موضوع: "وهابیت"

ویژه نامه سالروز تخریب قبور ائمه اطهار علیهم السلام در بقیع

1ام تیر, 1397

 

فرقه ضاله وهابی بر اساس تفکر غلط با کمک آل سعود بسیاری از آثار دینی را تخریب و به هتک حرمت قبور ائمه بقیع و دیگر اماکن پرداختند. در طول تاریخ جنایات زیادی کرده و امروزه نیز همان تفکر را دنبال میکند؛ در حالی که این عقیده بر خلاف کتاب و سنت است.

آشنایی با قبرستان بقیع

یکی از پر خاطره ترین مکانهای مدینه، بقیع است ; جایی که نخست آن را بقیع الغرقد می نامیدند. «غرقد» نوعی درخت بوده که در گذشته، در محل این قبرستان و یا در کنار آن قرار داشته و محتملا به تدریج با گسترش قبرستان، آن درختها (که به نظر برخی توتستان بوده) از میان رفته است. بقیع پیش از اسلام، گورستان مردم یثرب بوده و پس از اسلام نیز به عنوان مهمترین گورستان مدینه شناخته شده است. این گورستان با وسعت نسبتا زیاد خود، در طول قرون مختلف اسلامی مدفن صحابه، تابعین و مهمتر از همه، چهار تن از امامان (علیهم السلام) بوده و از این رو محل زیارت تمامی زائران مدینه منوره است. بقیع در ناحیه شرقی مسجد النبی و تقریبا در فاصله دویست متری آن قرار دارد. این قبرستان تا یکصد سال پیش خارج از حصار قرار داشت، اما اکنون تقریبا در میان شهر مدینه واقع شده و با چهار خیابان محاصره گردیده است ; ستین، عبد العزیز، ابی ذر، باب العوالی.

بقیع در زمان رسول خدا صلی الله علیه و آله نیز زیارتگاه بوده و آن حضرت برخی شبها خانه را ترک کرده و تنها به بقیع می رفته و در آنجا به راز و نیاز با خدا می پرداخته است. برخی دختران آن حضرت و نیز برخی از یاران نزدیکش در بقیع مدفونند ; کسانی چون عثمان بن مظعون که از صحابی مورد علاقه رسول خدا صلی الله علیه و آله بود.

قبرستان بقیع تا قبل از تسلط آل سعود، قبه های متعددی داشت که بر روی قبور خاصی ساخته شده بود. اما اکنون به صورت فضای باز و ساده ای در آمده است و قبرها جز نشانی ساده، به صورت سنگی که بالای سر آنها گذاشته شده، چیزی ندارد. با وجود این، تعلق خاطر مسلمانان به مدفون شدگان بقیع باعث گردیده است تا قبر عده ای از بزرگان مدفون، مشخص باقی بماند ; گرچه به مرور زمان، قبور صدها بلکه هزاران تن از صحابه و تابعین به دست فراموشی سپرده شده و قبر آنان نا مشخص مانده است.

قبرستان بقیع

بقیع در گذر تاریخ(1) (2)

ادامه »

تصاویر وحشتناک از سوءتغذیه کودکان یمنی

13ام مرداد, 1396

 


 

جهان به راستی چشمان خود را به روی رخدادهای یمن بسته است؛

این کم آب ترین و فقیرترین کشور جهان که اکنون بیش از دو سال است زیربمباران های رژیم عربستان سعودی قرار دارد، دچار همه گیری وبا شده و هزاران نفر از مردم این کشور درگیر این بیماری مهلک شده اند. از سوی دیگر کمبود دارو و مواد غذایی نیز شرایط زجرآوری را برای مردم به ویژه کودکان بی گناه یمنی پدیده آورده است. در ادامه به تصاویر رویترز از سوءتغذیه وحشتناک در میان کودکان یمنی توجه کنید.

گفتنی است این تصاویر ممکن است برای عده ای ناراحت کننده باشد.

ادامه »

خیانت بزرگ وهابیت برای نابودی تاریخ اسلام

12ام تیر, 1396
 
 

 نقشه تخریب آثار و ابنیه اسلامی نقشه ای بسیار عمیق و خائنانه‎ای بود که بیگانگان برای محو مستندات و شواهد عینی و اثری تاریخ اسلام کشیده بودند و در موقعی که برای تسلّط بر کشورهای اسلامی دست به تفرقه و فرقه سازی بودند…

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به مناسبت  هشتم شوال روز جهانی بقیع در نوشتاری بیان کردند: بقیع، از چهارده قرن پیش تا امروز، همواره زیارتگاه مسلمین و مرکز بیداری و تذکار خاطرات رجال و شخصیّت‌های بزرگ اسلام بوده است.

این قبرستان، پس از روضه مقدّسه نبویّه، یکی از منابع مهمّ تاریخ اسلام است که وجود شخصیت‌های تاریخی اسلامی را اثبات و تأیید مینماید که در حدود ده هزار نفر از صحابه نبیّ مکرّم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم در این قبرستان مدفون میباشند.

ادامه »

۲۸۴ سال جنایات آل‌سعود علیه مسلمانان

9ام تیر, 1396

آنچه در اینفوگرافیک زیر می‌بینید جنایت های آل‌سعود از تولد تا دوران فترت، نقش عربستان در شکل گیری داعش و اوج  جنایت علیه اسلام رحمانی، حمله به یمن و منا، ایجاد اختلافات مذهبی و قومی و … می‌باشد که به بهانه انتصاب ولیعهد جدید عربستان به بررسی این جنایات می‌پردازیم.

… برای مشاهده و دریافت اینفوگرافیک در سایز بزرگتر بر روی آن کلیک کنید …

 

رابطه مستقیم تجاری اسرائیل و کشورهای حوزه خلیج فارس

10ام خرداد, 1396

 

مستندات نشان می دهد؛
 
روزنامه عبری معاریو در گزارشی نوشت امیدواری به عادی سازی روابط اسرائیل و عربستان هیچ گاه به اندازه حالا از انگیزه های لازم برخوردار نبوده است.

 نتانیاهو به صلح با فلسطینی ها اشاره نکرد بلکه از روابط جدید و خوب با کشورهای عربی سخن گفت. در آن دوره روابط اسرائیل و عربستان پنهانی بود و منابع مختلف نه در ریاض و نه در تل آویو چیزی از دیدارهای رسمی و شبه رسمی دو طرف منتشر نمی کردند. در سال 2015 روابط دو طرف در دیدار انور عشقی ژنرال بازنشسته با دوری گلد مدیرکل وزارت خارجه رژیم اسرائیل در آن زمان و از نزدیکان نتانیاهو علنی شد. مدتی بعد هم انور عشقی به اسرائیل سفر کرد.

 

علاوه بر این و هم زمان با ذوب شدن یخ بین دو طرف که روابط دیپلماتیک با هم ندارند، ترکی فیصل رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی سعودی نیز به خط دیدار با اسرائیلی ها اضافه شد. دیدارها در واشنگتن و مونیخ در کنفرانس امنیتی با مسئولان اسرائیل به شکل علنی صورت گرفت و صدا و تصویر آن ضبط و مستندسازی شد. الامیر الفیصل فرزند خاندان حاکمه نیز از طریق ویدئو کنفرانس در کنفرانس امنیتی تل آویو سخنرانی کرد و به این ترتیب آکادمی مطالعات خاور نزدیک در واشنگتن رسما اعلام کرد که سال 2015 سال آغاز روابط علنی بین ریاض و تل آویو است

ادامه »

عجیب‌ترین فتواهای داعش در رمضان / آیا داعشی ها روزه می گیرند؟!

10ام خرداد, 1396
با توجه به فرا رسیدن ماه رمضان، داعش فتواهایی را برای نیروها و مردم تحت سیطرۀ خود صادر کرده است .

داعش به نیروهایش فتوا داده روزه نگیرند تا قادر به نبرد با ارتش عراق و ارتش سوریه باشند.

همچنین بر اساس فتواهای داعش، هر شخصی که عضو این گروه نیست، روزه اش باطل است و می توان به عنوان منافق بر وی حد جاری نمود.

مفتیان داعش گفته اند خروج زنان در روز حرام است چون باعث فتنه میان مسلمانان می شود. همچنین، اگر زنی قصد خروج از خانه پس از نماز مغرب را دارد باید یک مرد از نزدیکان درجه یک با وی باشد؛ در غیر این صورت باید حد زنا بر این زن و شخص همراه او، به اعتبار دو فرد غریبه، اجرا شود.

فتاوای این گروه در عراق شامل حرام بودن فروش کالاهای اساسی 10 روز قبل از پایان ماه رمضان و لزوم تعطیلی مغازه ها 10 روز قبل از عید فطر می باشد که هدف از آن وادار ساختن مردم به اعتکاف در روزهای آخر این ماه است.

تعطیلی آرایشگاه های مردانه، منع کوتاه کردن بود، برچیدن پلاکاردهای مغازه های لوازم زنانه، عدم آرایش جوانان با مدل های جدید، قراردادن ماده بر مو و حرام بودن استفاده از تلفن همراه توسط زنان دیگر فتاوی این گروه تروریستی است.

منبع:العالم

به چه اموری می شود سوگند خورد

22ام اسفند, 1395

 گاهى مورد قسم داراى اسرار و رموز عظيمى است و هدف جلب توجه ما به شناخت اسرار اين موجودات است تا از طريق شناخت آنها به عظمت حق پى ببريم و يا در زندگى از اسرار آنها بهره بگيريم. تمام سوگندهای وارده در سوره «الشمس» از اين مقوله است.

 
بحث سوگند به غير خدا معمولاً در محاورات عرفى انسان به پيامبر صلی الله علیه و آله ، قرآن، كعبه و آنچه مقدس انجام می گیرد. وهابيان اين نوع قسم ها را نيز تحريم كرده اند؛ اكنون این مسأله را بر قرآن عرضه مى كنيم.

سوگند به غير خدا در قرآن

در قرآن مجيد قريب به چهل سوگند وارد شده كه خدا در آن موارد به يك رشته مخلوقات خود قسم خورده است. در سوره شمس به يازده چيز سوگند خورده كه هشت تاى آن غير خداست که شامل؛ «آفتاب»، «نور آفتاب، «ماه»، «روز»، «شب»، «آسمان»، «زمين» و «نفس انسان» می باشد

خداوند در سوره النازعات به سه چيز و در سوره والمرسلات به دو چيز قسم می خورد. همچنين سوگند به غير خدا در سوره هاى الطارق، قلم، عصر، البلد، وارد شده است.

* نمونه هايى از سوگندها كه در قرآن کریم

«وَ التِّينِ وَ الزَّيْتُونِ * وَ طُورِ سِينِينَ * وَ هَذَا الْبَلَدِ الأَمِينِ». (1)

قسم به انجير و زيتون (يا، قسم به سرزمين شام و بيت المقدس) * و سوگند به، طور سينين * و قسم به اين شهر امن (مكه).

«وَ اللَّيْلِ إِذَا يَغْشَي * وَ النَّهَارِ إِذَا تَجَلَّى». (2)

قسم به شب در آن هنگام كه (جهان را) بپوشاند * و قسم به روز هنگامى كه تجلّى كند.

«وَ الْفَجْرِ * وَ لَيَال عَشْر * وَ الشَّفْعِ وَ الْوَتْرِ * وَ اللَّيْلِ إِذَا يَسْرِ». (3)

به سپيدم سوگند * و به شب هاى دهگانه * و به زوج و فرد * و به شب، هنگامى كه (به سوى روشنايى روز) حركت مى كند سوگند (كه پروردگارت در كمين ظالمان است)!.

«وَ الطُّورِ * وَ كِتَاب مَسْطُور * فِي رَقّ مَنْشُور * وَ الْبَيْتِ الْمَعْمُورِ * وَ السَّقْفِ الْمَرْفُوعِ * وَ الْبَحْرِ الْمَسْجُورِ». (4)

سوگند به كوه طور * و كتابى كه نوشته شده * در صفحه اى گسترده * و سوگند به «بيت المعمور» * و سقف برافراشته * و درياى مملو و برافروخته * كه عذاب پروردگارت واقع مى شود.

با وجود اين آيات چگونه مى توان گفت؛ سوگند به غير خدا حرام است.

پرسش: ممكن است بگويند سوگند به غير خدا مخصوص خود خداست اما بر غير او حرام است.

ادامه »

توسل های مُجاز و ممنوع در نگاه وهابیت

16ام آبان, 1395

حضرت آیت الله سبحانی

در نگاه وهابیون، توسل به شخص انسان های با فضیلت، سوگند دادن خدا به حرمت و قداست آنان و در خواست دعا از پیامبران و صالحان پس از درگذشت آنها از جمله توسل های ممنوع ذکر شده است.

حضرت آیت الله سبحانی در نوشتاری «سه توسل مجاز و سه توسل ممنوع در نزد وهابیت» را مورد نقد و بررسی قرار داده اند که متن دیدگاه وهابیون و پاسخ های معظم له در ادامه می آید؛

* سه توسل مجاز وهابیون

وهابیون سه نوع از توسل ها را مجاز دانسته و آن را تجويز مى كنند كه جاى بحث و گفتگو نيست.

* توسل به ذات حق تعالى و اسماء و صفات او.

* توسل به اعمال صالحى كه انسان در گذشته انجام داده است.

* توسل به دعاى برادر مؤمن در حال حيات.

توسل به ذات خدا معنى ندارد زيرا توسل، تمسك به وسيله اى كه او را به مقصد و مقصود برساند و در مورد نخست چيزى در وسط نيست كه انسان به آن توسل بجويد؛ و توسل به اسماء و صفات خدا براى كسب رضاى ذات حق تعالى جاى گفتگو نيست انسان خدا را به رحمانيتش سوگند دهد كه او را ببخشد.

و اما توسل انسان به اعمال صالحى كه انجام داده، بسيار نادر است و مدرك آن، روايتى است در مورد سه نفر از بنى اسرائيل و اجمال آن اين است كه اين سه نفر كه بر اثر ريزش كوه، در غارى زندانى شده و راه خروج از غار به روى آنان بسته گرديد و هر يك خدا را به كار نيكى كه انجام داده بودند، سوگند دادند كم كم آن مانع از خروجى غار عقب رفت؛ يكى احترام فوق العاده به پدر و مادر و دومى به عفت و خويشتندارى در مسائل جنسى و سومى امانت دارى را ياد كردند.

اما قسم سوم از توسل همان دعاى مؤمن در حال حيات است دلائل آن روش است زيرا خدا به گنهگاران تذكر مى دهد كه به حضور پيامبر بروند و از آن حضرت درخواست كنند كه در حق آنان استغفار كند. (1)

ادامه »

نماهنگ قربانی منا + دانلود

25ام شهریور, 1395

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار خانواده‌های شهدای منا:

«این عزیزان شما در حال عبادت و در حال ذکر از دنیا رفتند، در لباس احرام از دنیا رفتند، با دلهای متوجّه به خدای متعال و در حال انجام وظیفه از دنیا رفتند؛ اینها همه مایه‌هایی و وسیله‌هایی برای مغفرت الهی و برای رحمت الهی و برای علوّ درجات در پیش پروردگار است. علاوه‌ی بر اینها سختی تحمّل کردند؛ بعضی شاید تا ساعتها زنده بودند، زیر فشار بودند، چه در زیر آفتاب، چه در آن کانتینرهای گرم و داغ، با لبان تشنه؛ اینها همه چیزهایی است که رحمت الهی را جلب میکند. بله، شما داغدار هستید، مصیبت‌زده هستید؛ فرزندانتان، همسرانتان، پدر و مادرتان، برادران و خواهرانتان از دستتان رفتند، این سخت است لکن به یاد بیاورید که آنها الان در چه حالی هستند. ما اینجا گرفتاریم؛ ما در ابتلاء دنیوی، در بین دنیای آلوده‌ی به انواع و اقسام عناصر و عوامل گمراه‌کننده و تباه‌کننده و پست‌کننده‌ی انسان داریم با زحمت حرکت میکنیم و راه خودمان را پیش میرویم، ما [هستیم که‌] اینجا گرفتاریم؛ به حال خودمان بیشتر باید اشک بریزیم و غمگین باشیم تا به حال آن کسانی که رفتند در رحمت الهی، و ان‌شاءالله در آغوش نعمت الهی و لطف الهی به سر میبرند. این مایه‌ی تسلّای شما است. ۱۳۹۵/۰۶/۱۷»

پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR بر اساس این بخش از بیانات رهبر انقلاب نماهنگ «قربانی منا» را منتشر می‌نماید.
 

