موضوع: "عفاف و حجاب"

نقش ویژه بانوان در سلامت روان جامعه

نوشته شده توسطرحیمی 5ام تیر, 1398

 مگر کودکان کالا هستند که آنها را زرق‌ و برق دهیم و در ابتدای دوران زندگی ‌شان جلوه گری برای چشم ‌های بیگانگان را ارزشی فاخر برایشان قلمداد کنیم و وادارشان کنیم برای دیده شدن و به نمایش گذاردن تن و زیبایی‌ شان به صحنه آیند؟ کودکان به‌ویژه دختران خردسالی که روی فرش قرمز راه می ‌روند تا لباس، زیورآلات و به‌ طورکلی پوشاکی که بر تن دارند را به معرض نمایش تماشاگران حاضر در مراسم بگذارند شاید این کار برایشان جذاب بیاید که میان مردم می ایند و آنها هم تشویقشان می ‌کنند ولی مطمئناً از آسیب ‌های نهفته‌ ای که این سوت و کف زدن ‌ها برایشان به ارمغان خواهد آورد با خبر نیستند چون دنیای کودکان صادق ‌تر از دنیای بزرگ ‌تر هاست و آ‌ها از نقشه ‌هایی که بزرگ ‌تران برای دنیای آ‌ها کشیده ‌اند بی ‌خبرند.

ادامه »

چه کسانی در بهشت به شکل جواهرات نمایان می‌شوند؟

نوشته شده توسطرحیمی 5ام تیر, 1398

پوشش از بدو تولد برای آدمی حائز اهمیت است و باید به آن توجه ویژه شود یکی از بزرگترین صفات خدواند ستار است خداوندی که ستار العیوب یعنی پوشاننده عیب هاست؛ حالا عیب چه معنا و مفهومی دارد جای بحث است و باید با تاملی بیشتر به آن اندیشید؛ یکی دیگر از مباحث بزرگ دین حق الناس است که در پیشگاه خداوند دارای جایگاه و اهمیت بسیار است و گناهکارانی که به حق الناس بی توجه هستند، دچار بدترین عواقب و عذاب‌های الهی می‌شوند. حال با نگاهی دقیق‌تر حجاب یک پوشش از نوع حق الناس است که باید در رعایت این واجب الهی کوشا باشیم؛ آیات قرآنی به طور مفصل به چگونگی رعایت حجاب و آثار آن بر جامعه ایمانی پرداخته است.

خداوند در قرآن کریم، زنان ایده آل را که در بهشت جای دارند، به مروارید محجوب و پوشیده در صدف تشبیه می‏‌کند، گاه آن‏ها را به جواهرات اصیلی، چون یاقوت و مرجان که جواهر فروشان در پوششی ویژه قرار می‏دهند تا همچون جواهرات بَدَلی به آسانی در دسترس این و آن قرار نگیرند و ارزش و قدرشان کاستی نپذیرد.

ادامه »

بیانیه‌خوانی خواهرزاده مسیح علینژاد در اجتماع اخیر دختران انقلاب +فیلم

نوشته شده توسطرحیمی 14ام بهمن, 1397

 

اجتماع عظیم هزاران نفری دختران انقلاب پنجشنبه یازدهم بهمن ماه با حضور بانوان و زنان انقلابی در میدان امام حسین علیه السلام تهران برگزار شد.

این اجتماع با حضور نورانی همسر و دختر شهید برونسی، خانواده شهدای صیاد شیرازی، شهید طهرانی‌مقدم، شهید نورخدا موسوی، احمد پلارک، ابراهیم هادی، جاوید الاثر متوسلیان، شهید احمدعلی نیری و همسر شهید حادثه مکه دکتر حاتمی به همراه خانواده مرضیه هاشمی و مهمانان ویژه از جمله  خانم حسین نژاد(خواهر زاده مسیح علینژاد) همراه بود.

در ادامه ویدئویی از بیانیه‌خوانی خواهرزاده مسیح علینژاد در این تجمع را مشاهده می‌کنید.

دانلود فیلم

 

والاترین انگیزه‌ها و اهداف ازدواج

نوشته شده توسطرحیمی 24ام آذر, 1397

 

ازدواج در تمام جوامع و فرهنگ‌ها امری مقدس به‌شمار می‌رود. در امر ازدواج و تشکیل خانواده، اهداف و انگیزه‌های متعددی وجود داشته که داراى آثار و نتایج فراوانى است. این انگیزه‌ها و اهداف می‌تواند زن، مرد و حتی اجتماع را تحت تأثیر قرار دهد و به همین دلیل آگاهی از اهدافی واقعی که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، می‌تواند در تعیین مسیر مناسب یاری رسان باشد. 

1) ایجاد آرامش

یکی از مهم‌ترین انگیزه‌های ازدواج، ایجاد کانونی است که در آن زن و مرد احساس آرامش کنند. زیرا زنان آرامش دهنده روانی مردان‌اند و زن و مرد به دوستی با هم نیازمندند. زن و مرد هسته اصلى خانواده را تشکیل می‌دهند و خداوند چنان میلى را بین آن دو قرار داده که به سوى زندگى مشترک گام بردارند. گرچه یکى از عوامل این گرایش، غریزه جنسى است ولى با انجام پیوند زناشویى، به‌تدریج نوعى همبستگى روحى و عاطفى(عشق و محبت) میان آن‌ها پدیدار مى‌شود و آن‌ها را به سوى تأمین سعادت و خوشبختى یکدیگر سوق مى‌دهد.

