موضوع: "گاهنامه ظهور"

نماهنگها و مداحیهای ویژه اربعین

نوشته شده توسطرحیمی 14ام آبان, 1398

احب الله من احب حسینا

با نوای سیب سرخی و محمد فصولی

عجب شوری تو موکب هاست

هلابیکم روی لبهاست…

دریافت کلیپ تصویری

دریافت فایل صوتی:

 

 

 

می‌تونه دوباره رزقم، یه چای عراقی باشه …

                                     دریافت کلیپ تصویری

 

بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن در خاک عربستان

نوشته شده توسطرحیمی 26ام مرداد, 1398

 

💢 «بزرگ‌ترین عملیات پهپادی»‌ یمن در خاک عربستان هدف حمله بعدی امارات خواهد بود

🔹🔸شبکه خبری المسیره یمن در خبری کوتاه از اجرای عملیاتی علیه عربستان سعودی خبر داد که آن را «بزرگ‌ترین عملیات پهپادی»‌ در عمق سعودی نامید.

♦️رویترز نوشت: یک منبع سعودی به حمله حوثی‌ها به حوزه نفتی الشیبه اذعان کرد و گفت که خسارت سطحی به ایستگاه گاز وارد آمده است.

♦️ارتش یمن اعلام کرد با ۱۰ پهپاد تأسیسات نفتی آرامکو را در جنوب‌شرق عربستان و در نزدیکی مرز امارات هدف قرار داده و این عملیات در چارچوپ عملیات بازدارنده شماره یک است.

♦️در این عملیات حوزه نفتی و پالایشگاه الشیبه از شرکت‌های وابسته به آرامکو هدف قرار گرفته است.

♦️ارتش یمن از شرکت‌های خارجی خواست که از اهداف مهم در عربستان سعودی خارج شوند و از آن دوری کنند.

♦️سخنگوی نیروهای مسلح یمن با تقدیر از تمامی کسانی که در این «پیروزی» سهیم بودند، دولت سعودی را تهدید کرد که در صورت عدم توقف حملات، عملیات‌های وسیع‌تر و بزرگ‌تر از این در راه خواهد بود.

♦️معاون سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که پیام عملیات در عمق خاک سعودی این بود که حمله بعدی به امارات خواهد بود.

در هر چیزی که چشمانت می بیند....

نوشته شده توسطرحیمی 24ام مرداد, 1398

 

🌷 امام کاظم علیه السلام

 

در هر چیزی که چشمانت می بیند پندی است.

 

📗بحارالانوار، ج۷۸،ص۳۱۹

راه رسیدن به نفس مطمئنه

نوشته شده توسطرحیمی 17ام مرداد, 1398

 

حجت‌الاسلام علوی‌تهرانی با بیان‌اینکه نفس انسان هفت مرتبه دارد و نگاه او به زندگی ناشی از این مراتب است، گفت:

نفس مطمئنه آخرین وادی کمال است، در این مرتبه انسان همه جا خدا را می‌بیند و قلب او تنها به یاد خدا آرام می‌شود.

 

این استاد حوزه علمیه با اشاره به واقعه شهادت امام حسین علیه السلام تصریح کرد:‌ وقتی حضرت زهرا سلام الله علیها به واسطه جبرئیل و پیامبر صلی الله علیه و آله درباره شهادت فرزندشان امام حسین علیه السلام اطلاع یافتند به درگاه الهی شکایت نکردند، زیرا آنها نسبت به خداوند و مقدرات او نگاه صحیح داشتند.

وی اضافه کرد: در روایتی آمده که خدا می فرماید: من مومن را دوست دارم اما برای رشد و ترقی او چهل روز نمی‌گذرد که یک رنج و سختی را در زندگی او قرار می‌دهم. در اینجاست که ما باید نگاه صحیح به چنین مسائلی داشته باشیم.

ادامه »

سلطه اختاپوسی صهیونیسم

نوشته شده توسطرحیمی 20ام فروردین, 1398

 

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری leader.ir ، نماهنگ “اختاپوس صهیونیسم” با محوریت “دشمن شناسی در دنیای اسلام” را منتشر می نماید.

