موضوعات: "فرق و مذاهب" یا "بهائیت" یا "مذهب تشیع" یا "شیعه( امامیه)" یا "اسماعیلیه" یا "زیدیه" یا "کیسانیه" یا "مذاهب تسنن" یا "وهابیت" یا "خوارج" یا "اباضیه" یا "فراماسونری" یا "صهیونسیم"

مراسم شیطانی ماسونها با حضور سران اروپا در افتتاح تونل سوئیس؟!+فیلم

15ام تیر, 1397

 

مراسم شیطانی ماسونها با حضور سران اروپا در افتتاح تونل سوئیس؟!+فیلم

تحلیل برنامه عصر شبکه افق
 

گزارش تحلیلی از مراسم آیینی عجیب افتتاحیه بزرگترین تونل جهان در سوئیس!

این مراسم که با حضور سران کشورهایی اروپایی برگزارشد.به بهانه افتتاحیه این تونل در نمایشی تمام تصورات انسان معاصر از ارتباط با جهان برتر  به چالش کشیده شد و در عصر ترانس مدرن، غرب مقصد خود را ارتباط با اجنه و شیاطین معرفی میکند!.
 
این مراسم نمایانگر بسیاری از اعتقادات جریان حاکم در غرب است که در گذشته تمام تلاش خود را در مخفی کردن افکار خود داشتند اما آرام آرام در سالهای اخیر بدون هیچ ترسی پرده از افکار شیطانی خود بر می دارند و مقصد آینده بشر را پس از مدرنیته در عصر ترانس مدرن ارتباط با شیاطین معرفی می کنند!.

نماد بز بافومت شیطان پرستی

در نمایش این مراسم، بافومت (یکی از خدایان پاگانیست ها و شیطان پرستان) حضوری فعال داشته و در انتهای مورد پرستش نمادین قرار گرفته و راهنمای انسان ها به سمت تکنولوژی و علم می شود. 

توصیه می کنیم کلیپ زیر را ببینید:

 

مراسم افتتاح تونل Gotthard در سوئیس

یکی از عجیب ترین خبرهای دوران معاصر، که سال2016 پیش رخ داد، مراسم افتتاح تونل Gotthard در سوئیس بود.

 

اول با توضیحی درباره تونل Gotthard شروع کنیم

تونل Gotthard در زیر کوه‌های آلپ به طول ۵۷ کیلومتر احداث شده و هدف اصلی آن ساده کردن حمل و نقل بار به سوئیس از طریق کوه‌های آلپ است. عملیات احداث این تونل ۱۷ سال طول کشیده و حدود ۱۱ میلیارد یورو هزینه داشته است. مراسم افتتاح تونل با حضور رهبران اروپایی از جمله آنجلا مرکل و فرانسوا اولاند و نخست وزیر ایتالیا، ماتیو رنزی، برگزار شد. طبیعتاً آنچه در مراسمی در این سطح اجرا میشود، نمیتواند به عنوان یک شوخی بیمزه و یا حرکاتی نمایشی مطرح شود و باید درباره جزئیات آن و پیام هر حرکت، به دقت فکر شده باشد.طی آن شیطان پرستان مناسک و مراسم خاص خود را اجرا کردند و اعجاب حاضران را برانگیختند.

 

؟؟؟؟؟؟؟

 

این مراسم چه پیامی داشت؟

این مراسم با رژه افرادی شروع می‌شود که لباس کار پوشیده اند تا کارگران دخیل در این پروژه را نمایندگی کنند. اما این افراد مانند بردگانی مسخ شده راه میروند.

gotthard tunnel workers

در بخش دیگری از مراسم که قرار بود برای بزرگداشت کارگرانی که در حین انجام کار جان خود را ازدست داده اند، باشد، آن‌ها را مانند حشراتی بی‌ارزش که در هوا معلق شده‌اند به تصویر کشیده است که در مقابل تصویر موجودی شیطانی به نام Baphomet تکان میخورند.

gotthard-dead-workers

gotthard-dead-workers-2

بعد از رژه کارگران، یک واگن کسانی را به صحنه می‌آورد که مردم عادی را نمایندگی میکنند. این افراد سمبل کسانی هستند که قرار است از این تونل عبور کنند. در این مراسم هر جا که مردم عادی را خواستند نشان دهند، آن‌ها را موجوداتی نیمه عریان نشان داده‌اند که همه ذهن آنها معطوف به شهوات جنسی است، تا نشانی از حقارت و بردگی آن‌ها باشد.

gotthard-people-1

در صحنه بعدی موجودی با بالهای بزرگ بر فراز محل نمایش به پرواز درمی آید که لوسیفر یا همان ابلیس، را نمایندگی میکند و بازیگران در مقابل او به خاک می افتند.

gotthard-lucifer

بعد از آن مردی با لباس و شاخهای بز وارد صحنه می‌شود که همه بازیگران به او تعظیم میکنند. این شخص که Baphomet نام دارد موجودی شیطانی را نمایندگی میکند که ادعای سلطنت بر نوع بشر را دارد.

gotthard-baphomet

مراسم در بیرون سالن و در فضای باز ادامه پیدا میکند و وقتی مرد بزنما میخواهد وارد شود جماعتی از زن و مرد در جلوی او راه می‌روند که همه لباس عروسی پوشیده اند و انگار که این مردبزنما داماد همه آنهاست.

gotthard-baphomet-brides

بعد وقتی که روی پرده بزرگ تصویر چشمی که همه چیز را میبیند، می افتد، همه حضار به این مرد بزنما سجده میکنند.

gotthard-baphomet-eyes

صحنه بعد زنی است که در مقابل او تعظیم کرده میگوید که حالا شما پادشاه این عالم هستید.

gotthard-baphomet-king

گول ژستهای اومانیستی و سکولار و روشنفکرانه رهبران غربی را نباید خورد. همه رهبران رده بالای غربی عضو این فرقه های شیطان پرستی و خرافی هستند. عمق اعمال جادوگرانه و خرافه ای که در چنین مراسمی انجام می‌شود را به سختی می‌شود در مراسم شمن‌های قبایل وحشی آفریقایی یافت.

مخوف ترین سازمان تروریستی جهان با ارتشی از زنان آفتاب سوخته و ریش و سبیل دار!!!

14ام تیر, 1397
 
 

رقص رهایی:

خانم بتول سلطانی عضو سابق شورای رهبری در این باره می گوید: «در زمستان سال ۱۹۹۸ در جلسه ای که مریم رجوی آن را برگزار کرد دعوت شدیم و به ما گفتند که باید استحمام کنید تا کاملا تمیز باشید و باید همه لباس ها و روسری های شما جدید و تمیز باشد چرا که این جلسه «حوض» شورای رهبری است و باید در آن حوض «رقص رهایی» اجرا کرد.

 
 
مسعود گفت:
«این همان رقص رهایی است» سپس با صدای بلند به ما گفت:
«شما برای من همچون زنان پیغمبرید
یعنی ازدواج شما با فردی دیگر حرام است.

 

 
گروهک منافقین یا به گفته خانم الیزابت روبین” فرقه ی رجوی”(۱) نامی آشنا برای تمام  ایرانی ها است؛ سازمانی که در ابتدا در جهت حمایت از انقلاب اسلامی جوانان بسیاری را جذب کرد و در ادامه با چرخشی کامل از اهداف ترسیم شده برای خود در نهایت تبدیل به زندانی برای مردان افسرده و زنانی با صورت های آفتاب سوخته و ریش و سبیل دار شد.(۲) سازمانی مخوف با زنان و مردانی که سال هاست به دور از خانواده و هرگونه ارتباط با دنیای بیرون و به مدد برنامه های شستشو ذهنی(غسل هفتگی) موسوم به “عملیات جاری” تنها مسعود و مریم را می شناسند.(۳)
 
در طول تاریخ عده بسیاری بودند که بر علیه زنان و مردان کشور خود برخاسته و جنایت های فجیعی را مرتکب شده اند؛ مریم رجوی که خود را در میان اعضای مجاهدین “ملکه انقلاب ایدئولوژیک” در کلیسای فرانسه “ژاندارک ایران” و در میان هلهله لابی های منطقه اورسوراواز “ژنرال دوگل ایران” نامید؛ یکی از این افراد است که به همراه همسرش مسعود رجوی بنای سازمان را نهاد که روی هر سازمان تروریسمی رادر خیانت و بغض چندین ساله بر علیه مردم کشورش سفید کرد، زنی که در طول تاریخ زنی مانند او نبوده که به طور تخصصی تروریسم خوبی باشد(۴) و در غیاب همسرش بتوانند سازمان کهنه و پوسیده منافقین را تا به امروز رهبری کند.

ادامه »

مدعیان مهدویت با چه ترفندهایی فریب می دهند؟

8ام تیر, 1397

اگرچه‌ ترفندهاي مدعيان کاملا مهم و درخور توجه‌ است‌؛ آنچه‌ در‌ ايـن‌ ميـان‌ مـشـترک مـي بـاشد، انديشه اصيل مهدويت است که با توجه بـه اين انـديشه، مدعيان از آن سوء اسـتفاده کرده و بسياري از خوش باوران در دام اين مدعيان قرار گـرفته‌اند.

مدعيان دروغين مهدويت، همواره بـه عنـوان يکـي از جدي‌ترين چالش‌هاي اين انديشه سترگ به حساب آمده‌انـد‌. تـاريخ‌ ايران معاصر، از اين نوع مدعيان مصون نمانده است. به طور ويژه‌ پس‌ از‌ پيـروزي انقـلاب اسـلامي ايـران، مـدعيان‌ ملاقات‌، ارتباط‌ با امام زمـان، هـمسري حضرت، تطبيق نشانه‌ها و تعيين زمان ظهور، بيش‌تـر در کانون توجهات قرار گرفته‌اند.

يکي از‌ اموري‌ که‌ در زمينه مدعيان دروغين مي تواند مـورد بحـث‌ قـرار‌ گيـرد، بررسـي ترفندهاي مـدعيان در جـذب و پايايي مـخاطب است. با مطالعه بر روي مـنابع مـرتبط بــا بحـث مدعيان، به انواع‌ ترفندها‌ از جنبه‌هاي مختلف سياسي، اجتماعي، اعتقادي مي‌توان دست‌ يافت. يکي از مهم‌ترين اين ترفندها، ترفند روان‌شـناختي اسـت. مـدعي با اين ترفند مخاطب را در‌ موقعيتي‌ خاص‌ قرار داده و بر رفـتار او بـه صورت پنهان يا آشکار تاثير‌ مي‌‌گذارد.

ادامه »

ویژه نامه سالروز تخریب قبور ائمه اطهار علیهم السلام در بقیع

1ام تیر, 1397

 

فرقه ضاله وهابی بر اساس تفکر غلط با کمک آل سعود بسیاری از آثار دینی را تخریب و به هتک حرمت قبور ائمه بقیع و دیگر اماکن پرداختند. در طول تاریخ جنایات زیادی کرده و امروزه نیز همان تفکر را دنبال میکند؛ در حالی که این عقیده بر خلاف کتاب و سنت است.

آشنایی با قبرستان بقیع

یکی از پر خاطره ترین مکانهای مدینه، بقیع است ; جایی که نخست آن را بقیع الغرقد می نامیدند. «غرقد» نوعی درخت بوده که در گذشته، در محل این قبرستان و یا در کنار آن قرار داشته و محتملا به تدریج با گسترش قبرستان، آن درختها (که به نظر برخی توتستان بوده) از میان رفته است. بقیع پیش از اسلام، گورستان مردم یثرب بوده و پس از اسلام نیز به عنوان مهمترین گورستان مدینه شناخته شده است. این گورستان با وسعت نسبتا زیاد خود، در طول قرون مختلف اسلامی مدفن صحابه، تابعین و مهمتر از همه، چهار تن از امامان (علیهم السلام) بوده و از این رو محل زیارت تمامی زائران مدینه منوره است. بقیع در ناحیه شرقی مسجد النبی و تقریبا در فاصله دویست متری آن قرار دارد. این قبرستان تا یکصد سال پیش خارج از حصار قرار داشت، اما اکنون تقریبا در میان شهر مدینه واقع شده و با چهار خیابان محاصره گردیده است ; ستین، عبد العزیز، ابی ذر، باب العوالی.

بقیع در زمان رسول خدا صلی الله علیه و آله نیز زیارتگاه بوده و آن حضرت برخی شبها خانه را ترک کرده و تنها به بقیع می رفته و در آنجا به راز و نیاز با خدا می پرداخته است. برخی دختران آن حضرت و نیز برخی از یاران نزدیکش در بقیع مدفونند ; کسانی چون عثمان بن مظعون که از صحابی مورد علاقه رسول خدا صلی الله علیه و آله بود.

قبرستان بقیع تا قبل از تسلط آل سعود، قبه های متعددی داشت که بر روی قبور خاصی ساخته شده بود. اما اکنون به صورت فضای باز و ساده ای در آمده است و قبرها جز نشانی ساده، به صورت سنگی که بالای سر آنها گذاشته شده، چیزی ندارد. با وجود این، تعلق خاطر مسلمانان به مدفون شدگان بقیع باعث گردیده است تا قبر عده ای از بزرگان مدفون، مشخص باقی بماند ; گرچه به مرور زمان، قبور صدها بلکه هزاران تن از صحابه و تابعین به دست فراموشی سپرده شده و قبر آنان نا مشخص مانده است.

قبرستان بقیع

بقیع در گذر تاریخ(1) (2)

ادامه »

نماهنگ بلای دوری از قرآن

1ام خرداد, 1397

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای:
«نکبت بعضی از جوامع اسلامی به‌خاطر دوری از قرآن است؛ وضع فلسطین را ببینید! یک ملّتی از خانه‌ی خود دور افتاده، آنهایی که در این خانه مانده‌اند، زیر انواع فشارها قرار دارند که یک نمونه‌اش را همین چند روز [گذشته] مشاهده کردید؛ شهدای فراوان، چند هزار مجروح و زخمی، به دست یک رژیمِ غاصبِ خبیثِ جعلیِ دروغین، و مسلمانها دارند همین‌طور نگاه میکنند، تماشا میکنند. بعضی‌ها گِله میکنند که «چرا آمریکا موضع نگرفته»؛ مگر آمریکا باید موضع بگیرد؟ آمریکا خودش شریک جرم است؛ بسیاری از دولتهای غربی شریک جرمند؛ انتظار دارید اینها موضع بگیرند؟ موضع را باید مسلمانها بگیرند؛ موضع را باید امّت اسلامی بگیرد؛ امّت اسلامی، دولتهای اسلامی، حکومتهای اسلامی هستند که باید بِایستند و نمی‌ایستند. چرا؟ چون از قرآن دورند؛ چون به قرآن بی‌اعتقادند… فلسطین به توفیق الهی و باذن‌الله‌تعالی از دست دشمنان خلاص خواهد شد؛ بیت‌المقدّس پایتخت فلسطین است و آمریکا و بزرگ‌تر از آمریکا و کوچک‌تر از آمریکا و اذناب آمریکا، در قبال حقیقت و سنّت الهی در مورد فلسطین هیچ غلطی نمیتوانند بکنند.» ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
 
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR براساس این بخش از بیانات رهبر انقلاب نماهنگ «بلای دوری از قرآن» را منتشر میکند.
 

نماهنگ: نماهنگ | بلای دوری از قرآن

با توجه به پهنای باند اینترنت خود ، می توانید این فیلم را با کیفیت های مختلف زیر دریافت نمایید :

کیفیت خوب و فرمت Mp4 و با حجم 191.0 MB

کیفیت متوسط و فرمت Mpeg و با حجم21.0 MB

کیفیت پايين و فرمت Flv و با حجم 16.8 MB

 

یک نفر به قدرت یک لشگر

3ام اسفند, 1396

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:

«هر جوانِ فداکاری که در مقابل رژیم اشغالگر قرار میگیرد، به قدر یک لشگر آنها را تهدید میکند. جواب این انسان را دیگر تانک و موشک و هواپیما و هلیکوپترِ آپاچی نمیدهد.» ۱۳۸۱/۰۳/۱۴

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت شهادت شهید احمد نصر جرار از فرماندهان گردان‌های قسام؛ که به دست عوامل رژیم صهیونیستی، لوح(پوستر) «یک نفر به قدرت یک لشکر» را منتشر می‌کند.

[دریافت تمام تصاویر (Zip)]

نحوه شهادت شهید بسیجی آشوب خیابان پاسداران "محمد حسین حدادیان"

2ام اسفند, 1396

 

پدر شهید محمدحسین حدادیان در گفت‌و‌گو با تسنیم جزئیات جدیدی از نحوه شهادت فرزندش را به دست دراویش آشوب‌گر را تشریح کرد.

پدر شهید محمد حسین حدادیان، شهید بسیجی آشوب خیابان پاسداران در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری فرزندش گفت:محمد حسین متولد سال 74 و دانشجوی علوم سیاسی بود. او از 7 سالگی عضو بسیج  بود و در مسجد فعالیت می‌کرد.

وی با بیان اینکه ‘محمد حسین دنیایی نبود و به دنیا تعلق نداشت’، گفت که محمد حسین پیرو خط ولی فقیه بود و  تمام مستحبات و واجبات شرعی و دینی را انجام می‌داد. در بسیج هم بسیار فعال بود و خالصانه به انقلاب و مردم خدمت می‌کرد و در بسیج بسیار خوب رشد کرد. پسرم در خط رهبری بود و غیر از خط رهبری هیچ خطی را قبول نداشت و خدا را شاکریم که تا لحظه مرگش با ولی فقیه بود.

 دریافت فیلم وداع با شهید حدادیان با حجم 28 MB

پدر شهید حدادیان به اتفاقات و آشوبهای خیابان پاسداران اشاره کرد و گفت:

 از  یک ماه گذشته توحش‌گرانی موسوم به دراویش، در خیابان پاسداران حضور داشتند و مزاحماتی را برای مردم ایجاد می‌کردند و ما نیز ساکن و بسیجی همان محله هستیم.

وی ادامه داد: در آن روز حادثه، آشوب‌گران قصد تخریب کلانتری پاسداران را داشتند و خوشبخاته آشوبگران با هشدارهای ناجا عقب نشینی کردند و پس از مدتی آن حادثه هولناک رخ داد که منجر به شهادت 3 نفر از نیروهای نیروی انتظامی شد. پس از آن آشوبگران با چوب و سنگ و سلاح شکاری به سمت نیروی انتظامی و مردم هجوم آوردند و قصد آسیب زدن به اموال مردم را داشتند. این در حالی بود که نیروی انتظامی قصد داشت بدون خشونت به این غائله پایان دهد و چندین بار ناجا به آنها اخطار و تذکر داده بود اما آنها اقدامات شوم خود را انجام دادند.

پدر شهید حدادیان اظهار کرد که در آن شب حادثه ما در مراسم عزاداری حضرت فاطمه سلام الله علیها حضور داشتیم که متوجه شدیم این آشوب ها آغاز شده  است. محمد حسین با شنیدین این موضوع به صورت داوطلبانه برای مقابله با اشرار رفت. من نیز همراه او تا ساعت 3 بامداد در محل این حادثه حضور داشتیم.

او به نحوه شهادت فرزندش اشاره کرد و گفت: در همان لحظات بامداد، محمدحسین در ابتدا با اسلحه شکاری مجروح شد و سپس توسط یک اتومبیل سمند زیر گرفته شد. این خودرو دوبار از روی پسرم رد شد و او را به شهادت رساند.

پدر شهید حدادیان با بیان اینکه ‘پسرم سینه زن و خادم ائمه اطهار بود’،گفت: ما خوشحالیم که پسرم در شب شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها به فیض شهادت نائل شد و محمد حسین را به حضرت زهرا سلام الله علیها تقدیم کردیم.

تسنیم

بهترين آدم روی زمين از نظر قطب دراویش نعمت‌اللهی +فیلم

2ام اسفند, 1396

 

فیلمی از نورعلی تابنده قطب دراویش نعمت‌اللهی درباره‌ی بهترين آدم روی زمين

دو روز پیش برخی از دراویش نعمت‌اللهی که به بازداشت یکی از اعضای خود به نام “نعمت‌الله ریاحی” اعتراض داشتند، مقابل کلانتری ۱۰۲ پاسداران تحصن و تجمع کردند.

آن‌ها می‌گفتند که ریاحی باید آزاد شود و چون نیروی انتظامی او را آزاد نکرد، دراویش داعشی با نیروهای امنیتی درگیر شدند. یکی از دراویش آشوبگر در این درگیری به صورت دیوانه‌وار با اتوبوس به سمت مردم و نیروی انتظامی حمله کرد و منجر به شهادت 3 مأمور نیروی انتظامی و زخمی شدن تعدادی از آن‌ها شد.

درگیری میان دراویش آشوب‌گر و نیرو‌های انتظامی تا صبح دیروز ادامه داشت که در این میان دو بسیجی نیز به شهادت رسیدند و بسیاری از خانه‌های مردم و اموال عمومی به دست این دراویش تخریب شد.

حالا ویدئویی از نورعلی تابنده قطب دروایش نعمت‌اللهی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن با خودستایی خود را بهترین فرد روی زمین می‌داند.

دانلود فیلم

ایران - اسرائیل و انقلابی که یک دشمنی تاریخی را رقم زد

30ام بهمن, 1396

 


ایران در زمان رژیم پهلوی بر خلاف خواسته مردم دوستی عجیبی با رژیم اشغالگر قدس داشت که این موضوع بعد از انقلاب به یک دشمنی عمیق تبدیل شد.

ملکی//

روابط ایران با رژیم صهیونیستی به دو دوره مهم تاریخی تبدیل می‌شود؛ دوره اول به پیش از پیروزی انقلاب اسلامی باز می‌گردد و دوره دوم به پس پیروزی انقلاب اسلامی ختم می‌شود.

پیش از پیروزی انقلاب اسلامی علی رغم اعتقادات اسلامی مردم ایران که دفاع از مظلوم سرلوحه آن بود، خاندان پهلوی با رژیم صهیونیستی رابطه خوبی برقرار کردند؛ همین موضوع باعث شد مردم ایران به حمایت از ملت فلسطین برخیزند و با آنها علیه رژیم صهیونیستی همسو شوند، اما  رژیم پهلوی به خاطر آنکه اسرائیل را هم‌پیمان آمریکا می‌دانست با این رژیم روابط دوستانه را برقرار کرد.

ادامه »

از نهر تا بحر

29ام دی, 1396

«فلسطین یک مجموعه است، یک کشور است، یک تاریخ است. فلسطین، همان‌طور که بارها گفته شده، «از نهر تا بحر» است؛ از نهر اردن تا دریای مدیترانه؛

این فلسطین است و قدس هم بلاشک پایتخت این فلسطین است و هیچ‌گونه خدشه‌ای بر این فکر اساسی و این حقیقت امکان ندارد که وارد بشود. و این کاری هم که حالا آمریکایی‌ها کردند و می کنند که نسبت به قدس این غلط زیادی را این شخص کرده- البتّه این کسی که امروز در آمریکا بر سر کار است، این یک‌قدری با صراحت بیشتری کار می کند، [ولی] دیگران هم همین روش را ادامه می دادند، آنها هم با این تفاوتی نداشتند- این چیزی است که بلاشک به جایی نخواهد رسید و قادر نیستند که این کاری را که گفته‌اند، به انجام برسانند.»

۱۳۹۶/۱۰/۲۶

منبع:KHAMENEI.IR 

ترانه ضد صهیونیستی «گله کرکس ها» از محسن یگانه

28ام آذر, 1396

 

دانلود آهنگ محسن یگانه گله کرکس ها

 

متن آهنگ گله کرکس ها محسن یگانه


♪♪♫♫♪♪♯

دانلود آهنگ با کیفیت عالی (320)

دانلود آهنگ با کیفیت خوب (128)

گله ی کرکس ها بازم رسیدن
انگار جنازه های تازه دیدن
به اسم امنیت یه جای نزدیک
♪♪♫♫♪♪♯ باز نفس یه ملتو بریدن ♪♪♫♫♪♪♯
صلح اونا در حد یه نماده
یعنی یه میلیون لشگر پیاده
هرجا ببینن یه کم اختلافه
اسلحه ی غیرتشون غلافه
دوتا مثلث روی هم میکارن
♪♪♫♫♪♪♯ اسم یه شهر تازه روش میذارن ♪♪♫♫♪♪♯


دوتا مثلث یعنی ترس و زندون
دشمن بچه ها لبای خندون
میگن کمین کرده تو این حوالی
قشون کشی کرده با خوش خیالی


خیمه زدن یه شب رو دشت زیتون
غنچه ها رو کندن با چنگ و دندون
آی آدما پاشین که خیلی دیره
مزرعه زیتون داره میمیره
دعا کنید مرد غروب جمعه
♪♪♫♫♪♪♯ خاکتونو دوباره پس بگیره ♪♪♫♫♪♪♯
دوتا مثلث روی هم میکارن
اسم یه شهر تازه روش میذارن
دوتا مثلث یعنی ترس و زندون
دشمن بچه ها لبای خندون
میگن کمین کرده تو این حوالی
قشون کشی کرده با خوش خیالی
خیمه زدن یه شب رو دشت زیتون
غنچه ها رو کندن با چنگ و دندون

♪♪♫♫♪♪♯

محسن یگانه گله کرکس ها

حمایت مردم فلسطین از اقدام کشتی‌گیر ایرانی +عکس

8ام آذر, 1396

 

ممانعت علیرضا کریمی کشتی‌گیر ایرانی از مسابقه با رقیب صهیونیست موجب تشکر و قدردانی مردم غزه شد.

حمایت مردم فلسطین از اقدام کشتی‌گیر ایرانی +عکس

 جوانان غزه با در دست داشتن یادداشتی با عنوان “علیرضا کریمی تو قهرمان و مایه افتخار فلسطین و قدس هستی، از تو متشکریم و دوستت داریم” از این اقدام تشکر کردند.

علیرضا کریمی نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران در رقابت‌های جهانی زیر ۲۳ سال بدلیل کشتی نگرفتن با حریف اسراییلی از رسیدن به مدال طلای جهان بازماند.

 

واکنش صهیونیست ها به پخش فیلم غیر اخلاقی +فیلم

16ام مهر, 1396

 

واکنش جالب صهیونیست ها به پخش فیلم غیر اخلاقی در حالی است که سرمایه گذارهای اصلی صنعت پـورن خودشان هستند.
 فیلم‎های غیراخلاقی و به طور کلی صنعت پـورن متاسفانه یکی از پول‎سازترین صنایع در جهان است و جالب است بدانید سرمایه گذار اصلی این صنعت، خود  صهیونیست ها هستند.

در پروتکل‎های صهیونیستی یکی از راه های سلطه بر دیگر جوامع و قومیت ها، به فساد و هرزگی کشاندن آنهاست، در حالی که جامعه خودشان را تا حد امکان از این آسیب دور نگه می‌دارند. در نتیجه این صنعت را در جوامع دیگر ترویج و در جامعه خودشان نهی می کنند.

البته  گفتنی است خصلت زراندروزی که صهیونیست ها به آن مشهور هستند  موجب می شود که در برخی موارد به جامعه خودشان هم رحم نکنند.

به تازگی ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده است که صهیونیست ها واکنش جالبی به پخش فیلمی حاوی صحنه های غیر اخلاقی در مکانی عمومی نشان می دهند.

واکنش صهیونیست ها را در برابر پخش فیلم غیر اخلاقی را در ویدئو زیر مشاهده کنید.