نماهنگ: نماهنگ | قربانی منا

e="text-align: right;"> 

div style="text-align: right;">با توجه به پهنای باند اینترنت خود ، می توانید این فیلم را با کیفیت های مختلف زیر دریافت نمایید :

 

برگ‌هایی از پرونده شوم خیانت‌های آل‌سعود + تصاویر

18ام شهریور, 1395
کاملا واضح است که حاکمان عربستان وسواس شدیدی در قبال ایران دارند، وسواسی که از ترس و نفرت آنها نسبت به قدرت ایران نشات می‌گیرد.
قریب به سی و یک سال از کشتار حجاج بیت‌الله الحرام و یک سال از فاجعه منا می‌گذرد و رژیم آل‌سعود هم‌چنان بر اشتباهات خود پافشاری می‌کند. اشتباهاتی که 5 سال است منطقه غرب آسیا را درگیر جنگ و خون‌ریزی کرده است.
 
عربستان خط مشیء جدیدی برای خود و هم‌پیمانانش تعریف کرده است ،این خط مشیء “ایران هراسی و شیعه هراسی” نام دارد. بزرگترین مخالف منطقه‌ای جبهه مقاومت همپای با صهیونیست به مخالفت شدید با این جبهه و رأس آن جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد و از این هدف شوم خود کوتاه نمی‌آید. این اقدامات عربستان نشان می‌دهد که این کشور ایران را بعنوان قدرت اصلی منطقه قبول کرده است و سعی در کودتا برضد ایران در این منطقه دارد. 
 
در مصاحبه‌ها و اظهارات مقامات سعودی، کاملا واضح است که حاکمان عربستان وسواس شدیدی در قبال ایران دارند، وسواسی که از ترس و نفرت آنها نسبت به ایران نشات می‌گیرد.
 
به عنوان مثال، اعضای ارشد آل‌سعود اجازه داده‌اند مشخص شود که تمرکز آنها در سوریه، در درجه اول دولت بشار اسد، و تمایل آنها برای تغییر رژیم اسد نیست، بلکه هدف اصلی، نزدیک ترین متحد منطقه‌ای اسد ، یعنی جمهوری اسلامی ایران است.
 
فاجعه منا؛ یکی از برگ‌های کتاب خیانت آل‌سعود + تصاویر
 

“محمد بن نواف بن عبدالعزیز آل سعود"، سفیر عربستان سعودی در انگلیس، طی مقاله‌ای در نیویورک‌ تایمز؛ ایران را بدون هیچ گونه سندی متهم کرد و گفت که ایران “تامین مالی و آموزش شبه نظامیان در عراق، حزب الله لبنان و شبه نظامیان در یمن و بحرین و سوریه را برعهده داشته است. موضوع آنجایی جالب می‌شود که این ادعا از سوی آل سعودی مطرح شده است که خود حامی تروریست‌ها و یا رژیم‌های ترور، مانند جبهة‌النصره مرتبط با القاعده در سوریه، داعش در عراق و حاکم مستبد آل‌خلیفه در بحرین است.

ادامه »

وهابی جدا شده از دربار آل سعود: دشمنی عربستان با ایران به خاطر اسرائیل است .

17ام شهریور, 1395
 
گفتگو با وهابی جدا شده از دربار آل سعود(۷)
انگلستان از محمد بن عبدالوهاب حمایت کرد تا فرهنگ ابن تیمیه را زنده کند
الشعیبی گفت: یهودیان مستشرق انگلیسی اوضاع جهان اسلام را بررسی کردند و متوجه شدند ابن تیمیه کسی است که توانسته در گذشته جوامع اسلامی را نابود و تخریب کند و با خود گفتند اکنون نیز ما نمی توانیم جوامع اسلامی معاصر را نابود کنیم مگر اینکه فرهنگ ابن تیمیه را بار دیگر زنده کنیم.

 دکتر علی الشعیبی از مسلمانان متولد رقه سوریه است که از کودکی علاقه و استعداد سرشاری در یادگیری و تبلیغ اسلام داشت و از زمان 12 سالگی تحت تاثیر شیوخ وهابی رقه به این فرقه مذهبی گرایش پیدا کرد و جوانی خود را در سوریه و عربستان با اعتقاد به وهابیت و تعالیم محمد بن عبدالوهاب گذراند و سال ها نیز به عنوان مشاور ملک فهد پادشاه عربستان فعالیت کرد تا اینکه به دروغگو بودن محمد بن عبدالوهاب و ابن تیمیه پی برد و با آشنایی با حدیث غدیر خود را بر سر دوراهی بهشت و جهنم یافت.

آنچه در ادامه می خوانید ترجمه گفتگوی شبکه الکوثر با این اندیشمند جهان اسلام و کارشناس وهابیت است. علی الشعیبی در این حلقه از گفتگو درباره خارج بودن وهابیت از دایره اهل سنت و علت حمایت انگلستان از محمد بن عبدالوهاب سخن می گوید. وی بر این باور است که انگلستان با بررسی اوضاع جهان اسلام به این نتیجه رسید که برای ضربه زدن به اسلام باید فرهنگ ابن تیمیه را در جهان اسلام زنده کند و مناسب ترین فرد برای رسیدن به این هدف محمد بن عبدالوهاب بود.

ادامه »

عربستان سعودی لکه ننگی در جهان اسلام است

17ام شهریور, 1395
محسن رضایی در برنامه نگاه یک مطرح کرد؛

پیام رهبر معظم انقلاب سرآغاز شکستن سکوت بهت‌آمیز علیه آل‌سعود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به اینکه، در جهان اسلام سکوت معناداری در رابطه با آل سعود وجود دارد گفت: پیام رهبر معظم انقلاب سر آغاز شکستن سکوت بهت آمیز علیه آل سعود است.
عدم تامین زائرین خانه خدا بدتر از جاهلیت است
“محسن رضایی” دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در برنامه نگاه یک امشب شبکه اول سیما به تشریح پیام مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز مراسم حج پرداخت و گفت: پیام مقام معظم رهبری یکی از پیام های تاریخی ایشان بعد از انقلاب اسلامی است که با برخی از پیام های امام (ره) در ایام حساس تاریخی انقلاب قابل مقایسه است.
وی با تاکید بر اینکه پیام رهبری به مناسبت مراسم حج بسیار به جا و منطقی بود اظهار داشت:
خطاب سخنان ایشان به کل جهان اسلام بود و نظام جمهوری اسلامی می بایست این پیام را به عربستان می داد که صبر ما انفعالی نیست بلکه یک صبر راهبردی و حکیمانه و از موضع قدرت است.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد:
اگر این پیام داده نمی شد و موسوم حج نیز به پایان می رسید و ما به حادثه ای که صدها نفر از جهان اسلام در خانه خدا زیر دست و پا له شدند توجه نمی کردیم، این مساله چه تصوری در جهان اسلام و در حکام سعودی ایجاد می کرد، آیا غیر از این بود که حکام سعودی سوء استفاده بیشتری می کردند؟

وی خاطرنشان ساخت: پیام رهبری براین اساس بود که آنها گمان نکنند صبر و تحمل و خونسردی که از خودمان نشان می دهیم انفعالی است بلکه ایشان عنوان کردند که ماهیت آن ها اینگونه است و دیدگاه ما نسبت به آن ها توسط مقام معظم رهبری خیلی شفاف و روشن مطرح شد که ما در مورد آن ها اینگونه فکر می کنیم و آن ها را این گونه می شناسیم.

ادامه »

شباهتی میان اسلام ایرانیان و افراط‌گرایی بانیان تروریسم سعودی نیست

17ام شهریور, 1395
محمدجواد ظریف در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:
شباهتی میان اسلام ایرانیان و اکثریت مسلمانان با افراط گرایی نژادپرستانه ای که مفتی وهابی و بانیان سعودی تروریسم تبلیغ می‌کنند، وجود ندارد.
 
گفتنی است؛ عبدالعزیز الشیخ، مفتی اعظم عربستان سعودی در اظهاراتی با بیان اینکه ایرانی‌ها مسلمان نیستند، گفته بود که ایرانیان از اولاد مجوس‌ها هستند و خصومت‌شان با مسلمانان به‌ویژه سنی‌ها بسیار قدیمی است.
 
شباهتی میان اسلام ایرانیان و افراط‌گرایی بانیان تروریسم سعودی نیست


منبع:گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان

آل سعود، یک رژیم سرکوبگر است .

15ام شهریور, 1395
 
 آل سعودپایگاه «kitv» در گزارشی اعلام کرد:
عربستان در تجاوز به یمن تمام حدود را زیرپا گذاشته است
یک سایت آمریکایی گزارشی را پیرامون عربستان ارائه داده و تاکید کرده که رژیم آل سعود یک نظام سرکوب گر است که از انقلاب ها و آزادی تنفر دارد؛ به همین خاطر روابط مستحکم خود را با رژیم آل خلیفه در بحرین حفظ می کند…

 

 به نقل از منامه پست، یک سایت آمریکایی گزارشی را پیرامون عربستان ارائه داده و تاکید کرد که رژیم آل سعود یک نظام سرکوبگر است که از انقلاب ها و آزادی تنفر دارد؛ به همین خاطر روابط مستحکم خود را با رژیم آل خلیفه در بحرین حفظ می کند.

سایت «kitv» نوشت: عربستان شیوه وهابیت را در پیش گرفته است که از قرن 18 ارتباط تنگاتنگی با خاندان سعودی دارد. زمانی که خاندان آل سعود  در سال 1930دولت سعودی را پایه ریزی کرد از تفسیر وهابی ها از اسلام استفاده کرد به گونه ای که عبادت عمومی غیر مسلمانان را ممنوع کرد و تفسیر علنی از دین توسط مسلمانان از همه فرقه ها، از جمله شیعه و به جز وهابی ها را محدود کرد.

این سایت تاکید کرد: جنگ علیه یمن یکی از بارزترین بحران هایی است که عربستان در زمان حاضر از آن رنج می برد به ویژه که میزان تجاوزات عربستان در یمن تمام حد و حدود را زیر پا گذاشته و حتی صدای سازمان ملل متحد هم درآمده و بیانیه ای صادر کرده و در آن خواستار اجرای تحقیقی پیرامون تجاوز به حقوق بشر در یمن شده است.

منبع: خبرگزاری حوزه

ثبت فاجعه منا در تاریخ جنایت بار آل سعود

15ام شهریور, 1395
 
  حجت الاسلام لطیف صادقی مازندران

 

معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران، جان باختن حجاج بیت الله الحرام در فاجعه منا را مظلومانه خواند و گفت: این فاجعه انسانی در تاریخ ذلت بار آل سعود به ثبت رسیده است.

حجت الاسلام لطیف صادقی، معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه از مازندران به سالروز فاجعه تلخ منا اشاره کرد و با بیان این که این فاجعه انسانی لکه ننگی بر پیشانی آل سعود ماند، افزود: متأسفانه به دلیل بی تدبیری آل سعود حجاج 24 کشور دنیا جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: این اتفاق یکی از تلخ ترین و بی سابقه ترین فجایعی بود که در حق مسلمانان به دلیل سوء مدیریت و بی کفایتی دولت عربستان اتفاق افتاد و لک ننگ آن هیچ وقت از دامن آل سعود پاک نخواهد شد.

حجت الاسلام صادقی، این واقعه غمبار را نشان دهنده ماهیت پلید رژیم آل سعود دانست و افزود: با توجه به جنایت های متعدد این رژیم جنایت کار امروز لعن و نفرین امت اسلام بر آل سعود فراگیر شده است.

استاد حوزه علمیه مازندران، جان باختن حجاج بیت الله الحرام را مظلومانه خواند و با بیان این که این فاجعه انسانی در تاریخ ذلت بار آل سعود به ثبت رسیده است، خاطرنشان کرد: متأسفانه علی رغم وقوع چنین حادثه بزرگی، این رژیم سفاک کوچکترین واکنشی نسبت به این جنایت آشکار نشان نداد.

وی با بیان این که آل سعود دست نشانده آمریکایی ها در منطقه خاورمیانه است، تصریح کرد:

این رژیم مفسد و خبیث، مهره آمریکایی ها به منظور تحقق اهداف شوم صهیونیستی آمریکایی است و دستان آنها آلوده به خون های هزاران انسان بی گناه آلوده است.

وی با اشاره به حملات و جنایات عربستان در کشور یمن، گفت:

مردم یمن تحت سخت ترین جنایات قرار دارند و آل سعود از هر اقدام ضد انسانی بهره گیری می کند و جای تعجب است که کشوری که خود را خادم الحرمین می داند دست به چنین اقداماتی زده و مسلمانان برا می کشد.

استاد حوزه علمیه مازندران با تأکید بر این که امت اسلامی نباید در برابر جنایت‌های آل سعود سکوت کنند، تصریح کرد: امروز دستان پلید آل سعود به خون های پاک هزاران انسان بی گناه در کشورهای مختلف اسلامی آلوده است.

وی، موضع گیری مراجع تقلید و رهبر معظم انقلاب را در این باره بسیار تاثیر گذار و مهم عنوان کرد و گفت: انتظار می رود مقامات دولتی کشورمان نیز در خصوص احقاق حق شهدای منا پیگیری جدی داشته باشند که البته تا کنون نیز این چنین بوده است.

معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران، دولت عربستان را مروج وهابیت، تکفیر، تفرقه و تروریسم دانست و افزود: همانطوری که بنیانگذار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) در سال ۶۶ به مناسبت شهادت زائران ایرانی بدست آل سعود فرمودند اگر ما از صدام بگذریم، اگر ما از همه کسانى که به ما بدى کردند بگذریم، نمى توانیم از جنایات آل سعود بگذریم.

تبلیغات سعودی برای سرپوش گذاشتن بر فاجعه منا

15ام شهریور, 1395
مقام های سعودی برای سرپوش گذاشتن بر فاجعه منا در اقدامی تبلیغی و نمایشی از اتخاذ تدابیر ویژه برای موسم حج سال جاری سخن به میان می آورند.

به نقل از پایگاه خبری العالم، مرکز دفاع مدنی عربستان ادعا کرد که ضمن تشکیل تیم مجرب غواصی امداد و نجات آبی برای مقابله با خطرهای جاری شدن سیل، تشکیلاتی برای مشارکت در اجرای طرح سراسری شرایط فوق العاده در موسم حج سال جاری بسیج کرده است.
مرکز دفاع مدنی سعودی اعلام کرده است که این غواصان دوره های آموزشی پیشرفته غواصی را در عربستان، مصر، ایتالیا و پاکستان گذرانده اند.
این مرکز در بیانیه ای که روزنامه های سعودی روز شنبه آن را منتشر کردند ادعا کرد که تیم امداد و نجات آبی متشکل از چند گروه مجهز به همه ابزار امداد و نجات است.
مقام های سعودی که پس از گذشت یک سال هنوز برای پرده برداشتن از حقایق فاجعه منا هیچ اقدامی نکرده اند و به صراحت آماری جعلی و دور از واقعیت از شهدای منا ارائه می کنند، اینک برای سرپوش گذاشتن بر این فاجعه از اتخاذ تدابیر ویژه برای مقابله با خطر جاری شدن سیل در موسم حج سخن به میان می آورند.
براساس شواهد و قرائن به دست آمده سال گذشته چند فاجعه در عربستان رخ داد؛ نخست شهادت هفت هزار زائری بود که در روز عید قربان، قربانی سوءتدبیر، کوتاهی، بی‌لیاقتی و بی‌کفایتی دست اندرکاران حج شدند.
فاجعه‌ی دوم عدم رسیدگی به مصدومان و آشفتگی در مدیریت فاجعه بود تا جایی که حتی به مصدومان آب هم نمی دادند ؛ در روز واقعه گروه‌های امدادی عربستان دو ساعت بعد وارد صحنه‌ی عملیات شدند این درحالی است که  آمار قطعی نشان می دهد که حدود ۸۰۰ زائر از کشورهای مختلف توسط امدادگران ایرانی نجات یافتند، این نشان می‌دهد اگر گروه های امدادی عربستان به موقع دست به کار می‌شدند و امکانات ساده‌ی احیا در منطقه وجود داشت، یقینا حدود  ۶۰ درصد از قربانیان امروز زنده بودند.
 

هدف آل‌سعود از کالبد شکافی شهید رکن آبادی چه بود؟!

15ام شهریور, 1395
برخی گزارش‌ها حکایت از آن دارد که عربستان سعودی، اجساد شهدای فاجعه منا را در اختیار موساد قرار داده است.

 "الوعی نیوز” در مقاله‌ای به قلم “ماجد الهاجری” نوشت: همانگونه که در قرآن کریم داستان هایی را در مورد قارون، فرعون و قوم لوط خوانده ایم و همانطور که در تاریخ داستان های متعددی از طاغوت، خونخوارها وجنگ ها شنیده ایم، به زودی در کتاب های تاریخ داستان پادشاهی را خواهیم خواند که به صورت عامدانه به میهمانان خانه خدا و حجاج بیت الله الحرام بی حرمتی کرده و پیکرهای پاک آنها را به دشمنشان یعنی رژیم صهیوینیستی تحویل داده است؛ بدون آنکه از عذاب قبر و آخرت نگران باشد. بی شک فرجام او جهنم خواهد بود.

