موضوعات: "صفر" یا "پیاده روی اربعین"

دانلود آهنگ حکایت ما / یه جا برای من تو این حرم هست

13ام آذر, 1396

 

آوانمایی عاشورایی با صدای علی اکبر قلیچ

 

 

 

دانلود آهنگ حکایت ما از علی اکبر قلیچ

دانلود آهنگ علی اکبر قلیچ حکایت ما

دانلود با کیفیت 320

دانلود با کیفیت 128

متن آهنگ علی اکبر قلیچ حکایت ما

یه جا برای من تو این حرم هست

مگه تو دنیا از تو بهترم هست

حکایت من و تو از قدیمه

یه دست غیبی پشت زندگیمه

خیلی دلم تنگه خیلی دوست دارم

خیلی تلخه سرنوشتی که نباشی

من نمیرم تو بهشتی که نباشی

ای کاش هوامو داشته باشی

خیلی دلم تنگه خیلی دوست دارم

خیلی تلخه سرنوشتی که نباشی

من نمیرم تو بهشتی که نباشی

ای کاش هوامو داشته باشی

رو دنیا چشامو بستم

بگو نوبتم کی میشه

میدونم ره صد ساله

با تو یک شبه طی میشه

اگه عمری باقی باشه

اگه توی سینه داغی باشه

میتونه دوباره رضقم

یه چای عراقی باشه

خیلی دلم تنگه خیلی دوست دارم

خیلی تلخه سرنوشتی که نباشی

من نمیرم تو بهشتی که نباشی

ای کاش هوامو داشته باشی

خیلی دلم تنگه خیلی دوست دارم

خیلی تلخه سرنوشتی که نباشی

من نمیرم تو بهشتی که نباشی

ای کاش هوامو داشته باشی

گلچین مداحی وفات پیامبراکرم صلی الله علیه و آله + دانلود

24ام آبان, 1396

 

فایل صوتی گلچین مداحی وفات پیامبراکرم صلی الله علیه و آله با نوای  حاج منصور ارضی، محمود کریمی، حسن خلج، محمد حسین پویانفر، حسین سیب سرخی، محمد رضا طاهری،حنیف طاهری،حمید علیمی قابل دریافت است.

 

 گلچین  مداحی رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله با نوای حاج منصور ارضی

 سایه ات از سر من رفت سرم درد گرفت

تو رفتی و زهرا به حال زار افتاد

اگر چه روز و شب هستیم دائم بر سر خانت

چند روزیست بستری شده ای

 

گلچین مداحی رحلت پیامبر اکرم (ص)

  گلچین  مداحی رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله با نوای محمود کریمی

 ای ملائک سوی یثرب همه پرواز کنید

دو چشم بی رمق وا کن پدرجان

گفتن که عمر ماه صفر رو به آخر

حس می کنم رفتار تو تغییر کرده

مثل اینکه سایه چه زود از سر این خانه گذشت

چشمای مرتضی ابر بهاره

  گلچین مداحی رحلت پیامبر اکرم (ص)

 

ادامه »

گلچین مداحی شهادت امام حسن علیه السلام + دانلود

24ام آبان, 1396
 

امام حسن مجتبی علیه السلام در شب نیمه رمضان سال سوم هجری در مدینه چشم به جهان گشود و حدود هفت سال از دوران زندگی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم را درک کرد و پس از آن حضرت حدود سی سال با پدر بزرگوارشان علی بن ابی طالب علیه السلام ملازمت داشت. بعد از شهادت امیرالمؤمنان علیه السلام به مدت ده سال عهده دار مقام امامت بودند و در 28 صفر سال پنجاه هجری در سن 47 سالگی به دستور معاویه بن ابی سفیان و به دست جعده دختر اَشْعَثِ بنِ قِیس مسموم شد و بر اثر همان زهر به شهادت رسید.با فرارسیدن شهادت امام حسن علیه السلام گلچین مداحی شهادت امام حسن علیه السلام  حاج منصور ارضی،سیدمجید بنی فاطمه، محمود کریمی،حسن خلج،سیدمهدی میرداماد، جواد مقدم، حسین سیب سرخی،محمد رضاطاهری،محمد حسین حدادیان، حنیف طاهری،محمدحسین پویانفرقابل دریافت است.

 

  گلچین مداحی شهادت امام حسن علیه السلام با نوای حاج منصور ارضی

خوشی از عمر ندیدم چقدر سخت گذشت

ماتم زده ام محفل آقا بهشتم

باغ و بهارش اول عمری خزان شد

 گلچین مداحی شهادت امام حسن (ع)

گلچین  مداحی شهادت امام حسن علیه السلام با نوای سیدمجید بنی فاطمه

دل خواهرم خونه ای وای

دل بی قراره چند روزیه از آسمون غربت می باره

شرر زهر جفا سوخته پا تا سر من

 گلچین مداحی شهادت امام حسن (ع)

 

ادامه »

اعمال آخرين چهارشنبه ماه صفر

23ام آبان, 1396

 

 اعمال آخرين چهارشنبه ماه صفرماه صفر دومین ماه قمری است ،در نامگذاری این ماه دو جهت ذکر شده است، یکی اینکه از «صُفْرَة(زردی)» گرفته شده؛ زیرا زمان انتخاب نام، مقارن فصل پاییز و زردی برگ درختان بوده است.

دلیل دیگر اینکه از«صِفْر(خالی)»گرفته شده، زیرا مردم پس از پایان ماههای حرام، روانه جنگ می‌شدند و شهرها خالی می‌شد. اعمال مشترک اول هر ماه در ابتدای ماه صفر نیز قابل توجه است البته  آخرين چهارشنبه ماه صفر اعمالی دارد که در ادامه می توانید بخوانید:

 *در این روز خواندن دو رکعت نماز به شرح زیر مستحب است:

رکعت اول بعد از حمد آیات ۲۶ و ۲۷ آل عمران خوانده شود.


«قُلِ اللَّهُمَّ مالِکَ الْمُلْکِ تُؤْتِی الْمُلْکَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْکَ مِمَّنْ تَشاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ بِیَدِکَ الْخَیْرُ إِنَّکَ عَلى‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدیرٌ

بگو بار خدايا تويى كه فرمانفرمايى هر آن كس را كه خواهى فرمانروايى بخشى و از هر كه خواهى فرمانروايى را باز ستانى و هر كه را خواهى عزت بخشى و هر كه را خواهى خوار گردانى همه خوبيها به دست توست و تو بر هر چيز توانايى (۲۶)

تُولِجُ اللَّیْلَ فِی النَّهارِ وَ تُولِجُ النَّهارَ فِی اللَّیْلِ وَ تُخْرِجُ الْحَیَّ مِنَ الْمَیِّتِ وَ تُخْرِجُ الْمَیِّتَ مِنَ الْحَیِّ وَ تَرْزُقُ مَنْ تَشاءُ بِغَیْرِ حِسابٍ »

شب را به روز در مى ‏آورى و روز را به شب در مى ‏آورى و زنده را از مرده بيرون مى آورى و مرده را از زنده خارج مى‏ سازى و هر كه را خواهى بى‏حساب روزى مى‏ دهى (۲۷)


و در رکعت دوم بعد از حمد آیه‌ی ۱۱۰ سوره مبارکه کهف خوانده شود.


«قُلْ إِنَّما أَنَا بَشَرٌ مِثْلُکُمْ یُوحى‏ إِلَیَّ أَنَّما إِلهُکُمْ إِلهٌ واحِدٌ فَمَنْ کانَ یَرْجُوا لِقاءَ رَبِّهِ فَلْیَعْمَلْ عَمَلاً صالِحاً وَ لا یُشْرِکْ بِعِبادَهِ رَبِّهِ أَحَداً »

بگو من هم مثل شما بشرى هستم و[لى] به من وحى مى ‏شود كه خداى شما خدايى يگانه است پس هر كس به لقاى پروردگار خود اميد دارد بايد به كار شايسته بپردازد و هيچ كس را در پرستش پروردگارش شريك نسازد (۱۱۰)

 و بعد از سلام گفته شود:

« اللهم اصْرِفْ عَنِّی بَلیتَهُ و شُؤْمَهُ وَ ارْزُقْنِی رَحْمَتَهُ و بَرَکَتَهُ وَ جَنِّبْنِی مِمَّا أَخافُ مِن نُحُوساتِهِ و کُرُباتِهِ بِفَضْلِکَ یا دافعَ الشرورِ یا مالکَ یومِ النُشُورِ برحمتک یا أرحم الراحمین»

 

اعمال آخرين چهارشنبه ماه صفر
*مستحب است خواندن نمازی چهار رکعتی با دو سلام در هر رکعت بعد از حمد ۱۷ مرتبه «سوره مبارکه کوثر» و پنج مرتبه «توحید» و یک مرتبه «سوره ناس» و«فلق» و بعد از سلام این دعا را بخواند:


« اللهم یا شدیدَ القوى یا شدیدَ المِحالِ یا عزیزُ ذَلَّتْ لِعِزَّتِکَ جَمیعُ خَلْقِکَ فَاکْفِنِی شرَّ جمیعِ خَلْقِک یا مُحسِنُ یا مُجْمِلُ یا مُتِفَضلُ یا مُنْعِمُ یا مُتِکَرِّمُ یا کافیُ یا وافیُ یا حافظُ یا حَفیظُ ، یا مَن بِیَدِهِ مقادیرُ کلِّ شیء ، إلیکَ ألجَأُ و بِکَ اَلُوُذُ وعلیک أَتَوَکَّلُ فَاحْرُسْنِی بِحَراسِ حِفْظِک وحُلْ بَینِی و بَینَ مَن ناوانِی أَدْرَأُ بِکَ فی نحرِهِ وأَعُوذُ بِکَ مِن شَرِّهِ فَاکْفِنِی یا ربِّ بِلا إله إلا أنت برحمتک یا أرحم الراحمین وصَلِّ على سَیّدِی محمدٍ و على آله الطاهرین»
* هرکس در آخرین چهارشنبه ماه صفر بخواند سوره « الم نشرح، تین، نصر، توحید» هر کدام هفت مرتبه پس به حول و قوه‌ی الهی بی‌نیاز می‌شود قبل از تمام شدن سال.

* روایت شده هرکس بخواند این دعا را در آخرین چهارشنبه ماه صفر نمی‌میرد در آن سال به طوریکه عزرائیل به خداوند می‌گوید: یا رب! عمر فلانی تمام شده و شما امر به قبض روح او نکردید خداوند می‌فرماید: راست می‌گویی ولیکن عمر او را به سبب قرائت این دعا طولانی کردم و تا اخر صفر آینده او را از جمیع آفات و بلایا حفظ کردم.
«بسم الله الرحمن الرحیم اللهم یا ذا العَرشِ العظیم و العطاءِ الکریم عَلیکَ اِعتمادِی یا اللهُ یا اللهُ یا اللهُ الصمدُ الرحمنُ الرحیمُ، یا فردُ یا وترُ یا حیُّ یا قَیُّوم ، اِمْنَعْ عَنِّی کُلَّ بلاءٍ و بلیّهٍ و فرقهٍ و هامهٍ ، وامنع عَنِّی شَرَّ کُلِّ ظالمٍ و جبارٍ یا قدوسُ یا رحمنُ یا رحیمُ.»

کتاب مرقاه الجنان، فی اعمال الشهور الاثنی عشر صفحه ۶۶ و ۶۷

دانلود نماهنگ در راه کربلا

20ام آبان, 1396

 

پوستردریافت نماهنگ بیانات | فیلم | صوت | عکس | سخن‌نگاشت | متن اشعار

هم‌زمان با اربعین شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام( و یاران باوفای ایشان، مراسم عزاداری هیئت‌های دانشجویی از سراسر کشور در حضور رهبر انقلاب اسلامی، پیش از ظهر پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۸ در حسینیه‌ی امام خمینی )رحمه‌الله( برگزار شد.
 

نماهنگ: نماهنگ | در راه کربلا

با توجه به پهنای باند اینترنت خود ، می توانید این فیلم را با کیفیت های مختلف زیر دریافت نمایید :

کیفیت خوب و فرمت Mp4 و با حجم 63.2 MB

کیفیت متوسط و فرمت Mpeg و با حجم23.4 MB

کیفیت پايين و فرمت Flv و با حجم 18.3 MB

گلچین مداحی اربعین حسینی با نوای مدحان مشهور

20ام آبان, 1396

خدای متعال بر ما منت گذاشته و پیاده‌روی اربعین را خلق کرده است

17ام آبان, 1396

 

رهبر انقلاب در جلسه درس خارج از فقه:

پیاده‌روی اربعین یکی از حوادث بسیار برجسته‌ای است که خدای متعال منت گذاشته بر ما و این حادثه را برای ما خلق کرده است.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جلسه درس خارج فقه در تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۹۶ درباره پیاده‌روی اربعین حسینی مطالبی بیان کردند که پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR متن این بخش از بیانات را منتشر می‌کند.

ایام اربعین است و خوشا به حال آن کسانی که در حال پیاده‌روی هستند

یا پیاده‌روی خواهند کرد و به زیارت اربعین خواهند رسید

و آن زیارت خوش مضمونِ روز اربعین را إن‌شاءالله خطاب به حضرت خواهند خواند.

ما هم اینجا با شوق و با حسرت نگاه می‌کنیم به این گامهایی که:

هزاران گام در راه است و دل مشتاق و من حیران
که ره چون می‌توانم یافتن سوی درون من هم

الحمدلله جوانهای ما راه را پیدا کردند و میلیونها نفر از مردم ما و مردم غیر ما، مردم عراق و دیگران، در این راه حرکت می‌کنند، این هم یکی از حوادث بسیار برجسته‌ای است که خدای متعال منّت گذاشته بر ما و این حادثه را برای ما خلق کرده است؛ این شد یک نماد.

همیشه اربعین پیاده‌روی بود امّا این حرکت عظیم که یک نماد بسیار زیبا و پرشکوهی از حضور پیروان اهل‌بیت و علاقمندان به اهل‌بیت هست؛ این نبود، ما این را نداشتیم، این را خدای متعال در اختیار ما گذاشت، خدا را بایستی شاکر باشیم.

نماهنگ زیبای "کربلا کربلا ما داریم می‌آییم" میثم مطیعی ، ویژه اریعین

17ام آبان, 1396

با فرا رسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان ، عاشقان اباعبدالله الحسین از سراسر جهان به سمت کربلا رهسپار می شوند ، و بزرگترین تجمع و راهپیمایی جهان را رقم می‌زنند.

پیاده روی اربعین شوق وذوق همه شیعیان را شکوفا کرده و هر کس به روشی ارادتش را به امام حسین (علیه السلام) ابراز می کند ، عده ای با راه اندازی موکب های پذیرایی از زائران ، برخی با خدمت به عاشقان اباعبدالله ، و کسانی که مهارتی در سخنرانی یا مداحی دارند با هنر خود خاکساری آستان اهل بیت را انجام می دهند.

 

یکی از مداحانی که نوحه های او  درباره اربعین بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته ، میثم مطیعی است ، که با مداحی هایی مانند “کنار قدم های جابر “  دل عاشقان امام حسین (علیه السلام) را جلا داده است.

به تازگی نماهنگ زیبای دیگری از این مداح با ملودی قدیمی “کربلا کربلا ما داریم می آییم “  منتشر شده که مورد استقبال کاربران قرار گرفته است ، در ادامه این نماهنگ زیبا را مشاهده کنید.

دانلود نماهنگ"کربلا کربلا ما داریم می‌آییم" 

زیارت اربعین، از شعائر الهی

16ام آبان, 1396

 

شعائر الله همه علاماتند، علامت برای چه چیزی؟

برای اینکه دیگران را به یاد خدا بیاندازند. «عَلَامَاتُ الْمُؤْمِنِ‏ خَمْسٌ»۱برای چیست؟

مثلاً «تَعْفِيرُ الْجَبِينِ» (گذاشتن سر بر خاک) برای اینکه آن‌ها به عظمت مسجودله۲ پی ببرند و به یادش بیافتند. و مثلاً «الْجَهْرُ بِبِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيم‏» (بلند گفتن بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم در نماز) که دیگران بفهمند «بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم» اینجاها مثل لازم است.

«إنَّ اللهَ یَمْتَحِنُ شِیعَتَنَا بِتَرْکِ الجَهْرِ بِبِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ». همچنین «صَلَاةُ الْإِحْدَى وَ الْخَمْسِينَ» (پنجاه‌ویک رکعت نماز)؛ مثل آن آقای زاهد که ما در نجف در کوچه و در بازار دیدیم مشغول نماز نافلۀ ظهر بود. همیشه آدم نمی‌تواند برود جلوتر در یک مکان مخصوصی [نافله را] انجام بدهد؛ گاهی هم در همان راه رفتن، رکوع و سجودش را به‌جا می‌آورَد. «وَ التَّخَتُّمُ فِي الْيَمِينِ» (انگشتری به دست راست کردن). [این هم علامت است؛ آیا] می‌شود مخفیانه باشد؟ بعید و نادر است کسی این را زیر دستکشش بگذارد.

«وَ زِيَارَةُ الْأَرْبَعِينَ» [آخر چه کسی می‌گوید منظور، زیارت چهل مؤمن است] تا اینکه مثلاً آدم یادش بیاید که خوب است چهل مؤمن را زیارت بکند؛ آن هم هر روز! این احتمال خیلی بعید است. زیارةالاربعین همان اربعین حسینیه† است که آدم آنجا عده‌ای را که آمده‌اند، می‌بیند [و هم خودش توسط آن‌ها به یاد خدا می‌افتد و هم آن‌ها توسط او]؛ مثل حج که آدم در مکه یا مدینه هم‌شهری‌هایش را می‌بیند که عدۀ زیادی از آن‌ها هم آمده‌اند، به‌واسطۀ آن‌ها به یاد خدا می‌افتد.

هرجا که منصوص نیست، داخل می‌شود در وَ مَنْ يُعَظِّمْ شَعائِرَ اللَّهِ فَإِنَّها مِنْ تَقْوَى الْقُلُوبِ۳ (هرکه شعائر الهی را بزرگ دارد، این از پرهیزکاری قلب‌هاست) [منظور از] «مِنْ تَقْوَى الْقُلُوبِ» هر تقوای قلبی است. این را که اضافه داده است به تقوای قلوب، معلوم می‌شود که این نه فقط یاد خداست، [بلکه] دیگران را هم به یاد خدا می‌آورد. بالأخره احتمال غیر زیارت اربعین سیدالشهدا† ظاهراً با اینجا مناسبت ندارد.۴

رحمت واسعه ص۲۷۷

 ۱. از امام حسن عسکری† روایت شده است که فرمود:

«عَلَامَاتُ الْمُؤْمِنِ خَمْسٌ صَلَاةُ الْإِحْدَى وَ الْخَمْسِينَ وَ زِيَارَةُ الْأَرْبَعِينَ وَ التَّخَتُّمُ فِي الْيَمِينِ وَ تَعْفِيرُ الْجَبِينِ وَ الْجَهْرُ بِبِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيم‏‏؛

علامت‌های مؤمن پنج چیز است:

پنجاه‌ویک رکعت نماز [در روز]، زیارت اربعین امام حسین†، انگشتری به دست راست کردن، گذاشتن پیشانی بر خاک، بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم نماز را بلند گفتن»؛

مزار، شیخ مفید‌، ص۵۳؛ بحارالانوار، ج۸۲، ص۷۵ و نیز نک: تهذیب‌الاحکام، ج۶، ص۵۲.

 • ۲. آنکه برای او سجده کنند.
 • ۳. حج، ۳۲.
 • ۴. یعنی با علامت و شعار بودن.

دانلود مداحی اگه یه کبوتر بودم با نوای میثم مطیعی

16ام آبان, 1396

 

دانلود مداحی صوتی مشرق و مغرب زمین (اگه یه كبوتر بودم)

دانلود مداحی تصویری مشرق و مغرب زمین (اگه یه كبوتر بودم)

متن مداحی اگه یه کبوتر بودم 

اگه یه کبوتر بودم، به همه جا پر میزدم
از کران تا کران
بیرق عزای تو رو، پرچم ولای تو رو
میزدم توو جهان
مشرق و مغرب زمین، با اسمت آشنا بشن
پیامتو بفهمنو، راهی کربلا بشن
قصه ی سقا و عطش، روضه ی طفل غرقِ خون
یه روز باید جهانی شه، توو هر زمین، به هر زبون
حسین عزیز فاطمه

 

ای معنی نعم الامیر! مظهر «جهاد کبیر»
عشق تو دینمه
توو مسیر احیای دین، «فَلا تُطِعِ الْکافِرین‏»
رسم و آئینمه
گوشه ی چشمت می‌تونه، کاری کنه زهیر بشم
منو توو خیمه ت بپذیر، که عاقبت بخیر بشم
سرت بلنده روی نی، سایه‌ت الهی کم نشه
سرم بریده شه ولی، جلو حرومی خم نشه
حسین عزیز فاطمه

 

ای پسر شیرخدا، وارث شمشیرخدا
عاشقاتو ببین
وعده ی سربازای تو، توو حرم زیبای تو
کربلا، اربعین
به قلب من تَوون بده، برای درک این حضور
به من بده لیاقتِ، زمینه سازی ظهور
توو پادگان عشق تو، بیایم و همقسم بشیم
تا صبح سرخ انتقام، مدافع حرم بشیم
حسین عزیز فاطمه

دانلود جدیدترین مداحی میثم مطیعی ویژه اربعین ۹۶

16ام آبان, 1396

 

دانلود جدیدترین مداحی میثم مطیعی ویژه اربعین ۹۶فایل صوتی جدیدترین مداحی میثم مطیعی با عنوان «حاجتِ هرشبم، اربعین کربلا بودنه» را در اینجا دریافت کنید.

 در آستانه اربعین حسینی، شما می‌توانید جدیدترین مداحی میثم مطیعی، ویژه اربعین سال ۹۶ را در اینجا بشنوید و دانلود کنید. همچنین می‌توانید متن شعر این «شور» را زیر مشاهده کنید.