دریافت فایل

شناخت دشمن اصلی دنیای اسلام و معرفی به آحاد مردم و زبدگان و نخبگان(۲فروردین۱۳۸۲)، همواره در بیانات معظم له  مورد تاکید قرار گرفته است.

آن چه که بیش از هر چیزی اذهان حقیقت طلب و آزاده را متحیّر می نماید پیش بینی رهبر انقلاب از حوادثی است که امروز گریبان دنیای غرب را گرفته است؛ چرا که هم اینک سلطه ی اختاپوس صهیونیسم(۹مهر۱۳۹۰)، منجر به پرورش گروه های تروریستی و جریان تکفیر در منطقه و آفریقا گردیده است. (۲۵بهمن۱۳۹۴)(۴آذر۱۳۹۳)

و من بعد نیز ملّت های آزاده، تحقق پیش بینی های معظم له را امیدوارانه انتظار خواهند کشید:

استکبار جهانی و در راس آنها، آمریکا، با سرگرم کردن منطقه به خود می خواهند کاری کنند تا رژیم صهیونیستی نفس راحتی بکشد و ملّت فلسطین را انکار می کنند. وحشی های صهیونیست بر این ملّت فشار وارد می کنند؛ بدانند که سیلی اش را خواهند خورد. (۱۶تیر۱۳۹۵)

متن بیانات به کار رفته در نماهنگ اختاپوس صهیونیسم:

صهیونیسم و استکبار؛ دشمن اصلی جمهوری اسلامی

  • اصل قضیه در دشمنی با اسلام و نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران، صهیونیست و استکبار است.
  • جمهوری اسلامی بر خلاف دولت های دیگر که از ترس یا با تطمیع امریکا همین حرف حق را کتمان کرده و پوشیده داشتند، این حرف را به صراحت میزند و میگوید حق، حقّ است و باطل، باطل است.
  • خود آنها اعتراف میکنند و به ما میگویند که فشارهای امریکا و محاصره اقتصادی و تبلیغات خصمانه و رذالت آمیزِ عناصری از دستگاه قانون گذاری و اجرایی امریکا علیه جمهوری اسلامی، همه و همه به قضیه اسراییل مربوط است.

بیانات در اجتماع زائران و مجاوران حرم رضوی ۴/فروردین/۱۳۷۵

گرفتاری های متعدد اروپا و آمریکا؛ ناشی از سلطه اختاپوسی صهیونیسم

  • غرب امروز بر سر دوراهی است. یا باید دست از زورگوئی طولانی مدت خود بردارد و حق ملت فلسطین را بشناسد و بیش از این از نقشه‌ی صهیونیست های زورگو و ضد بشر پیروی نکند، و یا در انتظار ضربه‌های سخت‌تر در آینده‌ی نه چندان دور باشد.

تشکیل رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از اتّحاد دنیای اسلام

  • رژیمی که به وسیله قدرتمندان سیاسی و اقتصادی دنیا به وجود آمده است، اصلاً برای این به وجود آمده است که نگذارد دنیای اسلام، اتّحادی به خود ببیند؛ عزّتی به خود ببیند؛ نگذارد مسلمانها یک واحد عظیم تشکیل دهند که مبادا خطر بشوند.

بیانات در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین‌ ۹/مهر/۱۳۹۰

رژیم غاصب صهیونیستی؛ واضح ترین نمونه ی دولت تروریست و نمونه کامل و همیشگی تروریسم دولتی

  • امروز واضح ترین نمونه دولت تروریست، رژیم غاصب صهیونیست است.
  • دولت غاصبِ اسرائیل، از بدو تشکیل تا امروز - به عبارتی: در تمام طولِ تقریباً نیم قرنی که این غدّه سرطانی در پیکره اسلامی پیدا شده است - همیشه کارش را با ترور پیش برده و مظهر کامل تروریسم دولتی است.

دیدار اقشار مختلف مردم ۲۹/تیر/۱۳۷۳

رژیم صهیونیستی؛ دولتی ظالم و بی اعتنا به همه ی مقرّرات بشری و انسانی

  • این ها می خواهند دو چیز را برای دنیا مشخّص کنند: یکی این‌که این غدّه سرطانی به هر قیمتی باید بماند؛ دوم این‌که میخواهند به دنیا بگویند و تفهیم کنند که امروز سرو کار شما با اِعمال زور است و میخواهیم زور بگوییم؛ هر کس هم هر چه میخواهد بگوید، بگوید.