دانلود ممانعت صهیونیست ها از پخش فیلم مستهجن

بازخوانی جنایت آریل شارون در «صبرا و شتیلا» به روایت تصویر

24ام شهریور, 1396
 

تعداد کشتارهای جمعی تاریخ که در کمترین زمان ممکن روی داده کم نیست، اما بی تردید کشتار صبرا و شتیلا را می‌توان بر اساس نوع جنایت ها از فجیع ترین و وحشیانه ترین نسل کشی های تاریخ دانست که به دستور آریل شارون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی صورت گرفت.

 


 
 
 
اردوگاه صبرا و شتیلا 2 اردوگاه از مجموع 12 اردوگاه آوارگان فلسطینی در لبنان به شمار می‌روند که در جنوب این کشور واقع شده‌اند. این دو اردوگاه فلسطینی‌هایی را در بر می گرفت که از همان آغاز اشغال فلسطین در سال 1948 در آن پناه گرفته بودند و اغلب آنها از ساکنان منطقه “الجلیل” در شمال فلسطین اشغالی محسوب می شدند. این دو اردوگاه در زمان جنایت صهیونیست ها در سال 1982 حدود 90 هزار سکنه داشت که یک چهارم آنها فقرای لبنانی بودند.

ادامه »

دانلود کتاب المراجعات

25ام مرداد, 1396

 

المُراجعات کتابی درباره اثبات حقانیت شیعه و امامت امام علی علیه السلام بلافاصله پس از پیامبر است. این کتاب مجموعه نامه‌های مبادله شده میان سید عبدالحسین شرف الدین، در لبنان و شیخ سلیم البشری، عالم اهل سنت مصری است. در این کتاب دلایل متعدد امامت علی علیه السلام از قرآن و روایاتی که در منابع اهل سنت بوده و مورد قبول آنهاست بیان شده و ابهاماتی که برای اهل سنت در این زمینه وجود دارد به طور مفصل مورد بررسی قرار گرفته است.

مطالعه آنلاین کتاب در سایت

فرمت apk برای موبایل و تبلت اندروید (جدید)دانلود کتاب به فرمت apk برای موبایل و تبلت اندروید نسخه 2 به بالا

فرمت pdf برای استفاده در سیستم های مختلف  با نمایش ساختار اصلی کتابدانلود کتاب به فرمت pdf برای استفاده در سیستم های مختلف با کیفیت بالا

فرمت ghm برای درج در بازار موبایل های اندروید، آی او اس و ویندوز فون دانلود کتاب به فرمت ghm برای درج در بازار موبایل های اندروید، آی او اس و ویندوز فون

فرمت html برای استفاده در سیستم های مختلفدانلود کتاب به فرمت html برای استفاده در سیستم های مختلف

فرمت jar برای موبایل های قدیمی مانند جاوا و سیمبین

دانلود کتاب به فرمت jar برای موبایل های قدیمی مانند جاوا و سیمبین

فرمت epub برای استفاده در سیستم های مختلف  با نمایش ساختار اصلی کتاب

 

مقدّمه آقاى سيد محمد تقى حكيم بر کتاب المراجعات

من هم اكنون در برابر كتابى پر ارزش ، اثر مؤ لفى بزرگوار قرار دارم كه در ميان اكثر محققان مباحث اعتقادى ، حق استادى و تقدم دارد.

مجمع علمى منتدى النشر از من خواسته است كه با نوشتن مقدمه اى ، برخى از مضامين كلمات علمى آن را روشن سازم . سپس پيرامون ارزش ‍ كتاب و امتيازات ويژه آن ، شرحى بنگارم . و از آن پس ، از شخصيت بزرگ مؤ لف كتاب ، سخن بگويم . با اينكه خود را شايسته اين كار پر ارج نمى دانم ، ولى نظر به تصويب مجمع علمى ، چاره اى جز اطاعت ندارم .
مقدمه اى كه بتواند مفاهيم پاره اى از اصطلاحات كتاب و اهميت مباحث آن را روشن سازد، به گروهى از اساتيد علم اصول فقه بازگشت مى كند، و ناگزيريم براى روشن ساختن قسمتى از مفاهيمى كه در كتاب آمده ، و مؤ لف كتاب را مطابق اصطلاحات آنان نگاشته است ، بياوريم .
نخستين چيزى كه با آن مواجه مى شويم ، اسم كتاب ((نص و اجتهاد)) است . بايد ديد منظور مؤ لف از ((نص )) چيست و از كلمه ((اجتهاد)) چه را اراده كرده است ؟ و تركيب آنها ((نص و اجتهاد)) چه چيزى را بازگو مى كند؟
استادان فن در پاسخ سؤ ال از ((نص )) مى گويند: ((نص )) دليل لفظى مبتنى بر حكم شرعى است كه از راه قطع ، صدور آن از شارع مقدس مسلم باشد يا اينكه ظنّ معتبر شرعى يا عقلى است ، خواه اين ظن از كتاب (قرآن ) يا سنّت (گفتار پيغمبر و ائمّه طاهرين - عليهم السّلام - ) سرچشمه گرفته باشد.
مسلم است كه مؤ لف ، از ((نص )) چيزى غير از مفاد اين تعريف را قصد نكرده است . چنانكه از خلال مباحث كتاب ، آشكار مى گردد.
اما ((اجتهاد)) چيست ؟ علماى اصول فقه ، پاسخهاى مختلفى داده اند كه مضمون غالب آنها يكى است . آنچه از كلمات آنها به نظر مى رسد اين است كه در اين خصوص ، دو اصطلاح دارند و يكى اخص از ديگرى است :
((اجتهاد)) به مفهوم عام خود، در نظر آمدى (24) به كار بردن تمام كوشش در جستجوى ظنّ به چيزى از احكام شرعى است ؛ به طورى كه جوينده احساس كند از نيل به زايد بر آن عاجز است ))(25) .

ادامه »

تصاویر وحشتناک از سوءتغذیه کودکان یمنی

13ام مرداد, 1396

 


 

جهان به راستی چشمان خود را به روی رخدادهای یمن بسته است؛

این کم آب ترین و فقیرترین کشور جهان که اکنون بیش از دو سال است زیربمباران های رژیم عربستان سعودی قرار دارد، دچار همه گیری وبا شده و هزاران نفر از مردم این کشور درگیر این بیماری مهلک شده اند. از سوی دیگر کمبود دارو و مواد غذایی نیز شرایط زجرآوری را برای مردم به ویژه کودکان بی گناه یمنی پدیده آورده است. در ادامه به تصاویر رویترز از سوءتغذیه وحشتناک در میان کودکان یمنی توجه کنید.

گفتنی است این تصاویر ممکن است برای عده ای ناراحت کننده باشد.

ادامه »

نامه حضرت امام رضا (علیه السلام) به شیعیان

13ام مرداد, 1396

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

ای عبدالعظیم!

سلام گرم مرا به دوستدارانم برسان و به آنان بگو:

در دلهای خویش برای شیطان راهی نگشایند.

و آنان را به راستگویی در گفتار و ادای امانت و سکوت پرمعنا و ترک درگیری و جدال در کارهای بیهوده و بی فایده فراخوان.

و به صله رحم و رفت و آمد با یکدیگر و رابطه گرم و دوستانه با هم دعوت کن، چرا که این کار باعث تقرب به خدا و من و دیگر اولیاء اوست.

دوستان ما نباید فرصت های گران بهای زندگی و وقت ارزشمند خود را به دشمنی با یکدیگر تلف کنند. من با خود عهد کرده‌ام که هر کس مرتکب این گونه امور شود یا به یکی از دوستانم و رهروانم خشم کند و به او آسیب رساند از خدا بخواهم که او را به سخت‌ترین کیفر دنیوی مجازات کند و در آخرت نیز اینگونه افراد از زیانکاران خواهند بود.

به دوستان ما توجه ده که خدا نیکوکرداران آنان را مورد بخشایش خویش قرار داده و بدکاران آنان را جز، آنهایی که بدو شرک ورزند و یا یکی از دوستان ما را برنجانند و یا در دل نسبت به آنان کینه بپرورند، همه را مورد عفو قرار خواهد داد اما از آن سه گروه نخواهد گذشت و آنان را مورد بخشایش خویش قرار نخواهد داد.

جز اینکه از نیت خود بازگردند و اگر از این اندیشه و عمل زشت خویش بازگردند، مورد آمرزش خواهند بود اما اگر همچنان باقی باشند، خداوند روح ایمان را برای همیشه از دل آنان خارج ساخته و از ولایت ما نیز بیرون خواهد برد و از دوستی ما اهل بیت علیهم السلام نیز بی بهره خواهند بود و من از این لغزشها به خدا پناه می برم.

وارث

امام‏ شناسى از ديدگاه امام هشتم‏ عليه السلام

7ام مرداد, 1396

 

حضرت ابوالحسن على بن موسى الرضا عليه السلام در سال 148 ه . ق، در روز يازدهم ذى‏قعده در مدينه ديده به جهان گشود .پدر بزرگوارش حضرت امام موسى بن جعفرعليه السلام و مادر مكرمه‏ اش به نام هاى نجمه خاتون، ام‏ البنين، سكينه نوبيه و تكتم ناميده مى‏شود كه بعد از تولد فرزندش، از طرف امام كاظم ‏عليه السلام «طاهره‏» نام گرفت.

آن حضرت در دوران امامت 20 ساله خويش (183 - 203) با سه تن از حكمرانان مستبد عباسى، يعنى هارون الرشيد (ده سال)، محمد امين (پنج‏سال) و مامون (پنج‏سال آخر عمر) معاصر بود . امام رضاعليه السلام در آخر ماه صفر 203 ه . ق در سن 55 سالگى بوسيله مامون، مسموم و در سناباد نوقان كه امروزه يكى از محلات مشهد مقدس بحساب مى‏آيد، به شهادت رسيد و در محل مرقد فعلى به خاك سپرده شد .
به بهانه شهادت آن امام همام، برآنيم كه امامت و ولايت را از منظر و ديدگاه آن حضرت به تماشا بنشينيم . آنچه در پيش رو داريد گامى است در اين راه .
ضرورت امام‏شناسى
از بزرگترين، خطرناكترين و شكننده ‏ترين انحرافاتى كه در جامعه اسلامى رخ داد، انحراف از مسير امامت ‏بود . اگر جامعه بعد از پيامبر اكرم‏ صلى الله عليه وآله جايگاه امامت را شناخته بودند، امامت و خلافت را در حد نمايندگى قبيله‏اى و قومى و حداكثر رهبرى سياسى، تنزل نمى‏دادند و اجازه نمى‏دادند كه كسانى بر آن جايگاه تكيه بزنند كه هيچ گونه شايستگى و لياقت در وجود آنها نبود .

ادامه »

چرا شیعه جعفری هستیم؟

27ام تیر, 1396
 
امام جعفر صادق عليه السلام تلاش و کوشش خود را با مساعی علمی آغاز و حوزه فکری و ثمربخش خویش را که بزرگان فقها و متفکران از آن بیرون آمدند، در صفوف امت افتتاح کرد و با تربیت شاگردانی دانشمند ذخیره علمی بزرگی برای امت بر جای گذاشت، چنانچه به پاس زحمات ششمین ستاره آسمان ولایت و امامت مکتب تشیع را به نام مکتب جعفری می‌شناسند، حال یکی از پرسش‌هایی که در این رابطه مطرح می‌شود این است که اگر ما امامان قبل از امام جعفر صادق عليه السلام را قبول داریم، پس چرا شیعه جعفری شده‌ایم؟ مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم این چنین می‌نویسد:
شیعه یعنی یاران و پیروان و تابعین یک نفر یا چند نفر و در اصطلاح به افرادی گفته می‌شود که از امام علی عليه السلام پیروی کرده و آن حضرت را خلیفه بلا فصل پیامبر صلي الله عليه و آله می‌دانند(1)، بر این اساس شیعه دو معنی عام و خاص دارد، معنی عام آن به عموم پیروان علی بن ابیطالب عليه السلام و معتقدین به خلافت و زمامداری بلا فصل آن بزرگوار بعد از پیغمبر خاتم صلي الله عليه و آله گفته می‌شود و شیعه به این معنی در طول تاریخ و با گذشت ایام به گروه‌ها و شعبه‌های متعدد تقسیم شد، مثل شیعه زیدی، شیعه اسماعیلی و دیگر فرق و گروه‌ها.

ادامه »

خیانت بزرگ وهابیت برای نابودی تاریخ اسلام

12ام تیر, 1396
 
 

 نقشه تخریب آثار و ابنیه اسلامی نقشه ای بسیار عمیق و خائنانه‎ای بود که بیگانگان برای محو مستندات و شواهد عینی و اثری تاریخ اسلام کشیده بودند و در موقعی که برای تسلّط بر کشورهای اسلامی دست به تفرقه و فرقه سازی بودند…

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به مناسبت  هشتم شوال روز جهانی بقیع در نوشتاری بیان کردند: بقیع، از چهارده قرن پیش تا امروز، همواره زیارتگاه مسلمین و مرکز بیداری و تذکار خاطرات رجال و شخصیّت‌های بزرگ اسلام بوده است.

این قبرستان، پس از روضه مقدّسه نبویّه، یکی از منابع مهمّ تاریخ اسلام است که وجود شخصیت‌های تاریخی اسلامی را اثبات و تأیید مینماید که در حدود ده هزار نفر از صحابه نبیّ مکرّم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم در این قبرستان مدفون میباشند.

ادامه »

۲۸۴ سال جنایات آل‌سعود علیه مسلمانان

9ام تیر, 1396

آنچه در اینفوگرافیک زیر می‌بینید جنایت های آل‌سعود از تولد تا دوران فترت، نقش عربستان در شکل گیری داعش و اوج  جنایت علیه اسلام رحمانی، حمله به یمن و منا، ایجاد اختلافات مذهبی و قومی و … می‌باشد که به بهانه انتصاب ولیعهد جدید عربستان به بررسی این جنایات می‌پردازیم.

… برای مشاهده و دریافت اینفوگرافیک در سایز بزرگتر بر روی آن کلیک کنید …

 

کابوس بقا

9ام تیر, 1396
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
شمارش معکوس برای پایان یافتن رژیم صهیونیستی

کابوس بقا

 موضوع بقا و امنیت رژیم صهیونیستی همواره مهم‌ترین اولویت و نگرانی اصلی سران و مقامات این رژیم از ابتدای شکل‌گیری آن بوده است. به منظور حفظ بقا و امنیت روبه زوال این رژیم، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم در بهمن ماه سال گذشته در سفرهایی جداگانه به انگلیس و آمریکا، اولین ملاقات‌های خود را با ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به انجام رساند تا دغدغه‌ها و نگرانی‌های خود را با بزرگ‌ترین حامیان این رژیم در میان بگذارد.

ادامه »

رابطه مستقیم تجاری اسرائیل و کشورهای حوزه خلیج فارس

10ام خرداد, 1396

 

مستندات نشان می دهد؛
 
روزنامه عبری معاریو در گزارشی نوشت امیدواری به عادی سازی روابط اسرائیل و عربستان هیچ گاه به اندازه حالا از انگیزه های لازم برخوردار نبوده است.

 نتانیاهو به صلح با فلسطینی ها اشاره نکرد بلکه از روابط جدید و خوب با کشورهای عربی سخن گفت. در آن دوره روابط اسرائیل و عربستان پنهانی بود و منابع مختلف نه در ریاض و نه در تل آویو چیزی از دیدارهای رسمی و شبه رسمی دو طرف منتشر نمی کردند. در سال 2015 روابط دو طرف در دیدار انور عشقی ژنرال بازنشسته با دوری گلد مدیرکل وزارت خارجه رژیم اسرائیل در آن زمان و از نزدیکان نتانیاهو علنی شد. مدتی بعد هم انور عشقی به اسرائیل سفر کرد.

 

علاوه بر این و هم زمان با ذوب شدن یخ بین دو طرف که روابط دیپلماتیک با هم ندارند، ترکی فیصل رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی سعودی نیز به خط دیدار با اسرائیلی ها اضافه شد. دیدارها در واشنگتن و مونیخ در کنفرانس امنیتی با مسئولان اسرائیل به شکل علنی صورت گرفت و صدا و تصویر آن ضبط و مستندسازی شد. الامیر الفیصل فرزند خاندان حاکمه نیز از طریق ویدئو کنفرانس در کنفرانس امنیتی تل آویو سخنرانی کرد و به این ترتیب آکادمی مطالعات خاور نزدیک در واشنگتن رسما اعلام کرد که سال 2015 سال آغاز روابط علنی بین ریاض و تل آویو است

ادامه »

عجیب‌ترین فتواهای داعش در رمضان / آیا داعشی ها روزه می گیرند؟!

10ام خرداد, 1396
با توجه به فرا رسیدن ماه رمضان، داعش فتواهایی را برای نیروها و مردم تحت سیطرۀ خود صادر کرده است .

داعش به نیروهایش فتوا داده روزه نگیرند تا قادر به نبرد با ارتش عراق و ارتش سوریه باشند.

همچنین بر اساس فتواهای داعش، هر شخصی که عضو این گروه نیست، روزه اش باطل است و می توان به عنوان منافق بر وی حد جاری نمود.

مفتیان داعش گفته اند خروج زنان در روز حرام است چون باعث فتنه میان مسلمانان می شود. همچنین، اگر زنی قصد خروج از خانه پس از نماز مغرب را دارد باید یک مرد از نزدیکان درجه یک با وی باشد؛ در غیر این صورت باید حد زنا بر این زن و شخص همراه او، به اعتبار دو فرد غریبه، اجرا شود.

فتاوای این گروه در عراق شامل حرام بودن فروش کالاهای اساسی 10 روز قبل از پایان ماه رمضان و لزوم تعطیلی مغازه ها 10 روز قبل از عید فطر می باشد که هدف از آن وادار ساختن مردم به اعتکاف در روزهای آخر این ماه است.

تعطیلی آرایشگاه های مردانه، منع کوتاه کردن بود، برچیدن پلاکاردهای مغازه های لوازم زنانه، عدم آرایش جوانان با مدل های جدید، قراردادن ماده بر مو و حرام بودن استفاده از تلفن همراه توسط زنان دیگر فتاوی این گروه تروریستی است.

منبع:العالم

مناظره آلوسی و مرحوم مظفر

12ام اردیبهشت, 1396

در بغداد، مجلس مناظره‌ای بین علمای فرقه‌های اسلامی تشکیل دادند. از علمای عامّه آلوسی، عالم بزرگ سنی‌ها، و از علمای شیعه مرحوم مظفر۱ در مجلسی حضور داشتند وَ المَجلِسُ غاصّ بِأَهلهِ (مجلس از شیعه و سنی پر بود).

آلوسی به نمایندگی از عامه، روکرد به شیخ مظفر رحمه‌اللّه و گفت: «شیخَنا، مَسأَلَةٌ» اجازه می‌دهید سؤال کنم؟

مرحوم مظفر فرمود: سؤال کن.

آلوسی پرسید: «ما تَقُولُونَ فی أَمْر النَّبِی(صلی الله علیه و آله) أَبابَکرٍ بِالصَّلاةِ بِالْقَوْمِ؟؛ درباره دستور پیامبراکرم به ابوبکر که [به جای خود] برای مردم نماز جماعت بخواند، چیست؟».

مرحوم مظفر بدون تأمل و درنگ فرمود: «إِنَّ الرَّجُلَ لَیهْجُرُ؛ قطعاً این مرد هذیان می‌گوید!». واقعاً، این جواب در اینجا معجزه است.

اگر مرحوم مظفر در جواب می‌گفت: سند این سخن ضعیف است، یا دلالت بر خلافت ندارد، از هرجهت آلوسی او را می‌پیچاند و بالاخره جواب روشن نمی‌شد و به نظر می‌رسید که حق با آنها است، ولی مرحوم مظفر بدون تأمل و درنگ فرمود:

«إِنَّ الرَّجُلَ لَیهْجُرُ؛ قطعاً این مرد هذیان می‌گوید!».۲

واقعاً، این جواب در اینجا معجزه است. آلوسی نتوانست نفس بکشد و حرفی بزند، لذا خاموش شد: فَکأَنَّما أُلْقِمَ حَجَراً! (گویی سنگ در دهان او انداختند!) و با همین سؤال و جواب، ختم جلسه اعلام شد!

آلوسی با اینکه اهل فضل است و در کتاب تفسیر خود، مطالب معقولی ذکر می‌کند ولی وقتی به مسئله امامت می‌رسد، گویی همان شخص فاضل نیست و حرف‌های رکیک و عامیانه می‌زند!

در محضر بهجت، ج۱، ص ۱۴۱

آیا من از شیعیان شما هستم؟

25ام فروردین, 1396
 
 
حضرت زهرا سلام الله علیها در جواب زنی که از طرف شوهرش سوال کرده بود که آیا من از شیعیان شما اهل بیت هستم یا نه؟
فرمودند:
اگر به آنچه ما اهل بیت دستور داده ایم عمل می کنی و از آنچه نهی کرده ایم دوری می کنی، تو از شیعیان ما هستی و الا خیر !…
 

و سپس فرمودند:

شیعیان واقعی ما بهترین اهل بهشتند و آنان که اسم خود را شیعه گذاشته ولی در عمل چنان که ما می خواهیم نیستند و تنها در محبت و ارادت به ما با حقیقتند… اما در عین حال از دستورات و اوامر و نواهی ما تخلف کرده و #گناه می کنند، اینها هم بهشتی هستند،

 

 
ولی وقتی به بهشت وارد می شوند که پیش از آن از گناهانشان پاک شده باشند به اینصورت که عده ای از آنها در زندگی دنیا با انواع بلاها و فشارها و سختی ها روبرو شده و به این وسیله پاک می شوند و عده ای از آن ها که گناهانشان سنگین تر است، 
 
در عرصه های مختلف قیامت با انواع سختیهای قیامت پاکسازی می شوند و عده ای که گناهانشان باز هم سنگین تر است در طبقه بالای جهنم (نه داخل آن) حرارت می بینند تا زمانی که بخاطر محبتی که به ما دارند آنان را از آن جا نجات داده و به حضور خود در بهشت ببریم.
 
تفسیرالامام العسکری ص ۲۴۸،  تلخیص از مجله منتظران ج ۱۱

چرا دانشمندان یهود حقانیت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله را انكار كردند؟

7ام فروردین, 1396

 

قبل از ظهور پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله دانشمندان یهود مردم را به آمدن حضرت بشارت مى‏ دادند و نشانه‏ هاى ایشان را بر اساس آنچه در تورات آمده بود، مى‏ شمردند. اما هنگامى كه پیامبر صلی الله علیه و آله را دیدند…

استاد محسن قرائتی در ادامه سلسله مباحث تفسیری خود با موضوع تفسیر قطره ای به بیان آموزه های آیه صد و یکم سوره بقره پرداخته است.

«وَ لَمَّا جاءَهُمْ رَسُولٌ مِنْ عِنْدِ اللَّهِ مُصَدِّقٌ لِما مَعَهُمْ نَبَذَ فَريقٌ مِنَ الَّذينَ أُوتُوا الْكِتابَ كِتابَ اللَّهِ وَراءَ ظُهُورِهِمْ كَأَنَّهُمْ لا يَعْلَمُونَ» (بقره، 101)

هنگامى كه (پیامبر اسلام به عنوان) فرستاده‏ اى از سوى خدا براى آنان آمد و با نشانه‏ هایى كه نزد آنان بود مطابقت داشت، جمعى از آنان كه اهل كتاب بودند، كتاب خدا را پشت سر خود افكندند به گونه ‏اى كه گویا اصلاً از آن خبر ندارند.

قبل از ظهور پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله دانشمندان یهود مردم را به آمدن حضرت بشارت مى‏ دادند و نشانه‏ هاى ایشان را بر اساس آنچه در تورات آمده بود، مى‏ شمردند. اما هنگامى كه پیامبر صلی الله علیه و آله را دیدند چنان انكارش كردند كه گویا چیزى درباره آن حضرت نمى‏ دانند.

آرى خطر مقام ‏پرستى، همه انسانها خصوصاً دانشمندان را تهدید مى‏ كند. وقتى دانشمندان یهود احساس كردند اگر به حقانیت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله اقرار كنند، مقام دنیوى خودشان را از دست مى ‏دهند، نبوت او را انكار كردند.

البته قرآن كه بر اساس عدل و انصاف، تاریخ را بیان مى ‏دارد حقّ نیكان و پاكانِ یهود را محفوظ داشته و مى ‏فرماید اكثر آنان كافر شدند، یعنى گروهى از آنان حق را پذیرفتند، گرچه اندك بودند.

حوزه

به چه اموری می شود سوگند خورد

22ام اسفند, 1395

 گاهى مورد قسم داراى اسرار و رموز عظيمى است و هدف جلب توجه ما به شناخت اسرار اين موجودات است تا از طريق شناخت آنها به عظمت حق پى ببريم و يا در زندگى از اسرار آنها بهره بگيريم. تمام سوگندهای وارده در سوره «الشمس» از اين مقوله است.

 
بحث سوگند به غير خدا معمولاً در محاورات عرفى انسان به پيامبر صلی الله علیه و آله ، قرآن، كعبه و آنچه مقدس انجام می گیرد. وهابيان اين نوع قسم ها را نيز تحريم كرده اند؛ اكنون این مسأله را بر قرآن عرضه مى كنيم.

سوگند به غير خدا در قرآن

در قرآن مجيد قريب به چهل سوگند وارد شده كه خدا در آن موارد به يك رشته مخلوقات خود قسم خورده است. در سوره شمس به يازده چيز سوگند خورده كه هشت تاى آن غير خداست که شامل؛ «آفتاب»، «نور آفتاب، «ماه»، «روز»، «شب»، «آسمان»، «زمين» و «نفس انسان» می باشد

خداوند در سوره النازعات به سه چيز و در سوره والمرسلات به دو چيز قسم می خورد. همچنين سوگند به غير خدا در سوره هاى الطارق، قلم، عصر، البلد، وارد شده است.

* نمونه هايى از سوگندها كه در قرآن کریم

«وَ التِّينِ وَ الزَّيْتُونِ * وَ طُورِ سِينِينَ * وَ هَذَا الْبَلَدِ الأَمِينِ». (1)

قسم به انجير و زيتون (يا، قسم به سرزمين شام و بيت المقدس) * و سوگند به، طور سينين * و قسم به اين شهر امن (مكه).

«وَ اللَّيْلِ إِذَا يَغْشَي * وَ النَّهَارِ إِذَا تَجَلَّى». (2)

قسم به شب در آن هنگام كه (جهان را) بپوشاند * و قسم به روز هنگامى كه تجلّى كند.

«وَ الْفَجْرِ * وَ لَيَال عَشْر * وَ الشَّفْعِ وَ الْوَتْرِ * وَ اللَّيْلِ إِذَا يَسْرِ». (3)

به سپيدم سوگند * و به شب هاى دهگانه * و به زوج و فرد * و به شب، هنگامى كه (به سوى روشنايى روز) حركت مى كند سوگند (كه پروردگارت در كمين ظالمان است)!.

«وَ الطُّورِ * وَ كِتَاب مَسْطُور * فِي رَقّ مَنْشُور * وَ الْبَيْتِ الْمَعْمُورِ * وَ السَّقْفِ الْمَرْفُوعِ * وَ الْبَحْرِ الْمَسْجُورِ». (4)

سوگند به كوه طور * و كتابى كه نوشته شده * در صفحه اى گسترده * و سوگند به «بيت المعمور» * و سقف برافراشته * و درياى مملو و برافروخته * كه عذاب پروردگارت واقع مى شود.

با وجود اين آيات چگونه مى توان گفت؛ سوگند به غير خدا حرام است.

پرسش: ممكن است بگويند سوگند به غير خدا مخصوص خود خداست اما بر غير او حرام است.

