موضوع: "اخبار"

بستن تنگه هرمز؛ پاسخِ ایران به تحریم‌های نفتی آمریکا

نوشته شده توسطرحیمی 6ام شهریور, 1398

دو برابر شدن قیمت نفت در پیِ بسته شدن این تنگه + تصاویر

گوردون داف نظامی سابق آمریکایی گفت: سال‌ها قبل در تیمی عضویت داشتم که در خصوص تنگه هرمز مطالعه می‌کرد، در این مطالعه دریافتیم که ایران نه تنها قادر است تنگه هرمز را ببندد و هر کشتی نظامی و غیرنظامی را در صد‌ها مایل دورتر از سواحل خود هدف قرار دهد.

 موقعیت جغرافیایی همواره یکی از عوامل تاثیر گذار بر فرآیند سیاسی کشور‌ها  و باعث تنظیم سیاست خارجی آن‌ها بوده است. در این میان تنگه‌ها به عنوان شاهراه‌های حیاتی، نقش بی‌بدیلی در جغرافیای سیاسی کشور‌ها داشته اند، به طوری که تسلط یک کشور بر این تنگه‌ها دستاویز پایداری جهت تأثیرگذاری سیاسی و اهرم فشار بر دیگر کشور‌ها بوده است.

خلیج فارس، مرواریدی در غرب آسیا

کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس از نظر ذخایر نفتی جزو غنی‌ترین نقاط دنیا هستند، به طوری که تا چند دهه دیگر، ذخایر نفتی بیشتر نقاط رو به اتمام می‌رود و نفت استخراجی به مصرف داخلی رسیده و دیگر توان صادرات نفت ندارند و تنها در خاورمیانه و خلیج‌فارس ذخایر نفتی باقی می‌ماند. با توجه به ذخایر عظیم نفتی، اکتشاف چاه‌های جدید و اتمام نفت دیگر نقاط، توجه کشور‌های صنعتی از جمله اقتصاد‌های نوظهور مانند چین، هند و برزیل به این منطقه جلب شده و همین نکته، یکی از اهداف آمریکا برای حضور در این نقطه را آشکار می‌کند و اگر وضعیت اقتصادی کشور‌های صنعتی رو به بهبود گذارد و کشور‌های نوظهور بیشتر به واردات نفتی روی آورند، وابستگی کشور‌های صنعتی و جهان را به نفت و به ویژه نفت خلیج‌فارس افزایش می‌دهد.

اداره اطلاعات انرژی برآورد کرده که تا سال ۲۰۲۵ کشور‌های خلیج‌فارس ۴/۳۶ میلیون بشکه نفت در روز صادر خواهند کرد، یعنی بیش از دو برابر صادرات کنونی آن‌ها که بالغ بر ۱۷ میلیون بشکه در روز می‌شود.

مسدود شدن تنگه هرمز؛ پاسخ تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران/ دو برابر شدن قیمت نفت در پیِ بسته شدن این تنگه + تصاویر

ادامه »

خصوصی‌بازی، خصوصی‌خواری و دیگر هیچ!

نوشته شده توسطرحیمی 24ام مرداد, 1398

 

🔴همه فسادهای چندهزار میلیاردی حاصل مدیریت نورچشمی روحانی

🔸عبدالله پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی روز گذشته به زندان رفت؛ با اینکه حتی ۱۱۵ نماینده ماه‌ها پیش شکل‌گیری هزاران میلیارد تومان خسارت به بیت‌المال در دوران مدیریت وی را به روحانی هشدار دادند، ولی هیچ خبری از برکناری رئیس ستاد انتخاباتی روحانی نبود که نبود!
🔸دوره مدیریت وی بیش ازآن‌که خصوصی‌سازی به شیوه صحیح برای اهالی اهل صنعت باشد، به اعتقاد کارشناسان خصوصی‌خواری و خصوصی‌بازی بود.
🔸یکی از واگذاری‌ها موضوع واگذاری شرکت «ایران ایرتور» بود، این شرکت با قیمت حدود ۳۴ میلیارد تومان در یک پرداخت سه ساله واگذار شد که هنوز که هنوز بوده این مبلغ از سوی خریداران واریز نشده است. گفتنی است پدر خریدار ایرتور، شوهرخاله رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی است.
🔸بخشی از واگذاری‌های گسترده در دوران ریاست پرحاشیه پوری حسینی را در اینجا بخوانید.