حادثه منا چه قضا و قدر الهی باشد و چه آنگونه که عقل با توجه به واقعیت ها تأکید می کند، فاجعه ای ساخته دست آل سعود باشد، این اتفاق، پس از تخریب قبور اولیای خدا در بقیع، سوریه و عراق، خرابکارانه ترین اقدام علیه اسلام بود؛ چراکه به دنبال این فاجعه، رکن رکین حج ویران شد و انسانی که خداوند کشتن او را حرام کرده، در محضرش کشته شد.
زشت تر از کشتار مؤمنان، اقدام مقامات سعودی در مخفی کردن برخی از اجساد برای بیش از یک سال است. برخی گزارش های آمریکایی که فاجعه منا را بررسی نموده اند، تأکید کردند که عربستان سعودی در تلاشی برای تجدید پژوهش های آمریکایی درخصوص بازیابی حافظه فرد متوفی، آزمایشاتی را بر روی پیکر شهدای فاجعه منا انجام داده است و اطلاعاتی کافی را از ماهیت فعالیت های آنها به دست آورده است.
این گونه آزمایش ها را آمریکا در دهه هشتاد قرن گذشته بر روی برخی افراد انجام داده بود و رژیم صهیونیستی نیز این آزمایش ها را توسعه داد.

مثلا فرزند شهید غنضفر رکن آبادی –سفیر سابق ایران در لبنان- که در جریان فاجعه منا به شهادت رسید، گفت که سعودی ها جسد پدرش را کالبد شکافی و تقطیع کرده اند؛ حقیقت آن است که برخی از شاهزاده های سعودی اطلاعاتی را فاش کرده اند که از حضور تیمی پزشکی از اسرائیل در عربستان حکایت دارد.

ادامه »

وهابیت ، ابن تیمیه را برتر از پیامبراسلام صلی الله علیه و آله می داند؟!

7ام شهریور, 1395
 
وهابیت پاسخ علمای اهل سنت به دو شبهه وهابیت
وهابيون علم غيب ابن تيميه و آگاهي پيدا كردن وي از لوح محفوظ و خبر دادن از باطن مردم را‌ براي او كه به گفته علماي اهل سنت، دشمن اهل ‏بيت(علیهم السلام) بود،‌ قائل هستند؛ اما حتی رسول خدا(صلی الله علیه و آله) نمي ‏تواند با اذن خدا علم غيب داشته باشد، و اگر كسي چنين ادعايي را در مورد آنها داشته باشد، كافر می ‏دانند؟!‌

  حجت الاسلام محمد جواد حاجي ابوالقاسم در نوشته ای پاسخ علمای اهل سنت به دو شبهه وهابیت را تشریح کرد.

* شبهه: آیا حساب و کتاب روز قیامت قابل واگذاری از سوی خداست؟

پرسش: چرا شيعيان اعتقاد دارند كه ائمه در روز قيامت به جای خدا حساب و كتاب مردم را به عهده می ‌گيرند؟

چون در قرآن كريم آمده است: «ثُمَّ إِنَّ عَلَيْنَا حِسَابَهُمْ»؛[1] «سپس حساب مردم با ما است.» آيا صحيح است كه شيعيان در مقابل صراحت اين آيه ادعا کنند كه ائمه حساب و كتاب مردم و تقسيم بهشت و دوزخ را بر عهده دارند؟

پاسخ: اين اعتقاد در بسياري از روايات معتبر و ادعيه شيعه، به صورتي كه با آيه مذكور هيچ تنافي نداشته باشد، وجود دارد. تمام مسلمانان (شيعه و سني) اعتقاد دارند كه دو مَلك الهي به نام «منكر» و «نكير»[2] در قبر، حساب و كتاب مردم را بر عهده دارند و در قيامت نيز ملائكه مسئول حساب و كتاب و به بهشت و دوزخ بردن مردم هستند.[3] در واقع اين اعتقاد منافاتي با انجام گرفتن حساب و كتاب توسط خداوند ندارد؛ بلكه ملائكه، مأموران الهي براي انجام اين وظيفه هستند. حال اگر كسي اعتقاد داشته باشد كه رسول خدا(صلی الله علیه و آله) چنين وظيفه‌ اي را - همانند ملائكه - برعهده دارند، هيچ ارتباطي با شرك ندارد.‌

«آلوسي» مفسر شهير اهل سنت، در تفسير خود، درباره معني «قسيم النار و الجنة» بودن حضرت علي(علیه السلام) طبق نظر شيعيان مي ‌نويسد: «احتمالاً مقصود شيعيان اين است كه حضرت علي - كرّم الله وجهه - حساب مخلوقات را با دستور خدا به عهده مي ‌گيرد، همان طور كه ساير مسلمانان مي ‌گويند كه ملائكه حساب و كتاب مردم را به دستور خدا به عهده مي‌ گيرند، و اين مطلب با حصر موجود در آيه –كه خدا حساب و كتاب انسان ها را انجام مي ‏دهد - منافاتي ندارد.»[4]

شيعيان نيز با همين منظور اعتقاد دارند كه اهل ‏بيت(علیهم السلام) حساب و كتاب مردم را به دستور خدا بر عهده دارند، لذا در زيارت جامعه كبيره مي ‌خوانند: «وَ حِسابُهُم عَلَيكُم؛[5] حساب مردم بر عهده شما قرار گرفته است.»

ادامه »

وهابی جدا شده از دربار آل سعود: دو نامه رهبری به غرب، آمریکا را به دست و پا انداخت.

6ام شهریور, 1395
علی الشعیبی گفتگو با وهابی جدا شده از دربار آل سعود(۶)
دکتر علی الشعیبی اندیشمند سوری گفت: رهبر انقلاب اسلامی دو نامه خود را خطاب به جوانان غرب و آمریکا نوشت و منتشر کرد و با این دو نامه، دولت های اروپایی و آمریکا را رسوا کرد و آنها را به دست و پا انداخت…

 دکتر علی الشعیبی از مسلمانان متولد رقه سوریه است که از کودکی علاقه و استعداد سرشاری در یادگیری و تبلیغ اسلام داشت و از زمان 12 سالگی تحت تاثیر شیوخ وهابی رقه به این فرقه مذهبی گرایش پیدا کرد و جوانی خود را در سوریه و عربستان با اعتقاد به وهابیت و تعالیم محمد بن عبدالوهاب گذراند و سال ها نیز به عنوان مشاور ملک فهد پادشاه عربستان فعالیت کرد تا اینکه به دروغگو بودن محمد بن عبدالوهاب و ابن تیمیه پی برد و با آشنایی با حدیث غدیر خود را بر سر دوراهی بهشت و جهنم یافت.

آنچه در ادامه می خوانید ترجمه گفتگوی شبکه الکوثر با این اندیشمند جهان اسلام و کارشناس وهابیت است. علی الشعیبی در این حلقه از گفتگو درباره تاثیرات دو نامه مقام معظم رهبری به جوانان غرب می گوید و بیان می کند چگونه این دو نامه، رهبران آمریکا و غرب و شیوه تعامل آنها با داعش را در برابر جوانان این کشورها به چالش کشید. الشعیبی همچنین در این گفتگو درباره ویژگی های کتاب های محمد بن عبدالوهاب و اعتقاد وهابیت در تحریم زیارت قبر مطهر پیامبر می گوید:

 - در جلسه گذشته درباره گفتگوی میان هنک جانسون سناتور آمریکا و رابرت فورد سفیر سابق آمریکا در سوریه در کمیسیون تروریسم و امنیت داخلی کنگره آمریکا صحبت کردید که ویدئوی این گفتگو نیز منتشر شده است. درباره این گفتگو بیشتر برای ما توضیح بدهید.

در حال حاضر وهابیت آمریکایی ها را نشتر زده اند و آمریکا که خودش وهابی ها را ساخته از ناحیه آنها احساس درد می کند و به همین خاطر پرونده ای برای وهابی ها باز کرده اند تا با آنها مقابله کنند، چون آمریکایی بنا بر ذات خود فریبکار و خائن هستند به ویژه اینکه کمیته مبارزه با تروریسم متشکل از سناتور هنک جانسون و رابرت فورد و رئیس اداره اطلاعات آمریکا، در اولین ماه از سال میلادی جاری(2016) تشکیل شد که قبل از آن در اواخر سال 2015 امام خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دو نامه خود را خطاب به جوانان غرب و آمریکا نوشت و منتشر کرد و با این دو نامه، دولت های اروپایی و آمریکا را رسوا کرد و همین عاملِ مستقیم باز کردن پرونده ویژه وهابی ها و تروریست ها توسط آمریکایی ها بود.

آمریکایی ها پیش از این نیز از کشتار مردم بی گناه و بریدن سر مردم و خونریزی ها و سوزاندن محله ها و غارت اموال مردم و خرید و فروش زنان اسیر شده توسط وهابی ها خبر داشتند و باید بدانید که تکفیری ها فقط زنان ایزدی را به بردگی نمی گرفتند، بلکه زنان سنجاری و بخشی از زنان دیری(دیرالزور) را نیز به بردگی گرفتند و برخی از آنها را در بازارهای برده فروشی فروختند. آنها تعدادی از زنان اسیر را برای فروش به منطقه المنصوره آوردند که سی کیلومتر قبل از رقه قرار دارد. در میان این زنان یک دختر 14 ساله ایزدی بود که گریه می کرد و می خواست خودش را بکشد که یکی از ثروتمندان منطقه جلو آمد و او را به قیمت 100000 لیره خریداری کرد و بعد از آن او را آزاد کرد و علاوه بر آن به او کمک کرد نزد والدین خود برود.

ادامه »

وهابی جدا شده از دربار آل سعود: ۳۵ هزار مدرسه سعودی وجوب قتل مسلمانان را تدریس می کنند/بیشتر سربازان محمد بن عبدالوهاب یهودی بودند.

4ام شهریور, 1395
علی الشعیبی اسحاق بن زیفی که دومین سرکرده رژیم غاصب صهیونیستی به شمار می رود در کتاب خود به نام “القبیلة المتناثرة” می گوید:
برخی طوایف دینی هستند که همچنان خود را جزء بنی اسرائیل می دانند..
از جمله طایفه وهابیت که در ظاهر مسلمان هستند، اما شعائر یهودی را به صورت پنهانی به جا می آورند و به آن ملتزم هستند.

دکتر علی الشعیبی از مسلمانان متولد رقه سوریه است که از کودکی علاقه و استعداد سرشاری در یادگیری و تبلیغ اسلام داشت و از زمان 12 سالگی تحت تاثیر شیوخ وهابی رقه به این فرقه مذهبی گرایش پیدا کرد و جوانی خود را در سوریه و عربستان با اعتقاد به وهابیت و تعالیم محمد بن عبدالوهاب گذراند و سال ها نیز به عنوان مشاور ملک فهد پادشاه عربستان فعالیت کرد تا اینکه به دروغگو بودن محمد بن عبدالوهاب و ابن تیمیه پی برد و با آشنایی با حدیث غدیر خود را بر سر دوراهی بهشت و جهنم یافت.

آنچه در ادامه می خوانید ترجمه گفتگوی شبکه الکوثر با این اندیشمند جهان اسلام و کارشناس وهابیت است. علی الشعیبی در این حلقه از گفتگو از وضعیت علمای معاصر محمد بن عبدالوهاب و چگونگی شکل گیری ارتش وهابی و حکومت آل سعود و ویژگی های آنها سخن می گوید:

 درست است که برخی چاپلوسان درباره ابن عبدالوهاب می گویند: «کان وحید عصره و فرید دهره» تا بگویند در آن زمان عالمی جز وی نبوده، اما واقعیت این است که در آن زمان علمای زیادی بوده اند و کسانی که می گویند زمان ظهور محمد بن عبدالوهاب، جزیره عربی در بدترین وضعیت فکری و دینی و اجتماعی بود در اشتباهند و این سخن نادرست است و عبد الله الصالح العثيمين در مجله الدارة، شماره چهارم، سال سوم مقاله ای نوشته با عنوان “نجد منذ القرن العاشر حتی الآن"(وقت نشر مقاله) و در این مقاله نظریه ای را که می گوید جزیره العرب در آن زمان خالی از علما بوده رد می کند و می گوید در آن دوره علمای زیادی بوده اند و علمای زیادی در کتاب های خود از وجود علمای آن دوره خبر داده اند و درباره آنها نوشته اند و اکنون کتابی را به شما معرفی می کنم که تازه ترین کتاب در معرفی وهابیت است با عنوان “الوهابية الدین الآخر” (وهابیت دینی دیگر) و این همان سخن ابن عبدالوهاب است که می گفت من برای شما دین دیگری آورده ام. “زینی دحلان” شیخ شافعی و مفتی مکه در کتاب “الدرر السنیة فی الرد علی الوهابیة” این را می گوید و من نیز عین عبارت محمد بن عبدالوهاب را به صورت مستند ثبت کرده ام.

در اینجا با توجه به وقت و مجالی که داریم به چند نفر از این علما که در زمان محمد بن عبدالوهاب مطرح بوده اند و با او هم مخالفت کرده اند اشاره می کنم:

1. سلیمان بن سحیّم است که نجدی و حنبلی و متوفای 1230 هجری است که از علمای بزرگ آن دوره بوده و از علمای ریاض است و پدرش سحیم یک فقیه حنبلی در ریاض بود و از کسانی بود که عالمانه با محمد بن عبدالوهاب مخالفت کرد و نظریه او درباره ربوبیت و الوهیت و اسماء و صفات را رد کرد و جا دارد ما یک جلسه بحث را نیز به بررسی نظریات ابن عبدالوهاب اختصاص دهیم.

ادامه »

وهابی جدا شده از دربار آل سعود: 99درصد عناصر داعش در رقه نماز نمی خوانند/ تنها هم و غم وهابی ها پرستش شیخ خود است.

24ام مرداد, 1395
 علی الشعیبی گفتگو با وهابی جدا شده از دربار آل سعود (۴) تنها هم و غم وهابی ها پرستش شیخ خود است.
کاری که آنها می کنند این است که تاریخ شیخ خود را می خوانند،
اما هنگامی که بخواهی از رسول خدا صلی الله علیه و آله حرفی بزنی
می گویند این بدعت است.

دکتر علی الشعیبی از مسلمانان متولد رقه سوریه است که از کودکی علاقه و استعداد سرشاری در یادگیری و تبلیغ اسلام داشت و از زمان 12 سالگی تحت تاثیر شیوخ وهابی رقه به این فرقه مذهبی گرایش پیدا کرد و جوانی خود را در سوریه و عربستان با اعتقاد به وهابیت و تعالیم محمد بن عبدالوهاب گذراند و سال ها نیز به عنوان مشاور ملک فهد پادشاه عربستان فعالیت کرد تا اینکه به دروغگو بودن محمد بن عبدالوهاب و ابن تیمیه پی برد و با آشنایی با حدیث غدیر خود را بر سر دوراهی بهشت و جهنم یافت.

آنچه در ادامه می خوانید ترجمه گفتگوی شبکه الکوثر با این اندیشمند جهان اسلام و کارشناس وهابیت است. علی الشعیبی در این حلقه از گفتگو از تاریخ عربستان و زندگی نامه محمد بن عبدالوهاب و چگونگی درس خواندن و شکل گیری اندیشه های افراطی او و برخی اعتقادات وهابیت سخن می گوید:

 

- در گفتگوی گذشته درباره جغرافیا و جمعیت شناسی شبه جزیره عربی با شما صحبت کردیم. در این رابطه اگر جزئیات دیگری هم هست برای ما بازگو کنید.

لازم است جزیرة العرب را از لحاظ تاریخی بررسی کنیم. در عصر اموی جزیرة العرب مستقیما وابسته به دمشق بود و امیر جزیرة العرب از دمشق و شام منسوب می شد و در عصر عباسی هم تا سال 524 وابسته به دمشق بود. در سال 225 یا 226 شخصی در شبه جزیره حاکم شد به نام “محمد الأخیضر” و حکومت “اخیضریه” در شبه جزیره حاکم شد تا قرن ششم هجری. در این زمینه موضوع بسیار مهمی که باید به آن توجه کنیم، درگیری و جنگ میان نجد و حجاز است که در جاهلیت بود و در صدر اسلام هم ادامه داشت و مسیلمه کذاب به پیامبر صلی الله علیه و آله نامه فرستاد که من به تو ایمان دارم، اما می خواهم شریک تو باشم و پیامبر صلی الله علیه و آله هم به او پاسخ مختصری فرستاد که «الملک لله یؤتیه من یشاء». سپس باید بدانیم که 90 درصد خوارج از نجد هستند و اینها مقدماتی است برای آشنایی مخاطبان با طبیعت سرزمین نجد چون در نجد اماکن زراعی را می بینید و چشمه هایی وجود دارد و این گونه نیست که کسی بگوید تمام آن صحرا و بیابان است.