ادامه »

خصوصیات شیعه جعفری چیست؟

16ام اسفند, 1395

آیت الله مجتهدی تهرانی(ره)در شرح حدیثی از امام جعفر صادق علیه السلام در مورد خصوصیات شیعیان می گوید:

امام ششم شیعیان در حدیثی 5 خصوصیت را برای شیعیان ذکر کرده است.

1.حرام نخورد.یک انسان شیعه باید عفت شکم داشته باشد و در حلال و حرام وسواسی باشد.

2.عفت فرج داشته باشد.یعنی اینکه زنا نکند و از راه گناه دامن خودش را به جنابت آلوده نکند.

3.کوشش در عبادت.یک فرد مومن شیعه، باید تلاش فراوانی در عبادت داشته باشد.یعنی به فکر نماز اول وقت باشد،خمس بدهد، در نماز جماعت شرکت کند، وصیت نامه بنویسد.

4.برای خدا کار کند.شیعه مرتضی علی علیه السلام فقط برای خدا کار می کند و امید ثواب هم از جانب پروردگار دارد.یعنی شیعه کسی است که کار خیر را برای خدا انجام می دهد نه برای ریا کاری.مسجد وبیمارستان و مدرسه را برای خدا می سازد؛ مکه برای خدا می رود، نه برای اینکه مرتب قسم بخورد

5.از عقاب خدا بترسد.نمی شود کسی شیعه باشد و از عقوبت اعمالش نترسد.انسان باید اهل مراقب از خود باشد.

کتاب احسن الحدیث، ص21


چه کسانی بهترین های اهل بهشت هستند؟

6ام اسفند, 1395

در میان کسانی که توانسته اند با انجام کارهای نیک به بهشت روند، برخی ها جایگاه ویژه ای دارند.

مردی به همسرش گفت: برو خدمت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها از او بپرس آیا من از شیعیان شما هستم یا نه؟ آن زن خدمت حضرت زهرا سلام الله علیها رسید و مطلب را پرسید و حضرت فاطمه سلام الله علیها فرمود: به همسرت بگو اگر آنچه را که دستور داده‌ایم به جا آوری و از آنچه که نهی نموده‌ایم دوری جویی از شیعیان ما هستی وگرنه شیعه ما نیستی.
 
زن به منزل برگشت و فرمایش حضرت زهرا سلام الله علیها را برای همسرش نقل کرد. مرد با شنیدن جواب حضرت سخت ناراحت شد و فریاد کشید: وای بر من  چگونه ممکن است انسان به گناه و خطا آلوده نباشد؟ بنابراین من همیشه در آتش جهنم خواهم سوخت. زیرا هرکس از شیعیان ایشان نباشد همیشه در جهنم خواهد بود.
 
زن بار دیگر محضر فاطمه سلام الله علیها رسید و ناراحتی و سخنان همسرش را نزد آن حضرت بازگو کرد. حضرت زهرا سلام الله علیها فرمود: به همسرت بگو؛ آن طور که فکر می‌کنی نیست چرا اینکه شیعیان ما بهترین اهل بهشتند. ولی هرکس ما را و دوستان ما را دوست بدارد، دشمن دشمنان ما باشد و نیز دل و زبان او تسلیم ما شود ولی در عمل با اوامر و نواهی ما مخالفت کرده و مرتکب گناه شود گرچه شیعیان واقعی ما نیست، اما در عین حال او نیز در بهشت خواهد بود، و منتهی پس از پاک شدن گناه.
 
آری به این طریق است که به گرفتاری‌های (دنیوی) و یا به شکنجه و مشکلات صحنه قیامت و یا سرانجام در طبقه اول دوزخ کیفر دیده و پس از پاک شدن از آلودگی‌های گناه به خاطر ما از جهنم نجات یافته و در بهشت و در جوار رحمت ما منزل می‌گیرد.
 
بحار الانوار، ج ۶۸، ص ۱۵۵

قبيله گرايي درمصاف ولايتمداري

26ام بهمن, 1395
عبرت از تاريخ به عنوان يكي از اصول عملي دين مبين اسلام همواره از سوي معصومين علیه السلام سفارش شده است.
در اين بين عبرت از فرازهايي كه انوار مقدس ولايي فضاي جامعه را نورافشان نموده است بيش از برهه هاي ديگر راهگشا است، چه اين كه اكثريتي كوردل از درك هدايت هاي الهي ولي خدا بي نصيب مانده و اقليت روشن ضميري در پرتو ارشادات محبت خدا راه كمال را با صحت و دقت پيموده اند.

مروري گذرا بر پديده پيچيده قبيله گرايي در زمان امام رضاعلیه السلام

عبرت از تاريخ به عنوان يكي از اصول عملي دين مبين اسلام همواره از سوي معصومين علیه السلام سفارش شده است. در اين بين عبرت از فرازهايي كه انوار مقدس ولايي فضاي جامعه را نورافشان نموده است بيش از برهه هاي ديگر راهگشا است، چه اين كه اكثريتي كوردل از درك هدايت هاي الهي ولي خدا بي نصيب مانده و اقليت روشن ضميري در پرتو ارشادات محبت خدا راه كمال را با صحت و دقت پيموده اند.

زندگي سرشار از نور و هدايت ثامن الحجج حضرت امام علي بن موسي الرضا علیه السلام خصوصاً صحنه هاي حضور سياسي حضرت ازجمله عبرت آموزترين برهه هاي تاريخ اسلام است. تحميل ولايتعهدي از سوي مامون و درايت و اقتدار مظلومانه امام رضا علیه السلام كه تامين جان و آبروي شيعيان و رسوايي خليفه غاصب را درپي داشت در كنار ايجاد حسن غرور در شيعيان هشدار بزرگ و پراهميتي را نيز به همراه دارد.
خواصي كه علي رغم مجاهدت هاي كم نظير، ثمره تلاش هاي يكصدساله شيعيان را به خاطر كم بصيرتي خويش در مصاف خود حق پنداري ها و اختلافات درون گروهي فناساخته و علي رغم موقعيت استثنايي ايجاد شده از درايت و شهامت و سياست ورزي موحدانه امام رضا علیه السلام نه تنها دستگاه فاسد و ظالم عباسي ساقط نگشت بلكه بستر قبول ولايتعهدي از سوي امام علیه السلام و ترور شخصيت ملكوتي او و نهايتاً شهادت مظلومانه اش را فراهم آورد.

در آن تلاطم كه خواص مدعي و مجاهدين سابقه دار در گيرودار دفاع از موجوديت هاي گروه خود قبيله گرايي سياسي را بر ولايتمداري ترجيح دادند، به صحنه آمدن عوام و مردمان به دور از تحليل نيز مانع خاص بر راه ستمگري و جنايتكاري مامون ايجاد نكرد. مقوله قبيله گرايي سياسي كه اين روزها نيز دامنگير جامعه اسلامي گشته در عصر حيات مبارك حضرت امام رضا علیه السلام بيش از مواقع ديگر قابل تشخيص و شناسايي و عبرت آموزي است. با مروري گذرا بر وقايع تاريخي آن برهه دريچه اي نو به سمت بازشناسي اين پديده مذموم مي گشاييم.

پس از واقعه عظيم و جانسوز عاشورا كه اهل بيت پيامبر(ص) به شهادت رسيده و يا اسير گشته و از جايگاه خويش به زير كشيده شدند، بني اميه با شدت تمام بر مخالفت ها تاخته و به خيال خام خويش پايه هاي حاكميت ظالمانه خود را استحكام مي بخشيد اما ديري نپاييد كه قيام هاي جسته و گريخته خصوصاً پس از بيداري توابين به وقوع پيوست و عرصه سياسي زمامداري امويان را با بحران هاي پي در پي روبه رو ساخت.

ادامه »

شیعه واقعی کیست؟

30ام دی, 1395
 
آیت الله مجتهدی تهرانی (ره) در شرح حدیثی از امام صادق علیه السلام می گوید:

امام صادق علیه السلام در مورد مشخصات شيعه واقعي می‌فرمایند:
 
«إنما شیعه الجعفر من عفه بطنه و فرجه و شده الجهاده و العمل الخافه و رجا الثوابه و خاف العقابه».

1) «من عفه بطنه»؛ حرام نخورد، عفت بطن داشته باشد، وسواس داشته باشد در حلال و حرام.
حالا اگر می‌دانید این آقا حرام خوار و رشوه خوار است،چرا به خانه او می روید و غذا می‌خورید؟ شیعه کسي هست که حلال بخورد.

2) «و فرجه»؛ فرجش هم عفت داشته باشد. زنا نکند، گناه نکند، دامنش را آلوده نکند.

3) «و شده الجهاده» جد و جهدش هم در عبادت زیاد باشد. به فکر نماز اول وقت، نماز شب، نماز جماعت، خمس، مکه باشد.

4) «و العمل الخاف»؛ و هر کاری که می‌کند برای خدا بکند نه برای ریا. مسجد می‌سازد برای خدا، بیمارستان می‌سازد برای خدا.

5) «و رجا الثوابه»؛ امید ثواب هم داشته باشد. عبادت کند امید هم داشته باشد که خدا ثواب می‌دهد.

6) «و خاف العقابه»؛‌ از عقاب خدا هم بترسد.

اگر چنین انسانی دیدید که این صفات را دارد، شیعه امام صادق علیه السلام است.

تقدیر خدا این است که فلسطین آزاد خواهد شد(ویژه نامه روز غزه)

28ام دی, 1395

غزه، نماد مقاومت (ویژه نامه روز غزه)
روز غزه مانند روز جهانی قدس فرصتی است که فریاد مظلومیت و حق طلبی مردم مظلومش به گوش جهانیان برسد، بخاطر سرپوش گذاشتن رسانه‌های غربی بر جنایات رژیم صهیونیستی و از طرفی بخاطر حماسه آفرینی مردم مظلوم غزه در دفاع از سرزمینشان 29 دی ماه با نام روز ملی غزه نامگذاری شده است.

 

آشنایی با غزه

نوار غزه با ۴۰ کیلومتر طول و ۱۰ کیلومتر عرض در کنار دریای مدیترانه واقع شده و با مصر و فلسطین اشغالی هم مرز است. در این منطقه یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر زندگی می‌کنند.

این‌ منطقه‌ که‌ در پایان‌ جنگ‌ اعراب‌ و اسراییل‌ در سال‌ ‌1948‌ توسط مصر اشغال‌ شده‌ بود‌ در جنگ‌ شش‌ روزه‌ سال‌ ‌1967‌ به‌ اشغال‌ رژیم‌ صهیونیستی‌ در امد و بالاخره‌ در سپتامبر ‌2005‌ با عقب‌ نشینی‌ نیروهای‌ رژیم‌ صهیونیستی‌ تحت‌ کنترل‌ حکومت‌ فلسطین‌ قرار گرفت‌‌.

این‌ منطقه‌ مهم‌ که‌ هم‌ اکنون‌ تحت‌ کنترل‌ جنبش‌ حماس‌ قرار دارد‌، دارای‌ ‌11‌ کیلومتر مرز مشترک‌ با مصر ‌51‌ کیلومتر مرز مشترک‌ با فلسطین‌ اشغالی‌ و ‌40‌ کیلومتر ساحل‌ مدیترانه‌ای‌ است‌.

مهم‌ ترین‌ بخش‌ نوار غزه‌ ‌ شهر غزه‌ است‌ که‌ حدود ‌300‌ هزار نفر جمعیت‌ دارد و از نظر تراکم‌ جمعیتی‌ متراکم‌ ترین‌ شهر جهان‌ است‌ رفح‌ و خان‌ یونس‌ از دیگر شهرهای‌ مهم‌ این‌ منطقه‌ است‌‌.

کشاورزی‌ و در حال‌ حاضر کمک‌های‌ بین‌المللی‌ مهم‌ترین‌ منابع امرار معاش‌ غزه‌ای‌هاست.

بنا بر گزارش‌ اژانس‌ توسعه‌ بین‌ المللی‌ کانادا نرخ‌ بیکاری‌ در این‌ منطقه‌ بالغ بر ‌50‌ درصد است‌ و بالغ بر دو سوم‌ ساکنان‌ با درامدی‌ زیر دو دلار در روز روزگار می‌گذرانند.(همشهری آنلاین)

ادامه »

شیخ نمر کیست؟ + اینفوگرافیک

14ام دی, 1395

مواضع شیخ نمر علیه آل سعود، آشنایی با شیعیان مظلوم عربستان و زندگانی شیخ نمر از جمله موضوعات تشریح ­شده در اینفوگرافی «بشارت سقوط آل سعود»می باشد که به همت مرکز تخصصی اینفونگاره تبیین و تولید شده است.

اینفونگاره | اما شیخ نمر باقر النمر کیست؟

این روحانی  برجسته شیعی عربستاني، در سال 1379 هجري قمري مصادف با 1968 ميلادي، در شهر “العواميه” در استان القطيف در شرق عربستان در خانواده‌‌اي اهل علم و دين به دنيا آمد که از آن علمايي چون “آيت‌الله شيخ محمد بن ناصر آل نمر” (قدس سره) و خطباي حسيني چون جدش حاج “علي بن ناصر آل نمر” سر بر آورده بودند. مواضع شیخ نمر علیه آل سعود، آشنایی با شیعیان مظلوم عربستان و زندگانی شیخ نمر از جمله موضوعات تشریح ­شده در اینفوگرافی «بشارت سقوط آل سعود»می باشد که به همت مرکز تخصصی اینفونگاره تبیین و تولید شده است.

… برای مشاهده و دریافت اینفوگرافیک در سایز بزرگتر بر روی آن کلیک کنید …

​نیروهای امنیتی وارد منزل شیخ عیسی قاسم شدند

1ام دی, 1395

علمای بحرین خواستار حرکت تمام مردم به سمت الدراز شدند+ تصاویر

عضو مجلس علمای بحرین از حرکت مردم بحرین به سمت روستای الدراز خبر داد و تاکید کرد که هم اکنون مردم در اطراف روستای الدراز با نیروهای امنیتی درگیر شده اند.

به نقل از پایگاه خبری مرآة البحرین، نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه بعد از نزدیک شدن به منزل «شیخ عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین اقدام به شلیک گازهای اشک آور کردند.

این پایگاه خبری، گزارش داد که نیروهای امنیتی بحرین به منزل شیخ عیسی قاسم وارد شده‌اند.

در همین رابطه فعالان بحرینی از مردم این کشور درخواست کردند تا برای حمایت از شیخ عیسی قاسم به سمت منزل وی بروند.

فعالان بحرینی اعلام کردند که تمامی ورودی‌های شهرک «الدراز» (محل سکونت شیخ عیسی قاسم) بسته شده و تجهیزات نظامی بیشتری به این منطقه اعزام شده است.

همزمان برخی از منابع، گزارش دادند که نیروهای امنیتی بعد از متفرق کردن تحصن کنندگان در اطراف منزل شیخ عیسی قاسم منزل این عالم بزرگ دینی را به محاصره خود درآورند.

علمای بحرین از کلیه مردم این خواسته‌اند تا هرچه سریعتر به سمت منزل شیخ حرکت کرده و از او محافظت کنند و در همین راستا تعداد زیادی از جوانان به سمت منطقه الدراز حرکت کرده و در اطراف این منطقه با نیروهای امنیتی درگیر شده اند، نیروهای امنیتی آل خلیفه مردم را به شدت سرکوب می کنند.

عمارنامه

تنها راه علاج

24ام آذر, 1395

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری leader.ir در آستانه هفته وحدت به بازخوانی بیانات معظم له در مورد لزوم وحدت مسلمین و اهمیت همگرایی و اتحاد مسلمانان جهان برای جلوگیری از خدعه های استکبار و صهیونیسم جهانی در قالب کلیپ تصویری با عنوان «تنها راه علاج» می پردازد.

 

دریافت فایل

پیامبری که آرزو داشت شیعه علی بن ابیطالب علیه السلام باشد!؟

22ام آذر, 1395

جایگاه پیروان واقعی امام علی علیه السلام آنقدر بالاست که حتی پیامبری با شریعتی جهانی، آرزوی شیعه بودن را دارد.

شب بود جمعی از اصحاب در محضر رسول خدا صلی الله علیه و آله نشسته بودند و از بیانات آن بزرگوار بهرمند می شدند. آن بزرگوار در آن شب این جریان را بیان کرد و فرمود:

آن شب که مرا به سوی آسمان ها به معراج بردند، هنگامی به آسمان سوم رسیدم، منبری برای من نصب نمودند.

من بر عرشه ی منبر قرار گرفتم و ابراهیم خلیل علیه السلام در پله ی پایین عرشه قرار گرفت و سایر پیامبران در پله های پایین تر قرار گرفتند.

در ادامه این داستان پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله می فرماید:در این هنگام علی علیه السلام ظاهر شد که بر شتری از نور سوار بود و صورتش مانند ماه شب 14 می درخشید و جمعی چون ستارگان تابان در اطراف او بودند.

در این وقت ابراهیم خلیل علیه السلام به من گفت: این فرد با این صورت تابان کدام پیامبر بزرگ و یا فرشته ی بلند مقام است؟

رسول خدا صلی الله علیه و آله به ابراهیم خلیل الله علیه السلام گفت: او نه پیامبر است و نه فرشته، بلکه برادرم، پسر عمویم، دامادم و وارث علمم، علی ابن ابوطالب علیه السلام است.

سپس ابراهیم علیه السلام پرسید:

این گروهی که در اطراف او هستند، چه کسانی اند؟

پیامبر صلی الله علیه و آله پاسخ داد: این گروه،شیعیان علی بن ابی طالب هستند سپس ابراهیم علیه السلام علاقه مند شد که جزء شیعیان علی علیه السلام باشد و به خدا عرض کرد:

پروردگارا، مرا از شیعان علی بن ابی طالب علیه السلام قرار بده .

پیامبر به اصحاب فرمود: هرگاه بر پیامبران پیشین صلوات فرستادید، نخست به من صلوات بفرستید و بعد به آن ها، جز در مورد ابراهیم خلیل علیه السلام که هر گاه خواستید به من صلوات بفرستید، نخست به ابراهیم خلیل علیه السلام صلوات بفرستید.

اصحاب پرسیدند: دلیل این کار چیست؟

رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: به همین دلیل که بیان کردم. چون ابراهیم علیه السلام آرزو کرد که از شیعیان علی علیه السلام باشد.

باشگاه خبرنگاران

اضطرار امام زمان...

15ام آذر, 1395

 

وقتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می آیند نمی گویند: من فرزند امام حسن عسگری و نرجس خاتون هستم بلکه می گویند: «یا اهل العالم ان جدی الحسین قتلوه عطشانا» تا آن زمان که امام ظهور کنند، سیدالشهدا بین المللی می شوند و تمام عالم ایشان را شناخته اند.

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می فرمایند: اگر به اندازه ای که انسانی نیاز به ظرفی آب دارد شیعیان ما را می خواستند من تا کنون آمده بودم.
 
پی نوشت:
سخنرانی حجت الاسلام علی پناه در دهه دوم محرم- مهر 95

توسل های مُجاز و ممنوع در نگاه وهابیت

16ام آبان, 1395

حضرت آیت الله سبحانی

در نگاه وهابیون، توسل به شخص انسان های با فضیلت، سوگند دادن خدا به حرمت و قداست آنان و در خواست دعا از پیامبران و صالحان پس از درگذشت آنها از جمله توسل های ممنوع ذکر شده است.

حضرت آیت الله سبحانی در نوشتاری «سه توسل مجاز و سه توسل ممنوع در نزد وهابیت» را مورد نقد و بررسی قرار داده اند که متن دیدگاه وهابیون و پاسخ های معظم له در ادامه می آید؛

* سه توسل مجاز وهابیون

وهابیون سه نوع از توسل ها را مجاز دانسته و آن را تجويز مى كنند كه جاى بحث و گفتگو نيست.

* توسل به ذات حق تعالى و اسماء و صفات او.

* توسل به اعمال صالحى كه انسان در گذشته انجام داده است.

* توسل به دعاى برادر مؤمن در حال حيات.

توسل به ذات خدا معنى ندارد زيرا توسل، تمسك به وسيله اى كه او را به مقصد و مقصود برساند و در مورد نخست چيزى در وسط نيست كه انسان به آن توسل بجويد؛ و توسل به اسماء و صفات خدا براى كسب رضاى ذات حق تعالى جاى گفتگو نيست انسان خدا را به رحمانيتش سوگند دهد كه او را ببخشد.

و اما توسل انسان به اعمال صالحى كه انجام داده، بسيار نادر است و مدرك آن، روايتى است در مورد سه نفر از بنى اسرائيل و اجمال آن اين است كه اين سه نفر كه بر اثر ريزش كوه، در غارى زندانى شده و راه خروج از غار به روى آنان بسته گرديد و هر يك خدا را به كار نيكى كه انجام داده بودند، سوگند دادند كم كم آن مانع از خروجى غار عقب رفت؛ يكى احترام فوق العاده به پدر و مادر و دومى به عفت و خويشتندارى در مسائل جنسى و سومى امانت دارى را ياد كردند.

اما قسم سوم از توسل همان دعاى مؤمن در حال حيات است دلائل آن روش است زيرا خدا به گنهگاران تذكر مى دهد كه به حضور پيامبر بروند و از آن حضرت درخواست كنند كه در حق آنان استغفار كند. (1)

ادامه »

انگلیس با چه هدفی قمه زنی را ترویج می کند؟

4ام آبان, 1395

 

قمه زنی

اگر بنا بود قمه زنی از مهمترین شعائر حسینی باشد باید اول علمای ما این کار را انجام بدهند؛ اما در طول تاریخ حتی یک عالم شیعه را نمی توان پیدا کرد که قمه زده باشد؛ زیرا اصلا قمه زنی در بین شعائر حسینی رسم نبوده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد سبحانی نیا در ادامه  بررسی آسیب های عزاداری در این بخش آسیب های شکلی را به بحث گذاشته است .   

 از نظر فقهی، عبادات واجب یا مستحب، توفیقی هستند؛ بدین معنا که اصل عبادت و چگونگی آن باید توسط ادله شرعی اثبات شود؛ در غیر این صورت عملی که به عنوان عبادت انجام می شود، بدعت محسوب می گردد و نه تنها مطلوب نیست، بلکه ممنوع و حرام است.

 استحباب عزاداری برای سالار شهیدان بر مبنای ادله قطعی ثابت است؛ مشروط به اینکه عزاداری موجب وهن مکتب اهل بیت نگردد و یا همراه با انجام عملی نامشروع نباشد. آسیب هایی که به ساختار و شکل عزاداری مربوط می شوند، عبارت اند از:

 

 *قمه زنی

 از جمله مهمترین آسیب ها در مجالس عزاداری امام حسین آسیب رساندن به بدن در خلال عزاداری است و از بدترین حالات آسیب رسانی به بدن قمه زنی است. یکی از شاخصه های جریان تشیع انگلیسی این است که روی احساسات شیعی انگشت می گذارند تا بتوانند از طریق برانگیختن عواطف مردم برای خود سربازگیری کنند، مثلا آنها سراغ قمه زنی رفته اند و هر کسی را هم که با قمه زنی مخالف باشد، مخالف حسین بن علی و تشیع معرفی می کنند . این جریان علاوه بر قمه زنی ، سراغ روش های غلط و تحریف شده هم رفته اند؛ به عنوان مثال روی خار، آتش یا چیزهای آتشین راه می روند و یا خود را روی زمین می کشند و کارهای عجیب و غریب می کنند.

ادامه »

رنج هایی که شیعه به ما می دهد دشمنان ما به ما نمی دهند!

2ام آبان, 1395

استاد انصاریان؛

 

منبرهای یک دقیقه ای/رنج هایی که شیعه به ما می دهد دشمنان ما به ما نمی دهند!

خداوند طبق آیۀ شریفه ای در سوره مبارکه توبه اعلام فرمودند:

که من اهل خلف وعده نیستم. 

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند:

که ما دنیا را زندان مؤمن قرار دادیم. مومنان همیشه در این دنیا در حال امتحان هستند.

از اینکه مومن هستید خاطرتان جمع نشود که دچار تهمت، آزار و بلا و مصیبت و رنج نشوید.

هیچ پیغمبر و امامی با خاطر و خیال راحت زندگی نکرده است. 

امام صادق علیه السلام به واسطه پسرعمو هایش چندین بار دستگیر و به زندان افتادند.

امام باقر علیه السلام ازطرف اقوامشان مورد آزار و اذیت قرار می گرفتند.

امام صادق علیه السلام می فرمایند:

رنج هایی که شیعه به ما می دهد دشمنان ما به ما نمی دهند.

