتی متر است).

پلک زدن را فراموش نکنید

پلک زدن به طور طبیعی چشم را شستشو می دهد. مرکز مانیتور باید حدود ۱۰ تا ۲۰ سانتی متر پایین تر از چشمان شما باشد. این وضعیت باعث می شود پلک ها پایین تر قرار گیرند، سطح کمتری از چشم در معرض هوا باشد و از خستگی گردن و شانه ها نیز می کاهد.

ادامه »

آشنایی با فرمت های صوت و تصویر و... در کامپیوتر

3ام دی, 1394

 

درست از زمان روی کار آمدن تجهیزات صوت و تصویر در کامپیوترها، شیوه های مختلف ذخیره سازی و نحوه خواندن اطلاعات - یا همان چیزی که ما به عنوان فرمت می شناسیم - مطرح شد.

انواع فرمت فایل عکس:

BMP

فايهاي تصويري Bitmap ويندوز. اين تصاوير در کيفيت برابر با فايلهاي JPG از حجم بيشتري برخوردار هستند اما توابع API ويندوز به خوبي از آن پشتيباني مي کنند لذا برنامه نويسان هنوز از اين فايلها در تهيه برنامه هاي تحت ويندوز استفاده مي کنند. همچنين توانائي ذخيره تصاوير ترنسپرنت را ندارند. مجموعه عکسهاي BMP را مي توان در قالب يک عکس فشرده با فرمت MBM ذخيره کرد که در يزر توضيح داده شده است.

GIF
مخفف Graphics interchange format است. اين فرمت براي تهيه عکسهاي کوچک استفاده مي شود. اين فرمت مزاياي بسيلر زيادي دارد. مهمترين ويژگي اين فرمت که آنرا در وب بسيار متداول ساخته است توانائي ذخيره چندين فرم عکس در قالب يک فايل تصويري است و بنابراين مي تواند عکسهاي متحرک توليد کند. همچنين تهيه تصاوير ترنسپرنت و عکسهاي Compuserve بسيار کم حجم براي وب از ديگر مزاياي اين فرمت است. برنامه Ulead Gif و Adobe Image Ready را براي مديريت اين تصاوير توصيه مي کنيم. برنامه هاي بسيار زيادي در اين زمينه وجود دارد.

CUR
مخفف Cursor بوده و فايلهاي کورسر ماوس با اين پسوند ذخيره مي شوند.براي نمونه در RUN اين آدرس را وارد کنيد:
%windir%\Cursors

JPG يا JPEG
مخفف joint photographic experts group نوعي فايل عکس مرسوم است. اين فرمت عکسهاي استانداردي است که در VCD‌ها نيز قابل پخش است و از حجم و کيفيت قابل قبولي برخوردار است.

MBM
مخفف MuliBitMap يک فايل محتوي چندين تصوير BMP که در نرم افزارهاي موبايل بسيار استفاده مي شود. با استفاده از نرم افزار Easy Symbian Suite از سايت svsoftwares به مديريت اين فايلها بپردازيد.

PNG
مخفف portable network graphics نوعي فايل عکس سبک براي تهيه تصاوير ترنسپرنت و آيکون است. اين تصاوير در ادامه توسعه فايلهاي GIF ايجاد شدند. امروزه تصاوير PNG براي تهيه عکسهاي ترنسپرنت و تصاوي رGIF براي تهيه عکسهاي متحرک استفاده مي شوند. برنامه Axilias IconWorkshop را از سايت آگزيلياس دانلود کنيد و از پسورد 21262212-08916-97796-63060-35362 استفاده کنيد.
براي تهيه فايلهاي آيکون نسخت نياز به طراحي فايلهاي ترنسپرنت داريد. اين فايلها را با فتوشاپ طراحي کنيد و آنها را پسوند PNG ذخيره کنيد. با استفاده از برنامه Axilias IconWorkshop فايل PNG را به ICO تبديل کنيد.

ICO پسوند فايلهاي آيکون است. در ويندوز آيکونها در فايلهاي DLL مختلف ذخيره شده اند. فايلهاي ICL کتابخانه هائي مانند کتابخانه هاي DLL که تنها محتوي آيکون هستند.