ادامه »

وهابی جدا شده از دربار آل سعود:حدیث غدیر تمام دین است/ صلوات شیعه در "صحیح بخاری" آمده است.

19ام مرداد, 1395
 گفتگو با وهابی جدا شده از دربار آل سعود(۲)
باید توجه داشت که حدیث غدیر تمام یک دین است و سخن یک ادیب و فیلسوف نیست که انسان با میل خودش آن را رد کند یا بپذیرد. حدیث غدیر یک مساله آسمانی است و اجتهاد پیامبر صلی الله علیه و آله نیست.

علی الشعیبی

دکتر علی الشعیبی از مسلمانان متولد رقه سوریه است که از کودکی علاقه و استعداد سرشاری در یادگیری و تبلیغ اسلام داشت و از زمان 12 سالگی تحت تاثیر شیوخ وهابی رقه به این فرقه مذهبی گرایش پیدا کرد و جوانی خود را در سوریه و عربستان با اعتقاد به وهابیت و تعالیم محمد بن عبدالوهاب گذراند. الشعیبی که بسیاری از سخنان ابن تیمیه و محمد بن عبدالوهاب را حفظ بود رفته رفته به گمراه بودن و دروغگو بودن این دو شخصیت وهابی پی می برد و پس از آن با مشاهده حدیث غدیر و پی بردن به صحیح بودن آن بر سر دوراهی بهشت و جهنم قرار می گیرد. آنچه می خوانید ترجمه دومین بخش از گفتگوی شبکه الکوثر با وی در برنامه زنده “حقائق التاریخ” است که در این گفتگو الشعیبی از چگونگی جدا شدن خود از وهابیت و اعتقاد به حدیث غدیر می گوید:

 - چه اموری باعث شد شما این تصمیم سخت را بگیرید و از مذهب وهابیت خارج شده و به مذهب اهل سنت گرایش پیدا کنید.

اگر اجازه بدهید دوست دارم یک کلمه را در سخن شما تغییر دهم و به جای “تصمیم سخت” دوست دارم بگویم این تصمیم من سرتاسر رحمت بود، چون اگر من در آن حالت و بر آن مذهب باقی می ماندم اکنون یک انسان خونریز و آدمکش بودم که مردم را به جهنم سوق می دادم و در هر صورت 37 سال است که این سؤال از من پرسیده می شود.

انگیزه من برای خروج از وهابیت چیزی نبود جز فکر و اندیشه محمد بن عبدالوهاب که ما باید این فکر را بررسی کنیم. مسلمان نباید به گونه ای باشد که از این افراد بُت بسازد و بگوید ابن تیمیه این را می گوید و تمام و باب علم بسته شود. نباید به گونه ای باشد که بگوید محمد بن عبدالوهاب این را می گوید و تمام و کسی جرات نکند حرف بزند، چون این رفتار نوعی بُت پرستی است.

ادامه »

آب زمزم مسموم به آرسنیک بود زائران ایرانی مریض می‌شدند/ بیوتروریسم عربستان علیه مسلمانان

12ام مرداد, 1395

نشست خبری تهدیدات نوین علیه مسلمانان با موضوع بیوتروریسم با حضور «نادر طالب‌زاده» و دکتر «علی کرمی»، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس و نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی  روز -دوشنبه 11 مردادماه- در سالن اجتماعات خبرگزاری فارس برگزار شد.


طالب زاده در نشست بیوتروریسم: آب زمزم مسموم بود زائران ایرانی مریض می‌شدند

بعد از حادثه منا چهره واقعی آل سعود نمایان شد
بنا بر این گزارش، نادر طالب‌زاده ضمن ابراز خرسندی برای حضور در این نشست، گفت: مسائلی که امروز می‌خواهم مطرح کنم، حدود 10 سال است قصد بازگو کردنشان را دارم، اما تا به حال فرصت مقتضی برایش پیدا نشده است.
وی ادامه داد: چندی پیش در برنامه «عصر» میهمان آقای کرمی بودم و در آنجا بحث بیوتروریسم مطرح شد. بعد از آن، به برنامه «راز» رفتم و در آن درباره بی‌توجهی مسلمین به برخی موضوعات از جمله آلوده بودن آب زمزم و معماری‌های موجود در سرزمین عربستان صحبت شد.
طالب‌زاده افزود: حدود 9 سال پیش در سرزمین عربستان تحقیق‌هایی انجام دادم که گزارش‌های آن را به صورت مستند در اختیار دارم و قصد دارم که در این نشست آنها را برای حضار به نمایش درآورم.
این کارگردان همچنین ادامه داد: در واقع از این سکوت تعجب می‌کنم که چرا هیچ‌کس هیچ چیزی درباره مسئله به این مهمی نمی‌گوید و بعد از اتفاقات اخیر، چهره آل‌سعود به صورت واقعی نمایانگر شده است.

ادامه »

نیازمند فرماندهان فرهنگی در نبرد فکری با دشمن هستیم.

7ام مرداد, 1395

دبیرکل مجمع جهانی تقریب اظهار داشت:

سوریه دارای ظرفیت علمی، دینی و اجتماعی عظیمی است که با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها می‌توان خدمت بسیار بزرگی به جهان اسلام کرد. آیت الله محسن اراکی به گزارش مجمع تقریب مذاهب، آیت الله “محسن اراکی” دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه سفرش به سوریه  با “ولید المعلم” وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

آیت الله اراکی در ابتدای این دیدار به پیشنهادات هیئت مجمع جهانی تقریب در سفر به سوریه و همکاری مجمع تقریب با وزارت اوقاف این کشور در زمینه راه‌اندازی دارالتقریب و برگزاری سلسله نشست‌هایی با حضور علمای دو کشور و همچنین راه‌اندازی فقه مقاومة و فقه وحدة در سوریه اشاره کرد و گفت:  ما در مسیر ایجاد وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی در‌صدد ایجاد ارتباطات گسترده میان علمای مذاهب اسلامی هستیم.

آیت الله اراکی اظهار داشت:

امروز در کنار فرماندهان نظامی که در عرصه نبرد میدانی با تروریست‌ها فعالیت می‌کنند، نیازمند فرماندهان فرهنگی و فکری هستیم تا بتوانیم در عرصه نبرد فکری نیز با دشمنان مقابله کنیم که در این زمینه نقش علما بسیار برجسته و خطیر است.

وی افزود: سوریه دارای ظرفیت عظیم علمی، دینی و اجتماعی است که با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها می‌توان خدمت بسیار بزرگی به جهان اسلام کرد.

ادامه »

اگر داعش عراق را بگیرد ،نمی شود میدانی چرا ؟

28ام فروردین, 1395

در صورت امکان حتماً فیلم را از دست ندهید.

سلامتی رزمندگان اسلام صلوات.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.

در پناه حق محفوظ باشید.

ان شاءالله.

دانلود فیلم

فتوای علمای وهابی در مورد اشکالات عمدی و سهوی نماز و...+ دانلود فیلم

22ام آبان, 1394

دانلود فتوای علمای وهابی در مورد اشکالات عمدی و سهوی نماز

لطفا دانلود کنید و ببینید، از دست ندهید …

اللهم عجل لولیک الفرج …

ویدئو قسمتی از فیلم/ شکستن نماز توسط امام جماعت وهابی !


در نماز تف کنید تا حواستان جمع شود !!!! (ملازاده وهابی)

 

فتواهای جدید وهابیت مبنی بر اینکه خوردن سمبوسه به علت شباهت آن به صلیب حرام است و هم چنین خوردن خیار و موز بر زنان حرام است و بسیاری فتواهای خنده آور دیگر…….. لایک و افزودن به کانال یادتون نره تا دوستان دیگر هم تماشا کنند و مذهب اهل تسنن و وهابیت را بشناسند….

دانلود فایل


تلاش وهابي‌ها براي تغيير “صلوات”

يکي از علماي وهابي در فتواي جديدش، خواسته است که در ذکر صلوات تغييراتي ايجاد شود.

در تازه‌ترين فتواي تفرقه‌انگيز يکي از علماي کينه‌توز وهابي عربستان، از اهل سنت خواسته شده در ذکر صلوات بر پيامبر اکرم(ص) «آل محمد» را از عبارت کامل صلوات حذف کنند.

شيخ صالح الفوزان در توجيه فتواي خود گفت: گفتن «اللهم صل علي محمد و آل محمد» کافي نيست.

يا بايد در ذکر صلوات بر پيامبر، نام صحابه به دنبال نام اهل‌بيت پيامبر بيايد يا اينکه صلوات را تنها بر پيامبر فرستاد مانند «صلي‌الله عليه و سلم» و اين کافي است، زيرا صلوات بر پيامبر و آل او، شعار شيعيان است و جايز نيست ما سنت شيعيان را احيا و از آنها تقليد کنيم.


مابقی کلیپ ها را  از لینک  شبکه جهانی ولایت  دریافت نمایید.


حرفه اي ها وهابي چه خبر

نقد افكار وهّابيّت در حوزه توسل/توسّل به رسول اكرم صلى الله عليه و آله بعد ازرحلت(4)

5ام مرداد, 1394

 


1. توسّل ابو بكر به پيامبر صلى الله عليه و آله :

پس از انتشار خبر فوت پيامبر اكرمصلى الله عليه و آلهدر شهر مدينه و آگاهى ابوبكر از رحلت آن حضرت، از محلّ سكونتش سُنح حركت كرد و خودش را به منزل پيامبر رساند، وارد مسجد شد و با هيچ كس سخن نگفت، نزد دخترش عایشه رفت، بدن پيامبر را مشاهده كرد كه در بُردى پيچيده اند، كنار بدن رسول خدا صلى الله عليه و آله نشست. پارچه را از صورت پيامبر صلى الله عليه و آله كنار زد و خودش را روى بدن انداخت و بوسيد و گريه كرد و خطاب به آن حضرت گفت:

بِأَبِي أَنْتَ يَا نَبِيَّ اللَّهِ، لاَ يَجْمَعُ اللَّهُ عَلَيْكَ مَوْتَتَيْنِ، أَمَّا الْمَوْتَةُ الَّتِي كُتِبَتْ عَلَيْكَ فَقَدْ مُتَّهَا(صحيح بخارى، ج 2، ص 70، كتاب الجنائز، باب الدخول على الميّت بعد الموت، ج 5، ص 143، كتاب المغازى، باب مرض النبي صلى الله عليه و آله )؛

اى پيامبر حق، خداوند دو مرتبه مردن را از تو برداشته و فقط مرگى را براى تو مقدّر فرموده بود كه سپرى شد.

زينى دحلان، مفتى شهر مكّه در ادامه نقل اين حديث مى گويد:

قال أبو بكر: طبت حيّا وميّتا، وانقطع بموتك ما لم ينقطع للأنبياء قبلك، فعظمت عن الصفة، وجللت عن البكاء، ولو أنّ موتك كان اختيارا لجدنا لموتك بالنفوس، اذكرنا يا محمّد! عند ربّك، ولنكن على بالك(الدرر السنيّة فى الردّ على الوهّابيّة، ص 34، ط. مكتبه ايشيق، استانبول، 1396 در ط. مصر 36، سيره زينى دحلان، در حاشيه سيره حلبى، ج 3، ص 391، چاپ مصر.)؛

ابوبكر گفت: اى رسول خدا، زندگى و مرگت پاك و طاهر و بابركت بود، با مرگ تو وحى الهى براى هميشه قطع شد، مقام و شأن تو برتر از توصيف است و اجازه گريه نمى دهد و اگر مرگ تو در اختيار ما بود، با جان هاى خود از مرگت جلوگيرى مى كرديم. اى پيامبر خدا، در پيشگاه پروردگارت ما را ياد كن و فراموش نفرما.

2. توسّل أمير المؤمنين عليه السلام به پيامبر صلى الله عليه و آله :

على عليه السلام هنگامى كه بدن مطهّر رسول خدا صلى الله عليه و آله را غسل مى داد، آن حضرت را مخاطب قرار داد و عرض كرد:

بأبي أنت وأمّي يا رسول اللّه! لقد انقطع بموتك ما لم ينقطع بموت غيرك من النبوّة، والإنباء، وأخبار السماء، إلى أن قال: بأبي أنت وأمّي اذكرنا عند ربّك واجعلنا من بالك»(نهج البلاغه، خ 235)؛

اى رسول خدا، پدر و مادرم به فدايت باد! با مرگ تو وحى الهى و پيامهاى آسمانى قطع شد … يادآور ما نزد پروردگارت باش و ما را از ياد مبر.

ادامه »

نقد افكار وهّابيّت در حوزه توسل/توسّل به رسول اكرم صلى الله عليه و آله قبل از بعثت(2)

3ام مرداد, 1394

1. توسّل به رسول اكرم صلى الله عليه و آله قبل از خلقت آن حضرت:

توسّل پيامبران گذشته به رسول اكرم صلى الله عليه و آله قبل از خلقت آن حضرت مسئله اى مسلّم و غير قابل انكار است، زيرا روايات وارده در اين موضوع در كتب اهل سنّت كه تصريح به صحّت آن نيز شده است وجود دارد، كه راه هرگونه توجيه و تأويل را مسدود و بطلان نظريّه وهّابيّت را كه هرگونه توسّل به پيامبران و صالحان را شرك مى شمارند، باطل مى سازد. به نمونه اى از اين روايات اشاره مى شود:

حاكم نيشابورى از علماى بزرگ اهل سنّت در كتاب المستدرك على الصحيحين از عمر بن خطّاب و او هم از رسول اكرم صلى الله عليه و آله نقل كرده است كه فرمود:

لما اقترف آدم الخطيئة قال : ياربّ أسألك بحقّ محمّد لمّا غفرت لي.

فقال اللّه تعالى: يا آدم وكيف عرفت محمّدا ولم أخلقه؟

قال: يا ربّ لأنّك لمّا خلقتني بيدك، ونفخت في من روحك، رفعت رأسي، فرأيت على قوائم العرش مكتوبا لا إله إلا اللّه، محمّد رسول اللّه، فعرفت أنّك لم تضف إلى اسمك إلا أحبّ الخلق إليك؛ زمانى كه حضرت آدم گرفتار خطا گرديد، خداوند عالم را به آبروى رسول اكرم سوگند داد كه وى را مورد بخشش و مغفرت قرار دهد.

خداوند فرمود: اى آدم! چگونه محمّد را شناختى با اينكه او هنوز پا به عرصه وجود نگذاشته است؟

حضرت آدم پاسخ داد: پس از آن كه خلق شدم، به بالاى سرم نظرى افكندم، نوشته اى را در ستون هاى عرش مشاهده كردم كه نوشته شده بود: «لا إله إلا اللّه محمّد رسول اللّه»، دريافتم كه حضرت محمّد گرامى ترين موجود هستى است، چون نام او در كنار نام تو جاى گرفته بود.

فقال اللّه : صدقت يا آدم إنّه لأحبّ الخلق ، إذ سألتني بحقّه فقد غفرت لك، ولولا محمّد ما خلقتك.

خداوند فرمود: آرى! راست گفتى، او محبوب ترين انسانِ هستى است و اكنون كه مرا به حقّ او سوگند دادى از تمام خطاهاى تو صرف نظر نمودم و اگر او نبود، تو را خلق نمى كردم.

ادامه »

نقد افكار وهّابيّت در حوزه توسل/ توسّل به پيامبران ريشه قرآنى دارد (1)

2ام مرداد, 1394

 

توسّل به پيامبران ريشه قرآنى دارد

1. دستور قرآنى بر توسل به رسول اكرم صلى الله عليه و آله :

استغاثه به انبياء و پيامبران الهى و تقاضاى شفاعت از آنان در دوران حيات و زندگى آنان مسئله اى است قرآنى و هيچ گونه تضادّى با مبانى اعتقادى شيعه ندارد، چنانكه خداوند مى فرمايد:

«وَلَوْ أَنَّهُمْ إِذ ظَّـلَمُوآا أَنفُسَهُمْ جَآءُوكَ فَاسْتَغْفَرُوا اللَّهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللَّهَ تَوَّابًا رَّحِيمًا »(النساء/64):

و اگر آنان وقتى به خود ستم كرده بودند، پيش تو مى آمدند و از خدا آمرزش مى خواستند و پيامبر نيز براى آنان طلب آمرزش مى كرد، قطعا خدا را توبه پذير مهربان مى يافتند.

ادامه »

به خود خدا میگم ....

13ام تیر, 1394

سیاستهای جمعیتی وهابیت و صهیونیسم!!

20ام آذر, 1393

شرط ورود زنان یهودی به بهشت به دنیا آوردن ۸ فرزند است!!

 

 

خودشان دنبال ازدیاد جمعیت اند!!!