وارث/سخنرانی استاد انصاریان در مسجد و حسینیه همدانی ها تیر 93

شیعه در گذر تاریخ

28ام شهریور, 1395


شیعه در گذر تاریخ
مقرر:سبحانی تبریزی، جعفر
حاشیه نویس:بینش، عبد الحسین

عناوین اصلی کتاب شامل:
رسول خدا صلی الله علیه و آله در امر رسالت و تثبیت پایه های نهضت خویش، رنج بسیار کشید؛ هرچند گردباد سهمگین توطئه دشمنان، همواره بر نهضت و شریعت ایشان محیط بود، اما سنت الهی بر آن بود تا از افول نور خویش جلوگیری کند و آن را از شر مشرکان و منافقان حفظ نماید. از طرفی امت اسلام نیز پس از رحلت رسول خدا صلی الله ذعلیه و آله مانند همه امت ها مشمول سنت ابتلا و آزمایش شد تا نشان دهد که مردم، چگونه اراده و اختیار خود را به کار می گیرند و با تمسک به ابزار هدایت، خود را از فتنه ها می رهانند و کدام یک مدال افتخار امت ناجیه را به گردن می آویزند.؛ فصل اول: ریشه تشیع و تاریخ پیدایش آن؛ فصل دوم: فرض های خیالی درباره تاریخ تشیع؛ فصل سوم: شیعه در دوران اموی و عباسی

فرمت apk برای موبایل و تبلت اندروید (جدید)
apk :دانلود کتاب به فرمت apk برای موبایل و تبلت اندروید نسخه 2 به بالا حجم فایل : 4.6MB

ادامه »

سیمای عقاید شیعه

28ام شهریور, 1395

درسنامه گزیده سیمای عقاید شیعه

عنوان قراردادی : دلیل المرشدین الی الحق الیقین … . فارسی. برگزیده
عنوان و نام پدیدآور : درسنامه گزیده سیمای عقاید شیعه: خلاصه ترجمه کتاب دلیل المرشدین الی الحق الیقین / مولف جعفر سبحانی؛ مترجم جواد محدثی؛ [برای] حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت، معاونت آموزش و پژوهش.
یادداشت : کتاب حاضر خلاصه کتاب “سیمای عقاید شیعه” است که خود ترجمه ای است از کتاب “دلیل المرشدین الی الحق الیقین”
موضوع : شیعه امامیه – دفاعیه ها و ردیه ها
عناوین اصلی کتاب شامل:
اشاره؛ دیباچه؛ بخش اوّل: شیعه و تشیّع؛ بخش دوم: اصول اعتقادی؛ بخش سوم: معیار توحید و شرک در عبادت؛ بخش چهارم: جایگاه قرآن نزد شیعه؛ بخش پنجم: بدعت در قرآن و حدیث؛ بخش ششم: امامت نزد شیعه و اهل سنت؛ بخش هفتم: اهل بیت (علیهم السلام)؛ بخش هشتم: امام مهدی منتظر (ع)؛ بخش نهم: صحابه و تابعین؛ بخش دهم: وضو و نماز

فرمت apk برای موبایل و تبلت اندروید (جدید)
apk :دانلود کتاب به فرمت apk برای موبایل و تبلت اندروید نسخه 2 به بالا حجم فایل : 4.8MB

ادامه »

شیعه شناسی + دانلود کتاب

28ام شهریور, 1395

شیعه شناسی
عنوان و نام پدیدآور : شیعه شناسی ، آشنایی با مذاهب اسلامی ، وحدت اسلامی و پاسخ به شبهات: ( سلسله جلسات حجت الاسلام و المسلمین دکتر بی آزار شیرازی ) / گردآوری و تنظیم بشیر سلیمی؛ [ برای اداره آموزش کارگزاران سازمان حج و زیارت ].
موضوع : شیعه شناسی،شیعه – اصول دین، امامت – جنبه های قرآنی
عناوین اصلی کتاب شامل:
اشاره؛ فهرست مطالب؛ هدف از تألیف این کتاب؛ بسمه تعالی؛ مقدمه؛ درس نخست شیعه از منظر قرآن و حدیث؛ درس دوم تفاوتهای امامت و سیره حاکمان و فعالیتهای حضرت علی علیه السلام در زمان خلفای راشدین؛ درس سوم اثبات امامت ائمه؛ صحابه و موضع شیعه در مورد نقل حدیث از ایشان؛ درس چهارم مذاهب و جریانهای شیعی در طول زمان؛ درس پنجم مذاهب اهل سنت؛ درس ششم پاره ای از موارد اختلافی بین فریقین؛ درس هفتم توسل و وسیله؛ درس هشتم پاسخی به کتاب منهاج السنه / ابن تیمیه؛ درس نهم وحدت اسلامی گامی فراتر از تقریب از دیدگاه امام خمینی (ره)

فرمت apk برای موبایل و تبلت اندروید (جدید)
apk :دانلود کتاب به فرمت apk برای موبایل و تبلت اندروید نسخه 2 به بالا حجم فایل : 4.6MB

ادامه »

نماهنگ قربانی منا + دانلود

25ام شهریور, 1395

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار خانواده‌های شهدای منا:

«این عزیزان شما در حال عبادت و در حال ذکر از دنیا رفتند، در لباس احرام از دنیا رفتند، با دلهای متوجّه به خدای متعال و در حال انجام وظیفه از دنیا رفتند؛ اینها همه مایه‌هایی و وسیله‌هایی برای مغفرت الهی و برای رحمت الهی و برای علوّ درجات در پیش پروردگار است. علاوه‌ی بر اینها سختی تحمّل کردند؛ بعضی شاید تا ساعتها زنده بودند، زیر فشار بودند، چه در زیر آفتاب، چه در آن کانتینرهای گرم و داغ، با لبان تشنه؛ اینها همه چیزهایی است که رحمت الهی را جلب میکند. بله، شما داغدار هستید، مصیبت‌زده هستید؛ فرزندانتان، همسرانتان، پدر و مادرتان، برادران و خواهرانتان از دستتان رفتند، این سخت است لکن به یاد بیاورید که آنها الان در چه حالی هستند. ما اینجا گرفتاریم؛ ما در ابتلاء دنیوی، در بین دنیای آلوده‌ی به انواع و اقسام عناصر و عوامل گمراه‌کننده و تباه‌کننده و پست‌کننده‌ی انسان داریم با زحمت حرکت میکنیم و راه خودمان را پیش میرویم، ما [هستیم که‌] اینجا گرفتاریم؛ به حال خودمان بیشتر باید اشک بریزیم و غمگین باشیم تا به حال آن کسانی که رفتند در رحمت الهی، و ان‌شاءالله در آغوش نعمت الهی و لطف الهی به سر میبرند. این مایه‌ی تسلّای شما است. ۱۳۹۵/۰۶/۱۷»

پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR بر اساس این بخش از بیانات رهبر انقلاب نماهنگ «قربانی منا» را منتشر می‌نماید.
 

نماهنگ: نماهنگ | قربانی منا

e="text-align: right;"> 

div style="text-align: right;">با توجه به پهنای باند اینترنت خود ، می توانید این فیلم را با کیفیت های مختلف زیر دریافت نمایید :

 

اندیشه سیاسی فقیهان شیعه

21ام شهریور, 1395
 مطالعه و نگرش در تفکرات سیاسی شیعه، از مقولات ارجمند و شایسته ای است که متأسفانه، تحقیق و کاوشی در خور و بایسته، در باره آن انجام نیافته است. فاصله داشتن تشیع از حکومتهای سیاسی، تا دوره های اخیر، این گمان را پرورانده است که شیعه، از فلسفه سیاسی و نیز فقه سیاسی مدون و یا قابل تدوین، بی بهره است. از این روی، بررسی جامع از سیر آرا و نظریات عالمان شیعی، می تواند در تصحیح این تلقی، مؤثّر افتد و اندیشه سیاسی را در تاریخ تفکّر شیعی، نمایان سازد.

نکته دیگر آن که مطالعه سیر تاریخی روند تفکّر سیاسی در میان فقها و عالمان شیعی، می تواند روند تغییرات و تحولات را در اندیشه سیاسی شیعه، روشن و آشکار گرداند و در پرتوی آن، شرایط بیرونی و درونی تغییرات و تحولات آر، روشن شود. اندوهمندانه بایستی اعتراف داشت که نقص نگرش تاریخی در مسائل نظری در حوزه های دینی، موجب آن شده است که برخی از آرا و سنّته، اعتباری مضاعف بیایند و تنها نظر و شیوه مقبول به حساب آیند.مطالعه تاریخی نظریات، می تواند این نقیصه را از بین برد و مقولات نظری را در بستر تاریخی آن، بنشاند و قدرت تحلیل افزونتری ر، نصیب سازد.

در پیشگفتار این نوشتار، بایستی یادآور شد که در این مقال دیدگاه کلامی مفید، درباره امامت، مورد اشارت قرار نگرفت. این مبحث، گرچه مقوله ای عقیدتی ـ سیاسی است، اما چون مفید و دیگران، عمدتاً از زاویه ای کلامی به آن نگریسته اند، بدین جهت، به یاد کرد آن نپرداختیم. دیگر آن که گرچه تمامی در دسترس کتابهای شیخ مفید، مورد مراجعه بود، امّا در این مبحث، از کتاب ارزشمند ایشان: المقنعه، که چندی است با تحقیق جامعه مدرسین قم نشر یافته است، بهره جستیم.

بی تردید، درگامهای اولیه که کاری مدوّن و منظم صورت نپذیرفته، گامهای اولیه لرزان و لغزنده است. از این روی، تذکرات خوانندگان بصیر و دانشور می تواند در تکمیل این تحقیق، کمک و یاری رساند.

ادامه »

اندیشه سیاسی شیعه در عصر ایلخانان (معرفی کتاب)

21ام شهریور, 1395
 
در بررسی فرایند شکل گیري و تحول تفکر سیاسی شیعه، عصـر ایلخانـان از اهمیت خاصی برخوردار است؛ زیرا در این عصر، علیرغم تهاجم تخریبـی اولیـه ی مغول هـا و ویرانی سرزمین هاي اسلامی و فروپاشی خلافـت عباسـی، بـا تشـکیل دولـت ایلخانـان ایران و برقراري نظم سیاسی مجدد و گرایش برخی از سـلاطین ایلخـانی بـه اسـلام، دوران شمشیر و آشفتگی به سر آمد و نوبت به فکر و قلم رسید و متفکـران مسـلمان به ویژه علماي شیعه در پیِ بازنمایی اندیشه هاي اسلامی در زمینه هاي مختلف سیاسـی و اجتماعی برآمدند.

نویسنده در کتاب حاضر كوشيده است با بهره‌گیری از روش هرمنوتیک قصدگرا ماهیت و چیستی اندیشه علمای شیعه را در دو حوزه فلسفه و فقه سیاسی بررسی كند. برای این منظور، بستر فرهنگی، شرایط سیاسی، زندگی و شخصیت علمای شیعه و گزاره‌های سیاسی موجود در متون فلسفی و فقهی ایشان با توجه به ارتباط این گزاره‌ها با شرایط فرهنگی و سیاسی حاکم تبیین شده است.

این کتاب مشتمل بر پنج فصل است  که عناوین آن عبات اند از ؛

«فصل اول: مفاهیم و چارچوب روشی» ،

«فصل دوم: محیط فکری و فرهنگی و سنّتهای فلسفی و فقهی شیعیان» ،

«فصل سوم: زمینه‌های سیاسی و اجتماعی و رفتار عملی علمای شیعه» ، «فصل چهارم: اندیشه سیاسی در متون فلسفی ـ کلامی علمای شیعه» ،

«فصل پنجم: اندیشه سیاسی در متون فقهی علمای شیعه».

در فصل نخست این کتاب مفاهیم اصلی پژوهش و چارچوب روشی معرفی شده و در دومین فصل به موضوعاتی چون ؛سنت فکری شیعه و محیط فکری فرهنگی پرداخته شده است. درفصل سوم نیز موضوعاتی مانند؛ رفتار و عمل سیاسی علمای شیعه در عصر ایلخانان بررسی شده است و در فصول چهارم وپنجم نیز مباحثی چون؛ سير فلسفۀ سياسي در تمدن اسلامي تا عصر ايلخانان ، زندگي، شخصيت و آثار فیلسوفان عصر ايلخانان و زندگي، شخصيت و آثار فقیهان شيعه در عصر ايلخانان و… مطرح شده است.

کتاب حاضر را انتشارت  سمت در 420 صفحه و بهای 17 هزار و 500 تومان چاپ کرده و به بازار کتاب فرستاده است.

 منبع: خبرگزاری شبستان

نظام سلطانی از ديدگاه انديشه سياسی شيعه (دوره صفويه و قاجاريه)+ دانلود کتاب

21ام شهریور, 1395

نخستین و بنیادی‌ترین ویژگی تشیع و از جمله تشیع امامی، رهیافت خاص آن به موضوع امامت است. آموزه‌ای که همواره شیعیان را در موضع «مخالفان وضع موجود» قرار می‌داد. نظام خلافت در نزد شیعیان، نه به‌عنوان جانشینی پیامبر، که نظامی غاصبانه محسوب می‌شد، همان‌گونه که سلطنت، الگویی غیراسلامی تلقی می‌شد. اندیشه سیاسی شیعه، در راه مبارزه، با نظام حاکم (خلافت) هر از گاهی با دیگر مخالف آن ــ سلطنت ــ هم‌آوا می‌شد، اما این همقدمی به معنای اصالت و قبول الگوی سلطنت نبود.
زوال خلافت و پیدایش حکومت صفوی در ایران موجب شد دو نیروی مخالف با نهاد «خلافت» ــ سلطنت و تشیع(۲۲) ــ در یک قالب جمع شوند…

 

کتاب اندیشه سیاسی علمای شیعه

21ام شهریور, 1395
کتاب “چالش و پویش، سیر تاریخی ده قرن اندیشه سیاسی علمای شیعه” تالیف دکتر مهدی گلجان مدیرعامل بنیاد اندیشه اسلامی با همکاری حجت السلام و المسلمین مجید آزادچوری چاپ و منتشر شد.
این کتاب تلاشی است برای آشنایی بیشتر با نظرات سیاسی و حکومتی دو گروه مهم از فقهای شیعه که طی بیش از هزار سال، در عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایران یا به عبارت بهتر جهان تشیع ایفای نقش کرده اند. یکی از مهم ترین مسایل مطرح شده در این کتاب؛ بررسی دلایل فقهی، تاریخی، سیاسی و اجتماعی برخی نظرات عالمان شیعه و تبیین نقش عواملی چون تحول های داخلی و خارجی بر دیدگاه های فقهای شیعه است. این کتاب دو اندیشه موجود میان فقهای شیعه یعنی اخباریون و اصولیون را به اجمال توضیح داده و برخی وجوه مشترک و تمایز این دو طایفه را روشن می کند. سپس به بررسی نظرات فقهای برجسته هر دو اندیشه و آثار آن ها پرداخته و در نهایت با اشاره به اندیشه سیاسی در آثار امام خمینی(ره) پایان می یابد.
 
در این کتاب طی 3 فصل با شکل گیری اندیشه های سیاسی شیعه از قرن چهارم تا هفتم(ه.ق)، دوران نظام مند شدن فقه سیاسی شیعه از قرن هفتم تا دوازدهم(ه.ق) و دوره تحولات و نگاه در نظرات روحانیت شیعه از قرن دوازدهم تاکنون، آشنا می شویم. جامعه بشری از آغاز با تشکیل حکومت درصدد اداره جامعه خود توسط افرادی خاص بوده است. این افراد برای اداره بهتر جامعه و مشروعیت بخشیدن به جایگاه حاکمیت، به دستمایه دینی و توسل به قدرت های ماورایی روی می آوردند. با نگاهی به کتب مقدس ادیان مختلف، می توان دریافت باور آنان بر این بوده که حکومت ریشه الهی دارد و چون حکومت کردن تنها حق خداوند است، او آن را به جانشینان خود روی زمین، یعنی انسان های صالح سپرده است. دانش سیاسی در اسلام نظام مستقل و مجزایی نیست که در پی رسیدن به بالاترین قله های اندیشه بشری باشد، بلکه شاخه ای از علم کلام و فقه است. برای یک مسلمان تمایزی میان زندگی مادی و معنوی وجود ندارد و تنها تمایز، میان کافر و مؤمن است. در اسلام خداوند حاکم بر جامعه است و قانون چیزی جز آن چه از سوی او به پیامبر وحی شده نیست؛ بنابراین هیچ فاصله ای میان دین و سیاست نمی توان یافت. آن چه به عنوان آمیختگی و پیوند شدید دین و سیاست در میان همه اندیشمندان مسلمان مورد تایید است، مهاجرت پیامبر صلی الله علیه و آله از مکه به مدینه و تشکیل حکومت در آن جا است. حادثه ای که بسیاری از اندیشمندان مسلمان آن را سرآغاز تاریخ سیاسی مسلمانان به حساب می آورند. حضور سیاسی فعال تشیع در تاریخ اسلام پس از ماجرای سقیفه و وفات پیامبر آغاز شد. هرچند در زمان پیامبر نیز افرادی که به شیعه علی علیه السلام منتسب بودند، نقش موثری در جامعه ی اسلامی داشته اند؛ اما پس از وفات ایشان به دلیل اختلافی که در مساله جانشینی پیامبر به وجود آمد، پیروان علی  علیه السلام به طور مشخص در عرصه سیاسی حضور یافته و در مخالفت با حاکمیت دست به اقداماتی زدند.
 
از نکات جالب و تامل برانگیز این کتاب مطرح کردن مساله پیوستگی دین و سیاست است. با توجه به این که این روزها مساله جدایی دین از سیاست بسیار مطرح می شود، نویسندگان این کتاب با نکته سنجی مناسب به این مساله پرداخته و با بررسی سیر تاریخی دین و سیاست از صدر اسلام و زمان حیات پیامبر صلی الله علیه و آله  تاکنون، نکات مبهم این بحث را روشن کرده و راهکارهای مناسبی برای افراد جستجوگر و متفکر فراهم می کنند.  
 

منبع : حوزه نت

تشیع و ادوار اندیشه‌ی سیاسی

21ام شهریور, 1395

در باب فراز و فرودهای اندیشه‌ی سیاسی شیعه از پیدایش تا حال

اذهان پذیرا و قلب‌های آماده در کدام سفر از اسفار تاریخ مهیا می‌شوند؟ کی و تحت چه شرایطی ایده‌های نو و رشدیافته بروز و ظهور می‌یابند؟ چه میزان زمان باید بر یک ایده بگذرد تا بزرگ شود، رشد یابد و شکوفا شود؟ این سوالات را که از فقه سیاسی می‌پرسیم، پاسخ‌هایی شایسته‌ی تامل پیدا خواهد نمود. پاسخ‌هایی که سیری از این اندیشه را در طول زمان نمایان می‌سازد. سیری که البته گره خورده با انضمامی‌ترین پدیده‌های پیرامونی نیز می‌باشد. متن حاضر به قلم مهدی بشارت، دانشجوی دکتری علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی کنکاشی است در باب ادوار فقه سیاسی تشیع.

مطالعه‌ی تاریخ اندیشه‌ی سیاسی با دو رویکرد امکان‌پذیر می‌باشد: رویکرد نخست‌ بر این‌ اعتقاد است‌ که‌ اندیشه‌ی‌ سیاسی‌ در هر دوره‌ای‌ از تاریخ، از عناصر ماهوی‌، اصیل‌ و منطقی‌ برخوردار است‌ که‌ به‌ آن‌ نوعی‌ انسجام‌ داده‌ است‌ و آن‌ را از مناسبات‌ تاریخی‌ و شرایط‌ سیاسی‌ - اجتماعی‌ زمانه‌ جدا ساخته‌ است. در این‌ رویکرد تقدم‌ ذهن‌ بر عین‌ پذیرفته‌ شده‌ است.

و در مقابل رویکرد دوم‌ در مطالعه‌‌ی تاریخ‌ اندیشه‌ی‌ سیاسی‌ بر آن‌ است‌ که‌ تفکر جدا از شرایط‌ تاریخی‌ قابل‌ ارزیابی‌ نیست و اندیشه‌ی‌ سیاسی، در حقیقت‌ تفکر سامان‌‌یافته‌ و صورت‌بندی‌ شده‌ای‌ است‌ که‌ اندیشمند سیاسی‌ برای‌ حل‌ بحران‌ها و پاسخ‌ به‌ مشکلات‌ زمانه‌ با چیره‌‌دستی‌ ارائه‌ می‌دهد. از این‌رو، اندیشمند هیچ‌گاه‌ در خلأ‌ نمی‌اندیشد و فهم‌ او مبتنی‌ بر اکتشاف‌ مناسبات‌ تاریخی‌ است. بنابراین‌ واقعیت‌های‌عینی‌ تاریخی‌ را بر یافته‌های‌ ذهنی‌ مقدم‌ می‌شمرد.

نوشتار حاضر با رویکردی تلفیقی به بررسی ادوار مختلف اندیشه‌ی سیاسی تشیع اختصاص دارد. رویکرد کلی این نوشتار آن است که در شکل‌گیری اندیشه‌ی سیاسی تشیع، علاوه بر آن‌که اصول ثابت و همیشگی اندیشه‌ی تشیع نقش داشته است، شرایط خاص تاریخی هر دوره نیز عاملی بسیار مهم و تاثیرگذار بر شکل‌گیری اندیشه‌‌ی سیاسی در ادوار مختلف تاریخی بوده است؛ و این امر ناشی از مسئله‌محور بودن فقهای شیعه با تاکید بر حفظ اصول می‌باشد.

اگر بخواهیم تصویری کلان از اندیشه‌ی سیاسی شیعه ارائه کنیم، می‌توانیم آن را به دو دوره تقسیم کنیم: دوره‌ی اول عصر امامت است که در آن امام معصوم علیهم السلام در میان شیعیان حضور دارد و هدایت و رهبری آن‌ها را بر عهده دارد و دوره‌ی دوم عصر غیبت امام معصوم علیهم السلام است که در این عصر وظیفه‌ی رهبری شیعیان طبق روایات وارده از ائمه علیهم السلام ، بر عهده‌ی فقها می‌باشد؛ بنابراین از این عصر تعبیر به عصر مرجعیت می‌شود.

ادامه »

اصول و مبانی اندیشه سیاسی شیعه

21ام شهریور, 1395

شیعیان معتقدند که اندیشه های سیاسی این مذهب مانند اصول اعتقادی آن منشأ الهی دارند که برای روشن شدن این موضوع ویژگی های مهم این اندیشه بررسی می شود.

الف) حاکمیت الهی

در اندیشه سیاسی، منشأ و سرچشمه حاکمیت الهی است و به قبول و نفی مردم بستگی ندارد؛ با این همه، شرط اساسی تحقق این حاکمیت، پذیرش مردم است.(1) هرگاه مردم این حاکمیت را بپذیرند، حاکم از سوی خدا خواهد بود و ارتباط مردم با او نزدیک رابطه ولایی است واین رابطه ولایی، در همه جا جریان دارد.
هرگاه مردم این حاکمیت را بپذیرند، حاکم از سوی خدا خواهد بود و ارتباط مردم با او نیز یک رابطه ولایی است و این رابطه ولایی، در همه جا جریان دارد.
در نظام ولایی، آن چیزی که امت را با ولی خود پیوند می دهد، عصمت و علم الهی ولی است که اطاعت را واجب می کنند و این از مهم ترین ویژگی های شیعه است که یک رابطه ولایی با انبیا و اولیا دارد. (2)
مهم ترین و جهانی ترین مشخصه‌ى اندیشه و آرمان سیاسی تشیع، دستیبابی به عدالت و صلح جهانی و زندگی مسالمت آمیز با هر گروه و طایفه ای است که سر جنگ با دین ندارد(3) و با حاکمیت خداوند در زمین مخالف نیست.

ادامه »

برگ‌هایی از پرونده شوم خیانت‌های آل‌سعود + تصاویر

18ام شهریور, 1395
کاملا واضح است که حاکمان عربستان وسواس شدیدی در قبال ایران دارند، وسواسی که از ترس و نفرت آنها نسبت به قدرت ایران نشات می‌گیرد.
قریب به سی و یک سال از کشتار حجاج بیت‌الله الحرام و یک سال از فاجعه منا می‌گذرد و رژیم آل‌سعود هم‌چنان بر اشتباهات خود پافشاری می‌کند. اشتباهاتی که 5 سال است منطقه غرب آسیا را درگیر جنگ و خون‌ریزی کرده است.
 
عربستان خط مشیء جدیدی برای خود و هم‌پیمانانش تعریف کرده است ،این خط مشیء “ایران هراسی و شیعه هراسی” نام دارد. بزرگترین مخالف منطقه‌ای جبهه مقاومت همپای با صهیونیست به مخالفت شدید با این جبهه و رأس آن جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد و از این هدف شوم خود کوتاه نمی‌آید. این اقدامات عربستان نشان می‌دهد که این کشور ایران را بعنوان قدرت اصلی منطقه قبول کرده است و سعی در کودتا برضد ایران در این منطقه دارد. 
 
در مصاحبه‌ها و اظهارات مقامات سعودی، کاملا واضح است که حاکمان عربستان وسواس شدیدی در قبال ایران دارند، وسواسی که از ترس و نفرت آنها نسبت به ایران نشات می‌گیرد.
 
به عنوان مثال، اعضای ارشد آل‌سعود اجازه داده‌اند مشخص شود که تمرکز آنها در سوریه، در درجه اول دولت بشار اسد، و تمایل آنها برای تغییر رژیم اسد نیست، بلکه هدف اصلی، نزدیک ترین متحد منطقه‌ای اسد ، یعنی جمهوری اسلامی ایران است.
 
فاجعه منا؛ یکی از برگ‌های کتاب خیانت آل‌سعود + تصاویر
 

“محمد بن نواف بن عبدالعزیز آل سعود"، سفیر عربستان سعودی در انگلیس، طی مقاله‌ای در نیویورک‌ تایمز؛ ایران را بدون هیچ گونه سندی متهم کرد و گفت که ایران “تامین مالی و آموزش شبه نظامیان در عراق، حزب الله لبنان و شبه نظامیان در یمن و بحرین و سوریه را برعهده داشته است. موضوع آنجایی جالب می‌شود که این ادعا از سوی آل سعودی مطرح شده است که خود حامی تروریست‌ها و یا رژیم‌های ترور، مانند جبهة‌النصره مرتبط با القاعده در سوریه، داعش در عراق و حاکم مستبد آل‌خلیفه در بحرین است.

ادامه »

وهابی جدا شده از دربار آل سعود: دشمنی عربستان با ایران به خاطر اسرائیل است .

17ام شهریور, 1395
 
گفتگو با وهابی جدا شده از دربار آل سعود(۷)
انگلستان از محمد بن عبدالوهاب حمایت کرد تا فرهنگ ابن تیمیه را زنده کند
الشعیبی گفت: یهودیان مستشرق انگلیسی اوضاع جهان اسلام را بررسی کردند و متوجه شدند ابن تیمیه کسی است که توانسته در گذشته جوامع اسلامی را نابود و تخریب کند و با خود گفتند اکنون نیز ما نمی توانیم جوامع اسلامی معاصر را نابود کنیم مگر اینکه فرهنگ ابن تیمیه را بار دیگر زنده کنیم.

 دکتر علی الشعیبی از مسلمانان متولد رقه سوریه است که از کودکی علاقه و استعداد سرشاری در یادگیری و تبلیغ اسلام داشت و از زمان 12 سالگی تحت تاثیر شیوخ وهابی رقه به این فرقه مذهبی گرایش پیدا کرد و جوانی خود را در سوریه و عربستان با اعتقاد به وهابیت و تعالیم محمد بن عبدالوهاب گذراند و سال ها نیز به عنوان مشاور ملک فهد پادشاه عربستان فعالیت کرد تا اینکه به دروغگو بودن محمد بن عبدالوهاب و ابن تیمیه پی برد و با آشنایی با حدیث غدیر خود را بر سر دوراهی بهشت و جهنم یافت.

آنچه در ادامه می خوانید ترجمه گفتگوی شبکه الکوثر با این اندیشمند جهان اسلام و کارشناس وهابیت است. علی الشعیبی در این حلقه از گفتگو درباره خارج بودن وهابیت از دایره اهل سنت و علت حمایت انگلستان از محمد بن عبدالوهاب سخن می گوید. وی بر این باور است که انگلستان با بررسی اوضاع جهان اسلام به این نتیجه رسید که برای ضربه زدن به اسلام باید فرهنگ ابن تیمیه را در جهان اسلام زنده کند و مناسب ترین فرد برای رسیدن به این هدف محمد بن عبدالوهاب بود.

ادامه »

عربستان سعودی لکه ننگی در جهان اسلام است

17ام شهریور, 1395
محسن رضایی در برنامه نگاه یک مطرح کرد؛

پیام رهبر معظم انقلاب سرآغاز شکستن سکوت بهت‌آمیز علیه آل‌سعود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به اینکه، در جهان اسلام سکوت معناداری در رابطه با آل سعود وجود دارد گفت: پیام رهبر معظم انقلاب سر آغاز شکستن سکوت بهت آمیز علیه آل سعود است.
عدم تامین زائرین خانه خدا بدتر از جاهلیت است
“محسن رضایی” دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در برنامه نگاه یک امشب شبکه اول سیما به تشریح پیام مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز مراسم حج پرداخت و گفت: پیام مقام معظم رهبری یکی از پیام های تاریخی ایشان بعد از انقلاب اسلامی است که با برخی از پیام های امام (ره) در ایام حساس تاریخی انقلاب قابل مقایسه است.
وی با تاکید بر اینکه پیام رهبری به مناسبت مراسم حج بسیار به جا و منطقی بود اظهار داشت:
خطاب سخنان ایشان به کل جهان اسلام بود و نظام جمهوری اسلامی می بایست این پیام را به عربستان می داد که صبر ما انفعالی نیست بلکه یک صبر راهبردی و حکیمانه و از موضع قدرت است.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد:
اگر این پیام داده نمی شد و موسوم حج نیز به پایان می رسید و ما به حادثه ای که صدها نفر از جهان اسلام در خانه خدا زیر دست و پا له شدند توجه نمی کردیم، این مساله چه تصوری در جهان اسلام و در حکام سعودی ایجاد می کرد، آیا غیر از این بود که حکام سعودی سوء استفاده بیشتری می کردند؟

وی خاطرنشان ساخت: پیام رهبری براین اساس بود که آنها گمان نکنند صبر و تحمل و خونسردی که از خودمان نشان می دهیم انفعالی است بلکه ایشان عنوان کردند که ماهیت آن ها اینگونه است و دیدگاه ما نسبت به آن ها توسط مقام معظم رهبری خیلی شفاف و روشن مطرح شد که ما در مورد آن ها اینگونه فکر می کنیم و آن ها را این گونه می شناسیم.