PSD
فايل پروژه هاي ويرايش عکس برنامه فتوشاپ است. براي مشاهده اين عکسها حتما نيازي به نصب برنامه فتوشاپ نيست، نرم افزار رايگان PNG PSD Viewer از سايت wenovo دانلود کنيد. همچنين براي اينکه ويندوز را قادر به پخش اين تصاوير و بسياري تصاوير ديگر به صورت ThumNail نمائيد برنامه thumbview را دانلود کنيد.

TIFF
مخفف Tag Image File Format نوعي فايل عکس است که در اسکنرها خيلي استفاده مي شود

ادامه »

چرا گوشيم به كامپيوتر وصل نمي شه؟

9ام آبان, 1394

USB Device Not Recognized؛ پیغامی بسیار آزاردهنده که مطمئناً خیلی از افراد با آن روبرو شده‏ اند. امروز قصد داريم با اين خطا مبارزه كنيم و به دنبال راهي براي برطرف نمودن اين مشكل باشيم
به گزارش دريچه فناوري گروه فضاي مجازي باشگاه خبرنگاران جوان؛ آیا تا کنون برای شما پیش امده که به هنگام نصب دستگاه های usb به سیستم خطايي با عنوان USB device not recognized مشاهده کنید و موفق به نصب دستگاه خود نظیر دوربین، گوشی، فلش و … نشوید؟


USB Device Not Recognized؛ پیغامی بسیار آزاردهنده که مطمئناً خیلی از افراد با آن روبرو شده ‏اند.این پیغام که در هنگام کار کردن با ویندوز در معرض دید قرار می‏ گیرد، نشان‏دهنده ‏ی آن است که یکی از پورت‏هایی که به‏تازگی استفاده شده، بصورت کامل توسط کامپیوتر و سیستم‏عامل شناخته نشده و ممکن است بطور ناقص کار کند. خوب، قطعاً اولین واکنشی که باید توسط یک کاربر صورت پذیرد، اطمینان از سالم بودن دستگاهی است که قصد برقراری ارتباط با کامپیوتر را دارد.

راه حل، بسیار بسیار ساده بوده و هیچ نیازی به Un-Install کردن درایور دستگاه، اعمال تغییرات در ریجستری و… نیست! فقط و فقط کامپیوتر خود را از منبع برق جدا کنید! دقت کنید که خاموش کردن به تنهایی چاره‏ساز نیست؛ کامپیوترهای مدرن اگرچه در ظاهر خاموش می‏شوند، اما درواقع هنوز MotherBoard در حال استفاده از منبع برق می‏باشد.

البته لازم به ذکر است که بدلیل آنکه MotherBoard -همانطور که از نامش هم پیداست- محلی است که تمامی قطعات سخت‏افزاری به آن متصل می‏شوند که پورت‏های USB هم یکی از آن‏هاست، بعضی مواقع نیاز دارد که خاموش-روشن شود. (اصطلاحاً reboot شود.) درواقع این reboot شدن، باعث می‏شود که Micro-Processor، درایوهای لازم را از نو اجرا کند و پورت‏های USB مجدداً شروع بکار کنند.

پس برای جمع‏بندی، کافیست که کامپیوتر خود را خاموش کرده، اگر سیستم شما از نوع Desktop PC است، آن را از پریز برق جدا کنید و اگر از نوع Laptop است، علاوه بر جدا سازی از پریز برق (درصورت اتصال،) حتی باطری آن را نیز از دستگاه جدا کرده و مجدداً وصل نمایید. سپس مجدداً سیستم را راه‏اندازی کنید و متوجه خواهید شد که مشکل کاملاً حل شده است.