متن شعر:

گناهامو ندید گرفتی، انگار ازم بدی ندیدی
تا که دیدی دلم شکسته، بازم به داد من رسیدی
گرچه برا تو کم گذاشتم، از خوبا راه من جدا بود
روضه، ولی همیشه واسم، راه رسیدن به خدا بود

حاجتِ هرشبم، اربعین کربلا بودنه
دعوتم میکنی، من هنوزم دلم روشنه

بی سر و سامان تو ام یا حسین
دست به دامان تو ام یاحسین
بر سر نی زلف رها کرده‌ای
با جگر شیعه چه‌ها کرده‌ای
زهره‌ی منظومه‌ی زهرا حسین
کشته‌ی افتاده به صحرا حسین
مشعر حق عزم منا کرده‌ای
کعبه‌ی شش گوشه بنا کرده‌ای

بگیر ازم هرچی که خواستی، ولی ازم نگیر غمت رو
نفس زدن تو هیئتا رو، بودنِ زیرِ پرچمت رو
دلم خوشه که تو رو دارم، حال دلم بی تو خرابه
دنیایی که حسین نداره، یه لحظه شم برام عذابه

روشنیِ دلم، از همین اشکِ تو روضه هاس
روسفیدیِ من، از سیاهیِ شال عزاس

عاقبت این عشق هلاکم کند
در گذر کوی تو خاکم کند

آقا دعام کن که تو راهِ، کسی به جز شما نباشم
یه کاری کن حتی یه لحظه، از شهدا جدا نباشم
دلم میخواد برات بمیرم، از این میترسم که نتونم
دعا کن آقا بیشتر از این، از شهدا عقب نمونم

مثل اون عاشقا، تا ابد میمونم با حسین
تا دم آخرم، با شهیدا میگم یاحسین

تربت تو بوی خدا میدهد
بوی حضور شهدا میدهد

شاعر: علی اکبر رهیده

دانلود مداحی میثم مطیعی: «حاجتِ هرشبم، اربعین کربلا بودنه

دانلود

توصیه آیت الله مکارم شیرازی به دولت و خادمین در رابطه اربعین حسینی/دولت به پیاده روی اربعین به چشم منبع درآمد نگاه نکند

16ام آبان, 1396

 

دولت های ایران و عراق باید مردم را به حضور هر چه باشکوه تر در این گردهمایی بزرگ تشویق کنند نه اینکه به آن به دید یک منبع درآمد نگاه کنند.

  آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اثرات فرهنگی و دینی پیاده روی اربعین گفت:

دولت های ایران و عراق باید مردم را به حضور هر چه باشکوه تر در این گردهمایی بزرگ تشویق کنند نه اینکه به دید یک منبع درآمد نگاه کنند.

وی دریافت هزینه هایی از جمله بیمه، خدمات هلال احمر، کار گذاری و پارکینگ را غیر موجه دانست و افزود:

دریافت این هزینه ها هیچ توجیهی جز درآمدزایی ندارد.

وی خطاب به دولت عراق، هزینه روادید را برای زائرین سنگین دانست و خاطرنشان کرد:

این هزینه شاید برای گردشگران مناسب باشد اما برای زائرین امام حسین مناسب نیست.

آیت الله مکارم شیرازی همچنین از زائرین خواست به قوانین کشور عراق احترام بگذارند چرا که زیارت اباعبدالله مستحب، و رعایت قانون واجب است.

وی همچنین حضور بانوان بدون همراهی محارم را نادرست دانست .

آیت الله مکارم شیرازی از خدمتگزاران موکب ها خواست کار خود را برای رضای خدا انجام دهند و از رقابت با موکب های دیگر پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: از سیاسی کردن و جناحی کردن گردهمایی اربعین و تهیه عکس های تفرقه افکن و تبلیغ اشخاص خودداری کنید.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به میزبانی بی نظیر مردم عراق ، از هموطنان خواست در روز شهادت امام رضا که زوار عراقی به ایران سفر می کنند گوشه ای از خدمات آنان را به بهترین شکل جبران کنند.

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود تدریس برخی رشته های دانشگاهی را بی فایده دانست و افزود: دانشگاه ها باید علومی را آموزش دهند که مشکلی از مشکلات جامعه را برطرف کند.

وی گفت: علوم و منابع درسی حوزه ها نیز نیاز به پالایش دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان

پیاده روی اربعین به روایت تصویر

16ام آبان, 1396

 

گزارش تصویری از حرکت عاشقان اباعبدالله الحسین علیه السلام از نجف تا کربلا در پیاه روی اربعین را مشاهده کنید.

پیاده روی اربعین به روایت تصویر

 پیاده روی اربعین به روایت تصویر

 

پیاده روی اربعین به روایت تصویر

 

پیاده روی اربعین به روایت تصویر

هرساله در ایام اربعین زائران بسیاری از مسیر نجف تا کربلا، به عشق زیارت امام حسین علیه السلام ، پای پیاده به حرمین شریفین اباعبدالله الحسین علیه السلام و حضرت ابوالفضل عباس علیه السلام می روند.

پیاده روی اربعین به روایت تصویر

 

پیاده روی اربعین به روایت تصویر

 

پیاده روی اربعین به روایت تصویر

 

پیاده روی اربعین به روایت تصویر

 

نجف، کربلا و بصره از جمله شهرهای کوچکی است که هر سال در اربعین حسینی، جمعیت زیادی را در خود جای میدهند و با هر چه در توان دارند میزبان زائران امام حسین علیه السلام می شوند.

پیاده روی اربعین به روایت تصویر

 

پیاده روی اربعین به روایت تصویر

 

پیاده روی اربعین به روایت تصویر

 

پیاده روی اربعین به روایت تصویر

لذت‌های سختی اربعین در چیست؟ + صوت

16ام آبان, 1396

صوت ندارد//لذت‌های سختی اربعین در چیست؟ + صوت

 

فایل‌های صوتی سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالحمید شهاب، با موضوع لذت‌های سختی اربعین، را در اینجا دریافت کنید.

در آستانه اربعین حسینی، شما می توانید فایل های صوتی سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالحمید شهاب را با موضوع پرداختن به لذت های سختی اربعین و فضیلت های این سفر زیارتی، در اینجا دریافت کنید.

 دانلود سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شهاب: داستان حضرت اسماعیل و آب فرات

دانلود مداحی سید رضانریمانی برای جاماندگان اربعین

14ام آبان, 1396

 

همزمان با اربعین و موسم  پیاده روی اربعین، شما می توانید فایل صوتی مداحی سید رضا نریمانی با عنوان «خیلی سخته همه برن تو جا بمونی..» را در اینجا بشنوید و دانلود کنید.

 

دانلود مداحی سیدرضا نریمانی : خیلی سخته همه برن تو جا بمونی

00:00 07:06

مداحی فارسی، عربی نزار القطری ویژه پیاده روی اربعین

14ام آبان, 1396

مداحی فارسی، عربی نزار القطری ویژه پیاده روی اربعین

 

در آستانه اربعین و حرکت زائران حسینی در مسیر طریق الحسین (علیه السلام) (نجف تا کربلا)، شما می‌توانید، فایل صوتی مداحی نزار القطری مداح عرب زبان، را در اینجا بشنوید و دانلود کنید.

مداحی تصویری دو زبانه نزار قطری برای اربعین حسینی

 دانلود کیفیت 144p

 متن نوحه:

ابد والله ما ننسی حسینا
عجب حال و هوایی
عجب شور و صفایی
بازم دارم میشم کرب و بلایی
دلم شده خدایی
با این عشق بلایی
قدم قدم میرم تا که ببینم
دو گنبد طلایی
دعام شده اجابت شدم دوباره دعوت
به امید شفاعت دارم میرم زیارت
تو این مسیر دارم میگم با دل شیدا
ابد والله ما ننسی حسینا
یه سال چشم انتظارم
روزا رو میشمارم
میخوام سر روی شش گوشه بذارم
یه ساله بیقرارم
گره خورده به کارم
به عشق بوی کربلا سرم رو
رو تربتت میذارم
بازم جاده به جاده میام با خانواده
حسین اجازه داده بیام حرم پیاده
دعا کنم برا ظهور آقا
ابد والله ما ننسی حسینا
خوشم یار حسینم
گرفتار حسینم
من عاشق علمدار حسینم
عزادار حسینم خریدار حسینم
میگم شکر خدا دوباره همراه با زوار حسینم
صدایی میشه تکرار خود اربابه انگار
که میگه بین اذکار
هله بیکم یا زوار
ابد والله ما ننسی حسینا

دانلودمداحی نزار القطری به زبان عربی (ابد والله ما ننسی حسینا)

 

دانلودمداحی نزار القطری به زبان فارسی (ابد والله ما ننسی حسینا)

 

نماهنگ صوتی جامانده: همه رفتند و دل بی سر و پا جامانده + دانلود

14ام آبان, 1396

نماهنگ صوتی بیار زیبا تقدیم به دلشکستگان و عاشقان جامانده از زیارت اربعین:

 

همه رفتند و دل بی سر و پا جامانده

از هوای حرم کرب و بلا جامانده

به گمانم که میان همه زائرها

فقط امضای برات دل ما جامانده

یک به یک می رسد از هر طرفی نامه دوست

که حلالم بکن ای از همه جا جامانده

صرف کردند همه فعل خداحافظی و

یک نفر هست ز جمع رفقا جا مانده

اربعین پای پیاده حرم حضرت عشق

حسرتش بر دل تنهای گدا جامانده

قصه این است که من لایق آقا نشدم

از همین است که این من ز شما جا مانده

نام ما را بنویسید کف صحن حسین

بنویسید که یک بی سر و پا جامانده

 

دانلود

زائران اربعین سیم کارت ایرانی استفاده کنند یا عراقی؟

4ام آبان, 1396

همزمان با ورود زائران ایرانی به خاک اربعین در صورت داشتن سیمکارت ایرانی رومینگ آنها فعال شده و خدمات تلفن همراه آنها به صورت رومینگ محاسبه می‌شود.

برای اینکه در این زمان زائران بتوانند از خدمات بهتر و ارزانتر تلفن همراه استفاده کنند در ادامه اطاعاتی را در انتخاب سیمکارت مناسب و نحوه استفاده آن بیان کرده‌ایم.

در حقیقت نمی‌توان گفت که زائران از چه سیم‌کارتی باید استفاده کنند که بهترین خدمات را ارائه می‌دهد اما راهکار منطقی آن است که افراد با بررسی و مقایسه تعرفه‌ها اپراتوری که خدمات مقرون به صرفه‌تری را ارائه می‌دهند سیمکارت مناسب را انتخاب کنند. 

تعرفه تماس از سیم‌کارت‌های ایرانی به کشور عراق پیش‌تر کاهش یافت و به دقیقه‌ای ۵۵۰ تومان رسیده بود. با توجه به اینکه نرخ مکالمه رومینگ در عراق گران محاسبه می‌شود، بهتر است که زائران ایرانی برای بهینه‌سازی مصرف خود برای ارتباطات عراق به عراق از سیم کارت‌های عراقی استفاده کنند و برای ارتباطات عراق به ایران و بالعکس استفاده از رومینگ مقرون به صرفه‌تر است.

 مطابق با گفته اپراتورهای عراقی این اپراتورها برای مکالمات زائران ایرانی و نیز دیتای زائران بسته‌های تشویقی در نظر گرفته‌اند تا ارتباطات زوار با تسهیلات بهتر انجام شود. این تسهیلات شامل ۱۰ دقیقه مکالمه رایگان با ایران و دقایقی مکالمه رایگان داخل عراق است و درباره اینترنت موبایل نیز در صورت امکان تسهیلاتی درنظر گرفته شده است.

‌روش دیگر ارتباط از عراق با ایران،‌ استفاده از سیم‌کارت‌‌های اعتباری عراقی می‌باشد. این سیم کارت‌ها توسط سه شرکت Zain ، Asiacell و Korek ارائه می‌شود و تفاوت آن‌ها با سیمکارت‌های ایرانی در قیمت و میزان شارژ اولیه‌ آنهاست.

پس از خرید سیم‌کارت عراقی، به صرفه است که شماره خود را به ایران بدهید و از آن‌ها بخواهید با شما تماس بگیرند هرچند در صورت تمام‌شدن اعتبار سیم کارتتان هم می‌توانید،‌ کارت شارژ تهیه کرده و همانند سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانی با کدهای مخصوص که روی کارت شارژ درج شده آن‌ها را شارژ کنید.

دقت کنید که سیم‌کارت‌های عراقی که در اختیار زائرین قرار دارد تاریخ مصرف محدود دارند و پس از اولین تماس تا ١۵‌روز فعالند و پس از آن می‌سوزند. پس هنگام خرید نزد فروشنده، سیم‌کارت را تست کنید و با وارد‌کردن کد مانده شارژ تاریخ اعتبار آن را چک کنید.

برای خرید سیم‌کارت با تاریخ مصرف بالا و عمر بیشتر باید از مراکز معتبر و با همراه داشتن پاسپورت اقدام به خرید کنید. در ایام عادی سال امکان استفاده از سیم‌کارت‌های ایرانی در عراق وجود دارد اما به دلیل شلوغی ویژه اربعین که ترافیک تماس‌ها زیاد است امکان سرویس‌دهی رومینگ دچار اختلال می‌شود و سیمکارت‌های عراقی بهتر جواب می‌دهند.

در صورت استفاده از سیم‌کارت‌های ایرانی در کشور عراق،‌ علاوه بر محاسبه هزینه رومینگ برای شما، هزینه تمام تماس‌هایی که با شما گرفته شود، به حساب شما محاسبه می‌شود و برای کسانی که از ایران با شما تماس می‌گیرند هزینه تماس داخل ایران محاسبه می‌شود.

 ‌با سیم‌کارت عراقی می‌توانید با هزینه کمتر تماس‌های داخل عراق با سایر دوستان و همراهان و مراکز اضطراری داشته باشید. در عین حال پیشنهاد می‌شود سیم‌کارت اعتباری ایرانی نیز همراه داشته باشید تا در مواقع ضروری و گیر‌نیاوردن سیم‌کارت عراقی از آن استفاده کنید.

‌باید بدانید که نه تنها برای تماس بلکه برای دریافت تماس هم حتما باید حداقل ٢هزار تومان شارژ داشته باشید. اگر رمز دوم کارت‌های بانکی خود را داشته باشید با همان روشی که در ایران شارژ تهیه می‌کنید در عراق هم می‌توانید با وارد کردن کدها شارژ تهیه کنید.

توجه داشته باشید برای تماس گرفتن از ایران به کشور عراق باید به ابتدای شماره خود کد کشور عراق (٠٠٩۶۴)را اضافه و صفر ابتدای شماره همراه عراق را حدف کنید.

تعرفه تماس با سیمکارت ایرانسل از عراق به ایران:

تعرفه تماس با ایرانسل از عراق به ایران

اگر رومینگ ایرانسل توسط اپراتور zain عراق صورت بگیرد هزینه چنانکه در تصویر آمده می باشد اما اگر سیمکارت ایرانسل شما توسط اپراتور دیگری رومینگ شده باشد(بستگی به منطقه ای که هستید و فرستنده های موجود در منطقه) هزینه تماس با ایرانسل به ایران بیشتر خواهد شد چون ایرانسل با بقیه اپراتورهای عراق قرارداد تخفیفی ندارد.

برای اینکه رومینگ بوسیله شرکت zain باشد و تغییر نکند می توانید در تنظیمات گوشی خود انتخاب اپراتور را از حالت خودکار به حالت دستی تغییر دهید و zain را انتخاب کنید.

تعرفه تماس با سیمکارت همراه اول از عراق به ایران:

برای اطلاع از تعرفه همراه اول یک پیامک با متن «عراق» یا با متن «۹۶۴» به ۸۰۷۰ ارسال کنید.

نقشه موکب ها، درمانگاه ها، مراکز راهنمای زائر و مراکز اتصال به اینترنت

2ام آبان, 1396

http://vareth.ir/files/fa/news/1396/8/1/381151_145.jpg

 همچنین فایل pdf، این نقشه از طریق لینک زیر قابل دریافت است:

نقشه موکب ها، درمانگاه ها، مراکز راهنمای زائر و مراکز اتصال به اینترنت

بيچاره عاشقي كه نرفته ست كربلا!

2ام آبان, 1396
بيچاره عاشقي كه نرفته ست كربلا!
 
بيچاره عاشقي كه نرفته ست كربلا!
 
بيچاره عاشقي كه نرفته ست كربلا!
 
بيچاره عاشقي كه نرفته ست كربلا!
 
بيچاره عاشقي كه نرفته ست كربلا!
 
بيچاره عاشقي كه نرفته ست كربلا!
 
بيچاره عاشقي كه نرفته ست كربلا!
 
بيچاره عاشقي كه نرفته ست كربلا!
 
بيچاره عاشقي كه نرفته ست كربلا!
 
بيچاره عاشقي كه نرفته ست كربلا!
 

آموزش فشرده و مکالمه محور زبان عربی عراقی

1ام آبان, 1396

 

این جزوه دریچه ی ورود شما خواهد بود به زبان عربی عراقی. یاد گرفتن زبان عراقی فقط سه راه حل دارد. آن هم صحبت کردن، صحبت کردن، صحبت کردن است.

متنی که در پیش رو می آید در واقع فشرده ای مکالمه محور و موقعیت محور از زبان عربی عراقی است. قطعا نمی توان انتظار داشت با خواندن این جزوه به زبان عراقی مسلط می شوید. امّا این جزوه دریچه ی ورود شما خواهد بود به زبان عربی عراقی. یاد گرفتن زبان عراقی فقط سه راه حل دارد. آن هم صحبت کردن، صحبت کردن، صحبت کردن است. اینکه آدم فعّالی باشید و در طول مسیر با استفاده از این جزوه و مهارت های زبانی دبیرستان به صحبت کردن بپردازید نقش به سزایی در یادگیری شما خواهد داشت.

در جدول ها موقعیت های مکانی و صحبت ها به همراه نحوه تلفظ صحیح شان و در خانه های روبرویی جواب مخاطب نیز آمده است. این جزوه صرفاً کارکرد آشنایی و استفاده کردن آموزشی عبارات در موقعیت های مشابه است. در پایان تعدادی از افعال پرکاربرد ضمیمه شده است تا با استفاده از آن بتوانید به جمله سازی های پرکاربرد به پردازید.

دانلود نسخه pdf

دانلود مداحی های سید رضا نریمانی درباره اربعین ...

1ام آبان, 1396

 

راهی ام با دعای شما… هرکی_رفت_برا_منم_دعا_کنه/ الهی_هیشکی_از_رفیقاش_جانمونه

اربعین راهی ام با دعای شما

 

یاحسین علیه السلام دوباره نوکرا جمع می شیم

دریافت فایل صوتی

 

یه ماهه سینه میزنم به عشق اربعین آقا … یه کربلا بهم بدی برام بسه همین آقا (21 آبان 94)

دریافت فایل صوتی (حجم 8.86 مگابایت)

 

قدم قدم ، با یه علم / ایشالا اربعین بیام سمت حرم …

دریافت فایل صوتی (حجم 15.1 مگابایت)

راه می افتیم ان شا الله / پای پیاده از اون راه …

 

دریافت فایل صوتی (حجم 4.42 مگابایت)

ورود اسراي اهل بيت علیهم السلام به مجلس يزيد

30ام مهر, 1396

 

یزید ملعون چون از ورود اهلبیت طاهره علیهم السلام به شام آگهی یافت مجلس آراست و به زینت تمام بر تخت خویش نشست و ملاعین اهل شام را حاضر كرد، از آن سوی اهل بیت حضرت رسول صلی الله علیه و آله را با سرهای شهداء علیهم السلام در باب دالاماره حاضر كردند در طلب رخصت باز ایستادند. نخستین زحر بن قیس (لعنه) كه مأمور بردن سر حضرت حسین علیه السلام بود رخصت حاصل كرده بر یزید (پلید) داخل شد، یزید (لعنه) از او پرسید كه وای بر تو خبر چیست؟

گفت یا امیرالمؤمنین بشارت باد ترا كه خدایت فتح و نصرت داد همانا حسین بن علی با هیجده تن از اهلبیت خود و شصت نفر از شیعیان خود بر ما وارد شدند ما بر او عرضه كردیم كه جانب صلح و صلاح را فرو گذارد و سر به فرمان عبیدالله بن زیاد فرود آورد و اگرنه مهیای قتال شود ایشان اطاعت عبیدالله بن زیاد را قبول نكردند و جانب قتال را اختیار نمودند. پس بامدادان كه آفتاب طلوع كرد با لشكر برایشان بیرون شدیم و از هر ناحیه و جانب ایشان را احاطه كردیم و حمله گران افكندیم و با شمشیر تاخته بر ایشان بتاختیم و سرهای ایشان را موضع آن شمشیرها ساختیم، آن جماعت را هول و هرب پراكنده ساخت چنانكه بهر پستی و بلندی پناهنده گشتند بدانسان كه كبوتر از باز هراسنده گردد، پس سوگند با خدا یا امیرالمؤمنین به اندك زمانی كه ناقه را نحر كنند یا چشم خوابیده به خواب آشنا گردد تمام آنها را با تیغ درگذراندیم و اول تا آخر ایشان را مقتول و مذبوح ساختیم. اینك جسدهای ایشان در آن بیابان برهنه و عریان افتاده با بدنهای خون آلوده و صورتهای بر خاك نهاده همی خورشید بر ایشان می‌تابد، و باد خاك و غبار برایشان می‌انگیزاند و آن بدنها را عقابها و مرغان هوا همی زیارت كنند در بیابان دور.

چون آن ملعون سخن به پای آورد یزید (ملعون) لختی سر فرو داشت و سخن نكرد پس سر برآورد و گفت اگر حسین را نمی‌كشتید من از كردار شما بهتر خوشنود می‌شدم و اگر من حاضر بودم حسین را معفو می‌داشتم و او را عرصه هلاك و دمار نمی‌گذاشتم.

ادامه »

دعای ویژه ماه صفر

29ام مهر, 1396

 

دعای ویژه ماه صفراز محدث بزرگ مرحوم «فیض کاشانی» نقل شده مستحب است هر روز 10 مرتبه قرائت شود:

یا شَدیدَ الْقُوی وَیا شَدیدَ الْمِحالِ یا عَزیزُ یا عَزیزُ یا عَزیزُ ذَلَّتْ بِعَظَمَتِکَ جَمیعُ خَلْقِکَ فَاکْفِنی شَرَّ خَلْقِکَ یا مُحْسِنُ یا مُجْمِلُ یا مُنْعِمُ یا مُفْضِلُ یا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ سُبْحانَکَ اِنّی کُنْتُ مِنَ الظّالِمینَ فَاسْتَجَبْنا لَهُ وَنَجَّیْناهُ مِنَ الْغَمِّ وَکَذلِکَ نُنْجِی الْمُؤْمِنینَ وَصَلَّی اللّهُ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِهِ الطَّیِّبینَ الطّاهِرینَ.

