« دعا برای دفع بلا/شرح حدیث اخلاقی از حضرت آیت‌الله خامنه‌ایباید گذشتن از دنیا به آسانی (وصیت نامه شهید همت) »

«برد-برد» را مردم زمانی می‌گویند که دزدی صورت بگیرد

نوشته شده توسطرحیمی 9ام بهمن, 1392

«برد برد» را مردم زمانی می‌گویند که دزدی صورت بگیرد و مردم داد می‌زنند برد برد! و دیپلمات‌ها زمانی می‌گویند که به یک پیروزی بزرگ برسند!

خبرگزاری فارس: «برد-برد» را مردم زمانی می‌گویند که دزدی صورت بگیرد

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس، وبلاگ فرهنگ پرواز نوشت:

1- یارانه: همان گداپروری سابق از دولت به ملت و در زمان کنونی به عملی می‌گویند که از کدخدا به دولت صورت می‌گیرد.

2- برد-برد: «برد برد» را مردم زمانی می‌گویند که دزدی صورت بگیرد و مردم داد می‌زنند برد برد! و دیپلمات‌ها زمانی می‌گویند که به یک پیروزی بزرگ برسند!

3- لبو فروش: افرادی هستند که خواسته یا ناخواسته به شغل شریف کلاه گذاشتن مبادرت نفرموده! در انتخابات‌ها افرادی اصیل و تحصیل کرده هستند و در زمان کنونی افرادی بی‌سواد!

4- خزانه خالی: مکانی است که خالی از پُر است و شاید هم پُر از خالی است! ولی با هوای موجود آنجا می‌توان برای تغییر دکوراسیون مهم‌ترین اتاق ساختمان پاستور؛ میلیاردی هزینه کرد!

5- غلط کردم: به عمل و سخنی می‌گویند که یکی از سران فتنه سبز این روزها برای بازگشت به قدرت ناچار است در هر سخنرانی آن را چند بار تکرار کند.

6- تخلیه تهران: ابتکاری‌ترین روش برای مشکل آلودگی هوای تهران که می‌شد از عضو کابینه اعتدال شنید!

7- پلمب: به عملی می‌گویند که یک عده 10 سال پیش انجام دادند و این بار برای محکم کاری دوباره انجام می‌دهند و معیاری برای افزایش عزت پاسپورت‌های ایرانی…

8- مشاور: پاچه خوار سابق و در زمان حال کسی است که نصف مردم را بی‌قانون و افراطی بداند …!

9- قهوه: چیزی است که هر چه بیشتر با غربی‌ها خورده شود نشان از پیشرفت دیپلماسی و گشایش در تحریم‌هاست!

10- چای: چیزی که درجه‌اش از قهوه پایین‌تر است و بیشتر در شهرستان ژنو با بانو اشتون خورده می‌شود و نشان دهنده میزان پیروزی در مذاکرات است.

11- 2 هزار و 600 : میزان تیز بودن تیغ کمباین‌های شایسته سالاری است! عزل 2600 مدیر در عرض 6 ماه.

12- پیام 24 خرداد: به پیامی می‌گویند که صدای خواندن و شنیدن آن از صدای موتور کمباین‌های کشاورزان شدیدتر بوده و نتیجه نخواندن آن را مدیران 24 دانشگاه به خوبی می‌دانند.

13- فروختن: به عملی می‌گویند که حقوقدان‌ها از آن سر رشته‌ای ندارند و برای همین بجای فروختن معمولاً به اکسید کردن مواد مربوطه روی می‌آورند.

14- خاطره: به عملی می‌گویند که افراد بعد از خوردن پسته‌های لب خندان زیاد در هنگام خواب برایشان اتفاق می‌افتد و بعد آن را برای تاریخ نگاری استفاده می‌کنند!

15- ویژه خواری: به عملی می‌گویند که اگر کسی که از ما نباشد انجام دهد فساد است! ولی اگر کسی از ما باشد انجام دهد از نبوغ اقتصادی وی به حساب می‌آید؛ گفتنی است افرادی با 12 اتهام اقتصادی و امنیتی هیچ‌گاه ویژه خواری نکرده! بلکه تغذیه ویژه کرده‌اند.

16- کارت زرد: به چیزی می‌گویند که اگر برای دولت قبل باشد حق است و اگر برای این دولت باشد با واکنش شدید استوانه و سایر اشکال هندسی طرفدار او مواجه می‌شود!

17- تئوریسین: به کسی می‌گویند که از شاگردان کنل ولادیمر لیاخوف روسی ( کسی که مجلس ملی را  به توپ بست)  باشد! گفتنی است این فرد قبلاً توسط دوستانش قرار بود شهید اصلاحات در ایران شود البته زهی خیال باطل!

18- آشتی کنان: فرقی ندارد که طرف مقابل دعوا شیطان کوچک باشد یا بزرگ؛ مهم آن است که در مواردی با هر نوع شیطان و با هر اندازه‌ای انسان بتواند یا با تلفن یا تنها در اتاقی قهوه میل کند!

19- شهرداری: آرزو بر آقازاده‌ها عیب نیست! تعریف دیگری ندارد.

20- اتوبان: مکانی است که هم مردم آزار دارد و هم مداح و گاهی اوقات در ساعت 2 نصف شب تعدادی خبرنگار و دوربین موبایل در آنجا یافت می‌شود؛ اکنون برای ساختن شایعه توسط یک عده از آن استفاده می‌شود!

21- دلار: در سابق از افزایش ارزش آن برای اعلام ورود آقازاده معروف به کشور و از کاهش دادن ارزش آن برای اعلام حضور استوانه در انتخابات استفاده می‌شده است و از وزن آن برای کوبین رقیب توسط اشکال هندسی شبیه به استوانه استفاده می‌شود! اکنون وسیله‌ای است برای ترساندن مردم از چرخ‌های سانترفیوژ!

22- آقوی همساده: به فردی می‌گویند که با آمدن دولت معتدل، دیگر هیچ حرفی برای گفتن ندارد.

23- 800 گرم: وزن پنیری است که دولت برای جلوگیری از پوکی استخوان افراد حمل کننده سبد کالا به مردم می‌دهد.


آراي كاربران براي اين مطلب
5 ستاره:
 
(1)
4 ستاره:
 
(0)
3 ستاره:
 
(0)
2 ستاره:
 
(0)
1 ستاره:
 
(0)
1 رأی
ميانگين آراي اين مطلب:
5.0 stars
(5.0)
نظر از: مدیریت استان مازندران [عضو] 
5 stars

سلام
مطلب بسیار صریح ولی بجایی بود.

1392/11/09 @ 12:06


فرم در حال بارگذاری ...