ای به طوفان حوادث نوح ما

12ام مهر, 1394

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْـخَـفـآءُ وَ انْـکَـشَـفَ الْـغِـطآءُ 

غرقِ طوفان حوادث شده ایم

نوح ما را بفرست در شب طوفانی ما

زمانه بر سرجنگ است یا علی مددی

کمک ز غیر تو ننگ است یا علی مددی

گشاد کار دو عالم به یک اشاره توست

به کار ما چه درنگ است یا علی مددی

نگاهی کوتاه به فلسفه شیخ اشراق

8ام مرداد, 1394

 

هشتم مرداد در کشور ما،روز بزرگداشت شیخ اشراق نامگذاری شده است. فلسفه از آنجا که با براهین محض عقلی به اثبات وجود خدا و می پردازد،راهی مطمئن و نفوذناپذیر در مسیر خداشناسی است.در این پست برآنیم تا گزیده ای از عقایدجناب شهاب الدین سهروردی معروف به شیخ اشراق را خدمت دوستان ارائه دهیم.

 

سهروردي در نظام هستي، علاوه بر عوالم عقول و نفوس و اجسام (كه مشائيان نيز به آنها قائل بودند)، به عالم ديگري عقيده دارد كه عالم مثال يا عالم خيال يا مثل (صور) معلقه ناميده مي‌شود.

(مشائيان گروهی از فلاسفه هستند که به چنين عالمي، يعني عالم خيال اعتقاد ندارند)

عالم خيال يا مثال، مرتبه‌اي از هستي است كه از ماده مجرداست،ولي از آثار آن بر كنار نيست؛ يعني مرتبه‌اي كه ميان محسوس و معقول يا مجرد و مادي است و به همين دليل برخي خواص هر دو

حوزه را داراست.

در واقع شيخ اشراق علاوه بر صور خيالي و قوه خيال كه يكي از قواي باطني و مورد قبول مشائيان است، از امر ديگري به نام عالم مثال يا خيال سخن مي‌گويد.

يك موجود مثالي، موجودي است كه در عين اين كه از كم و كيف و همچنين ساير اعراض برخوردار است، از ماده مجرد است.

شهاب الدین سهروردی معتقد است گذر از عالم محسوس به عالم معقول بدون واسطه امكان‌پذير نيست. پس بايد عالمي ميان اين دو عالم باشد كه هم از خواص محسوسات بهره‌اي برده باشد و هم از خواص معقولات. او اين عالم مياني را مثال يا خيال مي‌نامد كه در مراتب معرفتي، منطبق بر ادراك خيالي، مابين ادراك حسي و ادراك عقلي است.

ادامه »

دانلود نرم افزار فرمول های ریاضی برای اندروید

6ام تیر, 1394

 

Maths Formulas نرم افزاری بسیار کامل و عالی و کاربردی و گنجینه ای از فرمول های ریاضی جهت استفاده دانش آموزان، دانشجویان و مهندسین است که می تواند همیشه و هر کجا در اختیار و همراه شما باشد .

دانلود نرم افزار فرمول های ریاضی برای اندروید

ویژگی ها :

هندسه
جبر
مثلثات
معادلات
هندسه تحلیلی
مشتق
انتگرال گیری
تبدیل واحد
ماتریس ها
محاسبه ذهنی
تعدادی ابزار برای محاسبه اشکال هندسی و ریشه معادلات
به اشتراک گذاری فرمول ها از طریق ایمیل، پرینت یا فیسـبوک
قابل استفاده در تبلت ها
پشتیبانی از زبان های: انگلیسی، فرانسوی، ویتنامی، چینی، ژاپنی، اسپانیایی و …
فولدر شخصی: ذخیره فرمول های پرمصرف و پرکاربرد در فولدرهای دلخواه
قابلیت جستجو با تایپ داخل نوار جستجو در هر دسته بندی

تصاویری از محیط نرم افزار :

 

دانلود Maths Formulas 8.1 نرم افزار فرمول های ریاضی برای اندروید

| حجم : 14.4 مگابایت | فرمت : apk

منبع : tahzib.ir

 

ظریف ترین دوربین بازار!

3ام تیر, 1394

خداوند برای چشم، چند محافظ قرار داده است:

جایگاه آن را در میان گودالی از استخوان ها قرار داده و چون چشم از پیه ساخته شده، آن را با اشک شور مخلوط کرده است تا فاسد نشود.