ادامه »

شباهتی میان اسلام ایرانیان و افراط‌گرایی بانیان تروریسم سعودی نیست

17ام شهریور, 1395
محمدجواد ظریف در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:
شباهتی میان اسلام ایرانیان و اکثریت مسلمانان با افراط گرایی نژادپرستانه ای که مفتی وهابی و بانیان سعودی تروریسم تبلیغ می‌کنند، وجود ندارد.
 
گفتنی است؛ عبدالعزیز الشیخ، مفتی اعظم عربستان سعودی در اظهاراتی با بیان اینکه ایرانی‌ها مسلمان نیستند، گفته بود که ایرانیان از اولاد مجوس‌ها هستند و خصومت‌شان با مسلمانان به‌ویژه سنی‌ها بسیار قدیمی است.
 
شباهتی میان اسلام ایرانیان و افراط‌گرایی بانیان تروریسم سعودی نیست


منبع:گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان

آل سعود، یک رژیم سرکوبگر است .

15ام شهریور, 1395
 
 آل سعودپایگاه «kitv» در گزارشی اعلام کرد:
عربستان در تجاوز به یمن تمام حدود را زیرپا گذاشته است
یک سایت آمریکایی گزارشی را پیرامون عربستان ارائه داده و تاکید کرده که رژیم آل سعود یک نظام سرکوب گر است که از انقلاب ها و آزادی تنفر دارد؛ به همین خاطر روابط مستحکم خود را با رژیم آل خلیفه در بحرین حفظ می کند…

 

 به نقل از منامه پست، یک سایت آمریکایی گزارشی را پیرامون عربستان ارائه داده و تاکید کرد که رژیم آل سعود یک نظام سرکوبگر است که از انقلاب ها و آزادی تنفر دارد؛ به همین خاطر روابط مستحکم خود را با رژیم آل خلیفه در بحرین حفظ می کند.

سایت «kitv» نوشت: عربستان شیوه وهابیت را در پیش گرفته است که از قرن 18 ارتباط تنگاتنگی با خاندان سعودی دارد. زمانی که خاندان آل سعود  در سال 1930دولت سعودی را پایه ریزی کرد از تفسیر وهابی ها از اسلام استفاده کرد به گونه ای که عبادت عمومی غیر مسلمانان را ممنوع کرد و تفسیر علنی از دین توسط مسلمانان از همه فرقه ها، از جمله شیعه و به جز وهابی ها را محدود کرد.

این سایت تاکید کرد: جنگ علیه یمن یکی از بارزترین بحران هایی است که عربستان در زمان حاضر از آن رنج می برد به ویژه که میزان تجاوزات عربستان در یمن تمام حد و حدود را زیر پا گذاشته و حتی صدای سازمان ملل متحد هم درآمده و بیانیه ای صادر کرده و در آن خواستار اجرای تحقیقی پیرامون تجاوز به حقوق بشر در یمن شده است.

منبع: خبرگزاری حوزه

ثبت فاجعه منا در تاریخ جنایت بار آل سعود

15ام شهریور, 1395
 
  حجت الاسلام لطیف صادقی مازندران

 

معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران، جان باختن حجاج بیت الله الحرام در فاجعه منا را مظلومانه خواند و گفت: این فاجعه انسانی در تاریخ ذلت بار آل سعود به ثبت رسیده است.

حجت الاسلام لطیف صادقی، معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه از مازندران به سالروز فاجعه تلخ منا اشاره کرد و با بیان این که این فاجعه انسانی لکه ننگی بر پیشانی آل سعود ماند، افزود: متأسفانه به دلیل بی تدبیری آل سعود حجاج 24 کشور دنیا جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: این اتفاق یکی از تلخ ترین و بی سابقه ترین فجایعی بود که در حق مسلمانان به دلیل سوء مدیریت و بی کفایتی دولت عربستان اتفاق افتاد و لک ننگ آن هیچ وقت از دامن آل سعود پاک نخواهد شد.

حجت الاسلام صادقی، این واقعه غمبار را نشان دهنده ماهیت پلید رژیم آل سعود دانست و افزود: با توجه به جنایت های متعدد این رژیم جنایت کار امروز لعن و نفرین امت اسلام بر آل سعود فراگیر شده است.

استاد حوزه علمیه مازندران، جان باختن حجاج بیت الله الحرام را مظلومانه خواند و با بیان این که این فاجعه انسانی در تاریخ ذلت بار آل سعود به ثبت رسیده است، خاطرنشان کرد: متأسفانه علی رغم وقوع چنین حادثه بزرگی، این رژیم سفاک کوچکترین واکنشی نسبت به این جنایت آشکار نشان نداد.

وی با بیان این که آل سعود دست نشانده آمریکایی ها در منطقه خاورمیانه است، تصریح کرد:

این رژیم مفسد و خبیث، مهره آمریکایی ها به منظور تحقق اهداف شوم صهیونیستی آمریکایی است و دستان آنها آلوده به خون های هزاران انسان بی گناه آلوده است.

وی با اشاره به حملات و جنایات عربستان در کشور یمن، گفت:

مردم یمن تحت سخت ترین جنایات قرار دارند و آل سعود از هر اقدام ضد انسانی بهره گیری می کند و جای تعجب است که کشوری که خود را خادم الحرمین می داند دست به چنین اقداماتی زده و مسلمانان برا می کشد.

استاد حوزه علمیه مازندران با تأکید بر این که امت اسلامی نباید در برابر جنایت‌های آل سعود سکوت کنند، تصریح کرد: امروز دستان پلید آل سعود به خون های پاک هزاران انسان بی گناه در کشورهای مختلف اسلامی آلوده است.

وی، موضع گیری مراجع تقلید و رهبر معظم انقلاب را در این باره بسیار تاثیر گذار و مهم عنوان کرد و گفت: انتظار می رود مقامات دولتی کشورمان نیز در خصوص احقاق حق شهدای منا پیگیری جدی داشته باشند که البته تا کنون نیز این چنین بوده است.

معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران، دولت عربستان را مروج وهابیت، تکفیر، تفرقه و تروریسم دانست و افزود: همانطوری که بنیانگذار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) در سال ۶۶ به مناسبت شهادت زائران ایرانی بدست آل سعود فرمودند اگر ما از صدام بگذریم، اگر ما از همه کسانى که به ما بدى کردند بگذریم، نمى توانیم از جنایات آل سعود بگذریم.

تبلیغات سعودی برای سرپوش گذاشتن بر فاجعه منا

15ام شهریور, 1395
مقام های سعودی برای سرپوش گذاشتن بر فاجعه منا در اقدامی تبلیغی و نمایشی از اتخاذ تدابیر ویژه برای موسم حج سال جاری سخن به میان می آورند.

به نقل از پایگاه خبری العالم، مرکز دفاع مدنی عربستان ادعا کرد که ضمن تشکیل تیم مجرب غواصی امداد و نجات آبی برای مقابله با خطرهای جاری شدن سیل، تشکیلاتی برای مشارکت در اجرای طرح سراسری شرایط فوق العاده در موسم حج سال جاری بسیج کرده است.
مرکز دفاع مدنی سعودی اعلام کرده است که این غواصان دوره های آموزشی پیشرفته غواصی را در عربستان، مصر، ایتالیا و پاکستان گذرانده اند.
این مرکز در بیانیه ای که روزنامه های سعودی روز شنبه آن را منتشر کردند ادعا کرد که تیم امداد و نجات آبی متشکل از چند گروه مجهز به همه ابزار امداد و نجات است.
مقام های سعودی که پس از گذشت یک سال هنوز برای پرده برداشتن از حقایق فاجعه منا هیچ اقدامی نکرده اند و به صراحت آماری جعلی و دور از واقعیت از شهدای منا ارائه می کنند، اینک برای سرپوش گذاشتن بر این فاجعه از اتخاذ تدابیر ویژه برای مقابله با خطر جاری شدن سیل در موسم حج سخن به میان می آورند.
براساس شواهد و قرائن به دست آمده سال گذشته چند فاجعه در عربستان رخ داد؛ نخست شهادت هفت هزار زائری بود که در روز عید قربان، قربانی سوءتدبیر، کوتاهی، بی‌لیاقتی و بی‌کفایتی دست اندرکاران حج شدند.
فاجعه‌ی دوم عدم رسیدگی به مصدومان و آشفتگی در مدیریت فاجعه بود تا جایی که حتی به مصدومان آب هم نمی دادند ؛ در روز واقعه گروه‌های امدادی عربستان دو ساعت بعد وارد صحنه‌ی عملیات شدند این درحالی است که  آمار قطعی نشان می دهد که حدود ۸۰۰ زائر از کشورهای مختلف توسط امدادگران ایرانی نجات یافتند، این نشان می‌دهد اگر گروه های امدادی عربستان به موقع دست به کار می‌شدند و امکانات ساده‌ی احیا در منطقه وجود داشت، یقینا حدود  ۶۰ درصد از قربانیان امروز زنده بودند.
 

هدف آل‌سعود از کالبد شکافی شهید رکن آبادی چه بود؟!

15ام شهریور, 1395
برخی گزارش‌ها حکایت از آن دارد که عربستان سعودی، اجساد شهدای فاجعه منا را در اختیار موساد قرار داده است.

 "الوعی نیوز” در مقاله‌ای به قلم “ماجد الهاجری” نوشت: همانگونه که در قرآن کریم داستان هایی را در مورد قارون، فرعون و قوم لوط خوانده ایم و همانطور که در تاریخ داستان های متعددی از طاغوت، خونخوارها وجنگ ها شنیده ایم، به زودی در کتاب های تاریخ داستان پادشاهی را خواهیم خواند که به صورت عامدانه به میهمانان خانه خدا و حجاج بیت الله الحرام بی حرمتی کرده و پیکرهای پاک آنها را به دشمنشان یعنی رژیم صهیوینیستی تحویل داده است؛ بدون آنکه از عذاب قبر و آخرت نگران باشد. بی شک فرجام او جهنم خواهد بود.

حادثه منا چه قضا و قدر الهی باشد و چه آنگونه که عقل با توجه به واقعیت ها تأکید می کند، فاجعه ای ساخته دست آل سعود باشد، این اتفاق، پس از تخریب قبور اولیای خدا در بقیع، سوریه و عراق، خرابکارانه ترین اقدام علیه اسلام بود؛ چراکه به دنبال این فاجعه، رکن رکین حج ویران شد و انسانی که خداوند کشتن او را حرام کرده، در محضرش کشته شد.
زشت تر از کشتار مؤمنان، اقدام مقامات سعودی در مخفی کردن برخی از اجساد برای بیش از یک سال است. برخی گزارش های آمریکایی که فاجعه منا را بررسی نموده اند، تأکید کردند که عربستان سعودی در تلاشی برای تجدید پژوهش های آمریکایی درخصوص بازیابی حافظه فرد متوفی، آزمایشاتی را بر روی پیکر شهدای فاجعه منا انجام داده است و اطلاعاتی کافی را از ماهیت فعالیت های آنها به دست آورده است.
این گونه آزمایش ها را آمریکا در دهه هشتاد قرن گذشته بر روی برخی افراد انجام داده بود و رژیم صهیونیستی نیز این آزمایش ها را توسعه داد.

مثلا فرزند شهید غنضفر رکن آبادی –سفیر سابق ایران در لبنان- که در جریان فاجعه منا به شهادت رسید، گفت که سعودی ها جسد پدرش را کالبد شکافی و تقطیع کرده اند؛ حقیقت آن است که برخی از شاهزاده های سعودی اطلاعاتی را فاش کرده اند که از حضور تیمی پزشکی از اسرائیل در عربستان حکایت دارد.

ادامه »

ویژگی های مرجعیت شیعه

13ام شهریور, 1395
  حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی کشمیری

 نماینده آیت الله سیستانی در اروپا مطرح کرد؛
۵ ویژگی مرجعیت شیعه
مرجعیت در فتوای تاریخی جهاد کفایی خود نه تنها از شیعیان، بلکه از تمدن انسانی و مقدسات عراق، و کلیساها، معابد و زندگی بشری در کشور حمایت کرد

 حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی کشمیری نماینده آیت الله العظمی سیستانی در اروپا که در لندن ساکن است، در سفر به اسلو پایتخت نروژ از مراکز اسلامی متعدد در این شهر بازدید کرد.

سید کشمیری در جمع مسلمانان ساکن نروژ با اشاره به حدیث شریف پیامبر(صلی الله علیه و آله) که فرمود: من و علی دو پدر این امت هستیم گفت: پیامبر(صلی الله علیه و آله) و اوصیای پاک او پدران امت هستند و «مرجعیت شیعه در عصر غیبت کبری» نیز در امتداد همین خط قرار دارد که این راه را با گفتار و کردار خود و موعظه حسنه و حکمت ادامه می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین کشمیری یادآور شد: شعار مرجعیت شیعه همواره «واعتصموا بحبل الله جمیعا» می باشد و با اعتقاد به این شعار، جان مسلمانان را حفظ کرده اند.

 

ویژگی های مرجعیت شیعه

نماینده آیت الله سیستانی در ادامه به برخی ویژگی های مرجعیت شیعه اشاره کرد و گفت:

1. مرجعیت، تمام گروه های مختلف مسلمانان و شیعیان را حمایت می کند حتی اگر این مسلمانان در برخی مسائل با مرجعیت شیعه اختلاف نظر داشته باشند.

2. مرجعیت در جزئیات مورد اختلاف گروه ها و احزاب دخالت نمی کند چه این اختلافات فکری باشد چه سیاسی و اداری.  در این زمینه ها به نصیحت و توصیه های عمومی بسنده می کند تا همه این گونه احساس کنند که مرجعیت پدری برای همه است و بدون دلیل از کسی جانبداری نمی کند.

3. مرجعیت چشمه مهربانی برای همه گروه ها و طوایف غیر اسلامی و اسلامی و امامیه است و در خدمت به همه تلاش می کند بدون اینکه درباره مذهب آنها سؤال کند.

4. مرجعیت شیعه از هر طرح و برنامه ای از سوی هر گروهی که باشد حمایت می کند به شرط آنکه آن برنامه در راستای خدمت به جامعه اسلامی بدون در نظر گرفتن مذهب آن افراد باشد.

5. مرجعیت در فتوای تاریخی جهاد کفایی خود نه تنها از شیعیان، بلکه از تمدن انسانی، مقدسات، کلیساها، معابد، عتبات مقدس و زندگی بشری در کشور حمایت کرد.

خاطر نشان می شود سید کشمیری در سفر به اسلو از مراکز متعدد اسلامی بازدید کرد که برخی از این مراکز عبارتند از: مؤسسه امام مهدی(عج)، مرکز التوحید الاسلامی، عیادت از بیماران در بیمارستان، مرکز انجمن حسینی و مرکز امام رضا(علیه السلام).

منبع: خبرگزاری «حوزه»،


وهابیت ، ابن تیمیه را برتر از پیامبراسلام صلی الله علیه و آله می داند؟!

7ام شهریور, 1395
 
وهابیت پاسخ علمای اهل سنت به دو شبهه وهابیت
وهابيون علم غيب ابن تيميه و آگاهي پيدا كردن وي از لوح محفوظ و خبر دادن از باطن مردم را‌ براي او كه به گفته علماي اهل سنت، دشمن اهل ‏بيت(علیهم السلام) بود،‌ قائل هستند؛ اما حتی رسول خدا(صلی الله علیه و آله) نمي ‏تواند با اذن خدا علم غيب داشته باشد، و اگر كسي چنين ادعايي را در مورد آنها داشته باشد، كافر می ‏دانند؟!‌

  حجت الاسلام محمد جواد حاجي ابوالقاسم در نوشته ای پاسخ علمای اهل سنت به دو شبهه وهابیت را تشریح کرد.

* شبهه: آیا حساب و کتاب روز قیامت قابل واگذاری از سوی خداست؟

پرسش: چرا شيعيان اعتقاد دارند كه ائمه در روز قيامت به جای خدا حساب و كتاب مردم را به عهده می ‌گيرند؟

چون در قرآن كريم آمده است: «ثُمَّ إِنَّ عَلَيْنَا حِسَابَهُمْ»؛[1] «سپس حساب مردم با ما است.» آيا صحيح است كه شيعيان در مقابل صراحت اين آيه ادعا کنند كه ائمه حساب و كتاب مردم و تقسيم بهشت و دوزخ را بر عهده دارند؟

پاسخ: اين اعتقاد در بسياري از روايات معتبر و ادعيه شيعه، به صورتي كه با آيه مذكور هيچ تنافي نداشته باشد، وجود دارد. تمام مسلمانان (شيعه و سني) اعتقاد دارند كه دو مَلك الهي به نام «منكر» و «نكير»[2] در قبر، حساب و كتاب مردم را بر عهده دارند و در قيامت نيز ملائكه مسئول حساب و كتاب و به بهشت و دوزخ بردن مردم هستند.[3] در واقع اين اعتقاد منافاتي با انجام گرفتن حساب و كتاب توسط خداوند ندارد؛ بلكه ملائكه، مأموران الهي براي انجام اين وظيفه هستند. حال اگر كسي اعتقاد داشته باشد كه رسول خدا(صلی الله علیه و آله) چنين وظيفه‌ اي را - همانند ملائكه - برعهده دارند، هيچ ارتباطي با شرك ندارد.‌

«آلوسي» مفسر شهير اهل سنت، در تفسير خود، درباره معني «قسيم النار و الجنة» بودن حضرت علي(علیه السلام) طبق نظر شيعيان مي ‌نويسد: «احتمالاً مقصود شيعيان اين است كه حضرت علي - كرّم الله وجهه - حساب مخلوقات را با دستور خدا به عهده مي ‌گيرد، همان طور كه ساير مسلمانان مي ‌گويند كه ملائكه حساب و كتاب مردم را به دستور خدا به عهده مي‌ گيرند، و اين مطلب با حصر موجود در آيه –كه خدا حساب و كتاب انسان ها را انجام مي ‏دهد - منافاتي ندارد.»[4]

شيعيان نيز با همين منظور اعتقاد دارند كه اهل ‏بيت(علیهم السلام) حساب و كتاب مردم را به دستور خدا بر عهده دارند، لذا در زيارت جامعه كبيره مي ‌خوانند: «وَ حِسابُهُم عَلَيكُم؛[5] حساب مردم بر عهده شما قرار گرفته است.»

ادامه »

وهابی جدا شده از دربار آل سعود: دو نامه رهبری به غرب، آمریکا را به دست و پا انداخت.

6ام شهریور, 1395
علی الشعیبی گفتگو با وهابی جدا شده از دربار آل سعود(۶)
دکتر علی الشعیبی اندیشمند سوری گفت: رهبر انقلاب اسلامی دو نامه خود را خطاب به جوانان غرب و آمریکا نوشت و منتشر کرد و با این دو نامه، دولت های اروپایی و آمریکا را رسوا کرد و آنها را به دست و پا انداخت…

 دکتر علی الشعیبی از مسلمانان متولد رقه سوریه است که از کودکی علاقه و استعداد سرشاری در یادگیری و تبلیغ اسلام داشت و از زمان 12 سالگی تحت تاثیر شیوخ وهابی رقه به این فرقه مذهبی گرایش پیدا کرد و جوانی خود را در سوریه و عربستان با اعتقاد به وهابیت و تعالیم محمد بن عبدالوهاب گذراند و سال ها نیز به عنوان مشاور ملک فهد پادشاه عربستان فعالیت کرد تا اینکه به دروغگو بودن محمد بن عبدالوهاب و ابن تیمیه پی برد و با آشنایی با حدیث غدیر خود را بر سر دوراهی بهشت و جهنم یافت.

آنچه در ادامه می خوانید ترجمه گفتگوی شبکه الکوثر با این اندیشمند جهان اسلام و کارشناس وهابیت است. علی الشعیبی در این حلقه از گفتگو درباره تاثیرات دو نامه مقام معظم رهبری به جوانان غرب می گوید و بیان می کند چگونه این دو نامه، رهبران آمریکا و غرب و شیوه تعامل آنها با داعش را در برابر جوانان این کشورها به چالش کشید. الشعیبی همچنین در این گفتگو درباره ویژگی های کتاب های محمد بن عبدالوهاب و اعتقاد وهابیت در تحریم زیارت قبر مطهر پیامبر می گوید:

 - در جلسه گذشته درباره گفتگوی میان هنک جانسون سناتور آمریکا و رابرت فورد سفیر سابق آمریکا در سوریه در کمیسیون تروریسم و امنیت داخلی کنگره آمریکا صحبت کردید که ویدئوی این گفتگو نیز منتشر شده است. درباره این گفتگو بیشتر برای ما توضیح بدهید.

در حال حاضر وهابیت آمریکایی ها را نشتر زده اند و آمریکا که خودش وهابی ها را ساخته از ناحیه آنها احساس درد می کند و به همین خاطر پرونده ای برای وهابی ها باز کرده اند تا با آنها مقابله کنند، چون آمریکایی بنا بر ذات خود فریبکار و خائن هستند به ویژه اینکه کمیته مبارزه با تروریسم متشکل از سناتور هنک جانسون و رابرت فورد و رئیس اداره اطلاعات آمریکا، در اولین ماه از سال میلادی جاری(2016) تشکیل شد که قبل از آن در اواخر سال 2015 امام خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دو نامه خود را خطاب به جوانان غرب و آمریکا نوشت و منتشر کرد و با این دو نامه، دولت های اروپایی و آمریکا را رسوا کرد و همین عاملِ مستقیم باز کردن پرونده ویژه وهابی ها و تروریست ها توسط آمریکایی ها بود.

آمریکایی ها پیش از این نیز از کشتار مردم بی گناه و بریدن سر مردم و خونریزی ها و سوزاندن محله ها و غارت اموال مردم و خرید و فروش زنان اسیر شده توسط وهابی ها خبر داشتند و باید بدانید که تکفیری ها فقط زنان ایزدی را به بردگی نمی گرفتند، بلکه زنان سنجاری و بخشی از زنان دیری(دیرالزور) را نیز به بردگی گرفتند و برخی از آنها را در بازارهای برده فروشی فروختند. آنها تعدادی از زنان اسیر را برای فروش به منطقه المنصوره آوردند که سی کیلومتر قبل از رقه قرار دارد. در میان این زنان یک دختر 14 ساله ایزدی بود که گریه می کرد و می خواست خودش را بکشد که یکی از ثروتمندان منطقه جلو آمد و او را به قیمت 100000 لیره خریداری کرد و بعد از آن او را آزاد کرد و علاوه بر آن به او کمک کرد نزد والدین خود برود.

ادامه »

وهابی جدا شده از دربار آل سعود: ۳۵ هزار مدرسه سعودی وجوب قتل مسلمانان را تدریس می کنند/بیشتر سربازان محمد بن عبدالوهاب یهودی بودند.

4ام شهریور, 1395
علی الشعیبی اسحاق بن زیفی که دومین سرکرده رژیم غاصب صهیونیستی به شمار می رود در کتاب خود به نام “القبیلة المتناثرة” می گوید:
برخی طوایف دینی هستند که همچنان خود را جزء بنی اسرائیل می دانند..
از جمله طایفه وهابیت که در ظاهر مسلمان هستند، اما شعائر یهودی را به صورت پنهانی به جا می آورند و به آن ملتزم هستند.

دکتر علی الشعیبی از مسلمانان متولد رقه سوریه است که از کودکی علاقه و استعداد سرشاری در یادگیری و تبلیغ اسلام داشت و از زمان 12 سالگی تحت تاثیر شیوخ وهابی رقه به این فرقه مذهبی گرایش پیدا کرد و جوانی خود را در سوریه و عربستان با اعتقاد به وهابیت و تعالیم محمد بن عبدالوهاب گذراند و سال ها نیز به عنوان مشاور ملک فهد پادشاه عربستان فعالیت کرد تا اینکه به دروغگو بودن محمد بن عبدالوهاب و ابن تیمیه پی برد و با آشنایی با حدیث غدیر خود را بر سر دوراهی بهشت و جهنم یافت.

آنچه در ادامه می خوانید ترجمه گفتگوی شبکه الکوثر با این اندیشمند جهان اسلام و کارشناس وهابیت است. علی الشعیبی در این حلقه از گفتگو از وضعیت علمای معاصر محمد بن عبدالوهاب و چگونگی شکل گیری ارتش وهابی و حکومت آل سعود و ویژگی های آنها سخن می گوید:

 درست است که برخی چاپلوسان درباره ابن عبدالوهاب می گویند: «کان وحید عصره و فرید دهره» تا بگویند در آن زمان عالمی جز وی نبوده، اما واقعیت این است که در آن زمان علمای زیادی بوده اند و کسانی که می گویند زمان ظهور محمد بن عبدالوهاب، جزیره عربی در بدترین وضعیت فکری و دینی و اجتماعی بود در اشتباهند و این سخن نادرست است و عبد الله الصالح العثيمين در مجله الدارة، شماره چهارم، سال سوم مقاله ای نوشته با عنوان “نجد منذ القرن العاشر حتی الآن"(وقت نشر مقاله) و در این مقاله نظریه ای را که می گوید جزیره العرب در آن زمان خالی از علما بوده رد می کند و می گوید در آن دوره علمای زیادی بوده اند و علمای زیادی در کتاب های خود از وجود علمای آن دوره خبر داده اند و درباره آنها نوشته اند و اکنون کتابی را به شما معرفی می کنم که تازه ترین کتاب در معرفی وهابیت است با عنوان “الوهابية الدین الآخر” (وهابیت دینی دیگر) و این همان سخن ابن عبدالوهاب است که می گفت من برای شما دین دیگری آورده ام. “زینی دحلان” شیخ شافعی و مفتی مکه در کتاب “الدرر السنیة فی الرد علی الوهابیة” این را می گوید و من نیز عین عبارت محمد بن عبدالوهاب را به صورت مستند ثبت کرده ام.

در اینجا با توجه به وقت و مجالی که داریم به چند نفر از این علما که در زمان محمد بن عبدالوهاب مطرح بوده اند و با او هم مخالفت کرده اند اشاره می کنم:

1. سلیمان بن سحیّم است که نجدی و حنبلی و متوفای 1230 هجری است که از علمای بزرگ آن دوره بوده و از علمای ریاض است و پدرش سحیم یک فقیه حنبلی در ریاض بود و از کسانی بود که عالمانه با محمد بن عبدالوهاب مخالفت کرد و نظریه او درباره ربوبیت و الوهیت و اسماء و صفات را رد کرد و جا دارد ما یک جلسه بحث را نیز به بررسی نظریات ابن عبدالوهاب اختصاص دهیم.

ادامه »

آیا کسی که امامت را منصب الهی نمی داند شیعه است؟!

3ام شهریور, 1395

آیت الله العظمی شبیری زنجانی

آیت الله العظمی شبیری زنجانی به یک استفتاء اعتقادی پاسخ گفتند.

متن پرسش و پاسخ این مرجع تقلید

سئوال:

شخصی پس از تحقیق به این نتیجه می رسد که امامت منصب الهی نیست ، ولی ائمه اطهار علیهم السلام از علمای ابرارند و فکر گناه و خطا نیز از آنها سر نمی زند و به دستور پیغمبر، واجب الإطاعه هستند و برداشت آنان از اسلام را عقلانی ترین، عالمانه ترین، و نزدیکترین به اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله) می داند.

آیا چنین شخصی را می توان مؤمن و شیعه اهل بیت علیهم السلام دانست؟

پاسخ معظم له:

خیر، در این فرض شیعه نیست.