 

آیت الله محمدتقی مصباح یزدی در دیدار جمعی از دبیران الهیات مدارس شهرستان تربت جام اظهار داشت است: «مخالفان در کشورهای شیعه نشین همان سیاست صهیونیست ها را در مسئله زاد و ولد دنبال می کنند، به این معنا ضمن آنکه خودشان به شدت به فکر ازدیاد جمعیت هستند، اما شیعیان را به کنترل و کاهش جمعیت ترغیب می کنند.

 

در شرایط کنونی همه ما باید خطر نفوذ وهابیت را در کشور جدی بگیریم، گفت: «اینکه اکنون می بینیم در برخی از نقاط کشور جریان وهابیت فعالیت های خود را گسترده کرده و جمعیت سنی ها در این مناطق رو به فزونی گذاشته است، اینها از جمله واقعیاتی است که ما باید به درستی عمق آنها را درک کنیم و متاسفانه برخی هم به دلیل غفلت و تدابیر غلط مسئولان کشور در امر کنترل جمعیت صورت گرفته است.»

 

صهیونیست ها و وهابیون کنترل جمعیت ندارند.

 

علی رغم سیاست های ترغیب جوامع شرقی و اسلامی به مسئله کنترل جمعیت از سوی نهادهای غربی و بین المللی، از جمله کشورهایی که این سیاست در آن هیچ گاه اعمال نمی گردد، سرزمین هایی است که در اختیار رژیم اشغالگر قدس قرار دارد. نمودارهای مربوط به رشد جمعیت در این سرزمین ها که با هدف کسب اکثریت در اراضی اشغالی صورت می گیرد در ادامه خواهد آمد.

 

لازم به ذکر است که یهود تنها دینی است که تبلیغ در آن صورت نمی گیرد و از طریق خون و مادر منتقل می گردد، بدین معنا که کسی یهودی است که لزوما مادری یهودی داشته باشد، البته کسانی که پدرانی غیر یهودی دارند چندان یهودی اصیل به شمار نمی آیند.

ادامه »

تکفیر در خدمت استکبار+ اینفوگرافی + فیلم و صوت

15ام آذر, 1393

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
یک نکته‌ى غیرقابل‌انکارى وجود دارد، و آن این است که جریان تکفیر و حکومتهایى که پشتیبان و حامى آن هستند، کاملاً در جهت نیات استکبار و صهیونیسم دارند حرکت میکنند؛ کار آنها در جهت هدفهاى آمریکا و دولتهاى استعمارى اروپا و رژیم اشغالگر صهیونیستى است؛ شواهدى این معنا را قطعى می کند.

امام خامنه ای(مد ظله العالی):

جریان تکفیر چهره اسلام را در دنیا مخدوش و زشت کرد..همه جنایت های جریان تکفیر به نام اسلام تمام شد اسلام رحمت، اسلام تعقل، اسلام منطق این اسلام را اینجور معرفی کردند از این جنایت بالاتر…
جهت دانلود فیلم و صوت سخنرانی کامل بیانات حضرت امام خامنه ای(مد ظله العالی) در دیدار شرکت‌کنندگان در کنگره‌ی جریان‌های تکفیری از دیدگاه علمای اسلام  کلیک  کنید :

دریافت فیلم سخنرانی

دریافت صوت سخنرانی

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی

ammaranclip.blog.ir

گونه شناسی سلفیه+ درختواره سلفیه

24ام آبان, 1393

سلفیه در پیشینه تاریخی ­اش به مکتب  اهل حدیث، ظاهرگرایی احمدبن حنبل، عقل گریزی و مذهب ستیزی ابن­ تیمیه و خشونت محمدبن عبدالوهاب بازمی­ گردد. گرچه در دوران معاصر گونه­ های مختلفی از سلفیه ظهور کردند که در مبانی اشتراکاتی دارند، اما مسائل بسیاری وجود دارد که انشقاق­ های متفاوتی را در سلفیه ایجاد کرده است. در این مقاله به نمودارهای شکل گیری سلفیه، گونه شناسی سلفیه و تفاوت های آنان اشاره شده است.


گونه شناسی سلفیه

1. سلفیه

بنیادی ترین مفاهیم آنان «توحید» با قرائتی متفاوت، دینداری در چارچوب فهم سلف صالح و عملکرد آنان، در برخی مواقع نص گرايي و مخالفت با دخالت عقل در فرآيند فهم دين، بهره برداری از  مساله تمایز بین جاهلیت و اسلام

2. سلفیه تقلیدی

این جریان دارای جهت‌ گيري فكري محافظه كارانه است و در رتبه زمانی پیش از دیگر سلفیان ظهور کرد. اینان دغدغه ای جز اجرای شریعت آنهم در نوع فردی آن ندارند و در پی ارائه اصلاحات سیاسی و اجتماعی نیستند. شعار آنان «من السياسة ترك السياسة» است و بر لزوم اطاعت از حاکم تاکید می کنند و فساد حاکمان را نتیجه فساد مردم می دانند.[1] قرضاوی آنان را «التیار الظاهری» نامید.[2] اینان گاهی سخن از نفی تقلید و انفتاح باب اجتهاد به میان می آورند و رسالت خویش را تصفیه اعتقادی مسلمانان می دانند و بزرگترین جبهه را در تقابل با تصوف و تشیع گشوده اند و  پربسامدترین واژه در ادبیات دینی اینان سنت و بدعت، و در برخی مواقع شرک و کفر است. احمدبن حنبل و تقي‌الدين ابن‌تيميه، به عنوان منبع الهام و پدر معنوي اینان شناخته شده و محمد بن عبدالوهاب بنيان‌گذار حکومت سیاسی این جریان در جزیره العرب است. متداول­ترین کتابهای در بین  اینان اصول السنه ابن حنبل، العقيدة الطحاوية، العقیده الواسطیه و منهاج السنه ابن­تیمیه، کتاب التوحید و کشف الشبهات ابن عبدالوهاب است.[3] بزرگترین نماینده این مکتب، جنبش وهابیت در عربستان است که توانست طي یک دوره قدرت‌هاي سياسي ناپايداري مانند دولت طالبان در افغانستان را پديد آورد و موفق به توسعه اینگونه برداشت از سلفیه در برخی از مناطق جهان گردید. عموم مردم حنبلی عربستان، اردن و سوریه، الدعوة السلفیه و انشعابات آن در مصر، انصار السنة المحمدية در مصر، سودان و اريتره، جماعة اهل الحديث در پاكستان، هند، بنگلادش و نپال، الدعوة إلى القرآن والسنة در افغانستان، جمعية المحمدية در اندونزی، سنگاپور  و مالزی، و جمعية إحياء التراث الإسلامي در كويت،  جمعية دار البر در دبي  و غيره از سرسپردگان این مکتب می باشند. آنان دچار جزم‌انديشي و استبداد فكري هستند و خود را نماینده انحصاری سلفیه می دانند و در راستاي همين چالش بود كه برخي از مخالفان تصريح مي‌كردند دعوت سلفي اختصاص به شخص يا گروه معيني ندارد و اين عنوان نبايد توسط يك عدة مشخص مورد استفاده قرار گيرد.

صفحات: 1· 2

5 نرم افزار در رد و نقد وهابیت+دانلود

19ام آبان, 1393

17000 پرسش و پاسخ در رابطه با وهابيت - این برنامه شامل 17000 پرسش و پاسخ در رابطه با وهابيت بصورت گروه بندي شده و رايگان با ذکر حديث و مأخذ از کتب اهل سنت می باشد. اين نرم افزار به زبان عربي مي باشد.

حجم 21 مگابايت


نرم افزار ياوران دجال ، به همت جمعي از کارشناسان ، اساتيد و کاربران فعال انجمن گفتگوي ديني در مدت کمتر از سه ماه تحقيق و فعاليت مستمر طراحي شده و سعي گرديده در قالبي مفيد و مختصر پوشش جامعي از شناخت وهابيت ،اهداف اين فرقه ضاله ، اقدامات جنايتکارانه و راههاي مبارزه با آن را به صورت متن ، صوت ، فيلم ، تصوير ، کتاب ، نرم افزار و … ارائه نمايد..

اين نرم افزار حاوي موارد ذيل مي باشد:

دشمني وهابيت با پيامبر به روايت تصوير» شامل «حذف نام پيامبر» ، «استفاده ابزاري از آيات قرآن» و «محو تدريجي سخنان پيامبر»

«جنايت تخريب بقيع» ، شامل «تاريخ ايجاد حرم ائمه بقيع» ، «روند تدريجي تغييرات در بقيع» و «کيفيت گنبد و بارگاه و تخريب بقيع»

متن کامل کتاب «وهابيت از منظر عقل و شرع» نوشته دکتر حسيني قزويني در هفت فصل شامل

- وهّابيّت عامل تفرقه ميان امّت ها

- ريشه هاى تاريخى وهّابيّت

-کارنامه عملى وهابيت

- وهّابيّت و خداشناسى

- وهّابيّت و تکفير مسلمانان

- وهّابيّت واتهام بدعت به مسلمانان

- حرمت توسّل به پيامبران و اولياء،

بخش پرسش و پاسخها شامل 25 سوال پيرامون وهابيت

بخش فتواهاي عجيب و غريب علماي وهابيت شامل 33 فتواي مضحک

بخش عقايد غير منطقي وهابيت شامل 12 عقيده

بخش صوتي وهابيت با بيش از 140 سخنراني گلچين شده از دکتر عصام العماد(دانشمند وهابي شيعه شده) و دکتر حسيني قزويني با قابليت دانلود يا پخش آنلاين

بخش تصويري وهابيت با بيش از 25 قطعه فيلم بسيار ديدني از توضيحات دکتر عصام العماد(دانشمند وهابي شيعه شده) با قابليت دانلود يا پخش آنلاين

بخش اخبار وهابيت با 14 مقاله پيرامون عملکردهاي جنايتکارانه وهابيت

بخش آنتي وهابيت با معرفي سايتهاي ضد وهابيت ، کتابهاي ضد وهابيت ، دانلود کتابهاي فارسي و عربي بر ضد وهابيت و دانلود نرم افزارهاي رايانه و تلفن همراه بر ضد وهابيت

ساير امکانات نرم افزار عبارتند از:

بخش معرفي مراکز پاسخگويي و مشاوره تلفني ، اينترنتي ، پاسخگويي آنلاين و … با معرفي بيش از 60 مرکز در سراسر کشور

بخش معرفي انجمن گفتگوي ديني و معرفي توليدات نرم افزاري اين انجمن با امکان دريافت رايگان

و .نرم افزار موبایل نقد وهابیت - مقالات سایت موسسه ولیعصر علیه السلاماين نرم افزار با قالب (تم) زيبا و براي تمامي تلفنهاي همراه (اچ تي سي-بلک بري-آيفون-نوکيا-سوني اريکسون-سامسونگ-ال جي و …) با قابليت پشتيباني از تاچ اسکرين (لمسي) بکار گيري شده است.

از امکانات بي نظير اين برنامه ميتوان به قابليت خود ارسالي(ارسال خود نرم افزار بدون داشتن سورس) ، قابليت ثبت نرم افزار در سيستم پيامک جهت اعلام نسخه هاي بعدي،وضوح تصوير زياد،امکان چرخش صفحه نمايش اشاره کرد.

با تشکر ويژه از سايت سنت دات نت که در اين برنامه را براي استفاده عموم توليد و ارائه نمودند.


دانستنی های وهابیت نرم افزار موبایل
ین نرم افزار توسط جمعی از محققین و نویسندگان تهیه شده است.

این نرم افزار شامل :
1) مقاله بیوگرافی «ابن تیمیه »> فرهنگ عقائد و مذاهب اسلامی، ج 3، سبحانی، جعفر
2) مقاله تاریخ وهابیت 1> فصلنامه مکتب اسلام، شماره 3
3) مقاله تاریخ وهابیت 2> فرهنگ فرق اسلامی، مشکور، محمد جواد
4) مقاله تاریخ وهابیت 3> فصلنامه مکتب اسلام، شماره 4
5) مقاله سیری در تاریخ وهابیان> فصلنامه مکتب اسلام، شماره 8
6) مقاله عقاید و اندیشه های وهابیان> فرهنگ فرق اسلامی، مشکور، محمد جواد
7) مقاله محمد بن عبد الوهاب و حرکت وهابیت> فرهنگ عقائد و مذاهب اسلامی، ج 3، سبحانی، جعفر
8) مقاله ابن تیمیه در آئینه اندیشه متفکران> فرهنگ عقائد و مذاهب اسلامی، ج 3، سبحانی، جعفر
9) مقاله بنیانگذاران عقائد وهابیت 1 تا 8> فصلنامه مکتب اسلام
10) مقاله جنایات وهابیت میقات حج، شماره 20، صبری پاشا، ایوب به کوشش: سید علی قاضی عسکر
11) مقاله ترور عبدالعزیز به دنبال حادثه کربلا> فصلنامه مکتب اسلام، شماره 11
12) مقاله حمله وهابیها به نجف اشرف> فصلنامه مکتب اسلام، شماره 9
13) مقاله قتل عام حجاج یمنی توسط وهابیان> فصلنامه مکتب اسلام، شماره 2
14) مقاله هجوم وهابیان به مدینه منوّره> میقات حج، شماره 46، صبری پاشا، ایوب /مهدی پور، علی اکبر؛
عناوین اصلی
بیوگرافی «ابن تیمیه »؛ تاریخ وهابیت؛ سیری در تاریخ وهابیان؛ عقاید و اندیشه های وهابیان؛ محمد بن عبد الوهاب و حرکت وهابیت؛ ابن تیمیه در آئینه اندیشه متفکران؛ بنیانگذاران عقائد وهابیت؛ جنایات وهابیت؛ پاسخ به شبهات وهابیت ، می باشد.

نکته : فایل زیر حاوی سه نسخه ی این نرم افزار در پلتفورم های متفاوت آن می باشد که به صورت فشرده در یک فایل گنجانیده شده است.


کتاب وهابیت بازنگری از درون در قالب فایل آندروید.
تالیف: محمدبن‌علوی‌المالکی
ترجمه: انسیه خزعلی
مقدّمه مترجم‌؛ نگاهی کوتاه به زندگی علوی مالکی‌؛ مقدمه مؤلّف‌؛ شیوه کتاب‌؛ باب اوّل: مباحث عقیدتی‌؛ باب دوّم: مباحث نبوی‌؛ باب سوّم: مباحث متفرقه‌-    ناشر: مشعر


پایگاه پژوهشی تحقیقاتی وهابیت شناسی

وهابیت شناسی+دانلود کتاب

5ام شهریور, 1392

ردیف

عنوان

نویسنده

ناشر

محل نشر


دانلود

1

ابن تیمیه از دیدگاه اهل سنت

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


2

استمداد از اولیا

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


3

البانی و بن باز محدث و مفتی وهابیان

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


4

بدعت چیست؟

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


5

تأویل صفات خدا

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


6

خدای مجسم وهابیت

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


7

دشمنی ابن تیمیه با اهل بیت

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


8

رفتار وهابیان با مسلمانان

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


9

زیارت پیامبر و اولیاء

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


10

سلفی گری در بوته نقد

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


11

عقل از منظر وهابیان

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


12

علم و سلطه غیبی اولیا

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


13

نظام واسطه در خلقت

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


14

نقد وهابیت از درون

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


15

وهابیان تکفیری

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


16

وهابیت و تبرک

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


17

وهابیت و تقریب مذاهب

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


18

وهایبت و توجه به اولیاء(قسم،‌دعا، نذر و قربانی)

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


19

وهابیت و شرک

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


20

وهابیت و شفاعت

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


21

وهابیت و عالم برزخ

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


22

وهابیت و توسل

علی اصغر رضوانی

مشعر

تهران


23

تاریخ و نقد وهابیت

سید محسن امین

مطبوعات دینی

قم


24

توسل و رد شبهات

یوسف احمد دجوی مصری

مشعر

تهران


25

جنبش‌های اسلامی معاصر

سید احمد موثقی

سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها

تهران


26

سلفیه بدعت یا مذهب نقدی بر مبانی وهابیت

محمد سعید رمضان البوطی

بنیاد پژوهش‌های اسلامی

مشهد


27

نخستین اندیشه‌های شیعی تعالیم امام محمد باقر

دکتر ارزینا آر. لالانی

پژوهش فرزان روز

تهران


28

نقد و بررسی اندیشه‌های وهابیت در مسئله توحید و لوازم آن

خادم حسین حبیبی

موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی

قم


29

هشدار در خصوص تکفیرهای بی رویه

محمد بن علوی مالکی

مشعر

تهران


30

وهابیت و ریشه‌های آن

نور الدین چهاردهی

سازمان چاپ و انتشارات فتحی

تهران


31

وهابیگری

حامد الگار

بنیادپژوهش‌های اسلامی

مشهد


32 دانشنامه امام علی (ع) (8) زیر نظر علی‌اکبر رشاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تهران

33 دانشنامه امام علی(ع) (9) زیر نظر علی‌اکبر رشاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تهران

34 مظلومی گمشده در سقیفه (1) علی لبّاف مرکز فرهنگی انتشاراتی منبر تهران
35 مظلومی گمشده در سقیفه (2) علی لبّاف مرکز فرهنگی انتشاراتی منبر تهران
36 مظلومی گمشده در سقیفه (3) علی لبّاف مرکز فرهنگی انتشاراتی منبر تهران
37 مظلومی گمشده در سقیفه (4) علی لبّاف مرکز فرهنگی انتشاراتی منبر تهران
38 سیره رسول خدا (ص) رسول جعفریان دلیل ما قم
39 سیره سیاسی پیامبر اعظم(ص) جمعی از محققان پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم

باتشکر از پایگاه پژوهشی تخصصی وهابییت شناسی

گروه های تکفیری چه کسانی هستند؟

26ام مرداد, 1392

ریشه فکری و مذهبی گروهک جند الله و سپاه صحابه در پاکستان، طالبان و القاعده در افغانستان، گروهک ریگی در ایران و گروه های تکفیری در عراق به یک دین حمایت شده از جانب انگلیس باز می گردد:

وهابیت


وهابیت بر اساس تفاسیر محمد بن عبدالوهاب از دین اسلام پدید امد و به دنبال پیوند خانوادگی او با محمد بن سعود (جد آل سعود) و حمایت انگلستان از آنها به عنوان دین در شبه جزیره عربستان رسمیت یافت. اولین نقد بر نظرات محمد بن عبدالوهاب را برادر او، شیخ سلیمان بن عبدالوهاب، به نام «الصواعق الالهیه» نوشت. او در كتاب مزبور چنین آورد:

“اموری كه وهابیان آن را موجب شرك و كفر دانسته و بهانه‌ی مباح بودن مال و جان مسلمانان می‌پندارند، در زمان ائمه‌ی اسلام به وجود آمده بود. ولی از هیچ یك از ائمه‌ی اسلام شنیده و روایت نشده است كه مرتكبین این اعمال را كافر یا مرتد دانسته و دستور جهاد با آنان را صادر كرده باشند یا آن كه بلاد مسلمانان را همان‌گونه كه اینان می‌گویند، بلاد شرك و دارالكفر بنامند.”

