« ناگفته‌های دختر دهه هفتادی از غسل دادن اجساد کروناییدردمند اما سربلند »

قدردانی علمای اهل تسنن خراسان شمالی از تدابیر رهبر معظم انقلاب برای مقابله با کرونا

نوشته شده توسطرحیمی 18ام فروردین, 1399

 

علماء و روحانیون سنی مذهب استان خراسان شمالی در بیانیه‌ای ضمن قدردانی از تدابیر بی نظیر ولی امر مسلمین جهان، برای مقابله با ویروس جهانی کووید ۱۹ ٬ این تدابیر را عالمانه و هوشمندانه خواندند.

علماء و روحانیون سنی مذهب استان خراسان شمالی در بیانیه ای ضمن قدردانی از تدابیر بی‌نظیر ولی امر مسلمین جهان، برای مقابله با ویروس جهانی کووید 19 اظهار داشتند: حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) همانند پدری مهربان و دلسوز با تدابیری هوشمندانه به فرزندان ایران اسلامی و مدافعان حوزه سلامت، روحیه و انگیزه‌ای قوی برای مدیریت این بیماری بخشیدند به گونه‌ای که آن حضرت با ایجاد روحیه ای نشاط بخش و بسیج تمامی امکانات کشوری و لشکری، این بیماری را در ایران اسلامی به خوبی مدیریت و کنترل کردند٬ که این تدابیر حکیمانه ملت های جهان را در بهت و حیرت فرو برد.

در این بیانیه آمده است: بسیج مردمی و تلاش بی وقفه مدافعان سلامت برای مدیریت کرونا تحت رهنمودهای مقام معظم رهبری، در اوج تحریم های ظالمانه، موجب شگفتی سازمان های بین المللی شده است. این نوع همبستگی و بسیج همه کشور در برابر یک بیماری فراگیر، شایسته تقدیر و تشکر است، زیرا که با اقدام هوشمندانه و به موقع رهبری مبنی بر بسیج همه مسئولان ذیربط، نهادها، دستگاه‌ها و همه مردم، ایران اسلامی را در زمره کشورهای برتر جهان در خدمت رسانی بهداشت و سلامت قرار داده است.

علمای اهل تسنن خراسان شمالی تصریح کردند: باور و تبلیغات رسانه های بیگانه مبتنی بر این بود که کشورهای غربی و آمریکای جنایتکار با داشتن فناوری نوین در حوزه سلامت و بهداشت یا به تعبیری دیگر حاکم بودن سطح بالای رفاه اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی در این کشورها، این بیماری سریعا در آنجا مدیریت خواهد شد ولی جهانیان به خوبی مشاهده کردند در زمانی خیلی کوتاه استکبارجهانی و برخی از کشورهای اروپایی چون ایتالیا، اسپانیا، انگلیس و… در مقابله با کرونا به دلیل ناتوان بودن در مدیریت این ویروس جهانی شکست خوردند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: ما امروز مشاهده می‌کنیم که در برخی از کشورهای اروپایی اجساد بسیاری از انسان‌ها در معابر و کلیساها انباشته و رها شده‌است در حالی که رهبر معظم انقلاب در این شرایط بحرانی کرونا، با درایت و تیزبینی از هیچ احکام و ارزش اسلامی چشم پوشی نکردند و برای حفظ حرمت مسلمانان استفتایی ارائه دادند، مبنی بر اینکه به ‌مجرد ابتلای فرد به این بیماری موجب سقوط احکام واجب مربوط به میت نمی‌شود و حداقل واجب در مورد غسل، حنوط، کفن، نماز میت و دفن باید انجام گیرد که این موجب تألم و آرامش خاطر خانواده های قربانیان کرونا در ایران گردید.

علمای اهل سنت استان گفتند: مقام معظم رهبری، در حقیقت با صدور فرمان فعال شدن قرارگاه بهداشتی و درمانی نیروهای مسلح به خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دلگرمی ویژه ای به فرزندان خود در حوزه سلامت بخشیدند تا همه امکانات نیروهای مسلح و جان برکف بهتر و کامل در کنار مدافعان سلامت برای خدمت به رسانی مردم باشند و امروز نه تنها اهل سنت بلکه باید تمام مردم ایران، قدرشناس مکتبی باشند که تربیت یافتگان آن، بسیجیانی هستند که در قالب گروه‌های جهادی با رعایت موازین و اصول بهداشتی به مبارزه با ویروس کرونا به پا خواسته‌اند تا مردم را در رهایی از شر این بیماری مهلک و کشنده یاری کنند.

علماء و روحانیون شاخص اهل سنت استان همچنین ضمن عرض تسلیت به خانواده های شهدای مدافع سلامت در کشور افزودند: “وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ” هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند مردگانند، بلکه آنان زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند. فلذا پرکشیدن کسانی که دل در گرو حق تعالی دارند و مشتاقانه و بی ادعا برای مردم خدمت می‌کنند و در این راه برای رضای خدا جانشان را فدا می‌کنند شکوه و عظمت دارد و چنین است که همواره برای مؤمنان و مشتاقان خدمت خالصانه درهای شهادت باز است و لقاء پروردگار در انتظار آنان است.

ائمه جمعه و جماعت مساجد، مدیران و مدرسین حوزه های علمیه اهل سنت خراسان شمالی در پایان عنوان داشته‌اند: در حقیقت این اقدامات هوشمندانه حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای بیش از پیش در ایجاد وفاق و همدلی ملی نیروهای مسلح، دستگاه‌های اجرایی و مردم عزیز کشورمان در کنار خدمتگزاران عرصه سلامت، جهانیان را شگفت زده نمود و ما اطمینان داریم ملت ولایتمدار ایران اسلامی هر چه زودتر از این بزنگاه تاریخی نیز عبور خواهند کرد زیرا که لطف پروردگار با دعای خیر رهبر فرزانه انقلاب همیشه شامل حال مردم ولایتمدار ایران اسلامی بوده و خواهد بود. ((آمین یا رب العالمین))

تسنیم


فرم در حال بارگذاری ...