منبع:خبرگزاری«حوزه»

تقلید و مرجعیت بدعت است! +فیلم

1ام شهریور, 1395
حسن اللهیاری در سلسله برنامه هایی در این فکر است که مرجعیت و تقلید را بی اساس جلوه دهد. دو رکنی که نه تنها آیات و روایات فراوانی بر مشروعیت آن صحه گذاشته اند، بلکه عقل هر انسان نیز به حجیت آن حکم می کند.

 بار دیگر داعیه داران تشیع انگلیسی، ذات ناپاک خود را عیان ساخته و با توهین به دستگاه مرجعیت شیعه، تلاش دارند قرائت نادرستی از دین را به مردم ارائه دهند
 

توهین شیعه انگلیسی به مرجعیت؛

mainPlace_WI_146_lblBody" class="bodyDetail BodyHolder f13" style="text-align: center;">

 حسن اللهیاری با در اختیار داشتن شبکه ماهواره ای، اینبار تحمل محبوبیت مراجع شیعه را نداشته و به تخریب آنان اقدام کرده است. وی در سلسله برنامه هایی در این فکر است که مرجعیت و تقلید را بی اساس جلوه دهد. دو رکنی که نه تنها آیات و روایات فراوانی بر مشروعیت آن صحه گذاشته اند، بلکه عقل هر انسان نیز به حجیت آن حکم می کند. 

/media.jamnews.ir/EditorMedia/1/1395/05/27/taghlid.flv">

دانلود فیلم

ادامه »

وهابی جدا شده از دربار آل سعود: 99درصد عناصر داعش در رقه نماز نمی خوانند/ تنها هم و غم وهابی ها پرستش شیخ خود است.

24ام مرداد, 1395
 علی الشعیبی گفتگو با وهابی جدا شده از دربار آل سعود (۴) تنها هم و غم وهابی ها پرستش شیخ خود است.
کاری که آنها می کنند این است که تاریخ شیخ خود را می خوانند،
اما هنگامی که بخواهی از رسول خدا صلی الله علیه و آله حرفی بزنی
می گویند این بدعت است.

دکتر علی الشعیبی از مسلمانان متولد رقه سوریه است که از کودکی علاقه و استعداد سرشاری در یادگیری و تبلیغ اسلام داشت و از زمان 12 سالگی تحت تاثیر شیوخ وهابی رقه به این فرقه مذهبی گرایش پیدا کرد و جوانی خود را در سوریه و عربستان با اعتقاد به وهابیت و تعالیم محمد بن عبدالوهاب گذراند و سال ها نیز به عنوان مشاور ملک فهد پادشاه عربستان فعالیت کرد تا اینکه به دروغگو بودن محمد بن عبدالوهاب و ابن تیمیه پی برد و با آشنایی با حدیث غدیر خود را بر سر دوراهی بهشت و جهنم یافت.

آنچه در ادامه می خوانید ترجمه گفتگوی شبکه الکوثر با این اندیشمند جهان اسلام و کارشناس وهابیت است. علی الشعیبی در این حلقه از گفتگو از تاریخ عربستان و زندگی نامه محمد بن عبدالوهاب و چگونگی درس خواندن و شکل گیری اندیشه های افراطی او و برخی اعتقادات وهابیت سخن می گوید:

 

- در گفتگوی گذشته درباره جغرافیا و جمعیت شناسی شبه جزیره عربی با شما صحبت کردیم. در این رابطه اگر جزئیات دیگری هم هست برای ما بازگو کنید.

لازم است جزیرة العرب را از لحاظ تاریخی بررسی کنیم. در عصر اموی جزیرة العرب مستقیما وابسته به دمشق بود و امیر جزیرة العرب از دمشق و شام منسوب می شد و در عصر عباسی هم تا سال 524 وابسته به دمشق بود. در سال 225 یا 226 شخصی در شبه جزیره حاکم شد به نام “محمد الأخیضر” و حکومت “اخیضریه” در شبه جزیره حاکم شد تا قرن ششم هجری. در این زمینه موضوع بسیار مهمی که باید به آن توجه کنیم، درگیری و جنگ میان نجد و حجاز است که در جاهلیت بود و در صدر اسلام هم ادامه داشت و مسیلمه کذاب به پیامبر صلی الله علیه و آله نامه فرستاد که من به تو ایمان دارم، اما می خواهم شریک تو باشم و پیامبر صلی الله علیه و آله هم به او پاسخ مختصری فرستاد که «الملک لله یؤتیه من یشاء». سپس باید بدانیم که 90 درصد خوارج از نجد هستند و اینها مقدماتی است برای آشنایی مخاطبان با طبیعت سرزمین نجد چون در نجد اماکن زراعی را می بینید و چشمه هایی وجود دارد و این گونه نیست که کسی بگوید تمام آن صحرا و بیابان است.

ادامه »

وهابی جدا شده از دربار آل سعود:حدیث غدیر تمام دین است/ صلوات شیعه در "صحیح بخاری" آمده است.

19ام مرداد, 1395
 گفتگو با وهابی جدا شده از دربار آل سعود(۲)
باید توجه داشت که حدیث غدیر تمام یک دین است و سخن یک ادیب و فیلسوف نیست که انسان با میل خودش آن را رد کند یا بپذیرد. حدیث غدیر یک مساله آسمانی است و اجتهاد پیامبر صلی الله علیه و آله نیست.

علی الشعیبی

دکتر علی الشعیبی از مسلمانان متولد رقه سوریه است که از کودکی علاقه و استعداد سرشاری در یادگیری و تبلیغ اسلام داشت و از زمان 12 سالگی تحت تاثیر شیوخ وهابی رقه به این فرقه مذهبی گرایش پیدا کرد و جوانی خود را در سوریه و عربستان با اعتقاد به وهابیت و تعالیم محمد بن عبدالوهاب گذراند. الشعیبی که بسیاری از سخنان ابن تیمیه و محمد بن عبدالوهاب را حفظ بود رفته رفته به گمراه بودن و دروغگو بودن این دو شخصیت وهابی پی می برد و پس از آن با مشاهده حدیث غدیر و پی بردن به صحیح بودن آن بر سر دوراهی بهشت و جهنم قرار می گیرد. آنچه می خوانید ترجمه دومین بخش از گفتگوی شبکه الکوثر با وی در برنامه زنده “حقائق التاریخ” است که در این گفتگو الشعیبی از چگونگی جدا شدن خود از وهابیت و اعتقاد به حدیث غدیر می گوید:

 - چه اموری باعث شد شما این تصمیم سخت را بگیرید و از مذهب وهابیت خارج شده و به مذهب اهل سنت گرایش پیدا کنید.

اگر اجازه بدهید دوست دارم یک کلمه را در سخن شما تغییر دهم و به جای “تصمیم سخت” دوست دارم بگویم این تصمیم من سرتاسر رحمت بود، چون اگر من در آن حالت و بر آن مذهب باقی می ماندم اکنون یک انسان خونریز و آدمکش بودم که مردم را به جهنم سوق می دادم و در هر صورت 37 سال است که این سؤال از من پرسیده می شود.

انگیزه من برای خروج از وهابیت چیزی نبود جز فکر و اندیشه محمد بن عبدالوهاب که ما باید این فکر را بررسی کنیم. مسلمان نباید به گونه ای باشد که از این افراد بُت بسازد و بگوید ابن تیمیه این را می گوید و تمام و باب علم بسته شود. نباید به گونه ای باشد که بگوید محمد بن عبدالوهاب این را می گوید و تمام و کسی جرات نکند حرف بزند، چون این رفتار نوعی بُت پرستی است.

ادامه »

نگاهی به فیلم ضدایرانی «سپتامبرهای شیراز»

16ام مرداد, 1395
«سپتامبرهای شیراز» ماجرای یک جواهرفروش یهودی است که همسر شاه هم سابقاً جزو مشتریانش بوده و …

شاید قرنی را که قرن ارتباطات اسم داده‌اند، باید به نوعی دوره بحران‌های ارتباطی میان آدم‌ها هم دانست. اگر این عجیب به نظر می‌رسد که ابتدای نگارشی درباره یک فیلم ضد ایرانی هالیوود، با چنین جملاتی آغاز شد، باید گفت چون کمرکش بحث دوباره به همین‌جا خواهد رسید. پس نباید چندان تعجب کرد.
چند ماه پیش بود که در اسرائیل فیلمی به زبان فارسی ساخته شد با نام «باباجون». محتوای این فیلم راجع‌ به یهودیان ایرانیِ مهاجرت کرده به اسرائیل بود و مضمون اصلی آن را می‌شد مسئله بحران هویت دانست.
اسرائیلی‌ها خودشان این فیلم را رقیب «محمد رسول‌الله» مجید مجیدی در اسکار می‌دانستند اما سوای از مقایسه کیفیت فنی آثار که به نظر نمی‌رسید در یک سطح باشند، چه چیزی باعث می‌شد آن‌ها برای خودشان چنین رقیب تراشی عجیبی بکنند؟
قطعاً رو در رو قرار گرفتن دو فیلم از ایران و رژیم صهیونیستی در رقابتی مثل اسکار می‌توانست با دامن زدن به حواشی، به دیده شدن هر دو اثر کمک کند اما آیا اگر فیلم دیگری از ایران در جشن آکادمی شرکت کرده بود، باز هم می‌شد به دامن زدن این رویارویی حتی فکر کرد؟

فرض کنید «گذشته» اصغر فرهادی، «یه حبه قند» رضا میرکریمی، «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی یا حتی «بچه های آسمان» که اثری از کارگردان همین فیلم، یعنی مجید مجیدی است، امسال در اسکار شرکت کرده بودند؛ در آن صورت آیا باز هم امکان داشت که «بابا جون» یک رقیب ایدئولوژیک برای نماینده سینمای ایران دانسته شود؟ قطعاً خیر.

ادامه »

آب زمزم مسموم به آرسنیک بود زائران ایرانی مریض می‌شدند/ بیوتروریسم عربستان علیه مسلمانان

12ام مرداد, 1395

نشست خبری تهدیدات نوین علیه مسلمانان با موضوع بیوتروریسم با حضور «نادر طالب‌زاده» و دکتر «علی کرمی»، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس و نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی  روز -دوشنبه 11 مردادماه- در سالن اجتماعات خبرگزاری فارس برگزار شد.


طالب زاده در نشست بیوتروریسم: آب زمزم مسموم بود زائران ایرانی مریض می‌شدند

بعد از حادثه منا چهره واقعی آل سعود نمایان شد
بنا بر این گزارش، نادر طالب‌زاده ضمن ابراز خرسندی برای حضور در این نشست، گفت: مسائلی که امروز می‌خواهم مطرح کنم، حدود 10 سال است قصد بازگو کردنشان را دارم، اما تا به حال فرصت مقتضی برایش پیدا نشده است.
وی ادامه داد: چندی پیش در برنامه «عصر» میهمان آقای کرمی بودم و در آنجا بحث بیوتروریسم مطرح شد. بعد از آن، به برنامه «راز» رفتم و در آن درباره بی‌توجهی مسلمین به برخی موضوعات از جمله آلوده بودن آب زمزم و معماری‌های موجود در سرزمین عربستان صحبت شد.
طالب‌زاده افزود: حدود 9 سال پیش در سرزمین عربستان تحقیق‌هایی انجام دادم که گزارش‌های آن را به صورت مستند در اختیار دارم و قصد دارم که در این نشست آنها را برای حضار به نمایش درآورم.
این کارگردان همچنین ادامه داد: در واقع از این سکوت تعجب می‌کنم که چرا هیچ‌کس هیچ چیزی درباره مسئله به این مهمی نمی‌گوید و بعد از اتفاقات اخیر، چهره آل‌سعود به صورت واقعی نمایانگر شده است.

ادامه »

نیازمند فرماندهان فرهنگی در نبرد فکری با دشمن هستیم.

7ام مرداد, 1395

دبیرکل مجمع جهانی تقریب اظهار داشت:

سوریه دارای ظرفیت علمی، دینی و اجتماعی عظیمی است که با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها می‌توان خدمت بسیار بزرگی به جهان اسلام کرد. آیت الله محسن اراکی به گزارش مجمع تقریب مذاهب، آیت الله “محسن اراکی” دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه سفرش به سوریه  با “ولید المعلم” وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

آیت الله اراکی در ابتدای این دیدار به پیشنهادات هیئت مجمع جهانی تقریب در سفر به سوریه و همکاری مجمع تقریب با وزارت اوقاف این کشور در زمینه راه‌اندازی دارالتقریب و برگزاری سلسله نشست‌هایی با حضور علمای دو کشور و همچنین راه‌اندازی فقه مقاومة و فقه وحدة در سوریه اشاره کرد و گفت:  ما در مسیر ایجاد وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی در‌صدد ایجاد ارتباطات گسترده میان علمای مذاهب اسلامی هستیم.

آیت الله اراکی اظهار داشت:

امروز در کنار فرماندهان نظامی که در عرصه نبرد میدانی با تروریست‌ها فعالیت می‌کنند، نیازمند فرماندهان فرهنگی و فکری هستیم تا بتوانیم در عرصه نبرد فکری نیز با دشمنان مقابله کنیم که در این زمینه نقش علما بسیار برجسته و خطیر است.

وی افزود: سوریه دارای ظرفیت عظیم علمی، دینی و اجتماعی است که با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها می‌توان خدمت بسیار بزرگی به جهان اسلام کرد.

ادامه »

ماجرای خواندنی نبش قبر مرحوم کلینی

3ام مرداد, 1395
انسان‌های باتقوا و پرهیزگار همواره خود را در مقام فداکاری و ایثار داشته‌های خود در برابر حفظ دین حق، یعنی اسلام قرار می‌دهند و در مقابل این اعمال، پروردگار هم این بزرگواران را مورد لطف خود قرار می‌دهد.

خداوند متعال در قرآن می‌فرماید:

إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ (حجرات/13)

در حقيقت ارجمندترين شما نزد خدا پرهيزگارترين شماست

یکی از حکام بغداد که از دشمنان آل رسول بود(صلی الله علیه و آله) وقتی گنبد و بارگاه با عظمت و جلالت کاظمین علیهماالسلام را مشاهده کرد و شدت علاقه و محبت شیعیان را نسبت به آن بزرگوار دید خشمناک شد و تصمیم گرفت که ضریح و قبر آن بزرگوار را خراب کند.

وی گفت: این طایفه شیعه می‌گویند پیشوایان آنان امام و معصومند و بدنشان پوسیده نشده، اگر راست می‌گویند قبر را خراب کنید، اگر درست بود و بدن آن‌ها سالم مانده بود، دوباره قبر را درست می‌کنیم و گرنه از اجتماع مردم در اطراف این قبر جلوگیری می‌کنیم.

بعضی گفتند: در کنار این قبرها قبری است متعلق به یکی از علماء شیعه که معروف است و اسم او محمد بن یعقوب کلینی است که شیعه به او اعتقاد زیادی دارد، اول قبر او را بشکافید اگر بدن او نپوسیده بود بدانید که قبر این دو امام به طریق اولی نپوسیده و دیگر احتیاجی به خراب کردن وتعمیر کردن ندارد پس امر کرد که قبر مرحوم کلینی را کندند و دیدند بدن آن عالم جلیل‌القدر بدون تغییر تازه مانده مانند کسی که یک ساعت پیش دفن شده پس حاکم از کار خود پشیمان شد و امر به تعظیم آن قبر کرد و روی آن قبه عظیمی بنا کرد و آنجا محل زیارت مؤمنین گردید.

  1. با اقتباس و ویراست از کتاب داستان‌هایی از علماء

"غلطی از صهیونیست‌ها سربزند، با خاک یکسان خواهند شد" / دیدار در تلاویو؛ 7دقیقه بعد از پرتاب+ تصاویر

30ام تیر, 1395

صدها هزار موشک حزب الله در زمین کاشته شده و هرجا در سرزمین های اشغالی را لازم باشد هدف قرار می دهد.

 در سال ۱۳۶۱ گروه های اسلام گرای جنوب لبنان با الهام از اندیشه های امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی، با یکدیگر متحد و جنبشی به نام حزب الله را پایه گذاری کردند. در نیمه اول خرداد ۶۱، تهران میزبان کنفرانس نهضتهای آزادی‌بخش بود و نیروهای اسلام گرا و شخصیت های روحانی لبنان که در این کنفرانس شرکت کرده بودند، خواستار کمک فوری ایران به مردم لبنان گردیدند.

 
** چگونگی تشکیل حزب الله لبنان
 
پس از آن زمینه برای مذاکره این مجموعه های اسلام گرا فراهم شد که منجر به تشکیل کمیته ۹ نفره متشکل از روحانیون شیعه، شخصیت های وابسته به جنبش امل اسلامی، حزب الدعوه لبنان، کمیته های یاری انقلاب اسلامی و بعضی از شخصیت های مستقل، گردید.
 
کمیته ۹ نفره ماموریت داشت تا برای این جریان های اسلامی متفرق، تشکیلات سیاسی جدیدی را بر اساس “پایبندی به ولایت فقیه” و “نبرد با اسرائیل” پی ریزی کند. پس از اتمام ماموریت، یک شورای پنج نفره از میان آنان انتخاب گردید که ریاست تشکیلات جدید را بر عهده گرفت؛ این شورای جدید به “شورای لبنان” نامگذاری گردید.
 
همزمان با گسترش عملیات مقاومت علیه اشغالگران توسط شورای لبنان، شعارهایی حاوی عبارت “حزب الله” در لبنان ظهور یافت به طوریکه شورای لبنان در ماه مه ۱۹۸۴ (اردیبهشت ۱۳۶۳) تصمیم گرفت نام ثابت خود را “حزب الله انقلاب اسلامی در لبنان” بنامد.
 
بعد از آن گروه‌ها و شبکه‌های کوچک مقاومت به حزب الله پیوستند و پایه‌های اولیه گسترش حزب الله در جنوب لبنان را راه اندازی کردند. پس از راه اندازی دوره های آموزش نظامی در بقاع، به تدریج هسته های مقاومت تشکیل شد و ابتدا به بیروت که در محاصره بود، اعزام شدند.
 
 
شروع حرکت نظامی حزب الله همزمان با فرصتی که اسرائیل به یاسر عرفات و رزمندگان فلسطینی برای خروج از لبنان در اوت ۱۹۸۲ داده بود آغاز شد و حزب الله در ابتدای فعالیت مقاومت،علیه ارتش اسرائیل روش مسامحه و گذشت را در برخورد با افرادی که به گونه ای در ارتباط با ارتش اسرائیل بودند، در پیش گرفت.
 
بدین ترتیب، حرکت نظامی حزب الله در قالب “مقاومت اسلامی” ، بدون اینکه هویت سیاسی رزمندگان حزب الله مشخص شود،تشکیل شد و به تدریج تشکیلات و سازماندهی حزب الله و مقاومت (شاخه نظامی آن)، قوام لازم را پیدا کرد. حزب الله دریافت که باید هویت مقاومت اسلامی را اعلام نماید زیرا کتمان این مسئله در واقع یک شمشیر دو لبه بود.

ادامه »

یهود، مسیحیت و شکسپیریسم؛ سندرومی آمیخته که از نای شیرشاه غرش می کند.

24ام تیر, 1395

سفری خیال‌انگیز به دهه‌ی ۹۰ قرن بیستم میلادی (دهه‌ی ۷۰ شمسی) برای کسانی که در این برهه دوران کودکی و نوجوانی خود را سپری کرده‌اند با خاطرات کارتون‌های دیزنی همراه خواهد بود. شیر شاه، دیو و دلبر، علاء الدین، پوکوهانتس، هرکولس، مولان و تارزان از جمله آثار شناخته شده‌ی این دوره‌اند.

disney-renaissance

اواسط دهه‌ی ۹۰ بود که شیر شاه با غرشی بلند به پاخاست تا ضمن ارائه‌ی تلفیقی از داستان‌های اقتباسی و دیرین‌گونه‌های دینی و تاریخی و برخی مفاهیم فلسفی نظر مخاطبان را به سوی خود جلب نموده و به دنبال آن بذر جهان بینی خود را در باور آن‌ها بکارد.

the lion king poster

دیزنی شیر شاه را با بودجه‌ی ۴۵ میلیون دلاری روانه تولید ساخت و در سال ۱۹۹۴ میلادی به اکران عمومی رساند. درآمدهای حاصله از فروش این انیمیشن ۹۶۸٫۵ میلیون دلار برآورد شده که در طول بیش از یک دهه به خزانه‌ی سازندگان این اثر ریخته شد. شیرشاه در کنار فروش مطلوب از کسب جوایز سینمایی شاخص نیز به نصیب نماند و توانست جایزه‌ی اکادمی در موسیقی و جایزه‌ی گلدن گلوب در بهترین موشن پیکچر (تصویر متحرک)  را از آن خود کند.

the lion king awards

در مسیر ساخت شیرشاه روجر آلر و راب مینکاف در نقش کارگردان ظاهر شدند و هانس زیمر آهنگساز معروف به آهنگسازی اثر پرداخت. ایرن میچی، جاناتان روبرتز و لینداز وولورتن نیز فیلمنامه را برای شیرشاه آماده کردند.

IMG_2491RT-web

شیر شاه همچنین توانست نظر بسیاری از منتقدان را به سوی خود جلب نماید. کسب امتیاز ۸۳ درصد از متاکریتیک، ۹۱ درصد از راتن تومیتوز و ۸٫۵ (از ۱۰) از IMDb شیرشاه را در فهرست آثار شاخص و قابل تحسین سینما قرار می‌دهند که نمی‌توان به سادگی از کنار آن‌ها عبور کرد.

از سوی دیگر شیرشاه شامل مفاهیم عمیق و مبتنی بر دیرین‌گونه‌های دینی و تخیل ساخته قابل تاملی است که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهد شد.

ادامه »

اسرائیل چگونه در 10دقیقه نابود می‌شود؟

25ام خرداد, 1395

 موقعیت ژئوپلیتیکی یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر امنیت رژیم صهیونیستی تأثیر دارد، این عامل به چالش اساسی در نظریه‌های نظامی و امنیتی اسرائیل تبدیل‌شده است.

خبرگزاری فارس: اسرائیل چگونه در 10دقیقه نابود می‌شود؟


موقعیت ژئوپلیتیکی یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر امنیت رژیم صهیونیستی تأثیر دارد، این عامل به چالش اساسی در نظریه‌های نظامی و امنیتی اسرائیل تبدیل‌شده است.

نداشتن عمق استراتژیک، نقطه مرگ اسرائیل :

بر اساس اطلاعات موجود بین 80 تا 90 درصد از ساکنان صهیونیست سرزمین‌های اشغالی، در منطقه‌ای به مساحت 120 کیلومتری از سواحل حیفا و اسدود ساکن هستند. این مهم، مؤید فقدان عمق استراتژیک اسرائیل بوده و تهدید نظامی-امنیتی واقعی برای رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود. نداشتن عمق استراتژیک باعث تمرکز جمعیت و تأسیسات حیاتی، حساس و مهم اسرائیل در مناطق مذکور گردیده است. این وضعیت، نظریه‌پردازان نظامی و امنیتی اسرائیل را به این نتیجه رسانده که این رژیم، قدرت تحمل جنگ فراگیر در اراضی خود را ندارد.

تبعات فقدان عمق استراتژیک برای اسرائیل :

تحمیل خسارت انسانی وسیع در صورت بروز جنگ
انهدام گسترده تأسیسات راهبردی در زمان کوتاه
ایجاد محدودیت گسترده در قدرت مانور و تحرک
کاهش فوق‌العاده توان بازدارندگی
 ناتوانی از ورود به جنگ فراگیر

 نتیجه :

ایران با تمرکز بر موشک‌های بالستیک نقطه زن، ضمن تغییر موازنه راهبردی و بازدارندگی در مقابل اسراییل، امنیت رژیم صهیونیستی را به معمای لاینحل برای آمریکا تبدیل نمود. ایران با توانمندی موشکی خود می‌تواند در عرض 10 دقیقه، عمق استراتژیک اسرائیل (120 km سواحل حیفا تا اسدود) را با خاک یکسان نماید. این مهم- با توجه به توضیحات فوق- عملاً منجر به نابودی اسرائیل می‌گردد. ایران اکنون با انتقال توانمندی موشکی به مقاومت لبنان و فلسطین، در حال نهایی نمودن راهبرد بازدارندگی مقاومت در برابر اسرائیل است. بر این اساس آمریکا و اسرائیل بر خلع سلاح مقاومت و از بین بردن توانمندی موشکی ایران در برجام 2 و 3 تأکید دارند.

منبع: فارس/دکتر رضا سراج، عضو هیئت‌علمی دانشگاه و کارشناس ارشد مسائل راهبردی

 

چرایی حساسیت علما و بزرگان در رابطه با بهاییت

8ام خرداد, 1395

حجت الاسلام والمسلمین سروری

 

نویسنده حوزوی به تشریح چرایی حساسیت بزرگان و مراجع روی ارتباط با بهاییان پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین سروری در گفت وگو با خبرگزاری «حوزه» با اشاره به تاسیس فرقه ضاله بهائیت توسط پیر استعمار بریتانیای خبیث گفت: ظهور فرقه بهائیت ناشی از کج روی و کج‌فهمی و درک نادرست از قرآن و مفاهیم دینی است؛ در برخی موارد نیز دخالت دشمنان داخلی و خارجی برای فریب و گمراهی مردم و سست نمودن ایمان و اعتقادات جامعه اسلامی این فرقه ظاهر شده است.

وی افزود: مواردی که در آموزه های این فرقه گنجانده شده افراد را به قعر چاه گمراهی فرستاده و آنها را گرفتار می سازد، بهائیت برای خود احکامی را هم به گمان خویش نازل شده می داند، به عنوان نمونه یکی از احکام آنها در خصوص ازدواج این است که بیش از یک زن جایز نیست، ازدواج با زن پدر حرام ولی با بقیه محارم مانند مادر و خواهر و … حلال است.
این محقق و پژوهشگر حوزه بیان کرد: از آنجایی که خطر این فرقه ضاله همواره در کمین جوانان است،علما و مراجع عظام تقلید هر کدام در اظهار نظر های جداگانه ای در خصوص بهائیت و معاشرت با اعضای این فرقه سخنانی را مطرح کرده اند تا دشمنان به اهداف و آرزوهای خود که تسلط بر مردم و بهره برداری مادی از جامعه به نفع قدرت های طاغوتی از طریق این فرقه است نرسند.

ادامه »

احکام معاشرت با بهائیان/ چرا پیروان بهائیت کافر حربی‌اند؟

29ام اردیبهشت, 1395

در اسلام علما و فقهای دینی پیروان فرقه ضاله بهاییت را کافر حربی می‌دانند.