مژه، دربان و پلک پوشش چشم است. ابرو، سایبان و خطوط پیشانی برای انحراف عرق به دو سوی صورت است.

هر شبانه روز ده ها هزار عکس رنگی می گیرد، بدون آنکه به فیلم و یا تنظیمِ خاصی نیاز داشته باشد. راستی آیا وجود دوربینی که از پیه ساخته شده و دهها سال عکسبرداری و فیلمبرداری می کند، نشانه قدرت معجزه گر الهی نیست؟!!

چشم، مظهر عاطفه و غضب و مظهر تعجب و ادب و مظهر زیبائی و عشق است.

چشم، رابط انسان با جهان خارج و زبان، وسیله ارتباط انسان با دیگر انسانها و بهترین و ارزان ترین و ساده ترین و عمومی ترین وسیله مبادلات علمی و فرهنگی و اجتماعی است.

شاید تأکید قرآن بر دو چشم، به خاطر آن باشد که تخمین مسافت و فاصله و عمق اشیا با یک چشم امکان پذیر نیست.

بگذریم که چشم نقش ویژه ای در زیبائی افراد دارد و یکی از راه های شناحت افراد است.

اگر گوش یا دهان افراد پوشیده باشد به راحتی می توان آنان را شناخت در حالی که اگر چشم بسته باشد، شناخته نمی شوند.

چشم، دریچه دل و عشق است. شاعر می گوید:

زدست دیده و دل هر دو فریاد

که هر چه دیده بیند دل کند یاد

بسازم خنجری نیشش ز فولاد

زنم بر دیده تا دل گردد آزاد

چشم، راه نفوذ در دیگران است.

تفاوت شاگردی که استاد را ببیند و در چشم او نگاه کند با شاگردی که از طریق بلندگو یا نوار سخنی را بشنود، بسیار است.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی حوزه

جاسوس‏ افزارها ‏را بشناسید و با آنها مقابله کنید!

8ام دی, 1393


spyware : از بدافزارهایی است که مستقیماً دارای اثر تخریبی نیستند ولی همانگونه که از نامشان پیداست به جاسوسی روی کامپیوتر هدف می‌پردازند. البته در یک تقسیم بندی کلی می‌توان گفت جاسوس افزارها دو دسته هستند که در این گزارش به تمامی آنها خواهیم پرداخت.1. دسته‌ای از جاسوس افزارها توسط کاربر و با آگاهی کامل برای کنترل یک کامپیوتر یا شبکه‌ای از کامپیوترها به منظور کنترل اعمال کاربران یا نیروی انسانی تحت نظرش نصب می‌شوند. همانند نرم افزارهایی که والدین برای کنترل کودکان نصب می‌کنند یا نرم افزارهای که به منظور کنترل کارمندان یک سازمان روی شبکه‌ای از کامپیوترها نصب می‌شوند.

2. دسته‌ای از جاسوس افزارها بدون اجازه کاربر رایانه توسط افراد سودجو روی کامپیوتر نصب می شوند و سعی در زیر نظر گرفتن اعمال کاربر و سرقت اطلاعات مفید وی دارند.

جاسوس افزارها بصورت پنهان به فعالیت می‌پردازند و بسیاری از مردم ممکن است بدون آگاهی مدت زیادی را با این جاسوس افزارها سپری کنند. جاسوس افزارها به چند طریق ممکن است از اطلاعات شما سوء استفاده و یا مشکلاتی برای کاربری شما ایجاد کنند:

  • سرقت اطلاعات شخصی

جاسوس افزارها می‌توانند با دست یابی به کوکی‌ها عادت‌های اینترنتی، اطلاعات کارت‌های اعتباری و بسیاری اطلاعات دیگر شما را جمع‌آوری کند همچنین با ثبت کردن کلیدهای فشرده شده توسط شما روی صفحه کلیدرمزهای عبور شما را به دست آورده و در اختیار افراد دیگر قرار دهند.