دیدار جمعی از کارگران و معلمان ۱۱/اردیبهشت/۱۳۸1

دین داری

نوشته شده توسطرحیمی 19ام فروردین, 1398

 

بسیاری تصور می کنند دینداری به معنای ‌آن است که مشقات فراوانی را تحمل کنند تا به درجه ای والا از معنویت برسند در حالی که دین مبین اسلام اصلا چنین سخت گیری هایی را ندارد و افراد با رعایت اصولی می توانند به دین خود پایبند باشند.

بر آن شدیم در مورد ابعاد دین داری، بخش هایی از سخنرانی حجت الاسلام «مسعود عالی»، استاد اخلاق را مرور کنیم که در ادامه تقدیم حضورتان می شود:

حجت الاسلام «مسعود عالی» با اشاره به خاطره ای از مرحوم آیت الله «فاضل لنکرانی» گفت: خودم از ایشان شنیدم که می گفتند: حداقل سی سال لازم است که یک استعدادِ خوب، شب و روز زحمت بکشد و تنبلی نکند، باید کار کند تا بشود به او کارشناس دین گفت.

 این استاد اخلاق ادامه داد: اینکه اکثر مراجع در پیری به مرجعیت می رسند از این جهت است که فهم دین کار سخت و طولانی است؛ اما عمل به دین هم آسان است و هم آدمی را زود به قرب خدا می رساند، عمل به دین چنین نیست که سختی و مشقت داشته باشد، هم آسان است و هم انسان را زود به مقصد می رساند.

وی گفت: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در مسجد بود، یک مرد عرب آمد و گفت: یا رسول الله صلی الله علیه و آله می خواهم قرآن یاد بگیرم، پیامبر صلی الله علیه و آله دست آن مرد را در دست یکی از صحابه گذاشت و و فرمود با او قرآن کار کن، چند دقیقه گذشت و آن عرب از مسجد بیرون رفت و صحابی گفت: این شاگرد ما بسیار کم حوصله بود، یک سوره کوچک را با او کار کردم و رسیدم به این آیه سوره «زلزال» که می فرماید:

«فَمَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَیْرًا یَرَهُ ؛ وَمَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا یَرَهُ»(پس هر که هموزن ذرّه‏اى نیکى کند [نتیجه‏] آن را خواهد دید و هر که هموزن ذرّه‏اى بدى کند [نتیجه‏] آن را خواهد دید.) و او پس از شنیدن این آیه از مسجد رفت. پیامبرصلی الله علیه و آله در پاسخ فرمود: او فقیه رفت.

 حجت الاسلام عالی خاطرنشان کرد: بنابر این، راه خدا سخت نیست، عمل به دین خدا سخت نیست، خداوند در قرآن می فرماید: «وَلَا يُرِيدُ بِكُمُ الْعُسْرَ» (خدا برای شما دشواری نمی خواهد). لذا پروردگار در دین داری مشقت برای ما نخواسته است. دینی که با یک فکر شما را  به اوج می رساند، سخت است؟ امام صادق علیه السلام می فرماید: «اگر موقع خواب نیت کنید که چند دقیقه قبل از اذان صبح بیدار شوید، که سحر را بتوانید درک کنید، برای نفس هایتان تا صبح حسنه نوشته می شود ولو اگر نتوانید بلند شوید».

آیا این دین سخت است؟

وارث

دوعامل مستقيم پرواز بهشت

نوشته شده توسطرحیمی 5ام اسفند, 1397

حضرت آیت الله مظاهری در درس اخلاق خود گفتند: آشکار و نهان

انسان باید از نظر اجتناب از گناه، یکسان باشد. یکی از علمای اخلاق

می‌فرماید: انسان متّقی، آن است که بتواند اعمال خویش را روی طبقی

بر سر بگذارد و در بین مردم بگرداند. همه باید مراقب باشند که اعمال

آنها در خلوت و جلوت متفاوت نباشد، یعنی منافق نباشند.

 

 

 

 

در شرح چهل حدیث، حدیث سی‌ و سوّم: دو عامل پرواز مستقيم به بهشت، جلسۀ اوّل: حيا از خداوند در خلوت، حضرت آیت الله مظاهری مطالبی را بیان داشته اند  که به شرح زیر است:

بِسْمِ‏ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيم‏

«رَبِّ اشْرَحْ لي صَدْري‏ وَ يَسِّرْ لي أَمْري وَ احْلُلْ عُقْدَةً مِنْ لِساني يَفْقَهُوا قَوْلي‏»

روایتی در برخي از کتب روايي نقل شده[1] که از نظر اخلاقی بسیار آموزنده است. شهيد دوّم«رحمت‌الله‌علیه» اين روايت را در کتاب «مسكّن الفؤاد» آورده است.[2] علّامه مجلسی«رحمت‌الله‌علیه» نيز در کتاب شریف بحارالانوار آن را نقل مي‌کند. طبق آن حديث، پيامبر گرامي«صلّى‌اللَّه‌عليه‌وآله‌وسلّم» فرموده‌اند:

ادامه »

اهمیت حفظ آبرو

نوشته شده توسطرحیمی 28ام بهمن, 1397

 

حضرت #امام_علی (علیه السلام) مقدار “پنج بار شتر” خرما براى شخصى آبرومند که از كسى تقاضاى كمك نمى‌كرد، فرستادند.

یک نفر که آنجا حضور داشت به #امیرالمومنین گفت:

آن مرد كه تقاضاى كمك نكرد، چرا براى او خرما فرستادید؟ ضمناً يك بار شتر هم براى او كافى بود !

حضرت #امام_على_علیه_السلام فرمودند :♥

#خداوند امثال تو را در جامعه ما زياد نكند ! من می‌بخشم ، و تو #بخل مى‌ورزى‌ ! ؟

اگر من، آن‌چه را كه مورد حاجت او است، پس از درخواست کردن بدهم، چيزى به او نداده‌ام؛ بلكه قيمت آبرویش را به او داده‌ام؛ زيرا اگر صبر كنم تا از من درخواست كند، در حقيقت او را وادار كرده‌ام كه آبرويش را به من بفروشد .

#وسائل_الشيعة ، ج ۲ ، ص ۱۱۸

چرا خدا به ستمگران و گنهكاران مهلت مى ‏دهد؟

نوشته شده توسطرحیمی 27ام بهمن, 1397

چرا خدا به ستمگران و گنهكاران مهلت مى ‏دهد؟

سازمان آب و برق، به تمام منازل آب و برق مى ‏رساند، این صاحبان منازلند كه مى‏ توانند از این آب و برق استفاده صحیح كنند یا نادرست.

خداوند انسان را آزاد و مختار آفرید و همه گونه امكان رشد را در اختیار او گذاشت، اگر انسان با علم و آگاهى راه بدى را انتخاب كرد، مقصّر خود اوست.

امّا چرا خداوند جلوى چنین انسان‏هایى را نمى‏ گیرد، زیرا:

اگر همین كه انسان بناى ناسزا و دروغ گفتن داشت، خداوند او را لال كند و همین كه بناى سیلى زدن به مظلوم داشت، دست او فلج شود، همین كه بناى نگاه بد داشت چشمش كور شود و… آیا این انسان كه از روى ناچارى خلاف نكرده، قابل ستایش است؟ ارزش انسان زمانى است كه با اختیار خودش، آزادانه و آگاهانه كارى را انجام دهد و یا از خلافى دست بردارد.

ادامه »

رفتار های ناشایست

نوشته شده توسطرحیمی 22ام بهمن, 1397

 

 

حجت الاسلام والمسلمین «مسعود عالی»، گفت: انسان عبادات بسیاری می تواند در کانون خانواده انجام دهد.

استاد حوزه علمیه، افزود: طبق صریح روایات؛ زمانی که اعضای یک خانواده در کنار یک سفره می نشینند و غذا می خورند خداوند به خاطر این اجتماع که زمینه تقویت و پیوند عاطفی اعضای خانواده با یکدیگر می شود ثواب عنایت می کند.

حجت الاسلام والمسلمین عالی با بیان اینکه خانواده بهترین مکان برای تقویت پیوندها است، اظهار کرد: اعضای خانواده باید نسبت به یکدیگر گذشت و رافت داشته باشند تا به کمال الهی و معنوی دست یابند.

ادامه »