بهائیت فرقه‌ای است که میرزا حسینعلی نوری ملقب به «بهاء‌الله» آن را در سال 1241 هجری شمسی آن را بنیان نهاد و ادعای پیامبری پس از فرستادگانی چون مسیح(ع) و حضرت محمد(ص) را کرد! برای نمایان شدن دروغین بودن این فرقه ضاله همین بس که مرکز اصلی بهائیان در شهر حیفا و فلسطین اشغالی واقع شده و صهیونیست‌ها بزرگترین حامیان آنان در جهان هستند. در اسلام علما و فقهای دینی پیروان فرقه ضاله بهاییت را کافر حربی می‌دانند، کافری که با مسلمانان پیمان ذمه نبسته و از احکام دولت اسلامی اطاعت نمی‌کند. اگرچه اقلیت‌های دینی بسیاری از جمله مسیحیان و یهودیان در ایران زندگی می‌کنند اما این پیروان اهل کتاب به اصول ذکر شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی پایند هستند و خود را ملزم به پیروی از آن می‌دانند. این در حالی است که بهائیان نه تنها الزامی به اطاعت از قوانین کشور جمهوری اسلامی ندارند، بلکه همواره به صورت آشکار و پنهان به ایجاد دسیسه های سیاسی و تفرقه افکنی علیه نظام اسلامی مشغول بوده و هستند. در ادامه این گزارش فتاوا و استفتائات مراجع عظام تقلید در خصوص احکام شرعی معاشرت با بهائیان را می‌خوانید:
 
امام خمینی(ره):
سؤال: آیا خواندن كتب غیر اسلامی مانند بهائیت و كمونیستی و سایر مرام های الحادی حرام است؟
جواب: اگر خوف انحراف در بین باشد باید ترك كنند. 
سؤال: زدواج زن مسلمان با مرد بهايى چه صورت دارد؟
جواب :ازدواج با فرقه ضاله بهائيه باطل است.
 
آیت‌الله خامنه‌ای:
سؤال: لطفاً به سؤالات زیر پاسخ فرمایید: 1. معاشرت و همنشینی و دست دادن دانش‏آموزان مسلمان با دانش آموزان پیرو فرقه گمراه بهائیت، اعم از این که دختر باشند یا پسر، مکلّف باشند یا غیر مکلّف، در داخل مدرسه یا خارج از آن، در دوران ابتدایی، متوسطه و پیش دانشگاهی، چه حکمی دارد؟ 2. رفتار استادان و مربیان با دانش ‏آموزانی که بهایی بودن خود را آشکار می‏کنند و یا یقین داریم که بهایی هستند، چگونه باید باشد؟ 3. استفاده از وسایلی که همه دانش ‏آموزان از آنها استفاده می‌‏کنند مانند شیر آب آشامیدنی، شیر توالت و آفتابه آن، صابون و مانند آن، با این که علم به مرطوب بودن دست و بدن داریم، چه حکمی دارد؟
جواب: همه پيروان فرقه گمراه بهائيت محکوم به نجاست هستند و در صورت تماس آنها با چيزى، مراعات مسائل طهارت در رابطه با آنها، نسبت به امورى که مشروط به طهارت است، واجب است. ولى رفتار مديران و معلمان و مربيان با دانش‏ آموزان بهايى بايد بر اساس مقررات قانونى و اخلاق اسلامى باشد.
سؤال: خواهشمندیم تکلیف مؤمنین را در برخورد با فرقه گمراه بهائیت و آثار حضور پیروان آن در میان جامعه اسلامی، بیان فرمایید.
جواب: همه مؤمنين بايد با حيله‏ها و مفاسد فرقه گمراه بهائيت مقابله نموده و از انحراف و پيوستن ديگران به آن جلوگيرى کنند.
سؤال: گاهی بعضی از پیروان فرقه گمراه بهائیت برای ما غذا یا چیز دیگری می‏آورند، آیا استفاده از آنها برای ما جایز است؟
جواب: از هرگونه معاشرت با اين فرقه ضالّه مضلّه، اجتناب نماييد.
سؤال: بهائیان بسیاری در اینجا کنار ما زندگی می‏کنند که رفت و آمد زیادی در خانه‏های ما دارند. عده‏ای می‏گویند که بهایی‏ها نجس هستند و عده‏ای هم آنها را پاک می‏دانند. این گروه از بهایی‏ها اخلاق خوبی از خود آشکار می‏کنند، آیا آنها نجس هستند یا پاک؟
جواب: آنها نجس و دشمن دين و ايمانِ شما هستند، پس فرزندان عزيزم جدا از آنها بپرهيزيد.

ادامه »

برای انتقام از قاتلان حسین (علیه السلام) آماده ایم!

11ام اردیبهشت, 1395

اگر داعش عراق را بگیرد ،نمی شود میدانی چرا ؟

28ام فروردین, 1395

در صورت امکان حتماً فیلم را از دست ندهید.

سلامتی رزمندگان اسلام صلوات.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.

در پناه حق محفوظ باشید.

ان شاءالله.

دانلود فیلم

مداحی جدید «بنُو الیهود، آلُ سُعود» با نوای حاج میثم مطیعی + دانلود

5ام فروردین, 1395
علیه رژیم سفاک آل‌سعود:

فایل صوتی مداحی جدید عربی- فارسی 

«بنُو الیهود، آلُ سُعود»

با نوای حاج میثم مطیعی در محکومیت رژیم سفاک و جنایتکار آل‌سعود آماده دریافت است.

دانلود مداحی 

«بنُو الیهود، آلُ سُعود»

 
متن شعر:
بنُو اليهودِ … آلُ سُعودِ … قومُ الجُحودِ … و الشِّقاقِ
(آل سعود… قوم یهود و اهل خیانت و تفرقه اند)
 
أطفأوا الشَّمعَا … رَوَّجُوا القَمعَا … فَرَّقُوا الجَمعَا …. بالنِّفاقِ
(و به وسیله نفاق، شمع صلح را خاموش کردند و سرکوب را رواج دادند و جمع مسلمانان را پراکنده کردند)
 
آلَ سُعودٍ ويحَكُمْ
(ای آل سعود، وای بر شما باد)
 
لا لنْ يدومَ حُكمُكُم
(حکومتتان ادامه نخواهد یافت)
 
في الصَّبرِ نَصرُ … لنا ثأرُ
(پیروزی ما در صبر است و زمان انتقام گرفتن ما نیز خواهد رسید)

ادامه »

اگر ترس از خدا نبود در برابر شیعیان سجده می کردم +فیلم

20ام اسفند, 1394
 
بیا صریح باشیم، چه کسی گرفتارِ عراق شد، من؟
من فقط یکی دو نفر از خاندانم را در راه عراق دادم…
اما شیعیان هزاران شهید را فدای حفاظت و حمایت از کشور کردند.

شیخ مشهور سنی عراقی در برنامه زنده با اشاره به فداکاری‌ و از خودگذشتگی شیعیان در دفاع از اهل سنت در عراق، گفت: اگر از خدا نمی ترسیدم، در برابر شیعیان سجده می کردم!

مجری برنامه از این شیخ سنی می پرسد: چرا خانواده ات را رها کرده ای، اطرافیانت را رها کرده ای و با شیعیان همراه شده ای، آن هم ضد سنی ها؟!

و شیخ پاسخ می دهد: عمو جان! بگذار حرفی بزنم که شاید از من برَنجی… راستش.. اگر ترس از خدا نبود، من برای شیعیان نماز می خواندم و خم و راست می شدم!

باور کن..! حالا از من بپرس چرا ..؟ بگو ببینم.. تاکنون چند شیعه در الانبار کشته شده است؟

مجری: هزاران نفر!

شیخ: بله، هزاران نفر.. در صلاح الدین و دیالی چطور؟ چند شیعه، جان خود را فدای من کرد؟ سیاستمداران در ویلاها نشسته اند و نه برادرشان را فدا کرده اند نه فرزندشان را،اما شیعه ها جان خود را در الانبار فدا می کند.. عمو جان! در یک کلام، شیعیان، بزرگترین سپرِبلای عراق هستند. کسانی که عراق بلای جان آن ها شده است، شیعیان هستند.

… بیا صریح باشیم، چه کسی گرفتارِ عراق شد، من؟ من فقط یکی دو نفر از خاندانم را در راه عراق دادم… اما شیعیان هزاران شهید را فدای حفاظت و حمایت از کشور کردند. آن ها جان خود را در صلاح الدین می دهند و سر پسرانشان را الانبار می دهند.. تا سیاستمدارانی نظیر من برجا باشیم.

… ما می گوییم به آن ها اجازه نمی دهیم اقلیم ایجاد کنند، زیرا آن ها اهل جنوبند، اهل بصره اند، اهل نجفند، اهل کربلا هستند.. اما نمی گوییم این هایی که در رمادی، التامین، الدیره و دیگر شهرهایمان جان داده اند، جنوبی اند.. آن وقت خود را عراقی و شریف و میهن پرست هم می دانیم..‍!

اظهارات شیخ مشهور عراقی در مورد جانفشانی شیعیان عراق

دانلود

منبع : جام نیوز


طایفه زنان نقابدار و مردان سیاه پوش در رژیم صهیونیستی

11ام بهمن, 1394

شاید همه با دیدن زنان نقابدار به یاد خیابان های عربستان سعودی یا افغانستان بیفتند، اما جالب است بدانید که در رژیم صهیونیستی هم طائفه ای هست که زنان آن روبنده یا نقاب می بندند و مردان شان ضمن بلند کردن ریش، پالتوهای بلند سیاه به تن می کنند و کلاه سیاه بر سر می گذارند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، زنان طائفه اصولگرای یهودی موسوم به “حریدیم” علاوه بر بستن روبند، لباس ویژه ای به نام “ورومکا” می پوشند.

مردان این طایفه تندروی مذهبی اعتقاد ویژه ای به بلند کردن ریش بدون تمیز و نظافت کردن آن دارند و پالتوهای بلند سیاه به تن می کنند و کلاه سیاه هم بر سر می گذارند.

زنان این طایفه اجازه صحبت کردن با تلفن همراه در خیابان ها یا ایستگاه های اتوبوس و مکان های عمومی را ندارند و در کل این طایفه صدای زن و کل بدن وی را جزء “عورت” وی حساب می کنند.

تعدادی از خاخام های این طایفه یهودی پوسترهایی را در خیابان ها و دیوارهای منازل و مغازه ها می چسبانند که در آنها افکار و عقاید خاص خود را ترویج می دهند و به عنوان مثال بر روی آنها خطاب به زنان نوشته شده است:"صورت تو عورت توست” و “نقاب تو عفاف توست"!!!
این طایفه تندرو تمامی اشکال تمدن و فناوری را بدعت می داند و ضمن تحریم هنر و موسیقی، ادبیات و فلسفه را علوم شیطانی می داند. ویژگی اصلی این طایفه افزایش جمعیت بالای آنهاست؛ چرا که حریدیمی ها اعتقادی به کنترل جمعیت ندارند.

قدس اشغالی ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین

حقوق امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بر شیعیان

9ام بهمن, 1394

حقوق حضرت مهدی علیه السلام بر شیعیان، بسیار و الطاف او بی شمار است. از آن جمله است:

1. حق وجود و هستی؛ از توقیعات شریفه آن حضرت است که فرمود: «نحن صنایع ربنا و الخلق بعد صنایعنا» [1] و امام زمان و پدران بزرگوارش علیه السلام واسطه هستند در رساندن فیض های الهی به سایر مخلوقات، و به همین معنی در دعای ندبه اشاره شده که: «این السبب المتصل بین الارض و السماء»

2. حق بقا در دنیا؛ در روایتی از امام صادق علیه السلام آمده است که: «اگر زمین بدون امام زمان باقی بماند، از هم می پاشد» [2]

3. حق قرابت و خویشاوندی پیامبر (صلی الله علیه و آله)؛ که در قرآن کریم آمده است:

«قل لااسئلکم علیه اجراً الا الموده فی لاقربی» [3]؛ بگو که من از شما بر تبلیغ رسالت توقع مزدی ندارم، جز این که در مورد خویشاوندانم مودت ورزید. و در حدیث ندای حضرت قائم علیه السلام هنگام ظهورش آمده، «از شما می خواهم شما را به حق خدا و حق رسول خدا و حق خودم بر شما که مرا بر شما حق قرابت و خویشاوندی پیغمبر هست.» [4]

ادامه »

انتظارات امام حسن عسکری (علیه السلام) از شیعیان

9ام بهمن, 1394

انتظارات و توقعات امام حسن عسکری (علیه السلام) به عنوان آخرین امامی که در جامعه حضور عینی داشته، و بعد از او غیبت صغری و کبرا فرزندش مهدی موعود (علیه السلام) آغاز می گردد و برای مدتی طولانی مردم و جامعه از درک حضور او محروم خواهند بود قابل اهمیت و دقت است، و می تواند رهنمودهای گرانبها و ارزشمندی باشد برای دوران غربت تشیع و دورانی که غبار غم هجرت مولا و محبوبشان بر دلها و پیشانی آنها سایه افکنده است، اینک به گوشه هایی از انتظارات حضرتش می پردازیم.

شیعه از دیدگاه امام حسن عسکری (علیه السلام)

از دیدگاه امام یازدهم هر کس که بنام شیعه خوانده شود ولی اوصاف و ویژگیهای یک شیعه حقیقی و واقعی را دارا نباشد، شیعه شمرده نمی شود. شیعه واقعی کسانی هستند که همچون رهبران دینی خویش در نهضت خدمت رسانی به مردم و برادران دینی خویش فعال و کوشا باشند و به دستورات و نواهی الهی پای بند باشند چنان که حضرت عسکری در کلام زیبا و دلنشین خود درباره تعریف شیعه می فرماید:

«شیعة علی هم الذین یؤثرون اخوانهم علی انفسهم و لو کان بهم خصاصة و هم الذین لایراهم الله حیث نهاهم و لا یفقدهم حیث امرهم، و شیعة علی هم الذین یقتدون بعلی فی اکرام اخوانهم المؤمنین»

پیروان و شیعیان علی (علیه السلام) کسانی هستند که برادران (دینی) خود را بر خویش مقدم می دارند گرچه خودشان نیازمند باشند و شیعیان علی (علیه السلام) کسانی هستند که از آن چه خداوند نهی کرده دوری می کنند و به آنچه امر نموده عمل می کنند و آنان در تکریم و احترام برادران مؤمن خود به علی (علیه السلام) اقتدا می نمایند. (1)

و در جای دیگر درباره نشانه های شیعیان فرمود:

علامات المؤمنین خمس صلاة الاحدی و الخمسین و زیارة الاربعین و التختم فی الیمین و تعفیر الجبین و الجهر ببسم الله الرحمن الرحیم

نشانه های مؤمنان (شیعیان) پنچ چیز است:

خواندن پنجاه و یک رکعت نماز در هر روز (17 رکعت واجب و 34 رکعت نافله)

زیارت اربعین امام حسین (علیه السلام)

داشتن انگشتر در دست راست،

و ساییدن پیشانی به خاک

و بلند خواندن بسم الله الرحمن الرحیم (در نمازها). (2)

ادامه »

آنگاه هدایت شدم

27ام دی, 1394

کتاب “آنگاه هدايت شدم” با نام اصلي «ثم اهتديت» اثري است از علامه دکتر تيجاني (محمد التيجاني السماوي) ، ويژه تلفن همراه و فرمت pdf ساخته شده است. در ادامه پيشگفتار نويسنده را مي خوانيد:

«کتاب من ساده و بي‏آلايش است. داستان يک مسافرت مي‏باشد و داستان يک کشف نوين، نه اکتشاف در جهان اختراع‏ها و ابتکارات تکنيکي و فيزيولوژي، بل‏که در جهان عقايد و در ميان سيلي از مکتب‏هاي مذهبي و فلسفه‏هاي ديني. و از اين که اين کشف، نخست تکيه بر خردي سالم و ذهني پاک دارد، هم‏او که انسان را از ساير مخلوقات ممتاز ساخته، از اين روي کتابم را به هر عقل سالمي که حق را تشخيص داده و از ميان توده‏هاي باطل مي‏گزيند و سخنان را با ترازوي عدالت مي‏سنجد و کفه‏ي راستين را ترجيح مي‏دهد و با مقارنه‏ي گفت‏وگوها و حرف‏ها، آن‏چه که منطقي و متين است از سخن شيرين و دل‏ربا جدا مي‏سازد، اهدا مي‏کند که همانا خداوند مي‏فرمايد: «آنان که سخن را مي‏شنوند و به‏ترينش را پيروي ميکنند، همانا آنان را خداي هدايت کرده و آنان خردمندانند.»


عنوان دیگر : اینگونه هدایت شدم.
عنوان دیگر : راه یافته.
موضوع : سماوی، محمد تیجانی، 1936 - م. – خاطرات
موضوع : شیعه – دفاعیه ها و ردیه ها

عناوین اصلی کتاب شامل:
فهرست مطالب؛ مقدمه چاپ سی یکم؛ مقدمه چاپ هفدهم؛ مقدمه چاپ هشتم؛ مقدمه چاپ سوم؛ بازگشت به ایران؛ مقدمه مترجم؛ گذری کوتاه بر زندگیم؛ مسافرت موفقیت امیز؛ در ژرفای پژوهش؛ اصحاب در قران و سنت؛ اغاز تحول؛ علت شیعه شدن؛ احادیثی که پیروی اهل بیت (علیهم السلام) را واجب می داند؛ اجتهاد در برابر نص؛ دعوت از دوستان برای بحث

قسمتی از متن کتاب

سه ماه حتی در موقع خوابیدن متحیّر و سراسیمه بودم، اندیشه های گوناگون مرا بدین سوی و آن سوی می کشید و در دریای اوهام و پندارها غوطه ورم می ساخت، و بر خود می هراسیدم از برخی اصحاب که دربارۀ تاریخشان به تحقیق می پرداختم و تناقضهای شگفت انگیزی در رفتار و اعمالشان می یافتم زیرا در طول زندگیم چنین پرورش یافته بودم که باید اولیای خدا و بندگان شایسته اش را احترام و تقدیس نمایم و گرنه هرکه دربارۀ آنها سخن بدی بگوید یا اسائۀ ادبی بنماید، اذیت و آزار خواهد دید هرچند آنها مرده باشند!

و در گذشته، در کتاب «حیاه الحیوان الکبری» نوشته «دمیری» خوانده بودم که: «شخصی عمر بن خطاب را دشنام می داد، دوستانش در کاروان او را هشدار می دادند و نهی می کردند. هنگامی که رفت ادرار کند، یک مار سیاه او را نیش زد و درجا مرد، برای او قبری کندند که خاکش کنند، دیدند در قبر، مار سیاه بزرگی هست، قبر دیگری کندند و همچنین هرچه قبر می کندند، مار سیاه را می دیدند، یکی از عارفان به آنها گفت: هرجا که می خواهید او را دفن کنید، پس اگر تمام زمین را برای او حفر کنید، همین مار سیاه موجود است زیرا کسی که حضرت عمر را دشنام می داده، خداوند می خواهد در دنیا قبل از آخرت او را عذاب نماید» . (1)

1- کتاب «حیاه الحیوان الکبری» نوشته دمیری، این داستان در بحث مار و تحت عنوان «الأسود السالخ» دیده می شود.

فرمت apk برای موبایل و تبلت اندروید :

دانلود کتاب به فرمت apk برای موبایل و تبلت اندروید نسخه 2 به بالا   

حجم فایل : 4.9MB

دانلود کتاب به فرمت apk برای موبایل و تبلت اندروید تا نسخه 2     

حجم فایل : 656KB

فرمت ghm برای درج در بازار موبایل های اندروید، آی او اس و ویندوز فون

دانلود کتاب به فرمت ghm برای درج در بازار موبایل های اندروید، آی او اس و ویندوز فون

حجم فایل : 717KB

فرمت jar برای موبایل های قدیمی مانند جاوا و سیمبین

دانلود کتاب به فرمت jar برای موبایل های قدیمی مانند جاوا و سیمبین   

حجم فایل : 600KB

فرمت epub برای استفاده در سیستم های مختلف با نمایش ساختار اصلی کتاب

دانلود کتاب به فرمت epub برای استفاده در سیستم های مختلف  

حجم فایل : 639KB

فرمت pdf برای استفاده در سیستم های مختلف با نمایش ساختار اصلی کتاب

دانلود کتاب به فرمت pdf برای استفاده در سیستم های مختلف با کیفیت بالا  

حجم فایل : 2.4MB

فرمت html برای استفاده در سیستم های مختلف

دانلود کتاب به فرمت html برای استفاده در سیستم های مختلف   

حجم فایل : 725KB

منبع: قائمیه

اهل‌سنت ایران از افراط بیزار است و مقابل نفوذ تکفیری‌ها می‌ایستد

10ام دی, 1394

اختتامیه بیست و نهمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی شب گذشته در هتل استقلال تهران برگزار شد. مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی یکی از سخنران‌های این مراسم بود.

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان در این مراسم گفت: خدا را شکر که با بعثت رسول الله(ص) زمینه‌ای فراهم شد تا ما از مکان‌های مختلف برای ایام ولادت و به‌خاطر وحدت دور هم جمع شویم.

وی افزود: وحدت امت اسلام مسئله مهمی است که برای آن جمع شده‌ایم. جهان اسلام با بحران جدی روبه‌روست. طرح استکبار و صهیونیست غاصب و دشمنان علیه مسلمانان عملی شده است. از دیدن آوارگی مسلمانان و کشتار دسته‌جمعی آنها و تخریب دارایی‌شان روحمان جریحه‌دار می‌شود. ما دارای بهترین تمدن و فرهنگ هستیم اما متأسفانه مسلمان‌ها دچار اختلاف شدند. امروز وظیفه علما و دولت‌های اسلامی بسیار سنگین است. دولت‌های اسلامی باید برای وحدت بابی را باز کنند. الحمدلله در نظام جمهوری اسلامی مسئولین ما اهل گفتگو هستند و در رأسشان رهبر معظم انقلاب که امروز صحبت‌هایشان را شنیدیم. تا وقتی دولت‌های مسلمین متحد نشوند، اتحاد ملتها مشکل است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان ادامه داد: بهترین راه برای حل بحران‌های کنونی گفتگو است. به شما و مسئولین‌مان می‌گویم که جامعه اهل سنت ایران از افراط‌گرایی بیزارند. اطمینان می‌دهم به مسئولان که برادران اهل سنت که در همه سختی‌ها همراه نظام بودند، در راستای وحدت کمک کنند. اهل سنت در هشت سال دفاع مقدس شهید داده‌اند. ما امانت‌دار جمهوری اسلامی ایران هستیم و هرگز اجازه نخواهیم داد یک وجب از خاک کشورمان را کسی تصرف کند.

مولوی عبدالحمید افزود: ما و جامعه اهل سنت ایران تا جایی که بتوانیم مقابل نفوذ و رخنه افراط‌گراها و تکفیری‌ها به ایران ایستاده‌ایم. به شیعیان می‌گویم که ما رفیق شماییم و با شما دوستانه زندگی می‌کنیم. از مسئولان می‌خواهم که به اهل سنت بیشتر رسیدگی و محبت کنند.

او در پایان خاطرنشان کرد: رسالت علمای اهل سنت و شیعه سنگین است. امروز اسلام در خطر است. علما به رسالتشان عمل کنند.

منبع : خبرگزاری تسنیم

فتوای علمای وهابی در مورد اشکالات عمدی و سهوی نماز و...+ دانلود فیلم

22ام آبان, 1394

دانلود فتوای علمای وهابی در مورد اشکالات عمدی و سهوی نماز

لطفا دانلود کنید و ببینید، از دست ندهید …

اللهم عجل لولیک الفرج …

ویدئو قسمتی از فیلم/ شکستن نماز توسط امام جماعت وهابی !


در نماز تف کنید تا حواستان جمع شود !!!! (ملازاده وهابی)

 

فتواهای جدید وهابیت مبنی بر اینکه خوردن سمبوسه به علت شباهت آن به صلیب حرام است و هم چنین خوردن خیار و موز بر زنان حرام است و بسیاری فتواهای خنده آور دیگر…….. لایک و افزودن به کانال یادتون نره تا دوستان دیگر هم تماشا کنند و مذهب اهل تسنن و وهابیت را بشناسند….

دانلود فایل


تلاش وهابي‌ها براي تغيير “صلوات”

يکي از علماي وهابي در فتواي جديدش، خواسته است که در ذکر صلوات تغييراتي ايجاد شود.

در تازه‌ترين فتواي تفرقه‌انگيز يکي از علماي کينه‌توز وهابي عربستان، از اهل سنت خواسته شده در ذکر صلوات بر پيامبر اکرم(ص) «آل محمد» را از عبارت کامل صلوات حذف کنند.

شيخ صالح الفوزان در توجيه فتواي خود گفت: گفتن «اللهم صل علي محمد و آل محمد» کافي نيست.

يا بايد در ذکر صلوات بر پيامبر، نام صحابه به دنبال نام اهل‌بيت پيامبر بيايد يا اينکه صلوات را تنها بر پيامبر فرستاد مانند «صلي‌الله عليه و سلم» و اين کافي است، زيرا صلوات بر پيامبر و آل او، شعار شيعيان است و جايز نيست ما سنت شيعيان را احيا و از آنها تقليد کنيم.


مابقی کلیپ ها را  از لینک  شبکه جهانی ولایت  دریافت نمایید.


حرفه اي ها وهابي چه خبر

آه ای فلسطین شهر در ظلمت نشسته…

10ام آبان, 1394

نیروهای اشغالگر اسرائیل امروز یکشنبه با تیراندازی به سمت یک جوان فلسطینی در نزدیکی چهار راه بیت عینون در الخلیل وی را به شهادت رساندند.

به گزارش رسانه های خبری فلسطین، نظامیان صهیونیست در چهار راهی بیت عینون در الخلیل به بهانه اینکه یک جوان فلسطینی قصد حمله با چاقو به سمت آنها را داشته است به سمت وی تیراندازی کرده و او را به شهادت رساندند.

با شهادت این جوان فلسطینی که هنوز هویت وی مشخص نیست، شمار شهدای فلسطین طی 32 روز گذشته به 73 نفر رسیده است که بیشتر آنها را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند و گذشته از آن بیش از 2240 نفر نیز زخمی شده اند.

انتفاضه قدس و خروش مردمی فلسطینیان از اول اکتبر با اجرای عملیات شهادت طلبانه یک نوجوان فلسطینی به نام «مهند شفیق حلبی» (19 ساله) در شهر قدس اشغالی که به هلاکت دو صهیونیست و شهادت این جوان فلسطینی منجر شد، آغاز گشت و تا کنون نظامیان صهیونیست 73 فلسطینی را در کرانه باختری و نوار غزه به شهادت رسانده و تعداد زیادی از فلسطینیان را زخمی کرده اند.

بنا به عقیده ناظران سیاسی این خیزش مردمی فلسطینیان و انتفاضه قدس یک اتفاق ناگهانی نبوده است بلکه نبودن افق سیاسی، وجود خفقان و محاصره ظالمانه، اقدامات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی، یورش های مکرر به مسجد الاقصی و تلاش برای تقسیم زمانی و مکانی این مسجد، ساخت دیوار حایل، یهودی سازی قدس و استمرار تجاوزات علیه اسرای در بند زندان های رژیم صهیونیستی منجر به آغاز این انتفاضه و خیزش مردمی شده است.

منبع: تسنیم

عوامل دشمنی یهود با اسلام

11ام مهر, 1394


اشاره:

دنیای امروز شاهد رفتار خصمانه و به دور از انسانیت یهود نسبت به مسلمانان است؛ تاجایی که در هر قسمت از دنیا به مسلمانان ظلمی روا داشته می شود، می توان ردپای آنها را به وضوح مشاهده کرد.

یکی از بارزترین این جنایات، ظلم و ستم یهودیان صهیونیست نسبت به مسلمانان مظلوم فلسطین است که سالهاست نقل محافل سیاسی و خبری است و بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران امام خمینی; از همان ابتدای پیروزی انقلاب، برای همبستگی مسلمانان علیه صهیونیزم و به فراموشی سپرده نشدن این امر، جمعه آخر ماه مبارک رمضان هر سال را به عنوان روز قدس مطرح فرمودند.