ای سخت نیرو و ای سخت عقوبت! ای عزیز، ای عزیز، ای عزیز! در برابر عظمت تو همه آفریدگانت خوار شدند، پس کفایت کن از من شر خلقت را. ای نیکو ده، ای زیبایی بخش، ای نعمت بخش، ای فزون بخش، ای که معبودی جز تو نیست! منزهی تو و من از ستمکاران هستم. پس دعای او (یونس) را اجابت کردیم و از اندوه نجاتش دادیم و این چنین نجات دهیم مؤمنان را و درود خدا بر محمد و آل پاک و پاکیزه اش.

 

اربعین اومده و دلا پریشونه

26ام مهر, 1396

کس ندانست که منزلگه معشوق کجاست!

26ام مهر, 1396

 

سرّ زیارت سیدالشهدا علیه‌السلام

مگر ثواب زیارت سیدالشهدا از ما مذخور۱ نیست؟! 

ما می‌دانیم چه خبر است؟!

می‌دانیم روایاتی را که دربارۀ زیارات سیدالشهدا در نیمۀ شعبان و در شب عاشورا و این‌ها هست، به کجاها رسیده؟!

هیچ می‌توانیم بگوییم «کَانَ کَمَنْ زَارَ اللَّهَ فِی عَرْشِه‏»۲ یعنی چه؟!

یا مثلاً [اینکه در احادیث دربارۀ] زیارت عاشورا آمده‌ «جَاءَ یَوْمَ القِیَامَة مُلَطَّخاً بِدَمِهِ فِی اصْحَابِ الحُسَیْنَ»۳ (در روز قیامت آغشته به خون خود در میان اصحاب حسین علیه‌السلام محشور می‌شود). سیدبن‌طاووس از این هم بالاتر نقل کرده است «مُلَطَّخاً بِدَمِ الحُسَیْنِ»۴ (آغشته به خون حسین علیه‌السلام).

چه عرض بکنیم؟! ما این‌ها را می‌فهمیم؟! چیست که ثوابش برای ما مذخور نیست؟ همین بکاء برای سیدالشهدا علیه‌السلام ثوابش چیست؟! می‌توانیم برایش حدی که دیگر از آن بالاتر نیست بگوییم؟! حدی نیست که! به حدی است بکاء که [در روایت] می‌گوید همین‌که اشک مختصری آمد، اذن دخول سیدالشهدا است و چه‌بسا جاهای دیگر هم [بنا‌به] الغاء خصوصیت، همین باشد؛ «الدَّمْعَةُ عَلامَةُ الْاِذْنِ»؛ داخل بشو.۵ از چشم من اشک بیاید، چه ربطی دارد به اینکه آن‌ها اذن داده‌اند؟! هیچ معلوم است که چه هست قضایا؟!

رحمت واسعه، ص۲۲۸ـ۲۲۹

 

 • ۱. مذخور امری است که در دسترس همه نیست و ذخیره شده است برای افراد خاص یا وقت خاص یا مکان خاص؛ و مذخور بودن ثواب زیارت به یکی از این معانی است: ١. ذخیره‌شده برای وقت شدت نیاز؛ ٢. اصلاً بیان نمی‌شود که چقدر است؛ ٣. فقط برای خواص شیعه ذکر می‌شود.
 • ۲. امام‌ صادق علیه‌السلام دربارۀ زیارت امام‌ حسین علیه‌السلام می‌فرمایند: «مَنْ زَارَ قَبْرَ الْحُسَيْنِ علیه‌السلام عَارِفاً بِحَقِّهِ كَانَ كَمَنْ زَارَ اللَّهَ فِي عَرْشِه؛ هرکه قبر حسین علیه‌السلام را زیارت کند، درحالی‌که به حق او شناخت دارد، مانند کسی است که خداوند متعال را در عرشش زیارت کرده است‏»؛ کامل‌الزیارات، ص۱۴۹ و نیز نک: کامل‌الزیارات، ص۱۴۷؛ بحارالانوار، ج۹۸، ص۷۶و۱۰۵.
 • ۳. «مَنْ بَاتَ عِنْدَ قَبْرِ الْحُسَيْنِ علیه‌السلام لَيْلَةَ عَاشُورَاءَ لَقِيَ اللَّهَ تَعَالَى يَوْمَ الْقِيَامَةِ مُلَطَّخاً بِدَمِهِ كَأَنَّمَا قُتِلَ مَعَهُ فِي عَرْصَةِ كَرْبَلَاءَ؛ هرکس شب عاشورا نزد قبر حسین علیه‌السلام بیتوته کند، روز قیامت خدا را در حالی ملاقات می‏‌کند که به خون خود آغشته است. گویا با او در صحرای کربلا کشته شده است»؛ مصباح‌المتهجد، ج٢، ص٧٧١؛ اقبال‌الاعمال، ج۲، ص۵۵۸ و نیز نک: کامل‌الزیارات، ص۱۷۳؛ مزار کبیر، ص۳۵۱؛ بحارالانوار، ج۹۸، ص۱۰۳و١٠۴.
 • ۴. «أَنَّ مَنْ زَارَهُ علیه‌السلام وَ بَاتَ عِنْدَهُ فِي لَيْلَةِ عَاشُورَاءَ حَتَّى يُصْبِحَ حَشَرَهُ اللَّهُ تَعَالَى مُلَطَّخاً بِدَمِ الْحُسَيْنِ علیه‌السلام فِي جُمْلَةِ الشُّهَدَاءِ مَعَهُ؛ هرکس حسین علیه‌السلام را زیارت کند و در شب عاشورا تا صبح نزدش بیتوته کند، خداوند تعالی او را آغشته به خون حسین علیه‌السلام و در زمرۀ شهدای در رکابش محشور می‏‌کند»؛ اقبال‌الاعمال، ج۲، ص۵۵۸؛ بحارالانوار،ج۹۵، ص۳۴۰؛ ج۹۸، ص۱۰۳.
 • ۵. نک: مصباح‌المتهجد، ج۲، ص۷۲۰؛ شهید اول، مزار، ص۱۲۲؛ بحارالانوار، ج۹۸،

اگر حق را بشناسید شناخت اهل حق آسان میشود

26ام مهر, 1396

 

شخصی نزد امام صادق علیه السلام آمد و گفت یابن رسول الله من شما را دوست دارم ولی از دشمن شما هم بدم نمی آید.

جلسه هفتگی هیئت روضه العباس علیه السلام  با سخنرانی حجت الاسلام محمدرضا درانی و مداحی حاج حسین سیب سرخی و حاج محسن فتاحیان در حسینیه جوانان حسینی برگزار شد.

در ادامه خبر متن سخنان حجت الاسلام درانی را میخوانید:
 
حجت الاسلام درانی: اگر حق را بشناسید شناختاهل حق آسان میشود
 
شخصی نزد امام صادق علیه السلام آمد و گفت یابن رسول الله من شما را دوست دارم ولی از دشمن شما هم بدم نمی آید.
 
حضرت به او فرمودند مشکل تو این است که حق را نمیشناسی، اگر حق را بشناسی شناسایی اهل حق برایت آسان میشود.
 
ملاک حق و باطل افراد نیستند باید خود حق را بشناسید.
 
در دوران امام حسین علیه السلام جامعه در خوابی فرورفته است که حفظ دین پیامبر صلوات الله علیه و آله یک راه بیشتر نداشت. حضرت فرمودند اگر دیم جدم رسول خدا صلوات الله علیه جز باکشتن من استقرار پیدا نمیکند پس ای شمشیرها مرا دریابید.
 
دشمنان امام حسین علیه السلام همه نمازخوان بودند، آشنای قرآن بودند اما نا آشنا با اهل بیت علیهم السلام.
در زیارت اربعین یک جمله ای هست که تمام هدف قیام امام حسین علیه السلام در آن آمده است در زیارت اربعین آمده است 
 
“  وبَذَلَ مُهجَتَهُ فيكَ لِيَستَنقِذَ عِبادَكَ مِنَ الجَهالَةِ وحَيرَةِ الضَّلالَةِ “
خدایا امام حسین خونش در راه تو ریخته شده بخاطر اینکه جهل جامعه از بین برود. نمازخوانی که جاهل باشد هیچ ارزشی ندارد.
وارث

الزامات پیاده روی اربعین + فیلم

26ام مهر, 1396

 

همزمان با فرارسیدن ماه صفر و آماده سازی موکب های عزاداری در مراسم اربعین حسینی، زائران ایرانی باید ضمن رعایت کردن مراحل های ثبت نام، تجهیزاتی را برای این سفر آماده کنید.

شما می توانید، فایل تصویری از الزامات سفر پیاده روی اربعین حسینی را در اینجا مشاهده کنید.

دانلود مداحی اربعین با نوای سید رضا نریمانی

25ام مهر, 1396

برای پیاده‌روی اربعین چه وسایلی را همراه خود ببریم؟

24ام مهر, 1396

 

در آستانه آغاز ثبت نام و صدور ویزا برای پیاده روی اربعین، زائران باید برای آغاز این سفر زیارتی تمهیداتی را از جمله مراحل ثبت نام، بیمه، ویزا و … را در ایران و یا کشورهای خودشان پشت سر بگذارند، اما زائران حسینی باید در نظر داشته باشند، ضمن اینکه برای سفری آسان، کوله پشتی سبک حمل کنند، وسایل مهمی چون گذرنامه، داروهای ضروری، کفش مناسب و … همراه خود ببرند.

شما در اینجا می توانید، اینفوگرافیک تجهیزات مهم برای پیاده روی اربعین حسینی را مشاهده کنید.

 برای پیاده روی اربعین چه وسایلی را همراه خود ببریم؟

 برای پیاده روی اربعین چه وسایلی را همراه خود ببریم؟

 برای پیاده روی اربعین چه وسایلی را همراه خود ببریم؟

 برای پیاده روی اربعین چه وسایلی را همراه خود ببریم؟

سه وسیله مهم در پیاده روی اربعین حسینی

استقرار ۳ موکب ویژه بانوان در ایام اربعین حسینی

24ام مهر, 1396

 

به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه؛ لاله افتخاری معاون کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین در کارگروه فعالیت‌های قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی با اشاره به اینکه سه موکب ویژه بانوان در ایام اربعین راه اندازی می‌شود، تاکید کرد: دو موکب در کربلا‌ی معلی و یک موکب در نجف اشرف ویژه بانوان دایر خواهد شد.
 
معاون کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین با بیان اینکه از برکت انقلاب اسلامی، جامعه قرآنی فعالیت‌های ارزشمندی را در بین بانوان انجام می‌دهد، تصریح کرد: زمانی که سر مبارک امام حسین علیه السلام بر روی نیزه قرآن می‌خواند، حیف است که ما از فرصت اربعین برای نشر و ترویج معارف قرآن استفاده نکنیم.
 
نماینده مردم تهران در مجلس نهم با اشاره به اینکه اربعین فرصتی ارزشمند برای شیفتگان اهل بیت علیه السلام است تا از این فضا برای فعالیت‌های قرآنی و کسب معارف قرآنی هم استفاده کنند، خاطرنشان کرد: سال گذشته در ایام اربعین از بخشی از ظرفیت اساتید قرآنی کشور استفاده شد و در این کارگروه هم از فعالان و داوران قرآنی برای تبادل نظر وهم فکری استفاده می‌کنیم.
 
وی افزود: این جلسه، جمع بندی دیدگاه‌های فعالان قرآنی و فرهنگی است که نکات خوبی را در این جلسه متذکر شدند.
 
معاون کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین با اشاره به اینکه تجربه سال گذشته نشان داد که فعالیت تیمی در ایام اربعین در بحث قرآنی و فرهنگی تاثیرگذار است، گفت: گروه‌هایی متشکل از قاری قرآن، حافظ و مبتهل به سفر معنوی اربعین اعزام خواهند شد و پیش بینی می‌شود که دو یا سه گروه اعزام شوند.
 
وی خاطرنشان کرد: محور برنامه در راهپیمایی اربعین سال گذشته محافل قرآنی و جمع خوانی قرآنی بود، اما امسال قصد داریم برای آموزش حفظ قرآن کریم هم اقداماتی را انجام دهیم.
 
گفتنی است؛ در کارگروه فعالیت‌های قرآنی کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین که معصومه فرزانه؛ مشاور امور بانوان سازمان اوقاف حضور داشت، حاضران در جلسه بر ساماندهی مناسب فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی بانوان در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی تاکید کردند.

تصاویری دیدنی از پیاده روی اربعین در کربلا

24ام مهر, 1396

 تصاویری از حرکت عاشقان اباعبدالله الحسین علیه السلام از نجف تا کربلا در اربعین حسینی

 
تصاویری دیدنی از پیاده روی اربعین در کربلا

 هر سال، در آستانه اربعین، جاذبه حسینی، سیل عظیمی از عاشقان و آزادگان را از سرتاسر جهان به سوی خود می‌کشاند. در میان این حرکت میلیونی، صحنه هایی بی‌نظیر از همدلی و عزم راسخ امتی عاشق و آزاده قابل مشاهده است که در میان هیچ ملت و جای دیگر جهان قابل مشاهده نیست.

 پیاده روی اربعین کربلا + عکس

مردم عراق، از هیچ گونه کمکی به زائران امام حسین علیه السلام دریغ نمی‌کنند و به خوبی از میلیون ها زائر، میزبانی می‌نمایند. بسیاری از میزبانان، با اینکه زندگی فقیرانه‌ای دارند، دارایی خود را صرف پذیرایی از زائران می‌کنند و برخی نیز خانه های خود را به محلی برای استراحت تبدیل می‌نمایند و همه آنان تمام تلاش خود را به کار می‌برند تا عزاداران حسینی احساس سختی نکنند.
 
 پیاده روی اربعین کربلا + عکس
 
میلیون ها انسان، خود را از نقاط مختلف جهان به شهر نجف می‌رسانند و در بین آنان افرادی هستند که با سختی فراوان این مسیر را طی می‌کنند و بدون هیچ نشانه ای از احساس خستگی، تمام سختی ها را به عشق اباعبدالله الحسین علیه السلام به جان می‌خرند.
 
پیاده روی اربعین کربلا + عکس
 
پیاده روی اربعین کربلا + عکس
 
پیاده روی زائران امام حسین علیه السلام در مسیر 80 کیلومتری بین دو شهر نجف و کربلا، باعث تقویت برادری و وحدت بین آنان می‌گردد. بسیاری با حمل پرچم کشورهای خود، عشق و علاقه به اباعبدالله الحسین در دورترین نقطه جهان را به گوش سایر مسلمانان می‌رسانند و این هم قدمی عزاداران در این چند روز باعث می‌شود که قلوب به هم نزدیک شود.
 
پیاده روی اربعین کربلا + عکس
 
پیاده روی اربعین کربلا + عکس
 
 تصاویری دیدنی از پیاده روی اربعین در کربلا
 
تصاویری دیدنی از پیاده روی اربعین در کربلا
 

ره توشه زائران اربعین حسینی

23ام مهر, 1396

 

به مناسبت اربعین شهادت سید و سالار شهیدان و پیاده روی زائران حسینی، قطعات مداحی (فارسی و عربی) با نوای حاج میثم مطیعی، به صورت صوتی آماده دریافت می باشد. 

« إن شاءالله زائران حسینی که اربعین امسال عازم کربلا هستند، خادمان اهل بیت (علیهم السلام) را از دعای خیر خود فراموش نمی کنند.

التماس دعا »

 
ردیف عنوان فایل حجم دانلود متن
۱
موکبای آشنا و … نذریای بی ریا (زمینه)
7.34 MB
دانلود مشاهده متن
۲
اقتربت ایام الزیاره (مداحی عربی به لهجه عراقی ویژه اربعین حسینی) – (واحد)
7.68 MB
دانلود مشاهده متن
۳
یحیی یوم الاربعین (دکلمه)
1.73 MB
دانلود مشاهده متن
۴
موکب به موکب، می‌رسیم از راه (ویژه پیاده روی اربعین) – (زمینه)
10.26 MB
دانلود مشاهده متن
۵
چهل مقام و چهل منزل آستانۀ کیست؟ (نجوا)
3.18 MB
دانلود مشاهده متن
۶
صحرا به صحرا، کو به کو، داریم نم نم می رویم (روضه)
11.51 MB
دانلود مشاهده متن
۷
امید ماست همین اربعین و حرم (زمینه)
5.21 MB
دانلود مشاهده متن
۸
پای پیاده، هم پای جاده، ره می سپارم به عزم زیارت
22.64 MB
دانلود مشاهده متن
۹
مداحی فارسی از زبان خادمان مواکب حسینی در اربعین
12.88 MB
دانلود مشاهده متن
۱۰
مداحی عربی از زبان خادمان مواکب حسینی در اربعین
14.6 MB
دانلود مشاهده متن

ادامه »

بهترین فرصت معرفی امام حسین به همه عالم

23ام مهر, 1396

 پیاده روی اربعین، بهترین فرصت برای معرفی امام حسین علیه السلام به همه عالم

در روایاتی چند، به مطالب و سخنان نخستین امام زمان علیه السلام اشاره شده است؛ از جمله آنها روایتی است كه محدث بزرگوار شیخ علی یزدی حائری (رحمه الله علیه) نقل كرده است. او می گوید:

“زمانی كه قائم آل محمد ظهور كند، ما بین ركن و مقام می ایستد و پنج ندا می دهد و در آن پنج ندا پس از معرفی خود می فرمایند:

بیدار باشید ای اهل عالم كه جد من حسین را تشنه كام كشتند؛ بیدار باشید ای اهل عالم كه جد من حسین را عریان روی خاك افكندند؛ آگاه باشید ای جهانیان كه جد من حسین را از روی كینه توزی پایمال كردند.”

امام زمان(عج) خود را به واسطه امام حسین علیه السلام به همه عالم معرفی می کنند؛ بنابراین در آن زمان باید همه مردم عالم، امام حسین علیه السلام را شناخته باشند که وقتی امام زمان(ص) فرمود:

من پسر حسین فاطمه هستم؛ همه ایشان را بشناسند.[۱]

اما هنوز همه مردم عالم، امام حسین علیه السلام را نمی شناسند و این تقصیر ما است. چون ما برای سیدالشهداء علیه السلام به گونه ای فریاد نزده ایم که همه عالم صدای ما را بشنوند. پیاده روی اربعین، بهترین فرصت برای معرفی امام حسین علیه السلام به همه عالم است.

بارالها به حق محمد و آله الطاهرین(صلوات الله علیهم اجمعین) به ما لیاقت بده تا بتوانیم با پای پیاده به حرم امام حسین علیه السلام مشرّف شویم و ما را جزء  بهترین شیعیان حضرت قرار ده.

 اللّهمّ صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فی فرج مولانا صاحب الزّمان.

#################################################

[۱]. شیخ علی یزدی حائری (رحمه الله علیه)؛ برگرفته از سایت پایگاه جامع عاشورا

تبیان


در مقابل هر درهمى كه شخص در زیارت امام حسین علیه السلام انفاق كند...

23ام مهر, 1396

صلی الله علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام

امام صادق علیه السلام :

در مقابل هر درهمى كه شخص در زیارت امام حسین علیه السلام انفاق كند ده هزار درهم منظور مى‏ گردد و به همين مقدار درجه‏ اش را بالا مى ‏برند و رضايت و خشنودى حق تعالى از وى و دعاء حضرت محمد صلی الله علیه و آله و حضرت علی علیه السلام و حضرات ائمه (عليهم السلام) براى او بهتر از آن مى‏ باشد.


اربعین کربلایی ها پیاده میان از دل صحرا

دلم رو بردی به دیدارت، شرمنده ام حسین جان
منم خاک پای زوارت، شرمنده ام حسین جان
زمین حیرون، آسمون گریون سراغتو می گیرن
ملائک جز مجلس ذکرت، جای دیگه نمی رن
خدا می دونه همه عالم، برای تو می میرن
آی
بازم اربعین کربلایی ها
پیاده میان از دل صحرا
به دلداری مادرت زهرا
آی
من و گریه ی بی صدا اینجا
داره عطر خون خدا اینجا
شدن روضه خون، انبیا اینجا
(غریب آقا، ای غریب آقا)

خدا روی لوحه ی عرشش، نام تو رو نوشته
شده مولا بیرق یادت، بال و پر فرشته
به چشمای گریه می خونیم، زیارت نامه ها رو
یه روز از دست تو می گیریم، رضایت نامه ها رو
چی می شه امضا کنی مولا، شهادت نامه ها رو
آي
برای دل این همه زائر
می خونه کسی، روضه ی جابر
به کرب و بلا می رسیم آخِر
آی
یکی می خونه روضه ی اصغر
میشه تازه داغ علی اکبر
امان از دل زینب مضطر
(غریب آقا، ای غریب آقا)

پیاده روی اربعین چه ثوابی دارد؟

20ام مهر, 1396

 

امام صادق علیه السلام ، در احادیثی، به ثواب زیارت امام حسین علیه السلام با پای پیاده و تأثیر آن در آمرزش گناهان، اشاره می‌کنند که در ادامه برخی از این احادیث را بخوانید:

 حدیث اول

«حُسَیْنِ بْنِ ثُوَیْرِ بْنِ أَبِی فَاخِتَهَ قَالَ قَالَ صادق ع‏ یَا حُسَیْنُ مَنْ خَرَجَ مِنْ مَنْزِلِهِ یُرِیدُ زِیَارَهَ قَبْرِ الْحُسَیْنِ بْنِ عَلِیٍّ ص إِنْ کَانَ مَاشِیاً کَتَبَ اللَّهُ لَهُ بِکُلِّ خُطْوَهٍ حَسَنَهً وَ مَحَى عَنْهُ سَیِّئَهً حَتَّى إِذَا صَارَ فِی الْحَائِرِ کَتَبَهُ اللَّهُ مِنَ الْمُصْلِحِینَ الْمُنْتَجَبِینَ [الْمُفْلِحینَ الْمُنْجِحِینَ‏] حَتَّى إِذَا قَضَى مَنَاسِکَهُ کَتَبَهُ اللَّهُ مِنَ الْفَائِزِینَ حَتَّى إِذَا أَرَادَ الِانْصِرَافَ أَتَاهُ مَلَکٌ فَقَالَ إِنَّ رَسُولَ اللَّهِ ص یُقْرِؤُکَ السَّلَامَ وَ یَقُولُ لَکَ اسْتَأْنِفِ الْعَمَلَ فَقَدْ غُفِرَ لَکَ مَا مَضَى.»

حسین بن ثویر بن أبى فاخته می‌گوید، امام صادق علیه السلام فرمودند: «اى حسین! کسى که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن على علیهما السّلام باشد اگر پیاده رود خداوند منّان به هر قدمى که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌فرماید تا زمانى که به حائر برسد و پس از رسیدن به آن مکان شریف حق تبارک و تعالى او را از رستگاران قرار می‌دهد تا وقتى که مراسم و اعمال زیارت را به پایان رساند که در این هنگام او را از فائزین محسوب می‌فرماید تا زمانى که اراده مراجعت نماید در این وقت فرشته‏‌اى نزد او آمده و می‌گوید: «رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم سلام رسانده و به تو می‌فرماید: «از ابتداء عمل را شروع کن، تمام گناهان گذشته‌ات آمرزیده شد.»

ادامه »

نقشه پیاده روی اربعین

20ام مهر, 1396

 

اگر برای شرکت در مراسم اربعین حسینی قصد سفر به کشور عراق را دارید، در این مطلب می‌توانید نقشه های مورد نیاز در این سفر را دریافت کنید.

 

نقشه شهر کربلا

نقشه شهر کربلا
 

نقشه شهر نجف {محدوده حرم امام علی (ع)}

نقشه شهر نجف {محدوده حرم امام علی (ع)}
 

نقشه مسیر بین دو شهر نجف و کربلا

نقشه مسیر بین دو شهر نجف و کربلا
 

نقشه مسیرهای تردد زائران در کشور عراق

نقشه مسیرهای تردد زائران در کشور عراق

ثبت نام بیش از 17 هزار زائر برای شرکت در مراسم اربعین

12ام شهریور, 1396

 

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت:

تاکنون 17 هزار و 500 زائر برای شرکت در مراسم اربعین حسینی ثبت نام کرده‌اند.

محسن نظافتی مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اظهار داشت:

امسال 17 هزار و 500 نفر برای شرکت در مراسم اربعین حسینی ثبت نام کرده اند، همچنین مقرر شده تا پایان این هفته حدود نرخ بیمه با قیمت تقریبی 190 هزار تومان اعلام شود.

وی افزود: زائران می‌توانند با مراجعه به سایت سماح نسبت به واریز نرخ ثبت نامی خود اقدام کنند.

 

اربعین ارتش ملیونی ما را دیدی؟

7ام فروردین, 1396

 

شعرخوانی صابر خراسانی:

اربعین ارتش ملیونی ما را دیدی؟

دانلود

زائرین اربعینی که شهید مدافع حرم شدند+تصاویر

11ام آذر, 1395

سالهاست به برکت وجود حضرت روح الله و نهضت وی و فرزندانش لبیک گویان به قیام او با خون خود راه زیارت حضرت سید الشهدا علیه السلام را باز کردند، شیعیان سراسر جهان قدم در راه عشق می‌گذارند و پای برهنه به دیدار معشوق می روند.

حادثه عظیم پیاده روی اربعین آدم را به یاد این جملات سید شهیدان اهل قلم می‌اندازد، آنجا که می‌نویسد: «بگذار اغیار هرگز در نیابند که این قلب‌های ما از چه اشتیاق و شور و نشاطی مالامال است و روح ما در چه ملکوتی شادمانه سر می‌کند و سر ما در هوای کدامین یار خود را از پا نمی‌شناسد. بگذار اغیار هرگز در نیابند.»

و به راستی آنها که نگاه مادی به جهان پیرامون خود دارند و همه چیز را در ترازوی تفکرات دنیایی خود می سنجند چگونه درک می‌کنند قدم های تاول زده ای را که به عشق حضرت سیدالشهدا علیه السلام گام بر می دارند و این کار را از روی اشتیاق و اعتقاد آگاهانه انجام می دهند؟

چه بسیار کسانی که خونشان در این راه به زمین ریخت اما خود نتوانست در طول حیات مادی شان در این جاده منتهی به کربلا قدم بزنند اما افرادی هم بودند که آبروی زوار پیاده شدند و حالا که خود روزی خور درگاه حضرت حق هستند تنها یادشان می تواند قوت قلبی باشد برای عاشقانی که می خواهند راه آنها را بپیمایند.

تصاویری که مشاهده خواهید کرد تنها تعدادی از مدافعان حرم اهل بیت را نشان می دهد که روزی خود جزو زوار حضرت امام حسین علیه السلام بودند. پیشاپیش تأسف خود را ابراز می دارد اگر تصویری از شهیدی در این گزارش نیامده است.

شهید مدافع حرم حاج حسین همدانی

 

 

شهید مدافع حرم لبنانی محمد حمودی

 

 

شهید مدافع حرم مرتضی کریمی

 

ادامه »

آرزوی شهادت بانو اسکندری(از شهدای حله)

11ام آذر, 1395

 

شهیده اسکندری، بانویی که در تمام پست های صفحۀ اینستاگرام خود از عشق به شهادت مینوشت، در انفجار حله به شهادت رسید.
   چند روز از انفجار حله عراق می گذرد….
در بالا و پائین کردن های فضای مجازی چشمم به یک پست میخورد…
صاحب این صفحه در انفجار حله به شهادت رسیده است…

یک دختر، خواهر، مادر، نمیدانم چند ساله است، فقط در همان نگاه اولم به نوشته هایش فهمیدم که به آرزویش رسیده…
پست هایش را یکی یکی میبینم.
از عاشقانه هایی که برای چادرش گفته بود تا ذوق و شوقش برای سفر اربعین.
از شهدا تا آرزوی شهادت!
نوشته بود “صاحب این پروفایل شهید میشود ان شاالله… یعنی باید بشود، اگر نشود میمیرد…”

دختری که به آرزویش رسید...

خوشبحالت که نمردی!
خوشبحالت که شهید شدی و نمردی، 
خوشبحالت که به آرزویت رسیدی! 

خداوند خودش انسان های با اخلاص را میخرد، میخرد و به بهشتش میبرد همانگونه که آرزو دارند!
شک ندارم همان روزی که مینوشتی:
 ” کاش میشد راهی فرات شد
وضو گرفت
بهر شهادت … اللهم اسئلک من الشهاده اقسطها.
خداوندا من از تو میخواهم تا برترین شهادت ها را نصیب من کنی”

خداوند همانجا شهادتت را امضا کرد!
وقتی که از فرات می آمدی، وقتی که وضو گرفته بودی بهر شهادت، با خودت میگفتی حالا وقتش شده است!

دختری که به آرزویش رسید...

شاید خودت هم هربار آرزوی شهادت میکردی، در ته دلت میگفتی ” یک زن چگونه به شهادت برسد؟” اما نه،
این حرف ها برای امثال من است!
تو حتما ته دلت به خدایت ایمان داشتی! معامله ای کرده بودی و مطمئن بودی که نصیبت شهادت میشود و این روزها سخت دلتنگ شهادتت بودی! 

داشتی از سفر عشق باز میگشتی،
راهی سفر دیگری شدی در حوالی بهشت! 

صفحه ات را میبندم!
به خودم می آیم که غرق در زندگی دنیایی ام شده ام…
و تویی که به آرزویت رسیدی! 
شهادت آرزوی خیلی هاست، اما همه به آن نمیرسند.

خواهرانه میخواهم از تویی که حالا، در این ساعت نزد خداوند هستی، دعا کنی برای من، برای همۀ دختران سرزمینم که پاکی و عفاف سرمشق زندگیمان بشود!
دعا کنی که گوهر وجودمان را بشناسیم! دعا کنی برای ما که ادامه دهندۀ  همان راهی باشیم که توبودی، در ترویج حجاب، شهادت و …
شک ندارم بانویی که خداوند خود بهای او شده است فراموش نمیکند برای عاقبت بخیری جوانان سرزمینم دعا کند!

سلام ما را به حضرت ارباب برسانید.

 وارث

چهل گویه:دلنوشته ای بی نظیر از پیاده روی اربعین

11ام آذر, 1395

 

1.
بدون یک کلام اضافه با فروشنده،
از نگرانی ات برای سبکی کیف،
راحتی کفش،
و گرمی لباس،
مقصد برملا می شود.
نزدیک است که طومار خیابان ها در هم بپیچد،
درختان از ریشه کنده شوند،
و چراغهای راهنما مرخصی بگیرند،
تا با پای پیاده به سیل اربعینی ها بپیوندند.

شهر، کوله بار سفر بسته.

2.

اربعین رفتنم را به مرگ گرفتم
که به تب راضی شوم.
تب کردم!
به پیشواز شور و گرمای سفر.
حالا نه به تب راضی م نه مرگ.

تنها رفتنی بی تردید، سفر آخرت است.

3.

دلهره افتاده بر وجودم
که نکند پای تن را کِشان کِشان برسانم
اما پای دلم جا بماند!
دست خالی برگردم
و بر مزار “پایی که جا ماند”

سوگ حسرت سر دهم.

4.
سفر
در نیمه شبی پاییزی
و به صرف قرص و سِرُم دیشب
آغاز می شود.
و من
بر سر دوراهیِ چشم انتظاریِ معجزه ی کیلومترها گام برداشتن با تنی رنجور،
و یا غلبه ی عقلانیت و نسخه های اطبا هستم.
آیا جرات قبول پیامدهای هر دو راه را با نگاهی یکسان دارم؟!

یا همیشه پای تفسیر و توجیهی در میان است؟

ادامه »

بیچاره اون که حرم رو ندیده

19ام آبان, 1395

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ…

 

 

بلاخره منم راهی شدم

به نیابت از همه جاماندگان

بیچاره اون که حرم رو ندیده

بیچاره تر اون که دید کربلاتو


تقدیم می کنم این مصرع ناب را به همه دوستان دل شکسته ام که هر لحظه دل ملکوتی شان تا بین الحرمین حضرت عشق پر می کشد:

“بعد منزل نبود در سفر روحانی”

الان که این حروف را برای شما به یادگار می گذارم قطرات اشکم امان نوشتن نمی دهد.

انبوه دلهای شکسته و نگاههای غرق اشک بر روی شانه ام سنگینی می کند…..

این همه اشتیاق برایم در تصور هم نمی گنجید…

مولا چگونه مرا لایق می بینی صدها دل شکسته و روح خسته را به حضورت بیاورم؟؟

مولا نمی دانم قبول می کنی پیام آور دل هایی باشم که جاذبه بیکران عشق تو آنها را بی تاب کرده و پای جسمشان را یاری نیست در مسیر عاشقیت قدم بردارند؟

مولا یقین دارم دلهای شکسته ای که خود را “جاماندگان” می نامند وقبل از ما “با پای دل” به حریمت پر کشیده اند زائرین راستین تو هستند.

از آستان والایت می خواهم به حق عنایتی که به آنها داری قطره ای از زیارت ناب عارفانه ات را بر من هم بچشانی…

دوستان عزیزم!

تا چند ساعت دیگر راهی جاده های سرخ عشق می شوم. دلهای عاشق شما اولین چیزهایی بود که در کوله بارم گذاشته ام و با خود خواهم برد.در بین الحرمین به تک تک شما می اندیشم و از مولا عاقبت بخیری را برایتان می طلبم.

اگر شرایط یاریم کند شما را در لحظات سفرم شریک خواهم کرد.

حلالم کنید.

دانلود نماهنگ بیچاره اونکه حرم رو ندیده…

دانلود صوت بیچاره اون که حرم رو ندیده  7.19 MB


صَلَّى اللهُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللهِ الحسین علیه السلام

راهنمای کامل سفر پیاده روی اربعین حسینی+ اینفوگرافی

18ام آبان, 1395
همزمان با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی میلیون‌ها زائر حسینی با پای پیاده به زیارت امام حسین علیه السلام می‌روند، اما بهتر است زائران در این سفر چه وسایلی را به همراه داشته باشند؟

راهنمای کامل سفر پیاده روی اربعین حسینی+ اینفوگرافی
 
به نقل از عمارنامه،  با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی میلیون‌ها نفر به قصد زیارت امام حسین علیه السلام با پای پیاده به سمت کربلا حرکت می‎کنند، اگر شما هم علاقمند هستید که به این سفر ملحق شوید این راهنما را بخوانید تا بدانید که چگونه می‌توانید این سفر پیاده از نجف تا کربلا را طی کنید.

امام جعفر صادق علیه السلام می‌فرمایند: در حالی که تمام گناهانش بخشوده شده است. برای هر قدمی که برمی‌دارد، هزار ثواب برایش نوشته می‌شود، هزار گناه فراموش می‌شود و هزار مرتبه جایگاهش بالا برده می‌شود. (بحارالانوار، جلد 101، صفحه 25)

اطلاعات ضروری

میزان مسافت: 80 کیلومتر

تعداد ستون‌ها: 1452 ستون

فاصله بین هر ستون: 50 متر (20ستون =1 کیلومتر)

زمان لازم برای پیاده روی کل مسیر: 20 تا 25 ساعت (متوسط روزی 7 تا 8 ساعت)

زمان تخمینی سفر پیاده: 2 تا 3 روز

بهترین زمان شروع سفر: 16صفر

انتظار می‌رود در این تاریخ سفر تمام شود: 18 صفر

مسیر: مسیر با خیل جمعیت پیاده کاملا مشخص است و فقط کافی است باقی زایران را دنبال کنید:

از درب ساعت (باب الساعه) حرم حضرت علی علیه السلام خارج شده و پیاده روی را مستقیم از کنار خیابان امام زین العابدین علیه السلام یا خیابان امام جعفر صادق علیه السلام شروع کنید. این مسیرها را مستقیم بروید تا به بزرگراه کربلا برسید. به سمت چپ رفته، جایی که هزاران نفر به صورت پیاده به سمت کربلا در حال حرکت هستند. به آنها ملحق شوید و بعد حدود 75 کیلومتر در ستون 1452 شما به حرم حضرت عباس علیه السلام خواهید رسید.

ادامه »

​اگر می‌خواهی به درد امام زمان علیه السلام بخوری، باید سیاسی باشی و مقدمات عاشورا را بشناسی! وگرنه حسین علیه السلام زمان به قتلگاه می‌رود!

18ام آبان, 1395

 

«حسینی» یعنی کسی که نگذارد مقدمات عاشورا پیش بیاید نه اینکه خیمۀ حسین علیه السلام را آتش بزنند، بعدش اقدام کند!

وقتی از عاشورا صحبت می‌کنیم، باید سیاسی صحبت کنیم؛ چون عاشورا نتیجۀ یک‌سلسله فجایع سیاسی بود. اگر می‌خواهی به درد امام زمان علیه السلام بخوری، باید سیاسی باشی. باید از مقدمات عاشورا متوجه عاشورا شوی و امر به معروف و نهی از منکر کنی.

امام صادق علیه السلام : خدا خوبانی که در برابر اشرار سکوت کنند را با همان اشرار عذاب می‌کند. برخی فقط وقتی نهی از منکر را واجب می‌دانند که نگران منافعشان نباشند!

در ادامه بخش‌هایی از دوازدهمین روز-قسمت دوم(جلسۀ پایانی) سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان در حسینیه آیت الله حق‌شناس(ره) با موضوع «آخرین مراحل انتظار» را به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیان معنوی می‌خوانید:

وقتی از عاشورا صحبت می‌کنیم، باید سیاسی صحبت کنیم؛ چون عاشورا نتیجۀ یک‌سلسله فجایع سیاسی بود. ما باید ریشه‌های سیاسی عاشورا را بشناسیم. و شما اگر می‌خواهی به درد امام زمان علیه السلام بخوری، باید سیاسی باشی.

امام صادق علیه السلام ریشۀ سیاسی عاشورا را بیان فرمود: می‌دانی کدام روز به شومی روز عاشوراست؟ آن روزی که عده‌ای در کنار خانۀ کعبه با هم پیمان بستند که نگذارند بعد از پیامبر(ص)، حکومت به بنی‌هاشم برسد (…إِذَا کُتِبَ الْکِتَابُ قُتِلَ الْحُسَیْنُ؛ کافی/8/ 180)

ادامه »

اگر چند قدم برای تو پیاده نیایم...

18ام آبان, 1395

امام حسین(علیه السلام)!

اگر من چند قدم برای تو پیاده نیایم، زندگیام به چه دردی میخورد؟!

نسل‌‌های آینده، از بچههایم میپرسند:

اون موقعی که پیادهروی اربعین راه افتاده بود، آیا بابا بزرگ تو هر سال اربعین میرفت؟

 

نظر رهبر معظم انقلاب درباره پیاده‎روی اربعین

18ام آبان, 1395

رهبر معظم انقلاب در ابتدای درس خارج فقه مورخ 94/9/9 مطالبی در تجلیل از حرکت عظیم پیاده روی اربعین بیان فرمودند که نظر به اهمیت آن، از نظر خوانندگان عزیز می‌گذرد.

… این روزها روزهای نزدیک به اربعین است. پدیده‌ بی‌نظیر و بی‌سابقه‌ای هم در این سال‌های اخیر به‌وجود آمده و آن، پیاده‌روی میان نجف و کربلا یا بعضی از شهرهای دورتر از نجف تا کربلا است؛ بعضی از بصره، بعضی از مرز، بعضی از شهرهای دیگر، پیاده راه می‌اُفتند و حرکت می‌کنند. این حرکت حرکت عشق و ایمان است؛ ما هم از دور نگاه می‌کنیم به این حرکت و غبطه می‌خوریم به حال آن کسانی که این توفیق را پیدا کردند و این حرکت را انجام دادند:
گرچه دوریم به یاد تو سخن می‌گوئیم‌ 
بُعد منزل نبوَد در سفر روحانی(۱)
 
این کسانی که این راه را طی کردند و این حرکت عاشقانه را و مؤمنانه را دارند انجام می‌دهند، واقعاً دارند حسنه‌ای را انجام می‌دهند. این یک شعار بزرگ است، لا تُحِلّوا شَعائِرَ الله،(۲) این بلاشک جزو شعائرالله است. جا دارد که امثال بنده که محرومیم از این‌جور حرکتها عرض بکنیم که «یا لیتنا کنّا معکم فنفوز فوزاً عظیماً»(۳)
 
ترکیب عشق و عقل ویژگی مکتب اهل بیتعلیهم‌السّلام

همان‌طور که عرض کردیم، این حرکت حرکت عشق و ایمان است؛ هم در آن ایمان و اعتقاد قلبی و باورهای راستین، تحریک‌کننده و عمل‌کننده است؛ هم عشق و محبّت. تفکّر اهل‌بیت و تفکّر شیعی همین‌جور است؛ ترکیبی است از عقل و عاطفه، ترکیبی است از ایمان و عشق؛ ترکیب این دو. این آن‌چیزی است که در سایر فِرَق اسلامی، خلأ آن محسوس است؛ سعی هم می‌کنند گاهی به یک نحوی این خلأ را پُر کنند، [امّا] نمی‌شود؛ چه کسی مثل خاندان پیغمبر -این عناصر برجسته، ممتاز، نورانی، ملکوتی- وجود دارد در بین معتقَداتِ(۴) شُعبِ دیگرِ اسلامی، که این‌جور مردم به آنها عشق بورزند، به آنها تعامل کنند، با آنها حرف بزنند، به آنها سلام کنند و از آنها ان‌شاءالله جواب بشنوند؛ چه‌کسی دیگر وجود دارد؟ این است که این یک فرصتی است در اختیار پیروان اهل‌بیت؛ این زیارت ائمّه (علیهم‌السّلام)، این معاشقه‌ معنوی با این بزرگواران، این زیارتهای سرشار از مفاهیم عالی و ممتاز که در اختیار ما است.

ادامه »

تمرین گذشتن از خود

18ام آبان, 1395

از امام باقر علیه السلام روایت شده است که فرمودند:

در زیارت حسین علیه السلام بر تو لازم است که به برادران‏ مؤمن پريشان خود احسان كنى، و اگر كسى را ببينى كه خرجى‏اش تمام شده از او دستگيرى كرده، و خرجى خود را بين او و خود به طور برابر قسمت كنى

در این سفر، تندتر رفتن و جلو زدن از دیگران و زودتر رسیدن به حرم هنر نیست. هنر آن است که اگر در راه به پیرمردها و پیرزن‌هایی برخورد کردیم که از حمل وسایل خود ناتوان شده‌اند بایستیم و به آن‌ها کمک کنیم.

بهترین فرصت برای ثواب جمع‌کردن همین‌جاهاست. ممکن است حتی عراقی‌هایی که در حال خدمت به زوار امام حسین هستند به کمک نیاز داشته باشند.

از کمک به آن‌ها دریغ نکنیم و در ثوابی که می‌برند شریک شویم. احترام میهمان‌ها و میزبان‌های اباعبدالله را نگه‌داریم و آن‌ها را اکرام کنیم. اصلاً یکی از هدف‌های این سفر، تمرین دست‌گیری از دیگران و گذشتن از خود است.

حواســـــــــمان باشد
در این سفر، تندتر رفتن و جلو زدن از دیگران و زودتر رسیدن به حرم هنر نیست. هنر آن است که اگر در راه به پیرمردها و پیرزن‌هایی برخورد کردیم که از حمل وسایل خود ناتوان شده‌اند بایستیم و به آن‌ها کمک کنیم.

بهترین فرصت برای ثواب جمع‌کردن همین‌جاهاست. ممکن است حتی عراقی‌هایی که در حال خدمت به زوار امام حسین هستند به کمک نیاز داشته باشند.

از کمک به آن‌ها دریغ نکنیم و در ثوابی که می‌برند شریک شویم. احترام میهمان‌ها و میزبان‌های اباعبدالله را نگه‌داریم و آن‌ها را اکرام کنیم. اصلاً یکی از هدف‌های این سفر، تمرین دست‌گیری از دیگران و گذشتن از خود است.

دانلود فایل صوتی

عقل می‌گوید حضور در زیارت اربعین واجب است.

17ام آبان, 1395

وقتی این همه برکات برای زیارت اربعین مشهود است و جدا از آثار عظیم معنوی، موجب اقتدار و اتحاد امت اسلامی می‌شود، عقل می‌گوید حضور در زیارت اربعین واجب است.

وضعیت آب و هوای نجف و کربلا در ایام اربعین +جدول

17ام آبان, 1395

وضعیت آب و هوای نجف و کربلا در ایام اربعین در تصویر زیر قابل مشاهده است.

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/8/16/1932499_760.jpg

منبع: تسنیم

شماره تلفن 20134

پیاده‎روی اربعین، بهترین فرصت برای تزکیه روح

17ام آبان, 1395
اقای شادنایی

ماجرای اربعین که مدلی از کاروان امام حسین علیه السلام است، بهترین فرصت برای لبیک گفتن فریاد «هَل مِن مُعین» امام حسین علیه‌السلام و نیز بهترین فرصت برای کسانی است که به دنبال تزکیه نفس در معیت امام عالم هستند تا نفس خود را از بند تمنیات دنیا رها کنند.

 کاروان امام حسین (علیه‌السلام) و وجه کشتی نجات و مصباح هدایت حضرت، ضمن اینکه در طول زمان جریان دارد، درسها و آزمونهای تکرارپذیری دارد که هر بار به اشکال مختلف بروز میکند. حال در مقطعی قرار داریم که خداوند متعال به واسطه نور و مغناطیس حسینی علیه السلام ماجرای پیاده‎روی اربعین را رقم زده است و نه تنها دلهای مشتاقان بلکه دلهای کفار و مشرکین را به سوی امام حسین علیه السلام جلب کرده است.

در واقع ماجرای پیاده‎روی اربعین طبق شواهد فراوانی که وجود دارد، مدلی از کاروان امام حسین علیه السلام در سال 61 هـ ق است. امام حسین علیه السلام در ابتدای قیامشان فرمودند: «مَنْ کانَ باذِلا فینا مُهْجَتَهُ، وَ مُوَطِّناً عَلى لِقاءِ اللّهِ نَفْسَهُ فَلْیَرْحَلْ مَعَنا؛ هرکس می‎خواهد در راه ما بذل جان کند و در لقای خداند توطن کند، با ما سفر کند». در ماجرای اربعین ملاحظه میکنیم مردم از جان و مال خود ـ که نشأت‎گرفته از روحیه شهادت‎طلبی است ـ می‎گذرند و مانند کاروانیان امام حسین علیه السلام با یک هدف مشترک که همان رسیدن به لقای امام حسین علیه السلام است و در بیابانی خشک و دور از دغدغه‎های دنیایی و به صوت کاروانی حرکت میکنند. حال باید ماجرای کسانی که در سال 61 هـ ق نخواستند با کاروان نور همراهی کنند و خطبه‎های پر معنای امام سجاد علیه السلام و حضرت زینب سلام الله علیها برای ما تداعی شود. ماجرای اربعین که مدلی از کاروان امام حسین علیه السلام بهترین فرصت برای لبیک گفتن فریاد «هَل مِن مُعین» حضرت و نیز بهترین فرصت برای کسانی است که به دنبال تزکیه نفس در معیت امام عالم هستند تا نفس خود را از بند شهوات دنیا رها کنند، زیرا کسانی که در ماجرای کربلا پاسخ مثبت به امام حسین علیه السلام دادند، اهل بذل جان و گذر از دنیای فانی بودند.

بنابراین عده‎ای به علت حب شهوات، دنیاگرایی و دلایل اقتصادی و معیشتی و افرادی نیز به دلایل استراتژیک و منش سیاسی با امام حسین علیه السلام همراه نشدند، زیرا زمان قیام امام حسین علیه السلام ، وقت تحلیل نبود بلکه موسم همراهی با امام عالم بود. در ماجرای اربعین حسینی نیز باید مدتی را فارغ از تعلقات و مشغولات دنیایی بود و دل را روانه حریم امام حسین علیه السلام کرد، زیرا  دلها و فطرتها گواه است که امام زمان(عج) و دیگر اهل بیت عصمت و طهارت علیه السلام بیشترین حضور و اثرگذاری را در کربلا دارند.

  در ماجرای قیام امام حسین علیه السلام افرادی که با تحلیلی هرچند صحیح از ادامه همراهی با امام حسین علیه السلام بازماندند، در واقع خود را بی‎بهره گذاشتند. امام صادق علیه السلام در پاسخ کسی که پرسید علت عدم همراهی حنفیه چه بود، پاسخ دادند یک چیز می‎گویم و دیگر هیچ چیز نپرس. امام حسین علیه السلام از مکه به حنفیه نامه نوشت: «فَأِنَّ مَنْ لَحِقَ بِی اُسْتُشْهِدَ وَمَنْ لَمْ یلْحَقْ بِی لَمْ یدْرِک الْفَتْحَ؛ هرکس به من ملحق شد، شهید خواهد شد و هر کس مرا همراهی نکرد، فتح و گشایش به خود نخواهد دید؛ والسلام». (کامل الزیارات :باب 23/75)

باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»

تیزر الزائر، اینجا عصر ظهور است

16ام آبان, 1395


 دانلود تیزر الزائر، اینجا عصر ظهور است


در همایش ملی تبیین ظرفیت‌های تمدنی اربعین
استاد پناهیان:

چه کسی می‌تواند بگوید که تجمع اربعین، علامت نزدیک شدن ظهور نیست؟
چرا ثواب زیارت حسین علیه السلام با ثواب شهادت مقایسه شده؟
مهمترین کارکرد اجتماعی شهادت، ایجاد امنیت و اقتدار برای امت اسلامی است
تا وقتی «اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ» نباشد سایر عوامل سعادت یک ملت، کارآیی ندارند
اجتماع قلوب در کنار کربلای امام حسین علیه السلام عامل سعادت این ملت است
اربعین موقع جمع‌آوری پول برای حل مشکلاتِ دیگر مملکت نیست!

پی دی اف متن سخنرانی : A5 | A4
صوت سخنرانی : دانلود | بشنوید

حجت الاسلام پناهیان: اجتماع قلوب، در کنار کربلای امام حسین علیه السلام عامل سعادت این ملت در همۀ ابعاد است، اما بسیاری از نخبگان و مسئولین جامعۀ ما این حرف را شوخی می‌گیرند! اگر مسئولین جامعه در ابعاد مختلف فرهنگی و اقتصادی و… این عامل را جدی می‌گرفتند، الان مسیر راه‌ آهن را در سه چهار شاخه، بین ایران و عراق، درست کرده بودند، چرا میلیون‌ها نفر از ایران اسلامی به‌سهولت در این سفر نروند و نیایند؟!
حجت الاسلام پناهیان در همایش ملی ظرفیت‌های تمدنی اربعین که در محل حوزۀ هنری برگزار شد به تبین آثار تمدنی زیارت اربعین و نقش آن در سعادت یک ملت پرداخت. در ادامه فرازهایی از این سخنرانی را می‌خوانید:

 

روایت «زیارت اربعین» مثل جرقه‌ای بود که به انبار انرژی‌های متراکم مؤمنین اصابت کرد

شما در باب اهمیت زیارت امام حسین علیه السلام روایات زیادی را از ائمۀ هدی علیه السلام شنیده‌اید. در میان همۀ این روایت‌ها که انرژی متراکمی را در امت اسلامی ایجاد می‌کنند، روایت زیارت اربعین(عَلَامَاتُ‏ الْمُؤْمِنِ…وَ زِیَارَةُ الْأَرْبَعِینَ‏؛ تهذیب‌الاحکام/6/52) مانند جرقه‌ای بود که گویی به یک انباری از این انرژی‌های متراکم اصابت کرد و در زمانی که مؤمنینِ راه حسین علیه السلام قدرت دفاع از خودشان را دارند، منجر به تجلی زیارت اربعین شد.

برای اینکه آن انبار مهمات یا آن انرژی متراکم برآمده از روایات و سفارشات اولیاء خدا برای زیارت امام حسین علیه السلام را بهتر بشناسیم، بنده دو روایت از میان این روایات را برای شما قرائت می‌کنم. شاید اگر این روایت سال‌های پیش بیان می‌شد، یک‌مقدار مبالغه‌آمیز تلقی می‌شد. ولی الان باتوجه به اینکه زیارت اربعین دیگر نیازی به تبلیغات ندارد و قدرت حماسۀ اربعین، آثار بابرکت خودش را به نمایش گذاشته، دیگر کسی تصور نمی‌کند که این روایات را در باب تبلیغ اربعین یا تحریک مردم به حضور در پیاده‌روی اربعین یا حتی برای تبلیغ کردن زیارت امام حسین علیه السلام قرائت می‌کنیم.

ادامه »

جملۀ اصلی زیارت اربعین چیست؟

16ام آبان, 1395

شاید عصارۀ زیارت اربعین جملۀ «وَ نُصْرَتِی لَکُمْ مُعَدَّةٌ» باشد که اعلام آمادگی برای نصرت است!

در زیارت اربعین «اعلامِ حضور ما» در کربلا مهم است؛ لذا «سلام می‌دهیم» و برمی‌گردیم

زائرین اربعین به یک زیارت مختصر در کربلا کفایت کنند و بروند؛ تا سایر مؤمنین هم بتوانند بیایند زیارت کنند/ اگر در اربعین، به‌خاطر ازدحام نتوانستیم وارد حرم شویم، عیبی ندارد؛ عتبه بوسی می‌کنیم و برمی‌گردیم/ برای زیارت اربعین، یک پیشنهاد هم دارم

حجت الاسلام پناهیان:

 توصیۀ بنده به همۀ زائرین اربعین این است که به حداقل زیارت کفایت کنند؛ یک‌بار بیایند حرم را ببینند و بیرون بروند. این‌را در نظر داشته باشیم که در ایام اربعین، ما فقط می‌خواهیم اسممان را بنویسیم و برگردیم. اعلام آمادگی کنیم و برگردیم. بنده امروز به‌خاطر ازدحام هنوز نتوانسته‌ام داخل بین‌الحرمین بشوم، چه رسد به داخل حرم! حالا شاید بروم و شاید هم توفیق پیدا نکنم، که اگر نتوانستم بروم، دلم اینجا می‌ماند و برمی‌گردم تا ان‌شاءالله یک وقت دیگری دوباره به کربلا بیایم.

 شاید خلاصۀ زیارت اربعین در همان چند جملۀ آخرش باشد که زائر بعد از اینکه معرفت خودش را نسبت به امام حسین علیه السلام اعلام می‌کند که «من به شما معرفت دارم و شما چنین مقام شامخ و والایی دارید…» یک جمله‌ای دارد که شاید اصلِ جملۀ زیارت اربعین باشد. آنجا که می‌خوانیم: «وَ نُصْرَتِی لَکُمْ مُعَدَّةٌ»(تهذیب‌الاحکام/6/114) یعنی من آمادۀ کمک به شما هستم! این اعلام آمادگی برای نصرت، شاید عصارۀ زیارت اربعین باشد.

 جملۀ بعدی این است: «حَتَّى یَأْذَنَ اللَّهُ لَکُمْ» تا وقتی که خدا به شما اذن بدهد و شما دستور قیام بدهید. و بعد می‌خوانیم: «فَمَعَکُمْ مَعَکُمْ لَا مَعَ عَدُوِّکُمْ» یعنی «من با شما هستم، من با شما هستم، با دشمن شما نیستم» در زیارت اربعین، این اعلام موضِع را انجام می‌دهیم و برمی‌گردیم. وقتی کسی معنای این جمله را بفهمد و اربعین بیاید در کنار حرم و این جمله را اعلام کند و برگردد، در واقع معنایش این است که اعلام حضور کرده است

ادامه »

آمرزش گناهان

16ام آبان, 1395

 

پوستر روز شمار اربعین ۱۵
 
الباب الرابع و الخمسون ثواب من زار الحسین ‏ع عارفا بحقه‏
باب پنجاه و چهارم ثواب کسى که زیارت امام حسین علیه السّلام را نموده در حالى که عارف به حق آن بزرگوار باشد
 
حَدَّثَنِی أَبُو الْعَبَّاسِ الْکُوفِیُّ قَالَ حَدَّثَنِی مُحَمَّدُ بْنُ الْحُسَیْنِ بْنِ أَبِی الْخَطَّابِ عَنِ الْحَسَنِ بْنِ عَلِیِّ بْنِ فَضَّالٍ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ الْحُسَیْنِ بْنِ کَثِیرٍ عَنْ هَارُونَ بْنِ خَارِجَهَ قَالَ: قُلْتُ لِأَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع إِنَّهُمْ یَرَوْنَ- أَنَّهُ مَنْ زَارَ الْحُسَیْنَ ع کَانَتْ لَهُ حِجَّهٌ وَ عُمْرَهٌ قَالَ لِی مَنْ زَارَهُ وَ اللَّهِ عَارِفاً بِحَقِّهِ غُفِرَ لَهُ مَا تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِهِ وَ مَا تَأَخَّرَ- وَ حَدَّثَنِی أَبِی رَحِمَهُ اللَّهُ وَ جَمَاعَهُ مَشَایِخِنَا عَنْ سَعْدِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ الْحُسَیْنِ بِإِسْنَادِهِ‏ مِثْلَهُ.

ابو العبّاس کوفى مى ‏گوید:

محمّد بن الحسین بن ابى الخطّاب، از حسن بن على بن فضّال، از محمّد بن‏ الحسن بن کثیر، از هارون بن ابى خارجه، وى مى‏ گوید:

محضر حضرت ابى عبد اللَّه علیه السّلام عرض کردم: مردم روایت نقل مى‏ کنند که اگر کسى حسین علیه السّلام را زیارت کند ثواب یک حج و یک عمره براى او منظور مى‏ شود، شما در این باره چه مى ‏فرمائید؟

حضرت فرمودند:

به خدا قسم کسى که آن حضرت را زیارت کند و عارف به حقّش باشد تمام گناهان گذشته و آینده‏اش آمرزیده مى‏ شود.

ترجمه: پدرم رحمه اللَّه علیه و جماعتى از مشایخ و اساتید، از سعد بن عبد اللَّه، از محمّد ابن الحسین باسنادش مثل همین حدیث را نقل کرده است.

http://arbaeen.net

زیارت اربعین، زیارت عاشورا و زیارت وارث را چه کسانی نقل کرده اند؟

15ام آبان, 1395

 

سوالی که شاید در ذهن بسیاری از ما نقش بسته باشد این است که زیارت اربعین، زیارت عاشورا و زیارت وارث را چه کسانی نقل کرده اند؟

در این گزارش به این سوال پاسخ می دهیم.

 
زیارت عاشورا:
 
زيارت عاشورا از امام باقر علیه السلام نقل شده است. ايشان در ايام كودكي در واقعه كربلا حضور داشته‌اند. امام اين زيارت را به شخصي به نام «علقمة بن محمد حضرمي» آموخت و او نيز به «صالح بن عقبه» و «سيف بن عميره» این زیارت نورانی را آموزش داد. ابن قولويه قمي (پدر شيخ صدوق) نيز در كتاب «كامل الزيارات» مي‌نويسد «صالح بن عقبه» و «سيف بن عميره» نقل كرده‌اند كه «علقمة بن محمد حضرمي» خدمت امام باقر علیه السلام رسيد و از ايشان خواست به وي زيارتي بياموزد كه دو كار بُرد داشته باشد بدين معنا كه هم بتواند آن را در روز عاشورا هنگام تشرف به حرم امام حسين علیه السلام بخواند و هم اگر توفيق زيارت قبر امام را نداشت، بتواند بوسيله آن، امام را از راه دور و يا از خانه خود زيارت كرده باشد. آن گاه امام زيارت عاشورا را به وي آموخت.
 
در اواخر «مفاتيح الجنان» ذيل عنوان «حكايت سيد رشتي و تشرف او به خدمت امام زمان(عج)» سفارشات فراوان امام زمان (عج) نسبت به مداومت در خواندن اين زيارت نقل شده است. این موضوع اهميت و اعتبار  زيارت عاشورا را نزد حضرت حجت(عج) به ما نشان می دهد.
 
 
زیارت اربعین:
 
زيارت اربعین از امام صادق علیه السلام نقل شده است. امام جعفر صادق علیه السلام اين زيارت را به شخصي به نام «صفوان بن مهران» آموخته و مرحوم شيخ طوسي نيز با واسطه اين زيارت را در «تهذيب» و «مصباح المتهجد» آورده است. 
 
 
زيارت وارث:
 
سيد بن طاووس اين زيارت را با چند واسطه از جابر جعفي و او از امام صادق علیه السلام نقل كرده است.
 شيخ طوسي، مصباح المتهجد، بيروت، مؤسسة فقه الشيعة ، 1411ق،‌ چ1، ص773؛ حاج شيخ عباس قمي، مفاتيح الجنان، ذيل زيارت عاشورا.
 
جعفر بن محمد بن قولويه قمي، كامل الزيارات، (تحقيق: جواد قيومي، قم، نشر الفقاهه، 1417ق)،ص327.
 
 شيخ طوسي، مصباح المتهجد، بيروت، مؤسسة فقه الشيعة ، 1411ق،‌ چ1، ص788.
 
 شيخ طوسي، مصباح المتهجد، بيروت، مؤسسة فقه الشيعة ، 1411ق،‌ چ1، ص788؛ حاج شيخ عباس قمي، مفاتيح الجنان، ذيل زيارت اربعين.
 
جعفر بن محمد بن قولويه قمي، كامل الزيارات، (تحقيق: جواد قيومي، قم، نشر الفقاهه، 1417ق)،ص375؛ حاج شيخ عباس قمي، مفاتيح الجنان، ذيل زيارت مطلقه امام حسين علیه السلام .

یکى از اهالى عراق در مدینه، به دیدار امام صادق علیه السلام آمد از او پرسید: در عراق که هستى، آیا به زیارت قبر امام حسین علیه السلام مى روى؟ مرد گفت: آرى مى روم.

امام علیه السلام فرمود: آیا مى خواهى ثواب زیارت امام حسین علیه السلام را برایت بگویم؟ مرد گفت: آرى، امام علیه السلام فرمود: وقتى کسى آماده مى شود که به زیارت امام حسین علیه السلام برود، فرشتگان آسمان با خوشحالى به یکدیگر خبر مى دهند؛ و آن گاه که به طرف کربلا حرکت مى کند، فرشتگان بر او درود مى فرستند تا به کربلا برسد.

سپس امام علیه السلام فرمود: وقتى که مى خواهى امام حسین علیه السلام را زیارت کنى، این زیارت را بخوان که به ازاى هر کلمه اش درى از رحمت الهى به رویت باز مى شود. آنگاه امام علیه السلام زیارتى را به او آموخت که به زیارت وارث معروف شد.

در بخش اول این زیارت آمده است: سلام بر تو اى وارث آدم ،برگزیده خدا! سلام بر تو اى وارث نوح ، پیامبر خدا! سلام بر تو اى وارث موسى، هم صحبت خدا! سلام بر تو اى وارث عیسى، روح خدا! حسین وارث علم همه پیامبران است؛ حسین وارث زهد همه پیامبران است؛ حسین وارث شجاعت همه پیامبران است؛ حسین وارث رنج ها و مشقت هاى همه پیامبران است؛ حسین وارث فضایل همه پیامبران است؛ خلاصه آنکه، حسین خلاصه خوبى هاى همه پیامبران است.

دانلود زیارت وارث با صدای مهدی سماواتی

 

مداحی حاج محمود کریمی ویژه اربعین 95

15ام آبان, 1395

فایهای صوتی مداحی حاج محمود کریمی ویژه پیاده روی اربعین در اینجا آماده دریافت است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

زمینه ( شهیدم کاکلش در خون غلطونه )

گلچین روضه حضرت رقیه سلام الله علیها با مداحی ذاکران اهل بیت علیهم السلام

15ام آبان, 1395

 بمناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها گلچینی از مداحی ذاکران اهل بیت علیهم السلام در اینجا آماده دریافت است.

گلچین روضه حضرت رقیه (س)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ادامه »

کلیپ «علی‌اصغرها» ،روایت حضور نوزادان و کودکان در مسیر پیاده‌روی اربعین

15ام آبان, 1395

این کلیپ، روایتی است از حضور نوزادان و کودکان در مسیر پیاده‌روی اربعین 1437 که توسط گروه رسانه‌ای پایگاه اینترنتی ARBAEEN.IR اعزامی به عراق تولید و ارسال شده است

دریافت کلیپ «علی‌اصغرها»


 

بالم شکسته، از پرم چیزی نگویم

15ام آبان, 1395

بالم شکسته، از پرم چیزی نگویم

از کوچ پر دردسرم چیزی نگویم

طوفان سختی باغ مان را زیر و رو کرد

از لاله های پرپرم چیزی نگویم

حق می دهم نشناسی ام؛ اما برادر

از آن چه آمد بر سرم، چیزی نگویم

وقت وداعِ آخرت، عالم به هم ریخت

از شیون اهل حرم چیزی نگویم

آتش گرفتن گر چه رسم و سنت ماست

از دامن شعله ورم چیزی نگویم

بگذار سر بسته بماند روضه هایم

از ماجرای معجرم چیزی نگویم

کم سوتر از چشمان من، چشمان زهراست

از گریه های مادرم چیزی نگویم

ادامه »

نکات کاربردی شهر کربلا

15ام آبان, 1395


 

نکات کاربردی شهر کربلا

 

???? با توجه به ازدحام جمعیت و بی سابقه بودن آن در اربعین حسینی امسال، زیارت فوری و ترک محدوده ضریح مطهر امام حسین علیه السلام و حضرت ابالفضل العباس علیه السلام جهت بهره مندی دیگر زوار از حظ معنوی این زیارت مورد توجه قرار داده شود.

 

???? معمولاً‌ پیدا کردن جا در ایام اربعین در کربلا، بسیار مشکل است. اگر نتوانسته‌اید جایی پیش‌بینی کنید، جوری برنامه‌ریزی کنید که مدت کوتاه در کربلا توفق داشته باشید.

 

????با توجه به حضور جمعیت انبوه، ضرورتی به ورود به حرم و بوسیدن ضریح مطهر نیست، سلام دادن در هر نقطه ای از شهر، قطعاً اجر و پاداش زیارت را خواهد داشت.

 

???? اگر مدارکتان گم شد و یا مشکلی در این زمینه پیش آمد به کنسولگری کشورمان در شهرهای کربلا و نجف مراجعه کنید.

 

با توجه به اینکه معمولاً در هنگام بازگشت از کربلا، هیچگونه پذیرایی در مسیر صورت نمی گیرد ، بنابراین قبل از شروع حرکت، نیازمندی های خود را تهیه نمایید.

 

رفت و آمد به حرم مقدس حضرت امام حسین علیه السلام بهتر است ترجیحا در ابتدای صبح یا آخر شب صورت گیرد. ازدحام جمعیت در طول روز به شدت زیاد است و همین مسئله می تواند برای زواری که دارای کهولت سن یا ناراحتی قبلی و عروقی هستند مشکلاتی ایجاد کند.

 

افرادی که داروی مصرفی آنها محدودیت ساعتی دارد (باید در صبح، ظهر یا شب مصرف شود) حتی الامکان داروی مورد نظر را همراه خود داشته باشند و مصرف آن را منوط به بازگشت به محل اسکان خود نکنند.

 

????از همراه داشتن کودکان نوزاد یاکم سن و سال در ساعات پرازدحام جمعیت حتی الامکان خودداری شود.

 

 تجربیات پر کاربرد سفر  اربعین  برای مسافرین اربعینتون ارسال کنید.

 

روح الله کرمی راد
ــــــــــــــــــ
  موکب اربعین حسینی

کاروان بندگی در راه خدا

12ام آبان, 1395

​در این شلوغی ها

12ام آبان, 1395

در این شلوغی ها

ای دل خدایت را ببین در این شلوغی ها

احیا شده دنیا و دین در این شلوغی ها

می آید از هر سو صدای مادری که

گوید به زائر آفرین در این شلوغی ها

در پیش هر زائر حسینی هست می بینی ؟!

کارَت نمی ماند زمین در این شلوغی ها

لبیک یا مهدی بگو آقا همین جاهاست

آید صدایی دلنشین در این شلوغی ها

دریا شود دریا شود والله این قطره

یک صبح روز اربعین در این شلوغی ها

حجت الاسلام موحدی

اربعین بجای خوشگذرانی در سیدنی

12ام آبان, 1395

مستند جاذبه! / اربعین بجای خوشگذرانی در سیدنی

 
رازی که جوان استرالیایی را از کلوپی در سیدنی به پیاده روی اربعین کشاند.
 
دقیقه 3:48

تولید: بیان معنوی
  ۳:۴۸ دقیقه | دریافت با کیفیت | پایین(۸ مگابایت) | متوسط(۱۹ مگابایت) | بالا( ۳۴۸ مگابایت) )

download

پیاده چه فایده؟

12ام آبان, 1395

مستند کوتاه پیاده چه فایده

در این مستند کوتاه اثرات فوق العاده ای که در پیاده روی اربعین وجود دارد به تصویر کشیده می شود.

   ۵:۱۷ دقیقه | دریافت با کیفیت | پایین(۱۱ مگابایت) | متوسط(۲۷ مگابایت) | بالا(۲۲۱ مگابایت) )

 
download

زائر حسین‌(علیه السلام) بر سر سفره‌ هایی از نور

12ام آبان, 1395

از امام صادق(علیه السلام) روایت شده که حضرت فرمودند:

کسى که دوست دارد بر سفره‏ه اى نور بنشیند در روز قیامت،پس باید از زوّار حضرت حسین بن على(زائر حسین‌(علیه السلام) بر سر سفره‌ هایی از نور) باشد.

متن روایت:
عن أَبِی عَبْدِ اللَّهِ علیه السلام قَالَ:

مَنْ سَرَّهُ أَنْ یَکُونَ عَلَى مَوَائِدِ النُّورِ(سفره‌هایی از نور) یَوْمَ الْقِیَامَةِ،فَلْیَکُنْ مِنْ زُوَّارِ الْحُسَیْنِ بْنِ عَلِیٍّ علیه السلام.

(کامل‌الزیارات ص:135)

40 نوای حسینی ویژۀ اربعین

11ام آبان, 1395

دانلود نقشه های عتبات

11ام آبان, 1395

نقشه مسیر نجف به کربلانقشه شهر کربلا

نقشه شهر کربلا

ادامه »

نسیمی آشنا از سوی گیسوی تو می آید

11ام آبان, 1395

نسیمی آشنا از سوی گیسوی تو می آید

نفس هایم گواهی می دهد بوی تو می آید

شکوه تو زمین را با قیامت آشنا کرد

و رقص باد با گیسوی تو محشر به پا کرد

زمین را غرق در خون خدا کردی خبر داری؟

تو اسرار خدا را بر ملا کردی خبر داری؟

جهان را زیر و رو کرده است گیسوی پریشانت

از این عالم چه می خواهی همه عالم به قربانت

مرا از فیض رستاخیز چشمانت نکن محروم

جهان را جان بده، پلکی بزن، یا حی یا قیوم

خبر دارم که سر از دیر نصرانی در آوردی

و عیسی را به آیین مسلمانی در آوردی

خبر دارم چه راهی را بر اوج نیزه طی کردی

از آن وقتی که اسب شوق را مردانه هی کردی

تو می رفتی و می دیدم که چشمم تیره شد کم کم

به صحرایی سراسر از تو خالی خیره شد کم کم

تو را تا لحظه ی آخر نگاه من صدا می زد

چراغی شعله شعله زیر باران دست و پا می زد

حدود ساعت سه جان من می رفت آهسته

برای غرق در دریا شدن می رفت آهسته

بخوان آهسته از این جا به بعد ماجرا با من

خیالت جمع ای دریای غیرت خیمه ها با من

تمام راه بر پا داشتم بزم عزا در خود

ولی از پا نیفتادم، شکستم بی صدا در خود

شکستم بی صدا در خود که باید بی تو برگردم

قدم خم شد ولیکن خم به ابرویم نیاوردم…

نسیمی آشنا از سوی گیسوی تو می آید

نفس هایم گواهی می دهد بوی تو می آید

سید حمید رضا برقعی

نکاتی که باید در خصوص پیاده روی اربعین بدانیم

11ام آبان, 1395

براي اينكه رويداد عظيم اربعين حسيني در كمال برنامه ريزي، امنيت برگزار شود و زائران نهايت بهره مندي از اين سفر معنوي را داشته باشند، تاكنون جلسات متعددي با ارگان‌ها و سازمان‌هاي مرتبط جهت هماهنگي و برگزاري هر چه باشكوه تر اربعين حسيني تشكيل شده است.

چندي قبل، ستاد اربعين با حضور دستگاه‌هاي ذي ربط در وزارت كشور برگزار و راهكارهايي جهت بهتر برگزار شدن كنگره عظيم اربعين امسال و رفع معايب و مشكلات سال قبل اعلام شد؛ همچنين جلساتي با كشور عراق در اين رابطه برگزار شده است.
 
آماده شدن 3 روزه گذرنامه
 
براي سهولت و تسريع امور زائراني كه قصد سفر به عراق را دارند حداكثر ظرف 72 ساعت از زمان تحويل مدارك به دفاتر پليس +10 براي صدور گذرنامه وقت لازم است.
البته بايد زائران بدانند که پليس مهاجرت و گذرنامه همانند سنوات گذشته با تمام توان و ظرفيت در خدمت زائران اربعين حسيني خواهد بود و در صورت ازدحام و شلوغي زياد، بنا بر صلاحديد مسئولان ذيصلاح،خدمات رساني همانند سال گذشته در روزهاي تعطيل هم صورت مي‌پذيرد.
 
گذرنامه‌ها را تمديد كنيد
 
اين مهم را بايد در نظر داشت؛ كساني كه قصد سفر به كربلا و نجف را دارند؛ هر چه زودتر اقدام به گرفتن گذرنامه كنند. البته منعي نيز براي خروج زوار ايراني به عراق در صورتي كه گذرنامه آنها معتبر باشد، وجود ندارد.
معمولا دولت‌ها يكسري ملاحظاتي براي مدت اعتبار گذرنامه اتباع خارجي كه به كشور آنها وارد مي‌شوند، در نظر دارند كه دولت عراق هم از اين قاعده مستثني نيست؛ پيشنهاد مي‌شود دارندگان گذرنامه ايراني كه مدت اعتبار گذرنامه شان كمتر از 6 ماه است، براي تعويض گذرنامه‌هاي خود اقدام كنند.
اين در حالي است كه هزينه گذرنامه نسبت به سال قبل افزايش نداشته و ميزان افزايشي كه در رسانه‌ها اعلام شده، مربوط به گذرنامه‌هاي صادره كنسولي است؛ همچنين مبلغ عوارض خروج، نسبت به سال گذشته تغييري نكرده است.

به زائران توصيه مي‌شود به صورت گروهي مسافرت كنند تا سفر مطلوب و ايمن تري را پيش رو داشته باشند، اما سفر انفرادي نيز امكان پذير است.

ادامه »

آیا لازم است در اربعین به کربلا برویم؟

10ام آبان, 1395


صوت: دانلود | بشنوید

برخی می‌گویند:

آیا لازم است در اربعین به کربلا برویم؟ خُب یک وقتی می‌رویم که خلوت‌تر باشد!

فقط این نیست که به حرم برسی؛ مهم اینست که جمعیت را زیادتر کنی، این تجمع مؤمنین خیلی مهم است؛ چون باعث پیروزی حق می‌شود!

مهمترین شرط احقاقِ حق و ظهور، جمع شدن مردم است

اما شرط بعدی، همدلیِ جمعیت و باطن و نیّت این حرکت است؛ خیلی باید روی باطن و نیت کار کنیم!

آیا نیت ما در مورد کمک به حسین(علیه السلام) صادقانه است؟

هر قدمی که به سمت حرم برمی‌داری بگو: حسین! من راست می‌گویم: آمادۀ جانفشانی ام

 

حجت الاسلام پناهیان:

 

 •  بنده تعجب می‌کنم که هنوز برخی سؤال می‌کنند: «آیا لازم است اربعین برویم کربلا؟ خُب وقت دیگری می‌رویم که خلوت‌تر باشد!» به آنها می‌گوییم: فقط این نیست که تو خودت را به حرم برسانی! مهم این است که این جمعیت را زیادتر کنی. بگو: «چون همه آمده‌اند، من هم آمدم» این تجمع مؤمنین خیلی مهم است.
 •   پیاده شدنِ حق که سخت نیست، فقط یک‌سری شرایط می‌خواهد. مهمترین شرط احقاقِ حق(لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ کُلِّهِ؛ فتح/28) جمع شدنِ مردم است. لذا ما خیلی به این راهپیمایی عظیم اربعین امیدواریم، در طول تاریخ هیچگاه این‌قدر که امروز شما در اربعین جمع شده‌اید، مؤمنین جمع نشده بودند. اما قدمِ بعدی همدلی‌ای است که باید در این جمعیت باشد که همان باطن و نیّت این حرکت است

ادامه »

مانور وفاداری

10ام آبان, 1395

اگر می‌توانیم زیارت کربلا را پیاده برویم و برگردیم.

در مسیر، هر کاری که به تعظیم شعایر کمک می‌کند انجام بدهیم.

از پیاده رفتن برای ایجاد خشوع و فروتنی در وجودمان بهره ببریم.

پیاده رفتن به سمت کسی یا جایی خودش نوعی ادای احترام، خاکساری، خضوع و خشوع برای آن شخصیت یا آن مکان است.

در فقه ما توصیه شده برای نماز عید، پیاده به مصلا برویم. پیاده رفتن به مسجد هم استحباب دارد. از نگاهی دیگر پیاده‌روی، تعظیم و تکریم شعائر الهی است و این نکته در سیرهٔ معصومان علیهم‌السلام در سفر حج نمایان بود. آن بزرگواران باآنکه مرکب داشتند و می‌توانستند مانند سایر مردم سوار بر مرکب شوند، غالباً مسیر مدینه تا مکه را پیاده طی می‌رفتند.

در زمانهٔ ما هم پیاده‌روی میلیونی برای زیارت امام حسین علیه‌السلام به یک مانور عظیم اعلان بیعت، وفاداری و قدرت‌نمایی تبدیل شده است.

 

از امام صادق علیه السلام روایت شده است که فرمودند:

هركه پياده به زيارت قبر امام حسین علیه السلام برود، حق تعالى براى او به عدد هر گام هزار حسنه مى‏نويسد و هزار گناه‏ را از او محو مى‏كند و براى او هزار درجه در بهشت بلند مى‏كند. چون به شطّ فرات رسيدى غسل كن و پايت را برهنه‏ نما و كفشهاى خود را در دست گير و راه برو همانند راه رفتن بنده‏اى خوار.

اگر با هم باشیم

10ام آبان, 1395


من همین‌جا مناسب میدانم و لازم میدانم به مناسبت یاد از آن اجتماع عظیم، از دولت عراق، ملّت عراق، عشایر عراق که در این آزمون بسیار مهم فداکاری کردند، خدمت کردند، کَرم و بزرگواری نشان دادند، تشکّر کنم.

حادثهٔ عجیبی بود حادثهٔ امسالِ اربعین کربلا. این راه را دشمنان اسلام و دشمنان اهل‌بیت به خیال خود مسدود کرده بودند.

ببینید چه حرکت عظیمی اتّفاق افتاد!

وقتی حتّی جسم‌ها در کنار هم قرار می‌گیرد، این‌جور انعکاس پیدا می‌کند.

اگر ما با هم باشیم، کشورهای اسلامی، ملّت‌های مسلمان - سنّی و شیعه و فِرَق مختلف تسنّن و تشیّع - با یکدیگر دل‌هایشان صاف باشد، نسبت به یکدیگر سوءظن نداشته باشند، سوء نیّت نداشته باشند، به یکدیگر اهانت نکنند، ببینید در دنیا چه اتّفاقی خواهد افتاد؛ چه عزتی برای اسلام درست خواهد شد!

وحدت؛ وحدت

این اربعین به لطف خدا کربلایی‌ام

10ام آبان, 1395

این روزها پر از تب مولا کجایی‌ام

اما هنوز کوفه‌ای از بی وفایی‌ام

ای زخمی از دوروئی من! دوست دارمت

در گیر و دار تیرگی و روشنایی‌ام

گم کرده ام مسیر تو را در غبار شهر

اما اسیر توست دل روستایی‌ام

گفتند کربلای زمینی… نیامدم

حالا که راه بسته شده من هوایی‌ام

این بار چندم است که تا مرز آمدم

آه از شکسته بالی و بی دست و پایی‌ام…

پلکم که گرم می‌شود از خواب می‌پرم

با سرفه های همسفر شیمیایی‌ام

آورده‌ام بضاعت مزجاه قوم را

انگشتر “عزیز"م و تسبیح دایی‌ام

آورده‌ام پناه به شش گوشه ی غمت

برگشته‌ام به اصلیت نینوایی‌ام

دستت همیشه روی سر ما پیاده‌ هاست

این اربعین به لطف خدا کربلایی‌ام

شعر از سرم پرید… دلم پیش موکب است

این بار چندم است که یخ کرد چایی‌ام

حسین بیاتانی

بزرگ‌ترین گردهمایی عالم

9ام آبان, 1395

 

هر جا نمونه‌هایی از این اجتماع را ما مشاهده کردیم، ولو تن‌ها، جسم‌ها در کنار هم قرار گرفتند، دیدیم انعکاس آن در دنیا مایهٔ شرف و آبروی اسلام و مسلمین شد؛ مایهٔ آبروی پیغمبر شد. نماز عید را که می‌خوانیم، کنار هم قرار می‌گیریم، میگوییم: اَلَّذی جَعَلتَهُ لِلمُسلِمینَ عیداً وَ لِمُحَمَّدٍ صلّی‌الله‌علیه‌وآله ذُخراً وَ شَرَفاً وَ کَرامَتاً وَ مَزیداً؛ صِرف کنار هم قرار گرفتن جسم‌ها در نماز، برای پیغمبر مایهٔ شرف است؛ برای امّت اسلامی مایهٔ اعزاز و احترام است. اجتماع حج همین‌جور است. امسال شما ملاحظه کردید در اربعین حسینی میلیون‌ها انسان در کنار هم قرار گرفتند؛ خود این حرکت عظیم یک جمعی از مسلمان‌ها - البتّه مخصوص شیعه نبود، سنّی‌ها هم بودند - که در دنیا انعکاس پیدا کرد، تعظیم کردند؛ تجلیل کردند؛ آن را بزرگ‌ترین گردهمایی عالم به حساب آوردند؛ چه کسانی؟

آن‌هایی که دارند مسائل اسلامی را رصد می‌کنند.

بیانات در دیدار مسئولان نظام و میهمانان بیست و هشتمین کنفرانس بین‌المللی
۱۳۹۳/۱۰/۱۹

آموزش مکالمه ساده عربی عراقی +دانلود

9ام آبان, 1395

نرم افزار آموزش مکالمه ساده عربی عراقی

همچینین از   اینجــا  می توانید نرم افزاری ساده و کاربردی برای آموزش و تمرین مکالمات ساده عربی عراقی با محوریت مکالمات ویژه مراسم اربعین دانلود کنید.         

حجم ۲٫۹ مگابایت

برنامهٔ QR Code

تنها نرم افزار آموزش زبان عربی ویژه پیاده روی اربعین

به کمک این نرم افزار ضمن شناخت فرهنگ، مردم و شخصیت های عراق، به راحتی با آنها تعامل و ارتباط برقرار نموده و با آنها صحبت نمایید.

در قسمت مکالمات این نرم افزار بیش از ده نوع مکالمه پر استفاده به صورت کامل فارسی به عربی به همراه راهنمای تلفظ قرار داده شده است.

همچنین در قسمت نکات طایی در “ارتباط در یک صفحه” عبارت های پر استفاده و مواردی که لازم است در مورد برقراری ارتباط در این سفر معنوی بدانیم قرار داده شده است.

با توجه به اهمیت احترام به شخصیت های مهم کشور همسایه و اهمیت بسیاری که برای مردم عراق دارد، در قسمت شخصیت ها نیز به صورت خلاصه و به همراه تصویر به معرفی شخصیت های عراق پرداخته شده است که می تواندجهت اطلاعات عمومی شما مناسب باشد.

شما به راحتی می توانید این نرم افزار را با دیگران به اشتراک گذاشته و با نظرات و پیشنهادات ما به بهبود و تکمیل آن کمک نمایید.

مکان‌یابی «آفلاین» در مسیر راه‌پیمایی + دانلود نرم افزار

9ام آبان, 1395

روش کار به این شکل است که فرد جداشده از گروه موقعیت جغرافیایی خود را از طریق نرم‌افزار جاذبه حسینی برای دوستان خود پیامک می‌کند و همراهان با کپی کردن محتوای آن پیامک در نرم‌افزار خود ضمن اطلاع از موقعیت دقیق فرد جداشده از گروه می‌توانند فاصله‌ی دقیق خود را با آن فرد مشاهده نمایند.

  این روزها خیلی از ایرانی ها بدنبال تهیه وسایل سفر اربعین هستند، سفری که نزدیک به 20 میلیون نفر از سراسر جهان راهپیمایی عظیمی را تشکیل می دهند.

 

نرم‌افزار تلفن همراه «جاذبه حسینی» ویژه پیاده‌روی اربعین
این نرم‌افزار توسط مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی ویژه‌ی اربعین حسینی طراحی و در دو نسخه‌ی کم‌حجم (با امکان دانلود فایل‌های صوتی) همراه با به‌روزرسانی‌های بسیار کاربردی و با امکان پشتیبانی از دو سیستم عامل پُرمخاطب ios و Android جهت استفاده‌ی زائرانی که با پای پیاده عازم کربلای معلی هستند تهیه و منتشر شد.

 مکان‌یابی در مسیر راه‌پیمایی بدون نیاز به اینترنت
با افزوده شدن این امکان بسیار کاربردی در به‌روزرسانی جدید این نرم‌افزار، خانواده‌ی شما در هرکجای دنیا می‌توانند از مکان حضور شما در شهرهای نجف، کربلا و مسافت طی‌شده در راه پیاده‌روی اربعین اطلاع دقیق حاصل کنند. این امکان بدون نیاز به اینترنت مکان حضور شما را برای عزیزانتان بر روی نقشه مشخص خواهد کرد.

 

 

روش کار بسیار ساده است:
پس از نصب نرم‌افزار جاذبه‌ی حسینی بر روی تلفن‌های همراه کافی است شماره تلفن همراه دوستان و عزیزانتان که مجاز به رهگیری شما هستند را در نرم‌افزار ثبت نمایید. از این لحظه به بعد آن افراد با ارسال درخواست ردیابی شما در نرم‌افزار جاذبه‌ی حسینی خودشان می‌توانند از آخرین موقعیت مکانی شما باخبر شوند. همچنین با استفاده از این قابلیت، احتمال گم کردن تلفن‌های همراه شما هم بسیار کاهش خواهد یافت.

ادامه »

مداحی «پای پیاده» ویژه پیاده روی اربعین حسینی با نوای میثم مطیعی

9ام آبان, 1395

 

 

 

فایل صوتی مداحی، ویژه پیاده روی اربعین حسینی با نوای حاج میثم مطیعی که مورخ 1395/08/02 در هیأت میثاق با شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (علیه السلام) اجرا شده است، در ادامه قابل دریافت می باشد.

 

دانلود


پای پیاده، هم پای جاده، ره می سپارم به عزم زیارت
در کوله بارم، چیزی ندارم، غیر از دلی مست شوق شهادت
مولا
می خوام دلم پر از تو باشه
آقا
نخواه که از تو دل جدا شه
ای یار، دلدار، سالار
دلبسته یاد توام… وای وای وای
دربند و آزاد توام… وای وای وای
وای
نمی خوام بی تو زنده باشم
وای نخواه تا که از تو جدا شم

 

***   ***   ***   ***

آقا نظر کن، این شب رو سر کن، شام دمشق و یمن رو سحر کن
آقا حسین جان، زار و غریبیم، در جاده ها زایر عطر سیبیم
مولا
زمانه را ستم گرفته
آقا
دل یتیما غم گرفته
آقا آقا آقا
با اینکه چیزی ندارم… وای وای وای
که پای عشقت بذارم وای وای وای
وای
به شوق تو آواره هستم
به ذوق نگاه تو مستم

 

***   ***   ***   ***

پای پیاده، هم پای جاده، زائر شده این دل تنگ ساده
مولا یا مولا، دل بی قراره، دل عاشق و خسته از انتظاره
آقا
بهشت و بی شما نمی خوام
آقا
به شوق یاری تو می آم
آقا آقا آقا
دلبسته راه توایم… وای وای وای
دیوانه ماه تو ایم…… وای وای وای
سرمست احساس توایم….. وای وای وای
سرباز عباس تو ایم…. وای وای وای
آه
به این زائرانت نگاه کن
برای فرج هم دعا کن

شاعر: علی محمد مودب

 عمارنامه

 

هلا بيكم يا زوار

9ام آبان, 1395

 

تو هیچ جای این عالم با هرعنوانی به جز زائر ابی عبدالله اینطور تحویلت نمی گیرن …

 

 

بهترین و صمیمی ترین مهمونی هم اگه رفته باشی شاید نگاهی ، رفتاری یا حرفی آزارت بده ، شاید احساس کنی منتی سرت هست …

اما تو این دنیا یه جایی هست بدون منت ازت پذیرایی می کنن …
والله ،والله ، والله بدون هیچ چشم داشتی شرمندت می کنن …
همین روزها عده ای دار و ندار زندگی شون رو خرج زوار امام حسین(علیه السلام) میکنند ، 
بی هیچ منتی …
نه نگاهی آزارت میده ، نه حرفی اذیتت می کنه …
منتی ندارن چون طرف معامله شون کسی دیگه است …
کسی که به من و تو اعتبار داده …
ارباب مون حسین(علیه السلام) …

 

 

به خدا تنها اربابیه که به غلام هاش عزت میده …
تو هیچ جای این عالم با هرعنوانی به جز زائر ابی عبدالله اینطور تحویلت نمی گیرن …
کاش ما هم بتونیم همچین دل بزرگی داشته باشیم …
کاش ما هم بتونیم همچین معامله ای خالصانه با اربابمون داشته باشیم …

آیا لازم است اربعین به کربلا برویم

9ام آبان, 1395
بنده تعجب می‌کنم که هنوز برخی سؤال می‌کنند «آیا لازم است اربعین برویم کربلا؟ خُب وقت دیگری می‌رویم که خلوت‌تر باشد!» به آنها می‌گوییم فقط این نیست که تو خودت را به حرم برسانی! مهم این است که این جمعیت را زیادتر کنی؛ «چون همه آمده‌اند، من هم آمدم.»

 

آیا لازم است اربعین به کربلا برویمحجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در سخنرانی خود در مسیر پیاده‌روی سال 94 نجف به کربلا در موکب عمود 94 درباره «باطن پیاده‌روی اربعین» بر این نکته تاکید دارد که «مهمترین شرط احقاقِ حق و ظهور، جمع شدن مردم است اما شرط بعدی، همدلیِ جمعیت و باطن و نیّت این حرکت(پیاده‌روی اربعین) است؛ خیلی باید روی باطن و نیت کار کنیم.»

در ادامه متن خلاصه شده این سخنرانی به همراه صوت کامل آن تقدیم مخاطبان میشود:
ـ بنده تعجب می‌کنم که هنوز برخی سؤال می‌کنند:
«آیا لازم است اربعین برویم کربلا؟ خُب وقت دیگری می‌رویم که خلوت‌تر باشد!» به آنها می‌گوییم: فقط این نیست که تو خودت را به حرم برسانی! مهم این است که این جمعیت را زیادتر کنی. بگو: «چون همه آمده‌اند، من هم آمدم» این تجمع مؤمنین خیلی مهم است.

ـ پیاده شدنِ حق که سخت نیست، فقط یک‌سری شرایط می‌خواهد؛ مهمترین شرط احقاقِ حق(لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ كُلِّهِ؛ فتح/28) جمع شدنِ مردم است لذا ما خیلی به این راهپیمایی عظیم اربعین امیدواریم، در طول تاریخ هیچگاه این‌قدر که امروز شما در اربعین جمع شده‌اید، مؤمنین جمع نشده بودند اما قدمِ بعدی همدلی‌ای است که باید در این جمعیت باشد که همان باطن و نیّت این حرکت است.  

ـ شرط اول که جمعیت است محقق شده، اما شرط دوم که «دل» و باطن است چه؟ باید از خودت بپرسی: «آیا واقعاً حاضر بودی تا پای جان به امام حسین علیه السلام کمک کنی؟» یک‌مقدار عمیق‌تر روی این مسأله فکر کنید. شما در این مسیر پیاده‌روی فرصت دارید صداقت خودتان را در این معنا روشن کنید که «آیا نیتِ ما در مورد کمک به امام حسین علیه السلام صادقانه است؟»      

ـ بله! همۀ ما می‌گوییم: «ای کاش من کربلا بودم و امام حسین علیه السلام را کمک می‌کردم» و در زیارت اربعین هم می‌گوییم: «آماده‌ام برای یاری  شما؛ وَ نُصْرَتِی لَكُمْ مُعَدَّة» اما باید ببینیم که آیا این‌را از ما می‌پذیرند؟ خُب اگر از همه پذیرفته بودند که امام زمان علیه السلام ظهور کرده بود! حضرت 313 نفر می‌خواهد ولی الان بیش از 20 میلیون نفر اربعین می‌آیند، پس معلوم می‌شود که یک‌مقدار سخت‌گیری هم هست!

ـ فرمود: «مِنَ الْمُؤْمِنینَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ؛ از میان مؤمنین، برخی به عهدی که باخدا بستند وفا کردندد»(احزاب/23)
خدا می‌خواهد ببیند ما راست می‌گوییم یا نه؟ دوستان! در این پیاده‌روی اربعین، جدّی و مصمّم قدم بردارید. از یک حدّی به بعد، دیگر به باطن آدم نگاه می‌کنند. همین‌که به سمت کربلا قدم برمی‌داری، به سمت باطنِ این عهدی که با خدا می‌گذاری، قدم بردار. هر یک قدمی که بر می‌داری، در دلت بگو: «حسین! من راست می‌گویم» هرچه بیشتر به اعماق وجود خودت برو و روی خودت کار کن. 
ـ در این مسیر پیاده‌روی وقتی به سمت کربلا می‌رویم، بالاخره جسم ما به حرم می‌رسد ولی آیا قلب ما هم به آن‌جایی که باید برسد، می‌رسد؟ یک عزم عمیق درونی می‌خواهد. فقط به گفتن نیست البته اینکه بگویی و در این راه قدم برداری، خیلی خوب است، یعنی «در این راه قرار گرفته‌ای و به سوی مقصدِ خوبی حرکت می‌کنی» اما وقتی در این راه افتادی، بیکار نباش؛ ذهن و روح خودت را بیکار نگذار! دنبال باطن باش.
ـ اینکه خدا واقعاً از شما قبول کند، خیلی مهم است؛می‌دانید اگر خدا این سفر معنوی را (در آن درجۀ عالی‌اش) از شما قبول کند، به کجا می‌رسید؟ در این صورت، دیگر شما یک سفر ظاهری نکرده‌اید؛ اگر خدا از شما قبول کند، تحت حفاظت خدا قرار می‌گیرید، دیگر شیطان غلط می‌کند به شما نزدیک شود! انتظارتان از این سفر معنوی و قدسی، اصلاً کم نباشد.

ـ برای اینکه معنویت و صداقت شما در این سفر بالا برود، چه‌کار باید کرد؟ این‌قدر با قلبتان اصرار کنید که «خدا مرا بپذیر!» اصرارهای شما را می‌شنوند و می‌شمرند. در نهایت تواضع این‌قدر التماس کنید، تا بپذیرند.

ـ یک راه خوب به شما نشان بدهم برای اینکه از شما بپذیرند. ما که مثل حضرت ابراهیم علیه السلام ، اسماعیلی نداریم که به قربانگاه ببریم (و امر به قربانی هم نداریم) پس چه‌کار کنیم؟
با شنیدن روضه‌های حسین علیه السلام زجر بکشید و شرمندۀ حسین علیه السلام بشوید، این شما را بالا می‌برد؛ حضرت ابراهیم علیه السلام هم وقتی نتوانست اسماعیلش را قربانی کند، دلش گرفت و عرض کرد: خدایا! من که قربانی ندادم!
خدا فرمود: فرزند خودت برایت عزیزتر است، یا فرزند آخرین پیامبر؟
گفت: فرزند آخرین پیامبر؛ خدا کربلا را نشانش داد و ابراهیم علیه السلام آن‌قدر سوخت و گریه کرد…(خصال/1/59)

 

شرحی بر زیارت اربعین

9ام آبان, 1395

 

زیارتنامه ی اربعین + متن و ترجمه، فایل صوتی و پاور پوینت

روز بیستم ماه صفر، روز اربعین و به قول شیخ مفید و شیخ طوسی روز بازگشت اهل حرم امام حسین علیه السلام از شام به مدینه، و روز ورود اولین زائر آن حضرت جابربن عبدالله انصاری به کربلا، جهت زیارت امام حسین علیه السلام است.

زیارت آن حضرت در این روز مستحب است. که به فرموده امام حسن عسکری علیه السلام از نشانه های مؤمن است.
قال العسکری علیه السلام: «علامات المؤمنین خمس: صلاةُ الاحدی و الخمسین و زیارةُ الاربعین والتـَختم فی الیَمین و تـَعفیرُ الجـَبین و الجَهر ببسم الله الرحمن الرحیم.
از حضرت امام حسن عسکری علیه السلام روایت شده که فرمودند:
علامات مؤمن پنج چیز است:
1. اقامه پنجاه و یک رکعت نماز فریضه و نافله در شبانه روز؛
2. زیارت اربعین؛
3. انگشتر به دست راست کردن؛
4. جبین را در سجده بر خاک گذاشتن؛
5. در نماز بسم الله الرحمن الرحیم را بلند گفتن.

شیخ طوسی در تهذیب و مصباح، زیارت مخصوصه روز اربعین را از حضرت امام صادق علیه السلام نقل کرده است.

شرح فرازهایی از زیارت اربعین

فراز اول: سلام های توصیفی
السلامُ علی وَلیِّ الله و حبیبه؛
سلام بر ولی و حبیب - دوست – خدا.
السلامُ عـَلی خلیلِ اللهِ وَ نجیبه؛
سلام و درود بر خلیل و گزیده خدا.
السلامُ علی صَفیِّ اللهِ و ابن ِ صَفیّـه؛
درود بر برگزیده خدا و پسر انتخاب شده خدا.
السلامُ علی الحُسین ِ المظلوم الشهید؛
درود بر حسین مظلوم شهید.
السلامُ علی اسیرِ الکربات و قـَتیلِ العـَبرات؛
سلام بر کسی که اسیر و گرفتار بلایا و اندوه ها شد و کشته برای اشک ها.
در سلام های اولیه زیارت، امام صادق علیه السلام به نوعی اصالت خانوادگی امام حسین علیه السلام را بیان می نماید که ایشان فرزند رسول خدا که حبیب خداست، می باشد. برخی از انبیاء در درگاه الهی با نام خاصی توصیف و معروف شده اند. حضرت ابراهیم علیه السلام با عنوان خلیل الله، حضرت موسی علیه السلام با عنوان کلیم الله، حضرت عیسی علیه السلام با عنوان کلمة الله، حضرت نوح علیه السلام با عنوان نبی الله - که البته ایشان اولین پیامبری بودند که مقام نبوت را به دوش کشیدند- حضرت آدم علیه السلام با عنوان صفوة الله و حضرت محمد صلی الله علیه و آله با عنوان حبیب الله مطرح هستند.
در سلام های اولیه زیارت، امام صادق علیه السلام به نوعی اصالت خانوادگی امام حسین علیه السلام را بیان می نماید که ایشان فرزند رسول خدا که حبیب خداست، می باشد. برخی از انبیاء در درگاه الهی با نام خاصی توصیف و معروف شده اند. حضرت ابراهیم علیه السلام با عنوان خلیل الله، حضرت موسی علیه السلام با عنوان کلیم الله، حضرت عیسی علیه السلام با عنوان کلمة الله، حضرت نوح علیه السلام با عنوان نبی الله - که البته ایشان اولین پیامبری بودند که مقام نبوت را به دوش کشیدند- حضرت آدم علیه السلام با عنوان صفوة الله و حضرت محمد صلی الله علیه و آله با عنوان حبیب الله مطرح هستند.

ادامه »

زیارتنامه ی اربعین + متن و ترجمه، فایل صوتی و پاور پوینت

9ام آبان, 1395

کیفیت زیارت امام حسین علیه السلام و زیارت حضرت عباس: زیارات مخصوصه؛هشتم زيارت اربعين است يعنى بيستم صفر شيخ در تهذيب و مصباح روايت كرده از حضرت امام حسن عسكرى عليه السلام كه فرموده علامات مؤمن پنج چيز است پنجاه و يك ركعت نماز گزاشتن كه مراد هفده ركعت فريضه و سى و چهار ركعت نافله است در هر شب و روز و زيارت اربعين كردن و انگشتر در دست راست كردن و جبين را در سجده بر خاك گذاشتن و بسم الله الرحمن الرحيم را بلند گفتن و كيفيت زيارت حضرت امام حسين عليه السلام در اين روز به دو نحو رسيده يكى زيارتى است كه شيخ در تهذيب و مصباح روايت كرده از صفوان جمال كه گفت فرمود به من مولايم حضرت صادق عليه السلام در زيارت اربعين كه زيارت مى‏ كنى در هنگامى كه روز بلند شده باشد و مى‏ گويى‏

دانلود فايل صوتي زيارت اربعين

دانلود فايل صوتي زيارت اربعين با نوای سید مهدی میرداماد

دانلود فايل صوتي زيارت اربعين با نوای حجة الاسلام صفي خاني

دانلود پاورپوینت صوتی “زیارت اربعین"؛ علی علیزاده (3.27 MB)

دانلود فایل mp3 زیارت اربعین؛ مهدی صدقی (3.61 MB

زیارت اربعین (پاورپوینت صوتی)


متن و ترجمه
 
السَّلامُ عَلَى وَلِیِّ اللَّهِ وَ حَبِیبِهِ السَّلامُ عَلَى خَلِیلِ اللَّهِ وَ نَجِیبِهِ السَّلامُ عَلَى صَفِیِّ اللَّهِ وَ ابْنِ صَفِیِّهِ السَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ الْمَظْلُومِ الشَّهِیدِ السَّلامُ عَلَى أَسِیرِ الْکُرُبَاتِوَ قَتِیلِ الْعَبَرَاتِ اللَّهُمَّ إِنِّی أَشْهَدُ أَنَّهُ وَلِیُّکَ وَ ابْنُ وَلِیِّکَ وَ صَفِیُّکَ وَ ابْنُ صَفِیِّکَ الْفَائِزُ بِکَرَامَتِکَ أَکْرَمْتَهُ بِالشَّهَادَهِ وَ حَبَوْتَهُ بِالسَّعَادَهِ وَ اجْتَبَیْتَهُ بِطِیبِ الْوِلادَهِ وَ جَعَلْتَهُ سَیِّدا مِنَ السَّادَهِ وَ قَائِدا مِنَ الْقَادَهِ وَ ذَائِدا مِنَ الذَّادَهِ وَ أَعْطَیْتَهُ مَوَارِیثَ الْأَنْبِیَاءِ وَ جَعَلْتَهُ حُجَّهً عَلَى خَلْقِکَ مِنَ الْأَوْصِیَاءِ فَأَعْذَرَ فِی الدُّعَاءِ وَ مَنَحَ النُّصْحَ وَ بَذَلَ مُهْجَتَهُ فِیکَ لِیَسْتَنْقِذَ عِبَادَکَ مِنَ الْجَهَالَهِ وَ حَیْرَهِ الضَّلالَهِ وَ قَدْ تَوَازَرَ عَلَیْهِ مَنْ غَرَّتْهُ الدُّنْیَا وَ بَاعَ حَظَّهُ بِالْأَرْذَلِ الْأَدْنَى وَ شَرَى آخِرَتَهُ بِالثَّمَنِ الْأَوْکَسِ وَ تَغَطْرَسَ وَ تَرَدَّى فِی هَوَاهُ وَ أَسْخَطَکَ وَ أَسْخَطَ نَبِیَّکَ ،
سلام بر ولىّ خدا و حبیبش،سلام بر دوست خدا و نجیبش،سلام بر بنده‏ برگزیده خدا و فرزند برگزیده ‏اش،سلام بر حسین مظلوم شهید،سلام بر آن دچار گرفتاریها و کشته اشکها،خدایا من گواهى م ى‏دهم که حسین ولىّ تو و فرزند ولىّ تو،و فرزند برگزیده توست‏ حسینى که به کرامتت رسیده،او را به شهادت گرامى داشتى،و به خوشبختى اختصاصش دادى،و به پاکى ولادت ‏برگزیدى،و او را آقایى از آقایان،و پیشروى از پیشرویان،و مدافعى از مدافعان حق قرار دادى،و میراثهاى پیامبران را به او عطا فرمودى،و او را از میان جانشینان حجّت بر بندگانت قرار دادى،و در دعوتش جاى‏ عذرى باقى نگذاشت،و از خیرخواهى دریغ نورزید،و جانش را در راه تو بذل کرد،تا بندگانت را از جهالت و سرگردانى گمراهى برهاند،درحالى‏ که بر علیه او به کمک هم برخاستند،کسانى ‏که دنیا مغرورشان کرد،و بهره واقعى خود را به فرومایه ‏تر و پست‏تر چیز فروختند،و و آخرتشان را به کمترین بها به گردونه فروش گذاشتند،تکبّر کردند و خود را در دامن هواى نفس انداختند،تو را و پیامبرت را به خشم ‏آوردند،

ادامه »

مثل زیارت رسول الله

9ام آبان, 1395

 

باب الستون أن زیاره الحسین و الأئمه علیهم السلام تعدل زیاره رسول الله صلی الله علیه و آله‏

 حَدَّثَنِی أَبِی رَحِمَهُ اللَّهُ عَنِ الْحَسَنِ بْنِ مَتِّیلٍ عَنْ سَهْلِ بْنِ زِیَادٍ الْآدَمِیِّ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ الْحُسَیْنِ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ إِسْمَاعِیلَ عَنْ صَالِحِ بْنِ عُقْبَهَ عَنْ زَیْدٍ الشَّحَّامِ قَالَ: قُلْتُ لِأَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع مَا لِمَنْ زَارَ الْحُسَیْنَ ع [رَسُولَ اللَّهِ وَ عَلِیّاً] قَالَ کَمَنْ زَارَ اللَّهَ فِی عَرْشِهِ قَالَ قُلْتُ فَمَا لِمَنْ زَارَ أَحَداً مِنْکُمْ قَالَ کَمَنْ زَارَ رَسُولَ اللَّهِ ص- حَدَّثَنِی مُحَمَّدُ بْنُ جَعْفَرٍ الرَّزَّازُ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ الْحُسَیْنِ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ إِسْمَاعِیلَ عَنْ صَالِحِ بْنِ عُقْبَهَ عَنْ زَیْدٍ الشَّحَّامِ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع‏ مِثْلَهُ.

باب شصتم زیارت حضرت امام حسین و أئمه هدى سلام اللَّه علیهم اجمعین معادل با زیارت رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم مى‏ باشد

ترجمه حدیث چهارم : پدرم رحمه اللَّه علیه از حسن بن متّیل، از سهل بن زیاد آدمى، از محمّد بن الحسین، از محمّد بن اسماعیل، از صالح بن عقبه، از زید شحّام، وى مى‏ گوید:

محضر مبارک حضرت ابى عبد اللَّه علیه السّلام عرض کردم: ثواب کسى که رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم و حضرت على علیه السّلام را زیارت کند چیست؟

حضرت فرمودند: وى مانند کسى است که خدا را در عرش زیارت کرده.

راوى گفت: محضرش عرضه داشتم: ثواب کسى که یکى از شما اهل بیت را زیارت کند چیست؟

حضرت فرمودند:وى مثل کسى است که رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم را زیارت کرده.

محمّد بن جعفر رزّاز، از محمّد بن الحسین، از محمّد بن اسماعیل، از صالح بن عقبه، از زید شحّام، از حضرت ابى عبد اللَّه علیه السّلام مثل این حدیث را نقل نموده است.

پیاده آمده بودم، پیاده خواهم رفت

8ام آبان, 1395

دوباره شهر پر از شور و شوق و شیدایی است
دوباره حال همه عاشقان تماشایی است
که فصل پر زدن از انزوای تنهایی است
سفر حکایت یک اتفاق رویایی است

ببند بار سفر را که یار نزدیک است
طلوع صبح شب انتظار نزدیک است

ببین که قفل قفس را شکسته، می آیند
کبوتران حرم دسته دسته می آیند
چو موج از همه سو دلشکسته می آیند
غریب، از نفس افتاده، خسته می آیند

که باز بعد چهل شب، کنار او باشند
شبیه حضرت زینب کنار او باشند

تمام پشت سر جابر ابن عبدلله
چه عاشقانه قدم می زنند در این راه
از اشتیاق حرم راه می شود کوتاه
هر آنکه خواهد از این جام عشق، بسم الله

که این پیاده روی برترین عزاداری است
قسم به نور، که این ابتدای بیداری است
*****************

دوباره حال من و شعر می شود مبهم
دلی که دست خودم نیست می شود کم کم-
در آرزوی حرم غرق در غم و ماتم
اگر اجازه دهد زائرش شوم، من هم-

«غروب در نفس تنگ جاده خواهم رفت
پیاده آمده بودم، پیاده خواهم رفت»

محمد غفاری

کفش پیاده روی

8ام آبان, 1395

تجربیات سفر اربعین 

| مقدمات سفر
| کفش سفر

بهتر است هرچه زودتر نسبت به فراهم کردن کفش مناسب و البسه مناسب اقدام نمایید.

 کفش مناسب باید طوری باشد که:

سنگین نباشد.
مستحکم باشد.
تنگ و گشاد نباشد.

دارای کفی مناسب، از پارچه گورتکس ساخته شده باشد، کف آن در تماس مداوم پای شما با زمین به کمر و مفاصل شما فشار نیاورد.

کفش‌های نو و بندی را نپوشید. بهتر است یک کفش مناسب و آزاد بپوشید. چون در طول مسیر دائما برای استراحت در موکب‌ها ناچار به در آوردن کفش از پا هستید.
آوردن دمپایی سبک علاوه بر کفش توصیه می شود.

کفش مناسب از لباس گرم هم واجب تر است. بسیاری از زائرانی که سال های پیش زیارت اربعین را تجربه کرده اند، کفش های ورزشی، کتانی و حتی دمپایی را انتخاب می کنند تا راحت تر بتوانند راه بروند.

عراقیها اکثرا از دمپایی برای پیاده روی استفاده می کنند. احتمالاً حرکت با دمپایی به مراتب راحت تر از کفش نامناسب خواهد بود.

معمولاً بعضی از زوار پا برهنه در حال پیاده روی هستند. خصوصا نزدیک شهر کربلا خواهید دید اکثر مردم پابرهنه راه خواهند رفت زیرا پابرهنه راه رفتن راحت تر از حرکت با کفش نا مناسب است که البته ناگفته نماند پیاده رفتن به شرط پوشیدن جوراب ضخیم برای خانم ها مناسب است.

هر چه به کربلا نزدیک تر می شوید به سرزمین مقدسی نزدیک می شوید، سرزمینی که خون ثارالله و یاران با وفایش در آن ریخته شده و همیشه در حال جوشش است.

پس: فاخلع نعلیک …روح الله کرمی راد
ــــــــــــــــــــــ
  موکب اربعین حسینی

نمایی دیگر از خدمت به زائران اربعین حسینی

8ام آبان, 1395

 

فستقبوا الخیرات

ما در این سفر می‌توانیم مهربان‌ترین لحظات عمر خود را تجربه کنیم.

چه خوب است در این سفر مقدس بی‌مهری را بر خود حرام و دلجویی و مهرورزی را واجب کنیم.

خدمت به زائر امام حسین(علیه السلام) توفیق کم نظیری که جایگزین ندارد

 

ادامه »

نمایی از پذیرایی زائران اربعین حسینی

8ام آبان, 1395

نشانه‌های مؤمن

8ام آبان, 1395

نشانه‌های مؤمن


عن أَبِی مُحَمَّدٍ الْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ الْعَسْکَرِیِّ علیه السلام أَنَّهُ قَالَ:

عَلَامَاتُ الْمُؤْمِنِ خَمْسٌ صَلَاهُ الْخَمْسِینَ وَ زِیَارَهُ الْأَرْبَعِینَ وَ التَّخَتُّمُ بِالْیَمِینِ وَ تَعْفِیرُ الْجَبِینِ وَ الْجَهْرُ بِبِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ.

 امام حسن عسکری علیه السلام فرمودند:

نشانه‌های مومن (شیعه) پنج چیز است؛

 1. ۵۰ رکعت نماز (در هر روز که شامل ۱۷رکعت نماز یومیه و نیز نمازهای نافله می شود) در روز،
 2. زیارت اربعین،
 3. انگشتر به دست راست کردن،
 4. پیشانی بر خاک سودن،
 5. و بسم الله الرحمن الرحیم را بلند گفتن.‏

بحارالانوار، ج ۹۸ (بیروت) ص ۳۲۹ / المزار، شیخ مفید، ص ۵۳٫

بالا گرفته کار زیارت نرفته ها

8ام آبان, 1395

 

می گویم از کنار زیارت نرفته ها

بالا گرفته کار زیارت نرفته ها

اشک و نگاه حسرت و تصویر کربلا

این است روزگار زیارت نرفته ها

امسال اربعین همه رفتند و مانده بود

هیات در انحصار زیارت نرفته ها

انگار بین هیات ماهم نشسته بود

زهرا به انتظار زیارت نرفته ها

در روز اربعین همه ما را شناختند

با نام مستعار «زیارت نرفته ها»

اما هزارمرتبه شکر خدا که هست

مشهد در اختیار زیارت نرفته ها

باب الحسین قسمت آنانکه رفته اند

باب الرضا قرار زیارت نرفته ها

غم میخورم برای دل رهبرم که هست

تنها طلایه دار زیارت نرفته ها

گفتند شاعران همه ازحال زائران

این هم به افتخار زیارت نرفته ها

پیاده روی اربعین فرصتی برای معرفی تشیع به جهانیان است

6ام آبان, 1395

 

 


حجت الاسلام انبیایی با بیان این‌که تلاش های فراوانی صورت گرفت تا پیاده روی اربعین را حذف کنند، پیاده روی اربعین را فرصتی برای معرفی تشیع به جهانیان دانست.

 

حجت الاسلام والمسلمین محسن انبیایی در نشست علمی آداب پیاده روی اربعین در قرآن وحدیث که در مرکز تخصصی و آموزشی علوم حدیث حوزه علمیه واقع در خیابان صدوق برگزار شد با اشاره به اهمیت پیاده روی اربعین بیان داشت: اهمیت پیاده روی اربعین از جهات مختلفی قابل بررسی است

عضو هیأت علمی مرکز تخصصی علوم حدیث اضافه کرد: متأسفانه امروزه تمام رسانه های دنیا در اختیار گروه خاصی قرار دارند و حتی در رسانه های داخلی نیز این نفوذ دیده می شود؛ این تسلط بر رسانه یک تسلط صرف نیست بلکه ما با یک هموژنی مواجه هستیم.

وی در زمینه توضیح واژه هموژنی رسانه ای گفت: هموژنی یعنی یک بخش جامعه بر بخش دیگر تسلط دارد در حالی که گروه زیر دست به وضعیت خود راضی هستند؛ در زمینه رسانه نیز این گونه است یعنی تمام رسانه در دست گروه خاصی قرار دارد و مردم نیز با رضایت خود از این رسانه ها استفاده می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین انبیایی ادامه داد: امروزه که ما از نظر رسانه عقب هستیم و توان رساندن اخبار خود به تمام دنیا را نداریم باید یک رسانه ایجاد کنیم البته منظور از رسانه فراهم کردن ابزارخاصی نیست بلکه باید کاری کرد که تمام دنیا ما را ببینند به عنوان مثال افراد فراوانی به گونه ای در یک نقطه جمع شوند که دنیا مجبور شود آنها را ببیند.

وی با تصریح بر این که تلاش های فراوانی صورت گرفت تا پیاده روی اربعین را حذف کنند، اظهار داشت: در سال های نخست تلاش کردند تا این واقعیت را حذف کنند اما اکنون هر سال گزارش های مختلفی از این حرکت در رسانه های دنیا مطرح می شود؛ با دیدن این حرکت برای تمام افراد دنیا سؤالی مبنی بر این که دلیل جمع شدن این افراد در این منطقه مطرح می شود.

ادامه »

کــربلا کعبة دل‌هاست...

6ام آبان, 1395

کــربلا کعبة دل‌هاست خـــدا می‌داند

دیـدنش آرزوی ماست خــــــدا می‌‌داند

کـربلا گلشن سر سبز علی و زهرا است

تا چـه حد وقف تماشاست خــدا می‌داند

کـربلا را چه نیاز است که تفسیر کـنند

عشق حرفی است که گویاست خدا می‌داند

ما عزادار حسینیـــم که اشک غــم او

آبــروی همــة ماست خـــــدا می‌داند

اولـین مستمع مجلس پرفیض حسیــن

مادرش حضرت زهرا است خــدا می‌داند

تا ابد از غـم او در دل ذرات وجــود

کس نداند که چه غوغاست خـدا می‌داند

نگـــه آخر او سوی خیام است ولـی

چـه در آن آئینه پیــداست خدا مــی‌داند

یوسف فـاطمه افتاد به‌خـــاک و دردا

چه خبـر در دل صحراست خـدا می‌‌داند

چـشمة چشم وفایی شده دریا از اشک

قـدر آن دیده كه دریاست خـدا می‌داند

پوستر روز شمار اربعین ۲۴

السلام عليك سيدي يا ابا الفضل العباس

5ام آبان, 1395

 

طرح شماره ۲۵

ای یار آشنا، علم کاروان کجاست / دانلود مداحی حاج میثم مطیعی

5ام آبان, 1395
بهشت من تماشای حسین است(حاج میثم مطیعی) روضه   MB  
اهانت عبیدالله بن زیاد به سر امام حسین علیه السلام در کوفه مقتل   MB  
اربعین ،آقای من، قسمتم کن کربلا(حاج میثم مطیعی) زمینه   MB  
ای یار آشنا، علم کاروان کجاست(حاج میثم مطیعی) نجوا   MB  
افسران - قدم "قدم۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ۰ "

دانلود 9 نرم افزار در رابطه با زیارت عتبات و پیاده روی اربعین حسینی

5ام آبان, 1395

جاذبه حسيني

در آستانه فرارسيدن سالروز اربعين حسيني، نرم‌‌افزار تلفن همراه «جاذبه حسيني» جهت استفاده‌ي زائراني كه با پاي پياده عازم كربلاي معلي هستند، تهيه و منتشر شد.
اين نرم‌افزار در دو نسخه، يكي با حجم بالا و ديگري با حجم پايين در اختيار مخاطبان قرار گرفته است.
 
تفاوت اين دو نسخه در اين است كه در نسخه اصلي فايل‌هاي صوتي در اختيار مخاطب قرار گرفته و در نسخه با حجم پايين كاربر به صوت‌هاي نرم‌افزار دسترسي ندارد.
كاربران محترم مي‌توانند نرم‌‌افزار تلفن همراه «جاذبه حسيني» را از لينك‌هاي زير دريافت كنند:
 

————————————————————————————

اربعين

اين نرم افزار كه توسط ستاد فرهنگي اربعين تهيه شده است؛ حاوي تصاوير و صوت هاي ناب و مرتبط با اربعين است كه بي شك همراه داشتن آن براي علاقمندان و به ويژه زائرين عتبات در ايام اربعين بسيار مفيد خواهد بود.

——————————————————————–

نرم افزار پیاده روی اربعین(اندروید)

این برنامه برای علاقمندان به پیاده اربعین حسینی تدوین گردیده است نکات ضروری سفر، نقشه مسیر و حاوی شش ساعت صوت گلچین مداحی و سخنرانی در رابطه با اربعین است

 • نقشه مسیر نجف تا کربلا با قابلیت تفکیک درمانگاه ها، موکب های حج و زیارت، ایست بازرسی ها از قسمت های این نرم افزاراست.
 • متن و صوت زیارت نامه اربعین بخش دیگر از این نرم افزار است.
 • نکات لازم قبل از سفر و حین سفر به همراه تجربیات سفرهای قبل تدوین شده است.
 • شش ساعت گلچین سخنرانی و مداحی در رابطه با اربعین مهمترین قسمت این نرم افزار است.
 • حجم بالای این برنامه به سبب میزان صوت موجود در نرم افزار است.
 • محتوای برنامه در آن گنجانده شده  ونیاز به اتصال به اینترنت ندارد.
 • این نرم افزاربه سفارش ستاد اربعین حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت تدوین گردیده است.
 • حجم  نرم افزار ۵۳ MB

ایکون

Screenshot_2015-01-09-15-17-42Screenshot_2015-01-09-15-17-55 Screenshot_2015-01-09-15-18-32

 

——————————————————————–

دانلود نرم افزار پیاده روی اربعین

نرم افزار جامع اربعین یکی از بهترین و محبوب ترین نرم افزار های موجود برای زائرین اربعین حسینی است که برای موبایل و تبلت های دارای سیستم عامل اندروید طراحی و عرضه شده است.

نرم افزار پیاده روی اربعین


با استفاده از این نرم افزار می توانید نقشه کامل شهر های نجف، کربلا، کاظمین و… را به صورت آفلاین در تلفن همراه خود داشته باشید. همچنین از قابلیت های دیگر این نرم افزار می توان به گنجینه های صوتی، دستیار مکالمات عربی و ارتباط پیامی با دیگر زوار اشاره نمود.

حجم: 29 مگابايت            نسخه : اندروید 2.3ویژگی های مهم نرم افزار پیاده روی اربعین:

نقشه آفلاین شهرهای نجف، کربلا، کاظمین،‌ سامرا

جستجوی نقاط (امکان متبرکه، هتل، رستوران، عمود، موکب، مراکز درمانی و غیره به صورت آفلاین

ارتباط پیامی با ایران و دیگر زوار

اطلاعات اماکن متبرکه شامل توضیحات، نقشه شماتیک، عکس و زیارات

گنجینه صوتی و تصویری (سخنرانی، زیارت، روضه و عزاداری، نوا و نما)

اطلاعات مورد نیاز برای سفر (پیش از سفر)

دستیار کوله پشتی

خاطره نویسی و به اشتراک گذاری خاطرات با دیگر زوار

دستیار مکالمات عربی


ویژگی های نسخه سال ۹۵:

افزودن قابلیت‌ معرفی موکب‌ها

بهبود بخش‌های اخبار و مکالمات عربی

رفع مشکلات جزئی

——————————————————————–

دانلود نرم افزار جامع اربعین همراه با نقشه های آفلاین برای اندروید نسخه 0.8.9

دانلود نرم افزار جامع اربعین برای اندروید

نرم افزار جامع اربعین نام ابزار مذهبی ارائه شده از اربعین اپ برای گوشی و تبلت های اندروید می باشد ، شعار این نرم افزار «همراه هوشمند شما در پیاده‌روی اربعین» می باشد ، شما در این نرم افزار شاهد نقشه آفلاین مناطق مذهبی شهرهای نجف، کربلا، کاظمین،‌ سامرا همراه با اطلاعات دقیق و کامل می باشید. همچنین جستجوی مناطق نظیر امکان متبرکه، هتل، رستوران، عمود، موکب، مراکز درمانی و … به صورت کاملا آفلاین در دسترس شما قرار خواهد گرفت ، شما قابلیت ارتباط با ایران به صورت پیامی را خواهید داشت ، همچنین می توانید با دیگر زوار به صورت پیامی در ارتباط باشید.

یکی دیگر از بخش های این نرم افزار گنجینه صوتی و تصویری کامل می باشد که شما توسط این بخش به سخنرانی ها ، زیارت، روضه و عزاداری، نوا و نما دسترسی خواهید داشت. قابلیت خاطره نویسی و ذخیره ان و یا اشتراک خاطره ها با دیگپر زوار از دیگر قابلیت های نرم افزار جامع اربعین به شمار می رود.

نرم‌افزار جامع اربعین با هدف ارائه‌ی راه‌کاری جامع به منظور رفع نیازهای زائر امام حسین(ع) در زیارت اربعین، که می‌توان با استفاده از گوشی‌های هوشمند برآورده نمود، طراحی و تولید شده است.

 

قابلیت های نرم افزار جامع اربعین :

 

- حاوی نقشه آفلاین شهرهای نجف، کربلا، کاظمین،‌ سامرا به همراه اطلاعات نقاط مورد نیاز زائران
- قابلیت جستجوی نقاط (امکان متبرکه، هتل، رستوران، عمود، موکب، مراکز درمانی و …) - آفلاین
- توانایی ارتباط پیامی با ایران و دیگر زوار
- حاوی اطلاعات اماکن متبرکه شامل توضیحات، نقشه شماتیک، عکس و زیارات
- دارای گنجینه صوتی و تصویری (سخنرانی، زیارت، روضه و عزاداری، نوا و نما)
- دارای اطلاعات مورد نیاز برای سفر (پیش از سفر)
- دستیار کوله پشتی
- قابلیت خاطره نویسی و به اشتراک گذاری خاطرات با دیگر زوار
- دارای دستیار مکالمات عربی
- قابلیت رصد آخرین اخبار اربعین

 

دانلود نرم افزار جامع اربعین همراه با نقشه های آفلاین برای اندروید نسخه 0.8.9دانلود نرم افزار جامع اربعین همراه با نقشه های آفلاین برای اندروید نسخه 0.8.9

 

دانلود نرم افزار جامع اربعین همراه با نقشه های آفلاین برای اندروید نسخه 0.8.9دانلود نرم افزار جامع اربعین همراه با نقشه های آفلاین برای اندروید نسخه 0.8.9


دانلود دانلود فایل با لینک مستقیم

حجم فایلحجم فایل:24 مگابایت

——————————————————————–

حماسه عاشورا

حماسه مصور عاشورا، آشنايي زائران عتبات عاليات با روز شمار واقعه كربلا(دريافت)
 

ادامه »

بقعه ای از بقعه های بهشت

5ام آبان, 1395

 

پوستر روز شمار اربعین ۲۵

فريضه اى الهى که بر هر مسلمانى واجب و لازم است.

4ام آبان, 1395

 امام صادق عليه السّلام :

لَوْ أَنَّ أَحَدَكُمْ حَجَّ دَهْرَهُ ثُمَّ لَمْ يَـزُرِالْحُسَـيْن بْنَ عَلِىٍّ عليه السلام لَكانَ تارِكا حَقّا مِنْ حُقُوقِ رَسُولِ اللّه صلى الله عليه و آله لأِ حَقَّ الْحُسَيْنِ عليه السلام فَريضَةٌ مِنَ اللّه تَعالى، واجِبَةٌ عَلى كُلِّ مُسْلِمٍ؛

اگر يكى از شما تمـام عمرش را احرام حج بندد، امّا امام حسين (عليه السلام) را زيارت نكند، هر آينه حقّى ازحقوق رسول خدا (صلى الله عليه و آله) راترك كرده است چرا كه حق حسين (عليه السلام) فريضه اى است الهى و بر هر مسلمانى واجب و لازم است.

وسائل الشيعه، ج۱۰، ص۳۳۳

از آداب زيارت امام حسین علیه السلام

4ام آبان, 1395

در آداب زيارت آن جناب از امام صادق عليه السّلام روايت‏ شده:

هركه پياده به زيارت قبر امام حسين عليه السّلام برود،حق تعالى براى او به عدد هر گام هزار حسنه مى‏نويسد،و هزار گناه‏ را از او محو مى‏ كند، و براى او هزار درجه در بهشت بلند مى‏ كند، چون به شطّ فرات رسيدى غسل كن و پايت را برهنه‏ نما،و كفشهاى خود را در دست گير، و راه برو همانند راه رفتن بنده‏اى خوار.

موکب اربعین حسینی

حکم سفر اربعین قبل و بعد از ۲۰ صفر + دانلود فیلم

4ام آبان, 1395

40 فضيلت زيارت امام حسين علیه السلام

4ام آبان, 1395

بوى بهشت مى وزد از كربلاى تو

اى كشته اى كه جان دو عالم فداى تو

پوستر روز شمار اربعین ۲۶
 
1- روزى را زياد مى كند.

2- عمر را طولانى مى كند.
3- خطرات را دفع مى كند.
4- گناهان گذشته را و آينده را مى آمرزد.
5- مى تواند پنجاه نفر را شفاعت كند.
6- حاجت او كنار قبر مستجاب است .
7- ملائكه براى زوار دعا مى كنند.
8- نام او را در اعلى عليين مى نويسند.
9- هنگام خروج از خانه از گناه خارج مى شود.
10- ثواب هزار حج مقبول دارد.
11- ملائكه ماءمور حفظ او و مالش هستند تا برگردد.
12- روز قيامت خداوند بهترين حافظ اوست .
13- در قدم اول آمرزيده و در قدمهاى بعدى تقديس مى شود.
14- به هر درهمى ده هزار درهم در دنيا و آخرت به او عوض مى دهند.
15- در قيامت همه آرزو مى كنند از زوار حسين باشند.
16- زوار حسين بر سفره هاى نور هستند در قيامت .
17- زوار حسين در جوار پيامبر و على و فاطمه هستند.
18- زوار حسين چهل سال قبل از ديگران به بهشت داخل مى شوند.

19- خداوند مهمات دنيوى او را بر آورده مى كند.
20- زائر حسين شهيد مى ميرد.
21- ثواب دو ماه اعتكاف و روزه در مسجدالحرام را دارد.
22- زيارت هر ماه حسين ثواب هزار شهيد دارد.
23- هر يك قدم كه با پاى پياده بردارد موجب هزار حسنه و آمرزش هزار گناه و بالا رفتن هزار درجه ، براى او مى شود.
24- هر قدم كه پياده بردارد ثواب آزاد كردن يك بنده از فرزندان اسماعيل دارد.
25- هر يك روز اقامت نزد حضرت معادل هزار ماه است .
26- هر قدم كه مى گذارد ثواب يك حج و هر قدم كه بر مى دارد ثواب يكى عمره دارد، به شرط آنكه بخاطر ريا و شنيدن مردم و بيهوده نباشد.
27- زيارت سيدالشهداء ثواب هزار شهيد از شهداى بدر دارد.
28- زيارت سيدالشهداء ثواب هزار صدقه مقبوله دارد.
29- و ثواب هزار روزه دار به او مى دهند.
30- و ثواب هزار بنده آزاد كردن دارد.
31- زائر حسين اگر از اشقياء باشد، جزء سعادتمندان نوشته مى شود.
32- ثواب آماده كردن هزار اسب با زين و لجام در راه خدا دارد.
33- زيارت حسين ، زيارت خداست .
34- ثواب هزار جنگ همراه با پيامبر مرسل يا امام عادل دارد.
35- ثواب زيارت حسين قابل شمارش نيست .
36- زيارت حضرت در عرفه ثواب يك ميليون حج و يك ميليون عمره دارد.
37- زيارت حسين بهترين عمل است .
38- خداوند به زائر حسين مباهات مى كند.
39- پيامبر و ائمه اطهار براى او دعا مى كنند.
40- پيامبر و ملائكه در قيامت با او مصافحه مى كنند و با امام حسين محشور مى شود. (احاديث مذكور از ج 10 كتاب وسائل الشيعه نقل شده است .)

آرى اگر در اين روايات دقت كنيد، در مى يابيد كه خداوند متعال چگونه از امام حسين ، حمايت همه جانبه نموده است و هر چه داشته ، براى حضرت قرار داده است . رحمت و مغفرت را، بهشت را، شهادت را، نماز را، روزه را، حج را، جهاد را، روزى را، عمر را، اجابت را، شفا را، و هنوز زيارت حسين افضل است و بالاتر از اين ، ملائكه را و دعاى انبياء و ائمه و مهمتر از همه اينكه حسين خون خداست و زيارت او زيارت خداوند جل جلاله .

www.aviny.com

ای ذکر دل بی تابم

3ام آبان, 1395

 

طرح شماره ۲۳

کربــلا، کعبه انبیاء

3ام آبان, 1395

قـالَ أَبُوعَـبدِاللّه علیه السلام:

لَیسَ نَبِیٌّ فِی السَّمواتِ وَالأرضِ، إِلاّ یَسـأَلوُنَ اللّه َ تَبارَکَ وَ تَعـالی أَن یُؤذَنَ لَهُم فِی زِیارَةِ الحُسَینِ علیه السلام، فَـفَـوجٌ یَنـزِلُ وَ فَـوجٌ یَعـرِجُ.

مستدرک الوسائل، ج10، ص224؛ به نقل از کامل الزیارات، ص111″

امام صادق علیه السلام فرمود:

هیچ پیامبری در آسمانها و زمین نیست مگر این که از خداوند می خواهند به آنان رخصت دهد تا به زیارت امام حسین (علیه السلام) مُشرّف شوند، چنین است که گروهی به کربلا فرود آیند و گروهی دیگر از آنجا عروج کنند.

پوستر روز شمار اربعین ۲۷

 
ایده های درآمد زا