ضامن بقاى این آرامش، دو عنصر بسیار قوى، یکى عشق و محبت و دیگرى رأفت و رحمت است. پس اگر یکى از این دو امر بین زن و مرد وجود نداشته باشد و دوستى و عشق جاى خود را به نفرت دهد و عطوفت و گذشت تبدیل به کینه گردد، باعث تحلیل روابط و شکست در زندگى زناشویى می‌شود.

آسایش و آرامش زن و شوهر در کنار یکدیگر فواید و نتایج روحى، جسمى، فردى و اجتماعى فراوانى را به دنبال داشته و در پرورش استعدادها و حفظ امنیت جامعه، نقش به‌سزایى دارد. بنابراین کسانى که از ازدواج، این سنت الهى، روى گردانیده و به آن تن نمى‌دهند، داراى وجودى ناقص هستند.

ادامه »

وقتی مروارید را به اهلش بسپاری

نوشته شده توسطرحیمی 23ام آذر, 1397

 

وقتی مروارید زیبایی هایت را به صدف حجاب و عفاف می سپاری،

 

خدا تو را آبی می کند،

آن قدر آبی که آسمان به تو رشک می برد.

 

عوارض بی حیایی

نوشته شده توسطرحیمی 10ام مهر, 1397

 

عارضه بی حیایی، زدودن ایمان است و بدون آن چیزی باقی نمی ماند.

چنین شخصی، خیری در او نبوده و راه سعادت را نیافته و آینده خوشی در انتظار او نیست، و هم او مصداق بارز فسق می باشد و حتی غیبت او جایز می باشد.

قال رسول الله صلی الله علیه و آله:

مَنْ الْقی جِلْبابَ الْحَیاءِ لا غِیبَةَ لَهُ.[1]

کسی که علناً معاصی و گناهان را مرتکب می شود، پرده عفت خود را دریده، و چشم، گوش، زبان، شکم و فرج خود را به معاصی مختلف از طمع به نوامیس دیگران گرفته تا هرزه زبانی و حرام خواری و فحشاء و منکرات را مرتکب می شود، و یا به خطاهای فکری آلوده و جامعه را به تباهی می کشاند. کسی که به جای قرار گرفتن در راه سعادت و فیض ربّ، در مسیر شقاوت و گمراهی قرار می گیرد و.. . سرنوشتی مطلوب ندارد.

غیبت او هم نوعی نهی از منکر وی است و هم اینکه منعی است از ورود دیگران به معصیت.

 

[1] كسى كه لباس حياء را بكند، غيبت او جايز است(بحارالأنوار، ج 77، ص 211).

 

غضنفری، علی؛ ره رستگاری، ج 2، ص: 370

من دختر خیابان انقلابم

نوشته شده توسطرحیمی 12ام مرداد, 1397

 

کتاب “من دختر خیابان انقلابم”
نویسنده:
مهدی عدالتیان
زبان:
فارسی
کتاب “من دختر خیابان انقلابم” نوشته مهدی عدالتیان در باب پوشش بانوان  توسط معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی در سال 1397 تولید و منتشر شده است.

 

کتاب چگونه فرزندان ما با حجاب می شوند ؟

نوشته شده توسطرحیمی 22ام تیر, 1397

 

کتاب “چگونه فرزندان ما با حجاب می شوند ؟” نوشته احمد لقمانی که توسط انتشارات بهشت بینش به چاپ رسیده است. 
 

 

از جمله موضوعات این کتاب می توان به عناوین : "علتّ وجوب«حجاب» حیست؟ و ملاک های ا صلی پو شش کدامند؟؛

آیا حجاب پنهان شدن و پنهان ماندن است؟؛

چرا دختران و زنان باید حجاب داشته باشند و پسران نباید موهای سر خود را بپوشانند؟؛

آیا حجاب وپوشش یک «حق شخصی » است که زن یا شوهر و پدر بتوانند از این حق صرف نظرکنند؟

یا «حق اجتماعی » است که با انصراف جامعه هر زنی بتواند بی حجاب دیده شود؟

و یا آنکه « حق الهی» است؟؛

ادامه »

انتخاب همسر (+عکس نوشته)

نوشته شده توسطرحیمی 22ام تیر, 1397

 

داستانهایی از حجاب :

انتخاب همسر

اولش که قبول نمی کرد با اصرار من بالاخره راضی شد که ازدواج کند
معیارهایی برای انتخاب همسر داشت دلش می خواست همسرش با ایمان باشد
می گفت مادرجان زنی می خواهم که با حجاب باشد
دوست دارم طوری باشد که به حجابش افتخار کنم.

 

پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم:

 

نسبت به زنان مردم عفت بورزید

 

تا نسبت به زنان شما عفت بورزند

 

کتاب گوهر نجابت (عفاف و حجاب)

نوشته شده توسطرحیمی 22ام تیر, 1397

کتاب “گوهر نجابت ” گلچین سخنرانی های انجام شده در حرم مطهر امام رضا علیه السلام در باب عفاف و حجاب زنان و مردان

نویسنده: اداره تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی
زبان: فارسی