برخی از باورهای فرقه وهابیه عبارتند از:

- مخالفت با توسل: هر کس به رسولان و اولیا توسّل جوید، مشرک می باشد، از این رو وهابیان زیارت قبر پیامبر و ائمه(ع) را جایز نمی دانند؛

- تعمیر قبور و ساختن بنا روی قبر پیامبر و اولیای الهی و صالحان جایز نیست و باید تخریب شود؛

- تشییع جنازه و سوگواری حرام است؛

-مخالفت با عقل و و جایگزین کردن سلف به جای آن؛ بدین معنا که از آنچه که صحابه انجام می داده اند باید تبعیت شود.
-اما مهمترین و خطرناکترین آموزه وهابیت آن است که هر کس که موارد بالا را تبعیت نکند و از جمله شیعیان که به توسل اعتقاد دارند،را کافر می دانند و از همین روست که به آنها تکفیری گفته می شود. وهابیون به جنگ با دیگر فرقه‌ها و مذاهب اسلامی معتقد هستند و مدعی اند یا باید به آیین وهابیت در آیند، یا جزیه دهند، از این رو همیشه مسلمانان دیگر را به کفر متهم نموده، اموال و نوامیس بقیه را حلال می دانند. آنان می گویند که هر کس مرتکب گناه کبیره شود، کافر است.

این اولین باری نیست که وهابیان که اکنون در بسیاری از کشورهای اسلامی به صورت گروهکهای تندرو به اقدامات تروریستی مشغولند به هتک حرمت بارگاه ائمه و شیعیان مبادرت می کنند، متاسفانه این گونه اقدامات بارها از سوی آنها صورت پذیرفته است. زمانی که وهابیت در عربستان پدیدار شدو در پیوند با قدرت آل سعود قرار گرفت؛ امیر سعود با بهره گیری از آموزه های وهابیت که خون مسلمانان شیعیان را حلال می شمرد، از عربستان به شهر کربلا حمله کرد و بیشتر مردم این شهر را به قتل رسانید و غنائم جنگ را حاصل از غارت اموال مسلمانان بود میان سربازان خود تقسیم کرد.

نگاه خطرناک وهابیت در تکفیر دیگر مسلمانان -و بویژه شیعیان- سبب شده که نه تنها به بزرگترین مانع بر سر راه وحدت مسلمانان جهان مبدل شود بلکه با اقدامات تروریستی و مخرب خود غرب را در پروژه اسلام هراسی و ارائه چهره مخدوش از اسلام یاری رسانده است.

آسیبهای وهابیت

نگاه خطرناک وهابیت در تکفیر دیگر مسلمانان -و بویژه شیعیان- سبب شده که نه تنها به بزرگترین مانع بر سر راه وحدت مسلمانان جهان مبدل شود بلکه با اقدامات انحرافی و مخرب خود راه را برای سواستفاده دشمنان اسلام فراهم سازد. حتی اگر ارتباطات مستقیم و حمایتهای مالی و نظامی آمریکا و انگلستان که نمونه کوچکی از آن را در سرکوب شیعیان یمن دیدیم را نادیده بینگاریم، وهابیت با ارائه چهره ای خشن و غیرمنعطف از اسلام و مبادرت به انجام عملیاتهای تروریستی متعدد، کمک شایانی به پروژه اسلام هراسی غرب نموده است. وهابیت به دست خود بهترین سوژه های خبری را برای رسانه های صهیونیسم بین الملل در مخدوش سازی چهره عمومی اسلام در جهان فراهم آورده است.

منبع:http://labbaik.ir

فيس‌بوك و توييتر؛ همسو با جنايات وهابيت

19ام اردیبهشت, 1392
 

 مجمع فرا در نامه سرگشاده به دبيركل سازمان كنفرانس اسلامی خواستار شد تا دولت‌های اسلامی با محكوم كردن جنايت‌های وهابيت چه در عالم واقع و چه عملكرد فيسبوك و توييتری كه شيوخ وهابی برای خريد سهام اين بنگاه‌های صهيونيستی اقدام كرده‌اند، ماهيت ضد اسلامی آنها را افشا كنند.

به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن‌(ايكنا)، نامه سرگشاده مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی(فرا) به دبيركل سازمان كنفرانس اسلامی منتشر شد.

متن اين نامه بدين شرح است؛

بسم الله القاسم الجبارين

رَبَّنا لا تَجْعَلْنا فِتْنَةً لِلْقَوْمِ الظّالِمينَ [يونس/ 85]

دبير كل محترم سازمان كنفرانس اسلامی

جناب آقای اكمل الدين احسان اغلو

سالهاست كه از انعقاد نطفه نامشروعی به نام وهابيت در دل جهان اسلام می‌گذرد. اين گروه انديشه ناميمونی است كه در ظاهر زاييده متحجرينی همچون محمدابن عبدالوهاب و ابن تيميه است ولی حقيقت تاريخی اين است كه وهابيت زاييده تلاش‌های مذبوحانه و درازمدت بريتانيا كه به وسيله جاسوسان نفوذی خود در جهان اسلام همچون «مستر همفر» رويانده شده و اينك همچون غده‌ای چركين در دل جهان اسلام به تراوشات عفونی در قالب گروهك‌های تروريستی همچون القاعده و جبهه النصره می‌پردازد.

اين بدانديشان متحجر كه بويی از اسلام واقعی و احكام آن نبرده‌اند و رانده شده همه علمای اهل سنت و شيعه هستند، اينك دست به فاجعه‌ای هولناك زده‌اند و در عملی شنيع و برخلاف آموزه‌های اسلامی و انسانی، اقدام به نبش قبر صحابه جليل القدر پيامبر گرامی اسلام، جناب حجر ابن عدی كرده‌اند. اين اقدام زشت ادامه جنايت هولناك تخريب قبور بقيع در مدينه و هتك حرمت اقربين و صحابه جليل القدر پيامبر اسلام محسوب می‌شود.

جناب آقای احسان اغلو

همانگونه كه نيك مستحضر هستيد، يكی از ابزارهايی كه به اين تروريست‌های افراطی كمك كرد تا به راحتی فشار دادن يك دكمه توهين به مقدسات مسلمانان را در سراسر جهان ترويج و تبليغ نمايد، شبكه‌های اجتماعی مجازی صهيونيستی از جمله فيس‌بوك و تويتر و… بودند. شبكه اجتماعی فيس‌بوك بر خلاف سياست‌های ذكر شده در مانيفست اين شبكه اجتماعی، اقدام به بستن حساب‌های كاربری تبليغ‌كننده اين اعمال زشت نكرد. سابقاً در جريان فيلم توهين‌آميز درخصوص پيامبر گرامی اسلام(ص) نيز، شبكه اشتراك‌گذاری يوتيوب نيز برخلاف ادعاها و ضوابط داخليش از حذف قطعات ويدئويی اين فيلم سرباز زد. اينها نمونه‌هايی برای عقلا است كه ببينند پشت پرده مديريت اين شبكه‌های زرورق پيچ شده، پنجه‌های خونين استكبار و صهيونيست جهانی است كه امروزه در غزه و بغداد و بستون و حلب و پيشاور و… دست به جنايت می‌زنند.

اينك زمان آن است كه جهان اسلام و به ويژه علمای عزيز اهل تسنن با برائت از اين تفكر در مقابل اين اقدام و اعمال مشابه آن كه آتش زدن بارگاه جعفر ابن ابيطالب در اردن يكی ديگر از اين سلسله اقدامات بود، موضع‌گيری قاطعانه نمايند. همانگونه كه خوشبختانه بسياری از ايشان جنايات مذكور را محكوم كردند. لذا وقت آن است كه دولت‌های اسلامی با محكوم كردن اينگونه حركت‌های تروريستی و حاميان آن چه در عالم واقع توسط دولت صهيونيستی اسرائيل و چه در فضای مجازی توسط مالكان فيسبوك و توييتر كه البته هرچند وقت يكبار اخباری مبنی بر صرف هزينه‌های هنگفت از جيب ملل مسلمان توسط شيوخ وهابی برای خريد سهام اين بنگاه‌های صهيونيستی شنيده می‌شود ماهيت ضد اسلامی و هماهنگی پيچيده اينها با منافع صهيونيستهای غاصب را افشا كنند. سران دول اسلامی بايد بيش از پيش نسبت به دسيسه‌های استكبار جهانی هوشيارانه عمل نمايند كه اگر اينگونه عمل نكنند، آتش خشونت‌های افراطيون تكفيری دامن خودشان را خيلی زود خواهد گرفت.

جناب آقای دبير كل

شايسته است سازمان كنفرانس اسلامی، ضمن برائت از اين اقدامات وحشيانه، سريعاً تدابيری عملی در جهت جلوگيری از ديگر اقدامات فجيع گروهك‌های تكفيری اتخاذ نموده و چهره‌ای را كه اين عده به نام اسلام به نمايش گذاشته‌اند و با نقض بديهی‌ترين اصول اسلامی و انسانی درحال بهره‌گيری غير متعارف از امكانات فضای مجازی در جهت تخريب اذهان جهانيان نسبت به دين مبين اسلام است، ترميم شود.

 

 

واکنش کاربران عرب به اظهارات امام جمعه تهران :شیخ ایرانی راست می گوید

18ام اردیبهشت, 1392

واکنش کاربران عرب به اظهارات امام جمعه تهران

 


  من سنی هستم اما سخن امام جمعه تهران که این جماعت را صهیونیست میداند صد در صد صحیح است وگرنه چرا این تکفیری ها به مساجد از جمله مسجد اموی حمله میکنند در حالی که ملت سوریه در طول این سالها این مسجد را حفظ کرد تا اینکه این جنایتکاران آمدند… 

 

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، روزنامه القدس العربی چاپ لندن، سخنان آیت الله امامی کاشانی امام جمعه تهران درباره صهیونیست بودن سلفیهای تکفیری را منتشر کرد و آن را در پایگاه اینترنتی این روزنامه نیز قرار داد. واکنش تعدادی از کاربران به این اظهارات، جالب توجه است:

عبدالرحمن از الجزایر

با تاسف میگویم که اینها در قساوت نسبت به مسلمانان بدتر از صهیونیست ها هستند و در تخریب و نابودی اسلام بدتر از یهود هستند.

آمریکا سلفی ها را به کار گرفته

اسماعیل محمود

با اینکه من لائیک و مخالف هرگونه درگیری دینی یا مذهبی هستم، اما سخن ایشان کاملا مطابق واقع است زیرا تکفیری ها هیچ برنامه سیاسی به جز قتل و کشتار و تخریب ندارند و این همان برنامه صهیونیسم جهانی در بسیاری از مناطق است. آمریکا هم از زمان دهه هفتاد تاکنون آنها را به کار گرفته و حتی قبل از آن هم در زمان عبدالناصر این جماعت را به کار گرفت که باعث میشود سخن این خطیب راست و درست باشد.

اسلام از این صهیونیست های جدید بیزار است

مختار

به خدا سوگند من سنی هستم، اما سخن امام جمعه تهران که این جماعت را صهیونیست میداند صد در صد صحیح است وگرنه چرا این تکفیری ها به مساجد از جمله مسجد اموی حمله میکنند در حالی که ملت سوریه در طول این سالها این مسجد را حفظ کرد تا اینکه این جنایتکاران آمدند و آن را ویران کردند. آنها همچنین هیچ حرمتی برای صحابی رسول خدا(ص) قائل نشدند و او را نبش قبر کردند و استخوان های او را از قبر خارج کردند. گناه این صحابی رسول خدا چیست که باید قبر او را بشکافند و استخوان های او را خارج کنند؟ اسلام از این صهیونیست های جدید بیزار است و باید از بین بروند.

*تکفیری‌ها درندگان وحشی

محمد

لقب صهیونیست برای آنها کم است. یک صهیونیست هیچگاه برادر خود را سر نمیبرد و به همسر او بی احترامی نمیکند و کودکان او را آواره نمیکند و قبر یکی از اجداد او را نمیشکافد تا پیکر او را برباید. تکفیری ها چیزی نیستند مگر درندگان و وحشی هایی که انسان نیستند تا چه رسد به اینکه مسلمان باشند.

حسن

خطاب به سخنران: عجب مؤمنی هستی

شیخ ایرانی راست می گوید

نقم

به خدا سوگند این تکفیری ها از خارج و کشورهای دیگر آمده اند و انسان های ساده را فریب میدهند. این شیخ ایرانی راست میگوید.

ام زکی

آنها مردگانی متحرک هستند. که عقل آنها مرده و فکر نمیکنند و دل های آنها نیز مرده و رحم و مروت ندارند. صهیونیست ها با تمام توان به سود دین و نژاد و ملت خود عمل میکنند، اما این تکفیری ها به هیچ چیزی پایبند نیستند و کارهای آنها نشان میدهد که دشمن اسلام و دین و تاریخ اسلام و مسملانان هستند و قبل از آنکه دیر بشود باید جلوی آنها گرفته شود.

آنها ادعای اسلام دارند اما دروغ میگویند

Moad

این گروه گمراه از مسلمانان علیه منافع امت رفتار میکنند تا اربابان صهیونیست خود را راضی کنند، اما هرگز موفق نمیشوند. خدا آنها را رسوا کند زیرا افرادی نادان هستند و هر کس هم که از آنها پیروی کند گمراه است. آنها ادعای اسلام دارند اما دروغ میگویند.

محمود

متاسفانه تفکرات افراطی جوانان را فریب میدهد و برخی به سادگی آنها را به کار میگیرند

عثمان سالم العزاوی از عراق

به خدا سوگند راست گفتی. آنها برادر 18 ساله ام را جلوی چشمان من و پدرم سر بریدند. و انسان های بی گناه زیادی را سر بریده اند.

محمد الخالد

اینها بدتر از صهیونیست ها هستند. آنها تاکنون لااقل 100 هزار سوری را به نام اسلام کشته اند

ابو محمد

بله آنها صهیونیست و بدتر از صهیونیست هستند. صهیونیست ها از زمانی که در 60 سال پیش فلسطین را اشغال کردند، کارهایی همچون کارهای وهابیت سلفی انجام نداده اند. این تکفیری ها به هر منطقه ای که پا میگذارند اولین کاری که انجام میدهند تخریب مساجد است زیرا مادر نجسی(استعمار انگلستان) که آنها را در حجاز زاییده، همان است که صهیونیست ها را نیز به دنیا آورد.

النشاشیبی از فلسطین

اسلام دین محبت به انسان است.. و مخاطب اسلام عقل است.. اسلام دین عمل است.. و خداوند سبحان حاکم بر افعال و اعمال انسان است. بیایید مؤمن باشیم. ما باید برادران خود را دوست بداریم. چرا که پیامبر فرمود، مؤمن نیستید مگر اینکه آنچه را که برای خود دوست دارید برای برادر خود نیز دوست بدارید. اسلام یک دین وسیع و همه گیر است و متعلق به عرب و گروه خاصی نیست.

در شهرهای شیعی احساس امنیت می کنیم

عثمان سالم العزاوی از عراق

من یک سنی از موصل هستم. اما باید منصف باشیم. آیا تندوران شیعه کاری همچون کارهای این سلفی ها انجام میدهند؟ آیا آنها خود را وحشیانه منفجر میکنند تا انسان های بی گناه را بکشند؟ ما هرگاه به شهرهای شیعی میرویم احساس امنیت میکنیم، اما از زمانی که سلفیه به عراق آمدند به ما گفتند، به شیعیان روافض بگویید. من یک دوست شیعی داشتم که با من در یک مسجد نماز میخواند و بعد از سخنرانی یک شیخ سلفی دیگر نتوانست در این مسجد نماز بخواند در حالی که ما پیش از این به راحتی با شیعیان ازدواج میکردیم. این همه کینه برای چیست؟ ایران چقدر از خودش حسن نیت نشان داد، اما شما با اسراییل رابطه برقرار کردید و گفتید دشمن ما شیعه است و اکنون هم همگی برای جنگ با محور مقاومت، یعنی ایران و سوریه و حزب الله جمع شده اید، گویی ما اهل سنت برادران اسراییل هستیم. از رسول خدا خجالت نمیکشید که فرمود: واعتصموا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا

عائشه بوبکر از اتیوپی

شما شاهد بودید هنگامی که گروه جهانگردان ایرانی برای بازدید از آثار باستانی به مصر آمدند، دنیا فریاد گسترش تشیع را سر داد و فراموش کرده اند که یهودی ها به راحتی در مصر میچرخند. سلفی ها از چه میترسند؟؟ زیرا کارهای آنها همه را خسته کرده و آنها می‌ترسند اوضاع علیه آنها بشود. باز خدا را شکر که مانع اعمال حج شیعیان نمیشوند. رسول خدا با اخلاق و اعمال خود مردم را به اسلام جلب کرد، اما شما را به خدا شما چه کردید؟ گناه صحابی رسول خدا چه بود که قبر او را شکافتید؟ آیا این اخلاق مسلمان است؟

حمید

شکست تکفیری ها و پایان کار آنها نزدیک است

حمیده از بحرین

من از خوانندگان هر روز القدس العربی هستم. از شما میپرسم اگر یک شیعه به مصر بیاید و بگوید من شیعه هستم چه اتفاقی می افتد و سلفی ها چه میکنند؟ حال اگر یک مصری سنی به ایران بیاید شیعیان با او چگونه رفتار میکنند؟ من فکر میکنم آن شیعی که به مصر رفته سالم بر نمیگردد زیرا آنها گمان میکنند از اسراییل آمده و با فریاد الله اکبر به او حمله میکنند.

توصیه به قرضاوی

انس محمد از هلند

به خدای بزرگ من از کار اینها در حیرتم به سبب فتواهای کسانی که خدا را عالم مینامند و در دربار سلاطین پرسه میزنند. آنها در گذشته مردم را علیه آمریکا دعوت میکردند و امروز میشنویم که قرضاوی آمریکا را برای حمله به اسد تشویق میکند. آیا این درست است؟ اما من به او میگویم اگر مردم از تو استفتا میکنند تو هم از قلب و وجدان خود استفتا کن.

احمد المختار

من یک عرب مسلمان هستم و به سخنان شیخ این را اضافه میکنم که، این تکفیری ها آدمکش های جنایتکاری هستند و آنها و حامیان آنها نوکران صهیونیست ها هستند. تمام عرب و مسلمان ها نباید به اینها رحم کنند و در آخرت هم جای آنها جهنم است.

هناء بکر العامری

ما از موصل هستیم و شیعه و سنی و مسیحی با هم زندگی میکردیم و هیچگاه چنین مشکلی ندیدیم. ما هرگاه نزد برادران مسیحی به مهمانی میرفتیم به ما مرغ میدادند تا با گفتن بسم الله آن را ذبح کنیم تا آن را بپزند و ما از آن بخوریم و همه بر یک سفره بنشینیم و هنگامی که برای تجارت به جنوب نزد دوستان شیعه شوهرم میرفتیم، بسیار به ما احترام میگذاشتند و آنها هم پیش ما می آمدند، اما پس از اشغال عراق توسط آمریکا، آمریکایی ها این سلفیه جدید را به عراق آوردند و اوضاع طوری شده که هرگاه از خانه بیرون میرویم نمیدانیم آیا زنده به خانه برمیگردیم یا مرده؟ یک روز دیدم سلفی ها بچه ای را جلوی مادرش سر میبریدند.. چرا اینگونه شده ایم؟آیا خون مسلمانان اینقدر بی ارزش شده؟…

 

وهابیت منحرف

6ام اسفند, 1391

با نگاهی به گوشه هایی از اعتقادات وهابیت، می توان به انحرافات فراوانی که در این فرقه وجود دارد پی برد و ضروری است که با آشنایی با این فرقه، از این غده سرطانی پرهیز نمود.

مروجین فرقه ضاله وهابیت همواره ادعا می کنند که ما هیچ اعتقادی مغایر با اعتقادات اسلامی نداشته و خود را مسلمان موحد و خالص می دانند و با همین حربه، سعی در اغفال عموم مردم دارند.

با نگاهی به گوشه هایی از اعتقادات وهابیت، می توان به انحرافات فراوانی که در این فرقه وجود دارد پی برد و ضروری است که با آشنایی با این فرقه، از این غده سرطانی پرهیز نمود. برای نمونه به برخی از باورهای وهابیت اشاره می شود:

فرقه وهابیه مبتنی بر اصول و عقایدی است که به بعضی اشاره می شود:

وهابی‌ها معتقدند که هیچ انسانی نه موحد است و نه مسلمان مگر این که اموری را ترک کند، از جمله:

به هیچ یک از رسولان و اولیا توسّل نجوید. هر کس اقدام به این کار کند، مشرک می باشد،(1) از این رو وهابیان زیارت قبر پیامبر و ائمه(ع) را جایز نمی دانند و معتقدند هر کس از پیامبرطلب شفاعت کند، مانند این است که از بت‌ها شفاعت خواسته است.(2)

 از مسائل دیگری که وهابیان دربارة آن حساسیت خاصی دارند، تعمیر قبور و ساختن بنا روی قبر پیامبر و اولیای الهی و صالحان است. برای نخستین بار این مسئله را “ابن تیمیه” و شاگرد معروف او “ابی القیم” عنوان کرد و بر تحریم ساختن بنا و لزوم ویرانی آن فتوا داده اند.(3) بر همین اساس سعودی‌ها هنگامی که در سال 1344 هجری بر مکه و مدینه و اطراف آن تسلط پیدا کردند، به فکر افتادند که برای تخریب مشاهد و آثار خاندان رسالت و صحابه پیامبر مستمسکی به دست آورند و اقدام نمایند.(4)

 وهابیان بر این باورند که مسلمانان در طی قرون، از آیین اسلام منحرف شده اند و در دین خدا بدعت‌هایی نهاده اند که با شرع اسلام مخالف می باشد. بر این اساس باید از اصولی که پیامبر(ص) تعیین کرده است، پیروی نمود.

بنابر عقاید وهابیان، هیچ کس حق ندارد به رسول خدا سوگند یاد کند و از الفاظی مانند: به حق محمد و … استفاده نماید،(5) زیرا قسم خوردن به دیگران و درخواست حاجت از غیر خداوند با آیات قرآن منافات دارد: «فلا تدعوا مع الله احداً».(6) نیز معتقدند : تشییع جنازه و سوگواری حرام است؛ زیرا ارواح اموات کاری نمی توانند بکنند و در امور دنیوی و اخروی نمی توانند دخالت داشته باشند.(7)

  وهابیان معتقدند القابی را که بر عزت و احترام دلالت دارند، در مورد انسان‌ها نباید به کار برد و ناصواب است؛ زیرا احترام و تعظیم تنها شایسته خداوند است.
وهابیون به جنگ با دیگر فرقه‌ها و مذاهب اسلامی معتقد هستند و مدعی اند باید به آیین وهابیت در آیند، یا جزیه دهند، از این رو همیشه مسلمانان دیگر را به کفر متهم نموده، اموال و نوامیس بقیه را حلال می دانند. آنان می گویند که هر کس مرتکب گناه کبیره شود، کافر است.(8)

  1. احمد مبلغی، تاریخ ادیان، ج 3، ص 1429.
2. همان.
3. آیین وهابیت، ص 38؛ رضا برنجکار، آشنایی با فِرَق و مذاهب اسلامی، ص 146.
4. آیین وهابیت، ص 38.
5. تاریخ ادیان، ص 1430.
6. جن (72) آیه 8.
7. تاریخ ادیان، ص 1430.
8. همان، ص 1431.

منبع:http://jamnews.ir

 

واکاوی اهداف وهابیت در مبارزه با عزای حسینی

15ام دی, 1391

واکاوی اهداف وهابیت در مبارزه با عزای حسینی

     عزاداری برای سیدالشهداء علیه السلام در حقیقت اظهار محبت به خاندان پیامبر (ص) است که قرآن، ‌مودّت آن‌ها را واجب کرده است

     ” قُلْ لا أَسْئَلُكُمْ عَلَيْهِ أَجْراً إِلَّا الْمَوَدَّةَ فِي الْقُرْبى “ (شورا/ 23) 


      وهابیت خشک مغز چون در مقابل عقلانیت و منطق شیعه ناکام مانده و خود را در معرض نابودی و خطر می بیند، با دلارهای سعودی و حمایت دستگاه جاسوسی خبیث انگلیس، آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش های دامنه‌داری را برای به انحراف کشیدن و ایجاد بن‌بست در معارف اسلامی، شیعی به ویژه عزاداری امام حسین (ع) انجام داده است؛ چرا که فهمیده اند نهضت عاشورا و قیام امام حسین(ع) رمز ماندگاری و حیات اسلام ناب و مخالف اسلام اموی  و آمریکایی آنان است؛ البته شیعه توانسته با قدرت فرهنگ عاشورایی، آنها را به ذلت واقعی و انزوا بکشاند.

به گزارش حوزه نیوز حجت الاسلام و المسلمین امیر علی حسنلو، مدیر گروه تاریخ مرکز مطالعات و پاسخ‌‌گویی به شبهات حوزه علمیه قم، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، به واکاوی اهداف وهابیت در مبارزه با عزای حسینی، شیوه‌های آنان در مقابله با اسلام ناب محمدی(ص) و فرهنگ عاشورایی پرداخته است .

آنچه در پی می آید حاصل این گفتگوست:

چرا وهابیت و استکبار جهانی با نهضت عاشورا مقابله می کنند و به دنبال کمرنگ کردن آن هستند ؟

وهابیت در رابطه با شیعه ستیزی و مقابله با نهضت حسینی از روش های مختلفی وارد شده و هزینه‌های گزافی نیز در این راه صرف کرده است؛ راه اندازی شبکه های مختلف ماهواره ای و ساخت سریال ها و فیلم های مختلف با انگیزه شبهه پراکنی در حقانیت شیعه و نهضت ابا عبدالله(ع) همه در این مسیر بوده است. آنها فهمیده اند که نهضت عاشورا و قیام امام حسین(ع) رمز ماندگاری و حیات دین اسلام است.

 عزاداری برای امام(ع) نقش مهمی در زنده نگاه داشتن عاشورا دارد و همان طوری که امام خمینی(ره) فرمود” محرّم و صفر است كه اسلام را نگه داشته است"(صحيفه نور، ج‏15، ص: 330)؛ بنابراین شیعه توانسته در طول اعصار و قرون مختلف در سایه برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) عزت خود را حفظ و توطئه های دشمنان را خنثی کند؛ در حقیقت عزاداری برای سرور و سالار شهیدان، احیای شعارهای و آرمان های حسینی است و روح و حیات جدیدی درکالبد شیعه می دمد.

صفحات: 1· 2

ازدواج همجنس‌بازان وهابي با هدف گفت‌وگوي تمدن‌ها

25ام آبان, 1391

     به گزارش ادیان نیوز از مشرق، منطقه «سوفران» پاریس، ديروز ( دوشنبه, 22 آبان 1391)شاهد نخستین مراسم ازدواج بین دو همجنس‌باز وهابي بود و آن‌گونه که گفته شده، این عقد ازدواج براساس سنت و آیین وهابيت برگزار شده است.تاکنون اعلام نشده که کدام عاقدي حاضر به جاری‌کردن صیغه عقد برای این دو همجنس‌باز وهابي شده است و البته برخي رسانه‌هاي از “محسن هندريکس” به عنوان عاقد نام برده‌اند.اما آنچه مورد تأکید قرار گرفته آن است که این دو زوج که شیفته یکدیگر شده‌اند یکی وهابی و دیگری سلفی بوده‌اند و ازدواجی را برای خود برگزیده‌اند که در نوع خود در فرانسه نخستين به شمار می‌آید.در این جشن عقدکنان، یکی از مسیحیان شرکت‌کننده و نیز یک یهودی حاضر، برای این زوج همجنس‌باز وهابي به قرائت دعای خیر و طلب برکت از کتاب‌های ادعيه خود کردند.

     این درحالی است که پیش‌تر ازدواج همجنس‌بازان منتسب به دين اسلام، تنها در آفریقاي جنوبي صورت می‌گرفت و این ازدواج هم به صورت ازدواج‌های مدنی و جمعی انجام می‌شده که ریاست آن را «محسن هندریکس» برعهده داشته است.آقاي “لودویگ محمد زاهد"يکي از طرفين در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی فرانسه گفت که امام جماعت یکی از مساجد مناطق پیرامون پاریس که خواست نامش فاش نشود، صیغه عقد این دو همجنس‌باز را جاری کرد.لودويگ محمد زاهد (عروس) در اين مصاحبه اعلام کرد: «قصد ما از اجراي اين مراسم ازدواج، این بود که باعث یک تحول و حرکت رو به جلو برای انجام گفت‌وگو و اتحاد تمدن‌ها، فرهنگ‌ها و ادیان مختلف دنیا باشیم. ما در سال 2006 ميلادي در کشور آفریقای جنوبي ازدواج کرده بودیم اما کشور فرانسه، ازدواج همجنس‌گرایان را به رسمیت نمی‌شناسد و من امیدوارم که در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده، با پیروزی جناح چپ، شاهد رسمیت‌يافتن همجنس‌بازي در فرانسه باشیم.»

                                                                                          محسن هندريکس، عاقد سلفي

     وي افزود: «اکنون تنها در کشور الجزایر برای چنین جرمی، دو سال زندان مي‌برند و البته در هفت کشور مسلمان دیگر، حتی محکومیت به مرگ نیز دیده می‌شود. من دلم می‌خواهد که این تابو را به طریقی بشکنم و البته شرایط مساعد برای این کار فراهم است اما همه بايد به ارزش و بهای این قضيه، باور داشته باشند!»عروس که بنیان گذار انجمن “اچ.ام.2.اف” در کشور فرانسه است هم‌اکنون در حال آماده‌سازی رساله دکتری خود با موضوع «همجنس‌بازي و اسلام» است!بسياري از مفتي‌هاي وهابي و سلفي، عمل شنيع و حرام “لواط” را حلال مي‌پندارند که صدور اين احکام از سوي مفتيان وهابي طي سال‌هاي اخير با اعتراض بسياري از اهل سنت مواجه شده است.