اکنون اقدامات غیر دینی و به دور از انسانیت صهیونیستها تحولات منطقه را وارد مرحله ای حساس کرده و این مسئله را از یک بحران منطقه ای به بحرانی جهانی و بین المللی مبدل ساخته است؛ اگر چه صهیونیسم از یهود جدا است و برخی از یهودیان منصف؛ چه در زمان پیامبر(صلی الله علیه و آله) و چه در دوران کنونی، بوده اند که با اسلام و مسلمانان منصفانه عمل می کردند؛ ولی در موارد زیادی این دو با هم آمیخته شده و جدایی شان امکان پذیر نبوده است.

حال این سؤال مطرح است که:

چرا قوم یهود با مسلمانان دشمنی دارند؟

مگر میان این دو قوم چه گذشته است که این قدر اسلام مورد غضب یهود است؟

و در نهایت، دلیل دشمنی و ریشه عداوت یهود با اسلام چیست؟

در این نوشتار سعی شده است که دلایل برخورد یهود با پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله از دیدگاه قرآن مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد و بیان شود که چگونه این قوم با وجود آنکه سالهای متمادی منتظر ظهور پیامبری در حجاز بودند؛ ولی بعد از بعثت پیامبر صلی الله علیه و آله به مخالفت و دشمنی با ایشان پرداختند و با کارشکنیهای فراوان، با گسترش اسلام مقابله کردند، تا جایی که خداوند در قرآن، آنها را هم ردیف مشرکان، و دشمن ترین مردم نسبت به مسلمانان، معرفی می کند؟[1]

لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِينَ آمَنُوا الْيهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُوا وَلَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُمْ مَوَدَّةً لِلَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ قَالُوا إِنَّا نَصَارَى ذَلِكَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّيسِينَ وَرُهْبَانًا وَأَنَّهُمْ لَا يسْتَكْبِرُونَ(المائدة/82)

ادامه »

گذرگاه تاریکی(بهائیت از آغاز تا کنون)

11ام مهر, 1394

بهائیت انشعابی از بابیگری و بابیگری، انشعابی از شیخیگری است. پیوند وثیق بهائیت با قدرت های استکباری دنیا در جهت تامین اهداف خود، پیروان این فرقه را به تقابل با نظام جمهوری اسلامی سوق داده است و اجازه فعالیت آزادانه آنان در خارج از کشور گواه خوبی بر این مدعا است.

پیشینه تاریخی بهائیت

زمان حاکمیت صفویه که تفکر شیعه پس از قرن ها از حاشیه به هسته قدرت سیاسی راه یافته بود، چندین جریان شبه مذهبی از دل این تفکر سربرآورده و به نوعی مدعی حکومت و قدرت شدند. تأمل در این جریان ها به خوبی نشان می دهد که چگونه با یکدیگر در ارتباط بوده و یکی جای خود را به دیگری سپرده است.

نخستین این جریان ها، جریان اخباری گری است. دغدغه مهم مکتب اخباری متوجه آن بود که وظیفه مجتهد را انکار و نقش علما را چه از لحاظ عقیدتی چه از جهت عملی محدود کند. آیت الله وحید بهبهانی با ترویج مکتب اصولی خود، مبارزه ای سنگین علیه اخبارییون شروع کرد. در آستانه ورود به عصر قاجار، از دل جریان اخباری یا حداقل در تناسب و ارتباط با آن جریانی دیگر توسط شخصی به نام شیخ احمد احسایی به راه افتاد که بعدها نام فرقه یا مکتب شیخیه به خود گرفت.

احسایی کم کم عقایدی پیدا کرد که موجبات مخالفت علما و در نهایت، تکفیر وی از جانب برخی از آنان از جمله ملا محمدتقی برغانی ، ملا آقا دربندی و ابراهیم بن سید محمدباقر را برانگیخت.

ادامه »

عـرفان حـلقه را بهتـر بشنـاسيم (فصل دوم) آيا شيطان مهربانتر از خداوند نسبت به آدم بود كه او را از بهشت ناآگاهى به سوى بهشت آگاهى برد؟

15ام شهریور, 1394

سرنوشت عجيب آدم و شيطان در عرفان حلقه

قرآن مجيد با صراحت مى‌گويد:

آدم در بهشت بود و خداوند او را از درخت ممنوعه نهى كرده بود

ولى او بر اثر وسوسه شيطان به خود ظلم و ستم كرد و از آن خورد لباس بهشتى از تن او بيرون آمد و بعد از يادآورى به درگاه خداوند توبه كرد و خداوند او را بخشيد ولى از بهشت خارج نمود.

در آيات زير دقت كنيد:

(وَإِذْ قُلْنَا لِلْمَلاَئِكَةِ اسْجُدُوا لاَِدَمَ فَسَجَدُوا إِلاَّ إِبْلِيسَ أَبَى وَاسْتَكْبَرَ وَكَانَ مِنَ الْكَافِرِينَ * وَقُلْنَا يَا آدَمُ اسْكُنْ أَنْتَ وَزَوْجُکَ الْجَنَّةَ وَكُلاَ مِنْهَا رَغَدآ حَيْثُ شِئْتُمَا وَلاَ تَقْرَبَا هَذِهِ الشَّجَرَةَ فَتَكُونَا مِنَ الظَّالِمِينَ * فَأَزَلَّهُمَا الشَّيْطَانُ عَنْهَا فَأَخْرَجَهُمَا مِمَّا كَانَا فِيهِ وَقُلْنَا اهْبِطُوا بَعْضُكُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ وَلَكُمْ فِى الاَْرْضِ مُسْتَقَرٌّ وَمَتَاعٌ إِلَى حِينٍ * فَتَلَقَّى ءَادَمُ مِنْ رَّبِّهِ كَلِمَاتٍ فَتَابَ عَلَيْهِ إِنَّهُ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحِيمُ)؛

«و (ياد كن) هنگامى را كه به فرشتگان گفتيم: براى آدم سجده و خضوع كنيد. همگى سجده كردند؛ جز ابليس كه سر باز زد، و تكبر ورزيد، و (بخاطر نافرمانى و تكبرش) از كافران شد. * و گفتيم: اى آدم! تو با همسرت در بهشت سكونت كن؛ و از (نعمت‌هاى) آن، از هر جا مى‌خواهيد، گوارا بخوريد؛ (امّا) نزديك اين درخت نشويد؛ كه از ستمگران خواهيد شد. * پس شيطان موجب لغزش آنها از بهشت شد؛ و آنان را از آنچه در آن بودند، بيرون كرد. و (در اين هنگام) به آنها گفتيم: همگى (به زمين) فرود آييد، در حالى كه بعضى دشمن ديگرى خواهيد بود و براى شما در زمين، تا مدت معينى قرارگاه و وسيله بهره‌بردارى خواهد بود. * سپس آدم از پروردگارش كلماتى دريافت داشت؛ (و با آنها توبه كرد.) و خداوند توبه او را پذيرفت؛ چرا كه خداوند توبه‌پذير و مهربان است».

ادامه »

عـرفان حـلقه را بهتـر بشنـاسيم (فصل اول - شيطان‌پرستى )

15ام شهریور, 1394

آنچه امروزه به نام عرفان كيهانى (حلقه) مطرح مى شود شامل آموزه هاى انحرافى و تضاد با اصول و فروع دين مبين اسلام است

در اين ايام كه حكم شديدى از سوى دادگاه درباره رئيس عرفان حلقه صادر شده، بعضى از گوشه و كنار به حمايت از او برخاسته و مى‌گويند: آنچه او مى‌گويد عين تعليمات اسلام است و ما با پيروى از او اسلام را بهتر شناختيم، لذا ما كه سال‌هاست افكار او را بررسى مى‌كنيم ناچار شديم عقائد انحرافى او را به استناد عبارات صريح كتابهايش در اينجا براى شما بياوريم.

آنچه امروزه به نام عرفان كيهانى (حلقه) مطرح مى‌شود شامل آموزه‌هاى انحرافى و تضاد با اصول و فروع دين مبين اسلام است. برخى از موضوعات انحرافى عرفان حلقه از اين قرار است :

شيطان‌شناسى (شيطان‌پرستى)

شيطان در «عرفان حلقه» احترام و تقدس زيادى دارد و مأمور خدا، عامل كمال، اولين معلم انسان و موحد و مطيع فرمان پروردگار شناخته مى‌شود!

1. آنها معتقدند خداوند از ابليس خواسته بود كه به فرمان سجده بر آدم اعتنا نكند! به اين ترتيب عصيان شيطان به عنوان مأموريت الهى بود. (كتاب موجودات غير ارگانيك، ص 14 و 15 و كتاب انسان معرفت، ص 245).

2. ابليس به عنوان ملكى كه قانون تضاد را براى جهان دو قطبى ايجاد كرده، معرفى مى‌شود. (انسان و معرفت، ص 247).*

3. شيطان اولين معلم بشر است زيرا او را به درخت علم و آگاهى راهنمايى كرد و از بهشت نادانى و بى‌خبرى بيرون آورد. (انسان و معرفت، ص 204 و موجودات غير ارگانيك، ص 15)

اين در حالى است كه قرآن مجيد در آيات بسيارى شيطان را به خاطر نافرمانى و سرپيچى از سجده بر آدم و اعتراض به ذات پاك پروردگار مطرود و ملعون و رانده درگاه خدا مى‌شمرد.

ادامه »

نخستین گام آزادی بیش از ۱۰۰ هزار شیعه در محاصره برداشته شد+تصاویر

25ام مرداد, 1394

کمپین «پایان دادن به یکی از بزرگ‌ترین محاصره‌های تاریخ» با هدف شکست سکوت رسانه‌ها و جوامع حقوق بشری برای آزادی بیش از ۱۰۰ هزار شیعه در محاصره تروریست‌ها آغاز به کار کرد.

2 شهرک شیعه‌نشین «نبل» و «الزهراء» با بیش از 80 هزار نفر جمعیت در سکوت خبری رسانه‌های دنیا بیش از 4 سال است که با شبح محاصره تروریست‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند؛ همچنین 2 شهرک شیعه نشین «کفریا» و «فوعه» با جمعیتی بالغ بر 45 هزار نفر پس از سیطره ائتلاف تروریستی در مارس گذشته، به محاصره این ائتلاف درآمده است.

با 4 ساله شدن محاصره شهرک‌های شیعه‌نشین به نوعی بزرگترین محاصره تاریخ رقم خورده است؛ محاصره‌ای که کوچکترین واکنشی را از سوی سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل در پی نداشته است. در همین خصوص کمپینی در شبکه‌های مجازی برای همدردی با مردم «نبل»، «الزهراء» و «کفریا»، «فوعه» همچنین رساندن صدای مردم مظلوم این شهرک‌ها به مجامع بین‌المللی، راه اندازی شده است.

«گریه کودکان نبل، الزهراء، الفوعه و کفریا را چرا کسی نمی‌بیند؟»،

«زنان و کودکان نبل، الزهراء، الفوعه و کفریا چه گناهی دارند؟»،

«آزادی حق کودکان نبل، الزهراء الفوعه و کفریا است»،

«آزادی حق کودکان نبل، الزهراء الفوعه و کفریا است»،

«تروریست‌ها به هیچ چیز و هیچ کس رحم نمی‌کنند وظیفه ما نشر مظلومیت مردم بی‌گناه است»

و در آخر این پرسش اساسی که «چرا رسانه‌ها صدای کودکان نبل، الزهراء، الفوعه و کفریا را به کسی نمی‌رسانند؟!»

از جمله موضوعاتی است که در کمپین «پایان دادن به یکی از بزرگ‌ترین محاصره‌های تاریخ» از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است.

نخستین گام برای آزادی بیش از 100 هزار شیعه در محاصره شکست بایکوت رسانه‌ای، انعکاس فجایع انسانی و اطلاع رسانی است. در ادامه تصاویر منتشر شده از کمپین «پایان دادن به یکی از بزرگ‌ترین محاصره‌های تاریخ» را مشاهده می‌کنید:

ادامه »

مذهب جعفری(چرا مذهب ما را جعفرى نام نهادند؟)

20ام مرداد, 1394


چرا مذهب ما را جعفرى و امام صادق را رئيس مذهب جعفرى نام نهادند؟

علت اينكه به شيعه امامى شيعه جعفرى مى گويند، در حال كه ما علوى، حسنى، حسينى و به همه اينها منتسب هستيم اين است كه حضرت صادق علیه السلام در عصرى قرار گرفتند كه مكاتب اربعه فقهى اهل سنت كه در حال هستى بودند شاخص گرديدند و ديگران بطور مستقيم و غير مستقم در سر درس حضرت حاضر شده و استفاده مى كردند. از طرفی عمده مسائل فقه اماميه از امام جعفر صادق علیه السلام رسيده است و برنامه ها و تلاش آن امام همام بود كه با ارائه خطوط فكرى به شاگردان خويش اسلام راستين را شناساند.

بطور دقيق تر مى توان امور ذيل را منشأ اين نامگذارى دانست:

1- مجال و زمينه مناسبى كه سبب شد مجموعه عظيمى از معارف و تعاليم و احكام دينى در حوزه علمى امام صادق تبيين شود.

2- چهره شاخص و سرشناس و شناخته شده حضرت صادق در ميان تمام فرق و گروه هاى مسلمان.

3- با توجه به اين كه برخى از ائمه چهارگانه، شاگرد امام صادق و برخى شاگرد شاگردان آن حضرت بوده اند، پيروى شيعه از فقه و مذهب اهل بيت با نام جعفرى نامى شناخته شده و معتبر، نزد پيروان مذاهب اربعه بوده است.

4- علاوه بر اين كه، عنوان «مذهب جعفرى»، شيعيان پيرو مكتب فقهى اهل بيت را از شيعه زيديه كه از فقه اهل بيت پيروى نمى كنند جدا مى سازد. (براى آشنايى بيشتر رجوع كنيد به كتاب، حيات فكرى و سياسى امامان شيعه، نوشته رسول جعفريان.)

ادامه »

نقد افكار وهّابيّت در حوزه توسل/توسّل به رسول اكرم صلى الله عليه و آله بعد ازرحلت(4)

5ام مرداد, 1394

 


1. توسّل ابو بكر به پيامبر صلى الله عليه و آله :

پس از انتشار خبر فوت پيامبر اكرمصلى الله عليه و آلهدر شهر مدينه و آگاهى ابوبكر از رحلت آن حضرت، از محلّ سكونتش سُنح حركت كرد و خودش را به منزل پيامبر رساند، وارد مسجد شد و با هيچ كس سخن نگفت، نزد دخترش عایشه رفت، بدن پيامبر را مشاهده كرد كه در بُردى پيچيده اند، كنار بدن رسول خدا صلى الله عليه و آله نشست. پارچه را از صورت پيامبر صلى الله عليه و آله كنار زد و خودش را روى بدن انداخت و بوسيد و گريه كرد و خطاب به آن حضرت گفت:

بِأَبِي أَنْتَ يَا نَبِيَّ اللَّهِ، لاَ يَجْمَعُ اللَّهُ عَلَيْكَ مَوْتَتَيْنِ، أَمَّا الْمَوْتَةُ الَّتِي كُتِبَتْ عَلَيْكَ فَقَدْ مُتَّهَا(صحيح بخارى، ج 2، ص 70، كتاب الجنائز، باب الدخول على الميّت بعد الموت، ج 5، ص 143، كتاب المغازى، باب مرض النبي صلى الله عليه و آله )؛

اى پيامبر حق، خداوند دو مرتبه مردن را از تو برداشته و فقط مرگى را براى تو مقدّر فرموده بود كه سپرى شد.

زينى دحلان، مفتى شهر مكّه در ادامه نقل اين حديث مى گويد:

قال أبو بكر: طبت حيّا وميّتا، وانقطع بموتك ما لم ينقطع للأنبياء قبلك، فعظمت عن الصفة، وجللت عن البكاء، ولو أنّ موتك كان اختيارا لجدنا لموتك بالنفوس، اذكرنا يا محمّد! عند ربّك، ولنكن على بالك(الدرر السنيّة فى الردّ على الوهّابيّة، ص 34، ط. مكتبه ايشيق، استانبول، 1396 در ط. مصر 36، سيره زينى دحلان، در حاشيه سيره حلبى، ج 3، ص 391، چاپ مصر.)؛

ابوبكر گفت: اى رسول خدا، زندگى و مرگت پاك و طاهر و بابركت بود، با مرگ تو وحى الهى براى هميشه قطع شد، مقام و شأن تو برتر از توصيف است و اجازه گريه نمى دهد و اگر مرگ تو در اختيار ما بود، با جان هاى خود از مرگت جلوگيرى مى كرديم. اى پيامبر خدا، در پيشگاه پروردگارت ما را ياد كن و فراموش نفرما.

2. توسّل أمير المؤمنين عليه السلام به پيامبر صلى الله عليه و آله :

على عليه السلام هنگامى كه بدن مطهّر رسول خدا صلى الله عليه و آله را غسل مى داد، آن حضرت را مخاطب قرار داد و عرض كرد:

بأبي أنت وأمّي يا رسول اللّه! لقد انقطع بموتك ما لم ينقطع بموت غيرك من النبوّة، والإنباء، وأخبار السماء، إلى أن قال: بأبي أنت وأمّي اذكرنا عند ربّك واجعلنا من بالك»(نهج البلاغه، خ 235)؛

اى رسول خدا، پدر و مادرم به فدايت باد! با مرگ تو وحى الهى و پيامهاى آسمانى قطع شد … يادآور ما نزد پروردگارت باش و ما را از ياد مبر.

ادامه »

نقد افكار وهّابيّت در حوزه توسل/توسّل به رسول اكرم صلى الله عليه و آله قبل از بعثت(2)

3ام مرداد, 1394

1. توسّل به رسول اكرم صلى الله عليه و آله قبل از خلقت آن حضرت:

توسّل پيامبران گذشته به رسول اكرم صلى الله عليه و آله قبل از خلقت آن حضرت مسئله اى مسلّم و غير قابل انكار است، زيرا روايات وارده در اين موضوع در كتب اهل سنّت كه تصريح به صحّت آن نيز شده است وجود دارد، كه راه هرگونه توجيه و تأويل را مسدود و بطلان نظريّه وهّابيّت را كه هرگونه توسّل به پيامبران و صالحان را شرك مى شمارند، باطل مى سازد. به نمونه اى از اين روايات اشاره مى شود:

حاكم نيشابورى از علماى بزرگ اهل سنّت در كتاب المستدرك على الصحيحين از عمر بن خطّاب و او هم از رسول اكرم صلى الله عليه و آله نقل كرده است كه فرمود:

لما اقترف آدم الخطيئة قال : ياربّ أسألك بحقّ محمّد لمّا غفرت لي.

فقال اللّه تعالى: يا آدم وكيف عرفت محمّدا ولم أخلقه؟

قال: يا ربّ لأنّك لمّا خلقتني بيدك، ونفخت في من روحك، رفعت رأسي، فرأيت على قوائم العرش مكتوبا لا إله إلا اللّه، محمّد رسول اللّه، فعرفت أنّك لم تضف إلى اسمك إلا أحبّ الخلق إليك؛ زمانى كه حضرت آدم گرفتار خطا گرديد، خداوند عالم را به آبروى رسول اكرم سوگند داد كه وى را مورد بخشش و مغفرت قرار دهد.

خداوند فرمود: اى آدم! چگونه محمّد را شناختى با اينكه او هنوز پا به عرصه وجود نگذاشته است؟

حضرت آدم پاسخ داد: پس از آن كه خلق شدم، به بالاى سرم نظرى افكندم، نوشته اى را در ستون هاى عرش مشاهده كردم كه نوشته شده بود: «لا إله إلا اللّه محمّد رسول اللّه»، دريافتم كه حضرت محمّد گرامى ترين موجود هستى است، چون نام او در كنار نام تو جاى گرفته بود.

فقال اللّه : صدقت يا آدم إنّه لأحبّ الخلق ، إذ سألتني بحقّه فقد غفرت لك، ولولا محمّد ما خلقتك.

خداوند فرمود: آرى! راست گفتى، او محبوب ترين انسانِ هستى است و اكنون كه مرا به حقّ او سوگند دادى از تمام خطاهاى تو صرف نظر نمودم و اگر او نبود، تو را خلق نمى كردم.

ادامه »

نقد افكار وهّابيّت در حوزه توسل/ توسّل به پيامبران ريشه قرآنى دارد (1)

2ام مرداد, 1394

 

توسّل به پيامبران ريشه قرآنى دارد

1. دستور قرآنى بر توسل به رسول اكرم صلى الله عليه و آله :

استغاثه به انبياء و پيامبران الهى و تقاضاى شفاعت از آنان در دوران حيات و زندگى آنان مسئله اى است قرآنى و هيچ گونه تضادّى با مبانى اعتقادى شيعه ندارد، چنانكه خداوند مى فرمايد:

«وَلَوْ أَنَّهُمْ إِذ ظَّـلَمُوآا أَنفُسَهُمْ جَآءُوكَ فَاسْتَغْفَرُوا اللَّهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللَّهَ تَوَّابًا رَّحِيمًا »(النساء/64):

و اگر آنان وقتى به خود ستم كرده بودند، پيش تو مى آمدند و از خدا آمرزش مى خواستند و پيامبر نيز براى آنان طلب آمرزش مى كرد، قطعا خدا را توبه پذير مهربان مى يافتند.

ادامه »

بداء

2ام مرداد, 1394

بداء به چه معنى است و آيا اعتقاد به آن صحيح مى باشد؟

خداوند متعال در مورد انسان دو نوع تقدير دارد:

تقدير حتمى و قطعى كه هرگز تغيير نمى يابد.

تقدير معلّق و مشروط، كه در صورت فقدان بعضى شرايط عوض مى شود و تقدير ديگرى جاى آن مى نشيند.

با توجه به اين اصل، يادآور مى شويم كه عقيده به «بداء»، يكى از اصول اعتقادات اسلامى اصيل است كه همه فرقه هاى اسلامى در اعتقاد به آن اجمالاً اتّفاق نظر دارند، اگرچه برخى از به كار بردن لفظ «بداء» پرهيز مى كنند، ليكن اين به اصل قضيه ضرر نمى زند، چون مقصود، بيان محتواى بداء و معناى آن است، نه لفظ و نامش.

حقيقت «بداء» بر دو اصل استوار است:

الف: اين كه خداى متعال قدرت مطلق دارد و مى تواند هر سرنوشت و تقديرى را عوض كند و هر وقت بخواهد، تقدير ديگرى جايگزين آن سازد، در حالى كه از پيش هر دو تقدير را مى داند و علم او هرگز تغيير نمى يابد چون تقدير اول به گونه اى نبوده كه از او سلب قدرت كند، زيرا بر خلاف اعتقاد يهود كه قدرت الهى را محدود مى دانند و مى گويند:

«دستان خدا بسته است»، خداوند قدرت مطلق دارد، آن چنان كه قرآن مى فرمايد:

(بَلْ يَداهُ مَبْسُوطَتانِ)(1)، بلكه دستان او گشوده است. به عبارت ديگر، خلاقيت خدا و اعمال سلطه و قدرت از سوى خداوند، مستمر است و به حكم آيه (كُلَّ يَوْم هُوَ فِي شَأْن)(2)، خداوند هرگز از امر آفرينش نياسوده است، بلكه آفرينش او همچنان پيوسته و مستمر است.

ادامه »

به خود خدا میگم ....

13ام تیر, 1394

تشیع انگلیسی؛ از تکفیر اهل سنت تا تفرقه میان شیعیان

22ام خرداد, 1394

رهبر انقلاب کدام تشیع را برادر شیطان خواندند؟

“تشیع انگلیسی” یا “شیعه لندنی” ؛ اصطلاحی که مدتی است بر سر زبان‌ها افتاده است. پس از “اسلام آمریکایی” که امام خمینی (ره) در برابر اسلام ناب محمدی تبیین کردند، رهبر انقلاب و نخبگان کشور از تهدیدی به نام “تشیع انگلیسی” پرده برداشتند. تشیعی که از لندن و با حمایت سرویس‌ اطلاعاتی این کشور حمایت و ترویج می‌شود تا محصول “تفرقه” را در کشورهای اسلامی برداشت کند. تشیعی که با هزینه‌های سنگین تبلیغاتی تمام توان خود را برای پیوند “شیعه” با خشونت و قرار دادن آن در مقابل سایر فِرَق اسلامی تجمیع کرده است .

رهبر معظم انقلاب در موارد و مناسبت‌های مختلف نیز‌ بر کلیدواژه‌های “تسنن آمریکایی” و “تشیع آمریکایی” تأکید داشته‌اند. در آخرین مورد نیز ایشان در سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در بیاناتشان در حرم مطهر امام بار دیگر ضمن تبیین اختلاف افکنی آمریکا در میان شیعه و سنی تصریح کردند:
“به این هم شیعه توجه کند هم سنی. بازی دشمن را نخورند. آن تسننی که آمریکا از آن حمایت کند و آن تشیعی که از مرکز لندن صادر شود به دنیا، اینها مثل هم هستند. هر دو برادران شیطان هستند و هر دو عوامل آمریکا و غرب و استکبار هستند.”

ادامه »

پيدايش ، رويكرد و فرجام گروه هاي معاند و اپوزيسيون (قسمت اول)

21ام بهمن, 1393

شناسايي و بررسي تحليلي

پيدايش ، رويكرد و فرجام گروه هاي معاند و اپوزيسيون

قسمت (اول )
بسمه تعالي
  مقدمه:
          براي اينكه يك نظام سياسي پايدار بماند بايد داراي ارزش ها و اصولي عقلي و مورد پسند جامعه و مردم باشد ، تا مردم از آن حمايت نمايند ودر مقابل نظام حاكم از مردم خود دفاع نموده و امنيت ورفاه آن ها را تامين نمايد .
لذا نظام هاي حاكم در جهان هر كدام بر اساس ديدگاه خاصي ايجاد شده و ادامه حيات مي دهند .
از طرفي هم در همان جوامع گروه هائي پيدا مي شوند كه بنا به عقايد خود با نظام همراه نبوده و مخالفت مي ورزند يا به مقابله با نظام حاكم مي پردازند .
در اين مبحث به بررسي گروه هاي معاند عليه نظام جمهوري اسلامي ايران خواهيم پرداخت .  

تعريف نظام:
         واژه اي است كه به يك تئوري يا نظريه اي بنام تئوري سيستم ها اشاره داشته،و اين تئوري در چند دهه اخير در علوم انساني وسياسي مورد استفاده قرار گرفته است.
1)  تعريفي كه از نظام به طور مشترك بين علوم مختلف وجود دارد البته با تفاوت هايي اين است كه گردهم آمدن مجموعه ي اجزاي متفاوتي كه در تعامل با يكديگر تحت قاعده خاصي كنار هم قرار ميگيرند وپيكره واحدي را مي سازند كه اين پيكره واحد يك هدف خاصي را دنبال مي كند يا محصول خاصي را توليد خواهد نمود.
2)  مثلا وقتي مي گوييد ، ايران يك كشور جهان سومي است ، در حقيقت شما به يك تئوري اشاره كرده ايد بنام تئوري سه جهاني كه آقاي مائو براي اولين بار آن رامطرح كرده است .
3)  خصوصيات يك نظام به طور كلي و برجسته به شرح زير است:
4) 1-هر نظام يا سيستم يا ارگان يا نهاد داراي اجزاي خاص خود است.
5 -هر نظام داراي يك ورودي خاص است.مثلا ورودي ماشين سوخت آن است.

6-هر نظام داراي يك خروجي خاص خود است.آنچه به عنوان محصول از نظام هاي مختلف خارج مي شود ، متفاوت از هم است.اگر در ورودي يك نظام خللي بوجود آيد ، در خروجي آن هم خلل ايجاد خواهد شد.

ادامه »


 
گالری تصاویر