عبدالله پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی وقتی به سازمان بازرسی فرا خوانده شد، پس از ساعتی استعفا داد و ساعتی بعد هم در زندان بود!
دوره مدیریت وی بیش ازآن‌که خصوصی‌سازی به شیوه صحیح برای اهالی اهل صنعت باشد، به اعتقاد کارشناسان خصوصی‌خواری و خصوصی‌بازی بود؛ در این گزارش به گوشه‌ای از واگذاری‌های دوران وی که به فاجعه انجامید استان به استان می‌پردازیم.

ادامه »

پوشیدن لباس سپاه را باور کنیم یا اصرار دوباره بر CFT و پالرمو را؟

نوشته شده توسطرحیمی 23ام فروردین, 1398

 

از حرف تا عمل
 
هنوز جوهر امضای ترامپ خشک نشده، اصلاح‌طلبان باز هم ساز FATF را کوک کردند

 

انتظاری که از نمایندگان مجلس می‌رود این است که اکنون که با تروریستی نامیدن سپاه از سوی امریکا، مشخص شده است که تعریف امریکا از تروریست چیست، مصوبه لوایح استعماری پالرمو و CFT را ابطال کند. چرا که بنا به گفته دبیر اجرایی FATF، ملاک تروریستی بودن یک گروهی، صرفاً تعریف سازمان ملل نبوده و نمایندگان نباید به این موضوع دلخوش باشند.

ادامه »

کاری کنید آمریکایی‌ها هرچه زودتر از عراق خارج شوند

نوشته شده توسطرحیمی 18ام فروردین, 1398

 

امام خامنه‌ای در دیدار عادل عبدالمهدی:

کاری کنید آمریکایی‌ها هرچه زودتر از عراق خارج شوند

عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر جمهوری عراق و هیئت همراه عصر روز گذشته ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر روز (شنبه) در دیدار آقای عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق و هیأت همراه، با اشاره به آمیختگی اعتقادی، فرهنگی و تاریخی دو ملت ایران و عراق تأکید کردند:

روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق فراتر از روابط دو کشور همسایه است و دولت و ملت ایران، پیشرفت و سعادت عراق را به نفع خود می‌دانند، اما آمریکایی‌ها بر خلاف اظهارات لفظی خود دموکراسی و مجموعه فعالان سیاسی کنونیِ عراق را به ضرر خود می‌دانند، و بر همین اساس دولت عراق باید کاری کند که نظامیان آمریکایی هر چه زودتر از عراق خارج شوند.

ادامه »

کارشناس «من و تو» که جانش را برای رهبر انقلاب و سردار سلیمانی می‌دهد +فیلم

نوشته شده توسطرحیمی 17ام فروردین, 1398

 

نجاح محمد علی کارشناس عراقی که در یکی از برنامه‌های شبکه ضد انقلاب من و تو حضور پیدا کرده بود از سردار سلیمانی قاطعانه دفاع کرد.

این کارشناس شبکه ضدانقلاب من‌وتو حاضر است جانش را برای حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای و حاج قاسم سلیمانی بدهد.

توهین‌های مهمانی دیگر درباره علت حمایت نجاح  از حاج قاسم و  رهبر انقلاب، این کارشناس مسائل خاورمیانه را بر آن داشت که با پاسخ کوبنده خود در این باره موجب عصبی شدن مجری برنامه شود.