قتل عام مردم کربلا توسط وهابیون

13ام آبان, 1391

     محمد بن عبدالوهاب بن سلیمان التمیمى از اعراب بادیه نجد در سال 1111 هجرى قمرى متولد شد وى در بصره اقامت داشت و نزد شیخ محمد بصرى تحصیل علم کرد، پس از چندى به اصفهان آمد و در احکام شرع تغییراتى داد و از مذهب سنى و شیعه تبرى نمود و مذهب جدیدى اختراع کرد سپس از اصفهان به نجد آمد و این عقاید فاسده را در میان ایلات و عشایر اعراب نشر داد و جمع کثیرى را جمع کرد، از جمله عقاید او تحریم تزیین روضات متبرکه و نصب قبه و تحریم برپایى مراسم براى اموات حتى انبیاء و ائمه(علیهم السلام) بود.
     شیخ عبدالعزیز نامى از مشایخ نجد که خیال سرورى داشت و حنبلى مذهب بود ابن وهّاب به او تقرب جست، شیخ عقاید او را پسندید و مصنفات او را در بلاد نجد شیوع داد، تابعینِ محمد بن عبدالوهاب را وهّابى گویند، محمد در سال 1206 هجرى قمرى وفات نمود. عبدالعزیز بعد از مدتى با جمعى به تسخیر حرمین روى آورد، ابتدا خزائن مدینه را غارت کرد و اموال مردم را به غارت برد پس از آن به فکر هدم قبّه منوره نجف اشرف افتاد، این امر مهم را به پسرش سعود موکول کرد، سعود دو بار به قصد هدم قبر مبارک على(علیه السلام) به نجف تاخت ولى از استحکام قلعه و اجتماع عرب خزاعى شیعه، کارى نتوانستند انجام دهند، سپس سعود از طرف عبد العزیز مأمور تاراج کربلاى معلّى شد.
     در روز عید غدیر خمّ سال 1216 هجرى قمرى که اغلب مردم کربلا به نجف مشرف شده بودند با دوازده هزار نفر سواره به کربلا وارد شدند و در عرض 6 ساعت نزدیک به شش هزار نفر را به قتل رساندند، از جمله آنها عبدالصمد همدانى مؤلف کتاب بحرالمعارف بود. وهابیّون به جرئت خود افزودند و ضریح حضرت ابا عبدالله را شکستند و صندوق منوّر را از جاى بر کندند، تمام آلات زر و سیم و جواهر رنگین حرم را به یغما بردند.(حوادث الایام، صفحه 296)

منبع :پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی

نظر تعدادی از مراجع عظام در باره وهابیت

25ام مهر, 1391

 نظر امام خمينى قدس سره :

     امام خمينى قدس سره مى فرمايند: مگر مسلمانان نمى بينند كه امروز مراكز وهابيت در جهان به كانون هاى فتنه و جاسوسى مبدل شده اند كه از يك طرف اسلام اشرافيّت، اسلام ابوسفيان، … و اسلام آمريكايى را ترويج ميكنند و از طرف ديگر سر بر آستان سرور خويش آمريكاى جهان خوار ميگذارند(1). و در وصيتنامه سياسى الهى خود مى نويسند: و مى بينيم كه ملك فهد هر سال مقدار زيادى از ثروت هاى بى پايان مردم را صرف طبع قرآن كريم و محالّ تبليغاتِ مذهبِ ضد قرآنى مى كند و وهابيت، اين مذهب سراپا بى اساس و خرافاتى را ترويج مى كند؛ و مردم و ملت هاى غافل را سوق به سوى ابرقدرت ها مى دهد و از اسلام عزيز و قرآن كريم براى هدم اسلام و قرآن بهره بردارى مى كند(2).

 (1) صحيفه امام ج 21 ص 80، پيام امام خمينى به مناسبت سالگرد كشتار مكه.

 (2) وصيت نامه سياسى و الهى امام خمينى، 26بهمن 1361 - 1 جمادى الاولى

نظر آيت اللّه العظمى فاضل لنكرانى قدس سره :

     حضرت آيت اللّه العظمى فاضل لنكرانى فرمودند: براى همه آگاهان روشن است كه وهابيت، كه به اتفاق همه گروه هاى مسلمين، از اسلام خارج است و مولود كفر و يهود مى باشد، هيچ فلسفه وجودى به جز مخالفت با اسلام و قرآن و ايجاد تفرقه ميان مسلمين ندارد. اين گروه نه تنها به دنبال هدم مظاهر مقدس شيعه، بلكه در صدد از بين بردن همه آثار و مقدسات اسلامى، از جمله مرقد نبى اكرم صلى الله عليه و آله و سلم است؛ و روزى قرآن و كعبه مقدسه را نشانه خواهند رفت(1).

 (1) پيام معظم له به مناسبت تخريب مجدد حرمين شريفين عسكريين عليهماالسلام ، 23/3/86.

 نظر مقام معظم رهبرى:

      مقام معظم رهبرى مى فرمايد: از اول، وهّابيّت را براى ضربه زدن به وحدت اسلام و ايجاد پايگاهى مثل اسرائيل در بين جامعه ى مسلمان ها به وجود آوردند. همچنان كه اسرائيل را براى اين كه پايگاهى عليه اسلام درست كنند، به وجود آوردند، حكومت وهّابيّت و اين روءساى نجد را به وجود آوردند تا داخل جامعه ى اسلامى، مركز امنى داشته باشند كه به خودشان وابسته باشد و مى بينيد هم كه وابسته اند. الان اين سلاطينى كه در بقعة الاسلام وهّابى هستند، از اين كه به وابستگى و رفاقت و طرفدارى خودشان از سياست هاى دشمنان اسلام - يعنى آمريكا - تصريح كنند، ابايى ندارند و آن را پوشيده نمى دارند(1).

 (1) پايگاه اطلاع رسانى دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبرى farsi.khamenei.ir.

 نظر آيت اللّه العظمى مكارم شيرازى:

     آيت الله العظمى مكارم شيرازى فرمودند: دشمنان اسلام، وهابيون را براى تفرقه افكنى و سوء استفاده از مسلمانان در منطقه بسيج كردند(1). پيدايش فرقه وهابيت يكى از مشكلات و چالش هاى بزرگى است كه دين مبين اسلام در طول تاريخ خود با آن روبرو شده و به وسيله  آن عقب افتاده است(2).

 (1) سايت:salaf.blogfa.com/post-406.aspx//:http به نقل از خبرگزارى ايرنا، دوشنبه پنجم آذر 1386.

 (2) بيانات معظم له در ابتداى درس خارج به مناسبت سال روز تخريب قبور ائمه بقيع، هشتم شوال 1427، دهم آبان 1385.

 نظر حضرت آية اللّه العظمى صافى:

     حضرت آيت اللّه صافى گلپايگانى مى نويسد: هنگامى كه كتاب العواصم من القواصم را خواندم، از تلاش نويسنده آن براى تفرقه ميان مسلمانان شگفت زده شدم و به حقّ سوگند، به ذهنم خطور نمى كرد كه در عصر حاضر يك مسلمانى براى دور كردن مسلمانان از هم ديگر و ايجاد اختلاف ميان آنان اين چنين كوشش كند و همه مصلحان و مناديان وحدت را به نادانى و دروغ گويى و نفاق و حيله، متّهم سازد، بالاترين مصيبت اين جاست كه اين كتاب توسّط دانشگاه بزرگ مدينه منوّره چاپ و منتشر شده است. آرى، مادامى كه كتاب هايى همانند الخطوط العريضة، الشيعة والسنة و العواصم من القواصم، به وسيله دانشگاه اسلامى مدينه منوّره چاپ و منتشر مى شود و عداوت و دشمنى با اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام را آشكار نموده و حقايق تاريخى را انكار كرده و هرگونه وحدت ميان مسلمانان را زير سؤال برده و با مناديان وحدت به مخالفت برخاسته، چگونه مى شود به تقريب مذاهب اسلامى و وحدت مسلمين دست يافت؟(1) همچنين در ديدار اعضاى ستاد بازسازى عتبات عاليات، فرمودند: وهابيان نه تنها با اهل بيت پيامبر عليهم السلام بلكه با شخص رسول اللّه صلى الله عليه و آله دشمنى دارند و در صدد از بين بردن نام و تاريخ اسلام برآمده اند. ياد و نام ائمه اطهار عليهم السلام از بين رفتنى نيست و آن چيزى كه به زودى خاموش مى شود، فتنه وهابيت در جهان است و تنها جنايت هاى آن هاست كه در تاريخ باقى مى ماند(2). براى اين كه روشن شود كه تفكر وهّابيّت در ايجاد تفرقه مخالف قرآن و سنّت مى باشد، نخست موضوع وحدت از منظر قرآن و سنّت را بحث مى كنيم و آن گاه به عوامل تفرقه و نتايج شوم آن خواهيم پرداخت.

 (1) براى آگاهى بيشتر، ر. ك: آية اللّه العظمى صافى گلپايگانى، صوت الحق، ص 17.

 (2) سايت موءسسه آموزش مذاهب اسلامى، www.mazaheb.com، خبر گزارى فارس،www.farsnews.net

وهابیت  سيد محمد حسينى قزوينى

معرفی كتاب هاى اهل سنّت در بطلان عقايد ابن تيميّه و وهابیت

22ام مهر, 1391

      برخى از شخصيّت هاى بزرگ اهل سنّت و معاصر ابن تيميّه، مطالب وى را به نقد كشيده و برخى ديگر كتاب هايى مستقل در بطلان نظريّات او تأليف كردند، مانند:

     تقى الدين سُبكى متوفاى 756، دو كتاب به نام هاى «الدرّة المضيّة فى الردّ على ابن تيميّة» و «شفاء السقام فى زيارة خير الأنام» در نقد افكار وى نوشته است. بر كتاب «شفاء السقام» ملاّ على قارى فقيه مشهور حنفى مقيم مكه متوفّاى 1014، شرح محقّقانه اى نوشته كه «شرح شفاء السقام» نام گرفته است.

     محمّد بن ابى بكر اخنايى متوفّاى 763 كتابى به نام «المقالة المرضيّة فى الردّ على ابن تيمية» نوشت و با احاديث معتبر و ادلّه محكم، نظريّه ابن تيميّه را ردّ كرد و ابن تيميّه وقتى آن كتاب را ديد پاسخى به نام «ردّ أخنائى»، بر او نوشت.

     على بن محمّد سَمْهُودى شافعى مصرى متوفّاى 911، شيخ الاسلام مدينه، كتاب گران سنگى به نام «وفاء الوفاء بأخبار دار المصطفى» نوشت و در باره زيارت، شفاعت، توسّل و استغاثه به حضرت رسول اكرم صلى الله عليه و آله بحث مفصل و محقّقانه اى كرد. افزون بر كتاب هاى ياد شده، كتاب هاى ديگرى را هم عالمان اهل سنّت در نقد افكار ابن تيميّه نوشته اند كه به برخى از آن ها اشاره مى شود:

صفحات: 1· 2

کارنامه عملى وهّابيت

15ام مهر, 1391

 دفاع «ابن تيميه» از ابن ملجم

     قال ابن تيمية: والذي قتل علياً کان يصلّي ويصوم ويقرأ القرآن ، وقتله معتقداً أنّ اللّه ورسوله يحبّ قتل علي، وفعل ذلک محبّة للّه ورسوله في زعمه، وإن کان في ذلک ضالاًّ مبتدعاً(1) .

     («ابن تيميه» مى گويد: آن کسى که على را کشت، اهل نماز و روزه بود و قرآن مى خواند، و معتقد بود که کشتن على مورد رضايت خدا و پبامبر است، و اين کار را به خاطر به دست آوردن محبّت خدا و پيامبر انجام داد، اگر چه در اين عقيده دچار گمراهى شده بود).

     و نيز مى گويد:«وقال أيضاً: قتله واحد منهم وهو عبدالرحمن بن ملجم المرادي مع کونه کان من أعبد الناس وأهل العلم»(2) . (على بن ابى طالب را يکى از خوارج به نام عبد الرحمن بن ملجم در حالى که از عابدترين انسانها و داراى مقام علمى بود به قتل رساند).

     ملاحظه مى کنيد که «ابن تيميه»، ابن ملجم را چگونه مدح مى کند با اين که پيامبر گرامى(صلى الله عليه وآله وسلم)، او را از شقى ترين انسانها و در رديف پى کننده ناقه ثمود شمرده است.

     قال علي(عليه السلام):«أخبرني الصادق المصدّق أنّي لا أموت حتى أضرب على هذه وأشار إلى مقدّم رأسه الأيسر فتخضب هذه منها بدم، وأخذ بلحيته وقال لي: يقتلک أشقى هذه الأمّة کما عقر ناقة اللّه أشقى بني فلان من ثمود»(3).

     قال الهيثمي: رواه الطبراني وأبو يعلى وفيه رشدين بن سعد وقد وثّق ، وبقية رجاله ثقات.

     حضرت امير (عليه السلام) مى فرمايد: پيامبر راستگو و راستين به من خبر داد که مرا شقى ترين انسانهاى اين امت به شهادت خواهد رساند).

     هيثمى رواياتى به اين مضمون نقل مى کند، سپس مى نويسد: روات اين روايات همه مورد وثوق هستند.

     سپس روايت ديگرى به همين مضمون نقل مى کند و مى گويد: وقال بعد رواية أخرى بهذا المضمون: رواه أحمد والطبراني والبزّار باختصار، ورجال الجميع موثّقون(4).

     احمد وطبرانى و بزّار آن را به اختصار نقل کرده اند، و راويان اين حديث همه آنان ثقه مى باشند.

صفحات: 1· 2

انکار فضائل اهل بيت ( عليهم السلام )

14ام مهر, 1391

      يکى از مبانى فکرى «ابن تيميه» انکار فضائل مسلّم اهل بيت عصمت و طهارت(عليهم السلام) است، او در کتاب «منهاج السنّة» که به قول علاّمه امينى بايد آن را «منهاج البدعة» ناميد(1) مى نويسد: نزول آيه شريفه (إِنَّمَا وَلِيکمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُو)(2) در حقّ على(عليه السلام)به اتفاق اهل علم دروغ است.
     «وقد وضع بعض الکذّابين حديثاً مفترى أنّ هذه الآية نزلت في علي لمّا تصدّق بخاتمه في الصلاة، وهذا کذب بإجماع أهل العلم بالنقل، وکذبه بين من وجوه کثيرة»(3).
     بعضى از دروغگويان حديثى را جعل کرده و گفته اند: آيه (إِنَّمَا وَلِيکمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُو) در شأن على هنگامى که در نماز انگشترش را به فقير صدقة داد نازل شده است، به اجماع اهل علم اين مطلب دروغ، و دروغ بودن آن آشکار است.
     اين حديث و شأن نزول را بيش از 66 نفر از محدّثان و دانشمندان اهل سنّت نقل کرده اند(4).
     آلوسى از علماء بزرگ اهل سنّت مى گويد:«غالب الأخباريين على أنّ هذه الآية نزلت في علي کرّم اللّه وجهه».
     (غالب اخباريها معتقدند که اين آيه در باره على بن أبي طالب (عليه السلام)نازل شده است).

صفحات: 1· 2

وهابيت و تحقير مقام انبياء و اولياء

10ام مهر, 1391

حرمت زيارت پيامبر گرامى(صلى الله عليه وآله وسلم)

     زيارت قبور پيامبران و صالحان بلکه هر گونه تکريم و بزرگداشت آنان را وهّابيون حرام و موجب شرک مى دانند.
     «ابن تيميه» مى گويد:«فمن جعل سفره إلى مسجد الرسول صلى اللّه عليه وسلّم وقبره کالسفر إلى قبور هؤلاء والمساجد التي عندهم فقد خالف إجماع المسلمين وخرج عن شريعة سيد المرسلين»(1).
     هر کس سفرش را به قصد زيارت قبر رسول اکرم(صلى الله عليه وآله وسلم) انجام دهد، مثل کسانى که به قصد زيارت قبور پيشوايانشان در مدينه و مساجدى که اطراف آن است سفر مى کنند، با اجماع مسلمانان مخالفت نموده و از شريعت پيامبر اکرم(صلى الله عليه وآله وسلم) خارج شده است.
     و نيز مى گويد:«من زار قبره أو قبر غيره ليشرک به ويدعوه من دون اللّه فهذا حرام کلّه وهو مع کونه شرکاً باللّه»(2).
     زيارت قبر پيامبر يا غير او، و غير خدارا خواندن، و شريک کردن آنان در کارهاى خدايى، حرام، و شرک است.
     و نيز مى گويد: «التمسّح بالقبر وتقبيله ولو کان ذلک من قبور الأنبياء شرک»(3). مسح و بوسيدن هر قبرى اگر چه قبر پيامبر باشد، شرک است.

صفحات: 1· 2

ابن تيميه و تکفير مسلمين و قتل آنان

9ام مهر, 1391

     خطرناکترين چيزى که ابن تيميه بنيانگزار فکرى وهابيت در آغاز دعوت خويش مطرح ساخت و افکار عمومى را متشنج و عقائد مردم را جريحه دار کرد، متهم ساختن مسلمان به کفر و شرک بود.

     او رسماً اعلام کرد: هر کس کنار قبر پيامبر(صلى الله عليه وآله وسلم) يا يکى از افراد صالح بيايد و از آنان حاجت بخواهد مشرک است، پس واجب است چنين شخصى را وادار به توبه کنند، و اگر توبه نکرد، بايد کشته شود.

     «من يأتي إلى قبر نبي أو صالح، ويسأله حاجته ويستنجده… فهذا شرک صريح ، يجب أن يستتابَ صاحبُه ، فإن تاب، وإلاّ قُتِل»(1).

صفحات: 1· 2


 
دانلود مجلات فناوري اطلاعات