ادامه »

آموزش تصویری قدم به قدم پاورپوینت

3ام آذر, 1393

در این کتاب شما با برنامه پاورپوینت ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ برای مبتدیان آشنا می شوید. در گوشه سمت چپ پاورپوینت یک شکل چهاررنگ وجود دارد روی ان کلیک کنید گزینه PowerPoint Options را بزنید و به قسمت Save بروید در مربعی که تیک زده شده و عددی نوشته شده اگر شما تیک مربّع را بردارید به معنای این است که شما نمی خواهید پاورپوینت شما خودکار از طرف کامپیوتر Save گردد و اگر تیک را هم بزنید می توانید عد کناری که به معنای Save در … دقیقه شود را عوض کنید یعنی می خواهید که کامپیوتر در مدت زمانی که شما معین کرده اید خودکار پرونده موردنظر را ذخیره سازد.

دانلود

ندای یک بسیجی عاشق

معرفی شبكه هاي اجتماعي پاك و مفید

28ام آبان, 1391

     در چند سال گذشته و پس از ظهور وب ۲ ، شبكه هاي اجتماعي رشد بسيار زيادي در اينترنت داشته اند و كاربران معمولا حداقل در يك شبكه اجتماعي عضويت دارند. اين گونه مكان ها معمولا براي ارتباط با دوستان، به اشتراگ گذاري اطلاعات مانند عكس، ويدئو، متن و كارهاي گروهي و بسياري موارد ديگر استفاده مي شوند. قطعا عده اي تمايل به حضور در محيطهاي اجتماعي عمومي ندارند. با اين حال شبكه هاي اجتماعي ارزشي ، شيعي و اسلامي فراواني با سطح كيفي و كمي قابل قبول با ظرقيت اثرگذاري مناسب در اينترنت وجود دارند.

شبكه هاي اجتماعي پاك
     هر چند اخيرا با تلاش وبلاگ نويسان انقلاب اسلامي چندين شبكه اجتماعي با رويكرد ارزشي به وجود آمده است ، اما گرافيك نه چندان قوي، عدم تبليغات مناسب ، برنامه ريزي نامناسب و ناآشنايي بسياري از نيروهاي موثر ارزشي با اين فضا ، اين سايت ها را در رقابت با شبكه هاي اجتماعي چون توييتر و فيس بوك كه از پشتيباني مالي دولت آمريكا بهره مي برند ، ناموفق ساخته است. با اين حال شبكه هاي اجتماعي خوش ساختي هم ايجاد شده اند كه با كمي توجه و اطلاع رساني مناسب مي توانند در جذب مخاطب موثر عمل كنند.

     مطلبي كه در ادامه آمده است به معرفي برخي از اين شبكه هاي ايراني و غير ايراني مي پردازد.

گفتگوي شيعيان
     شيعه چت [۱] از بزرگترين و قديمي ترين اجتماعات شيعيان در شبكه اينترنت است. اين تالار گفتمان در حدود ۲۴۰۰۰ عضو دارد. تا كنون در حدود دو ميليون مطلب در اين شبكه ارسال شده است . افراد زيادي به وسيله اين شبكه به مذهب تشيع گرايش پيدا كرده اند. از جمله اتاقهاي اين سايت مي توان به بخشهاي مناسبتهاي مذهبي ، بخش معرفي كتب و ادعيه شيعه ، مباحث عمومي ، قرآن و حديث ، مباحث اقتصادي ، ازدواج و… اشاره كرد.http://www.shiachat.com

شبكه اجتماعي مدينه
     اين وب سايت اينترنتي[۲] در پاسخ به سايت هاي اجتماعي غربي از قبيل فيس بوك راه اندازي شده است و مسلمانان از هر نقطه جهان مي توانند با ثبت نام در اين شبكه اجتماعي در تالارهاي گفت وگو حضور يافته و به تبادل نظر بپردازند.http://www.madina.com

     اين وب سايت در حال حاضر به زبان هاي انگليسي، فرانسه، تركي، آلماني، عربي، سوئدي، روسي، ايتاليايي و اسپانيايي قابل دسترسي است.

     اين وب سايت از آنجا به وجود آمد كه فيس بوك چهار صفحه بسيار معروف اسلامي را از سايت خود حذف كرد. كاربران مسلمان اين شبكه بسيار خشمگين شده و نامه اي منتشركردند و در آن “مارك زاكربرگ"، بنيانگذار فيس بوك را به خدشه دار كردن احساسات بيش از ۲٫۵ مسلمان متهم كردند. در اين نامه خطاب به زاكربرگ جوان آمده: «با وجود اينكه عملكرد فوق العاده اي را در گسترش بهترين شبكه ارتباطي جهان داشته ايد، در پروراندن كينه و عداوتي بزرگ ميان خود و مسلمانان جهان نيز كاملا موفق بوده ايد، اما اين بار خسارتي واقعا جبران ناپذير به وجود آورده ايد.»

     در اين نامه نه تنها درخواست شده تا صفحات حذف شده دوباره فعال شوند بلكه قوانين جديدي نيز معرفي شده اند كه بر اساس آنها انتشار نظريات ضد اسلامي خلاف قوانين خواهد بود. همچنين در اين نامه خواسته شده بود تا نشانه هاي توهين آميز به اسلام حذف شده و هر صفحه اي كه از چنين نشانه هايي برخوردار هستند غير فعال شوند.

     در اين نامه اعلام شده است در صورتي كه به خواسته هاي مسلمانان توجه نشود ۲٫۵ ميليون كاربر مسلمان فيس بوك خارج شده و به شبكه اجتماعي “مدينه” خواهند پيوست.

     اين اقدام در نهايت عملي شد و كاربران اين شبكه روز به روز افزايش مي يابند. همچنين دست اندركاران اين شبكه اجتماعي درصدد هستند به زودي دانشنامه اي با عنوان “علم پديا” را براي مقابله با ويكي پديا بر روي اينترنت قرار دهند. اين دانشنامه اسلامي به جاي دانشنامه ويكي پديا مورد استفاده قرار خواهد گرفت و كارشناسان پس از بازبيني مطالب ارسالي كاربران مسلمان، اطلاعات را بر روي سايت قرار خواهند داد.

Muxlim
     از زمان تاسيس اجتماع آنلاين Muxlim.com در ماه دسامبر سال ٢٠٠۶ بيش از ۱٫۵ ميليون نفر از ١٩٠ كشور جهان ماهانه از اين وب سايت بازديد كرده اند؛ اين وب سايت امكان پيوستن به اجتماعات بحث و گفت وگو و اشتراك گذاري عكس و گوش كردن به قرآن را فراهم مي كند.

Muxlim PAL
     پايگاه اينترنتي MUXLIM PAL براي معرفي بهتر اسلام به غربي ها راه اندازي شد. پس از پايگاه اينترنتي “سِكند لايف"، پايگاه اينترنتي ديگري با عنوان MUXLIM PAL.COM راه اندازي شد كه دنياي مجازي مسلمانان و مخصوصا مسلمانان غربي را به نمايش گذاشته است .

     به گفته مدير اجرايي Muxlim، هر كسي مي تواند به اين شبكه دسترسي پيدا كند.

     در دنياي مجازي Muxlim Pal كاربران مي توانند فضاي خود را ايجاد كرده و به تعامل با دوستانشان در محيطي سالم و اسلامي بپردازند.

     بنا بر اظهار موسسان اين دنياي مجازي، هدف Muxlim Pal گرد آوردن مسلمانان سراسر جهان كنار هم است، اما هر كسي به روابط اجتماعي در دنياهاي مجازي علاقه مند است مي تواند بدون هراس از روبه رو شدن با محتواهاي توهين آميز و بدون ملاحظه مذهبي كه دارد، وارد اين دنياي اجتماعي شود.

فورويزيت
فورويزيت[۳] از سوي جمعي از فعالين متعهد فضاي مجازي ، از ابتداي سال ۸۸ به منظور انتشار كليپ هاي سانسور شده يوتيوب ، فعاليت خود را آغاز كرد. مسئولين ۴VISIT قبل از راه اندازي آن در سايت يوتيوب به انتشار كليپ اقدام مي كردند كه پس از بارگذاري حدود ۱۰۰۰ كليپ ، يوتيوب به حذف كليه آنها و مسدود كردن اعتبار كاربري اعضا اقدام نمود. پس از اين اقدام ، كاربران مصمم به ايجاد سايتي مشابه يوتيوب با محيطي سالم، در جهت نشر فرهنگ ايراني اسلامي شدند.http://4visit.com

     مزاياي ۴VISITنسبت به يوتيوب، عدم وجود كليپ هاي غير اخلاقي و ضد ديني ، دارا بودن قابليت دانلود مستقيم فيلم ها ، وجود بخش صوتي ، نظارت ۲۴ ساعته بر كليپ ها و انتشار به روز اخبار و وقايع است. اين سايت حدود يكسال است كه به دليل مشكلات مالي فعاليت نمي كند ، اما مديران سايت از راه اندازي قريب الوقوع آن با رويكرد جذب مخاطب از سراسر جهان خبر مي دهند.

جامعه مجازي نصر
     بزرگ ترين جامعه مجازي مقاومت اسلامي با عنوان “كلوپ نصر"[۴] با هدف اشتراك گذاري محتوا با رويكرد مقاومت اسلامي و همچنين جلوگيري از تهديدات نرم ارزش ها و منافع اسلامي راه اندازي شده است.http://www.nasrclub.com

     اين جامعه مجازي علاوه بر زبان فارسي به سه زبان عربي، انگليسي و روسي به كاربران و اعضاء خود سرويس دهي مي دهد و اين امر، ارتقاء تعاملات مجازي را در سطح بين المللي به همراه دارد. اين ويژگي مطلوب و قابل توجه سامانه “كلوپ نصر” است.

     از بخش هاي جامعه مجازي مقاومت اسلامي مي توان به دعوت، برگزيدگان، گروه ها، لينك ها، فيدها، نيازمندي ها، آلبوم ها، نظرسنجي، وبلاگ، موسيقي، آمار جامعه و افراد برخط اشاره كرد؛ كاربران در بخش “دعوت” مي توانند پست الكترونيكي ، دوستان خود را به صورت جداگانه در فيلدهاي مورد نظر وارد كنند.

     كاربران علاقه مند به موضوع مقاومت اسلامي مي توانند در اين جامعه مجازي فايل هاي صوتي، تصويري و… را بين خود و ديگر كاربران فضاي سايبر به اشتراك بگذارند و با اشتراك گذاري اطلاعات، مسائل مرتبط با موضوع مقاومت اسلامي را حمايت كنند و از امكانات وبلا گ نويسي سايت بهره مند شوند.

شبكه هاي اجتماعي حاميان ولايت
     رويكرد اصلي اين پايگاه[۵] كه نخست با استفاده از سرويس رايگان شبكه نينگ به وجود آمد و پس از استقبال از سوي كاربران به صورت مستقل فعاليت خود را ادامه داد، پيگيري ۲ هدف اصلي است:

۱٫ ايجاد يك فضاي صميمي جهت دوستي، تبادل نظر و هماهنگي ميان فعالان حزب الله در حوزه وب.

۲٫ فرهنگ سازي در ميان اهالي اين جبهه در جهت آشنايي با نحوه برخورد با دشمنان نظام مقدس جمهوري اسلامي.

     بارگذاري فيلم، صوت، سرويس ايجاد پروفايل، آپلود فايل با امكان دانلود فايلهاي آپلود شده از ديگر امكانات اين پايگاه است.http://velayatmadaran.ir

     امكان ايجاد نامحدود گروه، امكان ايجاد نامحدود رخداد، امكان اضافه كردن و معرفي نامحدود سايت و وبلاگ، ارائه مقالات مفيد با موضوعات مختلف روز، ارائه آخرين اخبار روز، امكان برقراري ارتباط آسان با ساير كاربران و اطلاع از فعاليت هاي دوستان در شبكه از ديگر قابليت هاي اين پايگاه اينترنتي است. اين گروه با توجه به آنكه در جذب مخاطب حزب اللهي فعال عمل كرده است مي تواند با اضافه كردن زبانهاي عربي و انگليسي مخاطبان علاقه مند به انقلاب اسلامي را از سراسر جهان جذب كند.

منبع : www.psyop.ir

http://avinyfilm.ir/main

معرفی 8 گیاه معطر و روش استفاده از آن‌ها

17ام مهر, 1391

      آویشن، رزماری، نعنا، مریم گلی و غیره. حتی اسم این گیاهان نیز مشام را پر از عطر طبیعت می‌کند. گیاهان معطر در طول قرن‌ها به عنوان دارو استفاده شده‌اند.

     در این مقاله به گوشه‌ای از خواص 8 گیاه معطر اشاره کرده و توصیه می‌کنیم از طعم و خواص درمانی آن‌ها استفاده کنید. با ما همراه باشید.

آویشن

آویشن: ضدعفونی کننده

     ساقه‌های گل دار آویشن سرشار از ترکیبی به نام «تیمول» است که قاتل باکتری‌ها محسوب می‌شود. آویشن ضدعفونی کننده و ضد ویروس قوی است. این گیاه معطر سرفه را تسکین می‌دهد و خلط‌ها را دفع می‌کند. زمانی که در معده‌تان احساس سنگینی می‌کنید برای هضم بهتر غذا به سراغ آویشن بروید. بهتر است بدانید آویشن حاوی آهن نیز می‌باشد.

روش استفاده

     آویشن تازه عطر و طعم بیشتری دارد. توصیه می‌کنیم از این گیاه در تهیه‌ی سوپ، خورش و همچنین سس‌هایتان استفاده کنید. برای خوشمزه تر کردن مایه طعم دهنده‌ی جوجه کباب، کباب، ماهی و غیره نیز از این گیاه معطر غافل نشوید.

     اگر مشکل بی‌خوابی دارید قبل از خواب نعنا نخورید زیرا باعث بی‌خوابی می‌شود.

      پودر آویشن را به غذاهایتان اضافه کنید. البته می‌توانید از جوشانده‌ی این گیاه نیز بهره‌مند شوید. در عطاری‌ها کپسول و افشره‌ی خوراکی آویشن نیز به فروش می‌رسد.

     مصرف آویشن برای افرادی که از فشار خون بالا رنج می‌برند توصیه نمی‌شود. قبل از مصرف حتماً با پزشکتان مشورت کنید. افشره‌ی خوراکی آویشن نیز برای زنان باردار، شیرده و کودکان مورد منع مصرف دارد.

صفحات: 1· 2

خواص دارویی گیاهان

30ام شهریور, 1391

    این تقسیم بندی برگرفته از کتاب گیاهان دارویی و گیاه درمانی آقای دکتر محمد حسین صالحی سورمقی، دانشیار دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.

گیاهان دارویی آرام بخش، ضد افسردگی، مقوی اعصاب و محافظ اعصاب:

     اسطوخودوس، بابونه، بادرنجبویه، بهارنارنج، جوی دوسر، جینسینگ، جینکو، چای، رازک، ریحان، زردچوبه، زعفران، سنبل الطیب، علف چای، کرفس، گل رنگ، گل ساعتی، گل گاوزبان، نعنا فلفلی و نعنا قمی.


صفحات: 1· 2

Auto Run چیست و چگونه به وجود می آید؟

28ام شهریور, 1391

    

     در ویندوز ها قابلیتی وجود دارد که سیستم عامل می تواند توسط آن دیسک موجود در درایو را تشخیص بدهد که به آن AutoRun می گویند.

     در محیط ویندوز وقتی که دیسکی را در درایو قرار می دهید، سیستم عامل دنبال فایلی به نام AUTORUN.INF می گردد که فایل متنی است که می توانید آن را با Note Pad ایجاد کنید.

     توانایی های فایل AUTORUN.INF چیست؟

صفحات: 1· 2


 
گالری تصاویر