در ادامه صحبت‌های جالب نجاح  را مشاهده می‌کنید.

دانلود فیلم اصلی
 

بیشتر بخوانید:درگیری لفظی نجاح محمدعلی با مجری من و تو بر سر خبر کذب خدمات جنسی در مشهد + فیلم

پاسداران آسمانی

نوشته شده توسطرحیمی 30ام بهمن, 1397

پيامبر اعظم صلى الله عليه و آله : هر عملى پس از مرگ صاحبش از او جدا مى شود مگر عمل كسى كه در راه خدا مرزبانى كند، عمل چنين كسى رشد مى كند و تا روز قيامت روزی اش داده مى شود. (كنز العمال_10611)

 

وحدت کلمه، رمز موفقیت انقلاب

نوشته شده توسطرحیمی 22ام بهمن, 1397

سعی دشمن این بوده است که ملت را از نظام جمهوری اسلامی و انقلاب جدا

کنند. هر سال در ۲۲ بهمن، ملت ایران با حضور خودشان در این عرصه‌ی نمایش

عمومی ملی و انقلابی، دشمن را ناکام کردند.

 

رهبر معظم انقلاب

 

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

 

ایرانِ محاصره شده در چشم ترامپ بزرگتر از کشورهای عربی است

نوشته شده توسطرحیمی 20ام مهر, 1397

 

 سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم یادبود مادر شهید عماد مغنیه:  

ایرانِ محاصره شده در چشم ترامپ بزرگتر از کشورهای عربی استکه دو هفته بیشتر بدون آمریکا دوام نمی‌آورند

 

سخنرانی سید حسن نصرالله در نکوداشت مادر شهید عماد مغنیهبه نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، سید حسن نصرالله – دبیرکل حزب الله لبنان – در مراسم یادبودی که این حزب برای آمنه محمود سلامه، مادر شهید عماد مغنیه – از فرماندهان ارشد حزب الله لبنان – برگزار کرده بود گفت:

أم عماد فرمانده ای استثنائی برای مقاومت تربیت کرد و شخصیت وی را شکل داد و در تصمیمات سرنوشت سازی که وی اتخاذ می کرد مشارکت داشت.

دبیر کل حزب الله افزود:

وی بخصوص در سال های اخیر در همه فعالیت های ما مشارکت داشت و این کار را حتی پس از شهادت عماد مغنیه ادامه داد و بیماری و کسالت و سن و سال بالا هم وی را از ادامه این مسیر بازنداشت. وی فعالیت های خود را ادامه راه فرزندان شهیدش می دانست.

حسن نصرالله از نقش أم عماد در مقاومت سخن گفت و تاکید کرد وی در فعالیت های موسساتی و سازمان یافته مقاومت نقش مهمی داشت. أم عماد توانست انسان هایی مجاهد و مقاوم و ثابت قدم تربیت کند. ایشان همه فرزندان خود را تقدیم کرد و نه تنها به رضای خداوند راضی بود بلکه به این امر افتخار هم می کرد و بر همین اساس الگویی برای همه ما اعم از زنان و مردان بخصوص مادران و در درجه اول مادران شهداست.

دبیر کل حزب الله افزود: ترامپ بارها اعلام کرده است اگر حمایت آمریکا نبود عربستان وجود نداشت. آمریکا به دنبال دوشیدن عربستان است و به فرموده امام خمینی (ره) آمریکا دولت دزدان و غارت کننده ملت ها است. ایران محاصره شده در چشم ترامپ عظیم است ولی کشورهای عربی خلیج فارس و خاورمیانه در برابر چشم او در بهترین شرایط نمی‌تواند دو هفته بیشتر دوام بیاورند. می‌توان گفت بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی، در مقابل حمایت آمریکا از آن‌ها به این کشور جزیه می‌دهند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد:

برقراری صلح در یمن دور از انتظار نیست و فرصت استقرار صلح برای کشورهای درگیر وجود دارد.

وی افزود: مسئولیت ما نیست که به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره سلاح مقاومت و امکانات آن پاسخ دهیم. اینکه به هر موضوعی که نتانیاهو مطرح می نماید واکنش نشان دهیم اشتباه است. هدف نتانیاهو از انتشار تصاویر هوایی از اماکن ادعایی ذخیره تسلیحات مقاومت، ایجاد رعب و وحشت در میان مردم است.

باشگاه خبرنگاران جوان

اسامی نمایندگانی که به لایحهCFT رای مخالف دادند؟

نوشته شده توسطرحیمی 20ام مهر, 1397

اسامی برخی از نمایندگانی که در «مخالفت» با لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) رأی دادند، منتشر شد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، اسامی برخی از نمایندگانی که در «مخالفت» با لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) رأی دادند و نمایندگان «غایب» در جلسه بررسی این لایحه توسط باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شد.

لازم به ذکر است، برخی از نمایندگان اصلاح طلب و مستقل که گفته می‌شود به دلیل نگرانی از برخورد فراکسیون‌ها و احزاب و شخصیت‌های اصلاح‌طلب فرم مخصوص انتشار اسامی مخالف را امضا نکردند.

گفتنی است، در جلسه علنی روز یکشنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی، لایحه الحاق ایران به CFT با ۱۴۳ رای موافق؛ ۱۲۰ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۷۱ نماینده حاضر در صحن تصویب شد.

کدام نمایندگان به لایحه جنجالیCFT رای مخالف دادند؟ + اسامی

اسامی ۹۶ نماینده «مخالف» لایحه الحاق ایران به CFT به شرح زیر است:

۱-حمیدرضا حاج بابایی؛ همدان

۲-محمد دهقانی؛ نقندر، طرقبه و چناران

۳-مجتبی ذوالنوری؛ قم

۴-احمد امیرآبادی فراهانی؛ قم

۵-علیرضا سلیمی؛ محلات و دلیجان

۶-علی اکبر کریمی؛ اراک

۷-محمد ابراهیم رضایی؛ خمین

۸-سیدمحمدجواد ابطحی؛ خمینی شهر

۹-نصرالله پژمانفر؛ مشهد

۱۰-سهراب گیلانی؛ شوشتر

۱۱-عباس گودرزی؛ بروجرد

 

ادامه »

هشدار مقتدی صدر به آمریکا درباره اعمال تحریم‌ها علیه ایران

نوشته شده توسطرحیمی 19ام مرداد, 1397

 

واکنش رئیس جریان صدر عراق به اعمال مجدد تحریم‌های ایران

رئیس جریان صدر عراق به آمریکا درباره اعمال مجدد تحریم‌ها بر ایران هشدار داد.

 

 به نقل از روزنامه الکترونیکی العراق، مقتدی صدر، رئیس جریان صدر عراق به آمریکا درباره تلاش برای اعمال تحریم بر ایران هشدار داد.  

مقتدی صدر، آمریکا را تهدید کرد در برابر تحریم‌های این کشور علیه ایران سکوت نخواهد کرد.

صدر گفت: اگر آمریکا از این تصمیمات خود عقب نشینی نکند، ما در برابر آسیب رساندن به ملت‌ها به بهانه دشمنی با دولت ها، ساکت نخواهیم نشست.

مقتدی صدر سیاست تحریم‌های آمریکا علیه ملت‌ها را ظالمانه دانست و افزود:

این تحریم‌ها سیاست «مبارزه یا ذلت» [اشاره به کلام امام حسین علیه السلام ] است و

هیهات منا الذله.

سیدجلیل النوری معاون مقتدی صدر نیز در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی با اشاره به نشستی در سال 2005 میان مقامات ایران و رهبران جریان صدر ضمن هشدار به آمریکا، دفاع از ایران را واجب شرعی و اخلاقی قلمداد کرد.

 گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان